Win kaartjes voor Ponypark Slagharen Open huis bij Acapulco het weten waard Toveren met licht in holografie Galerie 3D Bel- en bezorgservice bij banketbakker Aat Mostert Verbouwing Royal gereed Nieuw pand voor Goudswaard Jaren zestig herleven Gezond afslanken is eenvoudig SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 21 APRIL1993 305 TANDARTSEN VERLOSKUNDIGEN APOTHEEK DIERENARTSEN KERKDIENSTEN Vlissingen - Za W. Osterman, De Kempenaarstraat 2, tel. 79791 Zo R. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. I 64633 Middelburg - Za. S. van de Haak, Rouaansekaai 47, tel 39933 Zo. G. Meyer, De Krammer 14, tel. 39933. Souburg, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Arnemuiden en Nieuwland - Za. C. Wattel, Amstel- straat 55 Oost-Souburg, tel. 01184-61630 Zo. R. Groot, Van der Moerstraat 15, Arnemuiden,tel. 01182-1308 Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke, Veere en Vrouwen polder - Za en zo R. Ubels en M. Helmes, Vroonstraat 11 Serooskerke, tel. 01189-1212 Domburg, Aagtekerke, Westka- pelle, Koudekerke, Meliskerke, Biggekerke en Zoutelande - Za en zo B. Vaandrager, West straat 7, Domburg, tel. 01188-1271 West- en Midden Walcheren - Za en zo A. Stutterheim, Sivert- straat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760 Za. en zo J. Jansen, J. van Hooft- kwartier 90, Middelburg, tel 01180-15595 Middelburg - K Boot tel 01180-39865 Vlissingen - Vr. za. zo. H. Hament, tel. 01184-79678 kerbovenhoek 'kleur- kleurplaten moeten voor plaat Slagharen'. De 1 mei binnen zijn. Middelburg - Vr 23 april tot vr 30 april 8.30 uur Apotheek Stromen- wijk 't Zand, Maasstraat 58 Vlissingen - Vr 23 april tot vr 30 april Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 12730 Gezelschapsdieren - Za en zo Dierenkliniek Walcheren Korte Noordstraat 61 Middelburg tel 01180-37077. R Roskam Kelder- weg 1 Meliskerke tel 01189-2838. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle Oude Domburgseweg 33a tel 01188-1443. A. Diender en L. Schofaerts, Stavermanstraat 57, Vlissingen, tel 01184-10910. Voge lopvang Midden Zeeland tel. 01180-28288 Rooms-katholieke kerk. Dom- Advertentie-exploitatie: Jos Rentmeester Volanda Krijger tel. privé 01195-5379 tel. privé 01184-11351 Bezorgklachten: Voor bezorgklachten bellen tijdens kantooruren: 01184-19910. Redactie-adres: Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vissingen, tel. 01184-19910. fax:01184-11446 Redacteur: Johanna Brouwer tel. privé 01180-40113 Correspondenten: Andrien Smeels Jaap Klein Ad Roos Fotograaf: Harry de Lange tel. privé 01180-39719 tel. privé 01180-25185 tel. privé 01182- 2860 tel. privé 01180-25195 5 Kantoor: Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vlissingen, tel. 01184-19910. fax:01184-11446 Openingstijden kantoor: 08.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. MIDDELBURG - Ze hebben er stad en land voor afgebeld, zelfs collega's in den vreemde voor geraadpleegd, maar het is een echte, heuse wereldpri meur: de B B-service van bakkerij Aat Mostert in Mid delburg. B B staat voor bel len en bezorgen en daar waar de meeste briljante ideeën aan de borreltafel worden geboren ontstond dit idee tijdens de nachtelijke uren. Uren waarin banketbakker Aat Mostert en echte ambachtelijke broodbak ker Nout Molenschot er voor zorgen dat er enkele uren later vers brood op tafel kan staan of de visite vers gebak bij de koffie heeft. Een idee dat zo simpel is, dat een mens zich afvraagt waarom het niet eer der is gebeurd. Gewoon de bakker bellen