HE SCHELDEBODE on&oJ_ in de sport ACTIE ZUINIG STOKEN fiet weten waard Valkenisse voert 25 jaar eigen vlag De Binderije specialiseert zich in Japanse Bonsai's Nieuwe infogids Vlissingen Beurs Alterna Zeeland '93 Jan Peter Davidse begint hengelsportspeciaalzaak Informatieavond HBO-V Kamer van Koophandel is voor seizoensverlenging Verstandelijk gehandicapten exposeren hun kunstuitingen Volop evangelisatie activiteiten 1993 rt Is rtto K»; p» nut VLISSIflGC Een avondje uit via de VW Diploma's leerlingmonteurs installatietechniek Groot Stelle Brammetje Dump sponsort E2 HE SCHELDEBODE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 10 MAART1993 Betekenis van de kleuren is niet bekend Kaartjes concert Bruce Springsteen re— Uitvoering Astrow HUISARTSEN TANDARTSEN APOTHEEK DIERENARTSEN KERKDIENSTEN Bewegingsstudio Kruijs krijgt een schoonheidssalon Tabel voor de week van 01-03-1993 t/m 07-03-1993 Week 18 door Jos Poels VALKENISSE - Misschien wel de merkwaardigste Zeeuwse gemeentevlag is die van Valke nisse. Het doek heeft twee ba nen wit en blauw, met daarop het volledige gemeentewapen. De vlag bestaat inmiddels 25 jaar maar bij de gemeente is niet meer bekend wat de diepe re zin van de kleuren is. De gemeente Valkenisse ont stond op 1 juli 1966, door het samengaan van Zoutelande, Koudekerke en Biggekerke. Op 6 januari 1967 zette koningin Juliana op paleis Soestdijk haar handtekening onder een Koninklijk Besluit, waardoor Valkenisse een eigen wapen kreeg. In dit KB werd het bla zoen omschreven als: "Gaffel- gewijze verdeeld: boven in goud een leeuw van keel en over alles heen een barensteel van azuur; rechts in keel een kerk van goud; links in sabel een schar van zilver, paalsge- wijze geplaatst. Het schild ge dekt met een gouden kroon van drie bladeren en twee paarlen." De heraldiek, zoals de weten schap heet die zich bezighoudt met het bestuderen van wa pens, kent een eigen manier van beschrijven. Als in een wa pen sprake is van links en rechts, wordt altijd juist het tegenovergestelde bedoeld: links is rechts en recht is links. Dit omdat een wapen wordt omschreven alsof de heraldicus er zelf achter staat en vanaf die plek alles aanwijst. Keel is de heraldische benaming voor Het wapen van de gemeente Valkenisse rood, azuur is blauw en sabel is in feite zwart. Het wapen van Valkenisse werd samengesteld uit de wa pens van de gemeenten die erin opgingen. Op deze manier ko men ze weer terug in de vlag, die op haar beurt ook weer verwijst naar het eens zelfstan dig bestaan van deze plaatsen. Het bovenste deel van het wa pen duidt op Zoutelande, de kerk op Koudekerke en het visje (een schar) herinnert aan Biggekerke. Volgens de zeventiende-eeuwse Nieuwe Cronijk van Zeeland, die door M. Smallegange werd geschreven, was de schar het embleem van de familie Van Beekercke. Andere - latere - bronnen menen dat het hier gaat om een sprekend wapen. In Biggekerke zouden scharren 'biggen' zijn genoemd. De leeuw met barensteel herin nert aan het geslacht Van Zou telande, een jongere tak uit het huis van de graven van Hol land. De kroon op het wapen is een zogenaamde gemeente- kroon, die elke Nederlandse gemeente op haar wapen mag voeren. De betekenissen van de emble men op het gemeentewapen, dat het belangrijkste bestand deel is van de vlag van Valke nisse, is vrij gemakkelijk te achterhalen. Anders zit het met de betekenis van de vlagge- kleuren wit en blauw. Een ge meentewoordvoerder: "Waar om voor wit en blauw is geko zen, is niet meer te achterha len. Het is mogelijk dat deze keuze is gedaan omdat de kleu ren ook voorkwamen in de