Calligrafie: mooi om te zien, leuk om te leren 'All We've Got' resultaat van teamwork TORÉNPfeoAT Dansscholen verzorgen gezamenlijke dansavond Aanmoedigingsprijs voor jong sporttalent 'Een bond van genieën om de wereld te redden Geraniums bij Groenleer 'About Us': Kees van Vredegem en Piet Leendertse Districtsploeg KNWU Zeeland naar Omloop v/h Heuvelland Mini Play-Backshow in De Piek Leen Quist exposeert keramiek in Balanszaal Zeeuws Museum '4 31/ Atelier Truckers rijden met gehandicapten Studio Single "Marco in Spring" No woman, no cry OV/nCLUCDUUt VAN WUtNÖUAU 5 Mtl 1993 GOES - Karei de Grote vond het welletjes. Al in de zesde eeuw voor Christus was de mens bezig om een manier te ontwikkelen om elkaar door middel van tekeningen of sym bolen mededelingen te doen. Het was inmiddels al meer dan zeven eeuwen later en nog steeds waren er maar een paar mensen die het handschrift machtig waren. Karei de Grote nam daarom een belangrijk besluit: het volk moest leren schrijven. De kloosters werden aangewezen tot schrijfscholen en de monni ken werden belast met het werk om burgers de kneepjes van het vak te leren. Monnikenwerk. En dat is het nog steeds. Met een engelenge duld begeleidt de hedendaagse monnik Johan Slinger zijn leerlingen. Leerlingen die in de prachtige handschriften aan de muren van zijn atelier in het middeleeuwse ambachtencen trum een uitdaging zien en les gaan nemen in 'calligrafie'. De geschiedenis van het ge schreven woord hangt aan de muren van het gloednieuwe atelier. Het 'Scriptorium', zoals Johan Slinger de vestiging in Goes noemt. Het 'Klooster' be vindt zich in Middelburg, daar geeft hij de cursussen. Eens in de twee weken les, veel huis werk. Verplicht is één basis-al fabet, naar keuze nog vijf ver schillende andere alfabetten. Ook werkgevers uit de horeca laten hun personeel graag een cursus volgen om mooie menu kaarten te leren maken. In het ambachtencentrum in Goes kunnen de mensen zien hoe mooi calligrafie is. Men kan er mooie teksten, oorkon des en prachtige boekomslagen zien ontstaan en bestellen. Pennekunst: creativiteit, ge duld en vakmanschap neerge zet op soms maar een eenvou dig stuk papier. Iedere zaterdag en woensdag van 13.00 tot 17.00 uur is het ambachtencentrum de Hol landse Hoeve aan de Katten- dijksedijk geopend. Voor ande re openingstijden en reserve ringen kan men bellen naar 01100-12744 of 14102. Johan slinger in zijn atelier in het Ambachtscentrum te Goes toto: tanrne de jonge GOES - Kees van Vredegem en Piet Leendertse draaien inmiddels al een kleine twintig jaar mee in het vaderlandse popmusic- wereldje. Wanneer je zolang aan de weg timmert kom je pieken en dalen tegen. Zo bereikten ze als 'Dutch Spring' de twintigste plaats in de nationale hitparade met de single 'Saturdaymoming'. Het volgende projekt van de combinatie Van Vredegem/Leendertse werd 'Kevin Village and Friends'. Onder deze naam verschenen twee albums getiteld 'Out of the inner secrets of my mind' en 'It's never too late'. Singles als 'Black Widow lover', 'Living by your side' en 'Louise' werden bij de nationa le radiomakers en Brussel goed ontvangen en vaak gedraaid. Van de single 'Living by your side' werd een video-clip ge maakt die meer dan honderd keer uitgezonden werd door de t.v. zenders Sky Channel en Music Box. Vanaf het eerste begin werd Kees bijgestaan door zijn KAPELLE - De stichting 'Gehandicapten Midden- Zee