en zeggen dat je morgen dat en dat wilt hebben. Een dag later wordt het keurig thuisbezorgd. Een soort teleshoppen dus. „Het kwam zomaar opborre len", vertelt Nout. „Stel je eens voor dat je of oud, bedlegerig slecht ter been of invalide bent. Je komt erachter dat je nog brood moet halen. Moet je eerst bij de bakkerij zien te komen, vaak is het dan nog in de rij staan om er vervolgens achter te komen dat dat ene brood net is uitverkocht. Een andere mo gelijkheid is natuurlijk iemand anders de boodschap laten doen, maar daar gaat het even niet om". Het idee rijpte en de volgende stap was het uitdelen van folders. Drie weken gele den ging de nieuwe service voor het eerst voor start. „De reacties waren enorm", glun dert Molenschot. „Een regel recht schot in de roos en vooral een superuitkomst voor die groep mensen die moeilijk de deur uit kan". Wat de mensen ook bestellen, het wordt alle maal de volgende dag netjes afgeleverd. Een van de 140 soorten brood (inclusief het echte Friese suikerbrood)? Het komt eraan. Een taart? Bolus sen? Het komt er eveneens aan. De B B-service van Mostert is overigens niet exclusief voor Middelburg, maar strekt zich uit over heel Walcheren. Even voor de volledigheid: de belda- gen zijn maandag, woensdag en vrijdag. De bezorgdagen zijn dan dinsdag, donderdag en za terdag. Gewoon eens proberen. Het gemak dient de mens. Bakker Aat Mostert heeft een unieke bel- en bezorgservice opgezet foto-, harry de lange VLISSINGEN - De paas vakantie is weliswaar voorbij, maar je hebt vast nog wel even tijd om een toegangskaartje voor vier personen voor het Po nypark Slagharen te winnen. Pak snel je kleurpotloden of je vilt stiften en ga aan de slag met de kleurplaat. Na tuurlijk mag je ook krijt, verf of lapjes gebruiken om de kleurplaat zo mooi mogelijk te maken. Alle kinderen tot en met 12 jaar kunnen meedoen aan de kleurwedstrijd. Voor de mooiste kleur platen hebben we bij de Scheldebode 26 speciale toegangsbewijzen voor het ponypark Slagharen beschikbaar. Zo'n spe ciaal toegangsbewijs is geldig voor vier perso nen, dus je kunt met je vader en moeder en met een broer of zus of met een vriendje naar het po nypark. Met je vieren heb je dan gratis toegang. Voor de aller, allermooi ste tekening is er nog een schitterend indianenpak beschikbaar. De kleurplaten kunnen afgegeven worden aan de balie van het Scheldebo- dekantoor in de Schel- ver van huis, dan kun je ren naar: De Scheldebo- KB in Vlissingen. Op de destraat. Vind je dat te de kleurplaat ook opstu- de, Postbus 5051, 4380 envelop zet je in de lin- MIDDELBURG - Sinds men senheugenis zat schoenmaker Goudswaard, bij zijn klanten beter bekend als Henk, in een klein en vooral oud pand naast de Klovieniersdoelen (Achter de Houttuinen). Vrijdag ver huisde de schoenmakerij naar het enkele deuren verderop ge legen pand op nummertje 40. Meer ruimte, een betere pre sentatie en een open ruimte waar de klant kan zien hoe GOES - De nostalgie druipt de Zeelandhallen uit aan de voor avond van Koninginnedag. Op 29 april spelen de Tee Set, de Shoes, Big John Russel, Kaz Lux en Terry Walker hun hits uit de tijd dat ze toonaange vende bands waren. Het Back to the Sixties Festi val begint om 20.15 en de kaar ten kosten twintig gulden in de voorverkoop. schoenen nog op de echte ouderwetse manier, de goede dus, worden gerepareerd. Goudswaard liep overigens al langer met plannen rond om een groter pand te betrekken, alleen de hamvraag was na tuurlijk waar. Het alternatief zou natuurlijk een buitenwijk