Prijzenregen bij jubilerend Mikro Electro HF SCHELDEBODE Filmclub deelt prijzen uit Prijs voor Stoomtram Deltan presenteert actie ketelvervanging en milieu Rob de Jong begint Top Service Uitzendbureau Laatste schooldag voor Oranje Nassauleerlingen Verbouwing Van der Maden Trendy interieur voor Hardy Forumdiscussie in Arneville over zorgtaken en arbeid Afsluiting theaterseizoen met gevarieerd programma 20JAAR Kom in de kooi SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 5 MEI 1993 305 KERKDIENSTEN HUISARTSEN TANDARTSEN VERLOSKUNDIGEN APOTHEEK DIERENARTSEN Gele autoruit-stickers kunnen consument geluk brengen -Mttiwta lAm Ut BliMJNI BHNEY t tmg* «US TO« fUWJ DISK£Y -mm. agaS5aiM!pMiAtuj« eLH WV Vlissingen - Za F. Snijder, Van Woelderenlaan 12, tel. 13933 Zo A. Mijnlieff, Nic. Beetslaan 15, tel. 12525 Middelburg - Za. F. Heere, J. Huyssenstraat 15, tel 39933 Zo. J. Wortelboer, Korendijk 36, tel. 39933 Souburg, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Arnemuiden en Nieuwland - Za. C. Wattel, Amstel- straat 55 Oost-Souburg, tel. 01184-61630 Zo. A. Bouwmeester, Stationsplein 1 Arnemuiden, tel 01182-1308 Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke, Veere en Vrouwen polder - Za en zo G. Rullens en M. Mol, Dorpsstraat2 Oostkapelle, tel. 01188-1276 Domburg, Aagtekerke, Westka- pelle, Koudekerke, Meliskerke, Biggekerke en Zoutelande - Za en zo A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282 West- en Midden Walcheren - Za en zo B. Bouwense, Valkenisse- weg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190 Za. en zo J. Kremer, Pijpstraat 1a, Middelburg, tel. 01180-12565 Middelburg - K Boot tel 01180-39865 Vlissingen - Vr. za. zo. H. Klompe, tel. 01184-71140 Middelburg - Vr 7 mei tot vr 14 mei Apotheek L. v.d. Boogert, Vrij landstraat 79 Vlissingen - Vr 7 mei tot vr 14 mei Apotheek Van de Sande, Badhuis straat 30, tel. 12066 Gezelschapsdieren - Za en zo Dierenkliniek Walcheren Korte Noordstraat 61 Middelburg tel 01180-37077. R Roskam Kelder- weg 1 Meliskerke tel 01189-2838. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle Oude Domburgseweg 33a tel 01188-1443. Za en Zo A. Diender en L. Schofaerts, Stavermanstraat 57, Vlissingen, tel 01184-10910. Vogelopvang Midden Zeeland tel. 01180-28288 Mevrouw Hardy is erg in haar nopjes met het nieuwe interieur FOTO: HARRY DE LANGE VLISSINGEN - Vorige week woensdag opende Hardy Op tiek de deuren na een ingrij pende verbouwing. De nieuwe verkoopruimte is twaalf vier-* kante meter groter geworden en kreeg een geheel nieuw ui terlijk. Hardy Optiek was altijd al een nette zaak, toch vond het echt paar Hardy het interieur 'niet meer van deze tijd'. Daarom werd de verkoopruimte tijde lijk verplaatst naar een porta ble cabine op het Bellamypark en kregen de bouwvakkers ruim baan. De muren werden opnieuwe gezet, het plafond verlaagd en de portiek maakte plaats voor een nieuwe pui. Met een dubbele ingang zodat ook mensen in een rolstoel ge makkelijk naar binnen kunnen. De vroegere 'artiesteningang', naar de bovenverdieping is ook DOMBURG Vogelvereniging De Nachtegaal uit Domburg is een van de deelnemers aan de nationale actie 'kom in de kooi'. De actie is bedoeld om iedereen die dat wil kennis te laten maken met de hobby 'kweken van vogels'. Een aantal leden van