„Je durft je niet aan het kind te hechten" Juibileumconcert Souburgs Mannenkoor Stille Kaderdag FNV Studiedag archeologie Zwemmen voor Unicef Expositie kralenbreiwerk Vreemdelingendiensten fuseren Freud en psychotherapie Big Band Battle in de Schouwburg INFO-AVOND VOOR OUDERS VAN COUVEUSE-BABIES Themadag kind en veiligheid Kinderen bellen massaal naar de kinder- en jeugdtelefoon SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 21 APRIL1993 30 Slecht nieuws Zorg om dementie Tobben Hulp Dagelijks spreekuur in Middelburg YERSEKE - Het is bijna vanzelfsprekend dat de meeste pasgeboren babies kun leven beginnen in een veilige, zachte wieg. En steeds is er iemand die je liefdevol tegen je aandrukt: een goed begin. Maar soms ziet de wereld van zo'n hummeltje er heel anders uit. Wordt z'n omgeving beheerst door inge wikkelde apparatuur met allerlei slangen en meter- tjes en is z'n moeder iemand die door het ruitje van de couveuse kijkt. Dat valt voor zo'n baby niet mee, maar ook de ouders hebben het er moeilijk mee als hun kindje langere tijd in een couveuse moet liggen. Gelukkig is er de Vereniging van Ouders van Cou- veuzekinderen (VOC) waar de ouders hun hart eens kunnen uitstorten. De regio Walcheren en de Be- velanden krijgen nu ook een eigen afdeling van deze vereni ging. Op woensdag 28 april is er een informatiebijeenkomst voor ouders, vepleegkundigen en andere belangstellenden in het streekziekenhuis in Vlissin- gen. Tot voor kort was de vereni ging in deze contreien slechts op papier aanwezig. Ouders en verpleegkundigen konden wel een beroep doen op de schrifte lijke informatie van de vereni ging en er was ook iemand die lotgenoten een luisterend oor bood, maar daar hield het dan ook mee op. Sinds kort is Wil- ma Meyvogel aangesteld als contactpersoon voor de vereni ging. Naast informatie-avon- VLISSINGEN - Op 24 april vindt in het Sportfondsenbad opnieuw een themadag plaats in het teken van kind en veilig heid. Er zijn ondermeer de monstraties overlevings-, red- dings- en wakzwemmen. Met een speciale installatie kan het te water raken van een auto nagebootst worden. De Staver- mansbrigade en de reddings brigade van Middelburg wer ken een wedstrijd af. Bezoekers aan de themadag kunnen aan verschillende acti viteiten zelf meedoen, zoals het boven water blijven met alter natieve drijfmiddelen, hoe uit een te water geraakte auto te komen en hoe te handelen bij ongevallen in zware golven. Ook wordt een waterramp na gespeeld. Alle demonstraties worden door een deskundige van commentaar voorzien. De themadag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. den wil zij ook oudergroepen op gaan zetten. Want Wilma- weet uit eigen ervaring hoe belangrijk het is als je je ver haal ergens kwijt kunt zonder dat je de toehoorders ziet den ken 'meid, stel je niet aan, je hebt nu toch een gezond kind je, wat zeur je nu nog'. Want ook als je baby niet meer in de couveuse ligt valt er nog heel wat te zuchten voor de ouders. Bij Wilma Meyvogel gaat er tijdens de zwangerschap in de zeventiende week iets mis. De- vliezen breken voortijdig en slechts met bedrust kan de ge boorte nog tien weken worden- tegen gehouden. Op 30 oktober 1990 wordt Andy geboren. Hij weegt maar 1300 gram. De art sen hebben direct al slecht nieuws: er is in Rotterdam geen couveuse beschikbaar en Andy wordt in ijltempo naar Eindho ven vervoerd. Wilma mag nog even een snelle blik in de cou veuse werpen en dan ligt ze alleen. „Je voelt je dan heel verloren, want iedereen be moeit zich met het kind. Hij kon niet zelfstandig ademen, hij kon zich niet op tempera tuur houden en hij kon zijn blo,eddruk niet op peil houden. De volgende dag werd ik ook naar Eindhoven vervoerd. De artsen schatten de