Gerechten uit andere culturen Speel-O-Theek tien jaar Dit jaar veel topacts op Klomppop Stormvloedkering kampt met roest Zeeuwse apothekers zijn niet onder de indruk Zeeuws-Limburgs Korengala SCHELDEBODE VAN DINSDAG 18 MEI 1993 Ingrijpen Vrijaf nemen Risico's 31" VLISSINGEN - In buurthuis Het Woltershuis wordt op donderdag 27 mei een intercultureel kookcafé gehouden. Buurtbewoners maken dan een buitenlands gerecht klaar. Op het menu staat een Turkse stoofschotel met kleine bijgerechten. Deelnemers kunnen zich nog tot 24 mei opgeven bij het buurthuis aan de Hogeweg. VLISSINGEN - De Speel-O- Theek in buurthuis De Para plu aan de A. Gogelweg vier de zaterdag 15 haar tienjarig bestaan. Voor de kinderen was er een spelletjescircuit en een ballon. de Speel-O-Theek leent speelgoed uit aan kinderen van nul tot twaalf jaar. Voor de kinderen is het leuk om regelmatig ander speelgoed te hebben en vooral voor de ouders is zo'n uitleenmoge lijkheid een uitkomst. Bevalt het speelgoed goed bij de kinderen dan is het een ver antwoorde uitgave om het speelgoed zelf aan te schaf fen. Valt het tegen dan voor komt het een miskoop. De Speel-O-Theek heeft 425 stuks speelgoed in de uitleen. Ongeveer driehonderd gezin nen hadden de afgelopen ja ren een lidmaatschap. Op de feestdag kreeg ieder een die lid werd van de Speel-O-Theek een uitleen- kaart met een waarde van vijf gulden gratis. Deze actie duurt nog de hele maand mei. Geneesmiddelen per postorder GERANIUMS - Op de Oude Markt in Vlissingen wordt zaterdag 22 mei een geranium- en een creativiteitsmarkt gehouden. Van 10 tot 16 uur. MAJORAAT - De Stichting Majoraat houdt vrijdag 28 mei een modeshow voor 55plussers in Campus de Ruyter aan de Van Hogendorpweg 58a in VLissingen. Van 13.30 tot 15.00 uur presenteren deelnemers aan Majoraat mode van M&S en Quick Shoes. Kapsalon Morsheim en de Bloemenshop verle nen ook medewerking. Kaarten kosten 2,50 en zijn ver krijgbaar bij Majoraat, Stichting Welzijn voor Ouderen en de deelnemende zaken. BLOEDAFNAME - Het Rode Kruis houdt maandag 24 mei een bloedafname-avond in de Getuigeniskerk aan de A. Lauwereijszstraat in Middelburg. Iedereen die bloed wil en kan geven kan zich vanaf 18.15 uur melden. CONCERT - Op 22 mei geven Ratula Sen en Sandip Bhattacharya een concert in de Kapel van Sint Maarten in Hoogelande. Zij spelen klassieke muziek uit India. Om het concert ook voor niet-ingewijden toegankelijk te maken geeft de etnomusicoloog Felix van Lamsweerde een toelichting. De aanvang is 15.30 uur. ROZENKRUIS - Het Rozenkruisers Genootschap verzorgt maandag 24 mei een lezing met als titel: 'De ademhaling van de mens - aquarius stelt nieuwe eisen'. De lezing is gratis toegankelijk en wordt gegeven in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk in Middelburg. De aan vang is 20.00 uur. Er is gelegenheid om vragen te stellen over de lezing en over de Rozenkruisers in het algemeen. PUZZELRIT - Motor- en autoclub De Zeeuwen houdt op Hemelvaartsdag een puzzelrit voor automobilisten en motor rijders. De rit voert over goed begaanbare Bevelandse binnenwegen. Beginners en gevorderden kunnen zich vanaf 15.00 uur inschrijven in de Stenge in Heinkenszand. HANDWERKVERKOOP - De crea-groep van Bachten- Reede in Vlissingen houdt op woensdag 26 mei tussen 10.00 en 15.30 uur een opruimingsverkoop van zelfgemaakte handwer ken. GEVONDEN - Bij de politie in Middelburg werden de volgende voorwerpen aangegeven: polaroid zonnebril, twee herenhorloges, dameshorloge, plastic tas mett-shirt, spijker broek en trui, kinderportemonnee, portefeuille, portemonnee, sleutel aan houten klos, diverse sleutels, wit kunuffelkonijn, platic tas met boek, tijdschriften, kaarten en beertje. De volgende dieren werden aangegeven: bruin ruigharig hondje, bruin/witte hond, bruin/zwarte hond, zwart/witte kat. Bij de politie in Vlissingen zijn aangegeven: twee brillen, jong poesje, spiraalslot, vliegbrevet, tasje met verjaardagsbrief, mes, semafoon, portemonnee, verschillende oorbellen, tas met babyspullen, diverse sleutels. Bij het dierenasiel in Vlissingen werd een lapjespoes aangegeven. TEDDYBEREN - Op de jaarlijkse poppenbeurs, die op maandag 31 mei in de stadsschouwburg wordt gehouden van 10.30 tot 16.