Triatlon: een prettige vorm van gekte Een drieweekse muziekreis rond de wereld Vlijt en Volharding brengt hele dag muziek Ronkende motoren op Sloe-circuit Patiëntenplatform volgt acties van specialisten Mythe van Orpheus als thema van Festival Nieuwe Muziek 1993 Buurtbarbecue Dauwendaele Orgelconcert Vincent de Vries SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 23 JUNI 1993 Recreatieve triatlons op Walcheren Wie wordt Miss Zeeland regionaal Prijsklaverjassen Nyman Hoogtepunten Spektakel 31- VLISSINGEN - Is triatlon een sport voor supermensen of is het gekkenwerk?? Al je het aan Peter Rotte vraagt krijg je als antwoord dat het een prettige vorm van gekte is. Om te laten zien dat iedereen aan meervou dige duursport mee kan doen organiseert hij deze zomer re creatieve triatlons (bike-run- bikejlangs de Walcherse kust. De organisator van de triatlons is Peter Rotte, voormalig gym leraar. "Natuurlijk zijn er al mogelijkheden om op Walche ren aan een triatlon mee te doen, denk maar aan de wed strijden op de Vlissingse boule vard, maar ik vind dat de re creanten een beetje een onder- geschoven groep zijn, de na druk ligt mij wat te veel op de wedstrijd. De triatlons zijn dus in de eerste plaats bedoeld voor recreanten, maar uiteraard kunnen ook wedstrijdatleten meedoen. Omdat de wedstrij den op woensdagavond zijn kunnen de atleten de wedstrij den mooi als training meelo pen". Rotte is zelf al jaren met het triatlonvirus besmet. "Maar ik vind het jammer dat de triatlon het imago heeft van sport voor supermensen of gekkenwerk. Zelf heb ik nooit kwalijke ge volgen ervaren na het voltooien van een triatlon. Je moet na tuurlijk wel goed getraind zijn, dat wel". Voorlopig heeft Peter Rotte drie triatlons opgezet. Het eerste meevoudige duur- sportevenement vindt plaats op 21 juli op het strand van Dis hoek. De dames en de meisjes rennen die avond anderhalve kilometer. Daarna moeten ze anderhalve kilometer fietsen. De heren en de jongens zwoe gen twee keer 2,7 kilometer door het mulle zand. De start en finishlijn liggen bij Pavil joen De Zeester. De deelnemers moeten zelf een fiets meebren gen en op het strand is een mountain-bike natuurlijk wel makkelijk. Inschrijven kan bij het VVV van Koudekerke en daar worden ook nadere gege- vensa verstrekt. De andere triatlons zijn respec tievelijk op 4 augustus te Vrou wenpolder en op 18 augustus in Domburg. Beide evenementen beginnen om 18.30 uur. De af standen die hier gelopen en gefietst worden zijn anders dan in Dishoek. De triatlons zijn niet zo heel erg lang, maar de zwaarte van het parcours mag niet onder schat worden. Het mulle zand maakt het extra zwaar. Wat ook zwaar weegt is het veiligheidsaspect. Bij een spor tevenement op het strand is het natuurlijk verleidelijk om ook een eindje in de zee te gaan zwemmen. "Maar dat brengt veel te veel organisatie met zich mee. En ik wil graag dat rijp en groen mee kan doen met de triatlons. Al wil ik er wel de nadruk op leggen dat het niet verstandig is om ongetraind aan een triatlon te beginnen". Componist Michael Nyman met zijn veertig leden tellende band een begrip. In de tijd dat het sparen van luciferdoosjes een geliefde vrijetijdsbesteding was, waren doosjes met foto's van de drumband in Souburg een zeer gewild ruilobject. Vo rig jaar behaalde de drumband