de vere niging stelt het publiek in de gelegenheid om een kijkje in de volière te nemen. In de volières zijn allerlei soorten vogels aan wezig, kanaries, parkieten, wa tervogels en andere tropische vogels. Op de volgende adres sen staat de kooi open: in Aag tekerke in de Burgemeester Geuzestraat 27; in Arnemuiden in de Schorerstraat 4; in Melis kerke in Klein Mariekerke 2 en in Oostkapelle in de Duinweg 105. Belangstelllenden kunnen van 13.00 tot 17.00 uur een kijkje komen nemen. Kantoor: Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vlissingen, tel. 01184-19910. fax:01184-11446 Openingstijden kantoor: 08.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Advertentie-exploitatie: Jos Rentmeester Yolanda Krijger tel. privé 01195-5379 tel. privé 01184-11351 Bezorgklachten: Voor bezorgklachten bellen tijdens kantooruren: 01184-19910. Redactie-adres: Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vissingen, tel. 01184-19910. Redacteur: Johanna Brouwer fax: 01184-11446 Correspondenten: Andrien Smeels Jaap Klein Ad Roos Fotograaf: Harry de Lange tel. privé 01180-40113 tel. privé 01180-39719 tel. privé 01180-25185 tel. privé 01182- 2860 tel. privé 01180-25195 bij de pui getrokken. Het pand neemt met zijn pui van zwart graniet en glas een prominente plaats in op het Bellamypark. „Het Bellamypark moet ook een beetje gepromoot worden" zegt mevrouw Hardy „net als het Scheldeplein". De verbou wing bij Hardy is wat dat be treft een uitstekende voorzet. Binnen er is nu een aparte wachtruimte voor mensen die voor het eerst lenzen inzetten. Vroeger gebeurde dat in de winkel zelf en aat ging niet iedereen even gemakkelijk af, zeker niet als daar weer andere klanten bijstonden. Nu kan het allemaal in een rustige omge ving plaatsvinden. Ook de werkruimte kreeg een facelift, met onder andere hogere tafels „want de mensen die er achter staan worden steeds langer". In de verkoopruimte nemen de monturen een prominente plaats in. Toch hangen er geen rijen en rijen brillen aan de wand. Er is gekozen voor een luchtige opzet. Met behulp van magneetjes worden de montu ren losjes tegen de wand ge drukt. En er hangt nu ook kleding bij. „Want een bril is een modeartikel geworden. Soms zien mensen een leuke bril maar zeggen dan 'die past toch nergens bij'. Dan kunnen wij direct laten zien dat zo'n bril wel degelijk ergens bij past". En dat brillen niet per se duur hoeven te zijn blijkt uit de aparte hoek met goedkopere monturen en zonnebrillen. De schoonheidsprodukten van mevrouw Hardy, Guerlain en Juvena komen goed tot zijn recht in het nieuwe interieur. De schoonheidssalon is gewoon boven gebleven, evenals de ruimte waar de heer Hardy zijn beroep als optometrist uitoe fend. VLISSINGEN - Mooi? Wat heet!. Onwijs gaaf, vond een van de vele bezoekers die afge lopen vrijdag bij juwelier Piet van der Maden aan de Kleine Markt 1 in Vlissingen binnen stapte. Terecht overigens. Was de zaak enkele weken nog een 'gewone juwelierszaak', nu wordt door een totaal nieuwe aankleding een sfeer gecreëerd die eigenlijk bij de stijl van een juwelier hoort. Grandeur, chi que en toch gezellig. Een sfeer waarbij de koper van een pe perduur collier zich net zo op zijn gemak voelt als de jongen die van zijn eerst verdiende centen een zilveren hangertje van een paar