'Soft drugs schadelijker dan je denkt' Kinderboerderij op zoek naar nieuwe vrijwilligers Recron niet gelukkig met beleidsplan Valkenisse Sprookjesachtig concert Op zoek naar de bron van het geloof Hoge onderscheiding voor spontane reddingsactie Een avondje uit via de VW Ontroerend solotoneel van Ruysschaert in het Vestzak Kees Neeteson schreef boek over hasjiesj en marihuana Zeeuwse avond in de Couburg SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 10 FEBRUARI 1993 Mythe Roeseffect Sociale barkeepers Pelgrimsreis naar het Franse Taizé 31- Op tweede Paasdag vertrekt er een touringcar vanuit Middel burg naar het Franse Taizé. Het is de bedoeling dat de deelnemers aan de reis een week bij de broeders van Taizé doorbrengen, samen met enkele duizenden anderen uit heel de wereld. In dit kleine Franse dorpje be vindt zich een kloostergemeen schap die sinds het eind van de jaren vijftig elk jaar meer men sen aantrekt, met name jonge ren. In de zomermaanden zijn er weken dat er 7000 pelgrims optrekken naar Bourgondië om "te zoeken naar de bronnen van het geloof", zoals de broe ders het noemen. De gemeen schap is van protestantse oor sprong, maar sinds het tweede Vaticaans Concilie zijn er ook rooms-katholieke broeders toe getreden. Momenteel bestaat de gemeenschap uit ongeveer 100 broeders. Een aantal van hen verblijft in het buitenland op plaatsen van grote armoede, zoals Bangladesh, plaatsen in Afrika en Latijns Amerika. Zij proberen daar metterdaad hulp te bieden en nieuwe hoop te geven. In Taizé worden drie maal daags gebedsvieringen gehou den in de grote kerk. Er is een geheel eigen lied-cultuur die zeer velen aanspreekt. Momen ten van stille meditatie worden zeer belangrijk gevonden. De deelnemers ontmoeten elkaar in meertalige gespreksgroepen waar zij met elkaar spreken over wat hen bezighoudt in hun geloof, in hun leven en in hun land. Naar Taizé gaan is iets anders dan vakantie houden. Van de deelnemers wordt verwacht dat zij meedoen aan de program ma's. Dan is de dag eerder te vol dan te leeg. Het leven in Taizé is eenvoudig en sober. Dit komt onder andere tot ui ting in de huisvesting en de maaltijden. Slapen gebeurt bij voorbeeld in tenten en barak ken. Voor ouderen en gezinnen zijn soms kamers beschikbaar. Vooral uit Oost-Europa komen veel mensen naar Taizé. Vele Nederlanders hebben reeds de weg naar Taizé gevonden en nemen vandaar veel opbou- wends mee voor hun eigen kerk en hun geloofsleven. De orga nisatoren hopen dat uit ieder dorp en iedere stad op Walche ren een aantal deelnemers zul len meegaan. Informatie en een folder over deze reis kunt u krijgen bij de meeste predikan ten en pastores van Walcheren (Hervormd, Gereformeerd, Doopsgezind, Luthers, en Rooms KAtholiek.) en bij Mevr. de Haan tel. 01185-3319. In Taizé ontmoeten gelovigen uit heel Europa elkaar VLISSINGEN - Al jarenlang wordt het softdrugsgebruik in Nederland vrijelijk getolereerd. De mening dat het gebruik van hasjiesj en marihuana absoluut onschadelijk was, stamt nog uit het hippietijdperk, toen ondanks gebrek aan bewijs, de voorstanders van deze middelen in hun hang naar maatschappijveran dering en bewustzijnsverruiming, soft drugs propageerden als natuurlijke en onschadelijke genotmiddelen. Niets blijkt nu minder waar. Kees Neeteson, directeur van het Huiskamerproject voor drugsverslaafden in Vlissingen en al enkele tientallen jaren bezig met de problematiek, ploos de nieuwste onderzoeken op het gebied van soft drugs na en kwam tot een aantal opzienbarende conclusies, die zelfs hemzelf verrasten. „Soft drugs blijken veel schadelijker dan Nederland en ikzelf dachten", zegt hij in zijn boekje: „Hasjiesj en Marihuana, een evaluatie van onderzoek en trends". Evenals velen uit de hippiecul tuur van