vlaggen van de voormalige ge meenten." Na 25 jaar is er al geen zeker heid meer over de herkomst van de twee vlaggekleuren. Waarschijlijk zijn de kleuren van de Zeeuwse provincievlag gebruikt. Die bestaat immers uit blauw-witte golven, met daarop het provinciewapen. Op deze manier werd duidelijk ge maakt dat Valkenisse in Zee land ligt. In Middelburg is een eers._ aanzet gegeven voor de inrich ting van een galerie, waar kunst-uitingen van verstande lijk gehandicapten te zien zijn. SPD-Zeeland, het sociaal pe dagogisch dienstverleningscen- trum voor mensen met een ver standelijke handicap, heeft in het hoofdkantoor aan de Sin gelstraat ruimte gemaakt om de kunstuitingen te kunnen tentoonstellen. De eerste werk stukken van de galerie zijn ge maakt door bewoners van "Vij vervreugd" in Middelburg en "Den Berg" in Goes en door de deelnemers van he dagverblijf I "De Windroos" in Middelburg. Het is de bedoeling dat bij toerbeurt schilderijen van ver- standelijk gehandicapten- die gebruik maken van dag- en verblijfsvoorzieningen- worden geëxposeerd. Het publiek kan er tijdens de openingsuren van het SPD-kantoor van kennis nemen. De vestiging in Middelburg is aanzienlijk uitgebreid. Dat heeft te maken met de vergro ting van het pakket aan ambu lante dienstverleningsvormen. Een laatste ontwikkeling be treft de inrichting van een in formatiecentrum, waar ver standelijk gehandicapten zelf, maar ook ouders, familie, vrij willigers en hulpverleners kun nen kennis nemen van een veelheid aan gegevens over al les wat met een verstandelijke handicap te maken heeft. Een vrijblijvende oriëntering staat centraal. De inrichting van het informatiecentrum is bedoeld om een drempel weg te nemen voor diegenen, die denken dat ze met het verzamelen van in formatie meteen aan de SPD VLISSINGEN - De Gerefor meerde Gemeente houdt vrij dag 26 maart een avangelisatie zangavond in het kerkgebouw aan de Lannoystraat 2 te Vlis- singen. In Middelburg is er in het gebouw van de Baptisten gemeente aan de Herengracht een informatieve bijeekomst over het Antwerpen '93 project. Tijdens de evangelisatiezanga vond spreekt evangelist Van Dooijeweert uit Tilburg over 'Pasen...een open graf??' Het Mamixkoor verleent medewer king, de aanvang is 19.45 uur en de toegang is gratis. In Antwerpen wordt van april tot oktober actie gevoerd om het evangelie te brengen. Op vrijdag 17 maart wordt er een informatieavond belegd over de mogelijkheden om te komen helpen. De aanvang is 2O.00 uur en de medewerkenden zijn A- dri van den Berk, gospelzanger en Alex van Nes, spreker. Bei den zijn medewerkers van de Belgische Evangelisatie Zen ding. Enkele schitterende staaltjes boomsierkunst van 'De Binderije' FOTO: HARRY DE LANGE VLISSINGEN - Na 25 jaar in de bloemisterij hadden Jan Meekels en Cora Koldenhof het wel gezien. Ze waren het ronduit zat. Zelfs bij de benzinestations zijn bloemen en planten te koop, zo her en der zou je best eens vraagtekens mogen zetten bij de zo veel geprezen 'liefde voor het vak' en dan moet een mens kiezen. Doorgaan tegen je zin in of een totaal andere koers gaan varen. Voor Meekels en Koldenhof van 'De Binderije' werd het het laatste. Maar dan ook rigoureus. Middelburg werd verlaten, ze kozen voor een pand op de hoek Walstraat/Nieuwendijk in Vlissingen en in plaats van bloemen staat de zaak nu vol met Bonsai's, de hobby van beiden. Een hobby, die overigens ook als -zij het op bescheiden schaal- in de Middelburgse winkel was te zien. En om het meteen maar goed te doen is 'De Binderije' de grootste Bonsai-detaillist van Neder land. In totaal staan