aarhersteller 3-in-l Formule is direkt aktief! Bel oplossing van woordzoeker door Goede prestaties Atletica in Gent Petje af voor Expositie Gemeente en Arbeidsvoorziening gaan de werkloosheid aanpakken Expositie Roel Heymans Concerten met oude- en nieuwe muziek van 8 tot 17 april in de Kloveniersoelen SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 7 APRIL1993 Woordzoeker Gratis telefoonnummer 06-0432 Kinder- en Jeugdtelefoon Bijeenkomst over botontkalking Doe rnee en win een van de vele leuke prijzen, zo als een stoere sporttas, een prachtige pennenset, een spannend boek of als hoofdprijs een Nintendo Gameboy Zoek de volgende woorden en streep ze door: Bellen Verdriet Kus Schelden Ruzie Kinderen Telefoon Babbel Dik Groeten Boos Liefde Als je het goed hebt gedaan, houd je 6 letters over. Die vormen een woord en dat woord is de oplossing van de woordpuzzel. Let op, sommige letters moet je twee keer gebruiken Portugese muziek in De Piek Opening - O' -j*1 307 MIDDELBURG - De ITT heeft voor de Kinder- en Jeugdtelefoon in Nederland een gratis 06 nummer beschik baar gesteld. Na enige tijd zul len de bestaande telefoonnum mers van deze kindertelefoons worden vervangen door dit gratis nummer. Het voordeel van het nummer 06-0432 is, dat het geen geld kost om naar de Kinder- en Jeugdtelefoon te bellen. En bovendien wordt het nummer ook niet vermeld op de telefoonrekening. Als kinderen vanuit een tele fooncel willen bellen, hebben ze maar één kwartje nodig, dat ze na het bellen weer terug krijgen. Kinderen en jongeren van 8 tot 18 jaar kunnen elke dag met de Kinder- en Jeugd telefoon bellen. Elke dag, ook in het weekend, zit er van twee uur 's middags tot acht uur 's avond iemand achter de tele foon om vragen te beantwoor den of samen met jou te praten over hoe je het beste verder kunt in een moeilijke of lastige situatie. Om meer bekendheid aan het nieuwe gratis nummer: 06-0432 te geven, hebben de medewer kers van de Kinder- en Jeugd telefoon hiervoor een publici teitsactie ontwikkeld. Op zaterdag 10 april is de Kin dertelefoon Zeeland ook over dag te bereiken. Op die dag namelijk mogen kinderen tot 12 jaar de oplossing van de 'woordzoeker', die hierbij is af gedrukt, aan de Kindertelefoon doorbellen. 'Game Boy'(zakformaat) inclu sief Tetris, is beschikbaar ge steld door 'De Speelboom', Fa. Visser uit Middelburg. Er zijn nog veel meer andere leuke prijzen te winnen, deze werden beschikbaar gesteld door Sporthuis Jan Jongepier, Boek- Van acht 's morgens tot acht uur 's avonds wordt op het antwoord gewacht, dus bel via het nieuwe gratis nummer 06-0432 van de Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland de op lossing door. Onder de goede oplossingen worden een aantal mooie en leuke prijzen verloot. De hoofdprijs, een Nintendo handel Van Benthem en Jutting en Intertoys alle uit Middel burg en Bikker Boeken uit Vlissingen. Alleen op zaterdag 10 april moeten de kinderen die bellen hun naam en adres noemen, zodat een eventueel gewonnen prijs naar hun toe kan komen. Na de actie worden de namen en adressen vernietigd. MIDDELBURG - De feiten over botontkalking worden woensdag 7 april belicht door de Rotterdamse internist H. Mulder. Hij doet dit tijdens een voorlichtingsbijeenkomst in het Ontmoetingscentrum Dau- wendaele in Middelburg, van 20 tot 22 uur. Botontkalking, of osteoporose, is een ziekte die met name bij vrouwen broze