of een andere lokatie in de binnenstad zijn. Maar daar voelde Goudswaard niet zo veel voor. „Hier, Achter de Houttuinen, ben ik bekend, hier weten de klanten mij te vinden en als je echt ergens anders begint moet je in wezen alles opnieuw opbouwen", vindt Henk. De nieuwe zaak van Henk en zijn vrouw Jopie mag er zijn. Ruim, ruim en nog eens ruim plus een tweetal zit jes voor de mensen die schoe nen willen passen of -en dat kan gebeuren- even op hun beurt moeten wachten. De tal loze schoenendozen met 'Bir- ckenstok' hebben nu de plek gekregen die ze verdienen en de schoenen van 'Avang' bewij zen maar weer eens de filosofie van de fabrikant dat de Neder- MIDDELBURG - Het Hologra- fiemuseum is al lang uit de Middelburgse binnenstad ver dwenen, maar wie er ooit is geweest zal het zich nog leven dig herinneren. Pure wonder tjes waren al die hologrammen. Tovenarij met licht. Kunst. Maar hoe dan ook: fascinerend. Voor diegenen die het museum met spijt zagen vertrekken is er goed nieuws: aan Achter de Houttuinen 50 zit sinds enkele weken Galerie 3D en déér zijn al die wonderen van de tech niek opnieuw te bewonderen. Holografie-expert Roel Voer man -ooit conservator van het Holografiemuseum- geeft tekst en uitleg aan iedereen die maar weten wil hoe dat allemaal kan. Vergeleken met het museum is er nogal wat veranderd. Kon den de bezoekers vroeger al leen maar kijken, nu kunnen ze ook werken van de vermaarde Britse holograaf Martin Ri chardson kopen tegen een prijs die echt niet hoger is dan een 'normaal' kunstwerkje aan de paar voorbeelden te noemen: oorbellen, stickers, armbanden, sieraden, recyclebaar pakpa pier en ga zo maar door. Alles tegen vriendelijke prijzen en allemaal ware kunstwerkjes. Naast de expositie van holo grammen zijn er enkele werken van Adriaan Goddijn, die met zijn anamorfoses alleen maar bewondering wekt. Wat ana morfoses precies zijn is niet eenvoudig uit te leggen, maar het komt er op neer dat er een tekening is waar niemand wijs uit kan worden, behalve dat het er erg mooi uitziet. Wordt die tekening met behulp van een bolle spiegel bekeken, dan blijkt het bijvoorbeeld een stoel te zijn. Zeer kunstig dus en ook te koop. Plannen heeft Voerman nog genoeg. Een van zijn ideeën is om met de holo grammen een soort kunstuit leen op te zetten. Een tweede plan is om -mogelijk volgend jaar al- een fotostudio in te richten, waar de klanten een driedimensionaal portret kun nen laten maken. Roel Voerman kan alles vertellen over holografie foto: harry de lange muur. Voor wie een echte holo- de prijzige kant is blijft er gram aan de muur nog iets aan genoeg over. Om zomaar een Monique de Rijke houdt zaterdag open huis in Acapulco foto: harry de lange burg 1e,3e en 5e za 19.15 uur, Middelburg Petrus en Pauluskerk Zo 10 uur Hoeksteen zo 11.30 uur Oost-Souburg Martinuskerk Zo 10 uur Vlissingen Open Hof Zo 11.15 Lieve Vrouwekerk Za 19.00 Zo. 9.30 Nederlands hervormde kerk. Aagtekerke Zo 10 en 19 uu Dom burg Zo 10 en 19 Gapinge Zo 10.30 uur, Grijpskerke Zo 10.00 uur. Kleverskerke Zo 9.30 Koude kerke 9.30 uur; 19.30 Middelburg Koorkerk 19 Nieuwland 11 uur Rit- them Zo 9.30 uur, Oostkapelle Zo 10 uur Oost-Souburg Zo 9.30 en 19 uur Serooskerke Zo 10 en 19 uur Veere Zo 9.30 uur Vlissingen, St. Jacobskerk 10 uur Johannes- kerk 9.30 uur Open Hof Zo. 9.30 en 19 uur Schaapskooi Zo. 9.30 en 17 uur Ter Reede Zo. 19 uur Vrouwen polder Zo 11 uur Westkapelle Zo 9.30 en 10 uur. Ziekenhuis Walcheren 10 uur Gereformeerde kerk. Koudekerke Zo 9.30. Meliskerke 