onder leiding van instructeur Ad de Visser de eerste prijs bij een concours in Middelharnis. OOST-SOUBURG - De drum band bestaat dertig jaar de het jeugdkorps vijfendertig jaar. Alle reden dus voor muziekver eniging Vlijt en Volharding om op zaterdag 26 juni op muzika le wijze de bloemetjes buiten te zetten. De drumband bijt de spits af met de begeleiding van de jaarlijkse oldtimeroptocht, waarna de fanfare een och tendconcert geeft voor de gere formeerde kerk. Op dezelfde plaats treedt 's middags het jeugdkorps op, terwijl zowel drumband als fanfare zich in de loop van de dag presenteren tijdens marsen en streetpara- des. Om 17.00 uur recipieert de jubilerende muziekvereniging in repetitieruimte De Blazer en de dag wordt afgesloten met een feest voor de leden. In 1958 trad het jeugdkorps van Vlijt en Volharding voor het eerst op onder leiding van dirigent Van Wallenburg. De 'kweekvijver' voor dit jeugd korps was de blokfluitklas van mevrouw De Rooy. Het jeugd korps was van meet af aan succesvol, waarbij dirigent Ri- nus Kramer jaren een belang rijke rol speelde. Een van de hoogtepunten was wel het Ne derlands kampioenschap voor de lagere afdelingen. Het korps viel de afgelopen 35 jaar vaker in de prijzen, zoals vorig jaar toen het korps onder leiding van dirigent Ger Blom de eer ste prijs haalde bij een concert wedstrijd. De kwaliteit van de muziek mocht de afgelopen jaren dan wel ongewijzigd -hoog- blij ven, in andere zaken paste Vlijt en Volharding zich regelmatig aan aan de eisen van de tijd. Het jeugdkorps schafte onlangs de gedateerde groene unifor men af en treedt op in eigen tijdse t-shirts en spijkerbroe ken en de drumband vernieuw de begin dit jaar een deel van de instrumenten. Zodra de fi nanciën het toelaten hopen ook de drummers en blazer zicht te kunnen presenteren in nieuwe marsuniformen. De drumband van Vlijt en Volharding ontstond in 1963 onder leiding van instructeur Rinus Vuijck. Sinds 1970 speelt dit korps, dat behalve drum mers ook blazers kent, in de eredivisie. De tambour-maïtre vervult binnen een drumband een belangrijke rol. Jarenlang was dat Jan Rijnhart. samen Door Jeanette Vergouwen MIDDELBURG - Muziek kleurt sombere dagen, muziek roept diepe emotie op en geeft de mens de kans om zich op een andere wijze te uiten. Muziek is geluid, gerangschikt volgens een bepaald tonenstelsel of vormt een klankenwereld die zich niets aantrekt van regeltjes, maar gewoon charmeert omwille van de klanken zelf. Muziek geeft het leven een extra dimensie. De organisatie van het Festival Nieuwe Muziek 1993 heeft dit begrepen. Van zaterdag 26 juni tot en met zaterdag 17 juli nemen gerenommeerde musici en bekende ensembles het publiek bij de hand voor een speciale reis door de wereld van de muziek. Geen alledaagse deuntjes, geen platgetreden paden met music for the millions, maar hedendaagse muziek die alle kenmerken van het maatschappelijk gebeuren in zich draagt en gewoon luistermuziek. De meeste optredens vinden plaats in de Kloveniers doelen of de Oostkerk in Middelburg, maar voor enkele evenementen wordt uitgeweken naar de Schouwburg (kameropera), Abdijplein (Xenakis- avond met sopraan Jannie Pranger) en de ludieke voetbalwedstijd tussen de teams van het Willem Breuker Kollektief en Nieuwe Muziek op 17 juli op het sportveld Voorborch. Hel