in de sport om een keuze te maken Het is moeilijk HF SCHELDEBODE Winkeliers geven kunst een kans Zomeravondvoetballers Uiterton in 't nieuw Prijs voor Chantal van de Ketterij Tekenen in de Kuiperspoort Queen's Burger geopend Turncursus in de Zandkuil Radio 't Westen presenteert nieuwe CD-Interatief speler Basiseducatie start in september met cursus 'ik ga kiezen' SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 23 JUNI 1993 305 TANDARTSEN VERLOSKUNDIGEN APOTHEEK DIERENARTSEN KERKDIENSTEN Prijswinnaars ABC Workshop hypnose Spaaractie Maxis Tropische nacht Passend Vlissingen - Za A. Mijnlieff, Nic. Beetslaan 15, tel. 12525 Zo A. van de Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950 Middelburg - Za. F. Heere, J. Huyssenstraat 15, tel 39933 Zo. J. Wortelboer, Koren dijk 36, tel. 39933 Souburg, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Arnemuiden en Nieuwland - Za N. Kapteijn, Lekstraat 6 Oost-Souburg, tel. 01184-61630 Zo J. Visser, Wacht toren 19 Middelburg, tel 01180- 37431 Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke, Veere en Vrouwen polder - Za en Zo R. van Tol, Markt 12, Veere, tel. 01181-1271 Domburg, Aagtekerke, Westka- pelle, Koudekerke, Meliskerke, Biggekerke en Zoutelande - Za en Zo A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282 West- en Midden Walcheren - Za en Zo A. Stutterheim, Sivert- straat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760 Gezelschapsdieren - Za en zo A. Hoogveld en R. Meesters, Korte Noordstraat 61 Middelburg tel 01180-37077. R Roskam Kelder- weg 1 Meliskerke tel 01189-2838. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle Oude Domburgseweg 33a tel 01188-1443. Th. Driehuis-van Ha- selen, Gerbrandystraat 151, Vlis singen, tel. 01184-66548. A. Me- ijns, Oostkapelseweg 12 Grijpsker ke tel. 01189-3060. Vogelopvang Midden Zeeland tel. 01180-28288 Rooms-katholieke kerk. Dishoek, Kantoor: Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vlissingen, tel. 01184-19910. fax:01184-11446 Openingstijden kantoor: 08.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Advertentie-exploitatie: Jos Rentmeester Yolanda Krijger tel. privé 01195-5379 tel. privé 01184-11351 Bezorgklachten: Voor bezorgklachten bellen tijdens kantooruren: 01184-19910. Redactie-adres: Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vissingen tel. 01184-19910. fax: 01184-11446 Redacteur: Johanna Brouwer tel. privé 01180-40113 Correspondenten: Andrien Smeels Jaap Klein Ad Roos tel. privé 01180-39719 tel. privé 01180-25185 tel. privé 01182- 2860 Fotograaf: Harry de Lange o> tel. privé 01180-25195 1 VLISSINGEN - De winke liers uit de SintJacobspassage stellen in de maand juli hun etalages beschikbaar voor kunstwerken van Ria Ruedi- sueli. Alle winkels met een etalage krijgen een beeld of een dichtbundel van Ria Ruedisu- eli. Ria is erg verguld met de expositiemogelijkheid. "De mensen zeggen vaak tegen me 'je exposeert altijd buiten de stad, en dat is natuurlijk ook wel zo. Toen heb ik contact gelegd met de winkeliersvere niging en die mensen waren direct hartstikke enthousiast. Eerste hebben we de mogelij - hkeden van de Lange Zelke en de Walstraat bekeken, maar die straten missen toch de intimiteit van de Sint Ja- cobspassage". Ria Ruedisueli heeft een se lectie uit haar beeldhouw werk gemaakt. Er komen ook enkele dichtbundels in etala ges te liggen. MIDDELBURG - Het Instituut voor Kunstzinnige Vorming, het MIKV, geeft in augustus een cursus tekenen 'rond de Kuiperspoort'. De cursus is be stemd voor beginners en gevor derden. De begeleiding van de cursus wordt verzorgd door de kun stenaar Marian Aerssens. Er wordt gewerkt met verschillen de materialen, zoals