10 en 14.30 uur Oost-Souburg 9.30 uur Vlissin gen Petruskerk Zo. 9.30 uur Gereformeerde gemeente. Vlis singen 9.30 en 16 uur. Gerefor meerde kerk vrijgemaakt. Middelburg 9.30 en 16.30 Vlissin gen Zo 9.30 en 16.30 uur Christe lijke gereformeerde kerk. Middel burg Zo. 9.30 en 16.30 uur Vlissin gen Zo. 9.30 en 15 uur Nederlands gereformeerde kerk Middelburg 9.30 en 17.00 uur Evangeliege meente Middelburg 9.30 Oost- Souburg 10. Leger des Heils Mid delburg Za. 14.30 op de Markt Zo 9.20, 10 en 19 uur. Vlissingen 10 uur Anglicaanse kerk Vlissingen-Oost 10.30 en 19.30 Zevendedagsad ventisten Middelburg za 11 uur Vlissingen za 9.30 uur Doopsgezinde Gemeente Vlissin gen 9.30 uur Middelburg uur Kristen Zuidmofukse kerk Koude kerke 12 uur Oost-Souburg 17.00 uur Pinkstergemeente Middelburg wo 19.30 zo 15.30. Vlissingen wo 19.30 zo 14.30. Pinksterkerk Vlis singen wo 19.30 zo 14.30 Baptis tengemeente Middelburg 10. Nieuw Apostolische kerk West- Souburg wo 20 zo 9.30 en 17 Volle evangeliegemeente Arnemuiden do 20 zo 10 Serooskerke do 19 West-Souburg zo 10 Eglise Wal- lonne Middelburg 10.45 uur Angli caanse Kerk Vlissingen-Oost Zo. 10.30 en 19.30 uur. VLISSINGEN - Voor een re tourtje naar het zonovergoten Acapulco hoeft voortaan nie mand meer het spaarvarken aan te spreken. Gewoon de fiets, de auto of te voet naar de zonnestudio 'Acapulco' aan de Scheldestraat 41 en een bruine huid is gegarandeerd. Een pri meur voor Zeeland, want het is de eerste echte zonnestudio in Zeeland. Eigenaresse Monique de Rijke, die een dikke drie jaar geleden al begon met het verhuren van zonnebanken en de slogan 'thuis bruinen' intro duceerde heeft nu dus een vas te stek. „Nodig", vindt ze. „In het alge meen kun je stellen dat het fenomeen zonnebanken niet goed wordt gebruikt. In de sportscholen zijn ze 'erbij', schoonheidssalons hebben er in de meeste gevallen te weinig (technisch) verstand van en dus is de klant overgeleverd in het land der blinden waar eenoog koning is". „Bij ons gaat het beduidend anders dan bij de meesten die in hun bedrijf een zonnebank hebben staan", zegt Monique. „Hier worden regel matig de lampen doorgemeten en de hele apparatuur tech nisch gecontroleerd. De men sen die hier komen krijgen eerst een huidanalyse voor ze onder de lampen gaan. Ultra Violette straling maakt vitami- ne-D aan (goed voor sterke botten), maar teveel van het goede is weer verkeerd. Boven dien is niet iedere huid hetzelf de". Wie er allemaal komen zonnen? „Vrijwel iedereen tot nu toe", zegt Monique. „Het is de vertegenwoordiger die even een bankje tussendoor pakt, de zakenman die loopt te stressen en even zijn verstand op nul wil zetten, huisvrouwen, eigen lijk van alles. Eigenlijk ieder een die even lekker in zijn vel wil zitten". De inrichting van 'Acapulco' is zoals dat tegenwoordig heet 'gaaf'. Drie cabines met volop ruimte zodat niemand zich op gesloten voelt en in die cabine natuurlijk de zonnebanken of -hemel. Computergestuurd, met speciale 'zonnetjes' voor het gezicht, ergonomisch uitge voerd zodat iedereen gemakke lijk ligt en ga zo maar door. Maar bovenal hygiënisch, want elke machine wordt grondig gereinigd eer de volgende klant zich mag laten bruinen. Aanstaande zaterdag hooudt Monique met haar Acapulco open huis. Mag iedereen kijken hoe het werkt en hoe de koffie smaakt. De zonnestudio is die dag geopend van 10 tot 17 uur en als openingsaktie heeft Aca pulco aan iedereen die zich tot en met 1 mei aanmeldt voor een 'lekker vel' een passend kadootje in petto. Het vernieuwde