Laatste wedstrijd Stoffel Schipper Gezondheids r Magna Carta in het Vestzaktheater A.D.L. Koning Kolder komt naar Middelburg Concert Politiemannenkoor „A/tv denk ik weieens, ik had het ook op een andere manier kunnen zeggen" j Een avondje uit via de VW BURO VOOR RECHTSHULP Schade onder werktijd Hoogtepunten Dieptepunt Clubliefde Lievertjes Jongeren praten over de politiek Adverteren in !)E SCHELDEBODE geeft een verbluffend effect -J« r. CrtOUC- -Ji"*» /Liiuunu MrniL ios»o au/ OOSTKAPELLE - Aanstaande zaterdag speelt Stof fel Schipper zijn laatste wedstrijd voor de VV Oostkapelle. De man die jarenlang mede het gezicht bepaalde van het Zeeuwse voetbal zet een punt achter een imposante carrière. „Ik stop voordat anderen zeggen dat ik ermee moet stoppen" zegt hij lakoniek thuis op de bank. Echt afscheid nemen van het voetbal doet hij niet. Volgend seizoen wordt hij trainer/coach van het eerste elftal van Oostkapelle, twintig jaar in speelde. Daar naast fluit hij elke zondagmiddag op de Brabantse het team waar hijzelf velden. En een parijtje zaalvoetbal voor de plaatselij ke herberg lokt hem ook nog wel. „Ik zou niet weten wat ik zonder voetbal zou moeten doen". Zesendertig is hij, maar het voetbal heeft hem jong gehouden. Toch is er heel wat gebeurd. Een gesprek met Stoffel Schipper over toen en nu. Het was in de wedstrijd tegen NOAD pas geleden. „Ik speelde zo gigantisch slecht tegen die ploeg, het ging absoluut niet. Elke pass die ik gaf kwam voor de voeten van de tegenstander. Toen heb ik zelf om een wissel gevraagd". Het besef dat het steeds minder werd had Stoffel Schipper al langer. Hij wilde er al eerder mee stoppen maar tekende telkens een jaartje bij. Ook voor volgend jaar vroegen ze hem weer maar nu is de beslissing definitief. Volgend jaar wordt hij trainer nadat hij dit jaar al de hoofdtrainer Piet Vos regelmatig verving. „Als je zelf training geeft dan ben je helemaal niet meer met je eigen spel bezig, alleen met dan van de anderen. Dus oefende ik voor mezelf steeds minder en dat kwam mijn spel niet ten goede" geeft hij aan als een van de redenen om te stoppen. Een kleine statistiek. Hij is 25 jaar lid van de W Oostkapelle en speelde daarvan twintig jaar in het eerste. In het seizoen ;'72/'73 viel hij als A-junior wel eens in bij het eerste elftal. Op zaterdag 9 januari 1973 maak te hij zijn debuut in de ba sisopstelling van het eerste dat toen nog in de tweede klas van de afdeling speelde. In decem ber '91 speelde hij zijn 400-ste wedstrijd en hij maakte 105 doelpunten. Tussen toen en nu ligt een heel voetballeven, waarin Stoffel Schipper nogal wat meemaak te, zwevend van hoogte- naar dieptepunten. De ploeg klom op van de 2e klas onderafde ling naar de 4e klas KNVB en stootte door naar de hoogste klasse van het amateurvoetbal. Na drie jaar hoog niveau zakte de ploeg in twee jaar terug naar de 3e klas KNVB. Die hoogste klasse zal voor Stoffel ook altijd het hoogtepunt blij ven. „Die sfeer en die entoura ge waren geweldig"zegt hij nu. „je speelde tegen clubs met grote namen waar je vroeger tegenop keek. Die clubs had- 11111II1111111111111II11111111111111111111111111111111111111111111111111111II111111111II111111111111111111111111111 Bij het VW-kantoor aan de Nieuwendijk in Vlissingen en de Duinweg in Oostkapelle en is het mogelijk kaarten te reserveren voor concerten (pop en klassiek) en theatervoor- stellingen in het hele land. Tussen 9 en 16 uur (zaterdags