tientjes voor zijn vriendinnetje koopt. In alle eerlijkheid: de winkel- zit 'knap' in elkaar. De winkel is net zo groot als voordien, maar door een uitgekiende op stelling en inrichting van inte rieurbouwer Immano uit Rens- woude is er binnen twee weken een winkel neergezet waar Vlissingen nu eens écht trots op mag zijn. De verbouwing mag dan wel twee weken hebben geduurd, Piet van der Maden en zijn vrouw Conny zijn er alles bij elkaar toch meer dan een jaar mee bezig geweest. „We hebben stad en land afge reden om eens bij collega's te kijken", zegt Piet. „Verder hebben we natuurlijk goed de ontwikkeling van de binnen stad in de gaten gehouden. Een Scheldeplein. Hoe gaat zich dat ontwikkelen? Om kort te gaan: alles ziet er voor de toekomst goed uit en dan moet je beslui ten. Verbouwen dus, maar dan ook echt grondig. We hebben een draaiboek gemaakt en alles is tot op de minuut uitgeko men. Geen problemen en een interieurbouwer die weet wat- ie doet". De nieuwe pui en de vitrines sluiten naadloos op el kaar aan, zodat de klant onge merkt naar binnen loopt en daar weer met diverse kleinere vitrines wordt geconfronteerd. Met trouwringen van het merk Gerstner, die van der Maden rechtstreeks importeert, Doubl met een levenslange garantie van Jean Servas, exclusieve zil veren sieraden, de echte Zwit serse horloges van Pontiac en Bulova plus natuurlijk een se rie high-tech horloges van Sei ko. Of de edelstenen die Van der Maden via zijn 'hobby' uit verre landen naar het Zeeuwse heeft weten te halen en bij voorbeeld gebruikt kunnen worden bij een sieraad van ei gen ontwerp. Want ook dat kan bij Van der Maden. Ach, het beste is dan ook gewoon eens binnenstappen. Kijken kost tenslotte niets en bovendien is het binnenkort weer moeder dag. •De schitterende pui van Van der Maden FOTO: HARRY DE LANGE VLISSINGEN - Even een klein feestje, daar in de 'Filmclub videotheek' aan de Pauwen- burgweg in Vlissingen. De Filmclub-organisatie, met vi deotheken over geheel Neder land had een wedstrijd uitge schreven waarbij de huurders van video's door wat kraswerk op een sticker het woord 'heb bes' moesten zien te krijgen. Verder nog 'even' een slagzin. Prima prijzen waren er te ver dienen. Computers (een per vestiging), vier reizen naar Spanje en een reis naar Ameri ka. Niet mis dus, maar Zeeland zat weer aardig in de prijzen. Rina Kaland van videotheek Pau wenburg en de videotheek aan de Maasstraat in Middelburg reikte de prijzen uit. Erik Overweg uit Middelburg en Anneke Schulpzand uit Oost- Souburg kunnen voortaan met hun eigen Sega-computer aan de slag en Cline van de Broek, die normaliter in Frankrijk woont maar regelmatig bij haar oma in Vlissingen op be zoek gaat en linea-recta naar de filmclub holt om er een van de vele video's te huren, won de reis naar Spanje. Anneke Schulpzand (links) en Cline van den Broek met hun gewonnen prijzen die Rina Kaland (midden) hen overhandigde FOTO: HARRY DE LANGE GOES - De Stoomtrein Goes-Borsele heeft in Engeland een onderscheiding gekregen voor de restauratie van rijtuig B 137, dat geheel is aangepast voor het vervoer van rolstoelge bruikers en hun begeleiders. De Engelse Association of Railway Preservation Societies (ARPS) deelt om het jaar prijzen uit voor de mooist gerestaureerde spoor- of tramrij tuig. De