Gastenvoordeelkaart voor toeristen Studie kan je leven rijker maken Stagiaires uit Bangladesh Info-avond over psoriasis New-wave party in de Piek Gemeente Domburg int toeristenbelasting via de achterdeur Kevin Coyne in Vestzaktheater SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 10 MAART1993 Extra service Vouchers Geen sancties OOST-SOUBURG - Het Regio naal Educatief Centrum in Middelburg ondersteunt een grote hoeveelheid instellingen voor volwassenenonderwijs op Walcheren. In de Scheldebode wordt regelmatig aandacht be steed aan deze vorm van on derwijs. Deze week de cursus MAVO/HAVO van de DAS, de Dag- en Avond School Zee land. „Ik zou het wel van de daken willen schreeuwen: 'ga toch eens iets doen, ga een cursus volgen. Ga iets leren, het geeft je leven zoveel invulling'". Dat zegt Hannie Jobse-Janse die nu aardrijkskunde doet op MAVO niveau bij de DAS. „Als ik het aardrijkskunde certificaat heb wil ik nog aardrijkskunde op HAVO niveau gaan doen en als alles goed gaat kan ik in 1995 het HAVO diploma in ont vangst nemen". Want Hannie is al een tijdje bezig. In 1980 begon ze met Nederlands en Engels, eerst op MAVO en daarna op HAVO niveau, daar na volgden geschiedenis en biologie. Hannie kwam in 1938 in Oost- kapelle ter wereld. „En ik mocht van m'n ouders naar de ULO, dat was toen heel wat. Maar m'n vrienden en vrien dinnen gingen allemaal verdie nen en daarom ben ik na drie jaar van school afgegaan. Ik trouwde, kreeg kinderen en op den duur ga je het jammer vinden dat je je opleiding niet hebt afgemaakt. En dan bedoel ik niet 'jammer dat ik geen diploma heb' want het gaat niet om het aanzien van het diploma, het gaat om de ken nis. Door alles wat je in je opneemt worden je interesses zoveel breder. Een voorbeeld: toen ik geschiedenis deed gin gen we ook op schoolreis naar Berlijn. En net in die tijd werd Honecker afgezet. Dat nieuws heb ik toen echt op de voet gevolgd. „Je gaat de krant ook heel anders lezen, ik volg nu ook de gemeentelijke, de landelijke en de buitenlandse politiek en ik ben meer geïnteresseerd in het regeringsbeleid. En je kunt nog eens ergens over meepraten". Het onderwijs aan de Dag- en Avondschool richt zich hele maal op volwassenen. Zij kun nen een vakkenpakket kiezen dat past bij hun omstandighe den. En een pakket, dat kan ook één vak tegelijk zijn. Per vak ga je één ochtend in de week naar school, van kwart voor negen tot kwart over tien, en voor het huiswerk is Hannie nog ongeveer twee uur per week kwijt. „Maar tegen de examentijd zit ik weieens va ker met de boeken op tafel hoor, want ik vind het echt een uitdaging om het zo goed mo gelijk te maken. Het geeft me echt een kick". Het niveau van de MAVO en HAVO opleiding bij de DAS is exact hetzelfde als bij de 'ge wone' MAVO en HAVO oplei dingen. Alleen het tempo ver schilt. „En de sfeer, vult Han nie aan, „de sfeer bij de DAS is zo makkelijk, de docenten wer ken zó mee. Ik moet bijvoor beeld een repetitie inhalen. Dan wordt er gevraagd wan neer dat je schikt. En als je je huiswerk niet gedaan hebt en je weet geen antwoord op een vraag, nou dan weet je het niet. „Als een schooljaar pas begint dan zitten de jongeren nog wei eens naar je te gluren, zo van: ze zou m'n moeder kunnen zijn, ja ik ben 55 jaar dat mag er best in, maar later gaan we heel leuk met elkaar om, je helpt elkaar en bij een examen is iedereen even zenuwachtig. Voor veel vrouwen is het een barrière om alleen naar school Hannie Jobse te gaan. Maar dat heoft volgens Hannie Jobse helemaal geen probleem te zijn. „Er is altijd wel iemand waar je mee op kunt trekken. En het is leuk om via de