de jaren zestig schaarde Kees Neeteson zich begin jaren '70 onder de voor standers van softdrugsgebruik. „Dat was eigenlijk wel lo gisch", zegt hij nu. „Het hip pietijdperk bracht een hang naar verandering en bevrij ding, zowel van de maatschap pij als van de mens zelf". Alle experimenten waren toege staan. In die ideologie paste geen negatief beeld over de stoffen waarmee werd geexpe- rimenteerd, zoals soft drugs. Het roken van een joint was hetzelfde als een pilsje drinken. Er brandde een verwoede strijd los tussen voor- en tegenstan ders en toen de kruitdampen waren opgetrokken hadden de progressieven gewonnen. Daarom is eigenlijk ook altijd weinig onderzoek in Nederland gedaan naar de echte gevolgen. Waarom zou je iets onderzoe ken als je weet dat het onscha delijk is, hè. Vooral de laatste jaren echter neemt vooral in het buitenland, o.a. Engeland en Amerika, het onderzoek naar de gevolgen van softdrug sgebruik toe. Daaruit blijkt dat die gevolgen veel schadelijker zijn dan de gemiddelde Neder lander denkt. „Het is een mythe", zegt Nee teson, „dat soft drugs niet ver slavend zouden werken". In vergelijking met alcohol is dat risico zelfs zeven keer zo groot. De statistieken spreken boek delen. In de laatste vijf jaar is het aantal soft drugsverslaaf den dat zich bij de hulpverle ning heeft gemeld, vervijfvou digd. Tel daarbij op het feit dat veel jongeren noch ouders en artsen op de hoogte zijn van de verslavende effecten en dat jongeren de weg naar consulta- tieburo's slecht kennen, dan kun je ervan uitgaan dat dit een fractie van de werkelijk heid is. Neeteson somt een aan tal schadelijke effecten van softdrugsgebruik op: in mari huana en hasj zit vier keer zoveel teer als in normale siga retten, terwijl de combinatie met tabak nog meer teer ople vert; de geheugenfunctie loopt sterk terug en de innerlijke passiviteit neemt toe; pyschi- sche stoornissen die al aanwe zig waren zoals angst, depres sie en agressie, worden ver sterkt; de vruchtbaarheid bij zowel mannen als vrouwen neemt af, de hoeveelheid sper macellen en de kwaliteit ervan wordt minder, de menstruatie- cyclus bij de vrouw wordt ver stoord, rokende zwangere vrouwen hevelen de schadelij ke stoffen van een joint over naar het ongeboren kind waar door de kans op geboorteafwij kingen toeneemt en zogende baby's krijgen via de moeder melk ook schadelijke stoffen binnen wat de ontwikkeling boerderij open van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. Om ook in het weekend open te zijn is echter de hulp nodig van vrij willigers die eens een middag of ochtend komen helpen. De beheerder van de kinderboer derij, Frans Gillard, kan er alles over vertellen. Mensen die er iets voor voelen om te helpen op de kinderboerderij om er zo voor te zorgen dat kinderen ook in het weekend bij de die ren terecht kunnen, kunnen hem bellen voor verder infor matie. Het telefoonnummer van de kinderboerderij is 01180-27142. Even langs ko men kan natuurlijk ook. MIDDELBURG - De kinder boerderij aan het Meiveld kampt met een groot tekort aan vrijwilligers. Daardoor blijven in het weekend de hek ken gesloten en moeten veel kinderen teleurgesteld worden. Tot voor kort was dè Middel burgse kinderboerderij er trots op dat ze het hoogste aantal openingsuren van het hele land hadden. Dat kón omdat er veel vrijwilligers waren die een handje uitstaken om de kinder boerderij draaiende te houden. De dieren moeten immers da gelijks gevoederd worden, ook op zon- en feestdagen. Op door de weekse dagen is de kinder- VLISSINGEN - Het Heldenfonds kreeg er gisteren een nieuwe heldin bij. De 17 jarige Anoush Iskander Murad ontving uit handen van burgemeester Van der Doef de bronzen medaille van het Carnegie heldenfonds omdat zij in oktober van het