tot 13 uur) kunt u bij het VVV een voucher kopen waarmee u bij de kassa van het theater uw toegangskaart kunt ophalen. Hieronder ziet u een deel van de voorstellingen die nu in de E voorverkoop zijn. S ROTTERDAM 23-5 Everly Brothers; 23-5 Indo Open Air; 28-5 Luther Vandross; 1-6 Depeche Mode; 2-6 Faith no More; 12-6 a night to remember; 21-6 Brian May; 12-6 Metallica; 24-6 Bobby Brown; 24-10 Blues '93, Dor- drecht AMSTERDAM t/m 29-8'93 Cats; juni Aida 1 DEN HAAG 17 t/m 18-7 Bubbling Brown Sugar (Lea- ding Lady Vivian Reed); 9 t/m 14-10 Bubbling Brown I Sugar (leading Lady Vivian Reed); 21-10 Young Tsjaiko- I vsky DIVERSEN 18-5 Elton John, Gent; 18-5 Lionel Hampton and Big Band, Arnhem; 20 t m 23-5 Breda Jazzfestival; 29-5 Israel Vi- brations, Tilburg (vv 30-4); 31-5 Frank Sinatra, Dort- mund; 6-6 Guns n' Roses, Goffertweide Nijmegen; 7 I t/m 13-6 Continental Grass Court championships, Ros- i malen; 20-6 Halfway Am- i sterdam (o.a. Melissa 1 Etheridge, Willy Deville, Tragically Hip), Halfweg; 17-7 Ray Charles en Randy jjj Crawford, Eindhoven; 9 en 10-8 Prince, Den Bosch; 3 W 1 Dhr. Janssens kwam. langs op het spreekuur in Vlissingen. Hij vertelde dat hij een paar weken geleden op zijn werk schade had veroorzaakt. Dhr. Janssens was werkzaam als vorkheftruckchauffeur. Op zekere dag had hij wat ongeluk kig gemanoevreerd en was daardoor tegen de auto van een klant van zijn werkgever aangereden, schade f 3000.-. Zijn werkgever wilde het hele bedrag van dhr. Janssens terugheb ben en had inmiddels al f 1000.- ingehouden op het loon over de maand maart. Dhr. Janssens vroeg zich af of dit nu allemaal zomaar konTerecht stelde dhr. Janssens vraagte kens bij het recht van de werkgever om de schade op hem te verhalen. In het Burgerlijk Wetboek is bepaald dat de werknemer zich als een "goed werknemer" moet gedragen. Dat betekent dus ook dat de werknemer zijn werk met de nodige voorzichtigheid moet doen. Toch heeft de hoogste rechter in Nederland al enige tientallen jaren geleden be paald dat een werknemer niet aansprakelijk is voor schade ontstaan doordat hij bij het uitvoeren van zijn werkzaamhe den (grote) fouten maakt. Immers; wie werkt, maakt fouten! Alleen als er sprake is van opzet of grove schuld is de werknemer wel zelf aansprakelijk. Bij dhr. Janssens was dit duidelijk niet het geval, zodat hij niet aansprakelijk was voor de schade. Dat was een pak van zijn hart en hij zou de zaak opnieuw aan gaan kaarten bij zijn werkgever. Tot zover de zaak van dhr. Janssens. Er vallen nog wel een aantal opmerkingen te maken bij het onderwerp schade onder werktijd. Een paar worden er hier genoemd; In een aantal CAO's zijn speciale regelingen opgenomen over schade toegebracht door de werknemer. Zo bevatten b.v. de CAO Personenvervoer, de CAO voor het Goederenvervoer en de Horeca CAO aparte bepalingen over dit onderwerp. Als de werknemer toch aansprakelijk is voor de schade mag de werkgever niet zomaar het hele schadebedrag verrekenen. De wet zegt dat tijdens de dienstbetrekking maar 10% van het loon mag worden ingehouden. Als dhr. Janssens f 2000.- zou verdienen, had zijn werkgever dus maar f 200.- mogen inhouden en geen f 1000.