Festival koos deze keer het thema 'Orfeo'. Deze mythologi sche figuur vormt de rode draad. Orpheus bekoorde met zijn muziekspel niet alleen de mensen, hij speelde ook voor de flora en de fauna. Hij leefde in een toestand van volmaakt ge luk tot de dag dat zijn vrouw Euridicè overleed aan de gevol gen van een slangebeet. Orp heus daalt dan af in de onder wereld om met zijn spel ook de goden te vermurwen en zijn vrouw te bevrijden uit de dood. Iedereen weet dat hij haar mee mocht terugnemen naar de we reld van de levenden, maar dat hij haar door zijn twijfels toch MIDDELBURG - Vrijdag 9 juli gaan de inwoners van de Meanderlaan barbecuen met wethouder Smitskamp en di recteur Sociale Zaken Vortho- ren. Ook Ella Looten van het Wijk Ondersteunings Punt heeft haar komst toegezegd. GOES - In discotheek Torea dor zijn op 1, 8 en 22 juli de voorronden van de Miss Zee land regionaal verkiezing. De finale is op 29 juli. Het is een verkiezing met naam, stijl en klasse. De win nares gaat naar de Miss Beauty Holland verkiezing, die aan het eind van het jaar in Eindhoven wordt gehouden. Tevens wordt zij aangemeld voor de Miss Universe Nederland verkie zing. Een professionele jury beoor deelt kandidaten. Wie in aan merking denkt te komen voor de titel Miss Zeeland regionaal 1993, moet minimaal 15 jaar zijn. opgeven bij Total Fashion, telefoon 01100-20426 of bij To reador in de Wijngaardstraat. OOST-SOUBURG Maandag 28 juni wordt in 'De Schuur' aan de Middelburgsestraat 113 een prijsklaverjasavond geor ganiseerd. De organisatie van deze avond is in handen van buurtvereni ging 'Van Duyvenvoorde'. De inschrijfkosten bedragen 3,50. De avond begint om 19.30 uur. VLISSINGEN - Het conflict tussen medisch specialisten en de overheid dreigt uitge vochten te worden ten koste van de patiënt. Dat is de zorg het Patiëntenplatform Zee land. De kern van het conflict lijkt te liggen in meningsverschil len over kostenstijgingen in de gezondheidszorg en over- schi-ijdingen van de zieken- huidbudgetten. Voor de patiënten is van be lang dat zij, ondanks de aan gekondigde acties van de specialisten, adequaat hulp krijgen. Het patiëntenplatform heeft er bij de specialisten op aan gedrongen de acties tijdig en duidelijk bekend te maken. Patiënten die menen schade of nadeel van de acties te ondervinden kunnen zich met eventuele klachten wen den tot het Patiëntenplat form Zeeland, tel. 01100-49389. De barbecue is een indiret ge volg van de stipheidsacties van de vuilnisophalers. Enkele in woners gingen toen de wijk in om te voorkomen dat het huis vuil te vroeg en verkeerd zou worden aangeboden. "We wil den laten zien dat we het beter kunnen en dat het hier geen achterbuurt is", zegt Adri de Zeeuw uit Dauwendaele. "Dat lukte en toen bedachten we dat we ook wel eens iets leuks voor de buurt konden doen. Van daar een barbecue". Omdat de vuilnisactie en de barbecue een mooi voorbeeld zijn van Sociale Vernieuwing zijn de desbetreffende hoog waardigheidsbekleders ook uitgenodigd. Voor de kinderen komt er ook nog een playbackshow en een zeskamp. weer verliest. De rest van zijn leven vult hij met klaagliede ren. Het Festival besteedt veel aan dacht aan deze wat trieste fi guur met een visie op Orpheus door Louis Andriessen (29/6), lezingen door Guus Vreeburg en Iman Wilkens (12 en 13 juni), het