overlevings kansen van Andy in op vijftig procent". Toch sturen de Mey- vogels geboortekaartjes naar familie en kennissen. „Hoewel de artsen wel gezegd hadden 'als je geboortekaartjes stuurt en het loopt niet goed af dan moet je ook overlijdenskaartjes sturen'". De eerste weken komt Andy vrij goed door maar dan begin nen de problemen. Door de beademing wordt z'n ene long als het ware opgeblazen en drukt het hartje opzij. Er komt infectie bij en na een hartstil stand besluiten de artsen om de beademing te stoppen omdat zijn longen er niet tegen kun nen. Andy krijgt nog wel zuur stof met een slangetje, maar moet dat zelf inademen. Tussen kerst en nieuwjaar verslechtert de toestand van Andy nog ver der. „We hadden eigenlijk ie dere dag het idee 'dit is de laatste dag', maar wonder bo ven wonder had Andy steeds minder zuurstof nodig. Op de- foto's kon je zien dat z'n longen beter werden en dat z'n hartje MIDDELBURG - Meer dan 200 kinderen belden op 10 april met de kinder- en jeugd telefoon Zeeland met de goede oplossing van de woordzoeker die de woensdag ervoor in de Scheldebode en het Nieuws blad had gestaan. De hoofd prijs, een Nintendo Gameboy, beschikbaar gesteld door 'De Speelboom', werd gewonnen door Erica Jansen uit Biezelin- ge. De actie was bedoeld om meer bekendheid te geven aan het nieuwe landelijke 06-0432 nummer van de Kindertele foon. Kinderen kunnen dit nummer gratis bellen zonder dat dit vermeld wordt op de telefoonrekening. Zij kunnen de kindertelefoon bellen over onderwerpen als verliefd zijn, vragen over seks, echtscheiding van ouders, mishandeling, pes ten, maar ook als ze zomaar een praatje willen maken. Op de foto de gelukkige prijswin- nares met Ger Wolters, direc teur van het Centrum voor Te lefonische Hulpverlening. OOST-SOUBURG - Achttien mannen besloten in 1938 een 'neutraal' koor op te richten en noemden het 'Souburgs Man nenkoor'. Vijfenvijftig jaar la ter, op vrijdag 23 april, viert het nog steeds springlevende koor, dat inmiddels 37 leden telt, het 55-jarig bestaan met een jubileumconcert in de kerk aan het Oranjeplein. De Ruy- terstadsingers uit Vlissingen onder leiding van Riet Wester- weele verlenen hun medewer king aan het concert. Een van de eerste hoogtepun ten in het bestaan van het koor was een optreden in Rotterdam in 1947 voor de Zeeuwse Vere niging Zeelandia. Andere bij zondere optredens in de afgelo pen jaren waren concerten in het Huis van Bewaring in Mid delburg (1964)en in Engeland (1977) en medewerking aan het t v.programma 'U zij de gloria' (1978). Voor het museumschip 'De Schorpioen' maakte het koor in 1983 in samenwerking met het tamboer-en pijpers korps der oud-mariniers een promotiebandje. In 1986 nam Gerard Wortman het dirigeer stokje over van de heer Goede- gebure, met wie hij darvoor al enkele jaren nauw had samen gewerkt. Het Souburgs Mannenkoor treedt vaak op in ziekenhuizen, rusthuizen en bejaardentehui zen. Ook tijdens kerkdiensten is het koor regelmatig te be luisteren. Na de strandkerk in Dishoek geeft het koor, tot ge noegen van de badgasten, altijd nog een kort concert na afloop van de eucharististieviering. Op het uigebreide repertoire van het koor staan volksliede ren, negro spirituals en geeste lijke liederen van componisten als Mozart en Schubert. Het concert begint om 20.00 uur, kaarten kosten vijf gulden. ROOSENDAAL - De bouw- en houtbond FNV houdt haar tweejaarlijkse Stille Kaderdag op zaterdag 5 juni in schouw burg De Kring. Deze dag is bestemd voor ka derleden en hun partners uit het werkgebied van de bouw en houtbond, dat Zeeland, Goeree Overflakkee, de Bom- melerwaard en Noord-Brabant omvat. Het accent ligt volgens functionaris Goutziers deze dag op het entertainment. „Dat we het als 