-. Sommige werknemers moeten in opdracht van hun werkge ver bij hun werk van de eigen auto gebruik maken. Als de werknemer in zo'n geval uit de bocht vliegt en zijn auto total loss rijdt is de werkgever aansprakelijk voor de schade van de werknemer (tenzij er sprake was van opzet of grove schuld natuurlijk). Uiteraard is het bovenstaande slechts een voorbeeld. Heeft u vragen naar aanleiding van dit artikel of andere vragen van juridische aard, dan kunt u altijd voor gratis advies en hulp terecht op het spreekuur van ons Buro: In Middelburg, Vlasmarkt 28, iedere maandagmiddag en donderdagavond, uitsluitend volgens afspraak. In Vlissingen, A. Gogelweg 59, iedere dinsdag 09.00-11.00 uur. De hoofdvestiging van het Buro te Middelburg is de hele week telefonisch bereikbaar onder nummer: 01180-37120. Stoffel Schipper den soms wel 20 seniorenelftal len tegen wij drie of vier. Die konden putten uit een arsenaal spelers die wij nog niet in de hele vereniging hadden. Er stonden vaak duizenden toe schouwers langs de lijn. Omdat het bij ons goed ging, kregen we er steeds meer goede voet ballers bij, van heel Walcheren. We hadden echt een klasseteam waarmee we o.a. in het beker toernooi konden stuntten tegen Telstar. Ik weet nog wel dat je tijdens het radioprogrmaa van de NCRV 'langs delijn' versla gen had van de voetbalwed strijden, met Jaap Bax als com mentator. Op een gegeven mo ment moesten we met heel slecht weer voetballen tegen SSS uit Klaaswaal. Niemand moest verder spelen behalve wij. We veegden SSS van de mat met 6-2. In de bestuurska mer zit iemand van de radio die zegt tegen me dat ie SSS toch wel beter vond voetballen. Ik zeg gelijk: "man, dan heb je naar een andere wedstrijd zit ten kijken". Wist ik veel wie die man was. Bleek dat later Jaap Bax te zijn". Stoffel Schipper heeft het hart op de tong liggen en dat maakt hem niet overal geliefd. Regel matig kwam hij in aanraking met de leiding of met de trai ners. Na twee jaar hoogtepunt in de eerste klas volgde een diepte punt. Jan Meulmeester, de suc cestrainer die Oostkapelle ze ven jaar had getraind en naar het hoogste niveau had getild, had zijn werk gedaan en nam afscheid. Dick van Westen kwam. Volgens Stoffel een goe de trainer maar niet hard ge noeg voor deze selectie. Het seizoen verliep dramatisch. Halverwege stond de ploeg ho peloos onderaan en werd Van Westen op nonactief gesteld. Cas Hubregtse kwam, ook ie mand die zijn mondje roerde. De selectie moet twee-en-een- half uur trainen en Stoffel was het daar niet mee eens. Ook over het voetbal liepen hun meningen vaak uiteen. Toen Stoffel een keer geschorst was voor officiële wedstrijden maar van Hubregtse ook in een vriendschappelijk duel niet mee mocht doen, was de boot aan. Het kwam nooit meer goed met die twee. Oostkapelle degradeerde. Als Cas Hubregte aan zou blijven als trainer bij de club zou Stoffel Schipper vertrekken. Hubregtse bleef, dus vertrok Schipper. Z'n over schrijvingspapieren lagen al in de bus bij de VC Vlissingen, toen bleek dat niet minder dan twaalf spelers het zinkende voebalschip wilden verlaten. Op de laatste dag van de over schrijvingstermijn verliet ook de keeper de club, zodat het te laat was om iemand anders te zoeken. Hubregtse zag het toen ineens bij de leeggelopen vere niging ook niet meer zitten en vertrok. Stoffel, bij wie de clubliefde altijd de overhand had, kon het niet aanzien en trok zijn overschrijving weer in. Die clubliefde maakt het voor hem onbegrijpelijk waarom veel spelers hun club tegen woordig zo snel vaarwel zeg gen. Meestal is geld de enige reden. „Maar de meeste spelers beseffen niet hoeveel de club in hen heeft geïnvesteerd aan training, voorzieningen, vrij willigerswerk