Walcherse dansers winnen eremetaal Uitslag kleurwedstrijd Tekenen en schilderen in Oranjezon fiet weten waard Zomerbus uit de remise Veel dagjesmensen in Zeeland Oldtimers rijden 'Molentocht' Occasionhandel Dingemanse krijgt Quick-servicestation Standwerkers Jongeren uit voormalige DDR geven concerten in Zeeland Fotografiedag voor de jeugd Nieuwe kledingsponsor voor SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 26 MEI1993 305 15.000 gulden voor leprakinderen Kwik-fit korting HUISARTSEN TANDARTSEN VERLOSKUNDIGEN APOTHEEK DIERENARTSEN KERKDIENSTEN Prijzen bij ANWB Winkels open op Pinkstermaandag Seizoenmarkt in Zoutelande uur langer geopend tie)-. Int. Jeugdtoernooi Rugbyclub Tovaal oHet Zeeuwse landschap met zijn steeds wisselende lichtval is voor veel kunstenaars een bron van inspiratie terland'. Een uitzondering op de bezettingsgraad vormde dit keer Zeeuwsch-Vlaanderen, waar in tegenstelling tot voor gaande jaren alles aan de kust 'vol' was. Ook het pluimage van de toeristen blijkt aan ver andering onderhevig te zijn. Vormen normaliter de Ooster buren de hoofdmoot, de afgelo pen dagen waren het voorna melijk de Belgen die Zeeland tijdelijk als domicilie kozen, met de Duitsers en Nederlan ders op een goede gedeelde tweede plaats. Volgens Ter Heide tonen overigens steeds meer Fransen belangstelling voor Zeeland als vakantiepro vincie. De uittocht kwam dit jaar laat op gang. Rond een uur of vier pakten de meesten hun auto en zorgden al snel voor de nodige files op de bekende we gen: Veerse Dam, Deltaweg bij Goes en de tweebaanswegen op Schouwen-Duiveland. De Rijkspolitie noemde de ver keerssituatie 'erg druk', druk ker dan gewoonljk. Volgens een woordvoerder werd die enorme drukte vooral veroorzaakt om dat iedereen rond dezelfde tijd aan de terugtocht begon. VLISSINGEN - In april stond er in de Scheldebode een kleurplaat van Ponypark Slagharen. Bijna tachtig kinderen stuurden een mooi gekleurde of beplakte plaat in. De redactie koos de volgende kinderen als winnaars uit, zij mogen met hun ouders een dagje naar Slagharen. De hoofdprijs gaat naar Mariëlle Jansen, die in het ponypark een indianenpak cadeau krijgt. Mariëlle Janse, Arnemuiden; Marco Huibregse, Westka- pelle; Nanda Huiszoon, Mid delburg; Natasja Schout, Souburg; Marieke Hollestel- le, Middelburg; Lydia Klap, Vlissingen; Wendy Huibreg se, Westkapelle; Marloes Koopman, Vlissingen; Mikel Brands, Vlissingen; Charlotte Geerse, Middelburg; Anita Verstraate, Biggekerkep Ra mon van Belzen, Oost-Sou burg; Niels Koops, Domburg; Geronimo Tiersen, Vlissin gen; Benjamin Sanderse, Middelburg; Elze Ruit, Oost- kapelle; Cindy Wevers, VLis- singen; Veerle 't Gilde, .Mid delburg; Anna Thomassen, Vlissingen; Yvonne van Kuijk, Vlissingen; Brenda Mieras, Middelburg; Mariëlle Abrahamse, Sint-Laurens; Jessica Boone, Middelburg; Jan Minderhoud, Westkapel le; Eefje de Viet, Sint-Lau rens; Carolien Ovaa, Rit- them; en Mirjam Lorier, Ga- pinge. MIDDELBURG - George Lob- bezoo liep tijdens de marathon van Rotterdam voor de lepra kinderen van Atjeh. Via een actie, ondersteund door zijn werkgever het Kadaster, riep hij de inwoners van Zeeland op zijn loop te sponsoren. De actie bracht ruim vijftienduizend gulden op. Aan de basisschoolkinderen in Zeeland was gevraagd om voor de marathonloper een poster te ontwerpen als blijvende herin nering. Winnares was Sentine Kodde van