restaurant van Royal foto: harry de lange VLISSINGEN - Zo stilletjes aan is de familie Van Peenen -eigenaars en personeel van Hotel-Caf-Restaurant 'Royal' aan de Badhuisstraat- zes jaar aan het verbouwen geweest. Het interieur werd veranderd, een nieuwe bar, een terras, het café-gedeelte zag er ineens an ders uit, de 24 hotelkamers werden eens goed onderhanden genomen en nog maar kort is de één na laatste klus geklaard: een totaal vernieuwd restau rant. De kleuren grijs en wit, de modekleuren van weleer, hebben plaats gemaakt voor de intiemere tinten geel en beige en een avondje dineren wordt dan al vlug een sfeervolle aan gelegenheid. Het restaurant biedt plaats aan 46 eetlustigen en de kaart meldt natuurlijk vis en vleesge rechten. Alles dagvers uiter aard. Dat het een echt familie hotel is, blijkt uit alles. Gezel lig en eigenlijk kan er (bijna) alles. Gasten moeten dan ook niet gek opkijken als de chef kok persoonlijk aan tafel ser veert. En komt er iemand nog laat op de avond om nog iets te eten? Geen probleem. Waar bij een ander om zeg negen uur de keuken sluit, gaat de familie Van Peenen nog even achter het fornuis. En wie toevallig eens geen zin heeft om zelf thuis iets lekkers klaar te ma ken kan kiezen uit een van de vele salades, vlees- of visscho tels en pate's waar 'Royal' het patent op heeft. Het wordt na tuurlijk thuisgebracht. De vol gende verbouwing staat eigen lijk al voor de deur en dat is een verbouwing van de keuken. Maar dat gebeurt overigens pas na het toeristenseizoen. Henk Goudswaard neemt er de tijd voor om schoenen vakkundig te repareren foto: harry de lange landse schoen van topkwaliteit het beste door de vakman kan worden verkocht. Voor de sportievelingen die echt eisen stellen aan hun materiaal heeft Goudswaard de skeelers (in line schaatsen) plus alle acces soires en onderdelen in huis van het merk Bauer. En ding kan bij schoenmaker Goudswaard absoluut niet en dat is een reparatie a la minute laten verrichten. „Het repare ren van een schoen is vakwerk en wil je kwaliteitswerk afleve ren dan moet je daar tijd aan besteden", vindt Goudswaard. „Even binnen een minuut een hak of zool er onder jagen? Ik mag er niet aan denken. Brrr". VLISSINGEN - De zon schijnt, maar het badpak of de zwem broek moet nog in de kast blijven. Eerst dat buikje weg en die vetrolletjes er af, nemen we ons voor de zoveelste keer voor. Nu kunt u echt de daad bij het woord voegen. De Inter nationale club voor betere voe dingsgewoonten (E.G.A.-Ne- derland) is gestart met groeps cursussen iedere donderdag, 's ochtends, 's middags en 's avonds. Er zijn talloze mogelijkheden om af te slanken, maar welke is nu de beste? Al vele jaren draait Nederlands betere Af slank- en Begeleidingsclub E.G.A. met uitstekende resul taten. Niet gebaseerd op lucht kastelen en loze beloften, maar in een uiterst persoonlijke be geleiding leert men op een een voudige en goedkope manier af te slanken. Uw gezin hoeft er niet de dupe van te zijn en zelf hoeft u niets tegen uw zin te eten. Begeleidster Annemarie Slotboom vertelt u graag hoe u dat het beste aan kunt pakken. Iedere donderdag kunt u te recht van 9.30 tot 10.30 in recreatiezaal Duyvenvoorde aan de Dongestraat, tussen 14.00 en 15.00 uur in wijkcen trum Open Hof aan de A. Go- gelweg en van 19.00 tot 20.00 uur in 't Anker aan de Bone- dijkstraat. Om de kosten hoeft u het niet te laten; het inschrijfgeld is 20,00 en het cursusgeld ƒ10,00 per week. Een nieuw badpak is duurder....

Scheldebode | 1993 | | pagina 15