etc. Alleen als ik daaraan dacht kon ik al niet meer weg. En je speelt denk ik het best bij de club waar je een echte band mee hebt. Ik denk nog steeds dat als ik naar Vlis singen was vertrokken, ik nooit juichend over de Irislaan had kunnen lopen. Ik geloof niet dat al dat gesponsor een posi tieve invloed heeft op het ama teurvoetbal. Sponsors veroor zaken vaak een grote onrust bij clubs, dat zie je zelfs bij prof clubs. Kijk maar naar Ajax. Sponsors oefenen druk uit op spelers en bemoeien zich ook nog wel eens met het beleid, vooral de aan- en verkopen. Maar is het voetbal er nu beter van geworden? Ik denk het niet. Vroeger speelde je alleen maar om zoveel mogelijk te scoren, tegenwoordig voetbal je om er zo min mogelijk door te laten. De belangen zijn te groot geworden, zeker aan de top. Een keer verliezen betekent daar soms een miljoenenstrop. De mentaliteit van de jongere spelers is anders geworden. De bezieling is weg. Ik weet nog Wel dat als je vroeger een par tijtje op de training verloor, dat soms nog erger was als in de wedstrijd. Bij wijze van spreken dan. Je ging gewoon te kéér op de training en die in stelling zag je 's zaterdags te rug in de wedstrijd. Vroeger ging je zelf naar de trainer om extra training te krijgen. Te genwoordig moet je het als trainer zelf vragen en dan heb ben ze negen van de tien keer geen tijd". Het gesprek eindigt bij de toe nemende agressie op de velden. „Wat je dan afgelopen maan dag leest over de wedstrijd Rijnsburgse Boys - Seroosker- ke. Ongelooflijk dat je iemand zonder aanleiding vol in het gezicht kunt schoppen. Ik was zelf ook geen lievertje maar dat soort dingen heb ik nooit ge daan. Laatst hoorde ik iets over een vriendschappelijke wedstrijd. Werd iemand op de schouder getikt, die draait zich om en krijgt een rochel midden in het gezicht. In een vriend schappelijke wedstrijd!! Als scheidrechter zie je dat ook steeds meer. Hoeveel wedstrij den worden niet gestaakt Laatst floot ik een wedstrijd in Brabant. Ik had nog niet afge floten of ze waren al aan het knokken. Snap je dat nou?" Wie Stoffel Schipper nog één keer wil zien spelen zal mee moeten naar Bruinisse. Daar speelt hij tegen Bruse Boys. Het zal de laatste keer zijn, FOTO: HARRY DE LANGE hoewel het ooit een keer eerder bijna de laatste keer was. Een knieblessure had hem geveld in het seizzoen '88/'89. Een ont steking aan de mediale band, luidde de diagnose. Van alles werd geprobeerd om er vanaf te komen maar na acht maan den was het nog niks. De dok ter zei dat hij het voetballen maar moest vergeten en Stoffel geloofde hem. Totdat hij ie mand tegenkwam die hetzelfde had gehad mnaar ondertussen nog steeds voetbalde. Hij was geopereerd door de bekende dokter Maertens. Zo ook Stof fel. Binnen enkele maanden speelde hij weer. Helaas is te gen ouderdom geen arts opge wassen. Hij neemt afscheid van een mooie carrière, waarin ook het Zeeuwse Elftal regelmatig een rol speelde. Ook daar werd hij wegens een grote mond wel eens buiten de selectie gehou den. Spijt heeft hij daar niet van. „Ik zei gewoon altijd wat ik dacht en dat gaat weieens mis. Nu ik ouder ben geworden denk ik achteraf dat ik dingen ook wel eens op een andere manier had kunnen zeggen. Maar ik heb nog steeds dezelf de mening". VLISSINGEN - De sixties- groep Magna Carta treedt zon dag 2 mei op in heet Vest zaktheater. Zanger en gitarist Chris Simp son richtte in 1969 de band Magna Carta op, in het spoor