er zo'n dikke veertig verschillende soorten boompjes te koop in prijs variërend van 12 gulden vijftig tot en met 20.000 gul den, maar déér heeft de koper dan ook een regelrecht kunst werk voor. Behalve water heeft de Bonsai natuurlijk veel aan dacht nodig. Secuur bijhouden is een vereiste en wie gewend is om eens per week met de plan- tegieter door het huis te racen om de planten water te geven kan zich beter geen Bonsai aanschaffen. Vandaar ook dat iedere koper naast een garan tiecertificaat een duidelijke ge bruiksaanwijzing meekrijgt. Mocht onverhoopt en ondanks alle goede zorgen de Bonsai het binnen vier maanden toch nog begeven, dan geeft 'De Binde rije' gewoon een nieuwe. Naast de Bonsai's zijn er natuurlijk allerlei aanverwante artikelen te koop, zoals het speciale ge reedschap, de boeken, plus schalen en potten die zo eigen zijn voor de Bonsai-behuizing. Als speciale service heeft 'De Binderije' voor haar klanten een 'vakantiepension'. Iemand die daar een Bonsai koopt en op vakantie gaat, hoeft niet meer naar de buurvrouw, maar brengt de Bonsai gewoon naar 'De Binderije', waar de boom gedurende de vakantie gratis wordt vertroeteld. Kantoor: Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vlissingen, tel. 01184-19910. fax:01184-11446 Openingstijden kantoor: 08.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Advertentie-exploitatie: Jos Rentmeester tel. privé 01195-5379 Yolanda Krijger tel. privé 01184-11351 Bezorgklachten: Voor bezorgklachten bellen tijdens kantooruren: 01184-19910. Redactie-adres: Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vissingen, tel. 01184-19910. fax: 01184-11446 Redacteur Johanna Brouwer tel. privé 01180-40113 Correspondenten: Andrien Smeels tel. privé 01180-39719 Jaap Klein tel. privé 01180-25185 Ad Roos tel. privé 01182- 2860 Fotograaf: Ol O Harry de Lange tel. privé 01180-25195 s VLISSINGEN Afgelopen za terdag startte de voorverkoop voor de concerten die de Ame rikaanse zanger Bruce Spring steen geeft op 19 en 20 april in de Rotterdamse Ahoy. Reeds vrijdagavond verzamelden de eerste fans zich bij het VVV om maar verzekerd te zijn van een toegangskaart. Het aantal wachtenden groeide in de loop van de nacht gestaag. Het wekt dan ook geen verbazing dat de kaarten binnen een uur waren uitverkocht en dat velen te leurgesteld moesten worden. Hen rest de mogelijkheid uit te wijken naar Dortmund, waar „The Boss" op zaterdag 3 april optreedt in de Westfalenhalle. Kaarten, inclusief busreis, zijn verkrijgbaar bij: The Music Store in de Lange Delft te Middelburg of bij het VW-be- spreekburo in Vlissingen en Oostkapelle. Het is voor het eerst sinds vijf jaar dat Bruce Springsteen naar Europa komt voor concer ten. In 1988 trad hij met zijn toenmalige band „The E-Street Band" twee keer op in een uitverkochte Rotterdamse Kuip. Daarna werd het stil rond zijn persoon. Vorig jaar doorbrak hij het stilzwijgen met het uitbrengen van twee c.d.'s en ging hij weer op tour nee. Dit keer met een nieuwe begeleidingsband, waarin al leen Roy Bittan van de E- Street Band is overgebleven. VLISSINGEN - Deze week wordt het informatieboekje van de gemeente 'Kijk op Vlis singen' voor het jaar 1993 huis- aan-huis verspreid. In het boekje vindt u naast informatie over de gemeentelij ke organisatie, de adressen van vele instellingen, organisaties en verenigingen. Deze zijn alle maal gerangschikt onder een aantal hoofstukken zoals ge zondheidszorg, sport, onder wijs, wonen, openbare veilig heid enzovoorts. Zo kunt u ge makkelijk de door u gewenste informatie opzoeken. Kortom, kijk op Vlissingen 1993 