™ uur, worden niet alleen poppen maar ook materialen om beren te maken verkocht. Er is een grote keuze aan Annette Himstedt poppen en gratis taxatie van oude beren poppen. Ook de poppen/berendokter is aanwezig. Entree 5,00, 65+ 4,00, 12 - 1,00. KINDERMARKT -Buurtvereniging Van Duyvenvoorde houdt op zaterdag 22 mei van 10.30 tot 15.°° uur een kinderkleding- en speelgoedbeurs en kindermarkt in en bij buurthuis De Schuur aan de Middelburgsestraat in Oost- Souburg. Voor inlichtingen en reserveren van een plaats op de beurs, 01184-71119. MEIBINGO - Zaterdagavond 22 mei is er in buurthuis De Schuur aan de Middelburgsestraat in Oost-Souburg een meibingo. Toegang gratis, bingokaarten een gulden per stuk. FIETSPUZZELTOCHT - MAC Scheldegouwen zet een fietspuzzeltocht van 22 km.uit voor het hele gezin, die op 20 mei verreden kan worden. Inschrijving en start tussen 13.00 en 14.00 bij hotel Walcheren in Koudekerke. Voor de kinderen is er altijd prijs bij inlevering van de controlekaart. DORPEN In de serie tentoonstellingen Dorpen staan van 17 mei tot en met 26 juni staan de dorpen Borssele, Ovezande en Driewegen centraal. De tentoonstelling is samengesteld uit materiaal van het Zeeuws Documentatiecentrum en is opgesteld op de 2e verdieping van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. OPENLUCHTCONCERT - De Blue Jeans Big Band geeft traditiegetrouw een concert in het openluchttheater van Domburg. Dit keer is de 18-mans formatie te beluisteren op donderdag 20 mei (Hemelvaartsdag) vanaf 20.°° uur. De toegang is gratis. PRIJSKLAVERJASSEN - Op maandag 24 mei is het weer prijsklaverjassen in De Schuur aan de Middelburgsestraat, Oost-Souburg. Aanvang 19.30 uur, inschrijfkosten 3,50. ROCKABILLY - Het amerikaanse rockabilly kwartet'The Dave and Deke Combo' treedt op vrijdag 21 mei op in de Walk-Inn in Vlissingen. Zaal open 20.°° uur, aanvang band 22.°° uur, entree 10,00. EXPOSITIES - In de expositieruimte van het kantoor van de SPD in de Singelstraat in Middelburg is tot half juli een expositie te zien van leerlingen van de Klimopschool. Het betreft schilderijen in verschillende technieken, o.a. ecoline met vetkrijt en verf. In atelier en expositieruimte Multi Colour aan de Torenweg in Middelburg exposeert Ludie Bakker uit Haarlem zijdeschilderijen en collages. De aqua relachtige schilderijen zijn voornamelijk uitgevoerd in zijde en op papier. Soms combineert Ludie Bakker zijde en papier in één schilderij. De expositie is te bezichtigen tot en met 3 juli. WEERBAARHEID - In september start er in de Couburg in Koudekerke een cursus weerbaarheid voor vrouwen van vijftig jaar en ouder. Vooraf is er een informatiemorgen op dinsdag 25 mei om 9.30 in de Klimop aan de Kerkstraat. HUISVROUWEN - De Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen sluit het seizoen af met een lezing over 'Normen en waarden van de hedendaagse jeugd'. De lezing wordt gegeven door drs. H. Vader, om 14.00 uur in restaurant Solskin op Boulevard Bankert te Vlissingen. HEEMKUNDE - De Heemkundige Kring Walcheren houdt zaterdag 22 mei een natuurwandeling in en rond het Fort Rammekens. De wandeling begint om 8.00 uur en staat onder leiding van Richard Struijk. De Kring houdt woensdag 26 mei een bijeenkomst in hotel Walcheren in Koudekerke. Een medewerker van het Hydro-Meteo Centrum