tweede prijs ging dit jaar naar Borsele. De burgemeester van Picke- weten te behouden, ondanks ring in Yorkshire overhan digde de prijs op 24 april aan bestuurlid Jan Oosterveld van de Stoomtrein Goes- Borsele (SGB). Het was de eerste keer in de geschiede nis van de ARPS dat een organisatie buiten het Vere nigd Koninkrijk een onder scheiding kreeg. De jury kwam tot haar beslissing omdat SGB het historische karakter van het rijtuig heeft de aanpassingen voor het vervoeren van passagiers in rolstoelen. Ook het gegeven dat reizigers in rolstoelen te midden van andere passa giers vervoerd kunnen wor den sprak de jury erg aan. Daarnaast roemde het ju ryrapport de kwaliteit van de uitgevoerde werkzaamhe den en de wijze waarop de SGB sponsors wist te vinden en de publiciteit verzorgde. KOUDEKERKE - Delta Nuts bedrijven voert actie om het milieu te ontzien. Met een ten toonstelling geven medewer kers van Deltan informatie over het plaatsen van milieu vriendelijke en energiezuinig CV-ketels en andere energiebe sparende maatregelen. Het is de bedoeling dat de tentoonstelling door de hele provincie gaat reizen. Maandag 18 en dinsdag 18 mei staat de tentoonstelling in verenigings gebouw De Couburg aan de Duinstraat in Koudekerke. Op de tentoonstelling zijn CV-ke- tels, verwarmingsapparatuur en warmwatervoorzieningen te zien. Ook wordt er aandacht besteed aan alternatieve ener gie en isolatiemaatregelen. De tentoonstelling is vooral be doeld voor mensen die plannen hebben om thuis energiebespa rende maatregelen toe te pas sen of hun verwarmingsinstal latie aan te passen. Medewer ker van Deltan zijn aanwezig om vragen te beantwoorden. De tentoonstelling is gratis toe gankelijk van 15.00 tot 17.30 uur en van 19.00 tot 21.30 uur. MIDDELBURG - "Reuzen le ren dansen" dat is de titel van de forumdiscussie die de Zeeuwse Vrouwenraad en het Bureau Positieve Actie dins dagavond 11 mei houden in hotel Arneville. De discussie gaat over de noodzaak en de mogelijkheden voor de arbeids organisatie om zich voor te bereiden op de 'nieuwe werk nemer' die arbeid en zorgtaken moet combineren. Aanleiding voor de bijeen komst is de combinatie van betaald werk en verzorgende taken en de positie van beide soorten werk in de samenle ving. Over dit onderwerp wordt binnen de vrouwenbe weging en de vakbond veel gediscussieerd. Hoewel het overheidsbeleid er op gericht is vrouwen zoveel mogelijk deel te laten nemen aan het arbeids proces blijft tegelijkertijd de zorg voor huishouding, gezin en familie bij dezelfde groep liggen. Overbelasting ligt dan voor de hand. Mogelijkheden om de combina tie werk/zorgtaken af te stem men op de werknemers in kwestie is het doel van de dis cussie in Arneville. Professor dr. J. van Doome-Huiskes ver zorgt een inleiding, gevolgd door een toespraak van ing. R. Ruules, voormalige topman bij Dow. In het forum zitten drs. W.T. van Gelder, drs. M.T. Strous, mr. R. de Blij en ir. C.F. Braakman. De bijeenkomst in Arneville begint om 20.00 uur. Rooms-katholieke kerk. Dom burg 1e,3e en 5e za 19.15 uur, Middelburg Petrus en Pauluskerk Zo 10 uur Hoeksteen zo 11.30 uur Oost-Souburg Martinuskerk Zo 10 uur Vlissingen Open Hof Zo 11.15 Lieve Vrouwekerk Za 19.00 Zo. 9.30 Nederlands hervormde kerk. Aagtekerke 10 en 19 uur Domburg 10 en 19 uur Gapinge 10.30 