IJSELIJKE AVONTUREN OP DE MOUNT EVEREST SEP ACTIE ZUINIG STOKEN Hf SCHELDEBODE Komisch kostuumstuk in Minitheater Nautische informatiedag het weten waard CARNAVALS ARTIKELEN Café Herman gaat verhuizen Peutercursus Randori Jigo heet voortaan 'sportinstituut Peter Smid' Nieuw bestuur Zeeland Cultuurmaand presenteert programma HE SCHELDEBODE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 3 FEBRUARI 1993 305 Programma Hans Achterbosch maakte imposante diaserie HUISARTSEN TANDARTSEN APOTHEEK DIERENARTSEN KERKDIENSTEN Grote sortering FEESTARTIKELEN Tabel voor de week van 25-01-1993 t/m 31-01-1993 Week 13 Cultuurmaand op eigen benen MIDDELBURG - Het is een gouden combinatie gebleken voor de provincie Zeeland: toerisme en cultuur. Dat blijkt uit een vorig jaar gehouden publieksonderzoek door de afdeling economische zaken en onderwijs van de provincie. De resultaten, van de enquête werden vorige week bekend gemaakt tijdens een bijeenkomst waar gedeputeerde mevrouw G. de Vries-Hommes het bestuur van de zojuist opgerichte stichting Zeeland Cultuur installeerde. De bestuursleden van de nieuwe stichting zijn mevrouw H.J.W. van Gelder (voorzitter) en de heren J.J. van Gent, R.J.F. van Meijel, O. de Milliano en F. Tave- nier. Het initiatief voor een gericht cultuurbeleid werd in 1988 ge nomen door gedeputeerde De Vries-Hommes en haar toen malige collega Ventovogel. Het provinciaal beleid was erop ge richt om een goed en geva rieerd cultureel aanbod te brengen in de provincie, waar bij ook de beoogde seizoensver- lenging een rol speelde. De eer ste Zeeland Cultuurmaand werd, samen met het Festival van Zeeuw-Vlaanderen, gehou den in het najaar van 1989. Inmiddels is het evenement enorm gegroeid en niet meer weg te denken uit het cul tuuraanbod in de provincie. De cultuurmaand krijgt ook steeds meer positieve aandacht in de landelijke pers. Het onderzoek wees uit dat bijna 30% van de bezoekers van buiten Zeeland komt. Voor de helft van deze groep was het cultuuraanbod daarbij een mo tivatie om de provincie te be zoeken. Voor de bezoekers aan de evenementen van het Festi val van Zeeuws-Vlaanderen lag dat percentage nog iets ho ger. De bezoekers, van wie de ge middelde leeftij 48 jaar is, oor delen positief tot zeer positief over de kwaliteit van het gebo- dene. Het bestuur van de provincie Zeeland acht de tijd dan ook rijp voor het zelfstandig wor den van het cultuurevenement. Dat betekent niet de de provin cie zich helemaal terugtrekt, zei mevrouw De Vries in haar toespraak. „Evenals ouders dat bij kinderen die elders gaan studeren of op kamers gaan doen, zal de provincie nog over de schouder meekijken, daar waar nodig adviseren en bij sturen en haar naam aan de Cultuurmaand blijven verbin den." Overigens dreigen ook voor de sector Cultuur van de provincie nieuwe bezuinigin gen, iets wat de gedeputeerde zeer zou betreuren. Als de kwaliteit van de samenleving uitgehold wordt, gaat de at- tractiviteitswaarde van een re gio of provincie ook omlaag, benadrukte zij. Uit de enquête blijkt ook dat de mensen terugkomen voor een volgende cultuurmaand en dat is volgens de gedeputeerde een bewijs van kwaliteit. De opmerkingen betreffende zaal, akoestiek en andere zaken worden serieus genomen en in dien mogelijk onmiddellijk ge bruikt om situaties te verbete ren. Wel wordt toegegeven dat de meerdaagse arrangementen niet goed lopen. Bij de een- dagsarrangementen daarente gen is vooruitgang geboekt, vooral in Zeeuws-Vlaanderen. Het programma van de vijfde Zeeland Cultuurmaand, die loopt van 15 september tot 17 oktober 1993, ziet er aantrek kelijk uit. Zoals in de voorgaande edities steunt de cultuurmaand