land' houdt op zaterdag 26 juni een rondrit met vrachtwagens door Zuid-Beveland. Start en aankomst zijn op het CHZ vei lingterrein in Kapelle. Ongeveer tweehonderd geeste lijk en lichamelijk gehandicap ten zullen aan deze rit deelne men, die voorgaande jaren suc cesvol verliep. Er wordt gere den met vrachtwagens zonder oplegger/of aanhangwagen (ongeveer tweehonderd voer tuigen). De chauffeurs maken een prachtige route en zullen hun bijrijders de mooiste plek jes laten zien op Zuid-Beve- land. Na terugkomst volgt in de veilinghallen een koud buf fet en op de vrolijke klanken van een dansorkest zal er te vens amusement genoeg zijn. De rondrit begint om 10.00 uur en rond de klok van 15.30 uur wordt het middagprogramma afgesloten. Nog enkele thuis wonende gehandicapten kun nen zich voor deze dag melden bij de stichting 'Gehandicapten Midden-Zeeland', Postbus 2239 4460 ME in Goes. vriend, praatpaal en mede-mu zikant Piet, die genoegen nam met een anonieme rol en op onzelfzuchtige wijze zijn posi tieve stempel drukte op Kees zijn muzikale prestaties. Na al die jaren vond Kees het tijd worden, dat Piet voor de volle honderd procent mee ging de len in de spanning en het ple zier, hetgeen resulteert in een CD van dit duo onder de ar tiestennaam About Us' met de toepasselijke titel 'All We've got'. De CD is tot stand gekomen dankzij de zeer goede samen werking van Kees en Piet en tekstschrijver Meindert Inder- wisch. Aan de muzikale en vo cale vorm werd meegewerkt door de topmuzikanten Jaques Verburgt en Eugène den Hoed, zangeres Albertina Vergouwen en producer, arrangeur, engi neer. duizendpoot Peter Baart - mans. Zo n twintig jaar geleden start te de samenwerking tussen Piet Leendertse (42) uit Kruiningen en Kees van Vredegem (43) uit Goes. Kees vertelt hierover: „In 1978 hadden we een studio in 'De Villa' aan de Van der Spie gelstraat in Goes. Tegenwoor dig zitten we bij mijn thuis boven en daar worden onze ideeën geboren. We spelen bei den gitaar, key-board en drums. Alles wordt in eerste instantie in eigen studio sa mengesteld en opgenomen. De uitwerking hiervan gaat op een demo-bandje naar de studio van de platenmaatschappij en daar werkt onze vaste arran- FOTO: HARRY DE LANGE De Jazzballetgroep van Anneke van Leer MIDDELBURG - Even een da tum, plaats en tijd om te note ren: zaterdag 8 mei in de Mid delburgse Schouwburg om 20 uur. Een avond vol met dans in al haar vormen. Van hip naar hop en van jazzdans naar klas siek. Op de kop af 21 verschil lende dansen uitgevoerd door 99 vrouwen en één man afkom stig van de scholen 'Dance Line Jazz Dans' uit Vlissingen en de Middelburgse Balletschool van Suzanne de Jong. Beide dames kennen elkaar al jaren vanuit de danswereld. Kwamen elkaar met de regel maat tegen op cursussen en uitvoeringen en dus wordt er gepraat. Over dans in al zijn facetten en hoe kun je het beste laten zien wat en hoe er alle maal gedanst kan worden. „Een jaarlijkse uitvoering in een achterzaaltje van een wijk- gebouw of in een sporthal kan natuurlijk wel maar heeft wei nig of geen uitstraling. Als je dansen brengt, of het nu klas siek of jazz is hoort daar wel even iets meer bij", zeggen An neke van der Leer (jazzdans) en Suzanne de Jong (klassiek). En dus staken de dames de koppen bij elkaar met als resultaat een denderende, wervelende, avondvullende en vooral en thousiaste uitvoering van de gezamenlijke scholen in