van de bloeiende folkscene die vertegenwoordigers als Dono van, Fairport Convention, Steeleye Span en The Incredi ble Stringband voortbracht. Het trio verwierf zich in korte tijd een plaats in de eregallerij van de Engelse folkmuziek. Na een voorzichtige start in de folkclubs werd Magna Carta steeds sterker, en de nationale en internationale aanhang groeide gestadig. Hun LP's gin gen over de hele wereld over de toonbank. De bezetting wissel de nogal eens maar Chris Simpson was steeds de spil van de groep. Sinds een jaar of zeven gaat Magna Carta als duo door het leven: Simpson en zijn vrouw Linda Taylor. Hun laatste CD Heartlands werd in Nederland opgenomen met Jan-Douwe Kroeske als produ cer. Het concert in het Vest zaktheater begint om 16.00 uur. Kaarten kosten 15,00 (passen 12,00 en 5,00). De voorverkoop is bij de VW Vlis singen, tel. 01184-12345. Magna Carta, niet meer weg te denken uit de folkscene VLISSINGEN - In buurthuis de Paraplu aan de A. Gogelweg is zaterdag 1 mei een politieke jongerenavond. De jongerenavond is afgestemd op etnische jongeren. Deze jon geren mogen in tegenstelling tot hun ouders in het verleden gebruik maken van het stem recht als achttien jaar zijn ge worden. Maar meestal maken die jongeren geen gebruik van dit recht. Tijdens de avond wordt er aan de hand van stel lingen gediscussieëerd over de mogelijkheden van de jongeren om iets aan hun eigen positie te veranderen. De discussie wordt af en toe afgewisseld met mu ziek van Soto Pogo. De bijeenkomst begint om acht uur 's avonds en de toegang is gratis. MIDDELBURG - Het Politie mannenkoor Zeeland (PMZ) verzorgt op vrijdag 7 mei een concert in de Concert- en Ge hoorzaal aan de Singelstraat. Naast het PMZ treden op het Interkerkelijk gemengd koor 'De Zuiderzangers' en het vo caal ensemble 'Sint Laurens. Alle facetten van de koor zang komen deze avond aan bod: mannenkoorzang en ge mengde koorzang met pianobe geleiding, maar ook vocaal werk 'a capella'. Op het pro gramma staat populaire, klas sieke en geestelijke muziek. Als soliste treedt op de sopraan Helma Laro. Corry Buyze diri geert zowel het PMZ als de Zuiderzangers. Jlet vocaal en semble Sint Laurens staat on der leiding van Hans van den Broeke. Het optreden van het PMZ wordt op de piano onder steund door Ineke Marijs, ter wijl pianist Peter van den Heu vel de Zuiderzangers begeleidt. Toegangskaarten kosten een tientje en zijn verkrijgbaar aan de zaal of in de voorverkoop aan de politiebureau's in Goes, Middelburg, Terneuzen en Vlissingen. De avond begint om 20.00 uur. GGD-Zeeland I GGD-Zeeland Patiënten Platform Zeeland Prov. Ver. het Zeeuwse Kruis ZCAD A.D.L.weer zo een nietszeggende afkorting. Totdat u met de gezondheids- zorg in aanraking komt! A.D.L. staat voor Activi teiten van het Dagelijks Leven. Hiermee worden die activiteiten bedoeld die iemand verricht bij het opstaan, douchen, aankle den, de eigen boterham klaarmaken etc. Kortom, al die handelin gen die te maken hebben met zelfstandigheid. Dit is geen enkel probleem als u gezond bent. Alles gaat automatisch. Wanneer u met een gebroken arm in het gips zit, worden dingen die gemakkelijk en vanzelf gingen plotseling een probleem. Gelukkig is dit dan van tijdelijke aard. Wanneer u net wat handigheidjes ontdekt hebt om dingen met n hand te doen, mag het gips eraf en heeft u weer de beschikking over twee armen. Het leed is geleden en meestal gauw vergeten. Het is een heel ander