botten, bot breuken, een kromme rug en lengteverlies kan veroorzaken. In Nederland heeft één op de vier vrouwen na de overgang osteoporose. Tijdens de bijeen komst komen onder andere voeding en lichaamsbeweging aan de orde en er worden vei ligheidstips gegeven. De bezoe kers krijgen uitgebreid de gele genheid om vragen te stellen en hun kennis te toetsen. De toe gang is gratis. OOSTKAPELLE - Roel Heijmans exposeert oliekrijt tekeningen in het zeehospi- tum Zonneveld aan de Duin- vlietweg. De 36-jarige Heijmans heeft een motorische handicap: hij is spastisch. Toch laat hij zich door zijn handicap niet beperken in het uitoefenen van zijn hobby. Toen hij 22 was maakte hij via zijn zwa ger kennis met het tekenen. Hij probeerde verschillende technieken uit en ontdekte zo dat oliekrijt voor hem het beste te hanteren is. Inmid dels is zijn hobby zijn le vensvervulling geworden. De onderwerpen die hij tekent zijn heel gevarieerd en heb ben betrekking op datgene waarmee hij zich op dat mo ment bezighoudt. En dat kan de natuur zijn, of de zon, de liefde, Elvis Presley. Heymans tekent grote vor men en portretten. Hij ge bruikt graag mooie diepe kleuren die hij met zwart omlijnt. Roel Heymans exposeerde al eerder in zijn geboorteplaats Weert, in Schijndel, St. Michielsgestel, Oisterwijk, Vught, Veghel, Eindhoven en Nijmegen. De expositie in Zonneveld is tot half juni te bezichtigen. Bachsalon: cultuur in en vorm MIDDELBURG - De Stichting Nieuwe Muziek in Middelburg weet op originele wijze cultuur te pre senteren. Tijdens het tweede J.S. Bach Salon krijgt de liefhebber een keur aan oude-, nieuwe muziek, beeldende kunst en modevormgeving te verwerken. De salon is 3 april van start gegaan met de opening van een tentoonstelling: schilderijen van Herman Brood en hoeden, baretten en petten van drie Neder landse mode ontwerpsters. Vorig jaar pakte Nieuwe Muziek uit met een eerste J.S. Bach-salon. Toen werd het gebouw kloveniersdoelen gevuld met klanken van hedendaagse muziek. Dit jaar is gekozen voor een confrontatie, of is het een afwisseling van hedendaagse composities met werken die Bach, de bekende barokcomponist, geschreven heeft. Volgens directeur Ad van 't Veer van Nieuwe Muziek wer den in de tijd van Bach weke lijks muziekuitvoeringen ge houden. Bij koud weer in kof fiehuizen en als de tempera tuur dragelijk was, in de par ken. De musici onder leiding van Bach zorgden dus voor een goede sfeer en het publiek, dat met koffie en broodjes de mu zikale prestaties volgde, kreeg op een prettige onderhoudende wijze muziek voorgeschoteld. Deze sfeer moet herleven in de Kloveniersdoelen, het koffie concert kennen we al en de organisatie zorgt ook voor Brood (Herman dus) en eten tijdens een marathónconcert. De achtergrond van de toch al sfeervolle ruimten in de Klove niersdoelen wordt gevormd door een collectie hoeden en VLISSINGEN - In het kader van Cultureel Gekleurd geeft het trio MO op zaterdag 10 april een unplugged optreden in De Piek aan de Hellebar- dierstraat. De groep speelt traditionele Portugese muziek (Fado) en he dendaagse muziek met Portu gese, Nederlandse en Engelse teksten. Ook heeft men Portu gese gedichten van onder ande re Pasoa op muziek gezet. De groep bestaat uit Luis de Sousa (van Portugese afkomst), gitaar en zamg, James van de Water, gitaar, zang en drumcomputer en Eveline Satink, zang. Zij spelen zelfgecomponeerde lie deren