ROTIL b.v. 129,- 139,- 69,- Bastia MARKTKRAMEN, MODE EN MEDIA, MUZIEK EN MANIFESTATIE DIEREN De Dierenbescherming komt op voor alle dieren Honderden dieren krijgen een nieuwe baas Scandinavisch design - Finse kwaliteit TIJDENS DE BRADERIE: DIV. AANBIEDINGEN KORTINGEN tot <1 Kinderboerderij zorgt voor instandhouding oude rassen Egels en vogels revalideren in het kustasiel De Mikke Tarragona Sonate Allure Alaska Haiti VOORDEEL urr DE LENGTE EN DE BREEDTE. SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 16 JUN11993 317 De Middelburgse Braderie is nog steeds springlevend. Overal in het land lopen de bezoekersaantallen terug en blijven de standhouders weg, maar de Middelburgse Braderie blijft trekken. Over het waarom tast de volledige braderiecommissie in het duister. Arend de Jonge houdt het er maar op dat Middelburg 'iets' heeft. 'Iets' dat er voor zorgt dat evenementen in Middelburg druk bezocht worden. Of dat nu de wekelijkse markt is, de folkoristische dagen of de braderie, de mensen komen in dichte drommen naar de binnenstad. Dierenmanifestatie Asiel geeft demonstratie met honden FINLUX de elegante manier van televisie kijken. natuurlijk bij: officieel ST. JANSTRAAT 3A-B 01180-13532 MIDDELBURG dealer Wij staan op de hoek: ST. JANSTRAAT - LANGE DELFT Winstpunt nr. 1: kwaliteitsartikelen met bekende merken. Winstpunt nr. 2: ruime collectie synthetisch en wollen tapijt en vinyl. Winstpunt nr. 3: messcherpe bodemprijzen. Winstpunt nr. 4: maar liefst 5 jaar garantie. Winstpunt nr. 5: ongeëvenaarde service: gratis meten, gratis leggen. Winstpunt nr. 6: deskundig advies en vriendelijke bediening door vakmensen. Synthetisch tapijt in verschillende kleuren. Op zware jute rug. 400 cm breed. 5 Jaar garantie. Gratis gelegd. Elders f 79,- BRILJANT PRIJS Middelburg Langeviele 16 Telefoon: 01180-37473 Middelburg - Mag het iets moois zijn?? De Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, beter bekend als de Dierenbescher ming, is een organisatie die opkomt voor de belangen van èlle dieren. Dat is het grote verschil met andere organisa ties die meestal opkomen voor de belangen van een enkele diersoort. Het doel van de Die renbescherming is om overal waar dat maar enigszins moge lijk is, dierenleed te voorkomen of te beëindigen. Dat is vaak een lange en moeilijke weg. Met een voorlichtingsfilm laat de Dierenbescherming tijdens de Braderie zien hoe dat in z'n werk gaat. De Dierenbescherming verricht haar werk op diverse niveau's. In de politiek probeert zij druk uit te oefenen op politici om in positieve zin mee te denken in het belang van dieren. Bijna dagelijks stuurt de Dierenbe scherming informatiemateriaal naar politici en naar verenigin gen, scholen en instellingen. In Zeeland gebeurt dat vanuit het informatiecentrum aan de Scheldestraat. Bij dat centrum kunnen men sen ook terecht met vragen, opmerkingen en klachten. De Dierenbescherming heeft een eigen inspectiekorps. Iedere klacht die bij de Dierenbe scherming wordt ingediend wordt behandeld. Op die manier kan veel dierenleed worden beëindigd of voorko men. De Dierenbescherming krijgt geen subsidie. Voor de finan ciële ondersteuning is de vere niging afhankelijk van bijdra gen van leden, giften en lega ten. Doordat vele vrijwilligers zich belangeloos inzetten voor het vele werk dat in het belang van dieren moet gebeuren kan de Dierenbescherming haar werk blijven doen. Nieuwe leden of vrijwilligers kunnen zich tijdens de braderie aan melden bij de stand. Tijdens de braderie kunnen ook mensen die nog nooit een stap op een kinderboerderij hebben gezet kennis maken met landbouwhuisdieren en gezelschapsdieren. Op het Plein 1940 presenteert kinder boerderij De Klepperhoeve zich met oude Nederlandse landrassen. In het Meiveldpark in Middel burg-Zuid ligt kinderboederij De Klepperhoeve. Zomers gra zen