op een paar sterke peilers die onge veer twee weken duren: het Festival van Zeeuws-Vlaande ren, het Kamermuziekfestival van Midden Zeeland en het Filmfestival Zeeland. Daar naast zijn er nog een aantal evenementen die enkele dagen in beslag nemen. De opening van de vijfde Zee land Cultuurmaand en van het Festival van Zeeuws-Vlaande ren vindt 15 september plaats in de kerk in Aardenburg met een concert verzorgd door het Nationaal Orkest van België en het Koor uit Riga. De thema's tijdens dit festival met 16 con certen in de acht Zeeuws- Vlaamse gemeenten dat duurt tot 3 oktober zijn: Muziek Literatuur en Mexico. Het Kamermuziekfestival duurt van 29 september tot 14 oktober en wordt gehouden in een aantal cultuurhistorische lokaties in Midden Zeeland. Het Filmfestival met avantpre- mières, een cultureel bijpro gramma en Zeeuwse films vindt plaats op Walcheren. Het programma is nog niet echt rond, maar er wordt gesleuteld aan een presentatie van dezelf de kwaliteit als het afgelopen seizoen. Jazz by the sea wordt een tweedaags jazzgebeuren in Domburg op 17 en 18 septem ber. Het Muziekfestival voor koren en kleine ensembles krijgt 25 september in Goes een internationaal tintje en in Oost-Souburg presenteren zich tijdens het Folkfestival Razz matazz groepen uit Groot Bri- tannië, Ierland, Frankrijk, Ita lië en Nederland. Waterland Cultuurland beleeft een tweede editie en in 't Beest in Goes vindt een cabaret-to neel-muziekavond plaats. Aan het twintig jarig bestaan van het Flup Ju bedrijf in Vlis- singen worden een aantal akti- viteiten zoals tentoonstellingen en muziekuitvoeringen vastge koppeld. Het educatief toerisme wordt bediend met cursussen en workshops waarbij de schijn werper onder andere wordt ge zet op de Zeeuwse kleder dracht en sieraden en de tui narchitectuur. In verschillende musea is er de tentoonstelling 'Dorpen in Zeeland' en in de Grote Kerk in Veere loopt de overzichtstentoonstelling 'Mar- x, Freud en de vrijheid' met werken van de ontwerpster van de Cultuurmaand affiches: Iris de Leeuw. Op het affiche voor 1993 is de zon duidelijk aanwe zig en het cultuurmeisje is deze keer een foto die ook de samen werking met andere culturen aangeeft. VLISSINGEN - Café Herman gaat verhuizen: volgende week heropent het café op een nieu we stek aan het Bellamypark. Twee jaar lang runde Herman Kamstra zijn 'café Herman' aan de Vlissingse Nieuwstraat en meer dan een jaar kwamen er al dan niet terechte klachten vanuit de straat. Om volledig te zijn: een straat waar voorna melijk woonhuizen staan en waar dus al vlug sprake is van overlast. Herman is het na al die klachten en even zovele pogingen om die klachten te voorkomen meer dan zat. Van daar ook zijn rigoreuze besluit om de Nieuwstraat vaarwel te zeggen en op woensdag 10 fe bruari de deuren van 'Café Herman' aan het Bellamypark 4 voor een ieder open te gooien. Met een klein feestje uiteraard. Veel is er overigens niet veran derd in het café dat de naam heeft 'net iets anders' te zijn. De typische Hermankleuren (mint, bordeaux-rood en bruin) zijn gebleven en iedereen die iets meeneemt om op te hangen kan dat gewoon blijven doen. Alles bij elkaar is Kamstra dik tevreden met zijn nieuwe stek. „Een prima plek en zeker in de zomer met al die toeristen wordt het er een stuk gezelliger op". Kantoor: Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vlissingen, tel. 01184-19910. fax: 01184-11446 Openingstijden kantoor: 08.