Luc Putman komt graag op Walcheren Concert voor synagoge Leerlingen bouwen hun eigen huis het weten waard Uitzendkrachten ASB in het zonnetje gezet Toernooi rolstoelbasketbal Uitbreiding kinderopvang Gebruiken rond het huwelijk Belgische tekenaar heeft voorliefde voor architectuur Nieuwe therapie bij Paolo Witte Zangavond in de Nieuwe Kerk SCHELDEBODE VAN DINSDAG 18 MEI 1993 30: Tubekes Bouwstijl HUISARTSEN TANDARTSEN VERLOSKUNDIGEN APOTHEEK DIERENARTSEN KERKDIENSTEN Expositie DOMBURG Luc Putman is amper klaar met het uitpakken van zijn tekeningen voor de tentoonstel ling of hij heeft de eerste prent al verkocht. Een echtpaar op leeftijd, de fotografe van een dagblad, een stel jongelui, het maakt niet uit want iedereen is verbaasd over het vakmanschap "waarmee Putman gebouwen uit de losse pols op papier zet. De gevelte kenaar van de Brusselse Grote Markt is een markante persoon, met z'n lange witte haren en dito baard. En aimabel bovendien. Geduldig en met plezier praat hij vaak en veel met omstanders. Naast Manneken Pis wordt hij beschouwd als het meest gefotografeerde object van Brussel. In weinig fotoboeken over de Europese hoofdstad ontbreekt hij en zo is hij langza merhand een beroemdheid geworden. Putman blijft er nuchter onder. Van de Grote Markt in Brussel naar de expositieruimte van de VVV in Domburg, het lijkt een grote stap. Voor Putman is het slechts twee uur met de trein en de bus. Hij komt graag op Walcheren. In z'n vele interviews met Bel gische en Nederlandse kranten verzekert Putman de verslag gevers keer op keer dat de gevels van de Grote Markt hem nog steeds niet vervelen. Hij tekent al tien jaar op 'het mooiste marktplein van de we reld' en nog steeds geven de historische panden nieuwe ge heimen prijs. Het uitzicht ver andert met de dag. "Gevels zijn gemakkelijke modellen", zegt hij, "ze blijven stilstaan, moe ten niet piesen en hebben geen aandacht nodig". Hij kent de huizen op z'n duimpje en weet er een hoop over te vertellen. Vooral voor omstanders is hij een dankbare bron van infor matie, want hij spreekt heel veel talen. Op z'n vijfendertigste begon Putman met gebouwen teke nen, vooral kathedralen, maar hij tekende al graag van jongs- afaan. Op z'n dertiende zat hij op de katholieke kunstschool Sint Lucas in Gent om teken lessen te volgen en deed daarna nog vele cursussen. Op z'n achttiende vertrok hij naar Frankrijk en ging werken in boekhandels en uitgeverijen. Ook zelf was hij een poosje uitgever, maar het tekenbloed bleef kriebelen. In Parijs te kende hij op een dag de enorme gevel van de Notre Dame. De schone dame verleidde hem prompt tot een verblijf van twee jaar. Daarna volgden Straatsburg en Rijssel en nu zit hij in Brussel op de Grote Markt. Vrijwel permanent is hij daar aanwezig, heeft alle hoeken en gaten van de markt al gehad en heeft nu z'n vaste stek gevonden naast het terras van 'De Gulden Boot'. Tussendoor doet hij de zuster steden Gent, Antwerpen en Brugge wel eens aan en nu ook Walcheren. Naast het gevelte kenen geeft hij grag tekenles sen aan kinderen, op scholen of soms op de Grote Markt zelf. Hija werkt graag met kinderen. "Die zijn nog zo spontaan, daar moet je heel alert op reageren. Je kunt bij hen je hele hebben en houden laten varen. Je bent verplicht om je steeds weer te vernieuwen en voor mijzelf is dat zeer goed". Hoe kwam Putman eigenlijk op Wacheren terecht? Ten eerste, zegt hij, is hij er niet zover vandaan geboren, in Eeklo, net over de grens met België. "En ten tweede", zegt hij, genoeg lijk nippend aan een groot glas donkere Leffe in Hotel Neha- lennia in Domburg, "toen ik op die kunstschool