en songs van José Alfon so, Fausto en Amalia Rodri- gues. petten en tekeningen van Her man Brood. Bach herleeft door integrale vertolkingen van zes vioolsonates volgens de au thentieke uitvoeringspractijk en de marathonzitting waarin beide boeken van 'Das Wohl- temperierte Klavier (48 prelu des en fuga's) worden vertolkt door de eigenzinnige pianist Geoffrey Douglas Madge. De hedendaagse muziek wordt verdedigd door twee vooraan staande ensembles die vooral aandacht schenken aan moder ne Britse componisten. Het openingsconcert vindt donderdag 8 april plaats om 21.00 uur. Het Rietensemble Calefax, bestaande uit hoboïst Eduard Wesley, klarinettist Ivan Berix, saxofonist Raaf Hekkema, sax en basklarinet tist Lucas van Helsdingen en fagottist Alban Wesley, speelt het programma 'Modernen van alle tijden' met muziek uit vier verschillende tijdvakken, die zich buiten de platgetreden pa den begaf. Gespeeld worden madrigalen en ballades van Gesualdo, Machaut, Cuvelier en De Caserta, zes pianower- ken van Schönberg en een nieuw werk van G. Royé. Het meest in het oog springen de evenement van de Bachsa lon is het optreden van Madge die beide boeken van Das Wo- hltemperierte Klavier vertolkt. Dit doet hij in drie delen van een uur op zaterdag 10 april: 16.30, 20.00 en 22.00 uur. Een typische 'boterhammetjes'uit voering. Vier uur Bach degus- teren is een opgave die niet gemakkelijk is. Het wordt ver- (AD VERTE NTIE) M X Nooit meer dor of beschadigd haar of gespleten haarpunten. Hennapius Vitamine Haarwonder is haarcrème en -hersteller in één! Maakt uw haar soepel en zorgt voor extra vitaliteit en glans. Kan op nat en droog haar gebruikt worden. Voor elk haartype. Uitspoelen niet nodig. Nu 150 ml .ange Delft 2a (hoek markt) Geoffrey Douglas Madge brengt Bach op eigen wijze. eenvoudigd door koffie en brood in de twee pauzes en de wijze waarop Madge Bach in terpreteert. Geen authentieke vertolking op een 'droog' clave- cimbel, maar een uitvoering van vlees en bloed op een grote Steinway-vleugelpiano. Zij die de speelwijze van Glenn Gould kennen, zullen verbaasd staan, Madge doet het weer anders én met pianistiek vuur. De zes vioolsonates van Bach worden maandag 12 april om 20.30 uur, integraal uitgevoerd door Menno van Delft (clave- cimbel) en Johannes Leertou wer (viool). Deze verdedigers van de authenticiteit bena drukken in hun uitvoering het cyclische karakter van de zes sonates, geschreven in verschil lende toonsoorten. Bach ging steeds systhematisch te werk en deze sonates getuigen hier van. Het winnersteam van Atletica v.l.n.r. Alex Gesink, Michel Schrier, Frank Vanbesien, Gideon Dieleman, Daniel Muller, Wilfred Vreeke. VLISSINGEN - Drie teams van atletiekvereniging Atletica zijn naar België geweest om deel te nemen aan een avontu- rengala in Gent. De deelnemers moesten een zes meter hoge, steile want beklim men, mountainbiken op een ski-helling, kayakvaren en boogschieten. Het jongensteam (onder de achttien) bracht het er het beste vanaf: zij mochten de eerste prijs mee naar huis nemen. Het meisjesteam onder achttien eindigde als tweede. Alleen de senioren stelden wat teleur en moest genoegen ne men met een vierde stek. Het Balanescu String Quartet, bestaande uit A. Balanescu (viool), Clare Connors (viool), Bill Hawkes (altviool) en Caro line Dale (cello), heeft zich ge specialiseerd in het vertolken van post-minimale muziek. Om de