is een handige gids om te bewaren en te gebruiken. Wanneer u de gids deze week niet hebt ont vangen kunt u bellen naar de gemeente VLissingen, telefoon 87295, de gids wordt u dan gratis toegestuurd. r~ n De nieuwe gemeentegids MIDDELBURG - Op zondag 21 maart wordt in Hotel Bri tannia aan Boulevard Evertsen een beurs over alternatieve ge neeswijzen, bewustwording en esoterie gehouden. Het aanbod uit de alternatieve hoek is groot. De beursbezoe kers kunnen zich laten infor meren over edelsteentherapie, aura-healing, floating, yoga, creatieve expressie, new age muziek, psychometrie, etheri sche oliën, bach-remedies en meditatietechnieken. De orga nisatoren, alternatief therapeu ten Wim Kruikemeijer en Tho mas van de Berg, plaatsen kanttekeningen bij het woord alternatief. Zij zijn van mening dat het om geneeswijzen gaat die er door de eeuwen altijd al geweest zijn, maar nu weer opgang maken. In de wereld van de alternatieve genees kunst zit ook kaf onder het koren. Daar hebben de organi satoren bij het uitnodigen van de deelnemers rekening mee gehouden. De beurs is van 10.00 tot 18.00 uur voor het publiek toeganke lijk. De entreeprijs bedraag 7,50. Bij het VW-kantoor aan de Nieuwendijk in Vlissingen en de Duinweg in Oostkapelle en is het mogelijk kaarten te reserveren voor concerten (pop en klassiek) en theatervoor stellingen in het hele land. Tussen 9 en 16 uur (zaterdags tot 13 uur) informeren de medewerkers van het WV u graag over de verschillende mogelijkheden. Per persoon komt er een klein bedrag aan kosten bij. U krijgt bij het VVV een voucher waarmee u bij de kassa van het theater uw toegangskaart kunt ophalen. Hieronder ziet u een deel van de voorstellingen die nu in de voorverkoop zijn. ROTTERDAM 16/17-3 Sting; 23-3 EK Boksen; 24-4 Michael Bolton Kenny G.; 26-4 Sade; 2-6 Faith no Mo re; 12-6 Metallica; 24-10 Blues '93, Dordrecht; DIVERSEN 19-3 Candy Dulfer, Eindhoven; 24-3 t m 4-4 Groot Chinees Staats circus, Eindhoven; 25-3 t m 4-4 Wereldkampioenschap pen IJshockey, Eindhoven; 26-3 Jeff Healey, Maastricht; 27-3 Pink Floyddag, Wer- vershoof; 5-4 Willy de Ville, Nijmegen; 3-4 BZN, Vlissin gen; 9-4 Pat Matheney; 17-4 Engelbert Humperdinck, IJ- muiden; april Paolo Conté; 18-5 Elton John, Gent; 18-5 Lionel Hampton and Big Band, Arnhem; 31-5 Pink pop, Landgraaf VLISSINGEN - Sportvereni ging Astrow houdt zaterdag 13 maart haar tweejaarlijkse uit voering in sporthal Baskens- burg. Tijdens de uitvoering laten de leden van de vereniging hun kunnen op gymnastiekgebied zien. Ook kunnen de toeschou wers genieten van diverse jazz nummers. Voor spektakel zor gen de acrogymnasten en de springers. De uitvoering begint om 19.00 uur. Kaarten kosten vier gul den voor volwassenen en twee vijftig voor kinderen t m 12 jaar. Voorverkoop donderdag 11 maart tussen 18 en 19 uur bij de familie Henderikx op het Oranjeplein 33 te Oost-Sou burg. "vastzitten". SPD-voorzitter J. Meiresonne maakte tijdens een bijeenkomst gewag van enkele nieuwe ont wikkelingen. Dank zij een ini tiatief van de instellingen "Vij vervreugd" in Middelburg en "De Sterre" in Clinge zijn er nu, na jaren van vergeefs ijve ren, goede perspectieven voor de realisering van een woon vorm voor sterk gedragsge stoorde licht verstandelijk ge handicapten. Voorts maakt een nieuw thuiszorgproject in Mid den- en Noord-Zeeland, met diverse ondersteuningsvormen en opvangmogelijkheden het mogelijk dat ouders tijdelijk worden ontlast. 