school vriendinnen te krijgen die in de dezelfde om standigheden verkeren. Want het thuisfront moet natuurlijk wel een beetje meewerken. Mijn man moet er wel eens een beetje om lachen, dan heeft ie het over 'je schooltje', maar hij staat er wel achter en m'n kinderen vinden het ook wel leuk". En wat gaat Hannie doen na het einddiploma? „Dan ga ik weer wat zoeken, ik wil nog weieens economie doen, of Ne derlands op VWO niveau". Domburg/Oostkapelle - Van een landelijke primeur durven' ze niet te spreken maar een nieuwtje is het wel: Toeristisch Domburg en Oostkapelle intro duceren begin april de Gasten voordeelkaart voor toeristen die daar overnachten. De kaart is tot stand gekomen in nauwe samenwerking met vertegen woordigers van het toeristisch bedrijfsleven, de VVV's en de gemeente. De kaart heeft als doel de gasten net iets meer te geven dan de toeristen die el ders verblijven. De gastenvoor deelkaart zal door de gemeente aan alle logiesverstrekkers worden uitgegeven. Opvallend detail daarbij is dat d.m.v. een aangehecht vouchtersysteem de te innen toeristenbelasting kan worden bijgehouden. De gas tenvoordeelkaart is de eerste in z'n soort in de provincie Zee land. Het idee voor een gastenvoor deelkaart in de gemeente Dom- burg bestond al meer dan vijf jaar, maar ondervond altijd veel tegenstand. Die tegen stand kwam voort uit het feit dat de gemeente die kaart graag wilde om tegelijkertijd de te innen toeristenbelasting te kunnen controleren. De lo giesverstrekkers waren daar niet bepaald van gecharmeerd. Het was de gemeente al jaren een doom in het oog dat het afdragen van de toeristenbelas ting op grote schaal ontdoken werd. Controle gebeurde slechts steekproefsgewijs. Vol gens onofficiële schattingen beloopt het aantal 'zwarte' overnachtingen (dus overnach tingen die niet geregistreerd staan en waarover geen toeris tenbelasting wordt afgedragen) tussen de 100.000 en 200.000. Bij de huidige toeristenbelas ting van 1,85 gulden per per soon per nacht loopt het verlies voor de gemeente dus in de tonnen. Wethouder Maljaars is voorzit ter van de werkgroep die de gastenvoordeelkaart nu wél van de grond heeft gekregen. Aan hem de vra^g waarom nu wel en toen niet de voordeel- kaart mogelijk werd. Maljaars:"Dat ligt denk ik aan twee dingen. Ten eerste hebben de ondernemers nu zelf de kar getrokken en niet de gemeente. De toeristische bedrijven in de gemeente. De toeristische be drijven in de gemeente wilden al langer een bepaalde extra service aan hun gasten kunnen bieden en zo'n gastenvoordeel kaart is daartoe een uitstekend middel. Ten tweede is het zo dat het toentertijd de opzet van de gemeente was om de kaart te combineren met het innen van toeristenbelasting. Dat was het directe doel. Die opzet heb ben we lossgelaten. Het doel is nu primair de promotie van de gemeente en de voordelen voor de gast. Dat desondanks de kaart toch het voordeel heeft gekregen om hiermee tegelij kertijd de te innen toeristenbe lasting te controleren, is vanuit de werkgroep zelf gekomen, niet vanuit de gemeente". Volgens Maljaars is die contro le echter niet sluitend. De lo- giesverstrekker is namelijk niet verplicht om de gastenvoor deelkaart uit te geven. Daarbij moet wel worden aangemerkt dat het de gast zelf is die uiteindelijk om de kaart gaat vragen omdat hij anders zijn voordeel misloopt. Via aan plakbiljetten overal in de ge meente zal de toerist van de voordeelkaart op de hoogte worden gebracht. Heeft de lo- giesverstrekker geen gasten- voordeelkaarten dan loopt hij natuurlijk het risico z'n gasten kwijt te raken. Het nadeel van de kaart is dat de