de Schouwburg in Middelburg. Met speciale belichting, decors en theaterkleding. Met speciale ingestudeerde choreografieën en demonstraties die de nodige zweetdruppels hebben gekost om alles op tijd ingestudeerd te krijgen. Om vast een klein voorproefje te geven op welke muziek er zal worden gedanst: B. B. Queen, Prince, Kinderen voor Kinderen, Michael Jackson, Genesis en Tchaikovs ky. Wie nog een kaartje wil kopen -er zijn nog een beperkt aantal kaarten beschikbaar- neme de telefoon en belle: 01182-3441 of 01180-40410. Voor de volledigheid: volwas senen betalen voor deze avond om nooit te vergeten slechts vijftien piek. Kinderen tot 12 jaar mogen voor een tientje van al die dansen en demonstraties genie ten. geur. Peter Baartmans, de nummers verder uit. Hij arran geert het nummer, schrijft alle nummers uit op muziek. Het wordt dan opnieuw vertolkt, maar nu door studio-muzikan ten". Piet Leendertse vult aan: „Wij beluisteren dat en stellen zo nodig bij. De arrangeur weet hoe wij het willen hebben. De vrouw van Kees, Ella, assis teert bij de opnamen. Deze CD is 'duo-speciaal'. Het is deze keer wat anders van opzet. Waarom wij dat gedaan heb ben Het ene nummer leent zich beter voor mijn stem, en het andere is mooier als Kees dat zingt. De optredens worden gevarieerde, we doen het nu samen. Voorheen was het Kees alleen met de muziekband. Er is een jaar aan deze CD ge werkt, het is super goed voor bereid. We hebben met Alberti na Vergouwen een goede ach tergrond zangeres gevonden". In de kleine studio boven ver zorgt het duo Kees en Piet, 'About Us', een live-optreden van hun nieuwe CD 'All We've Got'. Het enthousiasme straalt er af, en je krijgt zelf zin om mee te doen. „We hebben hier al heel wat uren samen doorge bracht", zegt Piet. Van de CD 'All We've Got' verschijnt eerst 'Come down from your high horse' op single CD en later het Latijns-ameri- kaans getinte nummer Latin Sway'. De vertolkte nummers liggen prettig in het gehoor en zijn bij elkaar goed voor zo n 55 minuten luisterplezier. About Us brengt CD uit GOES - Vier renners van de juniorenploeg van het district Zeeland KNWU nemen op za terdag 8 en zondag 9 mei deel aan de Omloop van het Heuvel land (Limburg) waarin een in dividuele tijdrit is opgenomen. De ploeg zal bestaan uit de Middelkampers Franklin Klaasse en Erik Joosten en Danny Schout en Hidde Vis- man van de WV Zeeuws Vlaan deren. Een week later (15 mei) trekt ploegleider Pierre Ver- meule met een formatie naar de Omloop door het Land van Bartje. Vermeule heeft voor de ze wedstrijd geselecteerd: Franklin Klaasse, Jan Dinge- manse, Patrick Kraak, Erik Joosten, Jacco Luteijn, Vincent Villerius (allen van de ZRTC Theo Middelkamp) en Danny Schout en Hidde Visman (WV Zeeuws Vlaanderen). KAPELLE - In sportcentrum 'Groenewoud' te Kapelle wordt op vrijdag 14 mei het Zeeuws Sportgala 1993 gehouden, aan vang 19.15 uur. Op deze avond zal de aanmoe digingsprijs voor jong Zeeuws sporttalent worden uitgereikt. Daarvoor staan op de nomina tie: Anjolie Wisse (atletiek), Kelly Bouman (tennis) en Mo nique Slootmaker (turnen). Het Sportgala wordt gepresenteerd door mevrouw Leen Beckers, presentatrice van de BRT. Zij houdt ook een interview met de triatleet Floris-Jan Koole, win naar van de aanmoedigings prijs in 1992. Tevens zullen enkele sportdemonstraties worden gehouden en wordt be kend gemaakt wie als gastge- meente zal optreden