1 Jan Peter Davidse in zijn nieuwe zaak FOTO: HARRY DE LANGE VLISSINGEN - Alles hadden ze al in Vlissingen, maar een echte hengelsportspeciaalzaak, waar uitsluitend hengelspor tartikelen worden verkocht nog niet. Nu, sinds de Ritthemer Jan Peter Davidse (24) zijn winkel aan de Badhuisstraat 109b heeft geopend wel dus. Het idee om eindelijk eens een echte speciaalzaak te beginnen ontstond, zoals bij vele vissers briljante ideeën ontstaan aan de waterkant. „Het was weer eens van die momenten dat je iets voor je vishobby nodig hebt en echt naar Rotterdam of België moet gaan", zegt David se. „Om van al die ellende af te zijn en ook omdat er kennelijk meer mensen dezelfde klacht hebben als ik ben ik op zoek gegaan naar een geschikt pand, heb vier maanden staan klus sen en nu is er dan een spe ciaalzaak". Naast uiteraard een uitgebreid assortiment aan hengels, dobbers, haken, werk- messen en speciale kleding is Davidse dealer voor het Zweedse Abu Carcia Pro Fis- hing. De kenners moet dat als muziek in de oren klinken, want dan praten we over mo lens met een levenslange ga rantie. „Voor een molen van twintig jaar oud heb ik morgen al de onderdelen binnen", ver zekert Davidse. Verder is de zaak gespecialiseerd in kust- vissen, bootvissen en het vissen met kunstaas. Daarnaast geeft Jan Peter allerlei adviezen over visvakanties (zelf bezocht hij menig buitenlandse stek) en is hij een vraagbaak voor ieder een die in de visserij is gente- resseerd. GOEs - Voorzitter J. van de Griek van de R.O.C. (Regionale Opleidings Commissie Zeeland) reikte onlangs in de scholenge meenschap Groot Stelle aan negentien leerlingmonteurs het diploma installatietechniek uit. De heer J.W. Adriaanse, plaatsvervangend directeur van Groot Stelle, merkte op dat het de laatste maal was, dat de diploma's van het leerlingwe zen in Goes werden uitgereikt. Per 1 augustus gaat de oplei ding naar het Zeeland College. De consulent Stichting Oplei dingen Installatietechniek, J. Katsman deelde mee dat het S.O.I. nog dit jaar zal opgaan in het opleidings- en innovatie centrum voor installatie tech niek. Alle krachten in de in stallatiebranche worden ge bundeld in het Intechnicum. In Woerden wordt in 1994 een nieuw kantoor en examencen trum geopend. Het diploma eerste monteur in stallatietechniek ging naar: T.H. Aarden, A.J.J. Adriaanse en A.F. Oreel uit Goes, B.E. Blok en J.K. Stuij uit 's-Gra- venpolder, T.J. van Crooenburg uit Oost-Souburg, H. Campfens uit Achthuizen, G.C. Geschiere uit Nieuwdorp, J.C. van Gilst uit Vlissingen, M. de Lange en A. Noerlandi uit Middelburg, P. Maljaars uit Aagtekerke, R.C. Moelijker uit Heinkens- zand, K.R. van Slychen uit Heikant, J.W. de Wolf uit Zou- telanden en N. Zandee uit Kloetinge. VLISSINGEN - De sector Ho ger Gezondheidszorg Onder wijs van de Hogeschool Zee land houdt vrijdag 12 maart een Open Avond. Deze vindt plaats van 19.00 u. tot 22.00 u. in het gebouw van de HBO-V, Edisonweg 4. Tijdens deze Open Avond ge ven personeelsleden en studen ten informatie over de Hogere Beroepsopleiding tot Verpleeg kundige, over de deeltijd HBO- V en de Managementopleiding voor Middenkaderfunctionaris sen. Er is een diaklankbeeld over de diverse beroepsvelden van de verpleegkundige en de oplei ding tot verpleegkundige. In de praktijklokalen worden de monstraties gegeven van ver pleegkundig handelen. De be zoekers kunnen nader kennis maken met de inhoud van de vakken agogiek en drama, waarbij gebruik wordt ge maakt van videoapparatuur. De bibliotheek van de HBO-V is geopend voor informatie over schoolboeken en andere vakliteratuur over de gezond heidszorg. VLISSINGEN - Brammetje Dump sponsort het jeugdelftal S en O G.P.C. E2. Op de foto: v.l.n.r. leider Peter vande Velde, bedrijfsleider