zat in Gent, gingen wij regelmatig naar Vlissingen en Middelburg om tubekes verf te kopen. Wij ge bruikten Nederlandse verf en die te kopen in Nederland zelf was de helft goedkoper. Toen vond ik Walcheren al een fan tastisch eiland en kwam ik er naderhand af en toe. Een jaar of vier geleden leerde ik Tom MIDDELBURG - Voor de tweede keer organiseert gehan dicapten-sportvereniging 'De Vriendenkring' een rolstoelbas- ketbaltoernooi. Dit Simons-in- tegratietoernooi heeft als doel de integratie tussen valide en minder-valide sporters te be vorderen. Het wordt gehouden op zaterdag 29 mei in de sport hal aan de Nassaulaan. Com missaris der Koningin drs. W.T. van Gelder verricht om 10.00 uur de officiële opening. Er doen elf ploegen mee, waar van vier bestaan uit valide spe lers die voor de gelegenheid plaats nemen in een rolstoel. Een van de belangrijkste regels bij het rolstoelbasketballen is dat de speler zich niet mag verheffen van de zitting. Drib belen in een rolstoel wordt be paald door het aantal duwen (pushes) door de speler op de wielen. Meer dan twee duwen zijn niet toegelaten zonder de bal te laten stuiten. Het toernooi werd vorig jaar gewonnen door de Hurricanes' uit Spijkenisse. De wisselbeker wordt dit jaar waarschijnlijk uitgereikt door Gert-jan van der Linde. Hij won in 1992 met zijn basketbalteam goud voor Nederland op de Olympische Spelen. Gehandicapten-sportvereni ging 'De Vriendenkring' traint normaal gesproken in de sport hal van het revalidatiecentrum Zonneveld in Oostkapelle. Naast het rolstoelbasketbal richt de vereniging zich ook op het zwemmen voor minder-va- liden. Zij zemmen wekelijks onder deskundige leiding in het speciaal verwarmde zwembad van Zonneveld. VLISSINGEN - Het aantal kindplaatsen in de gemeente wordt uitgebeid tot 144. Behal ve dagopvang komt er ook na schoolse opvang, waar volgens de prognoses van de Stichting Kindercentra Vlissingen (SKV) een groeiende behoefte is. Als aanvulling op het dagverblijf Otje aan de Verlengde Bone- dijksestraat en een onderko men voor nachoolse opvang in de wijkaccomodateie Groot Lammerenburg, heeft de ge meenteraad besloten de voor malige kleuterscholen aan de Westerzicht, de Julianalaan en de Van Ginkelstraat in Oost- Souburg voor kinderopvang in te laten richten en beschikbaar te stellen. Als de accomodaties vóór 31 december gereed zijn kan de gemeente aanspraak maken op rijksbijdragen voor kindplaat sen, variërend van hele en hal ve dagopvang, gastouderop- vang, naschoolse opvang en eventueel verlengde dagop vang. Aanvankelijk had het be stuur van de SKV bedenkingen tegen de voormalige kleuterac- comodatie aan de Julianalaan. Zij liet die varen, toen bleek dat door de GGD aanbevolen maatregelen meegenomen wor den in het geheel van aanpas singswerkzaamheden. De ge meente wil bezien of in de toekomst het beheer van de accomodaties niet overdragen kan worden aan de SKV. Kantoor: Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vlissingen, tel. 01184-19910. fax:01184-11446 Openingstijden kantoor: 08.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Advertentie-exploitatie: Jos Rentmeester Yolanda Krijger tel. privé 01195-5379 tel. privé 01184-11351 Bezorgklachten: Voor bezorgklachten bellen tijdens kantooruren: 01184-19910. Redactie-adres: Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vissingen, tel. 01184-19910. Redacteur: Johanna Brouwer fax:01184-11446 Correspondenten: Andrien Smeels Jaap Klein Ad Roos Fotograaf: Harry de Lange tel. privé 01180-40113 tel. privé 01180-39719 tel. privé 01180-25185 tel. privé 01182- 2860 tel. privé 01180-25195 1 Luc Putman heeft zijn