op de weiden rondom de boerderij geiten, schapen, koeien en een ezeltje. In de hokken zitten kippen, vogels, varkens, eenden en fazanten. De konijnen en de cavia's zit ten in de grote schuur die ook als winterverblijf dienst doet. En in een hoekje van het erf wonen de bijen in een apart hok. Maar de kinderboerderij is meer dan alleen maar gezellig en leuk. De doelstelling van de kinderboerderij is namelijk om kinderen te leren omgaan met dieren. De voedingsgewoontes van dieren en het voeren op zich zijn zaken die gewoon hóren bij de opvoeding van een kind. En passant krijgen op de kinderboerderij oude rassen een kans om te overleven. Meestal zijn dit rassen die je bijna nergens meer ziet, maar die wel ten grondslag liggen aan alle rassen die men momenteel als superproduktie- dieren op boerderijen aantreft. Deze oude rassen mogen niet uitsterven en de kinderboerde rijen spelen hierin samen met de Stichting Zeldzame Huis diereen een belangrijke rol. Het instand houden van een kinderboerderij kost uiteraard een smak met geld en het kno pen van de eindjes is een jaar lijks getob. Een groot gedeelte van de inkomsten wordt bijeen gebracht door donateurs, die een tientje per jaar betalen. Daardoor kan de toegang tot de kinderboerderij gratis blij ven. En de komende dagen is het weer bal in de binnenstad. Donderdag, vrijdag en zaterdag nemen de kraampjes en de muzikanten bezit van de straten en de pleinen en kan iedereen wel iets van zijn gading vinden. Zelfs de mensen die hun portemonnee thuislaten en alleen voor de gezelligheid komen. 140 deelnemen aangemeld en van de kramen wordt dan ook bezet door Middelburgse ondernemers, ongeveer 180. Van buitenaf hebben zich zo'n De Middelburgse Braderie isvan oudsher een braderie door en voor de Middelburgse ondernemers. Het leeuwendeel Vogel- en egelopvang De Mik ke presenteert zich tijdens de Braderie met een voorlich tingsfilm. De film geeft een beeld van het werk in het kus tasiel voor Zeeland. Het doel van het vogel- en egelasiel is om zieke en gewonde vogels en egels zó te verzorgen dat zij weer gezond in de natuur teruggezet kunnen worden. Jaarlijks raken duizenden vogels ziek, gewond of uitge put. Het vogel- en egelasiel bestaat uit twee afdelingen die het best vergeleken kunnen worden met een ziekenhuis en een revalida tiecentrum. Bij opname worden de vogels en egels onderzocht. Hun wonden worden verzorgd en hun ziektes worden bestre den. Bij zware verwondingen en ongeneeslijke ziektes wor den de vogels en egels door middel van een injectie pijn loos uit hun lijden verlost. Als de wonden geheeld en de ziektes genezen zijn worden de vogels overgeplaatst naar de volières, waar ze kunnen reva lideren, ruien, hun spieren ver sterken, leren vliegen en zich waterdicht poetsen. In de tus sentijds1 herkrijgen die dieren hun natuurlijke waakzaamheid en zelfstandigheid. Het is voor particulieren ver boden om egels als huisdier te houden. Het egelasiel De Mik ke heeft van het Ministerie van Landbouw en Visserij een ont heffing gekregen voor het hou den, verzorgen en vervoeren van egels. U bent dus als straf baar als u een gewonde egel naar De Mikke toebrengt. Wat u moet doen als u een gewonde of zieke egel aantreft is bellen naar De Mikke. De egel wordt dan opgehaald. verder staan er nog 11 stichtin gen met een stand. In totaal worden er 330 kramen inge richt en dat zijn er weer meer dan het vorige jaar. De brade rie zit met 330 kramen wel aan zijn maximum. Er staan nog tientallen deelnemers op een wachtlijst, hopend op een plek je. Om al die kramen een plek te geven wordt ook de Sint Jan straat gedeeltelijk volgezet en dat is voor het eerst. Andere deelnemende straten en pleinen zijn: Langeviele, Pottenmarkt, Plein 1940, Geere-gebied, Markt, gedeelte Vlasmarkt, gedeelte Lange Noordstraat, •Nieuwe Burg, Lange