A. van Sluijs van Brammetje Dump Vlisingen, Levi Dane, Danny van de Velde, Steffen Kwakkelaar, Kevin van Gorkum, Paul Bezuyen, trainer Budy van Gorkum. Zittend v.l.n.r. Derk de Witte, Giovanni Siereveld, Robbert Vogelenzang, Wessel Leyer Vlissingen - Za Van Pelt, Juliana- laan 7, tel. 13933 Zo Van de Berg, Giessenburg 12, tel. 65253 Middelburg - Za F. Berghauser- Pont, Herenstraat 18, tel 39933 Zo S. van de Haak, Rouaansekaai 47, tel. 39933 Souburg, Middelburg-Zuid, Arne- muiden en Nieuwland - Za N. Kapteijn, Lekstraat 6 Oost-Sou burg, tel. 01184-61630 Zo C. Wat- tel, Amstelstraat 55 Oost-Souburg, tel. 01184-61630 Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke, Veere en Vrouwen polder - Za en zo R. Ubels en M. Helmes, Vroonstraat 11 Serooskerke, tel. 01189-1212 Domburg, Aagtekerke, Westka- pelle, Koudekerke, Meliskerke, Biggekerke en Zoutelande - Za en zo A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282 West- en Midden Walcheren - Za en zo A. Stutterheim, Sivert- straat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760 Za en zo R. Redingius, Badhuis straat 183, Vlissingen, tel. 01184-12644 VERLOSKUNDIGEN Middelburg - K Boot tel 01180-39865 Vlissingen - H. Hament, 01184-79678 tel. Middelburg - Vr 12 maart tot vr 19 maart Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79 Vlissingen - Vr 12 maart tot vr 19maart Apotheek Van de Sande, Badhuisstraat 30, tel. 12066 Gezelschapsdieren - Za en zo Dierenkliniek Walcheren Korte Noordstraat 61 Middelburg tel 01180-37077. R Roskam Kelder- weg 1 Meliskerke tel 01189-2838. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle Oude Domburgseweg 33a tel 01188-1443. A. Meijns, Oostkap- pelseweg 12, Grijpskerke, tel. 01189-3060 A. Diender en L. Schofaerts, Stavermanstraat 57, Vlissingen, tel 01184-10910. Voge lopvang Midden Zeeland tel. 01180-28288 Rooms-katholieke kerk. Dom burg 1e,3e en 5e za 19.15 uur Koudekerke Der Boede 2e 4e en 5e za 10.30 Dishoek zo 19 Middelburg Petrus en Pauluskerk 2e en 4e za 19 uur Hoeksteen zo 11.30 uur Oost-Souburg Zoute Vie ver 1e en 3e za 9 Kerklaan zo 10 Vlissingen Open Hof zo 11.15 Ter Reede za 17 Singel za 19 zo 9.30 Ziekenhuis zo 11.15 Nederlands hervormde kerk. Aagtekerke 10 en 19 uur Domburg 10 en 19 uur Gapinge 10.30 uur, Grijpskerke 10 en 14.30 Klevers- kerke 9.30 Koudekerke 10 uur Mid delburg Koorkerk 19 Nieuwland 11 uur Ritthem 9.30 uur, Oostkapelle 10 en 17 uur. Oost-Souburg 9.30 en 19 uur Serooskerke 10 en 19 uur Veere 10 uur, Vlissingen, St. Jacobskerk 10 uur Johanneskerk 9.30 uur Open Hof 9.30 uur Schaapskooi 9.30 uur Ter Reede 19 uur Vrouwenpolder uur West- kapelle 9.30 en 19 uur, Protestants Ziekenhuispastoraat ziekenhuis Walcheren 10 uur Gereformeerde kerk. Koudekerke 9.30 uur, Gapinge 10 uur Grijpsker ke 10 en 14.30 uur, Meliskerke 10 en 14.30 uur Middelburg 9.30 en 17.00 uur Oost-Souburg 9.30 uur Serooskerke 17, Vlissingen Petrus- kerk 9.30 uur Veere 10 Vrouwen polder 10 uur Westkapelle 17 uur Gereformeerde gemeente. Vlis singen 9.30 en 16 uur. Gerefor meerde kerk vrijgemaakt. Middelburg 9.30 en 16.30 Vlissin gen 9.30 en 16.30 uur Christelijke gereformeerde kerk. Middelburg 9.30 en 16.30 uur Vlissingen 9.30 en 16.30 uur 17-3 biddag 15.00 en 19.30 Nederlands gereformeerde kerk Middelburg 9.30 en 17.00 uur Evangeliegemeente Middelburg 9.30 Oost-Souburg 10. Leger des Heils Middelburg 10 en 17 uur. Vlissingen 10 en 17 uur Anglicaan se kerk Vlissingen-Oost 10.30 en 19.30 Zevendedagsad ventisten Middelburg za 11 uur Vlissingen za 9.30 uur Doopsgezinde Gemeente Vlissin gen 9.30 uur Middelburg 11 uur