vorig jaar een drie jarig jongetje van de verdrinkingsdood redde. De driejarige Albadri Ben- kaddour zit op dinsdagmid dag 13 oktober lekker te spe len op de groenstrook langs de Schuitvaartgracht. Plot seling duikelt Albadri in het water en gaat kopje onder. Net op dat moment komt Anoush Murad er aan ge fietst. Hoewel Anoush zelf amper zwemmen kan be denkt zij zich geen moment en springt het jongetje ach terna. Daarbij gaat ze zelf ook een paar keer kopje on der. Toch lukt het haar om het ventje te pakken te krij gen en naar de kant te sle pen. Het temperatuur van het wa ter van de Schuitvaartgracht is op dat moment slechts tien graden. Hierdoor is het jon getje zo verkleumd geraakt dat het met onderkoelings- verschijnselen in het zieken huis moet worden opgeno men. Maar dankzij het kor date optreden van Anoush kan bij snel weer naar huis. Normaliter worden jeugdige redders met een walkman of iets dergelijks beloond, de Carnegie onderscheiding blijft voorbehouden aan vol wassenen. Aan de inzet van Anoush kunnen echter nog veel volwassenen een voor beeld nemen. De bronzen medaille van het Carnegie Heldenfonds, de op een na hoogste onderscheiding van het fonds, is dan ook bij Anoush Murad bijzonder op zijn plaats. behoorlijk kan schaden; THC, het werkzame bestanddeel in soft drugs, vermindert de wer king van de witte bloedli chaampjes waardoor de wer king van het immuunsysteem afneemt en kans op infectie ziekten toeneemt. Door soft drugs te roken neemt de lust om inspannende dingen te doen af. Deze innerlijke pas siviteit gecombineerd met een slecht geheugen doen de pres taties van jongeren op school al snel afnemen. De kans om in een negatieve spiraal terecht te komen wordt steeds groter. Wat heel duidelijk naar voren komt uit alle onderzoeken, is het feit dat mensen die regel matig gebruiken, veel sneller in aanraking komen met hard drugs. Waarom is dat zo Neeteson: „Mensen die soft drugs kopen, komen terecht in een soort subcultuur van dealers en andere gebruikers. De meeste dealers die softdrugs verkopen ook andee soorten drugs, zoals cocaine en heroine. De kans dat softdrugsgebrui kers in die subcultuur dus harddrugsgebruikers ontmoe ten is heel groot. Bovendien speelt het zogenaamde roesef fect mee: als ik dit lekker vind, dat wil ik dat ook wel eens proberen. Het is hetzelfde als bij alcohol. Iemand die aan het begin van de avond bier drinkt, wil later op de avond wel eens wat sterkers. Ook is het zo dat hoe hoger de frequentie van gebruik is, hoe eerder men hard drugs zal gaan gebruiken en hoe jonger men gebruikt, hoe groter de kans om met hard drugs door te gaan". Volgens Neeteson is er ook een verband aan te wijzen tussen het gebruik van soft drugs en meer zelfmoordpogingen, voor al onder tieners. Onderzoek wees uit dat in deze groep veel jongeren rondlopen met de pressieve gevoelens. Als men weet, dat het gebruik van soft drugs deze negatieve gevoelens juist versterkt, dan is het ver band snel gelegd en is dit een risicovolle groep van gebrui kers. Een heel recent onder zoek wees overigens uit dat de houding van ouders een grote rol speelt in het gebruik onder Kees Neeteson „Softdrugs voegen niets toe aan de kwaliteit van het leven' FOTO: HARRY DE LANGE jongeren. Als de ouders tegen zijn wordt er minder gebruikt. Neeteson beoogt met zijn boek aanvullende informatie te ge ven op de mening die in Neder land heerst. Hij vindt het ge doogbeleid hier redelijk uit de hand gelopen en dat moet te ruggedraaid worden. De drem pel om te gebruiken moet wor den verhoogd, bijvoorbeeld door betere informatie, door de handel te blijven vervolgen, door minder verkooppunten, door de leeftijdsgrens te verho gen naar 20 jaar. Ook ziet hij wel wat in een plan om de De RECRON is teleurgesteld