Delft, Segeersstraat, Korte Delft, Damplein en een gedeelte van het parkeerterrein. Om de braderie iets extra's mee tegeven zijn er verschillende bandjes uitgenodigd die voor wat muzikaal vertier zorgen. In het Programma overzicht kunt u zien waar en wanneer de muzikanten optreden. Het aan tal podia is geslonken tot één en die ene staat op het Damp lein. Zowel in de Segeersstraat als in de Geere komen nog wel overkapte ruimtes waar de muzikanten even kunnen stil staan, maar verder bewegen alle muzikanten zich lopend, of zo u wilt schuifelend, over het braderieterrein. Nieuw is dit jaar de Media markt en de Manifestatie die ren op het plein'40. Daarover straks meer. De Mediamarkt wordt op een andere pagina besproken. Nieuw is dit jaar ook de ope ning. Er komt geen officiële toespraak meer "we beginnen gewoon om tien uur" zegt Arend de Jonge. "We weten inmiddels wel dat de braderie belangrijk is voor Middelburg, dus dat hoeven we niet meer te vertellen. Bovendien hebben we niet het idee dat er drom men mensen staan te luisteren naar een openingsspeechje". Tijdens voorgaande braderiën werd er op het Plein'40 een kinderboerderijtje ingericht. Dit jaar wordt het breder aan gepakt en komt er een Dieren manifestatie. De organisatie is in handen van kinderboerderij De Klepperhoeve, die met een groot aantal boerderijdieren aanwezig is; Vogelopvangcen trum De Mikke, het Dierenasiel Middelburg en de werkgroep Dierenbescherming, ook uit Middelburg. Wat kunt u zoal verwachten: Donderdag geven de Middel burgse dierenartsen een demonstratie EHBO bij dieren en 's avonds is er een demon stratie honden trimmen. Vrijdags wordt het Makkie- Makkie spel gespeeld. Makkie- Makkie is een spel met allerlei vragen op het gebied van die ren. De organisatie heeft enke le bekende Zeeuwen weten te strikken voor deelname aan het spel. Het zijn Wim Phaff, de conservator van het Zeeuws Biologisch Museum in Oostka- pelle; Ineke Rutten-Boven- Dankzij de inspanningen van de medewerkers van het asiel komt er voor meer dan zeven honderd zwerf- en afstand- dieren een nieuwe baas opda gen. Het woord dierenasiel bete kent letterlijk 'opvang- en verzorgingstehuis' en eigen lijk past die naam niet bij de Middelburgse vereniging. De benaming 'doorstroomhuis' zou beter passen. Want Het dierenasiel uit Middelburg zorgt weliswaar in de regio voor de opvang van zo'n 750 zwerf- en afstandsdieren, maar de medewerkers van het asiel zijn in staat om voor 97 van de dieren een goed tehuis te vinden. Omdat het belangrijk is dat mensen vooraf alle positieve en negatieve aspecten van het hebben van een huisdier op een rijtje zetten geven de Deze dreutels hebben allemaal al een baasje. Zij Met De Grijze Strepen, rechts achter in het teiltje, is de redactiepoes van de Scheldebode medewerkers van het asiel een demonstratie met honden die op dat moment in het asiel medewerkers van het asiel hier graag adviezen over. Tijdens de braderie geven de verblijven en die een nieuwe baas zoeken. Deze demonstra tie is op vrijdagavond. deerd, wethouder Smitskamp en John Vemeule. De Zeeuwen spelen niet voor zichzelf, de prijs die de winnaar krijgt komt ten goede aan één van de vier organisaties. Zo zet John Vermeule zijn best beentje voor voor de Klepperhoeve, wethou der Smitskamp spant zich in voor de plaatselijke werkgroep van de Dierenbescherming, Wim Phaff wil winnen voor de Mikke en Ineke Rutten speelt voor het plaatselijke asiel. Zaterdag is de bekende dieren arts Henk Lommers aanwezig op het Plein 1940. Henk Lom mers is weieens op de televisie te zien bij 'Alle dieren tellen mee' en Avro's Servicesalon. Lommers houdt openbaar spreekuur. Iedereen kan met zijn levende have naar Lom mers toekomen en hem vragen stellen over het dier. Daarnaast geeft Henk Lommers uitleg over wat men zoal kan ver wachten als men een dier in