Bachsalon een spetterend slot te bezorgen werken zij sa men met de sopraan Nicola Walker Smith. Het programma op vrijdag 16 april begint om 20.30 uur en bevat wereld- en Nederlandse premières van muziek van Geoff Smith en FOTO CAMILLA VAN ZUYLEN. Robert Moran. Verder nog he dendaagse composities van M. Nyman. K. Volans en A. Bala nescu zelf. Dit concert wordt opgenomen door de VPRO-ra- dio. De Toegangskaarten voor de concerten kosten ƒ20,- en 17,50, een abonnement kost 70,- of 60,-. De donateurs Nieuwe Muziek krijgen kor ting. Informatie via Nieuwe Muziek Kloveniersdoelen, Middelburg. Telefoon 01180-23650. Middelburg - Een expositie die hoort bij Bach en toch eigentijds is, wordt gehouden in de Kloveniersdoelen in Middelburg tijdens het J.S. Bachsalon. Een tentoonstel ling om je petje voor af te nemen. Tot 17 april te be zichtigen tussen 9.00 en 17.00 uur. Te zien zijn doeken van Her man Brood, die naast de Rock Roll ook brood ziet in beeldende kunst. Zijn werk doet denken aan strip verhalen. Hij vermijdt echter knap de gladheid en het cli ché van het beeldverhaal. Zijn lijntekening is snel, zijn inkleuring origineel en zijn waardering voor Haring, Ap pel en Hopper steekt hij niet onder stoelen of banken. Zijn dochterje Lola is een voort durende inspiratiebron. De doeken zijn te koop. Van Deanne Boerboom, Ma rianne Jongkind en Ans Wes- seling zijn er hoeden en pet ten te zien. De hedendaagse vormgevers van 'het hoofd deksel' hebben het niet ge makkelijk. Een hoed of pet moet modern en eigentijds zijn, verantwoord van vorm, draagbaar zijn en tegen het Nederlandse klimaat bestand zijn. Met veel kleur en vooral gewaagde vormen overtuigen de drie dames. Zij hebben bovendien een oplossing ge vonden voor de vrouwen die geen uitgebreide collectie hoofddeksels kunnen aan schaffen: een hoed die met een simpele beweging te ver anderen is en hoeden en pet ten in plaats van te kopen gewoon huren. Inge nieus....chapeau. ->*"W -m. PAASEIPARADE - Buurtvereniging Van Duyvenvoorde in Oos-Souburg nodigt kinderen jonger dan 10 jaar uit om op 2e paasdag, 12 april, mee te doen aan het eieren zoeken. Wie goed zoekt, kan ook nog een taart winnen. Opgave vanaf 8.M uur in De Schuur. Bij Vroom en Dreesman in Middelburg begint de zoektocht naar paaseieren zaterdag 10 april om 9.00 uur. Alle kinderen tot tien jaar kunnen op de eerste verdieping de produkten van de paashaas zoeken. PAASPRESTATIELOOP - In samenwerking met Atletica heeft buurtvereniging Van Duyvenvoorde een prestatieloop georganiseerd, die plaats vindt op 2e paasdag op de buiten wegen van Oost-Souburg. De afstanden zijn 2,5-5-10 km. Inschrijven in wijkgebouw De Schuur in Oost-Souburg, vanaf 9.30 uur, aanvang 10.30 uur, kosten deelname f 2,00, herinnering 3,75. PAASBINGO-DANSANT - Op zaterdag 10 april zijn er weer de prachtigste prijzen te verdienen tijdens de paasbin- go-dansant in wijkgebouw De Schuur in Oost-Souburg. PAASRIT - Auto- en Motorclub 'De Zeeuwen' in Vlissin gen start het nieuwe seizoen met een Paasrit op 2e paasdag. Inschrijving staat open voor leden en niet-leden in de A-klase (ervaren rijders) en B-klasse (beginners) van 13.00 tot 15.