in het toeristisch beleidsplan van de gemeente Valkenisse. In een brief aan het college plaatst de vereniging van recreatie ondernemers enkele kanttekeningen bij het plan. Zij missen de planologische aspecten van de toekomsti ge ontwikkelingsmogelijkheden, de omvang, de kwaliteit en de kwantiteit. Niettemin waardeert de RECRON het plan op zich omdat nu zichtbaar wordt welke onderdelen er nu aangepakt moeten worden. De RECRON vindt dat er in het hoogseizoen dagelijks een te kort aan parkeerplaatsen is en niet alleen tijdens grote evene menten zoals de gemeente stelt. Wat betreft promotie deelt de RECRON de mening van de gemeente, dat een lokale VW wervende folders moet maken, niet. "Binnen de lokale en pro vinciale VW's zijn taakverde lingen gemaakt. Werving en promotie behoort tot de taak van provinciale VW's, met evenredige aandacht voor alle gebieden". De slechte bereik baarheid van de kust geldt in de ogen van Recron alleen voor het openbaar vervoer, "met ei gen auto is de kust goed be reikbaar". Volgens Recron is het strand nog steeds de meest perspectief biedende dagattractie, hoewel het goed is om naast het strand een aantal andere voorzienin gen te bieden. Voor koelbox toeristen is de Recron niet bang, er kunnen immers moge lijke verblijfsrecreaten tussen zitten. De afname naar vaste standplaatsen wordt door de ondernemers niet geconsta teerd, "wij zien de toename van het kleinschalig kamperen bij de boer niet als een kans maar als een bedreiging voor Valke nisse. Het evenwicht zal ver stoord raken omdat het alleen het verhogen van het aantal vaste plaatsen in de hand werkt". De Recron is geen voorstander van uitbreiding van kamperen bij de boer. Ook de reguliere campings ver wachten een toename van de vraag en willen graag uitbrei den. handel in soft drugs uit het commerciële circuit te halen en op plaatsen te verkopen met een soort sociale barkeepers, die tegelijkertijd informatie kunnen verstrekken. Hij is te gen het tweesporenbeleid van de regering en vindt dat zowel dealers en producenten van soft drugs als van hard drugs even hard aangepakt moeten worden. Legaliseren heeft geen zin denkt hij. Het gebruik zou alleen maar toenemen en daar mee het aantal verslaafden, terwijl de criminaliteit zou ver schuiven naar andere sectoren. Neeteson: "Het alcoholgebruik is bij ons ook gelegaliseerd, maar iedereen weet dat de maatschappelijke kosten gi gantisch hoog zijn. Denk maar aan alcoholverslaving, werk verzuim, ongelukken, hulpver lening, WAO-gebruik, echt scheidingen etcetera, met soft drugs moeten we niet ook die kant uit. Als iedereen beter op de hoogte zou zijn van de scha delijke effecten van soft drugs, inclusief de hulpverleners, art sen en doktoren, dan zouden we al aardig op weg zijn om het gebruik uit te bannen. Soft drugs zijn ongewenste genot middelen die niets toevoegen aan de kwaliteit van het le ven". KOUDEKERKE - Zaterdag 13 februari verzorgt de Dorpsver eniging een Zeeuwse Avond in de Couburg. Het Westkappels Dameskoor o.l.v. Riet Westerweele en con ferencier Peter Dieleman zor gen voor de juiste sfeer. De avond begint om 20.°° uur. De entree bedraagt voor leden van de vereniging vijf gulden, niet- leden betalen zeven gulden vijftig. Kaarten zijn verkrijg baar bij mevrouw Ardonne- Roose. Keiweg 38 in Koudeker- ke. Bij het VW-kantoor aan de Nieuwendijk in Vlissingen en de Duinweg in Oostkapelle en is het mogelijk kaarten te reserveren voor concerten (pop en klassiek) en theatervoor stellingen in het hele land. Tussen 9 en 16 uur (zaterdags tot 13 uur) informeren de medewerkers van het VW u graag over de verschillende mogelijkheden. Per persoon komt er een klein bedrag aan kosten bij. U krijgt bij het VW een voucher waarmee u bij de kassa van het theater uw