krijt, houtskool, plakkaatverf en acrylverf. De Kuiperspoort heeft veel mogelijkheden om te VLISSINGEN - Albert Heijn, Blokker en C&A hielden een vaderdagactiviteit. Zaterdag 19 juni werden de prijswin naars bekend gemaakt. De eerste prijs, een twee per- soons tent, ging naar I. Ridder los uit Koudekerke. De tweede prijs was voor M. Bree uit VLissingen, de derde voor A. Denayère uit Vlissingen en de vierde voor R. Groot uit Arne muiden. tekenen: een tuin, een pitoresk hoekje, een mooi verweerd muurtje of zomaar een polletje gras. MIDDELBURG - Wie kennis wil maken met hypnose kan op zaterdagmiddag 26 juni tussen 13.30 en 16.30 terecht in de Westhof aan de Beneluxlaan. De Zeeuwse Stichting voor Toegepaste Hypnose (ZSTH) houdt daar een informatiemid dag. Geinteresseerden kunnen ook meedoen aan een work shop. Mensen die in hypnose zijn of in trance komen, komen soms tot opmerkelijke prestaties. Onder hypnose kan men terug gaan in de tijd, omgaan met weerstanden en zelfs beter le ren omgaan met tijd. De ZSTH geeft regelmatig ba siscursussen hypnose en ver volgcursussen die een speciaal thema belichten. De cursussen worden gegeven in Middelburg en Goes. VLISSINGEN - Aan het Schel- deplein in Vlissingen is onlangs de tweede vestiging van Queen's Burger Hamburgerres taurants geopend. In dit fami lierestaurant kunnen zowel jong als oud terecht om te smullen van een ruim assorti ment produkten, die naar keu ze ter plaatse kunnen worden genuttigd of meegenomen. Zo zijn er onder meer hambur gers van honderd procent rundvlees, verschillende kip specialiteiten, vegetarische burgers, salades, Franse frie tjes, roomijs en verschillende smaken milkshake. Volgens de eigenaars van Queen's Burger wordt er in zuiver plantaardige olie gebakken en de produkten worden bereid met behulp van moderne, computergestuurde apparatuur. Voor de kleintjes is er een speciaal kindermenu dat bestaat uit een hamburger, frietjes, frisdrank en een ver rassing. Daarna kunnen ze eventueel spelen in de speciale kinderhoek terwijl de ouders rustig kunnen bijkomen van het winkelen. De nieuwe vestiging van Queen's Burger aan het Scheldeplein MIDDELBURG - Maxis viert de zomer net als vorige jaren met een ZomerKado Carrousel. Een actie waar vaart in zit: snel sparen met gratis zegels voor leuke cadeau's. De actie loopt tot en met 28 augustus. Bij iedere tientje krijgt u een zegeltje. Er zijn bovendien extra zegels te verdienen met speciale aanbiedingen. In het KadoSpaarBoekje, dat gratis verkrijgbaar is bij de Maxis, staat een prijsvraag waarmee allerlei mooie prijzen te winnen zijn. OOST-SOUBURG Buurt vereniging 'Van Duyvenvoor- de', Middelburgsestraat 113, organiseert zaterdag 26 juni een Tropical Night. Tijdens deze nacht, die zal doorgaan tot in de kleine uur tjes, zal de band 'Scooby' op treden. De avond begint om 20.30 uur en de entreeprijs bedraagt voor leden 3,50 em voor niet-le- den 5,-. Telefonische inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Paul Reyns on der nummer 60361. Emmauskerk Zo 10 uur Domburg 1e,3e en 5e Za 19.15 uur Zo 10 uur, Middelburg Petrus en Paulus- kerk Zo 10 uur 2e en 4e Za 19 uur Hoeksteen Zo 11.30 uur Oost-Sou burg Martinuskerk Zo 10 uur Vlis singen Open Hof Zo 11.15 Lieve Vrouwekerk Za 19.00 Zo. 9.30 Zou telande 10 uur, Vrouwenpolder 10 uur, Nederlands hervormde kerk. Aagtekerke 10 en 19 uur Domburg 10 en 19 uur Gapinge 9 uur, Grijps kerke 10 uur. Kleverskerke 9.30 Koudekerke 9 en 10.30 uur Middel burg Koorkerk 19 Nieuwland 9 uur Ritthem 10.30 uur, Oostkapelle 10 uur Oost-Souburg Zo 19 uur Serooskerke 10 en 19 uur Veere Vlissingen, St. Jacobskerk 10 uur Johanneskerk 9.30 uur Open Hof 9.30 en 19 uur Schaapskooi 9.30 uur