uur, Grijpskerke 10 en 19 uur. Klevers- kerke 9.30 Koudekerke 9.30 uur; 19.30 Middelburg Koorkerk 19 Nieuwland 9 uur Ritthem 10.30 uur. Oostkapelle 10 en 19 uur Oost- Souburg 9.30 en 19 uur Seroosker ke 10 en 19 uur Veere 11.00 uur Vlissingen, St. Jacobskerk 10 uur Johanneskerk 9.30 uur Open Hof 9.30 uur Schaapskooi 9.30 uur Ter Reede 19 uur Vrouwenpolder uur Westkapelle 9.30 en 19 uur. Ziekenhuis Walcheren 10 uur Gereformeerde kerk. Koudekerke 9.30 en 19 uur Meliskerke 10 en 14.30 uur Oost-Souburg 9.30 uur Vlissingen Petruskerk Zo. 9.30 uur Gereformeerde gemeente. Vlis singen 9.30 en 16 uur. Gerefor meerde kerk vrijgemaakt. Middelburg 9.30 en 16.30 Vlissin gen Zo 9.30 en 16.30 uur Christe lijke gereformeerde kerk. Middel burg Zo. 9.30 en 16.30 uur Vlissin gen Zo. 9.30 en 16.30 uur Neder lands gereformeerde kerk Mid delburg 9.30 en 17.00 uur Evange liegemeente Middelburg 9.30 Oost-Souburg 10. Leger des Heils Middelburg 10 en 19 uur. Vlissingen 10 en 19 uur Anglicaan se kerk Vlissingen-Oost 10.30 en 19.30 Zevendedagsad ventisten Middelburg za 11 uur Vlissingen za 9.30 uur Doopsgezinde Gemeente Vlissin gen 9.30 uur Middelburg uur Kristen Zuidmolukse kerk Koude kerke 11.45 uur Oost-Souburg 13.00 uur Pinkstergemeente Mid delburg wo 19.30 zo 15.30. Vlissingen wo 19.30 zo 14.30. Pinksterkerk Vlis singen wo 19.30 zo 14.30 Baptis tengemeente Middelburg 10. Nieuw Apostolische kerk West- Souburg wo 20 zo 9.30 en 17 Volle evangeliegemeente Arnemuiden do 20 zo 10 Serooskerke do 19 West-Souburg zo 10 Eglise Wal- lonne Middelburg dienst in Ant werpen Anglicaanse Kerk Vlissin- gen-Oost Zo. 10.30 en 19.30 uur. De Christengemeenschap Hoo- gelande 10.30 VLISSINGEN MIDDEL BURG - „De grootste en de goedkoopste. Dat is onze slo gan en die willen we tijdens het jubileumfeest - in mei en juni vieren we het twintigjarig be staan van Mikro Electro - nog eens dik onderstrepen. In de laatste tien jaar is onze omzet vertienvoudigd. Geen wonder dat we een goede bui hebben en uit dankbaarheid een ware prijzenregen op onze klanten loslaten". Jan Hoogstrate, de eigenaar van de inmiddels der tien filialen omvattende elec- trogrootmacht Mikro Electro, zit in de startblokken voor zijn verhaal en afgelopen maandag gaf hij het startschot voor acht weken consumentenvoordeel. „Deze week wordt een jubi leumkrant verspreid en deze is doorspekt met aanbiedingen en superlage prijzen. Een videore corder voor 497 gulden en een tienlamps-zonnehemel voor 799 gulden bijvoorbeeld. De klanten, die tijdens de acht feestweken iets (er geldt geen minimumbedrag, red.) bij ons kopen, krijgen bij de kassa een gele sticker met de tekst 'Mikro Electro 20 jaar' om op de ach terruit van de auto te plakken. Elke week fotograferen wij tien auto's, waarop zo'n sticker is geplakt. De betreffende kente kens van de gelukkigen worden in onze filialen en in de krant vermeld. De hoofdprijs is steeds een reis voor twee perso nen naar Euro Disney in Frankrijk en deze heeft een waarde van duizend gulden. het Korenbeursplein in Bergen op Zoom zijn we begonnen met drie medewerkers. In die Scheldestad zijn we inmiddels verhuisd naar de van Konij- nenburgweg en momenteel hebben we dus dertien filialen en 150 medewerkers in vaste dienst. De formule staat nog steeds als een huis, maar het interieur hebben