GEN! NDA L0F0N De Mexicaanse Hond brengt smeuïge satire „Meeting Point Middelkamp" Zeeuws Instituut Zorgopleidingen Prijzen voor instellingskok Rhodos sponsort voetbalelftal PSD Muzikaal theater met merkwaardige humor Lezing over oosters porselein 311 Sinds begin dit jaar hebben twee grote opleidingsscho len voor inservice-onderwijs in de gezondheidszorg boven de Westerschelde de krach ten gebundeld. Het IGO uit Vlissingen en de SGO uit Goes gingen toen samen in het Zeeuws Instituut Zorgop leidingen. Dit instituut biedt opleidingen waar de zorgin stellingen in de regio be hoefte aan hebben. Gespreide leslokaties Specialistische opleidingen Aanbod op maat Aangepaste oversteek verpleeghuis Decanendag Ziekenhuis Walcheren Nieuwe afdeling PZZ in Terneuzen Stichting behartigt belangen Zeeuwse wielersport J. Moerdijk, instellinaskok van vernleeahuis Der Boede. won vie Uitgave van de instellingen aangesloten bi| de Provinciale Ziekenhuisraad Zeeland (PZR) De raad van toezicht is dan ook een afspiegeling van de gezondheidszorg in Midden- en Noord-Zeeland. In dit be stuurlijk orgaan hebben naast een aantal specifieke deskun digen onder meer zitting: de Stichting Ziekenhuis Walche ren, de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland, de Stichting Oosterschelde Zie kenhuizen, Huize Den Berg en de Stichting Psychiatri sche Zorgvoorzieningen Zee land. Voor al deze instellingen verzorgt het instituut opleidin gen. Er zijn vier leslokaties, dichtbij de instellingen in Vlissingen, Koudekerke, Goes en Middel burg. Die spreiding blijft ook na de fusie gehandhaafd. Kenmerkend voor het inservi ce-onderwijs is de nauwe band met de instelling. Men sen werken en doen praktijk ervaring op in een instelling en krijgen tegelijk hun theore tische opleiding op de school. Voor'de verpleeghui zen gaat het om het diploma ziekenverzorgende. Voor de andere instellingen leidt het Zeeuws Instituut Zorgoplei dingen voornamelijk ver pleegkundigen op. Te volgen zijn opleidingen tot verpleeg kundige in een algemeen zie kenhuis (A), een psychia- tri- sche ziekenhuis (B) en de zwakzinnigenzorg (Z). Een praktijkles EHBO in de school in Koudekerke. Daarnaast verzorgt de school ook een aantal specialistische opleidingen. Alle verpleeg kundige specialisaties wor den aangeboden: opleidingen tot verpleegkundige op een intensive care en op een kin- der- of kraamafdeling. Ook verzorgt het instituut opleidin gen voor operatie-assistent en radiologisch laborant. Voor deze bijzondere oplei dingen is zelfs belangstelling vanuit instellingen in Brabant en Dordrecht. „De zorgmarkt is steeds in beweging en vraagt voortdu rend nieuwe vaardigheden en kennis", zegt L. van der Hoest, algemeen directeur van het Zeeuws Instituut Zorgopleidingen. „En van de belangrkste uitgangspunten van de fusie was het bunde len van krachten om het op leidingsaanbod te verbeteren en beter in te kunnen spelen op de markt." „Vroeger werd aan onze op leidingen voornamelijk deel genomen door schoolverla ters met ongeveer dezelfde vooropleiding. Tegenwoordig zie je veel meer diversiteit. Mensen hebben bijvoorbeeld een opleiding tot bejaarden- verzorgende en willen daarbij hun diploma voor ziekenver zorgende halen. Er zijn zoveel verschillende scholingsvra- gen en het is zaak dat het opleidingsaanbod dan op maat gesneden kan worden. Niet meer alleen die stan daardopleidingen, maar ook bijscholing en verkorte stu dies voor mensen die al erva- FOTO J. MARINISSEN ring en/of een opleiding heb ben in de zorg." Inservice onderwijs wordt in Zeeland verder gegeven door de School voor Ziekenverzor genden in Goes en Infra Scal- dem in Terneuzen. Daarnaast zijn er verschillende dagoplei dingen. Een regionale werk groep is momenteel bezig het aanbod zodanig op elkaar af te stemmen dat doorstroming voor studenten eenvoudiger wordt. „Wanneer mensen eenmaal gekozen hebben voor de zorg, moet je als bedrijfstak zien deze mensen met al hun kennis en ervaring blijvend te behouden", zegt Van der Hoest. Verpleeghuis Der Boede in Koudekerke krijgt een aan langzaam verkeer aangepaste oversteekplaats, een al lang gekoesterde wens. De drukke verkeersweg voor het verpleeghuis, de Vlissingsestraat, zal door een soort vluchtheuvel onderbroken