'Stille Kader dag' hebben betiteld, wil uiter aard niet zeggen dat er niet gesproken of gezongen zal wor den. Via enkele forumdiscus sies willen we het functioneren van de diverse afdelingen tegen het licht houden en ook willen we aandacht besteden aan de ledenwerving. Naast het pure vakbondswerk proberen we ook tijd in te ruimen voor ont spanning. Het programma is nog niet in gevuld, maar daar gaan we de komende weken hard aan wer ken". De bouw- en houtbond heeft alle reden om eens flink uit te pakken, want in maart werd voor het eerst in de ge schiedenis het ledental van dertigduizend in het werkge- OOST-SOUBURG - Afgelopen maandag vond in Verzorging stehuis 'De Zoute Viever' de presentatie plaats van de bro chure 'Zorg om dementie'. De brochure is bestemd voor part ners, familie en verzorgers van dementerenden. Voorzitter F. Bordui van de Arlheimer Vere niging 'Rond de Schelde' kreeg het eerste exemplaar aangebo den. Wat is dementie? Is het te gene zen? Hoe lang kan ik mijn dementerende partner nog thuis verzorgen en kan ik daar bij hulp krijgen? Het zijn alle maal vragen die in de brochure aan de orde komen. Verder be vat de brochure een adressen lijst van instanties op Walche ren op wie een beroep kan worden gedaan. De brochure is een uitgave van de werkgroep psycho-geriatrie Walcheren en is te verkrijgen bij Thuiszorg Walcheren, Post bus 323, 4330 AH Middelburg. Het bezoekadres is Breestraat 15, het telefoonnummer 01180-84204. Ook ligt de bro chure binnenkort in wachtka mers van huisartsen en medi sche en sociale zorginstellin gen. bied overschreden. „Daar zijn we uiteraard heel blij mee. De lijnen binnen onze bond zijn zeer kort, de serviceverlening naar de leden toe is optimaal geregeld en dat begint nu zijn vruchten af te werpen. Wat ons zorgen blijft baren, is de teruglopende werkgelegen heid in de bouw, al blijkt dit volgens recente cijfers toch weer wat aan te trekken", al dus Goutziers. Tijdens de bij eenkomst in de foyer van schouwburg De Kring neemt de bond afscheid van districts bestuurder Louis Smulders. Na 27 jaar trouwe dienst maakt deze functionaris met ingang van 1 juli 1993 gebruik van de VUT-regeling. MIDDELBURG - Archeologi sche sporen vanuit de lucht, burgen in Zeeland en onderwa- terarcheologie zijn enkele on derwerpen die aan de orde ko men op de jaarlikse historische studiedag van de werkgroep historie en Archeologie van het Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap er Wetenschappen. De studiedag vindt plaats op 24 april in de Zeeuwse Biblio theek. De lezingen worden afgewis seld met de film 'De oude we reld, wonen in de steentijd' en een korte introductie van 'Ar- cheon', een archeologisch park in aanbouw in Alphen a/d Rijn. De dag wordt om 10.00 uur geopend door commissaris van de koningin drs. W.T. van Gel der en duurt tot 16.00 uur. De deelnamekosten, inclusief lunch, bedragen 40,00. Voor informatie en aanmelding: tel. ol 102-41700 (B. Oele). VLISSINGEN - Op maandag 26 april gaat in het Sporrfond- senbad de zwemvierdaagse van start. De opbrengst is dit jaar bestemd voor een scholenpro ject van Unicef in Guatemala. Vier dagen lang 250 of 500 meter zwemmen en daarmee geld verdienen voor een goed doel. Dat kan tijdens de Natio nale Zwemvierdaagse die ge houden wordt in de week van 26 tot en met 29 april. Je kunt je nu al bij het Sportfondenbad inschrijven voor 10 gulden. De deelnemerskaart is ook spon sorkaart. De bedoeling is om veel mogelijk sponsors te vinden, die het van tevoren ingevulde bedrag geven als je de zwemvierdaagse hebt vol tooid. Uiterlijk 14 mei moet dat geld bij het zwembad afgege ven zijn. Het zwembad maakt het geld dan over naar Unicef. Vorig jaar zwommen Walcher- se kinderen op deze manier