geeft om 20.00 uur een lezing over 'het weer in Zeeland, weersvoorspelling vroeger en nu'. VOETBAL - In sporthal Baskensburg spelen teams uit verschillende bevolkingsgroepen zaterdag 22 mei een zaal- voetbaltoernooi. Vanaf 13.30 uur binden de volgeden teams de sportieve strijd aan: De Paraplu, De Paraplu Stars, Multi-Colour, Mey en Café de Sloep. GPV - De heer G.J. Schutte spreekt vrijdag 21 mei tijdens een openbare vergadering van het GPV over 'nieuwe tijden - nieuwe taken'. De vergadering wordt gehouden in vereni gingsgebouw De Zandput in Serooskerke en begint om 20.00 uur. Een tijd geleden stond een voor de apothekers alarmerend bericht in de krant: „Over vijf jaar is een groot deel van de 1500 apothekers in Nederland verdwenen". Die woorden kwamen uit de mond van een zorgverzekeraar en sloegen op een nieuwtje in de branche van de geneesmiddelenvoorziening: Postor derbedrijven voor medicijnen. De medicijnen kunnen straks gewoon per post worden thuisbezorgd. Snel, handig en voordelig is de mening van de voorstanders van deze postorderfarmacie, waaronder enkele zorg verzekeraars en de PTT. Wordt dat de dood voor ettelijke apothekers? „Onzin", zeggen deze. „Onze service is veel beter maar daar praten we niet over". Nu moeten ze wel praten, maar erg druk maken de apothekers zich nog niet. „Geneesmiddelen mogen via postorderbedrijven worden be zorgd bij de patiënt als aan de kwaliteitseisen wordt vol daan". Dat zei de directeur geneesmiddelenvoorziening van het Ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur, dr. C.M. de Vos, op een congres getiteld: „Nieuwe verhoudin gen in de geneesmiddelenhan- del en -distributie". Als zo'n hoge ome dat zegt dan zal het wel doorgaan, denk je dan. Na vraag bij de overkoepelende organisatie voor apothekers, de KNMP, leert echter dat het zover nog niet is. Woordvoer der G. Voituron: „We zijn nog volop in de slag met het minis terie om ze van dit onzalige plan af te brengen. Wij geloven namelijk niet in de veiligheid van geneesmiddelen per post. Er zitten teveel haken en ogen aan. We bekijken of het voor de Wet allemaal wel geoorloofd is. En we doen dat niet eens zo zeer voor onszelf alswel voor de patiënten. De risico's zijn straks voor de gebruikers". Het systeem voor geneesmidde len per post waarvoor WVC en de inspectie toestemming wil len geven werkt als volgt. De huisarts tikt op zijn computer een recept in dat zowel naar een centrale apotheek als naar de verzekeraar gaat. De huis arts houdt dus zelf een bestand van de patiënt bij en van z'n medicijnconsumptie. De verze keraar betaalt direct als hij een recept via het scherm heeft binnengekregen. En dag later ontvangt de patiënt de medicij nen thuis. De voordelen hier van zijn volgens de zorgverze keraar dat de patiënt de medi cijnen op een door hem opgege ven huisadres bezorgd krijgt. Hij hoeft dus geen vrij te ne men, heeft geen parkeerproble men en hoeft niet te wachten bij de apotheek. Daarbij komt dat hij niet vooraf hoeft te betalen om de rekening naar zijn verzekering te sturen. Maar vooral, en daar lijkt het hoofdzakelijk om te gaan in de discussie, bespaart het postor- deren zo'n 20% in de kosten. O.a. door minder administratie en doordat de centrale apo theek een soort mega-apotheek wordt, die als gevolg van de massale omzet veel grotere kortingen zal kunnen bedingen op de inkoop. De KNMP reageerde meteen met een persbericht over de nadelen van postorderfarmacie én de voordelen van de „vei lige" apotheek. Voituron: „De apotheek houdt nu de gegevens bij van de apotheekbezoeker. Een patiënt kan twee verschil lende artsen bezoeken, een huisarts en een specialist. Deze twee weten niet van elkaar wat ze voorschrijven. De verschil lende medicijnen kunnen el- kaars werking beïnvloeden of