van het Sportgala 1994. De avond in 'Groenewoud' is georganiseerd door de Zeeuwse Sportraad, wiens voorzitter J. Kruize een openings- en slotwoord zal spreken. VLISSINGEN - In jongeren centrum De Piek aan de Helle- baardierstruat wordt zaterdag 29 mei een Mini Play-Back- show gehouden. Speciale gast die middag is Hakim van Se samstraat. De Mini Play Backshow is be doeld voor kinderen van vijf tot twaalf jaar. Belangstellen den kunnen zich opgeven bij de Piek, op maandag, dinsdag en woensdag van 13 tot 17 uur en van 19 tot 20 uur. Het telefoon nummer van de piek is 01184-16791. De show vindt plaats op zater dag 29 mei, van twee uur 's middags tot zes uur. Een en treekaartje voor kinderen tot zestien jaar kost vijf gulden, ouderen betalen zeven gulden vijftig. GOES - "Marco in Spring", het lenteconcert met en rondom Marco Bakker, wordt zaterdag 8 mei gepresenteerd in de Zee landhallen te Goes. Aanvang 20.15 uur. Als gastsoliste zal naast Marco Bakker, sopraan Sylvia Leent- vaar te beluisteren zijn. VLISSINGEN - A tribute to Bob Marley', een ode aan de man die de reggaemuziek groot maakte, daarvoor moet u op 7 en 8 mei zijn in De Piek aan de Hellebardierstraat. Bob Marley nam in 1961 zijn eerste single op, maar moest nog jaren wachten op de grote doorbraak, die kwam toen het nummer 'No woman, no cry' een wreldhit werd. Daarna treedt hij op over de hele we reld, zoals bij de onafhanke lijkheidsfeesten in Zimbabwe en maakte nog vele platen. In 1980 blijkt hij kanker te heb ben. Een behandeling in een Duitse kliniek mag niet baten; op 11 mei 1981 overlijdt de zanger, die in 1945 geboren werd in Kingston op Jamaica, de bakermat van de rastacul tuur. De Bob Marley tribute krijgt op 7 mei vorm in een reggae muffinavond, terwijl op 8 mei Mistv Basement uit Goes op treedt, een reggaeband met een 'Europees tintje'. MIDDELBURG - De Stichting Kunstuitleen heeft het 60e Slib-deel uitgebracht in een oplage van 1000 exemplaren, waarvan er ruim 600 naar abonnees gaan. Er worden geen her drukken gemaakt. De prijs bedraagt 10,-. In 'De bond van genieën om de wereld te redden', be schrijft Jan Fontijn de idea listische plannen van deze groep beroemde wetenschap pers uit het begin van deze eeuw die onder leiding van Frederik van Eeden zich niet langer bij het pessimisme van hun tijd wilden neerleg gen. Hoe zij de wereld wil den redden en wat daarvan in praktijk kon worden ge bracht. is op boeiende wijze door Fontijn in beeld ge bracht. De leden van de bond zijn in het boek geportret teerd. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii MIDDELBURG - Leen Quist exposeert van 8 mei tot en met 8 augustus keramiek in de Ba lanszaal van het Zeeuws Mu seum. Leen Quist (1942) woont en werkt in Middelburg. Hij is autodidact. Hij volgde lessen bij de Deense keramiste Clara Andersen en sindsdien is Quist gefascineerd door de heden daagse Deense keramiek. De kenmerkende strakke vormen en de geometrische decoraties komen terug in zijn werk. Quist streeft in zijn werk naar perfectie en om die reden werkt hij sinds 1980 alleen nog met porselein. De gedraaide vormen decoreert hij met inge kraste lijnen die hij invult met kobaltblauw gekleurde slib. De tentoonstelling laat duidelijk de consequente opbouw van zijn oeuvre zien. Samen met zijn partner Frans Koster heeft Leen Quist een omvangrijke collectie keramiek aangelegd. Voor de expositie is daaruit een