openingsconcert met een uitvoering met fragmenten uit Orfeo L'Ennesimo van Claudio Ambriosini, waarin het dodenrijk wordt voorge steld als een data-bank en een video-archief en waarin Orp heus klarinet speelt. Dit ope ningsconcert is op zaterdag 26 juni in de Oostkerk. Commissa ris van de koningin drs. W.T. van Gelder verricht de officiële opening om 20.00 uur en daar na brengen verschilende solis ten en het Xenakis Ensemble diverse premières. Diezelfde avond wordt om 22.30 uur in de Kloveniersdoe len exposities geopend. Van Natasja Boezem een installatie over Monteverdi's Orfeo met kostuum- en decorontwerpen en van Bob Pingen het project 'Music Hall: The director's cut'. De sopraan Jannie Pranger zingt ondermeer Music from Pros- pero's Books FOTO: Gerda van der Veen Michael Nyman is vooral be kend door de muziek die hij maakte voor de films van Greenaway. Daardoor kreeg hij het etiket 'filmcomponist'. Ten onrechte en dat wordt bewezen tijdens het festival Nieuwe Mu ziek. Zijn muziek is tegelijker tijd intellectueel en puur, me lancholisch en vol vuur. Hijzelf zegt dat hij klassieke muziek schrijft met een potlood en gum bij de hand. Zijn composi ties zijn blijmoedig en optimis tisch van aard. In de periode van 8 tot 11 juli treedt hij op als dirigent met hek-Xepakis Ensemble. Op 8 juli geeft hij in de Kloveniersdoelen om 20.30 uur een inleiding met een live uitvoering van The Piano -de film die onlangs de Gouden Palm won in Cannes- en voert met het ensemble zijn kamer muziekwerken uit met solisti sche medewerking van een pia notrio (piano,viool, cello). Een dag later worden werken van Nyman en Fitkin gespeeld met veel pianogeweld in de Oost kerk en zaterdag 10 juli is daar een concert met alleen Nyman creaties en met medewerking van het Aurelia Saxofoon kwartet en sopraan Jannie Pranger die naast Bird List Song uit 1979 ook Music from Prospero's Books uit 1992 zingt. Wie het festival wil volgen kan een uitgebreid programma aanvragen bij Nieuwe Muziek Postbus 15 Middelburg. Een Festival passepartout kost hon derd gulden, een enkel concert 15 gulden. De donateurs van Nieuwe Muziek en de houders van een CJPPas betalen 80 of 10 gulden. De lezingen zijn gratis. Enkele hoogtepunten uit het programma zijn: de Slagwerk dagen op 2 en 3 juli, de concer ten door de winnaars van het Gaudeamus Concours Krza- nowska en Sukarlan (pianis ten) op 4 en 7 juli en de Jazz- en Improvisatie avonden met Fra Fra Sound en Peril op 2 en 3 juli. Geoffrey Madge die imponeer de tijdens het Bachsalon gaat nu een andere uitdaging aan. Hij speelt donderdag 1 juli Russische muziek voor piano vanaf 1920 met composities van Tjuylin, Sabanejev, Moso- lov, Sjostakovitsj en anderen. Verder is er in het Festival aandacht voor hedendaagse In- donesiche muziek en geeft het Willem Breuker Kollektief ver schillende uitvoeringen op de slotdagen 16 en 17 juli in de tuin van de Kloveniersdoelen, waaronder een kindervoorstel ling met Toby Rix en zijn Toe- terix en de zaagzusjes (een charmant strijktrio). Aan het slotconcert werkt ook de be kende hoboïst Han de Vries mee. VLISSINGEN - Liefhebbers van motorsport kunnen in het komende week-end hun hart ophalen op het Sloehavencir- cuit in Vlissingen-Oost, waar twee dagen achtereen de moto ren en hun berijders tot het uiterste gaan. Het spektakel