stek op de Grote Markt van Brussel tijdelijk verruild voor het Wlacherse Maas kennen, die getrouwd is met de vriendin van een vriend van mij die kok is in één van de restaurants op de Grote Markt. Sindsdien bezoek ik zijn hotel in Domburg een paar maal per jaar. Toen is ook het idee geop perd om hier in Domburg te exposeren". Op de tentoonstelling zijn voornamelijk gevels te zien van de gebouwen rond de Grote Markt in Brussel. Zijn stijl is precies, maar storende elemen ten als uithangborden en licht reclames laat hij weg. Ook te kent hij liever geen mensen. Zo krijgt hij een authentieke ver stilde sfeer, zoals het altijd moet zijn geweest en zou moe ten blijven. Gedurende de ten toonstelling is Putman regel matig te gast op Walcheren om gebouwen te tekenen. Deze Walcherse tekeningen worden aan de collectie toegevoegd. "Wat mij vooral charmeert op Walcheren is de voortzetting van de Vlaamse bouwkunst. Ik ben een architectuurtekenaar, ik let daarop. Romaans, Go tiek, Barok, ik teken het graag. In Middelburg en Veere staan twee van de mooiste Vlaamse voorbeelden van laat-Gotiek. Er zijn maar vier van die stad huizen in België en op Walche ren staan er wel twee, door Vlamingen gebouwd. De com binatie van het Stadhuis in Veere met links en rechts die huizen, dat is de mooiste Vlaamse combinatie die ik ken. Daarmee wordt aangetoond dat de Schelde eigenlijk geen grens is, nu niet en vroeger ook niet. Het is een van de redenen waarom ik mij hier thuisvoel op het gebied van mijn kunde, gebouwen tekenen die bij mijn stijl passen. Een andere reden dat ik hier graag kom is de mentaliteit. Ik ken maar drie soorten Neder landers. Dat zijn de 'Zeelan ders', en dat zijn verhollandste Vlamingen, dat zijn de Friezen, als een sympathiek en zwaar wichtig volkje dat wel op de Zeeuwen lijkt en de rest. Moet je jullie hier nou eens horen praten, vooral in Zeeuws- Vlaanderen. Alleen de naam zegt al genoeg maar het dialect lingen gaande tussen provincie, de gemeente Middelburg, de stichting Monumentenzorg en de Stichting Synagoge Middel burg. Het concert, dat op zondag 23 mei in de Koorkerk plaats vindt, is gratis. Wel wordt een collecte gehouden waarvan de opbrengst bestemd is voor het restauratiefonds. Aan het concert wordt mede werking verleend door Janus Mondeel, Peter v.d. Heuvel, or ganist en Marieke Schoonheim, harpiste. Als gasten treden op het Carmel-duo van Doron Pe per uit Rotterdam en de Israë lische chazzan of voorzanger Sjlomo Kanes, die synagogale muziek ten gehore brengt. Het concert begint om 20.00 uur. MIDDELBURG - Voor de vijf de keer organiseert de Stich ting Synagoge Middelburg een concert om geld bijeen te bren gen voor de restauratie van de synagoge. Inmiddels zijn twee derde van de benodigde gelden door giften en subsidies bijeen gebracht. Over het resterende bedrag zijn de onderhandelin gen nog gaande. De synagoge aan de Heren straat werd in 1942 door de bezetter gesloten en bij de be vrijding in 1944 ernstig be schadigd. Sinds 1988 is de Stichting Synagoge Middel burg bezig om de benodigde gelden voor restauratie bijeen te brengen. Tweederde van het benodigde bedrag is inmiddels beschikbaar, maar over het restant zijn nog onderhande ls een afgeleide van het Vlaams. En dat hoor je op Walcheren ook terug. Eén ding is jammer. Jullie hebben hier alles, infrastructuur, natuur en cultuur. Maar om Vlamingen en Walen te lokken zul je toch nog iets anders met ze om moeten gaan. Wat gastvrijer, wat gewoner". Putman somt daarbij een waslijst van klach ten op betreffende de keuken en de bediening ter plaatse. Vooral zoals het eten opge diend wordt blijkt vaak