worden, zodat de oversteek in twee etappes plaats kan vinden. Verder worden een aantal speciale rolstoel/wandelpaden aangelegd ondermeer naar de bebouwde kom van Koudekerke. Ook worden de bushaltes naar een overzichtelijkere plaats, dichter bij het huis verplaatst. De aanzienlijke kosten van het werk worden gedragen door de provincie, de gemeente Valkenisse, het Wegschap Walcheren en de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland. J. Moerdijk, instellingskok van verpleeghuis Der Boede, won vier eerste prijzen tijdens de 21ste Salon Culinair Dieetwedstrijden voor instellingskoks op de Horescabeurs in Zuid Laren. De kok verdiende zijn prijzen voor onderdelen van een menu dat moest voldoen aan zeer strenge vereisten op het vlak van vetbepaling, gewicht en voedingswaarde. Voor zijn hele menu kreeg hij de Vovo-prijs, een prijs van het Voorlichtings Bureau voor de Voeding. In het Ziekenhuis Walcheren wordt 13 mei een decanendag gehouden voor decanen van scholen voor voortgezet onderwijs op Walcheren en Zuid Beveland. De decanen komen uit alle vormen van voortgezet onderwijs van VBO tot VWO. De decanen krijgen informatie over verschillende afdelingen van het ziekenhuis. Speciale aandacht wordt besteed aan de diverse diensten en beroeps- en opleidingsmogelijkheden binnen een ziekenhuis. De Stichting Psychiatrische Zorgvoorzieningen Zeeland (PZZ) is begonnen met de bouw van een afdeling geronto-psychiatrie (16 bedden) aan de Roerstraat in Terneuzen. De afdeling is bedoeld voor oudere psychiatrische paticnten die langdurig zorg nodig hebben. Wanneer de bouw volgens planning verloopt, kunnen de eerste patiënten in november opgenomen worden. Aan de Roerstraat heeft het PZZ al een resocialisatie-afdeling. Ook is er gevestigd het Instituut voor Psychiatrische Dagbehandeling. 27 april Themadag hartziekten in streekziekenhuis De Honte in Terneuzen. 11,12 en 13 mei Feestdagen met diverse activiteiten in verpleeghuis De Stelle. 24 tot en met 30 mei Themadagen over diabetes en tentoonstelling 'Een wankel evenwicht' in streekziekenhuis De Honte. 25 mei Informatie-avond over diabetes in streekziekenhuis De Honte vanaf 20.00 uur. tot en met 25 mei Expositie schilderijen Nelly Engelsman in ziekenhuis Zierikzee. WSoi Uitgave van de instellingen aangesloten bij de Provinciale Ziekenhuisraad Zeeland (PZR) in samenwerking met De Stemweekbladen. Eindredactie: Bureau Voorlichting en PR van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland (SVRZ). De Voorlichtingsrubriek verschijnt maandelijks. Redactie-adres: Werkgroep PR van de PZR Postbus 100 4330 AC Middelburg tel. 01180-70700 tst. 717 en 718 MIDDELBURG - In de schouwburg speelt het gezel schap De Mexicaanse Hond za terdag 24 april de voorstelling "Kaatje is verdronken". De Mexicaanse Hond behoort, samen met het aan hen ver wante gezelschap Orkater, tot de meest smaakmakende mu- ziektheatergroepen van Neder land. Met programma's als "Graniet" en "De Wet van Luisman" was hun naam ge vestigd als makers van verras sende, eigenzinnige produkties waarin steeds een merkwaar dig soort humor heerst. Spil van de groep is Alex van Warmerdam, die in het verle den ooit ook deel uitmaakte van het al even roemruchte gezelschap Hauser Orkater. Alex verwierf daarnaast grote bekendheid als schrijver/regis seur van de film "Abel" waarin hij ook de titelrol speelde. Hun nieuwste produktie speelt in een tuttige 60-er jaren door zonkamer, heet "Kaatje is ver dronken", maar dat had ook "De man, zijn vrouw, hun dochter en de tuinman" kun nen zijn. Pa is een huistiran, ma is een sloof en een Kenau tegelijk, en samen leven zij als kat en hond. Hun sentimentele en naïeve dochter Kaatje smelt van verlangen en projecteert haar puberale liefde op Koppe, de opdringerige tuinman met de gouden tand... Alex van Warmerdam speelt Koppe, en is ook de drummer in het beatbandje dat regelma tig de huiskamer bevolkt om Jaren zestig truttigheid bij De Mexicaanse Hond FOTO: CLEMENS BOON het verhaal te onderbreken en te becommentariëren. In de verrassende cast zitten verder namen als Olga Zuiderhoek (de moeder) en Joost Belinfante (ex-Doe Maar en Magnificent Seven). Liefhebbers weten ge noeg: dat wordt weer smullen van een bijzonder avondje mu zikaal theater. Maar ook wie De Mexicaanse Hond niet kent, doet zichzelf beslist te kort door thuis te blijven; tenslotte houdt iedereen toch van een avondje lachen? Aanvang 20.30 uur. Kaarten k 20.00 (JTK/CJP/Pas 65 16.00)in voorverkoop aan het theater en telefonisch te reser veren via(01180) 11500. DONDERDAG 07.05 Nieuws en actualiteiten, met om 07.15 het weer in de provincie. 