de Algemeen Chris telijke Basisschool 'De Zonne straal' in Arnemuiden. Zij maakte de mooiste poster en mocht deze aan George Lobbe- zoo overhandigen. Als dan ont ving zij uit handen van Cle mens Olsthoom van de Lepras tichting een rugzak. Deelnemers aan de sponsorac tie konden een luxe weekend- reis voor twee personen naar Londen winnen. De notaris trok uit de vele deelnemers Gerard Roos uit Arnemuiden. MIDDELBURG - Het Kwik- Fit autocenter aan de Kanaal- weg houdt 27, 28 en 29 mei een kortingsactie. Kwik-fit geeft de kortingen on der meer op banden, uitlaat systemen en schokdempers. Vlissingen - Za W. van Ouwerkerk, Gerbrandystraat 6, tel. 65498. Zo W. Osterman, De Kempenaarstraat 2, tel. 79791. Ma F. Snijder. Van Woelderenlaan 12, tel. 13933 Middelburg - Za. J. Wortelboer, Korendijk 36, tel 39933 Zo. P. de Doelder, Bellink- plein 3, tel. 39933 Ma J. Wortel- boer, Korendijk 36, tel. 39933 Souburg, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Arnemuiden en Nieuwland - Za en zo tot 12 uur A. Bouwmeester, Stationsplein 1 Ar nemuiden, tel 01182-1308 Zo van af 12 uur en Ma J. Bergen, Kanaal straat 89 Oost-Souburg, tel. 01184-61500 Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke, Veere en Vrouwen polder - Za, Zo en Ma R. van Tol, Markt 12, Veere, tel. 01181-1271 Domburg, Aagtekerke, Westka pelle, Koudekerke, Meliskerke, Biggekerke en Zoutelande - Za en Zo tot 12 uur P. Noorlander, Middelburgsestraat 94, Koudeker ke, tel. 01185-1231 Zo vanaf 12 uur en Ma A. van der Male, Duin weg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282 West- en Midden Walcheren - Za, Zo en Ma A. Stutterheim, Si- vertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760 Za, Zo en Ma G. Miljoen, Eemstraat 3, Oost-Souburg, tel 01184-61530 Middelburg - K Boot tel 01180-39865 Vlissingen - Vr. za. zo. H. Klompe, tel. 01184-71140 Middelburg - Vr 28 mei tot vr 4 juni Apotheek Welsinge, JW Thi- bautstraat 45 Vlissingen - Vr 28 mei tot vr 4 juni Apotheek Souburg, C. van Peres traat 1, tel. 61593 Gezelschapsdieren - Za en zo A. Hoogveld en R. Meesters, Korte Noordstraat 61 Middelburg tel 01180-37077. R Roskam Kelder- weg 1 Meliskerke tel 01189-2838. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle Oude Domburgseweg 33a tel 01188-1443. A. Meijns, Oostkapel- seweg 12, Grijpskerke, tel 01189-3060 C. Brink, Meanderlaan 326, Middelburg, tel. 01180-11011 Vogelopvang Midden Zeeland tel. 01180-28288 Rooms-katholieke kerk. Dishoek, Emmauskerk Zo 10 uur Domburg 1e,3e en 5e Za 19.15 uur, Middel burg Petrus en Pauluskerk Zo 10 uur Hoeksteen Zo 11.30 uur Oost- Souburg Martinuskerk Zo 10 uur Vlissingen Open Hof Zo 11.15 Lie ve Vrouwekerk Za 19.00 Zo. 9.30 Nederlands hervormde kerk. Aagtekerke 10 en 19 uur Domburg 10 en 19 uur Gapinge 9.00 uur, Grijpskerke —uur. Kleverskerke 9.30 Koudekerke 9.00 en 10.30 uur Middelburg Koorkerk 19 Nieuwland 9 uur Ritthem 10.30 uur, Oostka pelle 10 uur Oost-Souburg Zo 19 uur Serooskerke 10 uur Veere Zo 10.30 Vlissingen, St. Jacobskerk 10 uur Johanneskerk 9.30 uur Open Hof 9.30 uur Schaapskooi 9.30 uur Ter Reede 19 uur Vrou wenpolder 9.30uur Westkapelle 9.30 en 19 uur. Ziekenhuis Walcheren Zo 10 uur Gereformeerde kerk. Koudekerke uur Meliskerke 10 en 14.30 uur Oost-Souburg 9.30 uur Vlissingen Petruskerk 9.30 uur Gereformeerde gemeente. Vlis singen 9.30 en 16 uur. Gerefor meerde kerk vrijgemaakt. Middelburg 