we eigentijd ser gemaakt. Het is iets over zichtelijker geworden. En in de steden, waar we geen geschikte locatie aan de rand konden krijgen (zoals in Tilburg, red.), zijn we in het centrum gaan zitten. Ondanks de malaise in de electronica-branche denken wij nog dit jaar ons filialenbe- stand uit te breiden". Op de vraag hoe Mikro Electro ondanks de malaise kan blijven schermen met de ondertitel 'De grootste, de goedkoopste', ant woordt de succesvolle Zeeuw van origine: „Wij zijn aange sloten bij een inkoopgroep, waarbij zich de vijf grootsten van Nederland bevinden. Sa men hebben wij op afstand de grootste inkoopkracht van Ne derland. We kunnen snel be- I slissen en kunnen ook interna tionaal voordelig winkelen. De klant blijft vooral in deze tijd kiezen voor de laagste prijs. Daarnaast gaan wij door met de vorig jaar gestarte mogelijk heid om een verlengde garantie voor een laag bedrag te kopen, de grote apparaten gratis thuis te bezorgen, een gespreide be taling toe te staan en met de pincode te laten betalen". Rob de Jong FOTO: HARRY DE LANGE VLISSINGEN - Er zijn van die zaken waar het succes al voor uit loopt. Zo ook bij de splin ternieuwe uitzendburo TSU, dat staat voor Top Service Uit zendorganisatie. Het pand is gevestigd in de Glacisstraat 97, de voormalige kleuterschool die dank zij veel renovatiewerk als uit de as herrezen is. Nog niet eens officieel begon nen kon algemeen directeur Rob de Jong al mensen plaat sen voor gespecialiseerde func ties. Niet vreemd overigens. Zowel De Jonge als een aantal van zijn uitzendkrachten zijn afkomstig uit de wereld van de brandpreventie en de beveili ging. Het bedrijf waarvoor zij werkten hield het voor gezien en De Jong begon voor zich zelf. „Onze service begint waar anderen stoppen", claimt hij. „We zijn 24 uur per dag be schikbaar en bereikbaar en dat zeven dagen per week. Met na me voor de brandpreventie, zo als brandwachten, beveili gingsmensen een 'normale' zaak". Dat er een duidelijke behoefte aan dit genre uitzend krachten is heeft de praktijk al bewezen", vervolgt De Jong. „Denk maar eens wat er alle maal kan gebeuren bij las- werkzaamheden op bijvoor beeld een tanker. De mensen die wij dan inzetten weten niet alleen alles van hoe bijvoor beeld een brand of een andere calamiteit kan worden voorko men maar ook wat er moet gebeuren als er inderdaad plot seling iets mis gaat". Naast het puur gespecialiseerde uitzend- werk levert TSU ook uitzend krachten op allerhande terrein, zoals produktie- en admini stratief personeel. Inschrijven bij het buro kan natuurlijk al tijd en ook door iedereen die zoekt naar een tijdelijke baan maar daar is volgens De Jong een 'maar' aan verbonden. „De mensen die via ons uitgezonden willen worden moeten absouut gemotiveerd zijn om hun werk ook net iets beter te willen doen dan een ander. We vragen en bieden dus Top Service. MIDDELBURG - Het Middel burgs Minitheater sluit het theaterseizoen af met een geva rieerd programma in de perio de van 29 april tot 6 juni. Diverse voorstelling komen voor het voetlicht van toneel groepen uit Zeeland en Zuid- Holland. Op 8 en 15 mei de voorstelling 'Nacht Moeder', geregisseerd door Rinus Pankow. Het is zijn aftudeerproject van de drieja rige regie-opleiding van Ama teurtheaterschool 'De Ambitie'. Het stuk van de Amerikaanse schrijfster Marsha Norman gaat over de strijd tussen twee vrouwen om hun eigen identi teit te vinden binnen het keurs lijf van de moeder-dochterrela tie. 