geldigheids duur bepaald wordt door de datum die aan het begin van het verblijf wordt ingevuld. Wil de gast bijvoorbeeld één nacht langer blijven dan moet ook weer een nieuwe kaart worden ingevuld. De logiesver- strekker zal dan eerder geneigd zijn geen nieuwe kaart in te vullen, zeker als de gast daar voor die ene nacht niet om vraagt. Ook dan is de controle weg. Krijn Coppoolse is eigenaar van camping Ons Buiten in Oostkapelle en als lid van de werkgroep een van de voor trekkers in de totstandkoming van de kaart. Hij legt het sys teem van de kaart uit. Cop poolse: „Voor het voorbeeld van zo'n gastenvoordeelkaart hebben we vooral in het bui tenland gezocht. In Duitsland en Oostenrijk bijvoorbeeld. We hebben er een paar naast el kaar gelegd en voor ons de beste eruit gekozen. De gasten voordeelkaart bestaat uit een doordruksysteem met drie vouchers. Een voucher is voor de gast, een voor de logiesvers- terker en een voor de gemeente. Op de laatste twee vouchers kan tevens de toeristenbelas ting worden ingevuld zodat ge meente en logiesverstrekker meteen weten hoeveel moet worden afgedragen. De kaart bevat daarnaast een lijst met de bedrijven die korting geven en wat die kortingen inhouden. De drukkosten worden gedra gen door de gemeente, de Ra- bobanken uit Domburg en Oostkapelle en door de kor tinggevers. De gemeente geeft de kaarten uit en houdt bij aan welke logiesverstrekker en hoeveel er zijn uitgegeven. Aan de hand van de nummers kun nen ze nagaan of alle vouchers weer zijn teruggekomen." Dat er nog enige nadelen aan de kaart zullen kleven beseffen VLISSINGEN - Vier ambtena ren uit Bangladesh lopen deze maand stage bij de afdeling Stadsontwikkeling en Beheer. Een vijfde brengt een kort be zoek aan de regionale brand weer. Het is de bedoeling dat de ambtenaren na afloop van deze stage zelf een plan van aanpak kunnen schrijven voor hun eigen stad in Bangladesh. Bij de dienst Stadsontwikke ling komen de heren Farukh Aziz uit Dhaka en Shawat Ali uit Chittagong stage lopen. De sector Beheer krijgt Abdus Sa- lam uit Dhaka en Abdul Hanna Heru uit Khulna op bezoek. Mr. Shawkat Ali, die in Bang ladesh belast is met de uitvoe ring van het rampenplan krijgt een apart programma over rampenbestrijding aangeboden door de regionale brandweer. De eerste stagedag maakten de heren kennis met het college van B&W, de stagebegeleiders en het dagelijks bestuur van de begeleidingscommissie Vlissin- gen-Bangladesh. De stagiaires vertelden iets over hun eigen gemeente en de werkwijze van hun dienst en de daarmee sa menhangende problematiek. Tijdens de stage worden bezoe ken gebracht aan de waterzui vering bij Ritthem, de havens van Vlissingen, ATM in Moer dijk, de regionale brandweer, de politie en de Deltawerken. De Gastenvoordeelkaart qeeft de overnachtende toerist korting op de entreeprijzen bij de Parel en op verhuur van fietsen. FOTO: HARRY DE LANGE ook Maljaars en Coppoolse. Voor de grotere bedrijven zal het uitschrijven van de kaarten een vrij arbeidsintensief kar wei worden. De gast die van zijn logiesverstrekker geen kaart krijgt kan zijn beklag doen bij de VVV, die dat op haar beurt weer door kan ge ven aan de gemeente. Sancties zijn evenwel niet voorhanden en de VW kan voor de gast geen kaart uitschrijven. De gast is daarmee dus niet direct geholpen. De vraag is ook of de VW of de gemeente elke lo giesverstrekker die gen kaart verstrekt even zal bellen. Bij nadere bestudering van de gastenkaart blijken ook de voordeeltjes wat tegen te val len. Alleen de Parel geeft een redelijke korting op de prijzen voor o.a. zwemmen, bowlen, squashen en de schoonheidssa