9.30 en 16.30 Vlissin gen 9.30 en 16.30 uur Christelijke gereformeerde kerk. Middelburg 9.30 en 16.30 uur Vlissingen 9.30 en 15.00 uur Nederlands gerefor meerde kerk Middelburg 9.30 en 17.00 uur Evangeliegemeente Middelburg 9.30 Oost-Souburg 10. Leger des Heils Middelburg 9.20, 10 en 19 uur. Vlissingen 10 uur Anglicaanse kerk Vlissingen-Oost 10.30 en 19.30 Zevendedagsad ventisten Middelburg za 11 uur Vlissingen za 9.30 uur Doopsgezinde Gemeente Vlissin gen 9.30 uur Middelburg 11 uur Kristen Zuidmolukse kerk Koude kerke Zo uur, ma 12 uur Oost- Souburg Zo 17 uur, Ma 10 uur Pinkstergemeente Middelburg wo 19.30 zo 15.30. Vlissingen wo 19.30 zo 14.30. Pinksterkerk Vlis singen wo 19.30 zo 14.30 Baptis tengemeente Middelburg 10. Nieuw Apostolische kerk West- Souburg wo 20 zo 9.30 en 17 Volle evangeliegemeente Arnemuiden do 20 zo 10 Serooskerke do 19 West-Souburg zo 10 Eglise Wal- lonne Middelburg Anglicaanse Kerk Vlissingen-Oost Zo. 10.30 en 19.30 uur. De Christengemeen schap Hoogelande Ma 10.30 OOST-SOUBURG John Smolders uit Middelburg en Natha lie Bergmans uit Oost-Souburg hebben hoge ogen gegooid tijdens het Valkenburgfestival, een driedaags dansfestival voor amateurs. In de categorie Latin-American wisten zij beslag te leggen op het goud. In de categorie Ballroom moesten zij genoegen nemen met het zilver. „Maar", zegt de enthousiaste vader Bergmans, „het verschil met de nummer één was te verwaarlozen John en Nathalie dansen nu in de eerste klasse dans amateurs. Het ziet er naar uit dat ze volgend jaar in de hoofdklasse dansen en daarna volgen de internationale wedstrijden in Engeland, Duitsland, Zweden, Rusland en Japan. OOSTKAPELLE - Als u altijd al van plan was om nog eens een cursus aquarelleren te vol gen, maar er nog nooit de tijd voor nam, is nu hèt moment aangebroken om de schade in te halen. In studiecentrum Oranjezon kunt u in één weck tijd de beginselen van het aquarelleren onder de knie krijgen onder leiding van aquarelliste Joke Plomp-Kroes. De cursus duurt van maandag 14 tot en met vrijdag 18 juni. Tekenen en schilderen in Zee land zijn deze zomer het cen trale thema van de cursussen in het studiecentrum aan de Schoolstraaat. Van 19 tot en met 23 juli volgt een intensieve cursus 'Tekenen, schilderen en kunstbeschouwing' en ook tij dens de Zeeland Cultuurmaand zijn twee teken- en schilder cursussen gepland. De cursus sen zijn niet uitsluitend be stemd voor inwoners van Zee land: toeristen kunnen hun va kantie een extra dimensie te geven door het volgen van een cursus of workshop. De cursus 'Aquarelleren' wordt gegeven in het tekenlo kaal van het studiecentrum, maar als het weer het toelaat, wordt ook buiten gewerkt. In twintig lesuren maakt u onder leiding van aquarelliste Joke Plomp-Kroes kennis met ver schillende aquarelleertechnie- ken. Aan de orde komen stille vens, landschappen, portretten en onderwerpen naar eigen keuze. Ook wordt aandacht be steed aan inlijsten en passepar tout snijden. De week wordt afgesloten met een tentoonstel ling van eigen werk. Zo moge lijk wordt een aquarellenexpo sitie in de buurt bezocht. De week is ingedeeld in acht dag delen en wordt op vrijdag be sloten met een gezamenlijke lunch. Tijdens de intensieve zomer cursus 'Tekenen, schilderen en kunstbeschouwing' worden de deelnemers individueel bege leid door beeldend kunstenaar en leraar Ronald Mullié. De lessen