ruim 19.000 bij elkaar voor een project in Ghana. De Vlis- singse zwemvierdaagse is lan delijk gezien een van de groot ste. Tijdens de zwemvierdaag- seweek is het zwembad ver sierd en op donderdag is het mogelijk om artikelen uit de Unicef-collectie te kopen. Iede re deelnemer ontvangt boven dien een vrijkaartje voor het binnenkort te openen buiten bad. breiwerk bekendheid bij de verschillende klederdrachten. Niet alleen beursjes, ook ta bakszakken en reticules wer den op kunstige wijze van kraaltjes gebreid. In Frankrijk en België was het vroeger de gewoonte om een van kraaltjes gebreide graftak achter een bol glas op het graf te zetten. Op de tentoonstelling is een bij zonder fraai exemplaar aanwe zig. De Stichting Zeeuwse Inspan zorgt voor een passende ach tergrond voor de expositie met enkele chique boerenwagens. VEERE - Kousebeurzen, het spinnetje, het kerkebeursje, la- badisten of polsmouwtjes. Het zijn maar enkele voorbeelden van de uitgebreide collectie kraalbreiwerken uit de collec tie van Nellie Ruissen- Westveer.die van 25 april tot en met 15 mei te zien is in de Grote Kerk. Mevrouw Ruissen is op 28 april, 5 en 12 mei aanwezig om uitleg te geven. Zij raakte op haar 10e jaar geboeid door kraaltjes toen ze van haar grootmoeder een kra- lenbeursje erfde. In Nederland kreeg het kralen- weer op de goede plaats zat. De artsen vonden het onverklaar baar. Andy was toen al een echt vechtertje. Maar steeds als we dachten nu gaat het iets beter dan kwam er weer een terugslag". De doktoren in Eindhoven we zen Wilma en haar man toen al op het bestaan van de vereni ging van ouders van couveuse kinderen. „Maar dat hoefde toen van mij niet zo", zegt Wilma nu. „Pas toen Andy thuiskwam kreeg ik pas be hoefte om eens met anderen te praten. Want dan beginnen de problemen pas goed. Je bent er namelijk helemaal niet op voorbereid wat de consequen ties zijn van een couveusekind dat thuis komt. In de couveuse ligt zo'n kind dag en nacht in het felle licht, met allerlei la waaierige apparatuurom zich heen. Thuis is het 's nachts pikkedonker en ook nog eens doodstil. Geen wonder dat het kind zich letterlijk achterste voren jankte. Andy wilde ook helemaal niet opgepakt worden, want dat was hij ook niet gewend. Al leen als ik hem bij z'n hoofd en z'n voetjes vasthield, net zoals we dat deden toen hij nog in de couveuse lag, werd hij een beetje rustig. En ik had me er net zo op verheugd om eens lekker met dat kind te gaan kroelen." Wilmi1 Meyvogel met haar zoontje Andy. Wilma is de nieuwe contactpersoon in Midden-Zeeland van de Vereniging van Ouders van Couveusekinderen foto: harry de lange Op verzoek van een psycholoog uit in Eindhoven, die in het ziekenhuis de ouders en de an dere kinderen uit het gezin be geleidde, vertelde Wilma over haar ervaringen met Andy. „Er waren nog meer ouders aanwe zig en we hebben toen samen een cursus gedaan. Je merkt dan dat iedere couveuse-ouder dezelfde problemen tegenkomt. Vooral in de periode na de couveuse. Je durft je niet goed te hechten aan je kindje omdat je toch nog bang bent dat er alsnog iets fout gaat. Het is vaak tobben met de voeding en er komt helemaal niemand op bezoek". Kort na de geboorte komen er alleen bloemen en kaartjes met 'veel sterkte' erop en 'we ko men later weieens met een ka- dootje'. Is het kind dan een maal thuis dan durft er weer niemand te komen. De VOC probeert hulp te verle nen bij de emotionele verwer king van ervaringen. Ze geeft praktische tips en allerhande voorlichtingsmateriaal. Ouders en verpleegkundigen die be langstelling hebben kunnen te recht op de informatie-avond die Wilma Meyvogel voor de VOC verzorgt. De bijeenkomst in het streekziekenhuis op 28 april begint om 19.30. Het is de bedoeling dat er in mei of juni zo'n bijeenkomst in Goes ge houden gaat worden. BINGO - In wijkpost de Woelige Werf aan de IJsselstraat in Middelburg is donderdag 22 april een Bingomiddag voor ouderen. De balletjes rollen om 14.00 uur en de toegang is gratis. In wijkcentrum 'Seheldebuurt' aan de V. Quakkelaar- straat in Vlissingen is op donderdag 22 april een bingo voor ouderen. Aanvang 14.