lon. Ook op de parasol-, strandstoel en windschermver- huur zit wel een redelijke kor ting maar dit geldt natuurlijk alleen in het seizoen en dan ook nog op mooie dagen. Op de fietshuur krijgt men alleen korting op weekhuur en niet op de dagprijs. Grotere attracties als het Zeeuws Museum, Histo- rama en Miniatur Walcheren ontbreken en ook de Delta Ex po geeft alleen een poster wee. Coppoolse geeft toe dat de kor tingen nog niet helemaal zijn wat de werkgroep ervan ver wacht had. Hij hoopt echter op de promotionele waarde van de kaart."De kortinggevers", zegt hij, "worden vermeld op de kaart, die wordt gedrukt in een aantal van 55.000 stuks. De kortinggever betaalt hiervoor slechts 100 gulden. Dat is na tuurlijk hele goedkope reclame. We hopen dan ook dat na dit seizoen de bedrijven die nog niet meedoen de voordelen van de kaart in zullen zien en vol gend jaar alsnog hun medewer king zullen verlenen". DONDERDAG 07.05 Nieuws en actualiteiten, met om 07.15 het weer in de provincie. 07.30 ANP-bulletin 07.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 07.40 De dag van 07.50-08.00 De Agenda. 12.05 Nieuws en actualiteiten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.30 VLISSINGEN - Kevin Cayne treedt donderdag 11 maart op in het Vestzak aan het Bel- lamypark. Kevin Coyne, de roemruchte, cynische entertainer van En gelse origine, maakte ruim 20 jaar geleden al eigenzinnige rock op het scherp van de sne de met uit het leven gegrepen songs: sentimenteel soms, ko misch ook, vaak intens, maar altijd eerlijk en gepassioneerd. In 1973 verscheen "Marjory Razorblade" en in '74 "Blame in on the night". Stijlwendin gen, experimenten met geluid en songstructuren en zijspron getjes naar de blues en de punk-avant-la-lettre karakte riseerden de rest van zijn pla ten uit de jaren '70 en '80, een periode waarin Coyne ook di verse malen in Vlissingen te zien was, soms met band, soms solo. Een commercieel megasucces is Coyne nooit geweest, maar toen hij gevraagd werd om Jim Morrison op te volgen bij The Doors, leek het sterrendom even binnen handbereik. Maar de eigenzinnige artiest weiger de de geboden kans. Bekende fans heeft hij in ieder geval wel: John Lydon (PIL), Sting en John Peel zijn warme pleit bezorgers voor zijn stemgeluid dat zweeft tussen het subtiele van Van Morisson, het brute, expressieve geweld van Joe Cocker en de vocale experi menten van Captain Beefheart. Na enige jaren van schijnbare stilte verscheen vorig jaar "Wild Tiger Love", door recen senten geroemd als zijn beste plaat waarop Coyne openhartig zingt over zijn veelbewogen le ven. Realisme, intensiteit en emoties staan nog altijd voorop bij deze Britse bard met de karakteristieke warrige haar dos. Zijn optreden in de Vlis- singse reeks singer/songwriters is een unieke kans om deze 'survivor' weer een aan het werk te zien. Aanvang 20.30 uur. Kaarten kosten f 17,50 (voor JTK, CJP en Pas 65 f 14,00) en zijn in voorverkoop bij de VVV Vlis singen, tel. (01184) 12345. ANP-bulletin 12.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 12.35 Te kust en keur. Consumentenprogramma met Theo Richel en Tine van Kooten. 12.55-13.00 De Agenda. 16.03-17.00 Een vak apart, een programma over gewone en ongewone beroepen. 17.03 Nieuws en actualiteiten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.30 ANP-bulletin 17.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 17.35 Zegt u 't maar, luisteraars reageren op een actueel thema. 17.55-18.00 De Agen da. VRIJDAG 07.05 Nieuws en actualiteiten, met om 07.15 het weer in de provincie. 07.30 ANP-bulletin 07.