worden ondersteund door informatie over de Dom- burgse en Veerse schilders en kunststromingen aan het begin van deze eeuw. Toen lieten gro te schilders als Jan Toorop, Jacoba van Heemskerck en Jan Heyse zich inspireren door het stees wisselende licht, de zee, het Zeeuwse landschap, de dorpen en hun inwoners. Ver der staan een lezing over de wording van de abstracte kunst op het programma en een be zoek aan het Zeeuws Museum. Ook deze week wordt afgeslo ten met een gezamenlijke maaltijd. De cursussen tekenen, schilde ren en awuarelleren tijdens de Zeeland Cultuurmaand in sep tember woden gegeven door beeldend kuntenares en restau- ratrice Trees Verwilligen. Ver der staat tijdens de cultuur maand een workshop 'Kunste naars in Domburg' op het pro gramma. Voor meer inlichtingen en op gave kunt u bellen met Stich ting Educatief Toerisme Zee land Oranjezon, tel. 01188-1507. MIDDELBURG - Ruim 275.000 toeristen, waaronder opvallend veel dagjesmensen hebben de afgelopen (zonnige) dagen gebruikt om naar Zee land te trekken. Volgens ing. Rudi ter Heide, directeur van de provinciale VVV valt die schatting van 275.000 bezoe kers precies binnen de ver wachting. „Iets minder dan vo rig jaar, maar aan dagjesmen sen is het weer een stijging van tien procent ten opzichte van 1992". Met name de hotels, pensions en campings aan de Walcherse- en Schouwse kust waren goed bezet met zoals gebruikelijk nog volop ruimte in het 'ach- MIDDELBURG - Een paar we ken geleden hield de ANWB in het kantoor in Middelburg een Britse Week, met veel informa tie over Engeland en over de reis- en verblijfsmogelijkhe den. Er werd ook een prijs vraag gehouden. Inmiddels zijn de prijswin naars bekend. De hoofdprijs, een overtocht voor twee perso nen met de Olau, is gewonnen door de familie Umbgrove uit Koudekerke. De twee troost prijzen, ANWB-geschenken- bonnen ter waarde van vijftig gulden gingen naar de familie Houtekamer uit Goes en de familie Piereus uit Vlissingen. VLISSINGEN - Op tweede Pinksterdag, maandag 31 mei zijn veel winkels in de binnen stad geopend. De deelnemende winkeliers zijn herkenbaar aan raambiljetten. De winkeliers die hun zaak gesloten houden op Pinkstermaandag maken dit eveneens kenbaar door middel van raambiljetten. Occasionhandel Dingemanse aan de Euromarkt foto: harry de lange MIDDELBURG - Krap een jaar is Paul Dingemanse, aan de Euromarkt 2 aan de slag met zijn handel in occasion-au to's of de eerste uitbreiding heeft zich al aangediend. Een quick-servicestation en een on- derhoudspunt voor iedereen die zijn wagen tegen een schappelijke prijs wil laten on derhouden. „Even duidelijk maken dat we absoluut de verkoop van onze wagens op de eerste plaats la ten komen", zegt Paul Dinge manse. „De mensen die bij ons een auto kopen willen hem ook laten onderhouden en even tueel kleine reparaties laten plegen, dus vandaar die werk plaats. Een volledig gediplo meerd monteur zorgt dat alles piekfijn voor elkaar komt. Even een uitlaatje, lamp, accu, of banden? No problem, da's zo 'gepiept. Met reparaties die zeg een dag duren heb ik ook geen problemen maar reparaties die echt enkele dagen in beslag gaan nemen daar beginnen we dus niet aan. De verkoop staat eigenlijk voorop en de werk plaats is een soort service naar onze klanten toe. Vandaar ook dat we een laag uurtarief reke nen". Wie een auto voor de APK heeft, kan trouwens ook bij