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Advertentie-exploitatie: Jos Rentmeester tel. privé 01195-5379 Yolanda Krijger tel. privé 01184-11351 Bezorgklachten: Voor bezorgklachten bellen tijdens kantooruren: 01184-19910. Redactie-adres: Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vissingen, tel. 01184-19910. fax: 01184-11446 Redacteur: Johanna Brouwer tel. privé 01180-40113 Correspondenten: Andrien Smeels tel. privé 01180-39719 Jaap Klein tel. privé 01180-25185 Ad Roos tel. privé 01182- 2860 Fotograaf: o> O Harry de Lange tel. privé 01180-25195 s Over diepe spleten voerde de tocht van Hans Achterbosch VLISSINGEN - Dinsdag is er in hotel Britannia een dialezing over een expeditie naar de Mount Everest. De lezing be gint om 19.45 uur. Op 12 mei 1992 bereikten twee deelnemers van de succesvolle Nederlandse Mount Everest expeditie de top van 's werelds hoogste berg. Eén van de deel nemers aan die expeditie, de Delftse architect Hans Achter bosch (30), heeft een imposante dialezing samengesteld, waar mee hij door het gehele land reist om tienduizenden te laten meegenieten...en griezelen van zijn ijzingwekkende avonturen. Een dialezing van Hans Ach terbosch is niet vergelijkbaar met de huiskamerdiaprojectie's met één projector op een klein scherm. Achterbosch maakt ge bruik van maar liefst vier diaprojectoren, dimmers, ge motoriseerde projectiezoom lenzen, een computergestuurde overvloeiinstallatie en dat alles begeleid door imposante mu ziek op een groot scherm van meer dan 10 m2. Zijn dialezing is een combinatie van een spektakulaire beeld- en ge luidsshow met een daarin ver weven liveoptreden van Ach terbosch zelf, die het publiek op een boeiende wijze mee neemt op weg naar de top van de Mount Everest. Een medemens zien sterven terwijl je op enkele tientallen meters afstand toekijkt en niets kunt doen. Hans Achterbosch zal dèt vreselijke dilemma waar hij tijdens de beklimming van 's werelds hoogste top voor kwam te staan, niet snel verge ten. Om tot vlak onder de top te komen had Achterbosch vre selijk moeten afzien. Hoogte ziekte, diarree bij een tempera tuur van dertig graden onder nul en sneeuwstormen teister den hem. Hij gleed meerdere keren bijna weg in onzichtbare en dertig meter diepe glet- scherspleten en glibberde door de angstaanjagende ijsval langs honderd meter hoge torens van ijs, die ieder moment konden instorten. De overnachting in kamp 4 was onprettig. De slaapzakken waren nat en raakten daardoor 's nachts be vroren. Achterbosch: '"s Nachts hoorden we een ijselij- ke gil, maar we wisten niet wat het was. Uren later kwam een lid van een Indiase expeditie ons vertellen dat er leden van hun expeditie waren veronge lukt." 's Morgens toen de mist optrok en de zon doorbrak zag Achterbosch op nog geen vijf tig meter afstand van zijn tent één van de verongelukte In diërs liggen. „Hij bewoog zijn arm nog, maar het ondernemen van een reddingspoging had geen enkele zin" vertelt Hans Achterbosch. „Hoe vreselijk moeilijk het ook is om iemand te zien sterven, terwijl je niets kunt doen? Die vraag stellen veel mensen me na afloop van een dialezing, maar geloof me, je kan niets, helemaal niets." Het waren emotionele minuten voor Achterbosch en aangesla gen besloot hij terug te keren. Naast wat hij allemaal had meegemaakt en doorgestaan kon hij het niét opbrengen ver der te gaan na een klimmer onder zijn handen te zien ster ven. Op de terugweg kwam Hans Achterbosch nóg een stervende Indiër tegen: "Tij dens de afdaling zag ik een rugzak en even later een klim mer. Hij hing in de touwen aan de bergwand. We liepen hem voorbij en dachten dat hij dood was... Hij keerde echter ter gend langzaam zijn hoofd naar 'me toe... Dat beeld zal me altijd bijblijven.... En ik kón niet anders dan voor me kijken en doorlopen...vreselijkü" Over dit voorval, maar zeker ook over alle andere