verhaal wanneer u door ouderdom of door een chronische ziekte - zoals reuma, hersenletsel of een spierziek te - niet meer in staat bent die dagelijkse activiteiten uit te voeren. De dagelijkse verrichtingen kunnen dan een ware opgave worden. Wanneer deze activiteiten door een handicap of tijdens ziekte problemen gaan geven, is er vaak hulp nodig. Hulp kan gegeven worden door de naaste omgeving zoals gezinsleden, familie of kennissen. Soms ontbreekt die hulp of is het onvoldoende. Dan kan een beroep gedaan worden op de wijkverpleegkundige of de gezinsverzorgende, die werkzaam is bij Kruiswerk of Maatschap pelijke Dienstverlening (soms verenigd in Thuiszorg-organisa ties). Zij kunnen taken van u overnemen die u zelf (tijdelijk) niet meer kunt verrichten. Tegelijkertijd zoeken zij samen met u naar manieren waarop u die taken zo snel mogelijk weer zelf kunt doen. Als u blijvend een aantal taken niet meer zelf kunt, kunnen aanpassingen in huis soms uitkomst bieden. Denkt u bijvoorbeeld aan een verhoogd toilet, handgrepen in toilet of badkamer en een aanpassing in de douche of keuken. Kleine aanpassingen die voor u een groot verschil kunnen betekenen. Ook bestaan er allerlei hulpmiddelen die handig kunnen zijn bij bijvoor- beeld het aankleden en de huishoudelijke bezigheden: aangepast bestek, een 'verlengde arm' om dingen van de vloer op te rapen, een speciale douche- stoel. Over aanpassingen en hulpmiddelen kan de wijkverpleegkundige u adviseren. M. den Boer, verpleegkundige Thuiszorg Walcheren. ke platenkeus van herman Goetheer. 14.25-14.30 Omroep Zeeland Sport. 15.25-15.30 Omroep Zeeland Sport 16.25-16.30 Omroep Zeeland Sport. 17.03-18.00 Omroep Zeeland Sport. MAANDAG 7.05 Nieuws en actuali teiten, met om 07.15 het weer in de provincie. 07.30 ANP-bulletin 07.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 07.40 De dag van 07.50-08.00 De Agenda. 12.05 Nieuws en actualiteiten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.30 ANP-bulletin 12.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 12.35 Het spelletje "Wegwies". 12.40 Reportage, vraag gesprek. 12.55-13.00 De Agenda. 16.03-17.00 Sportmeneer, het diepe re wezen van de sport met Koen Mijnheer. 17.05 Nieuws en actualitei ten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.30 ANP-bulletin 17.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 17.35 De ronde van Zeeland, een ontdekkings tocht door de provincie. Vandaag: Heinkenszand. 17.55-18.00 De Agen da. DINSDAG 07.05 Nieuws en actualiteiten, met om 07.15 het weer in de provincie. 07.30 ANP-bulletin 07.32 Regionaal ^nieuwsoverzicht. 07.40 De dag van 07.50-08.00 De Agenda. 12.05 Nieuws en actualiteiten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.30 ANP-bulletin 12.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 12.35 Gesprek van de week. 12.55-13.00 De Agenda. 16.03-17.00 Gefeliciteerd! Verzoek- platenprogramma. 17.05 Nieuws en actualiteiten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.30 ANP-bulletin 17.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 17.35 Vogels, vissen en Piet Smeer poets, een programma over natuur en milieu met Theo Richel. 17.55-18.00 De Agenda. WOENSDAG 07.05 Nieuws en actualiteiten, met om 07.15 het weer in de provincie. 07.30 ANP-bulletin 07.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 07.40 De dag van 07.50-08.00 De Agenda. 12.05 Nieuws en actualiteiten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.30 ANP-bulletin 12.