Ter Reede 19 uur Vrouwenpol der 11 uur Westkapelle 9.30 en 19 uur. Ziekenhuis Walcheren Zo 10 uur Gereformeerde kerk. Koudekerke uur Meliskerke 10 en 14.30 uur Oost-Souburg 9.30 uur Vlissingen Petruskerk 9.30 uur Gereformeerde gemeente. Vlis singen 9.30 en 16 uur. Gerefor meerde kerk vrijgemaakt. Middelburg 9.30 en 16.30 Vlissin gen 9.30 en 16.30 uur Christelijke gereformeerde kerk. Middelburg 9.30 en 16.30 uur Vlissingen 9.30 en 16.30 uur Nederlands gerefor meerde kerk Middelburg 9.30 en 17.00 uur Evangeliegemeente Middelburg 9.30 Oost-Souburg 10. Leger des Heils Middelburg 9.20, 10 en 19 uur. Vlissingen 10 en 19 uur Anglicaan se kerk Vlissingen-Oost 10.30 en 19.30 Zevendedagsad ventisten Middelburg za 11 uur Vlissingen za 9.30 uur Doopsgezinde Gemeente Vlissin gen 9.30 uur Middelburg 11 uur Kristen Zuidmolukse kerk Koude kerke Zo 12 uur, Oost-Souburg Zo 13 uur Pinkstergemeente Middel burg wo 19.30 zo 15.30. Vlissingen wo 19.30 zo 14.30. Pinksterkerk Vlis singen wo 19.30 zo 14.30 Baptis tengemeente Middelburg 10. Nieuw Apostolische kerk West- Souburg wo 20 zo 9.30 en 17 Volle evangeliegemeente Amemuiden do 20 zo 10 Serooskerke do 19 West-Souburg zo 10 Eglise Wal- lonne Middelburg Anglicaanse Kerk Vlissingen-Oost Zo. 10.30 en 19.30 uur. De Christengemeen schap Hoogelande zo Medewerkers van radio 't Westen kunnen alles vertellen over de nieuwe CD-I spelers foto: harry de lange MIDDELBURG - Het is even de portemonnee trekken, maar wie er op een gulden na 1700 gulden voor over heeft heeft wel even het neusje van de zalm in de huiskamer staan: de CD-I-speler. Wie wil weten hoe het werkt en wat het high tech-apparaat allemaal heeft te bieden kan terecht bij Radio 't Westen, aan de Markt 73 in Middelburg of bij de filialen in Goes en Vlissingen. CD-I staat voor Compact Disc Interactive, een Philips vin ding, waardoor de kijker op de beeldbuis naar eigen inzicht kan kiezen, doorbladeren en sturen. Ofwel interactief. L. schijfje kan bevatten bedraagt 650 megabyte, ofwel 250.000 volgetypte velletjes A4 ofwel 1800 floppy's, ofwel een geheu gen van 15 aan elkaar gekop pelde PC's. Wie denkt dat met de eerder genoemde mogelijk heden het feest is afgelopen, heeft het mis. Het photo-CD- systeem, door Kodak en Philips ontwikkeld, maakt het moge lijk om elke gewenste foto op het tv-scherm te vertonen. Moeilijk? Nee, „De fotohande laar zorgt dat de negatieven op een photo-CD worden wegge schreven en vervolgens kan de photo-CD worden afgespeeld. Een ideale manier van bewaren dus. „De bediening is overigens zo simpel als het maar kan en eigenlijk nog eenvoudiger dan de afstandsbediening van de tv", zegt Van den Bosch. „Zelfs voor de allerkleinsten is er een speciale afstandsbediening, want CD-i is natuurlijk niet alleen voor volwassenen. Wie zich een CD-i aanschaft, hoeft voor de 'normale' CD's natuur lijk geen aparte CD-speler aan te schaffen. Gewone CD's kun nen via de audio-installatie of het geluidsgedeelte van de tv worden afgespeeld en in het laatste geval zijn op het beeld scherm de uitgebreide selectie mogelijkheden te zien, die het kiezen van het juiste nummer wel akelig eenvoudig maakt. Hoe het allemaal werkt, wat het allemaal kan: Bij Radio 't Westen staan ze klaar voor een uitgebreide demonstratie. Bij die CD-i horen natuurlijk allerlei discs. Als eerste boek handel in Zeeland gaat Fanoy, aan de Nieuwe Burg in Middel burg van start met de verkoop van die CD's en ook daar is te zien en te proberen hoe alles werkt. Het is de bedoeling van de softwareleveranciers dat de boekhandel een aktieve rol gaat spelen bij de verkoop van dit medium. Niet bij de aan schaf van de apparatuur, maar louter en alleen de verkoop van de