mooie, adembenemende, ontroerende en ijzingwekkende momenten en gebeurtenissen die kenmer kend waren voor de Mout Eve rest '92 expeditie, wordt door Hans Achterbosch verteld tij dens de dialezing. Na afloop van de lezing, om plm. 22.00 uur, wordt het publiek in de gelegenheid gesteld vragen te stellen aan Hans Achterbosch. Kaarten voor deze avond kos ten 12,50 en zijn te koop bij foto Back in Vlissingen, Mid delburg en Goes. MIDDELBURG - Zaterdag 13 februari gaat in het Minithea ter aan de Verwerijstraat het toneelstuk 'Yvonne' in premiè re. Het stuk, geschreven door Grobowitz en geregisseerd door Jozien de Graaf wordt na de première nog zeven keer opgevoerd. 'Yvonne' is een absurdistisch, komisch en sprookjesachtig kostuumstuk waarin 19 men sen meespelen. Onder hen be vinden zich Anke Tanihatu, Marianne Minnaard, Kathe en Oscar Postema, Kees Baaijens, Dick Vermeulen, Heieen Wolf en Ronald Mondeel. Het verhaal: Prins Philip ver looft zich uit verveling met dein ieders ogen onaantrekke lijke Yvonne. Koning Ignatius en koningin Margaretha gaan hiermee accoord uit vrees voor een schandaal, waarmee hun zoon dreigt wanneer zij zouden VLISSINGEN - In verband met de sterk toegenomen vraag naar afgestudeerden van zee- vaartoplcidingen organiseert het Maritiem instituut „De Ruyter" in Vlissingen zaterdag 6 februari een nautische infor matiedag. Er wordt dan uitge breide informatie geboden over de opleidingen voor de zee scheepvaart met name voor maritiem officier voor de grote en kleine handelsvaart. Maritiem officier is sinds 1989 een nieuwe functie aan boord van zeeschepen. Het is een combinatie van de huidige be roepen van stuurman en scheepswerktuigkundige. Au tomatisering van veel werk zaamheden aan boord van de moderne schepen en de vraag van rederszijde naar anders opgeleid en beter inzetbaar personeel in verband met het varen met zogenaamde kernbe manning waren de aanleiding voor het wijzigen van de oplei dingen van zeevarenden. Bij de nieuwe opleidingen is de schei ding tussen dekdienst en ma chinekamer vervallen en is men betrokken bij het totale scheepsgebeuren, inclusief de telecommunicatie. Men kan het schip nu als één geheel zien en dit zal leiden tot meer voldoe ning in het werk. Veel rederijen, aanverwante bedrijven en anderen zullen op deze dag informatie verstrek ken over hun bedrijf, het be roep, het werken en leven aan boord, de plaatsingsmogelijk heden op de verschillende ty pen schepen, de vaargebieden van die schepen en de mogelij ke loopbaanperspectieven voor toekomstige zeevarenden. Het brede scala aan soorten sche pen zoals, sleepboten, bevoor radingsschepen, passagiers schepen en vele andere levert een grote variëteit op aan in vulling van het beroep van de maritiem officier. Ook alle andere geïnteresseerden zijn natuur lijk welkom. De HBO- en MBO-sectoren van het Mari tiem Instituut, respectievelijk onderdelen van de Hogeschool Zeeland en het Zeeland College verzorgen het onderwijskundi ge gedeelte van deze dag. Alle practica van de scholen zullen open en in bedrijf zijn, o.a. de nieuwe radarsimulatoren, het energie-opwekkingsprogram ma PC-boiler, de Marcomsimu- latoren en het infopracticum wiskunde. Verder kan informa tie verkregen worden over stu diefinanciering, huisvesting en studenten- en sportverenigin gen. Het programma is doorlo pend van 10.00 uur tot 15.00 uur. De aanwezigheid van Yvonne heeft verstrekkende gevolgen weigeren. Yvonne's aanwezig heid aan het hof heeft vreemde gevolgen. Door haar bijzondere houding raakt iedereen de kluts kwijt en gaat zich steeds vreemder gedragen. Opeens ziet iedereen zich door de ogen van dit vreemde wezen. Het hof is het daarom