°" uur in sporthal De Stenge in Heinkenszand. PAASWANDELING - Vrouwenvereniging LAVA houdt op 2e paasdag een paasstadswandeling in Zierikzee, te beginnen met een gezamenlijk paasontbijt in De Gekroonde Suikerbiet in Zierikzee. Kosten 12,50, aanvang 10.00 uur. Aanmelding voor 8 april 01189-3095/01180-16301. ANTI VIVISECTIE - Van 3 t/m 15 april is tijdens de openingsuren in de Zeeuwse bibiliotheek de tentoonstelling 'Dieren op de Proef gesteld' te zien. De tentoonstelling is samengesteld door de Anti Vivisectie Stichting die zich richt op afschaffing van dierproeven in het algemeen. TONEEL - Toneelgroep De Kameleon speelt op dinsdag 13 april in Rehoboth in Oost-Souburg 'Schat aan de muur' en 'Laura'. Aanvang 14."' uur, entree ƒ2,50, kaarten bij leden Aktiva, Bachten Poorte. TOERTOCHT - Toerclub Walcheren houdt op zaterdag 10 april de jaarlijkse Walcheren-Bevelandtocht die een afstand van ca. 110 km. bedraagt. Start en aankomst in hotel Walcheren te Koudekerke, inschrijving tussen 8."' en 9." uur. TEKENINGEN - In het Francois Ryekhalshuis, Dam 71 in Middelburg, exposeert Jos Spierings van 4 april t/m 22 mei zijn tekeningen. Openingstijden: donderdag t/m zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en op afspraak. REUMAFONDS - De landelijke inzameling van het Natio naal Reumafonds in de week van 22 t/m 27 maart heeft in Middelburg 18.113,45 opgebracht. HARTEZORG - Hartezorg, een vereniging die zich bezig houdt met de voor- en nazorg voor hartpatiënten houdt op 14 april haar eerste jaarbijeenkomst in de Provinciale Biblio theek an de Kousteensedijk in Middelburg. Aanvang 19.30 uur. LOOPAVOND - Op donderdag 8 april kunnen lopers, trimmers en joggers om 18."1 uur op de kunststofbaan Baskenburg in Vlissingen geheel vrijblijvend schoenen van het merk Brooks passen en proberen. CARAVANNEN - Veilig Verkeer Nederland organiseert een cursus Veilig Caravannen. De cursus behelst twee theorie-avonden op 26 april en 3 mei van in het politiebureau aan de Vrijlandstraat 29 in Middelburg en een praktijkoefen- dag op het parkeerterrein van De Hooizolder in Westkapelle. De kosten van de cursus inclusief caravankeuring bedragen 60,00. Voor aanmelding of informatie: tel. 01180-29064/14496/12960. PURPLE- De vrouwenwerkgroep van het COC verzorgt vrijdag 9 april een video-avond. Om 19.30 uur wordt de film The Color Purple vertoond, om 22.15 uur gevolgd door Een vrouw als Eva. De filmavond wordt gehouden in het pand aan de Eigenhaardstraat 2 in Middelburg. Niet-leden betalen ƒ2,50. MIDGARD - Jongerencentrum Midgard aan de Middel burgse Kuiperspoort houdt zaterdag 10 april een swinga vond. Ieder uur wordt er een andere muzieksoort gedraaid, variërend van house tot reggae. Het begint om 21." uur en de entree bedraagt een gulden. Vrijdag 9 april komt gitarist Emy Green een concert geven. Vanaf 22.00 uur laat de singer/songwriter eigen werk en covers van Neil Young, Bob Dylan en Nick Drake horen. Toegang vijf gulden. PIEK - In jongerencentrum De Piek aan de Vlissingse Hellebaardierstraat gaat vrijdag 9 april een nieuw initiatief van start. Onder de naam Rap-Jam zetten enkele 'Etnoz' in samenwerking met De Piek een jamsessie neer met met een totaal andere formule dan de reguliere vrijdagavondsessie. Het jammen van RapJam is gericht op Rap, HipHop, Dance, SwingBeat en andere aanverwante stijlen. Een DJ levert de beats aan. RapJam vindt iedere vrijdagmiddag plaats van twee tot zes uur en is gratis toegankeljk. GEVONDEN - Bij de politie in Middelburg zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: Speelgoed zeehondje en varkentje, suède en wollen