begint op zaterdag 26 juni met een open-bekercross van MSV 'De Uitlaat', een wedstrijd die meetelt voor het clubkam pioenschap. Een dag later is het de beurt aan de jeugd/ju nior rijders van de KNMV om hun talenten te tonen. Bij laatstgenoemde krachtme ting worden circa 150 deelne mers verwacht, afkomstig uit diverse streken van ons land. De training begint om 10.00 uur. Het wedstrijdprogramma wordt geopend om 11.30 uur. De jongste deelnemers (reeds vanaf zes jaar) komen het eerst in actie. Menige toeschouwer zal ongetwijfeld versteld staan van de hoge snelheden die ge haald worden op de mini-mo toren. De wat oudere jeugd, vanaf tien jaar, acteert in de 80 cc klasse. Onder hen de Zeeuw Casper Ovaa uit Oost-Souburg die regelmatig verdienstelijke resultaten boekt in de recrea tieklasse. Maar Ovaa wil meer. Hij aast naar een doorbraak op nationaal niveau in de 80 cc klasse. De Zeeuwse belofte treft in Vlissingen geduchte concurrenten, zoals Edwin Fit ters uit Heesbeen, die vorig jaar dikwijls uitkwam in Zeeuwse wedstrijden en toen winnaar werd van het open Zeeuws kampioenschap. In de jeugdcategorie is er te vens een wedstrijd in de 125 cc klasse voor jongens van veer- Er wordt een spannende strijd verwacht in de open-bekercross van de Uitlaat tien tot zestien jaar. Daarin komen diverse coureurs aan de start die mogelijkheden hebben om door te stoten naar de na tionale top. Nadat de jeugd het veld heeft verlaten, verschijnen junioren aan de start in de klassen 125 cc, 250 cc en 500 cc. Dat kan een spectaculair duel worden tussen een groot aantal deelne mers, hierbij komen geen Zeeu wen aan de start. Die zullen er wel zijn tijdens de open-bekercross op zaterdag, aanvang 12.30 uur. Maar be halve Zeeuwen komt een groot aantal rijders van buiten de provincie aan het vertrek. Ui teraard is dit aantrekkelijk voor het publiek. Er worden spannende wedstrijden ver wacht. Gereden wordt in de klassen 60 cc mino, 80 cc, re creatie klasse en superklasse. Het tweedaagse evenement is georganiseerd door MSV 'De Uitlaat' in Vlissingen, onder auspicieën van de KNMV. ZOMERAVONDCONCERT - Het Hervormd Kerkkoor uit Middelburg geeft in juli twee zomeravondconcerten. Het eerste vindt plaats op 1 juli in de hervormde kerk van Zoutelande, het tweede op 9 juli in de hervormde kerk van Oostkapelle. Solistische medewerking wordt verleend door Ans Ritsema en Marjan v.d. Vegt. Jos Vogel bespeelt het orgel en het geheel staat onder leiding van Richard van Soest. De aanvang van beide concerten is 20.00 uur. NIEUWSPEELLAND -Op zaterdag 26 juni openen de wethouders Smitskamp en Douwes om 11.00 uur speeltuin Nieuwspeelland in Niew- en St. Joosland. Om 10.30 uur is er een rondgang door het dorp vanaf het Dorpshuis met medewerking van ONDA, vanan 11.15 uur is het feest in de speeltuin met ondermeer een luchtkasteel en schminken. CONCERT - Muziekvereniging Caecilia bestaat 100 jaar en viert dat met een jubileumconcert op zaterdag 26 juni op het Dijktheater naast het Arsenaal in Vlissingen. Het concert begint om 14.00 uur, de vereniging recipieert na afloop in de Zeeuwse Muziekschool aan de Badhuisstraat van-16.00 tot 18.00 uur. Brass band ONDA uit Middelburg geeft zaterdag 26 juni een concert in de Concert- en Gehoorzaal aan de Singelstraat. Onda krijgt die avond versterking van de fanfareorkesten De Hoop uit Stellendam en Vooruit uit Oude Tonge. Het gratis toegankelijke concert begint om 19.30 uur. WANDELMARS - Wandelaars vanaf 16 jaar kunnen op zaterdag 26 juni meedoen aan de 6e mars rond het Veerse Meer, een tocht van 60 km. Start om 9.00 uur vij 't Praetuus aan de Frans Naereboutstraat in Veere-Zanddijk. Voorin schrijving is mogelijk via tel.nr. 0180-28602 (w.s.v. 