over één ding eens: Yvonne moet verdwijnen. Een daad, te absurd om te rechtvaardigen, waarvoor de kamerheer een oplossing heeft: wat het ook wordt, het moet op niveau. Of, zoals de koning en de koningin zeggen: 'van boven en niet van beneden'. Absurd, komisch en met een verrassen de einde. De première in het Minitheater begint om 20.30 uur. Kaarten zijn te koop bij de VW en Loeks boekhandel. Na de pre mière wordt 'Yvonne' nog ge speeld op de zaterdagen 20 en 27 februari, 6, 20 en 27 maart en op de zondagen 21 februari en 14 maart. De zondagvoor stelling begint om 14.30 uur, de andere om 20.30 uur. VLISSINGEN - Het Kruiswerk geeft in maart een cursus 'ouders van peuters'. De cursus bestaat uit zes bij eenkomsten op de maandag avond waarin de volgende on derwerpen aan de orde komen: de ontwikkeling van het kind, straffen en belonen, zindelijk heid, eten en slapen, jaloezie, agressie en veiligheid. De cur sus wordt gegeven in het wijk- gebouw aan de Rosenburglaan. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven via 084-63700, vóór 18 februari. Vlissingen - Za Van den Berg, Giessenburg 12, tel 65253 Zo R. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 64633 Middelburg - Za A. Bruynzeel, Herengracht 68 tel 39933 Zo J. Dominicus, Dam 30 tel. 39933 Souburg, Middelburg-Zuid, Arne- muiden en Nieuwland - Za T. Bloos, Kanaalstraat 70 Oost-Sou burg, tel 01184-61212 Zo J. Pon ten, Oude Rijksweg 6 Nieuwland, tel. 01182-1340 Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke, Veere en Vrouwen polder - Za en zo R. van Tol, Markt 12, Veere, tel. 01181-1271 Domburg, Aagtekerke, Westka- pelle, Koudekerke, Meliskerke, Biggekerke en Zoutelande - Za en zo P. Noorlander, Middel burgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231 West- en Midden Walcheren - Za en zo A. Stutterheim, Sivert- straat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760 Za en zo M. Smallegange, Ger- brandystrat 176 Vlissingen, tel 01184-65326 VERLOSKUNDIGEN Middelburg - K Boot tel 01180-39865 Vlissingen - A. de Gaay, tel. 01180-23836 Middelburg - Vr 5 feb tot 12 feb Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijland straat 79 Vlissingen - Vr 5 feb tot 12 feb Apotheek Papegaaienburg, Pape gaaienburg 24, tel 66345 Gezelschapsdieren - Za en zo Dierenkliniek Walcheren Korte Noordstraat 61 Middelburg tel 01180-37077. R Roskam Kelder- weg 1 Meliskerke tel 01189-2838. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle Oude Domburgseweg 33a tel 01188-1443. A. Meijns, Oostkap- pelseweg 12, Grijpskerke, tel. 01189-3060 C. Brink, Meanderlaan 326, Middelburg, tel. 01180-11011. Vogelopvang Midden Zeeland tel. 01180-28288 Rooms-katholieke kerk. Dom burg 1e,3e en 5e za 19.15 uur Koudekerke Der Boede 2e 4e en 5e za 10.30 Dishoek zo 19 Middelburg Petrus en Pauluskerk 2e en 4e za 19 uur Hoeksteen zo 11.30 uur Oost-Souburg Zoute Vie ver 1e en 3e za 9 Kerklaan zo 10 Vlissingen Open Hof zo 11.15 Ter Reede za 17 Singel za 19 zo 9.30 Ziekenhuis zo 11.15 Nederlands hervormde kerk. Aagtekerke 10 en 19 uur Domburg 10 en 19 uur Gapinge 10.30 uur, Grijpskerke Kleverskerke 9.30 Koudekerke uur Middelburg Koorkerk 19 Nieuwland 9.30 uur Ritthem 11 uur, Oostkapelle 10 en 17 uur, Oost-Souburg 9.30 en 19 uur Serooskerke 10 uur Veere 9.30 uur, Vlissingen, St. Jacobskerk 10 uur, Johanneskerk 9.30 uur Open Hof 9.30 uur Schaapskooi 9.30 uur Ter Reede 19 uur. Vrouwenpolder 11 uur Westkapèlle 9.30 en 19 uur, Protestants Ziekenhuispastoraat ziekenhuis Walcheren 10 uur Gereformeerde kerk. Koudekerke 9.00 en 10.30 uur, Gapinge 10 uur Grijpskerke 10 en 14.30 uur, Melis kerke 10 en 14.30 uur Oost-Sou burg 9.30 uur Serooskerke 