°° uur, toegang gratis. RAMP - Op dinsdag 27 april houdt de Vlissingse brand weercommandant W.P. van Leersum een lezing voor de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. Het onderwerp is: 'Hoe veilig is Vlissingen in geval van een grote ramp?'. De lezing wordt gehouden in de zaal van de Petruskerk en begint om 14."° uur. BLOESEMTOCHT - Zaterdag 24 april houdt Toerclub Walcheren de jaarlijkse bloesemtocht door Zuid-Beveland. De lengte van de tocht is 125 kilometer, start en aankomst zijn bij Hotel Walcheren in Koudekerke. Daar kan ook worden ingeschreven van 8.30 tot 9.30. HUISVROUWEN - De afdeling Souburg van de Neder landse Vereniging voor Huisvrouwen houdt maandag 26 april een bijeenkomst in gebouw Irene in de Kanaalstraat in Oost-Souburg. De dames E. Reijnhout-Kaland en J. Poorter verzorgen een discussiemiddag over het onderwerp 'Keuzes in de zorg, vrouwen een zorg?'. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. KINDERROMMELMARKT - Op zaterdag 24 april houden de leerlingen van de Zuidburch aan de S. Rademacherstraat in Middelburg in hun school een rommelmarkt tussen 10.°° en 12."0 uur. De opbrengst is voor de toekomstige speeltuin op het Meiveld. JEUGDDIENST -In de Ger.Kerk in Grijpskerke wordt op zondagavond 25 april om 19.00 uur een jeugddienst gehouden. Het thema van de dienst is 'Gewoon anders'. DUALITEIT - Jan den Hertog houdt op vrijdag 23 april in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg op uitnodiging van het centrum voor zelfbezinning een lezing met het thema 'Voorbij de dualiteit'. Aanvang 20.°° uur. Toegnag 7,50, voor minima 5,°°. KLAVERJASSEN - Op zaterdag 24 april is er in wijkcen trum Seheldebuurt aan de V. Quakkelaarstraat in Vlissingen een prijsklaverjasmiddag. Aanvang 14.00, entree 2,50. KWARTONE - De Zeeuwse Zanggroep Kwartone zingt renaissanceliederen in de Kapel van St. Maarten op zondag 25 april om 14.30 uur. Entree 10.CJP 7.50. GEVONDEN - Het bureau Middelburg van de politie Zeeland maakt melding van de volgende gevonden voorwer pen: kinderstep, dameshorloge, plastic tas m. gele regenjas, gouden halsketting, div. sleutels, kentekenplaat. Ook werd een roodwitte poes aangegeven. Bij het bureau in Vlissingen werden aangegeven: een halsbandparkiet en een kip, walkie- talkie, hotelvlag, zakje met postpapier ed, verpleegstershor loge, kinderschoentje mt 19, div. sleutels. AGLOW - Women's Aglow Fellowship houdt op maandag 26 april een samenkomst in de stadsschouwburg in Middel burg, aanvang 20.00 uur. HOUSEPARTY - In jongerengebouw Poortershove presen teer M&L Services op zaterdagavond 24 april een hous-party voor jongeren vanaf 14 jaar van 20.°° tot 23.00 uur. Toegang 3,50. EXPOSITIE - Jacqie Vink exposeert vijftien schilderijen in de stadsschouwburg van Middelburg. Vink werd geboren in Hulst maar woont nu in Apeldoorn. Met deze expositie keert zij voor het eerst in tien jaar terug naar Zeeland. Vink werkt met materialen zoals pastel, olieverf en acryl om haar gevoelens, gedachten en de sfeer rondom mensen uit te beelden. In Galerie Het Gouden Briefke in de Sint Jansstraat in Middelburg is tot en met 21 mei een expositie te zien van de Duitse Edith Hagelstange. Haar werk bestaat voorname lijk uit glas en keramiek. VOORJAARSVERKOPING - Vrouwenvereniging Persis houdt zaterdagmorgen 24 april een verkoping in de Smyte- geltMavo aan