Dingemanse terecht. En voor al diegenen die het nog niet wisten: de auto's die Din gemanse heeft staan behoren tot de betere wagens in de prijsklasse tot 10.000 gulden. En tot slot: wie een auto te koop heeft en zo een, twee, drie geen koper kan vinden of ie mand die een goede auto zoekt maar nog nergens kon slagen: in die gevallen bemiddelt Paul Dingemanse eveneens. ZOUTELANDE - De sei- zoensmarkt gaat dit jaar van start op 1 juni. De verkooptijd is ten opzichte van vorig jaar met één uur uitgebreid. Iedere dinsdag tot en met 14 september staan de Langstraat, het Willebrordusplein en een deel van de Westkapelseweg vol met kramen. De markt start dit jaar om 13.00 uur en eindigt om 21.00 uur. VLISSINGEN - Op vrijdag 28 mei vindt opnieuw de 'De Ruy- ter Jaarmarkt' plaats op het Spuiplein-Zeemanserve-Lange Zelke. Voor het standwerkers concours dat om 10.00 uur van start gaat, hebben zich 25 deel nemers aangemeld. Wethouder T. Meijers opent de jaarmarkt om 10.00 uur en reikt om 17.00 uur de prijzen uit aan de drie beste standwerkers van het concours. De jaarmarkt is in het verleng de van de Lange Zelke uitge breid met een honderdtal kra men met een zeer uiteenlopen de sortering, zoals bloemstuk- jes van kralen, reprodukties, tuinplanten, surfkleding en calligrafie. In de loop van de dag worden bonnen voor gratis krentenbroden uitgedeeld aart" het winkelend publiek. Restaurant Rhodos uit Goes is de nieuwe kledingsponsor van zaalvoetbalvereniging Parbo/KC Groenendijk. Het team werd dit seizoen kampioen in de le klas (overgangsklas). Op de foto staands v.l.n.r. sponsors Ilias Tsaroegas en Ioanis Lukanikas, coach Piet Roga, Fred Velkers, Antoine Bal, Bud Aschman en Berry Breemer. Zittend v.l.n.r. Angelo Geelhoed, Steven Winter I en Ad Goossens (grensrechter) VLISSINGEN - In juli en au gustus rijdt de zomerbus weer langs de Zeeuwse kust. In de dienstregeling zijn een aantal zaken aangepast. Waren er vorig jaar nog twee lijnen, Vlisingen-Oostkapelle vise versa en Oostkapelle- Veere vv, nu rijdt er nog maar één lijn, lijn 46, langs de kust. Van Vlissingen via Dishoek, Kooudekerke, Biggekerke, Zoutelande, Westkapelle, Domburg, Oostkapelle en Vrouwenpolder naar Neeltje Jans, Delta Expo en terug. In Vlissingen vertrekt deze lijn OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Museum organiseert voor de tweede keer in 1993 een Bees tenboelmiddag voor de jeugd. Op woendag 2 juni tussen 14.00 en 16.00 uur gaan de kinderen een kijkje nemen bij de unieke tentoonstelling Wildlife Photo grapher of the Year 1992 (Na tuurfotograaf van het jaar 1992). De fotografen, waaron der enkele onder de 10 jaar hebben ieder op hun eigen wij ze in en naar de natuur geke ken en dit vastgelegd op de gevoelige plaat. De foto's zijn over de hele wereld genomen. De 81 bekroonde inzendingen en eervolle vermeldingen, ge kozen uit 10.000 inzendingen, niet meer vanaf het station, maar vanaf de halte bij de sluizen, waarvandaan ook lijn 104 vertrekt. Op deze mnaier is het mogelijk het Arsenaal in Vlissingen aan te doen. In com binatie met lijn 104 wordt hier een halfuurdienst geboden. Het rijden met de zomerbus is iets duurder geworden. De prijs van een Dagtripper gaar van 7,50 naar 8,00, het halfuurtje gaat van 2,naar 2,50. De leeftijdsgrens voor gratis meereizende kinderen is verlaagd van 16 naar 12 jaar. hebben een plaats in het mu seum