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 07.40 De dag van 07.50-08.00 De Agenda. 12.05 Nieuws en actualiteiten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.30 ANP-bulletin 12.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 12.35 Het Fort Zee- landia, programma over de Zeeuwse burger en zijn bestuur. 12.50 De wekelijkse column van M.C. Verburg. 12.55-13.00 De Agenda. 16.03-17.00 UIT, uitgaanstips voor het weekend. 17.03 Nieuws en actualiteiten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.30 ANP-bulletin 17.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 17.35-18.00 Zeeuws diep, forum met opinielei ders. Vandaag met Ria Geluk (staten lid D66), Josje de Koning (boerin) en Ton Verbree (burgemeester Reimers- waal. voorzitter CDA-Zeeland). ZATERDAG 10.03-13.00 "Dag-Week!" Program ma voor de vrije zaterdag met het Zeeuwse weerbericht, gasten, boek bespreking, culinaire tips 'van de chef/kok, de hobby van het mu- seumspel en een overzicht van de zaterdagkranten. 16.03-18.00 Om roep Zeeland Sport. ZONDAG 10.03-11.00 "Die 's nog van voor d'n oorlog", Adrie van Oorschot ontmoet tijdgenoten. 11.03-13.00 "De Schoone Waardin". Cultureel zon dagmagazine met centrale gast, een Zeeuw in den vreemde en de klassie ke platenkeus van Herman Goetheer. 14.25-14.30 Omroep Zeeland Sport. 15.25-15.30 Omroep Zeeland Sport. 16.25-16.30 Omroep Zeeland Sport. 17.03-18.00 Omroep Zeeland Sport. MAANDAG 7.05 Nieuws en actualiteiten, met om 07.15 het weer in de provincie. 07.30 ANP-bulletin 07.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 07.40 De dag van 07.50-08.00 De Agenda. 12.05 Nieuws en actualiteiten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.30 ANP-bulletin 12.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 12.35 Het spelletje "Wegwies". 12.40 Reportage, vraag gesprek. 12.55-13.00 De Agenda. 16.03-17.00 Sportmeneer, het diepe re wezen van de sport met Koen Mijnheer. 17.05 Nieuws en actualitei ten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.30 ANP-bulletin 17.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 17.35 De ronde van Zeeland, een ontdekkings tocht door de provincie. Vandaag: Cats 17.55-18.00 De Agenda. DINSDAG 07.05 Nieuws en actualiteiten, met om 07.15 het weer in de provincie. 07.30 ANP-bulletin 07.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 07.40 De dag van 07.50-08.00 De Agenda. 12.05 Nieuws en actualiteiten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.30 ANP-bulletin 12.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 12.35 Gesprek van de week. 12.55-13.00 De Agenda. 16.03-17.00 Gefeliciteerd! Verzoek- platenprogramma. 17.05 Nieuws en actualiteiten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.30 ANP-bulletin 17.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 17.35 Vogels, vissen en Piet Smeer poets, een programma over natuur en milieu met Theo Richel. 17.55-18.00 De Agenda. WOENSDAG 07.05 Nieuws en actualiteiten, met om 07.15 het weer in de provincie. 07.30 ANP-bulletin 07.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 07.40 De dag van 07.50-08.00 De Agenda. 12.05 Nieuws en actualiteiten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.30 ANP-bulletin 12.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 12.35 Streekeigen, programma over Zeeuwse zaken. 12.55-13.00 De Agenda. 16.03-17.00 Het Kanaal door Zeeland, programma over kunst en in de provincie. 17.05 Nieuws en actualiteiten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.30 ANP-bulletin 17.32 Regionaal nieuwsoverzicht. 17.35 "Goed Zeeuws" met Bram Francke, taaipro gramma over Zeeuwse dialecten. 