keuze gemaakt rond het thema van de noorde lijke traditie, die duidelijk aan sluit bij het werk van Quist. Zr. ROMMELMARKT - De jaarlijkse rommelmarkt van de Julinanakorpsen vindt plaats op zaterdag 8 mei bij molen de Hoop (bij Maxis) in Middelburg. De rommelmarkt in de molen en op het overdekte buitenterrein begint om 8.00 uur. De openbare basisschool de Zeeburch uit Middelburg houdt zaterdag 8 mei haar jaarlijkse rommelmarkt in Keurhove van tien tot twaalf uur. Op het plein bij de Eendragtsburch aan het Vromoldsland in Middelburg is zaterdag 8 mei een grote rommelmarkt met allerlei activiteiten en een gezellig terras. De aanvang is 10.00 uur. BINGO - In het gebouw van de Vlissingse Turn Vereniging achter het zwembad houdt De Doordouwers zaterdag 8 mei een bingo. De balletjes beginnen te rollen om 20.00 uur, de toegang is gratis. PRESTATIELOOP - Terre de Hommes en Atletica houden 8 mei een prestatieloop over duin en strand. De start is om 14.30 uur bij camping Dishoek. De afstanden zijn vier of acht kilometer, het inschrijfgeld bedraagt drie gulden vijftig. GRAFIEK - In galerie Hannelore Meyaard aan de Hen drikstraat 8 in Vlissingen is tot en met 16 mei grafisch werk te zien van Roger Raveel. KLAVERJASSEN - de ANIB houdt vrijdag 7 mei een klaverjasavond in Ontmoetingscentrum Dauwendaele aan de Vrijlandstraat 51 in Middelburg. De aanvang is 19.30 uur en deelname staat open voor iedereen die kan klaverjassen. ROZENKRUISERS - Het Rozenkruisers Genootschap ver zorgt maandag 10 mei een lezing met als titel: 'Leven wij in een eindtijd', over de zin van het leven, normen en waarden die op losse schroeven staan en waarom de dingen gebeuren zoals ze gebeuren. De lezing wordt gegeven in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg en begint om 20.00 uur. DEURDOUWERS - Toneelgroep de Deurdouwers speelt woensdag 12 mei het toneelstuk 'in het bejaardetehuis', in Bachten Reede aan de Vredehoflaan in Vlissingen. Het begint om 19.30 uur en na de pauze wordt er gebingoot. De toegangsprijs bedraagt drie gulden. QUILTEN - In het ramseïüp De Schorpioen is van 7 tot en met 14 mei een tentoonstelling te zien van mini-quilts, van het Nederlandse Quiltersgilde. De quilts hebben allemaal betrekking op de zee. GEVONDEN - Bij de politie van Middelburg zijn de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: bankbiljetten, halsband, psalmboek, fototoestel, motorhandschoenen, da messchoenen, truien, portemonnees, sleuteletui, oorbellen, ringetje, schakelarmband, sleutels, strippenkaart, wieldop, een kater met tijgermotief, voetsteunen van een invalidenwa- gen, fietscomputer, rechterhandschoen, nachthemd, wieldop en een lapjespoes. KRABTHEOLOGIE - De Indiase theologe Rini Ralte vertelt op uitnodiging van 'Vrouw en Geloof Zeeland' over haar cultuur, theologie en engagement op donderdag 6 mei in de Prins van Oranje in Goes. De vrouw die zich voortbeweegt als een krab (zijwaarts) is een beeld uit de cultuur en religie van de volkeren van de noordoostelijke deelstaten van India. De avond begint om 19.30 uur. toegang kot vijf gulden. OCTET - Het Ammerlaans Octet heeft een voorkeur voor bijzondere projecten en daarom is het niet eenvoudig de muziek van dit gezelschap te definiëren. Elementen zijn: improvisatie, Afrikaanse muziek, jazz, neo-klassieke klan ken. Op zaterdag 8 mei om 20." in het centrum Nieuwe Muziek. Kloveniersdoelen in Miidelburg. Toegang 