't Zand). PINK PARTY - Het COC houdt een pink party in het pand aan de Eigenhaardstraat in Middelburg op 26 juni vanaf 21.00 uur. Niet COC-leden betalen vijf gulden entree. STRAND -Muziek op het strand bij Zoutelande. In strand paviljoen Neptunus treden in juli en augustus de volgende groepen op: Joyrock (16 juli). Surrender (23 juli), Mother VandenBerg (30 juli), The Arrow (6 augustus), Dragline (13- augustus), Jorock (20 augustus). Aanvang steeds om 21.30 uur, toegang vijf gulden. Neptunus is te bereiken via het voetpad tegenover De Blokhut aan Westkapelseweg in Zoute lande. GEVONDEN - Bij de politie in Vlissingen werden aange geven: twee konijntjes, bankbiljet, kat, hond, portemonnee, diverse sleutels. Bij het dierenasiel in Vlissingen kwamen binnen: bastaardherder, cyperse poes, zwarte poes, zwart witte kat, rood-witte kat, zwart-bruine kat. Bij de politie in Middelburg zijn de volgende gevonden voorwerpen aangege ven: giromaatpas, zonnebril Ray Ban, spijkerjack Benneton, regenbroek, portemonnees, lakschoentje, gouden parelket ting, zilveren ketting met hangertje, kralenketting, diverse sleutels, knuffelbeertje, kniebeschermers, plastic tas met short en t-shirt, handtas met make-up, wieldop Opel, hond (Bobtail), schildpadpoes, kanarie en papegaai, Poolse bank biljetten, afsluitdopje camera, diverse horloges, donkergroe ne sjaal, Brits paspoort, bruine portefeuille, parel armband, gouden armband, nylon tasje van Israëliër, plastictas met kinderkleding en een wieldop. De Rijkspolitiepost in Seroos- kerke werd nog verblijd met de volgende zaken: zonnebril, kinderleesbril, damesbril, dwergpapegaai, grijs poesje, hond, zeilboot, front auto CD-speler, gebitsbeugels, horloge, over hemd, regenpak, diverse portemonnees met en zonder in houd, trouwring, diverse (auto)sleutels, tassen met strandspullen en geld. De gevonden voorwerpen kunnen tijdetls kantoortijd worden afgehaald op het bureau. ZOMERKUNSTMARKT - In atelier Multi Colour aan de Törenweg in Middelburg wordt zaterdag 26 juni een zomer- kunstmarkt gehouden. Van 10 tot 17 uur worden er demon straties kaarsen maken, zilversmeden en babbelaars bakken gegeven. Verder zijn er kramen met aquarellen, kermamiek, bloemen en zijdeschilderijen. PARAPLU - In buurthuis de Paraplu aan de Alexander Gogelweg in VLissingen vindt rijdag 25 juni een buurtfeest plaats. Op het programma staan een playbackshow voor kinderen, een Rad van Avontuur, sjoelen en lekkere hapjes, het feest begint om 19.00 uur. CONCERTEN - De gospelrockformatie XTN geeft zater dag 26 juni een concert in de aula van de CSW aan de Elzenlaan in Middelburg. Henk Overbosch, Alwin Roelofs, René Noort, Edwin Huitema en Franfois de Rop spelen vanaf 20.30 uur. Entree vijf gulden. Het Westkapels Dameskoor en de brassband Oefening Kweekt Kunst geven zaterdag 26 juni een dubbelconcert in de Ned. hervormde kerk in Westkapelle. Het gratis toegankelijke concert begint om 2O.00 uur. LAVENDELSTOKJES - In twee uur tijd leert Gert Verschraegen hoe je lavenstokjes moet maken. Op 28 juni, 5 en 12 juli in Imkerij Poppendamme in Grijpskerke. Aanvang 19.