Kristen Zuidmolukse kerk Koude kerke 12 uur Oost-Souburg 10 uurPinkstergemeente Middelburg wo 19.30 zo 15.30. Vlissingen wo 19.30 zo 14.30. Pinksterkerk Vlis singen wo 19.30 zo 14.30 Baptis tengemeente Middelburg 10. Nieuw Apostolische kerk West- Souburg wo 20 zo 9.30 en 17 Volle evangeliegemeente Amemuiden do 20 zo 10 Serooskerke do 19 West-Souburg zo 10 Eglise Wal- lonne Middelburg 10.45 uur Angli caanse Kerk Vlissingen-Oost 10.30 en 19.30 uur. Christenge meenschap Hoogelande 10.30 MIDDELBURG De toeris tische beleidsnota van de ge meente Valkenisse gaat nog te veel uit van de versterking van het („zon, zee en strand") zo- mertoerisme. Gezien de groeiende belangstelling van de recreant voor natuur en cul tuur, de toenemende vrije tijd, meer korte vakanties èn het groeiend aantal ouderen, is er alle aanleiding te streven naar een gevarieerder „recreatie pakket". Hiermee kan worden bereikt, dat ook in Valkenisse met succes wordt ingespeeld op seizoensverlenging. Dit staat in het advies van de Kamer van Koophandel aan het college van B. en W. van Valkenisse over het toeristisch- recreatief beleidsplan van deze gemeente. In dat beleidsplan worden een aantal suggesties gedaan voor gezamenlijke acti viteiten van gemeentebestuur, ondernemers en VW's. Die moeten er toe leiden dat Valke nisse nog aantrekkelijker wordt voor toeristen. Uit de nota komt nadrukkelijk naar voren, dat het toerisme een belangrijke bron van werkgele genheid is in deze kustgemeen- te. In haar advies snijdt de Kamer van Koophandel nog een ander actueel onderwerp aan: het eventueel autovrij maken van de Langstraat te Zoutelande. Anders dan in de beleidsnota wordt voorgesteld, is de Kamer van Koophandel er geen voor stander van om deze onlangs VLISSINGEN - Bewegingsstu dio Kruijs, aan de Scheldes- traat 52 in Vlissingen is sinds afgelopen maandag uitgebreid met een schoonheidssalon. De produkten die volledig ge diplomeerd schoonheidsspecia liste Marie-Antoinette Roose hanteert zijn van het merk Laneche en dus vooral milieu vriendelijk. Het pakket aan diensten dat wordt gehanteerd bestaat uit de complete huid verzorging, manicure, het aan brengen van correcties, mas kers en de bij de schoonheids behandeling behorende massa ges. Hoewel iedereen natuur lijk even kan 'binnenwippen' is het voor een behandeling wel nodig om een afspraak te ma ken. heringerichte straat af te slui ten voor het autoverkeer. De Kamer van Koophandel wijst er op, dat dit gebied een be langrijke winkelfunctie heeft voor de plaatselijke bevolking. Daarbij staan een goede be reikbaarheid en parkeergele genheid voorop. Verder pleit de Kamer van Koophandel voor een bunde ling van de promotie-activitei ten. De Kamer adviseert de gemeente niet op eigen houtje „aan de promotieweg te tim meren". Valkenisse moet zoveel mogelijk aansluiting zoeken bij de initiatieven van de Provin ciale VW en de Stichting Wal cheren Promotie. Bi| een hoort een en een lotaal jaarverbruik streefverbruik streefverbruik van: voorde sinds 1 afgelopen week november 1992 van: van: 800 m3 28 457 1000 m3 35 571 1200 m3 42 685 1400 m3 49 799 1600 m3 56 913 1800 m3 63 1028 2000 m3 70 1142 2200 m3 77 1256 2400 m3 84 1370 2600 m3 91 1484 2800 m3 98 1599 3000 m3 105 1713 3250 m3 114 1856 3500 m3 123 1998 3750 m3 132 2141 4000 m3 140 2284 4250 m3 149 2426 4500 m3 158 2569 4750 m3 167 2712 5000 m3 176 2855 5250 m3 184 2997 5500 m3 193 3140 5750 m3 202 3283 6000 m3 211 3426 Het wekelijks streefverbruik wordt bepaald aan de hand van de gemiddelde etmaaltemperatuur en enkele andere gegevens. I

Scheldebode | 1993 | | pagina 5