'Eenakters op herhaling' dekt de lading van twee geva rieerde avonden met elk drie eenakters. Op 22 mei zijn dat 'Waar gaat het over' van Wim T. Schippers, 'Een dolle boel' naar een verhaal van Dick Walda en 'Gast uit Hollywood' van Neil Simon. Op 29 mei vervolgens 'Zijn laatste wil' van N.J. Warbur- ton, 'De sterkste van August Strindberg en 'De nies' van neil Simon. Al deze eenakters werden eer der gespeeld op het onlangs gehouden eenakterfestival van het Zeeuws Centrum voor Amateurtoneel. Op 5 juni vindt de speciale slotvoorstelling plaats met 'De terugkeer van Potasch en Per- lemoer' geschreven door Dick v.d. Heuvel en gebracht door 'De Toetssteen' uit Amsterdam. Deze voorstelling wordt bij voldoende belangstelling op zondagmiddag 6 juni herhaald. Behalve de matineevoorstelling" die om 14.30 uur begint, is de aanvangstijd van alle avonden 20.30 uur. De toegangsprijs be draagt 9,00; pashouders beta len 7,00. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Loeks boekhandel, Nieuwe Burg 19 en de VW. MIDDELBURG - Dinsdag 11 mei vieren de eindexamenkan didaten van de Oranje Nassau MAVO de laatste schooldag met allerlei activiteiten. Zoals gebruikelijk gaat de opbrengt van de dag naar een goed doel, dit jaar is dat het HALT-pro- ject. De feestdag wordt gehouden in het schoolgebouw aan de Ol menlaan, van tien uur 's mor gens tot half drie 's middags. Er is een springkussen, een kapster, een modeshow door leraren, eet- en drinkkraam- pjes, ijsverkoop, een sloopauto, suikerspinverkoop en nog al lerlei andere activiteiten. Daarnaast hebben we bijvoor beeld een Batavus-fiets, een vaatwasser en een audioset in het wekelijkse weggeef-prij- zenfestival". Jan Hoogstrate wijst op de tweede actie, die loopt tot en met 15 mei in de filialen Hulst, Terneuzen, Vlissingen, Middel burg, Goes, Middelharnis, Ber gen op Zoom, Roosendaal, Et- ten-Leur, Breda, Oosterhout, Waalwijk en Tilburg. „Dat is het inmiddels van ons bekende piekverhaal. Degenen die voor volgende week zaterdag iets bij ons kopen met een waarde van tussen 290 en 590 gulden kun nen tegen betaling van slechts één gulden een fraaie thermos- kan meenemen. Ligt het beste de bedrag tussen 590 en 990 gulden dan kan voor die ene extra gulden een luxe sporttas aangeschaft worden. Een föhn set voor een gulden geldt bij een aankoop met een waarde tussen 990 en 1490 gulden en degenen, die iets kopen voor 1490 gulden of meer krijgen een Fuji fototoestel van 99 gul den voor ook slechts die ene piek". De direkteur, die zijn hoofd kantoor in Roosendaal aan de Rijksweg heeft, zag destijds in Amerika het voorbeeld van zijn succesformule. „Dat klopt. Ik zag daar electra-supermarkten Acht keer wordt er een reis voor twee personen naar Euro Disney gewonnen door iemand, die de gele jubileumsticker op de achterruit van zijn auto heeft. aan de rand van de stad. In een goedkope ruimte, met een rui me parkeergelegenheid en een gemakkelijke bereikbaarheid. Maar vooral ook met de beken de merken tegen superscherpe prijzen en volle service. Het was een nieuwtje en het sloeg ook hier in als een bom. Aan

Scheldebode | 1993 | | pagina 5