in combinatie zelfs schadelijk zijn. Wij kunnen in de apo theek direct ingrijpen als dit zo is. Wij kunnen ook direct in grijpen als iemand te vroeg of te laat om z'n herhalingsrecept komt. Bepaalde gevoeligheden van de patiënt worden in de computer opgeslagen en er kan rekening worden gehouden met zwangerschap, diabetes etc. In deze gevallen beoordeelt de apotheker aan de hand van de computer of het gebruik van bepaalde geneesmiddelen op dat moment verantwoord is. Het is zeer de vraag of die voorzorgsmaatregelen ook bij zo'n mega-apotheek worden getroffen. Bovendien geven wij bij aflevering van de medicij nen een mondelinge en indivi dueel gerichte toelichting. Dat is er per post niet bij". De voordelen die de zorgverze keraars erbij halen om hun nieuwe produkt, de postorder- famarcie, aan te prijzen, lijken zelfs bij oppervlakkige bestu dering nogal overdreven. Dat de patiënt geen vrij hoeft te nemen bij voorbeeld. Hij zal toch vrij moeten nemen om de dokter te bezoeken. Als hij dan gelijk even met het recept langs de apotheek gaat, heeft hij de medicijnen direct in huis. Per post is dat niet mogelijk. In de wet is geregeld dat medicijnen door de apotheker aan de pa tiënt ter hand moeten worden gesteld. Dit gebeurt overigens vrijwel altijd door de assistent. Maar geneesmiddelen die per post opgestuurd worden, mo gen alleen aan volwassenen af geleverd worden, die daarvoor hun handtekening moeten zet ten. Dan moet men toch ook thuis zijn, nietwaar. In geval van niet-thuis mogen de medi cijnen niet bij de buren afgege ven worden, 's Avonds komt de post dan weer en als u er dan nog niet bent, wat niet ondenk baar is, gaan de medicijnen weer terug naar de apotheek. Wat er dan gebeurt is niet duidelijk, maar uw medicijnen HEINKENSZAND - Op donderdag 20 mei 1993, He melvaartsdag, zal de 13e editie van het jaarlijkse 'Klomppop- festival' plaatsvinden in 'de Stenge' in Heinkenszand. De organisatie is als vanouds in handen van jongerencentrum 'De Klomp' uit Ovezande. Het festival is al jaren een van de smaakmakende topevene- menten op popgebied in Zee land. Een programma dat is samengesteld uit interessante topacts uit binnen en buiten land, én als podium voor de betere (nieuwe) Zeeuwse groe pen. Door het programmeren van nieuwe (opkomende) topacts, en de grote variatie in stijlen is het festival uitgegroeid tot het trefpunt van Zeeuwse poplief hebbers. Met gemiddeld zo'n 850 bezoekers (telkens vrijwel uitverkocht), zien veel Zeeuwse popliefhebbers en popmusici Klomppop jaarlijks als een ge zellig ontmoetingspunt. In de historie van het festival waren grote acts te zien als: The Scene, Fatal Flowers, The Pilgrims, Herman Brood, Sleeze Beez, Sjako, Trökener Kecks, de Gigantjes, Bad tot the Bone en Candy Dulfer's Funky Stuff. Ook alle bekende Zeeuwse popacts stonden ooit op het podium van Klomppop. Op het programma dit jaar prijken weer 4 (inter)nationale top acts. Daarnaast zullen ook 9 (deels nieuwe) Zeeuwse groe pen te zien zijn.door de komst van het Hongaarse snarenwon- der Tamas Szekeres, de sto mende rockact A Girl Called Johnny, de nieuwe Belgische topact Betty Goes Green, en de zwaar funkende 'soul train' rondom de Engelse zangeres Sue Chaloner, lijkt de Klomp in het aantrekken van topacts wederom geslaagd te zijn. De Zeeuwse acts zijn voor een groot deel nieuwe of jonge bands die het laatste jaar voor al in de belangstelling zijn ge- Daar blijkt dat er inderdaad regelmatig fouten worden ge maakt en vaak in zo'n ernstige mate dat dat leidt tot extra ziekenhuisopnames. Als de zorgverzekeraars dan spreken over kostenbesparingen van 20%, dan hebben ze voor het gemak deze risico's niet meege rekend. Want een verhoging van het aantal ziekenhuisge- vallen zal deze kostenbespa ring snel teniet