toegangskaart kunt ophalen. Hieronder ziet u een deel van de voorstellingen die nu in de voorverkoop zijn. ROTTERDAM 22 t/m 28-2 ABN/AMRO World Tennis Tournament; 5-3 Hits in Ahoy (Sandy Coast, The Clarks, e.a.); 8-3 Chris Rea; 9-3 Little Richard; 11-3 Va- ya Con Dios; 13-3 Tractor Puiling; 16/17-3 Sting; 12-6 Metallica; 24-10 Blues '93, Dordrecht; AMSTERDAM t/m 31-5 '93 Cats; 5-3 Lou Rawls; 11-4 Paolo Conté. DEN HAAG 27-2 Shirley Bassey; 23-3 Tom Parker; 1-1 Mike Old-field; 16-4 Paolo Conté; DIVERSEN febr. Russisch ijscircus; 11-3 Inner Circle, Utrecht; 13-3 Golden Ear ring, Goes; 19-3 Candy Dul- fer, Eindhoven; 31-3 en 5-4 Willy de Ville, Utrecht en Nijmegen; 3-4 BZN, Vlissin gen; 18-5 Lionel Hampton and Big Band, Arnhem; SPOOR EN TRAM - Wie van treinen houdt, kan op vrijdag 12 februari zijn hart ophalen in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Om 19." uur vindt een filmvoorstelling plaats, georganiseerd door de Nederlandse Verenigingn van Belang stellenden in het Spoor- en Tramwegwezen (NVBS). In de hoofdrol: Duitse en Engelse stoomtreinen. LA LECHE LEAGUE - De bijeenkomsten van La Leche League vinden voortaan plaats in Middelburg aan de Veerse- weg 153. Op 17 februari is er een bijeenkomst, waar aandacht wordt besteed aan de voordelen van borstvoeding voor moeder en baby. Aanvang 20."° uur. Inlichtingen 01189-1691/3156. GEVONDEN -Bij de politie Vlissingen werden aangege ven: een gouden oorbel, een leesbril, zwart spiraalslot, horloge, leren jas, damesschoenen, schaatsbeschermers en diverse sleutels. In Middelburg: een giromaatpas, shagdoosje met mes, zwn stamkaart, twee shagetuis, zwemspullen in tas, portemonnee, kinderschoentje maat 20, zilveren oorbel, zilve ren armband met inscriptie, handtas, tas met regenjack, diverse sleutels, twee poezen, een kater en een goudfazant. BINGO - Op vrijdagavond 12 februari is er om 20.°° uur een bingo-avond in wijkcentrum Scheldebuurt in Vlissingen, toegang gratis. De vrouwen van het COC houden 12 februari een bingo. Er zijn twee speciale gasten uitgenodigd. De bingo begint om 21.' uur in het COCgebouw aande Eigenhaard- straat in Middelburg. In het gebouw van de speeltuinvereni ging De Oude Stad in de Vlissingse Paardenstraat rollen de bingoballetjes 18 februari om 20.°° uur. WERELDCONTACT -Reisvereniging Wereldcontact houdt op 16 februari een reisinformatieavond USA/Canada in de schouwburg in Middelburg. De eerste videopresentatie begint om 19.30 uur. De zaal is om 18." uur open. AGLOW - Woman's Aglow Fellowship houdt maandag 15 februari haar maandelijkse samenkomst in de stadsschouw burg te Middelburg. Spreekster is Nelly de Ruyter, aanvang 20.°° uur. COMPUTERS -Heeft u problemen met uw computer? Dan kunt u die bespreken tijdens de maandelijke bijeenkomst van de Hobby Computer Club in het wijkcentrum Open Hof in Vlissingen. Vanaf 20.00 uur is ook de Full Color Flatbed scanner aanwezig. AVIORNIS - De park- en sierwatervogelvereniging van Aviomis houdt maandag 15 februari een bijeenkomst in de Stenge in Heinkenszand. Dhr. Kleijn verzorgt die avond een dialezing die voor alle belangstellenden toegankelijk is. De aanvang is 19.30 uur. ARTEMIS - Het bureau voor vrouwenhulpverlening Arte- mis verzorgt gedurende drie avonden een kennismakingscy clus. Op 22, 23 en 24 februari worden de bijeenkomsten gehouden in het pand aan de Herengracht 120 in Middelburg. De aanvang is telkens om 19.30 uur en de toegang is gratis. ONS GENOEGEN - De Vlissingse harmonie Ons Genoegen houdt 13 februari de jaarlijke uitvoering in het Scheldekwar- tier aan de Van Dishoeckstraat in Vlissingen. Vanaf 20.00 uur komen alle afdelingen voor het voetlicht, gepresenteerd door Ineke Timmerman. Kaarten aan de zaal. ROEMENIË - De inwoners van Aagtekerke kunnen in de week van 24 februari een collectant van de Stichting Hulp aan Roemenië verwachten. Ter informatie wordt er vooraf gaand aan de collecte een informatieavond met een verko ping gehouden in Amicitia. Deze bijeenkomst is 23 februari om 19.30 uur: MIDGARD -Zaterdag 13 februari is er in jongerencentrum Midgard aan de Kuiperspoort in Middelburg een Ultimate Chill-out muziekparty. Er wordt house muziek gedraaid en het geluid wordt indersteund door verschillende lichteffec ten. Het begint om 21.