huis neemt. Voor de kinderen is er 's zater dags een foto- en een ballon nenwedstrijd. Bij de stands van De Mikke, het asiel, de dieren bescherming en de Klepper hoeve kunnen deelnamekaar- ten voor de ballonnewedstrijd afgehaald worden. Om 14.45 uur geeft Henk Lommers het startschot voor de ballonnen- actie. Voor de fotowedstrijd kunnen kinderen foto's van of met hun huisdier inleverén bij de stand van de Dierenbescher ming op het Plein 1940. Voor de leukste zijn er mooie prij zen. En dan zijn er nog verschillen de andere leuke wedstrijden zoals een puzzel met vogels raden; de naam van een pluche kat raden; eieren van vogels herkennen; enveloppen trekken en nog vele andere dingen. De organiserende verenigingen zijn alle vier met voorlichtings films en promotiestands aan wezig. Maar ook andere dier vriendelijke organisaties pre senteren zich. Harambee uit Driewegen is er met informatie over de opvang van bejaarde paarden; Dierenbegraafplaats Huiduc uit Heinkenszand geeft informatie over het begraven of cremeren van huisdieren; de Anti-Vivisectie is er met een voorlichtingsstand, evenals Bont voor Dieren en de Body Shop, de laatste met artikelen die dierproefvrij zijn. FINLUX biedt u de meest geavanceerde televisie met alle aansluit- en uitbreidingsmogelijkheden. FINLUX televisies hebben een stijlvol, elegant maar toch tijdloos Scandinavisch design en de kwaliteit blijkt uit de drie jaar volledige garantie FINLUX combineert een uitstekende beeldscherpte met heldere, warme kleuren en een stereogeluid dat even natuurgetrouw overkomt als dat van een CD. De geavanceerde Digi Master afstandsbediening bedient alle functies en aansluitmogelijkheden van het toestel met slechts vier toetsen midden op de afstandsbediening. De mogelijkheden staan in de Nederlandse taal op het scherm. De afstandsbediening werkt volgens de Europese standaard FC. Met deze afstandsbediening kunt u ook uw videorecorder bedienen. FINLUX kleurentelevisies zijn er in breedbeeld (Broadway), Sky design, Sky line, Art design en Limited Edition (zeer bijzondere toestellen met speciale faciliteiten en een beperkte oplage). Tevens leverbaar voor 12 en 24 volt voedingsspanning. Geheel witte televisies zitten ook in het leveringspakket. De talloze aansluitingen, zoals 2 x scart, S-VHS aan de voorzijde, extra luidsprekers, hoofdtelefoon en dergelijke maken FINLUX televisie geschikt voor alle moderne videoaanpassingen. Nicam stereo units, SECAM-FR kunnen worden ingebouwd en met de satellietmodule SA500 is uw televisie klaar voor directe satellietontvangst. Vraag een folder Rotterdamse Kaai 3-5, Middelburg, tel. 01180-28515, fax. 01180-28058 Openingstijden: ma. t/m vr. 08.30-12.30 en 13.30-17.30, za. 9.00-12.30 en 13.30-15.00 uur. I Tel uit je winst bij BriljantTapijt. Zeer fraai gedessineerd tapijt. In 4 kleu ren. 400 cm breed. Op zware jute rug. 5 Jaar garantie. Gratis gelegd. Elders 209,- BRILJANT PRIJS 100% Synthetisch tapijt. In 10 mooie kleuren. Op zware jute rug. 400 cm breed. 5 Jaar garantie. Schotchgard behandeld. Geschikt voor woon-, slaapkamer, trappen e.d. Gratis gelegd. Elders 189,- BRILJANT PRIJS Synthetisch tapijt in 5 kleuren. Op zware jute rug. 400 cm breed. 5 Jaar garantie. Zeer mooie half Fraai slaapkamer tapijt in 8 kleuren. Op jute rug. 400 cm breed. 5 Jaar garantie. Gratis gelegd. Elders f 119,- Synthetisch tapijt in 4 kleuren. Op zware jute rug. 400 cm breed. 5 Jaar garantie. Schotchgard behandeld. Geschikt voor trappen, woonka mer, slaapkamer enz. Gratis gelegd. Elders f 169,- BRILJANT PRIJS 430.. winst PER meter BRILJANT TAPIJT CULEMBORG, DEN BOSCH, DOETINCHEM, MIDDELBURG. TIEL, ZUTPHEN. grove nop in mooie gemêleerde kleu ren. Gratis gelegd. Elders f 99.- BRILJANT PRIJS BHIjantfgSflj Donderdag koopavond. Maandag de hele dag gesloten vond. f

Scheldebode | 1993 | | pagina 17