17.55-18.00 De Agenda. SPOOR -De Nederlandse Vereniging van Belangstellenden in het Spoor- en tramwegwezen (NVBS) belegt op vrijdag 12 maart een avond over het railvervoer in Berlijn voor en na de 'Wende' in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteense Dijk in Middelburg. Aanvang 19." uur. EXPOSITIE - In de Concert- en gehoorzaal aan de Singelstraat in Middelburg exposeert Marijke Visser tot eind april olieverfschilderijen. KINDERKLEDING - In peuterspeelzaal De Vrolijke Keet aan de Koepelstraat in Serooskerke wordt op vrijdag 12 maart van 15." tot 16.30 uur een kinderkledingbeurs gehou den. VERNIEUWINGSDIENST - De Pinkstergemeente houdt op woensdagavond 10 maart een vemieuwingsdienst in de Open Hof aan de Alexander Gogelweg in Vlissingen. Aan vang 19.30 uur. GEVONDEN - Bij de politie in Vlissingen zijn de volgende voorwerpen en dieren aangegeven: zwarte kat, bruin konijn, buskaart, kinderwant, dameshorloge, regenbroek, portemon nee, broche (vlinder), ras, diverse sleutels. Bij het dierenasiel in Vlissingen zijn twee cypers/witte poezen aangegeven. Bij de politie in Middelburg kwamen de volgende voorwerpen binnen: nylon touw, bankbiljetten, zakagenda 1980, wanten, handschoenen, duikershorloge, portemonnees, damesring, kinderring, ketting, diverse sleutels. Bij het dierenasiel in Middelburg werd een jonge cyperse poes binnengebracht. HOBBYMARKT - Dinsdag 16 maart wordt van 14.00 tot 16.00 uur een hobbymarkt gehouden in de Kwikstaart aan de Nagelenburgsingel in Oost-Souburg. Er zijn ondermeer handwerken te koop van de creatieven groep Bachtenpoorte. CINEMATOGRAAF - Onder auspiciën van de Alliance Fran?aise des Pays-Bas houdt Christine Servais uit Lyon een lezing over de uitvinders van de cinematograaf, Auguste en Louis Lumière in de Zeeuwse bibliotheek aan de Kousteense- dijk in Middelburg op vrijdag 12 maart. Aanvang 20.00 uur. Club Jeu de Boules (pétanque) houdt op zaterdag 13 maart een doublettetoemooi in manege De Gouwe Rijers te Seroos kerke. Aanvang 10.™ uur, inschrijving vanaf 10.°° uur, kosten ƒ5,00. RECLAME - Dat is het onderwerp van een avond die de Staatkundig Gereformeerde Jongerengroep Walcheren belegt op 12 maart in een zaal bij de gereformeerde kerk in Aagtekerke. Aanvang 19.30 uur. VAKANTIECURSUSSEN - Bij de Zeeuwse Volksuniversi teit aan de Spanjaardstraat in Middelburg gaan half maart vakantiecursussen Frans, Hongaars en Duits en een cursus Paaseieren beschilderen van start. Voor inlichtingen en opgave: 01180-34800. BRANDWONDEN - Voorlichtingsconsulent J. Spaeter van de Nederlandse Brandwonden Stichting houdt een lezing over brandwonden bij 'Herrijst' aan de Markt in Westkapelle op 11 maart van 14.°° tot 16.00 uur. VOLKSDANSGROEP - In wijkpost De Woelige Werf van de Stichting Welzijn Ouderen aan de Rijnstraat in Middel burg gaat op woensdag 32 maart een volksdansgroep van start voor beginners en gevordereden. Aanvang 13.3° uur. Inlichtingen 01180-23282. BORSTVOEDING - La Leche League belegt woensdag 17 maart een voorlichtingsavond over borstvoeding. Het thema is 'de kraamtijd'. De bijeenkomst vindt plaats in het pand aan de Veerseweg 153 te Middelburg. MEDITEREN - Transcendente Meditatieleraar Wim Kooy geeft dinsdag 16 maart informatie over de TM-cursussen. In zaal 2 van de bibliotheek aan de Kousteensedijk in Middel burg, om 20.00 uur. Toegang: vijf gulden. VRIJE SCHOOL - Maandag 15 maart is er om 20.00 uur in de Vrije School aan de Arondeusstraat 59 in Middelburg een informatieavond over de ontwikkeling van de kleuter en de plaats van de jaarfeesten binnen de kleuterklassen. ROMMELMARKT - Wijkvereniging