buiten alle keukenregels om te gaan. En dat stuit een lekkerbek als Putman tegen de borst. "Uw identiteit is een beetje weg. Als ik naar Amsterdam ga, dan ga ik meestal eten in een echt Hollands restaruant, waar je nog capucijners en bruine bo nen kunt eten, en stamppotten. Daar zijn die Hollanders altijd goed in geweest. Maar waar kun je hier nu nog echt Zeeuws eten?. "In vergelijking met België heeft u hier een prachtige kust. VLISSINGEN - Het ANKH therapie- en studiecentrum be- j gint deze maand met een nieu- j we therapievorm, de Ankhki- nese. Ankhkinese probeert door mid del van spiertests informatie uit het bewustzijn en het on derbewustzijn te verkrijgen. De behandelaar krijgt de informa tie uit de geest via de spier spanning in de arm. Zo komt hij te weten waar bepaalde gezondheidsklachten vandaan komen en wat er gedaan moet worden om er vanaf te komen. Ankhkinese kan zinvol zijn voor mensen die al jaren met gezondheidsproblemen lopen waarvoor tot op heden geen antwoord werd gevonden. De spiertestmethode is ontwikkeld door Paolo Witte van het I ANKH-centrum aan Wester zicht 418. GOES Op het terrein van scholengemeenschap Groot Stelle bouwen leerlingen van de afdeling bouwtechniek hun eigen huis. Zo maken de bouw vakkers van morgen kennis met een groot aantal materia len. Tijdens de praktijklessen zijn Carl Hofman uit Meliskerke, Samuel de Korte en Bert van de Wostijne uit Aagtekerke, Marijn van Westen uit Middel burg en Peter Dominicus uit Westkapelle op een echte bouwplaats aan het werk. Het 'bouw je eigen huis' project is een initiatief van de Stichting Algemene Bouwdoeleinden Zuid. Deze stichting verwacht dat er een tekort gaat onstaan aan vakmensen en wil het voorbereidend beroepsonder wijs de helpende hand toeste ken om de bouwvakkers voor morgen op te leiden. Via theo rielessen wordt aandacht be steed aan de bouw van de wo ning en tijdens de praktijkles sen ervaren de leerlingen de vele vakrichtingen in de bouw. Naast de afdeling bouwtech niek kunnen ook leerlingen van de afdeling installatie- en elek trotechniek aan de slag met onder andere de aanleg van verwarming, sanitair en elek triciteit. V.l.n.r. Carl Hofman. Samuel de Korte, Merijn van Westen, Peter Dominicus en Bert van de Woestijne op de bouwplaats Foto: Groot stelle De Belgische kust heeft zich overbelast door onnatuurlijke bebouwing. Het is er stampvol en op de weg terug naar huis sta je drie uur in de file. Naar hier komen is net zo makkelijk, maar veel mensen weten dat niet in België. En dat is gek want in de jaren vijftig kwa men hier meer Belgen dan Duitsers. De Nederlandse kust heeft veel meer natuurschoon te bieden. Ik ben een natuur liefhebber. Ik teken de natuur niet veel maar als ik hier in Domburg kom, dan ga ik vaak en paar honderd meter verder op in het bos zitten. Tussen zes en negen uur 's avonds is een prachtige tijd. Ik begrijp eigen lijk niet dat er dan zo weining mensen zijn die daarvan komen genieten. Ik zit soms te kijken naar wat erom me heen ge beurt, naar de dieren en de vogels. Als het dan donker wordt merk ik dat ik nog niets getekend heb". De tentoonstelling in Domburg duurt tot en met 31 mei. Putman zal in die tussentijd regelmatig op het eiland te zien zijn. De ope ningsuren van de WV Domburg zijn: ma t/m vr van 9-12 en 13-16.30, za en tweede pinksterdag van 10 tot 14 uur. MIDDELBURG - Zaterdag 22 mei houdt de commissie Zingen In Middelburg een grote koor- en samenzangavond in de Nieuwe Kerk. Het koor Deo Cantemus uit Rotterdam komt met zo'n 250 zangers en zangeressen naar Middelburg. Het koor staat on der leiding van Cor de Haan. Jan Mulder