doen. Wij heb ben overigens een onderzoekje gedaan onder onze leden. FOTO: HARRY DE LANGE Daaruit bleek dat 99,9% van de apothekers de medicijnen op verzoek thuis aflevert. Ik denk dat wij apothekers gewoon veel te bescheiden zijn. Helaas zou ik zeggen, hoewel ze nu wel van ons zullen horen. Mocht de postorderfarmacie toch door gaan dan hebben we berekend dat ons dat op jaarbasis zo'n 10% in omzet zal schelen. Dat valt dus uiteindelijk wel mee, maar elke procent is er één teveel". NEELTJE JANS - Bij 30 van de 62 schuiven van de storm vloedkering in de Oosterschel- de doen zich problemen voor met de verf die het staal moet beschermen tegen roestvor- ming. Deze tegenvaller komt Rijkswaterstaat, die nu het groot onderhoud eerder moet uitvoeren dan bedoeld, te staan op een bedrag van 45 tot 90 miljoen gulden. De problemen die zich nu voor doen hebben volgens een woordvoerder van Rijkswater staat overigens geen gevolgen voor het functioneren van de stormvloedkering. Dat de verf laag in de schuiven een pro bleem vormde, was al langer bekend bij Rijkswaterstaat. De schuiven (29 in de Roompot en een in de Schaar) werden des tijds anders behandeld dan de overige en vertonen nu scheur tjes (craquelé), waardoor de schuiven gaan roesten. De oor zaak van de scheurvorming moet volgens Rijkswaterstaat gezocht worden in de soort verf en de manier van aanbrengen. Volgens de oorspronkelijke plannen zou pas in het jaar 2010 worden begonnen met groot onderhoud. Tot die tijd zouden de schuiven alleen wor den 'bijgeplekt' op die plaatsen waar dat nodig was gedurende het periodiek onderhoud, waar tien jaar voor is uitgetrokken. Vervolgens zou er dan weer een periodiek onderhoud komen en in 2010 dan het groot onder houd. Groot onderhoud bete kent dat het staal helemaal kaal gemaakt wordt en er een heel nieuwe beschermlaag op wordt aangebracht. De moei lijkheid bij groot onderhoud is de bereikbaarheid van de schuiven en de milieu-eisen, die stellen dat er geen verfres- ten in het water mogen komen. Een besluit over hoe het groot onderhoud het beste kan wor den uitgevoerd was bij Rijks waterstaat nog niet aan de orde omdat 2010 nog wel erg ver weg was. Deskundigen bestu deren momenteel de oorzaak en de ernst van de haarscheurtjes in de verflagen. Alternatieven die worden uitgewerkt variëren van het aanbrengen van een 'tent' rond de schuiven tot het uitlichten van de schuiven en het op de wal behandelen. De schuiven zijn 42 meter breed, variëren in hoogte tussen de 6 en 12 meter en wegen tussen de 300 en 500 ton. Voor de uitvoe ring van het groot onderhoud wordt uitgegaan van een perio- Liefhebbers van koorzuziek kunnen komende zaterdag 22 mei hun hart ophalen in de Middelburgse Concertzaal. Daar vindt om 20.00 uur een dubbelconcert plaats door het Zeeuws Vrouwenkoor en het Koninklijk Kerkraads Man nenkoor Sint Lambertus. Het 120 leden tellende Zeeuws Vrouwenkoor werd in 1986 op gericht en is een uniek ensem ble. Het is specifiek als vier stemmig vrouwenkoor opgezet en het repertoire omvat musi calsongs, barbershops, volks liedjes, geestelijke liederen, muziek uit opera, operette en oratorium. Het ensemble staat onder leiding van Han Beek- de van 12 jaar en de kosten per schuif (afhankelijk van het al ternatief) bedragen 1,5 en de 3 miljoen gulden per schuif. Het is overigens niet de eerste keer dat er zich problemen met de stormvloedkering voordoen. Eerder werd er roestvorming op de zuigerstangen van de schuiven ontdekt, die later werden behandeld. Volgens een woordvoerder zijn de huidige verfproblemen een echte tegen valler omdat niemand daar op had gerekend. Tegen deze te genslag is het Rijk niet verze kerd. De schade is evenmin te verhalen op de aannemers die de schuiven hebben geschil derd omdat het werk volgens