Middelburg-Zuid houdt zaterdag 13 maart een kinderrommelmarkt in het Zuiderbaken, van 13.30 tot 16.30 uur. Voor een gulden kunnen leden van de vereniging een tafeltje huren. Kinderen die geen lid zijn betalen twee gulden vijftig, 's Avonds is er een disco voor kinderen van twaalf jaar en ouder met medewerking van Michels Light Show, van 19.30 tot 22.30 uur. COMPUTER - De Hobby Computerclub komt maandag 15 maart bijeen in wijkcentrum Open Hof aan de Alex. Gogel weg in VLissingen. Mensen die problemen met hun computer hebben kunnen daar om 20.00 uur terecht. Er is ook een Artec Full Color Flatbed scanner aanwezig. SONJA BAREND - Vrouwenvereniging LAVA brengt 27 maart een bezoek aan de uitzending van Sonja Barend in de Rode Hoed in Amsterdam. De bus vertrekt om 17.00 uit Vlissingen, 17.15 uit Middelburg en 17.40 uit Goes. De kosten bedragen vijftig gulden, inclusief entree. Opgeven voor dit uitstapje, dat alleen voor vrouwen is, kan telefonisch bij 01180-29305. VOORJAARSBAL - De activiteitencommissie Open Hof aande Alex. Gogelweg in Vlissingen houdt 12 maart een dansavond met levende muziek door het duo Anthon Boer. Tevens is er een verloting. Toegangskaarten kosten vijf gulden en zijn verkrijgbaar bij de beheerder en aan de zaal. Aanvang 20.00 uur. UITVOERING -Brassband Crescendo uit Oostkapelle geeft vrijdag 12 maart haar jaarlijkse uitvoering in de Halve Maan. De brassband en het jeugdorkest treden beide voor het voetlicht. De aanvang is 19.30 uur en na afloop is er bingo. BERGEN OP ZOOM - Op don derdag 11 maart houdt de Pso- riasisvereniging Noord-Bra bant en Zeeland met medewer king van de Reumapatiënten vereniging Bergen op Zoom een thema-avond over Artritis Pso- riatica in de Blauwe Zaal van het Lievensberg Ziekenhuis aan het Boerhaaveplein 1 in Bergen op Zoom. De aanvang is om 20.00 uur, de toegang is gratis. Dr. P.E.H. Seys, reumatoloog, en dr. A.G.S. van Ramshorst, dermatoloog, beiden werkzaam in ziekenhuis Lievensberg, ver lenen hun medewerking. Na een korte inleiding over psoria sis zal dr. Seys wat vertellen over reuma en daarna uitvoerig Artritis Psoriatica en de be handeling daarvan belichten. Er zal ruime gelegenheid zijn vragen te stellen over deze vorm van psoriasis die gepaard gaat met gewrichtsklachten. In de pauze is informatie over beide organiserende verenigin gen verkrijgbaar. VLISSINGEN - Op zaterdag 13 maart is er een new-wave party met diverse dj's en een optreden van Flat Battery in de Piek aan de Hellebardierstraat. Aanvang 21.00 uur. Entree f 5.- De Walcherse formatie Flat Battery is ontstaan in 1989. De leden waren toen Dimitri van Wezel op gitaar en zang, Eric Janson op bas, Johnny v.d. Horst op drums en Leo de Pan die de zang voor zijn rekening nam. Na twee optredens werd een tweede gitarist aangetrok ken in de persoon van Mario Aspeslagh. Er waren al optre dens in o.a. Midgard te Middel burg, de Piek te Vlissingen en op het anywavefestival in Brogum te Zierikzee, waar ze van hun toen pas uitgebrachte demo vijftien exemplaren kon den verkopen, wat overigens voor de bandleden een onver wachts succes was. Eind 1992 bésluit Johnny van de Horst, in overleg met de andere bandle den, de band te verlaten. Het optreden in de Piek wordt voor Johnny v.d. Horst zijn af- scheidsoptreden, terwijl tege lijkertijd de nieuwe drummer, Jasper Goedman, geïntrodu ceerd zal worden. Voor en na het optreden van Flat Battery zal er weer een flinke hoeveelheid alternatieve dansmuziek, van oude new wa ve tot nieuwe techno gedraaid worden en zal er als extra een videoscherm met muziek te zien zijn. f

Scheldebode | 1993 | | pagina 7