bespeelt het orgel j en ds. Wüllschleger verzorgt de j meditatie. De zangavond duurt van 19.30 tot ongeveer 21.00 uur, de toegang is gratis. UTRECHT - In het boekje Bruidssuikers en Wittebroods weken schrijft Ineke Strouken over allerlei aspecten door de tijd heen van het huwelijk, zo als partnerkeuze, het romanti sche huwelijk en liefdesproble men. Aan de hand van uitdrukkin gen zoals 'een huis vol dochters is als een kelder vol zuur bier', waarmee bedoeld wordt dat dochters zo snel mogelijk uit gehuwelijkt moeten worden, beschrijft Ineke Strouken de schilderachtige gang van zaken op het Nederlandse platteland van vroeger. Een hoogtepunt van het gevoelsleven vormde de periode van de Romantiek. In die tijd was een liefdesbrief met woorden 'Tederstgeliefde, Of ik u beminne, mijn dier baarste? Kunt gij het vragen? Gij, die mijn geheele ziel kent, doorleest en gevoelt?' heel ge woon. Maar natuurlijk ging het er ook zakelijker aan toe. In agrarische gebieden zocht een man een stevige vrouw die kon meewerken op de boerderij en niet te veel babbelde. Voor schriften voor de partnerkeuze opgesteld door een 19e eeuwse Keulse pastoor komen ook aan bod. Hij waarschuwt voor wulpsheid, of booswichten die de partner tot vloeken verlei den. En zo staat Bruidssuikers en Wittebroodsweken vol met kleurrijke annecdotes. Het geeft een beeld van de angsten en vrolijkheden van het liefde sleven. Het boekje, uitgegeven door Kosmos-Z&K, is verkrijg baar in de boekhandel. Vlissingen - Hemelvaart A. van de Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950, Za B. Bosch, Badhuisstraat 81tel. 12233, Zo P. Crama, Koudekerkse- weg 52, tel. 13459 Middelburg - Hemelvaart A. Bruynzeel, Herengracht 68, tel. 39933 Za. G. Meijjer, de Krammer 14, tel 39933 Zo. S. v.d. Haak, Rouaanse- kaai 47, tel. 39933 Souburg, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Arnemuiden en Nieuwland - Hemelvaart P. Kodde, Oude Vlissingseweg 13 Middel burg, tel 01180-15810 Za J. Ber gen, Kanaalstraat 89 Oost-Sou burg, tel. 01184-61500 Zo R. Groot, Van der Moerstraat 15, Arnemuiden,tel. 01182-1308 Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke, Veere en Vrouwen polder - Hemelvaart R. Ubels en M. Hel mes, Vroonstraat 11 Serooskerke, tel. 01189-1212 Za en Zo G. Rul lens en M. Mol, Dorpsstraat2 Oost kapelle, tel. 01188-1276 Domburg, Aagtekerke, Westka pelle, Koudekerke, Meliskerke, Biggekerke en Zoutelande - Hemelvaart Za en Zo F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westka pelle, tel 01187-1234 West- en Midden Walcheren - Hemelvaart Za en Zo B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190 Hemelvaart N. Kootstra, Koren bloemlaan 1a, Arnemuiden, tel. 01182- 2929 21 mei F. Reijnierse, Watertoren 2, Middelburg, tel. 01180- 27929 Za en Zo A. de Stigter, Van Borselelaan 38, Veere, tel. 01181-1830 Middelburg - K Boot tel 01180-39865 Vlissingen - Vr. za. zo. A. de Gaaij, tel. 01180-23836 Middelburg - Vr 21 mei tot vr 28mei Apotheek Stromenwijk 't Zand, Maasstraat 58 Vlissingen - Vr 21 mei tot vr 28 mei Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 12730 Gezelschapsdieren - Za en zo Dierenkliniek Walcheren Korte Noordstraat 61 Middelburg tel 01180-37077. R Roskam Kelder- weg 1 Meliskerke tel 01189-2838. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle Oude Domburgseweg 33a tel 01188-1443. Hemelvaart A. Ruys, Stadsschuur 1, Middelburg, tel. 01180-13118. Za en Zo Th. Drie huis-van Haselen, Gerbrandystraat 151, Vlissingen, tel. 01184-66548. Vogelopvang Midden Zeeland tel. 01180-28288 Rooms-katholieke kerk. Dishoek, Emmauskerk Hemelvaart en zo 10 uur Domburg 1e,3e en 5e za 19.15 uur, Middelburg Petrus en Paulus- kerk Zo 10 uur Hoeksteen zo 11.30 uur Oost-Souburg Martinuskerk Zo 10 uur Vlissingen Open Hof Zo 11.15 Lieve Vrouwekerk Za 19.00 Zo. 9.30 Nederlands hervormde kerk. Aagtekerke Hmelvaartsdag 10 uur Zo 10 en 19 uur Domburg Hemel vaartsdag 10 uur Zo 10 en 19 uur Gapinge Zo 10.30 uur, Grijpskerke Hemelvaart 10 uur zo 10 uur. Kle- verskerke Hemelvaartsdag 9.30 Zo 9.30 Koudekerke Hemelvaartsdag 9.30 Zo 9.30 uur Middelburg Koor kerk 19 Nieuwland Zo 9 uur Rit- them Hemelvaartsdag 9.30 Zo 10.30 uur, Oostkapelle Hemel vaartsdag 9.30 Zo 10 uur Oost- Souburg Hemelvaartsdag 9 uur Zo 19 uur Serooskerke Hemelvaarts dag 10 uur Zo 10 en 19 uur Veere Hemelvaartsdag 9.30 uur Zo Vlissingen, St. Jacobskerk 10 uur Johanneskerk 9.30 uur Open Hof 9.30 en 19 uur Schaapskooi 9.30 uur Ter Reede 19 uur Vrouwenpol der Hemelvaartsdag 9 uur Zo 11 uur Westkapelle Hemelvaartsdag 9.30 Zo 9.30 en 19 uur. Ziekenhuis Walcheren Hemel vaartsdag en Zo 10 uur Gereformeerde kerk. Koudekerke 9.30 uur Meliskerke 10 en 14.30 uur Oost-Souburg 9.30 uur Vlissin gen Petruskerk Hemelvaartsdag 9 uur Zo 9.30 uur Gereformeerde gemeente. Vlis singen 9.30 en 16 uur. Gerefor meerde kerk vrijgemaakt. Middelburg 9.30 en 16.30 Vlissin gen Hemelvaartsdag 9 uur Zo 9.30 en 16.30 uur Christelijke gerefor meerde kerk. Middelburg Hemel vaartsdag 9.30 en 16.30 Zo. 9.30 uur Vlissingen Hemelvaartsdag 9.30 Zo. 9.30 en 16.30 uur Neder lands gereformeerde kerk Mid delburg 9.30 en 17.00 uur Evange liegemeente Middelburg 9.30 Oost-Souburg 10. Leger des Heils Middelburg 10 en 17 uur. Vlissingen 10 en 19 uur Anglicaan se kerk Vlissingen-Oost Hemelvaartsdag 19.30 Zo 10.30 en 19.30 Zevendedagsadventisten Middelburg za 11 uur Vlissingen za 9.30 uur Doopsgezinde Gemeente Vlissin gen 9.30 uur Middelburg uur Kristen Zuidmolukse kerk Koude kerke Hemelvaartsdag 12 uur, Zo uur Oost-Souburg Hemelvaarts dag 17 uur. Zo 10 uur Pinksterge meente Middelburg wo 19.30 zo 15.30. Vlissingen wo 19.30 zo 14.30. Pinksterkerk Vlis singen wo 19.30 zo 14.30 Baptis tengemeente Middelburg 10. Nieuw Apostolische kerk West- Souburg wo 20 zo 9.30 en 17 Volle evangeliegemeente Arnemuiden do 20 zo 10 Serooskerke do 19 West-Souburg zo 10 Eglise Wal- lonne Middelburg 10.45 Angli caanse Kerk Vlissingen-Oost Zo. 10.30 en 19.30 uur. De Christen gemeenschap Hoogelande MIDDELBURG - Wim Brandes van uitzendbureau ASB overhandigde woensdag 12 mei een taart aan Maddy Kerk hof, hoofd verzorging van Jacob Roggeveenhuis Buitenrust. Woensdag was de 'dag van de verpleging', ter nagedachtenis aan Florence Nightingale, de grondlegster van \ie verpleeg kunde. Voor ASB uitzendbureau is de dag van de verpleging een goed moment om extra aandacht te schenken aan de uitzendkrachten en cliënten in de gezondheidszorg. Net als voorgaande jaren konden de uitzendkrachten op de vestiging een leuke attentie afhalen, als waardering voor hun inzet en hun flexibiliteit. Er was koffie met gebak en de uitzendkrach ten konden meedoen aan een quiz. Voor de contactpersonen van de verzorgende instellingen was er traditiegetrouw een lekkere taart. GOES - In het museum voor Noord- en Zuid-Beveland aan de Singelstraat in Goes is tot en met 3 juli werk te zien van de Vlissings-Goese kunstschil der Pieter Cornelis Wonder- gem. De expositie is getiteld: 'Landschappen - Stillevens'. P.C. Wondergem werd in 1982 te Vlissingen geboren. Hij be gon als huisschilder en in zijn vrije tijd was hij actief als kunstschilder. De tentoonstelling duurt tot 3 juli. Het museum is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur.

Scheldebode | 1993 | | pagina 5