een bestek en onder directie van Rijkswaterstaat uitge voerd. man en vertolkt o.a. de Barca role van Brahms, Beati Mortui van Mendelssohn en het Ave Maria van Liszt. Het Koninklijk Kerkraads Mannenkoor, opgericht in 1873, is een wereldlijk koor met een internationale reputa tie. Onder leiding van Hennie Ramakers en met pianobegelei ding van Roger Moens brengt het koor o.a. het Festgesang an die Künstler van Mendelssohn, het Gebed uit de Overture 1812 van Tsjaikovsky, delen uit Fausts Verdammung van Ber- lioze en een medley uit Les Misérables. Kaarten kosten 17,50 en zijn in voorverkoop aan de kassa van de Stadsschouwburg. De geneesmiddelen straks per post?? komen. Bovendien in stijlen uiteenlopend van independent noise tot klassiek punk, en van bluesrock tot retro-rock. De eerste Zeeuwse acts op het hoofdpodium beginnen stevig. De Heinkenszandse heavy rockband Die Hard zal openen, gevolgd door de jonge Goese rockbelofte Sure as Heil. Aan het begin van het avondpro gramma treffen we op het hoofdpodium de Zeeuws/Bra bantse southern rockband Rodi Dean en de Vlissingse power- rock act Wolfclan Sister aan. Op het foyerpodium zijn er 5 Zeeuwse groepen te zien: Small Inconvenience, een Bevelandse rhythm blues band, Swindle een authentieke punk revival act, Kamjahaar een jonge Be velandse rockbelofte, Drow ning Accidents een nieuwe 'In- die-noise'-act, en de Walcherse allround soul en bluesband Kick The Bucket. Het festival begint op 20 mei om 12.00 uur en duurt tot na middernacht. Door te werken met twee podia in verschillen de ruimtes, is er een non-stop live programma. De kaartverkoop start op 4 mei. Kaarten kosten 15,- in voorverkoop en zijn verkrijg baar bij: De Stenge in Hein kenszand, De Klomp in Ove zande, X-Ray fashion shops Goes en Vlissingen, Den Dek ker Muziekhandel Kapelle, Van Damme Muziekhandel Middel burg. Indien nog voorradig zijn de kaarten op 20 mei voor 20,- vanaf 11.00 uur ver krijgbaar aan de zaal. heeft u nog steeds niet. Dat gaat dus minimaal twee dagen duren. En dan praten we nog niet over een foute zending die u om moet ruilen. De heer Snoek is mede-eige naar van apotheek Van de San- de in Vlissingen. Hij kan zich niet druk maken over de ophef die is ontstaan rond genees middelen per post. ,,'t Is ge woon onzin", zegt hij. „Een of 'andere commerciële jongen heeft een mooi plannetje be dacht zonder dat daar nood zaak toe is.Het mooie is dat apothekers al jaren thuis be zorgen, en op dezelfde dag, maar dat is veel mensen niet bekend. Ik denk dat wij het zelfde doen, maar dan veel be ter. Per post is minder persoon lijk en bovendien gevaarlijk in het geval van foutieve recep ten. Wij kunnen die fouten er uit halen in ons bestand, maar kunnen ze dat bij de post ook?" Zijn collega en woordvoerder van de apothekers in Zeeland, de heer Hamann uit Temeuzen, is al evenmin verontrust. Hij wil de nieuwe postorderfarma cie wel een kans geven. „In deze moderne tijden van nieu we distributievormen kom je haast niet onder dit soort expe rimenten uit. Van mij mogen ze en of het succes zal hebben zullen we wel zien. Wat ik me wel afvraag en waar ik me zorgen over maak is of er geen ongelukken gaan gebeuren met verkeerde medicijnen. In de apotheek kun je fouten zo op lossen maar bij postorderbe drijven zal dat veel moeilijker liggen. De afstand is groot en per post raak je al snel het overzicht kwijt. Wordt er een klanten- of klachtenlijn inge steld, krijgen de patiënten de juiste geneesmiddelen in huis, dat zijn grote vraagtekens". Die bezwaren van de Zeeuwse apothekers tegen de risico's per post lijken niet ongegrond. De heer Voituron weer: „In Ameri ka zijn ze zo'n 10 jaar geleden met dit experiment begonnen. De jongens van Die Hard openen Klomppop

Scheldebode | 1993 | | pagina 11