de Koninginnelaan in Middelburg. Van 9.30 tot 12.30 uur is er zelfgemaakte kinderkleding, sokken, hand werken, droogbloemstukjes en cake te koop. Ook speelgoed en tweedehands boeken. UITVOERING - De christelijke gymnastiekvereniging DIOS geeft zaterdag 24 april de jaarlijkse uitvoering in sporthal Baskensburg in Vlissingen. Vanaf 19.00 uur laten alle leden,van groot tot klein, zien waartoe zij in staat zijn. VLISSINGEN - Op maandag 19 april zijn de vreemdelingen diensten van de politie Middel burg en Vlissingen samenge voegd. Deze samenvoeging vloeit voort uit de reorganisatie van de Zeeuwse politie. Deze eerste stap wordt gevolgd door meerdere activiteiten om ten slotte te kunnen komen tot een gezamenlijke vreemdelingen dienst voor heel Walcheren. De vreemdelingendienst gaat werken vanuit het politiebu reau in Middelburg gekozen vanwege de centrale ligging. Bovendien is Middelburg met het openbaar vervoer goed be reikbaar vanuit heel Walche ren. Ten behoeve van de bezoekers is er een dagelijks spreekuur ingesteld van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 14.00 uur. Voor de inwoners van Vlissin gen is er op maandagmorgen in het politiebureau van Vlissin gen van 10.00 tot 12.00 uur een spreekuur ingesteld. Er wordt wel naar gestreefd dat inwo ners van Vlissingen zo veel mo gelijk gebruik maken van de faciliteiten van het bureau in Middelburg. Ook kunnen er met de medewerkers van d< Vreemdelingendienst afspra ken gemaakt worden voor eer apart gesprek. juist worden verworpen. Blijfi de vraag of de op Freud's theo rieën gebaseerde psychoanaly tische methode werkt of dal het effect van psychoanalyse- of therapie afgedaan kan wor den als een placebo-effect, om dat men met placebo's hetzelf de kan bereiken. Prof. dr. M.N. Verbaten stu deerde psychologie in Utrechl en Groningen. Hij is hoogleraai in de Fysiologische Psychologie aan de Rijksuniversiteit te Lei den en hoofd van de Sectie Psychofarmacologie aan de Rijksuniversiteit Utrecht. De voordracht begint om 20.00 uur. Toegangskaarten a viji gulden zijn te verkrijgen in het studiecentrum van de Open Universiteit in de Zeeuwse Bi bliotheek of aan de zaal. MIDDELBURG - Welke waar de heeft de op de theorie van Freud gebaseerde psychothera pie? Deze vraag komt aan de orde in een voordracht die prof.dr. M.N. Verbaten op 28 april houdt op uitnodiging van het studiecentrum Middelburg van de Open Universiteit. Sinds Sigmund Freud in 1900 'Die Traumdeuting' publiceer de is de kennis omtrent de werking van het brein specta culair vermeerderd. Wie Freud's theorie over de wer king van de menselijke geest kritisch beschouwt, moet tot de conclusie komen dat veel van wat Freud beweerde niet meer overheind gehouden kan wor den. Met name Freud's theorie over het dromen moet als on- MIDDELBURG - In de boven- foyer van de Stadsschouwburg is op zondag 25 april (aanvang 15.30 uur) een bijzonder big bandconcert te beleven. In een dubbelconcert - in Amerika noemde men dat vroeger een Big Band Battle - zijn afwisse lend de Midden-Zeeuwse Blue Jeans Big Band en de West Point Big Band uit West-Bra bant te beluisteren. Het is voor de eerste keer in het 15-jarig bestaan van de BJBB dat een dergelijk evenement op touw wordt gezet. Vanaf twee naast elkaar staande podia zul len de twee bands in snelle afwisseling hun swingende klanken laten horen. De gastheren brengen naast bekende stukken uit het reper toire van Count Basie, Duke Ellington en Quincy Jones ook diverse nieuwe stukken van o.a. Louis Bellson en Antonio De Blue Jeans Big Band Carlos Jobim. Ter afsluiting spelen de bands samen het be kende „Strike up the Band". Toegangskaarten a ƒ7.50 zijn voor aanvang aan de zaal ver krijgbaar.

Scheldebode | 1993 | | pagina 5