handschoenen, kindergymschoen, hoofdband, zonnebril, kinderbril, fietsleu- tel, kinderbril, fietssleutel, kinderzakdoek, pasfotoos, card- key, rode portemonnee, kinderstep, dameshorloge, plastic tas met regenjas, halsketting, sleutels, kentekenplaat, wit met rode poes. FLUORDISCO -In het Ontmoetingscentrum Dauwnedaele in Middelburg is woensdag 14 april een leuke activiteit voorkinderen van 9 tot 12jaar. Van 14.00 tot 15.30 uur kunnen ze zelf drummen en gitaar spelen onder leiding van deskun dige muzikanten. Ook kunnen er buttons gemaakt worden en staan er een popquiz, 'pop' corn en fluorschmincken op het programma. Ter afsluiting is er een fluordisco. De entree bedraagt één gulden. ANKH - Het ANKH-centrum in Westerzicht 418 start donderdag 8 april met een cursus psychische massage. In het weekend van 17 en 18 april is er een workshop Metafysica en op 21 april geeft Paolo Witte een lezing over Nooit meer ziek zijn. Zondag 25 april is er een mini workshop met als thema Welvaartsbeweustzijn, over leren omgaan met geld, altijd voldoende geld hebben en geld verdienen met leuk werk. Al deze activiteiten vinden plaats in het ANKHcentrum. HET LOO - Mensen die in september gratis meewillen naar paleis Het Loo om daar een opname bij te wonen van het EO programma Vrouw Zijn kunnen zich opgeven bij mevrouw Schutte, tel. 01180-14521. SNUFFELMARKT - Sportvereniging Jong Ambon houdt maandag 12 april een grote snuffelmarkt in het clubgebouw op het sportpark De Kruitmolen in Middelburg. Er kan van 8.00 tot 16.00 gesnuffeld worden, en er zijn lekkere Molukse hapjes te koop. MIDDELBURG Morgen op donderdag 8 april vindt de of ficiële start plaats van het Pilot Project Middelburg. Dit project behelst de samenwerking van de gemeente Middelburg en Arbeidsvoorziening Zeeland bij de aanpak van de langdurige werkloosheid, voorlopig voor de duur van een jaar. Doel van het project is om 250 gezamenlijke klanten te bena deren, waarvan 120 middels een reïntegratietraject zullen doorstromen naar de arbeids markt. Het gaat hierbij om een zeer intensieve en individuele vorm van begeleiding. Met iedere deelnemer wordt een op de persoon toegesneden plan van aanpak opgesteld. Dit kan ele menten bevatten als basisedu catie, banen- en beroepeno- riëntatie, het opdoen van wer kervaring, beroepsgerichte scholing, bemiddeling naar een baan en nazorg op de werk vloer. Bij de samenwerking van arbeidsbureau en gemeente Middelburg verricht een mede werker van de sociale dienst zijn werkzaamheden binnen het arbeidsbureau. Een belang rijk winstpunt voor de werk zoekende is dat deze hierdoor voor verschillende zaken bij één loket terecht kan. Bij de aanpak van langdurige werk loosheid speelt de samenwer king tussen arbeidsbureaus en uitkeringsinstanties een steeds belangrijkere rol. Zo wordt naast dit gezamenlijk project binnenkort ook een begin ge maakt met bestandsvergelij- kingen van de arbeidsbureaus en sociale diensten in Zeeland. De doelgroep voor het Pilot Project Middelburg wordt ge vormd door ingeschreven werklozen, die vanuit de WW komend in de RWW zijn beland en nog geen hercontróle heb ben gehad. Gegadigden zijn tussen de 22 en 50 jaar, hebben extra begeleiding nodig en die nen goed gemotiveerd te zijn. De financiering wordt voor 55% gedekt door de gemeente Middelburg en het Regionaal Bestuur voor de Arbeidsvoor ziening. De resterende 45% komt uit het Europfees Sociaal Fonds.

Scheldebode | 1993 | | pagina 7