°° uur en deentree bedraagt vijf gulden. COC - Het COC Midden Zeeland houdt 27 februari een tropisch midwinterfeest in het gebouw aan de Eigenhaard- straat in Middelburg. Als extra attractie is er een modeshow van fitness en vrijetijdskleding. Het feest begint om 21.00 uur, niet leden betalen vijf gulden entree. WALK-INN Jongerencentrum de Walk-Inn aan de minis ter Lelystraat 4 in Vlissingen presenteert vrijdag 12 februari een rockparty met muziek van nirvanan en metallica. De aanvang is 20.°° uur en de toegang is gratis. Zaterdagavond is er een disco, oom om acht uur en ook gratis toegankelijk. EXPOSITIE - In het VW-kantoor in Domburg exposeert Steven van Ham uit Amsterdam tot en met 6 maart zijn schilderijen. In het werk van Van Ham staat de beweging centraal en opde meeste doeken zijn gestaltes te herkennen die naar abstractie neigen. VLISSINGEN - Tine Ruys schaert vertelt zaterdag in de intieme sfeer van het Vest zaktheater het verhaal van een zoon over zijn overleden moe der. Tine Ruysschaert, docente „woordkunst" aan het Konink lijk Conservatorium te Gent, is één van de grootste vertelsters die België rijk is. Daarnaast is zij ook actrice en in die hoeda nigheid brengt zij dit seizoen een opmerkelijke monoloog: „Wit is altijd schoon", een ont hutsend eerlijk relaas van een zoon over zijn overleden moe der. De voorstelling is gebaseerd op de gelijknamige, ontroerende novelle van de Vlaamse auteur Leo Pleysier, die hiervoor werd onderscheiden met de Borde- wijkprijs, alsmede werd geno mineerd voor de AKO Litera tuurprijs. Pleysier koos voor een prachtige, originele vorm om de complexe gevoelens te verbeelden van een zoon bij het overlijden van zijn moeder. Een moeder die hem haar hele leven heeft bedolven onder haar gepraat, en die hem - nadat ze is overleden - blijft toespreken. Niet in verheven termen, maar met haar gebrui kelijke spraakwaterval over al- Tine Ruysschaert ledaagse dingen, over haar le ven en over de mensen om haar heen. Het resultaat is een indruk wekkend, liefdevol portret van die moeder en een buitenge woon opgewekte vertelling over rouw, afkomst en taal. Zaterdag 13 februari - Vest zaktheater Vlissingen" - aan vang 20.30 uur. Kaarten kosten 18.50 (voor JTK/CJP en Pas 65 15.-) en zijn in voorver koop bij de WV Vlissingen, tel. (01184)12345. MIDDELBURG - Het Konink lijk Filharmonisch Orkest van VLaanderen, één van België's meest gerenommeerde orkes ten, brengt komend weekend een promenadeconcert voor jong en oud ten gehore in de Concertzaal in de Singelstraat. Het hele programma is gewijd aan het thems 'sprookjes' en omvat vele geliefde symfoni sche composities. Zo worden onder leiding van dirigent Roland Peelman bij voorbeeld werken uitgevoerd van onder andere Tsjaikovsky (delen uit De schone slaapster), Rossini (ouverture La Ceneren- tola), Massenet (balletmuziek uit Cendrillon), Prokoviev (bal letsuite uit Assepoester), Hum- perdinck (voorspel tot Hansel und Gretel) en Rimski-Korsa kov (Sheherazade). Het concert wordt gegeven op vrijdag 12 februari om 20.00 uur in de Concertzaal. Kaarten kosten 27,00, pashouders be talen 22,00 en kinderen t/m 12 jaar 13,50. Voorverkoop via de kassa van de Stads schouwburg of telefonisch via 01180-11500.

Scheldebode | 1993 | | pagina 11