gekregen. Hierna gaan de kinderen zelf aan de slag met fotograferen in het bos en/of op het strand. Zij maken daar een eigen fotoserie. Dit gebeurt on der begeleiding. Kinderen tussen 10 en 16 jaar kunnen zich opgeven voor deelname. Maximaal 20 kinde ren mogen meedoen, dus voor dien opgeven is belangrijk (01188-2620) of Duinvlietweg 6, Oostkapelle). Fototoestellen en fotorolletjes dienen de kin deren zelf mee te nemen. De kosten bedragen 2.50 per kind (incl. entree en consump- GOES - Deze week geven jongeren van de muziekschool uit W'ernigrode (voormalige DDR) in de leeftijd van 14 tot 18 jaar concerten in Zeeland. Zij brengen op blaasinstru menten (posaunen) muziek uit verschillende periodes van vele componisten ten gehore. Donderdagavond (27 mei) vindt het eerste concert plaats in de Muziekschool te Goes aan de Van der Spiegelstraat 4. Hieraan werken ook leerlingen uit Zeeland aan mee. Het pro gramma omvat werken van o.a. Brödel, Pachelbel, Handel, Te- lemann, Mendelssohn en Elgar. Vrijdag wordt geconcerteerd in de Grote Kerk te Temeuzen om 20.30 uur, Zaterdagmorgen om 11.00 uur wordt in Vlissingen GOES - Ter ere van het 15-jarig bestaan houdt de Goe- se Rugbyclub Tovaal op zater dag 29 en zondag 30 mei een internationaal jeugdtoernooi voor spelers van 8 t/m 14 jaar op sportpark 'Het Schenge'. Voor de buitenlandse inbreng een openluchtconcert gegeven op het Seheldeplein. Zaterdag 29 mei treden de Po- saunenblazers om 20.00 uur op in de Hervormde kerk te Hein- kenszand en ze besluiten de reeks optredens door medewer king aan de dienst in de Her vormde kerk van Schore op zondagmorgen 9.00 uur, eerste Pinksterdag, waaraan ook het Christelijk koor van Schore deelneemt. De Oost Europa Commissie van de Gereformeerde en Hervom- de kerken in Zeeland onder houdt en stimuleert nog steeds de contacten tussen plaatselij ke gemeenten in Zeeland en landen in Oost-Europa. Rond om een aantal concerten zijn ontmoetingen georganiseerd tussen jongeren. zorgen Montésson (Frankrijk), Camberly R.F.C. (Engeland) en Boisfort (België). Uit eigen land komen in actie: DIOK (Leiden), Bassets (Sassenheim), RCC (Roosendaal, REL (Etten- Leur), HRC (Den Haag) en Oe- moemenoe uit Middelburg. Het toernooi begint op beide dagen om 11.00 uur. GOES - Voor de vijfde achter eenvolgende keer wordt op Zuid- Beveland een Oldtimer- tocht onder de naam 'Molen tocht' verreden. Op zondag 30 mei (le Pinksterdag), verzame len zich daar de 'oudjes', vanaf 10.30 uur. Ze worden daar op gesteld voor het publiek. Veel Oldtimers dateren van ver voor 1940, waaronder ruim dertig gerestaureerde voor-oorlogse Austin Sevens uit Engeland. Om ongeveer 12.00 uur wordt gestart voor de 'Molentocht' die de deelnemers voert langs of door Kloetinge, Kattendijke, Wemeldinge, Kapelle, Biezelin- ge. Goes (Zuid), Heinkenszand, Lewedorp, Oud Sabbinge, Wolphaartsdijk, 's-Heer Arendskerke en weer terug naar Goes. De finish is om 17.00 uur bij de Zeelandhallen. In de route zijn twee stops opgenomen: van 13.00 tot 14.30 dit vliegveld zullen tevens S team Parbo/KC Groenendijk aantal oldtimervliegtuigen worden geëxposeerd. In de Zeelandhallen is er op zaterdag 29 en zondag 30 mei een grote Oldtimerexpositie met occassionshow. De Zee landhallen zijn tijdens deze da gen open van 10.00 tot 18.00 uur, de toegangsprijs bedraagt 10,-; kinderen van 6-12 jaar 3,50.

Scheldebode | 1993 | | pagina 5