disc. Want, zo vindt Fanoy, disc en boek hebben een ding gemeen en dat is dat het beide informatiedragers zijn. Zoals er dus nu boeken zijn over tuinieren, koken, schilderen, fotografie en noem maar op, zijn er dan CD's met dezelfde onderwerpen. van den Bosch van Radio 't Westen kan het overigens nog beter uitleggen: „Heb je een videorecorder, dan is de rege ling van beeld en geluid van een tv, van een film of een videoband beperkt tot aan of uit en vooruit of achteruit. Een CD-i bevat audio- en videoma teriaal, maar dan interactief. De gebruiker of kijker kan het programma op elk moment binnenstappen of zijwegen in slaan. Vergelijk het maar met een boek. Je kunt beginnen bij de eerste bladzijde, maar ook gewoon ergens een pagina op slaan en daar beginnen". De mogelijkheden zijn dan ook on beperkt. Een cursus volgen, een hobby beoefenen, informatie opvragen of muziek beluisteren het kan allemaal. En voor de jongeren zijn er natuurlijk al lerlei spellen. Voor de liefheb bers van getallen: de hoeveel heid informatie die een CD-i- MIDDELBURG In septem ber starten in het Turncentrum 'De Zandkuil' aan de Breeweg 94 E, weer opleidingen en trai ningen turnen. De cursussen worden op ver schillende niveau's gegeven. Voor de kleinsten vanaf vijf jaar wordt een cursus spelen derwijs turnen gegeven. Voor jongens en meisjes vanaf negen jaar wordt een cursus wedstrijdturnen gegeven, zo wel op regionaal, nationaal en internationaal niveau. Informatie kunt u krijgen on der telefoonnummer 01180-15608. MIDDELBURG - Eigenlijk zou je best eens iets willen gaan doen. Een baantje voor halve dagen, een leuke cursus volgen of in de medeggenschapsraad zitting nemen. Maar ja, hoe pak je zoiets aan en kun je het eigenlijk wel?. Om op al die vragen antwoord te geven start er in september een nieuwe cursus. De cursus wordt gegeven in Middelburg en Vlissingen en heet 'Ik ga kiezen'. "Er zijn ook op Walcheren veel mensen die in een uitkeringssi tuatie zitten en die eigenlijk best zouden willen gaan wer ken of leren", zegt Ada van Hoof, van het REC. "Maar het is vaak heel moeilijk om te kiezen uit het aanbod. Daar komt nog bij dat je meestal niet goed weet wat voor soort werk er nu goed bij je past en wat je allemaal in je vingers hebt. Wat ook meespeelt is dat veel mensen onzeker zijn en daarom is het zo fijn dat er nu de cursus 'ik ga kiezen' is. Mensen die de cursus gevolgd hebben weten wat ze willen en wat ze kunnen". Het Regionaal Educatief Cen trum, het REC, en de Basisedu catie hebben samen de cursus opgezet. En daarmee lopen ze voorop in Nederland. De cursus bestaat uit twee on derdelen, een basisprogramma en een vervolgprogramma. Ie dereen die zich aanmeldt voor de cursus doet in ieder geval het basisprogramma. In het ba sisprogramma leert de cursist bijvoorbeeld wat je zeggen moet als je je in wilt laten schrijven bij het Arbeidsbu reau en hoe je een gesprek moet voeren bij de Sociale Dienst. In de vervolgcursus kun je dan nog leren hoe een sollicitatiegesprek verloopt en hoe je een goede sollicitatie brief moet schrijven. Een ander belangrijk onderdeel van het basisprogramma is het kiezen zelf. Eerst moet je natuurlijk precies weten wat je wilt en kunt en dan kun je een keuze maken. Maar omdat het aan bod zo groot is, kijk nog maar eens in de Aanbod Krant die op 23 juni in de Scheldebode zat, valt dat nog niet mee. In de cursus leer je waar je op moet letten en hoe je een verant woorde keuze kunt maken. Het basisprogramma wordt ge geven op twee ochtenden in de week en de totale duur van de cursus is 16 weken. Voor wie dat wil zijn er daarna nog vervolgcursussen en voor die genen die haast hebben is er de mogelijkheid om alle cursussen