°° uur. ALLEENSTAANDEN - In buurthuis Aldegonde in Wes- terzicht in Vlissingen is vrijdag 2 juli een avond voor alleenstaanden. De dans-praatavond begint om 20.30 uur en de toegang is gratis. BAZAR - In kerkgebouw De Schaapskooi bij winkelcentrum Papegaaienburg in Vlissingen wordt zaterdag 26 juni een bazar/rommelmarkt gehouden. Van 10 tot 16 uur is er van alles te doen. De Vlissingse Ichtusschool aan de Grote Markt houdt zaterdag 26 juni een Fancy Fair met rommelmarkt. Het programma duurt van 11 tot 16 uur. Op het terrein van verzorgingstehuis Ter Veste is zaterdag ook een bazar met rommelmarkt. Eveneens van 11 tot 16 uur. Openbare ba- sischool de Ameburch houdt op 26 juni een fancy fair van 10.00 tot 13.°° uur in de Nederstraat in Middelburg. Er is een verkoping, er zijn spelletjes te dóen en leerkracht Cees van den Bulck loopt rondjes ten bate van nieuwe schoolmateria len. Stormvogels uit Westkapelle houdt zaterdag 26 juni van 9.00 tot 17.30 uur een rommelmarkt op het marktplein. Vanaf 10.00 uur draait het Rad van Avontuur en om ll.00 uur begint de verkoping bij opbod. Verder zijn er allerlei spelletjes voor de jeugd, zoals brieventrekken, grabbelton en springkussen, en natuurlijk warme wafels en gebak. Dorpsvereniging Koudekerke houdt zaterdag 26 juni haar jaarlijkse rommel markt op het Dorpsplein. Aan de activiteit, die van 9.M tot 15."" uur duurt, doen ook enkele plaatselijke middenstanders en vrijwilligersorganisaties zoals Unicef en het Rode Kruis mee. EXPOSITIE - Predikant Steven Spanjer opent zaterdag 26 juni een tentoonstelling van tekeningen en schilderijen in de Nederlands hervormde kerk van Gapinge. Het is het werk van de cursisten van Atelier Gapinge. De expostie is te bekijken tot en met zaterdag 3 juli, op werkdagen van 14.°° tot 17.°° uur en zaterdags vanaf 10.°° uur. WINKELVREUGD - Het winkelcentrum van Vlissingen wordt zaterdagmiddag opgevrolijkt door de aanwezigheid van de Engelse band May Flower en Sandra's Aerobics. MIDDELBURG - Vincent de Vries geeft dinsdag 29 juni een orgelconcert in de Nieuwe Kerk te Middelburg. De Vries speelt onder andere werken van Bach. Widor en Asma. Vincent de Vries werd in 1969 geboren en kreeg zijn eerste pianolessen toen hij vijf jaar oud was. Vijf jaar later deed hij toelatingsexamen aan het Ko ninklijk Conservatorium te Den Haag. Nog een jaar later ontving hij een studiebeurs waardoor hij bij de Franse pia nopedagoge Janine Dacosta les kon nemen. Daarna nam Theo Bruins hem onder zijn hoede. Naast het hoofdvak piano stu deerde Vincent ook orgel, bij Wim van Beek en bij Bert Mat ter. In 1985 won hij de eerste prijs op het Edith Stein con cours. Inmiddels heeft Vincenl de Vries een beurs ontvanger om van augustus 1993 tot jun 1994 piano te studeren aan de Bowling Green State Univer sity. Het volledige programma ziel er als volgt uit: voorspel er koraal psalm 84 en toccata over pslam 146, J. Zwart; Ada gio in Es en Fantasie en Fuga in g, J.S. Bach; Siciliano, M v.d. Gheyn; Sonate no III, A Ch. M. Widor. Besloten word! met Fantasie psalm 42, F. As- ma. Het concert begint om 20." uur. i

Scheldebode | 1993 | | pagina 11