07.30 ANP-bulletin 07.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 07.40 De dag van 07.50-08.00 De Agenda. 12.05 Nieuws en actualiteiten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.30 ANP-bulletin 12.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 12.35 Te kust en keur. Consumentenprogramma met Theo Richel en Tine van Kooten. 12.55-13.00 De Agenda. 16.03-17.00 Een vak apart, een programma over gewone en ongewone beroepen. 17.03 Nieuws en actualiteiten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.30 ANP-bulletin 17.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 17.35 Zegt u 't maar, luisteraars reageren op een actueel thema. 17.55-18.00 De Agen da. VRIJDAG 07.05 Nieuws en actualiteiten, met om 07.15 het weer in de provincie. 07.30 ANP-bulletin 07.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 07.40 De dag van 07.50-08.00 De Agenda. 12.05 Nieuws en actualiteiten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.30 ANP-bulletin 12.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 12.35 Het Fort Zee- landia, programma over de Zeeuwse burger en zijn bestuur. 12.50 De wekelijkse column van M.C. Verburg. 12.55-13.00 De Agenda. 16.03-17.00 UIT, uitgaanstips voor het weekend. 17.03 Nieuws en actualiteiten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.30 ANP-bulletin 17.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 17.35-18.00 Zeeuws diep, forum met opinielei ders. Vandaag met: Leen v. Dijke (Statenlid RPF), Allouis Samen (Sta tenlid CDA/secr. Kring v. Werkgevers Kanaalzone) en Ton Verbree (burg. Reimerswaal, voorz. CDA Zeeland) ZATERDAG 10.03-13.00 "Dag-Week!" Program ma voor de vrije zaterdag met het Zeeuwse weerbericht, gasten, boek bespreking, culinaire tips van de chef/kok, de hobby van het mu- seumspel en een overzicht van de zaterdagkranten. 16.03-18.00 Om roep Zeeland Sport. ZONDAG 10.03-11.00 "Die 's nog van voor d'n oorlog", Adrie van Oorschot ontmoet tijdgenoten. 11.03-13.00 "De Schoone Waardin", cultureel zondag magazine met een centrale gast, een Zeeuw in den vreemde en de klassie ke platenkeus van herman Goetheer. 14.25-14.30 Omroep Zeeland Sport. 15.25-15.30 Omroep Zeeland Sport. 16.25-16.30 Omroep Zeeland Sport. 17.03-18.00 Omroep Zeeland Sport. MAANDAG 7.05 Nieuws en actuali teiten, met om 07.15 het weer in de provincie. 07.30 ANP-bulletin 07.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 07.40 De dag van 07.50-08.00 De Agenda. 12.05 Nieuws en actualiteiten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.30 ANP-bulletin 12.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 12.35 Het spelletje "Wegwies". 12.40 Reportage, vraag gesprek. 12.55-13.00 De Agenda. 16.03-17.00 Sportmeneer, het diepe re wezen van de sport met Koen Mijnheer, 17.05 Nieuws en actualitei ten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.30 ANP-bulletin 17.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 17.35 De ronde van Zeeland, een ontdekkings tocht door de provincie. Vandaag: Ovezande 17.55-18.00 De Agenda. DINSDAG 07.05 Nieuws en actualiteiten, met om 07.15 het weer in de provincie. 07.30 ANP-bulletin 07.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 07.40 De dag van 07.50-08.00 De Agenda. 12.05 Nieuws en actualiteiten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.30 ANP-bulletin 12.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 12.35 Gesprek van de week. 12.55-13.00 De Agenda. 16.03-17.00 Gefeliciteerd! Verzoek- platenprogramma. 17.05 Nieuws en actualiteiten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.30 ANP-bulletin 17.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 17.35 Vogels, vissen en Piet Smeer poets, een programma over natuur en milieu met Theo Richel. 17.55-18.00 De Agenda. WOENSDAG 07.05 Nieuws en actualiteiten, met om 07.15 het weer in de provincie. 