17, Vlis singen Petruskerk 9.30 en 17 uur Veere 10 Vrouwenpolder 10 uur Westkapelle 17 uur Gereformeerde gemeente. Vlis singen 9.30 en 16 uur. Gerefor meerde kerk vrijgemaakt. Middelburg 9.30 en 16.30 Vlissin gen 9.30 en 16.30 Christelijke gereformeerde kerk. Middelburg 9.30 en 14.30. Vlissingen 9.30 en 15.00 Nederlands gereformeerde kerk Middelburg 9.30 en 17.00 uur Evangeliegemeente Middelburg 9.30 Oost-Souburg 10. Leger des Heils Middelburg 10 en 17 uur. Vlissingen 10 en 17 uur Anglicaan se kerk Vlissingen-Oost 10.30 en 19.30 Zevendedagsad ventisten Middelburg za 11 uur Vlissingen za 9.30 üur Doopsgezinde Gemeente Vlissin gen 9.30 uur Middelburg 11 uur Kristen Zuidmolukse kerk Koude kerke 11.45 uur Oost-Souburg 13 uur Pinkstergemeente Middelburg wo 19.30 zo 15.30. Vlissingen wo 19.30 zo 14.30. Pinksterkerk Vlis singen wo 19.30 zo 14.30 Baptis tengemeente Middelburg 10. Nieuw Apostolische kerk West- Souburg wo 20 zo 9.30 en 17 Volle evangeliegemeente Arnemuiden do 20 zo 10 Serooskerke do 19 West-Souburg zo 10 Eglise Wal- lonne Middelburg uur Angli caanse Kerk Vlissingen-Oost 10.30 en 19.30 VLISSINGEN - Toen Peter Smid bijna dertien jaar geleden begon met het professioneel lesgeven in Jiu-Jitsu lag de naam voor de hand: Randori Jigo. Nu, een koperen bruiloft verder dekt de vlag de lading allang niet meer en wordt de naam dus veranderd. Vanaf za terdag 6 februari is Randori-Ji- go verleden tijd en stappen de inmiddels talloze sporters de deur van 'Sportinstituut Smid' binnen. „Toen ik begon was het sim pel", vertelt Peter Smid (overi gens de enige met een 4e dan in Jiu Jutsu in Zeeland). „Ik gaf alleen maar les in judo en jiu- jutsu, aangevuld met lessen in zelfverdediging. Nu bieden we een totaal ander pakket van sporten en vormen van sportie ve vrijetijdsbesteding. In de loop der jaren zijn de vecht -herstel- verdedigingssporten uitgebreid met Tan Soo-do, ko- budo. Jiu jitsu, zelfverdedi gingscursussen en judo zijn overigens gebleven. Aan de an dere zijde van het aanbod zijn daar natuurlijk fitness, aero bic, callanetics, steps en een cardio-circuit bijgekomen". Het totale aanbod van het rijk- serkend sportcentrum aan het Westerzicht 388 in Vlissingen wordt gecompleteerd met ten- nislessen. Beunhazen, mannen die een of andere graad in een sport hebben behaald en den ken dat ze daarmee les kunnen geven komen er bij Peter Smid niet in. „Wil je kwaliteit bieden en blessures voorkomen dan moet je met erkende leraren werken". Vandaar ook dat Peter zelf de lessen in de verde digingssporten plus de fitness en callanetics verzorgt en zijn echtgenote Diana, overigens met een afgeronde ClOS-oplei- ding aerobics, steps en de ten- nislessen voor haar rekening neemt. Voor de duidelijkheid: de tennislessen worden gege ven in sporthal Baskenburg. Speciaal ter gelegenheid van de naamsverandering geeft Ne derlands 5e dan jiu-jitsu Gerrit Vroon die zaterdag een stage training. (ADVERTENTIE) Molenstraat 38 - Roosendaal - Tel. 01850-37808 Bijeen hooit een en een totaal jaarverbruik streefverbruik streefverbruik van: voorde sinds 1 afgelopen week november 1992 van: van: 800 m3 26 309 1000 m3 32 386 1200 m3 39 463 1400 m3 45 540 1600 m3 52 617 1800 m3 58 694 2000 m3 64 771 2200 m3 71 848 2400 m3 77 926 2600 m3 84 1003 2800 m3 90 1080 3000 m3 97 1157 3250 m3 105 1253 3500 m3 113 1350 3750 m3 121 1446 4000 m3 129 1543 4250 m3 137 1639 4500 m3 145 1735 4750 m3 153 1832 5000 m3 161 1928 5250 m3 169 2025 5500 m3 177 2121 5750 m3 185 2217 6000 m3 193 2314 Het wekelijks streefverbruik wordt bepaald aan de hand van de gemiddelde etmaaltemperatuur en enkele andere gegevens. 1 t

Scheldebode | 1993 | | pagina 5