tegelijk te doen. Dan ben je wel vijf ochtenden en/of middagen per week onder de pannen. In het vervolgprogramma kun je kiezen uit drie verschillende onderdelen. Er is een cursus taal en rekenen, voor iedereen die niet meer precies weet hoe dat nu ook alweer zat met d en dt en met procenten. Er is een cursusdeel 'kennismaken met de praktijk' en een cursus Te ren solliciteren en studeren'. Mensen die de cursus gevolgd hebben weten daarna wat ze allemaal kunnen. En dat kan betaald werk zijn, of vrijwilli gerswerk, of een studie of cur- VLISSINGEN - Ben de Graaff Tapijt heeft de voetballers van Uiterton in een nieuw jasje gestoken. SV Uiterton komt uit in de eerste klasse van de zomeravondvoetbalcompetitie. Op de foto v.l.n.r. Jaap VisserJohnny Scharloo, Frank Theunisse, Hans Vermeule. Richard van Ruiten, Wim Neufeglise, en sponsor Henk Sulkers. Zittend v.l.n.r. Leon van Luyk, Ad van Sluys, Marcel Riemens, Marcel van Ruiten, Ad Provoost en Dirk van Driel sus. In ieder geval iets pas sends. De cursus is niet gratis. Voor het basispakket moet zestig gulden betaald worden en de vervolgcursussen kosten twee gulden vijftig per ochtend of middag. Opgeven kan bij de basiseducatie in Middelburg en Vlissingen. Het adres in Vlis singen is Verlengde Bonedij- kestraat 275. tel. 01184-17819. In Middelburg zit de basisedu catie in de Latijnse School straat 10, tel. 01180-16278. De cursus is bestemd voor ie dereen die geen werk of geen zinvolle vrijetijdsbesteding heeft. Een vooropleiding is niet nodig. Middelburg - K Boot tel 01180-39865 Vlissingen - Vr. za. zo. H. Hament, tel. 01184-79678 Middelburg - Vr 25 juni tot vr 2 juli Apotheek Stromen wijk 't Zand, Maasstraat 58 Vlissingen - Vr 25 juni tot vr 2 juli Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 12730 sar-*'' irt* MIDDELBURG - De baas en de klanten van Van der Sloot modeschoenen aan de Lange Delft 48 in Middelburg mogen blij zijn met verkoopster Chan tal van de Ketterij (21) uit Oost-Souburg. Vorige week be haalde de immer vrolijke schoenverkoopster in Nieuwe- gein de tweede prijs in de lan delijke verkiezing 'klantvrien delijks verkoopster in de schoen*. nche'. Duizend gulden, eei« woud aan bloemen, kadootjes en een etentje van de baas vielen haar ten deel. Daarna ging ze gewoon weer over tot de orde van de dag en is ze de makkelijke èn de moei lijke klanten weer net zo ter- wille als voor- en tijdens de wedstrijd. Aan de competitie namen op de kop af 180 man/vrouw deel, na een eerste selectie bleven er 16 over waaronder dus de Oost- Souburgse. De wedstrijd voor de 16 overgebleven competan- ten was natuurlijk stiekem. Gewone mensen die om schoe nen kwamen. Aan niets en nie mendal te herkennen dat het juryleden waren die Chantal kwamen beoordelen. Ze heeft het geweten. „Zelden heb ik zulke lastige klanten gehad", vertelt ze. Wie precies de ju ryleden zijn geweest kan ze met geen mogelijkheden vertel len, maar dat er twee zeer lastige klanten bij hebben ge zeten weet ze inmiddels al. „Twee dames die niet wisten wat ze wilden en je echt van voor naar achter en van hot naar her laten lopen. Passen bij de vleet, vragen ze naar rood, bedoelen ze groen en ga zo maar door. En maar vragen De één na vriendelijkste schoenverkoopster in Nederland, Chantal van de Ketterij foto: harry de lange stellen. Kopen deden ze overi gens niet". Chantal heeft er in ieder geval een leuke titel en een leuke cent aan overgehou den. Gewoon door vriendelijk te zijn en vooral te blijven. De klant als koning behandelen, ook al verdienen ze wat andere. Minka onderzoekt de mogelijkheden Foto: ine Bloemen Za en zo G. de Witte, Doornenburg 31Vlissingen, tel. 01184-78811

Scheldebode | 1993 | | pagina 5