07.30 ANP-bulletin 07.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 07.40 De dag van 07.50-08.00 De Agenda. 12.05 Nieuws en actualiteiten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.30 ANP-bulletin 12.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 12.35 Streekeigen, programma over Zeeuwse zaken. 12.55-13.00 De Agenda. 16.03-17.00 Het Kanaal door Zeeland, programma over kunst en in de provincie. 17.05 Nieuws en actualiteiten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.30 ANP-bulletin 17.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 17.35 "Goed Zeeuws" met Bram Francke, taaipro gramma over Zeeuwse dialecten. 17.55-18.00 De Agenda. MIDDELBURG - Voor maan dag 26 april heeft de Werk groep Kunstgeschiedenis een lezing georganiseerd over oos ters porselein zoals dat in de zeventiende en achttiende eeuw naar Europa is overge bracht. Het accent ligt op de keramiek bestemd voor de Hol landse markt. Waar mogelijk wordt een relatie gelegd met Zeeuwse aangelegenheden. Aan de hand van vele dia's wordt een overzicht gegeven van de verschillende porselein types. Voor degenen die zich verder in het onderwerp willen verdiepen is een literatuurlijst je beschikbaar. De heer Braat is verbonden aan de Rijksdienst Beeldende kunst. Hij is conservator Toe gepaste Kunst en coördinator van registratieprojecten in het kader van het Deltaplan voor het Cultuurbehoud. Zijn spe cialiteit is de keramiek. Hij heeft zich intensief bezigge houden met onder meer de keramiek uit de collectie Bal - waarvan een belangrijk deel wordt beheerd door het Zeeuws Museum - en de kera- miekcollectie in Museum Huis Lambert van Meeten te Delft. Hij publiceert regelmatig arti kelen op het gebied van de keramiek en is redacteur van het tijdschrift Vormen uit Vuur. De lezing wordt gehouden in huize 's-Hertogenbosch, Vlas- markt 51 te Middelburg. Het aanvangstijdstip is 19.30 uur. Om 21.30 uur wordt de avoijd afgesloten. Deelname aan deze activiteit is gratis voor de leden van de Werkgroep. Niet-ledën, die overigens van harte wel kom zijn, betalen een bijdrage van 1.-. Men kan zich op 26 april ook gewoon als lid van de Werkgroep aanmelden. De con tributie bedraagt slechts 15.- per jaar. Indien men aan de lezing wenst deel te nemen wordt u vriende lijk verzocht dit van tevoren even te melden via telefoon nummer 01180-39955 (Bureau provinciaal museumconsulent). Dit in verband met de beperkte ruimte. MIDDELBURG - Het bestuur van de Z.R.T.C. „Theo Middel kamp" heeft de stichting Meet ing Point Middelkamp opge richt. Deze stichting heeft tot doel de belangen van de Zeeuwse wielersport, en in het bijzonder die van Middelkamp, te behartigen. Bedrijven in Zeeland zullen verzocht worden donateur te worden. Aan de donateurs zal een programma worden aange boden waarin wielersport, commercie en zakelijke contac ten voorop staan. Naast het bezoeken van grote sportevene menten zal een aantal bijeen komsten worden georgani seerd. De donateurs en hun relaties zijn hierbij van harte welkom. Tijdens de bijeenkom sten zullen interessante lezin gen gehouden worden, waarbij de onderwerpen raakvlakken hebben met sport en commer cie. Nu alle categorieën van de ren- afdeling voorzien zijn van sponsors is het niet aanneme lijk. dat er de komende twee jaar nog extra financiële mid delen voor de vereniging be schikbaar komen. Om er voor te zorgen dat de plannen van het bestuur de komende jaren uitgevoerd kunnen worden, heeft het bestuur gemeend een, voor de wielerwereld, nieuwe weg in te slaan. Een belangrijk facet is dat er binnen de 30 tot 40 te werven donateurs van de stichting potentiële sponsors voor de toekomst aanwezig kunnen zijn. Hetgeen de conti nuïteit van de sponsoring waarborgt. VLISSINGEN - Het voetbalelftal van de Provinciale Stoomboot Diensten heeft van Grieks restaurant Rhodos een compleet nieuw tenue gekregen. Het Restauratiebedrijf Westerscheldeveren stelde een wedstrijdbal beschikbaar. Op de foto v.l.n.r. staand: E. Vreeke,. R. Leeuioenburg, J. Alleyn, J. Dijkhuizen, A. Theune, R. Verdam, J. Castelein, S. v.d. Pluym, verzorger A. Merrienboer. Zittend: P. de Nooijer, E. de Boer, M. Koelewijn, R. Nyhold, A. Kroon en A. v.d. Heyden. 9

Scheldebode | 1993 | | pagina 7