12,50, donateurs Nieuwe Muziek 10,00. KOORSCHOOL - De Zeeuwse Koorschool en het RK- Mannenkoor uit Goes werken mee aan de eucharistieviering in de Open Hofkerk aan de A. Gogelweg in Vlissingen. Aanvang 11." uur. AVONDVIERDAAGSE - De avondvierdaagse in Vlissin gen, georganiseerd door de w.s.v. De Vrolijke Tippelaars, vindt plaats van 10 t/m 13 mei. Starttijd op de eerste drie avonden om 18.10 uur. Inschrijven kan op 6 mei tussen 18.30 en 19.30 uur of op maandag 10 mei aan het startbureau, clubhuis Zeeland Sport, Baskenburgplein. De te lopen afstanden zijn 5, 10 of 15 km. CAPPELLA - Daan Manneke is de oprichter en dirigent van het koor Cappella Breda, dat op 5 mei om 20." optreedt in de Koorkerk in Middelburg. Het programma omvat 'a capella' weken uit de Engelse en Frans/Vlaamse Renaissance. Kaarten kosten ƒ12,50, voor pasnhouders 10,00. WANDELKERK - Tot en met 16 september bent u iedere donderdag van 10.°° tot 17." uur welkom in de Wandelkerk in Middelburg. In het kader van het Lange Janproject is een tentoonstelling over diverse kerken in Middelburg ingericht en een boekentafel. Er is de mogelijkheid tot een pastoraal gesprek en om 13.00 wordt een kort middaggebed gehouden. Verder is er muziek en zang en tot en met 30 juni een schilderijententoonstelling over het bijbelboek Esther. BUBBLING - Bubbling is de nieuwste muziekrage. In buurthuis de Paraplu aan de A. Gogelweg in Vlissingen vindt op zaterdag 8 mei een Bubbling- en Rapparty plaats, georganiseerd door de stichting Surant met rappers uit Vlissingen en Middelburg en een optreden van The Good Stuff. Entree 3,50, aanvang 21.00 uur. MIDGARD - In jongerencentrum Midgard aan de Kuiper spoort in Middelburg is vrijdag 7 mei een jamsessie. Instru menten en back-line zijn aanwezig. Na afloop geeft de band The Flat Horsefigs een afscheidsconcert. De aanvang is 17.00 uur en de toegang is gratis, 's Zaterdags is er een swingavond met de Dj's Richard en Airforce Ard. om 21.00 uur. De toegangsprijs bedraagt één gulden. BORSTVOEDING - La Leche League houdt woensdag 12 mei een voorlichtingsochtend over de problemen die je kunt tegenkomen als je borstvoeding geeft. De bijeenkomst wordt gehouden op het adres Braamhof 12 in Koudekerke en begint om 9.30 uur. 1 Leo Groenleer bij zijn geraniums. FOTO HARRY DE LANGE SEROOSKERKE - Vrijdag 7 en zaterdag 8 mei houdt Leo Groenleer een grote geranium- markt in het tuincentrum aan de Wilgenhoekweg 13-15. Vol gens verwachting zullen zo'n vierduizend geraniums van ei genaar verwisselen. Geraniums in de kleuren rood, rose, wit en lila geven het buitenterrein bij het tuincentrum een schitte rend aanzien. „Toen ik de eerste keer een geraniummarkt organiseerde werd ik voor gek verklaard", zegt Leo Groenleer. „Iedereen dacht dat ik die toch nooit zou kwijtraken, maar na een dag waren we er al doorheen en moesten we 's avonds naar de kwekerij om nog meer gera niums. Groenleer wacht bewust met de geraniummarkt tot een week voor de ijsheiligen, „want ik wil niet het risico lopen dat mensen met bevroren planten zitten. Nu kan alles veilig de grond in". Naast geraniums zijn er ook andere voorjaarsplanten zoals afrikaantjes, petunia's, lobe lia's en vlijtige liesjes te koop. Maar de nadruk ligt toch sterk op geraniums. De geranium markt vindt plaats op vrijdag van 8.30 tot 18.00 uur en op zaterdag van 8.30, tot 16.00 uur.

Scheldebode | 1993 | | pagina 17