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 12.35 Streekeigen, programma over Zeeuwse zaken. 12.55-13.00 De Agenda. 16.03-17.00 Het Kanaal door Zeeland. 'Special' over Antwerpen '93, culturele hoofd stad in Europa. 17.05 Nieuws en actualiteiten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.30 ANP-bulletin 17.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 17.35 Reportages en vraaggesprek ken over bedrijdingsdag 17.55-18.00 De Agenda. DONDERDAG 07.05 Nieuws en actualiteiten, met om 07.15 het weer in de provincie. 07.30 ANP-bulletin 07.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 07.40 De dag van 07.50-08.00 De Agenda. 12.05 Nieuws en actualiteiten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.30 ANP-bulletin 12.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 12.35 Te kust en keur. Consumentenprogramma met Theo Richel en Tine van Kooten. 12.55-13.00 De Agenda. 16.03-17.00 Een vak apart, een programma over gewone en ongewone beroepen. 17.03 Nieuws en actualiteiten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.30 ANP-bulletin 17.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 17.35 Zegt u 't maar, luisteraars reageren op een actueel thema. 17.55-18.00 De Agen da. VRIJDAG 07.05 Nieuws en actualiteiten, met om 07.15 het weer in de provincie. 07.30 ANP-bulletin 07.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 07.40 De dag van 07.50-08.00 De Agenda. 12.05 Nieuws en actualiteiten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.30 ANP-bulletin 12.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 12.35 Reportages en vraaggesprekken over Koningin nedag in de provincie. 12.55-13.00 De Agenda. 16.03-17.00 UIT, uit gaanstips voor het weekend. 17.03 Nieuws en actualiteiten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.30 ANP-bulletin 17.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 17.35-18.00 Repor tages en vraaggesprekken over Ko ninginnedag in de provincie. ZATERDAG 10.03-13.00 "Dag-Week!" Program ma voor de vrije zaterdag met het Zeeuwse weerbericht, gasten, boek bespreking, culinaire tips van de chef/kok, de hobby van het mu- seumspel en een overzicht van de zaterdagkranten. 16.03-18.00 Om roep Zeeland Sport. ZONDAG 10.03-11.00 "Die 's nog van voor d'n oorlog", Adrie van Oorschot ontmoet tijdgenoten. 11.03-13.00 "De Schoone Waardin", cultureel zondag magazine met een centrale gast, een Zeeuw in den vreemde en de klassie- MIDDELBURG - De sympa thieke Groningse neuroot Bert Visscher komt woensdag 5 mei naar de Middelburgse schouw burg. Wie nog nooit een voorstelling van Bert Visscher bijwoonde moet zich voorbereiden op een slopende, energievretende avond vol bekkentrekkerij, tempo, chaos en niet-aflatende aanvallen op het komi-centrum door een charmante zenuwpees met een mimiek die het midden houdt tussen John CLeese en Tommy Cooper. Zijn nieuwe programma heet 'Jammer' en bevat onder andere een con cours hippique tussen Chinees porselein, faxende Eskimo's, Bulgaarse schoonspringsters, een Mexicaanse panfluitist en een Zuidpool-rap. De show begint om 20.00 uur. Bij de kassa van de schouw burg liggen nog dertig kaarten. Ze kosten ƒ19,00 (passen ƒ15,50) per stuk en kunnen telefonisch gereserveerd wor den op dinsdag 4 mei vanaf 15.00 uur via 01180-11500. 1 Bert Visscher doet een aanval op de lachspieren Foto: Sjors Vissef I

Scheldebode | 1993 | | pagina 7