Kendread presenteert CD Nieuwe glooiing voor Veerse Meerdijk Ruim 800 combinaties in de ring Mooie foto's van lelijke gebouwen Beeldende kunstenaars qezocht Geslaagden oriënterende cursus Vrouw Techniek V_ 4 Waterschap houdt rekening met de natuur Hangman Jury in La Plaza Topvoetbal op de Stoofwei Een avondje uit via de VW öCHELDEBODE VAN DINSDAG 22 DECEMBER 1992 313 torIkpIoat s»*w NIEUWJAARSINSTUIF - Het Aktiviteiten Centrum Mid delburg houdt dinsdag 5 januari een nieuwjaarsinstuif van 13.30 - 16.00 uur in het Ontmoetingscentrum Dauwendaele, Vrijlandstraat 51. De wekelijkse activiteiten beginnen don derdag 7 januari KAMELEON - De activiteitencommissie van Bachten Reede presenteert donderdag 14 januari de toneelgroep Kameleon. Kameleon brengt twee eenacters. De aanvang is 19.30 uur en de toegangsprijs bedragt 2,50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de beheerder van Bachten Roede aan de Vredehoflaan 42 in Vlissingen. PARABEL - Poppentheater Parabel brengt 23 en 30 december het traditionele kerstschimmenspel 'de vier lichten' in de aula van de bibliotheek in Middelburg. De voorstellin gen beginnen om 15.°® uur. Dinsdag 29 december, om 11.30, 13.30 en 15 uur speelt Parabel de voorstelling 'de beer en het varkentje', een bewerking van het gelijknamige prentenboek van Max Velthuis. Kaarten kunnen telefonisch gereserveerd worden bij Parabel, 01185-2566. KERSTZANGAVOND -In de Mamixkerk te West-Sou burg is op donderdag 24 december om 19.30 uur een kerstzangavond. Naast samenang is er een optreden van de Jonge Zangers, Marnixkoor en Watchers Mannenkoor. RED BEANS - De New Orleans Red Beans presenteren zaterdag 2 januari hun eerste CD in café Alassio in de Zusterstraat te Middelburg, om 20.°° uur. Tijdens een optre den overhandigen de Red Beans de CD Fine and Dandy aan wethouder Smitskamp. De muziek van de New Orleans Red Beans staat in het teken van de New Orleans jazz, de muziek zoals die geklonken moet hebben in het oude New Orleans, de bakermat van de jazz. COC - Het COC verzorgt tijdens de kerstdagen enkele extra activiteiten. Op eefste kerst is er van 21 tot 1 uur een kerstcafé en op tweede kerst is er van 21 tot 01 uur een. kerstbal. Zondag 27 december is het coc-pand aan de Eigenhaardstraat in Middelburg van 19 tot 23 uur geopend. VEERE - De glooiing van de dijk rond het Veerse Meer wordt op dit moment grondig opgeknapt door het waterschap Walcheren. Het betreft het stuk ter hoogte van de Ooster-Nieuwlandpolder tussen Vrou wenpolder en Veere. Met het herstel is een bedrag gemoeid van ongeveer 50.000,Dat is relatief goedkoop omdat gebruik wordt gemaakt van stenen en palen die op een andere plaats overbodig zijn geworden. De schade aan de glooiing is ontstaan doordat er in het Veerse Meer geen sprake meer is van eb en vloed. Doordag het water bijna altijd op het zelfde peil tegen de glooiing kabbelt is deze over een lengte van ongeveer honderd meter ver zakt. En als gevolg daarvan kalfde de voet van de voorma lige zeedijk af. Het waterschap legt nu een nieuwe glooiing met een onder laag van klei, filterdoek en steenslag. Er wordt gebruikt gemaakt van natuursteen die goed in het landschap past. Deze stenen zijn afkomstig van de glooiing bij Ritthem die eer der dit jaar werd hersteld. Het waterschap koos bewust voor een zogenaamde 'open glooiing constructie'. Dat houdt in dat er tussen de ba saltstenen geen teer wordt ge goten. Voor de waterkerende functie van de dijk is dat niet nodig. De ruimte tussen de ba saltstenen is nu een mooie plek voor planten en kleine beestjes. Als de planten volwasssen zijn is de dijk in harmonie met het oeverlandschap van het Veerse Meer. De werkzaamheden aan de glooiing worden juist nu ver richt omdat in de winter het water in het Veerse Meer 70 centimeter lager staat dan in de zomer. En dat werkt een stuk gemakkelijker. De ver wachting is dat het werk half januari klaar is. DOMBURG - Fotografe Beppy Everaers uit Goes toont in de expositieruimte van de VVV Domburg een overzicht van haar Zeeuwse werk. Te zien zijn o.a. landschappen, ge bruiksvoorwerpen in de visserij en architectuur. Beppy Everaers ontdekte de fo tografie als een vorm van kunstuiting tijdens haar vele buitenlandse reizen. Het gaat haar vooral om het oproepen van een bepaalde sfeer. Ze fo tografeert daarom vaak bij zonsopgang en zonsondergang, wanneer de lucht nog slechts enkele subtiele kleuren bevat. Haar foto's lijken vaak zwart/ wit afbeeldingen, hoewel ze al tijd kleurenfilm gebruikt. Het beetje kleur dat in de foto's overblijft geeft meer diepte en heeft een sterk grafisch aspect. Dat is vooral te zien bij de foto's waarop gebruiksvoor werpen in de visserij te zien zijn: combinaties van water, vissersnetten, staken en vooral het licht als belangrijk ele ment. Het is haar kijk op het leven aan de Oosterschelde. Ook bij haar meest recente fo to's is die eigen kijk op de dingen doorslaggevend. Hoe vaak gaan wij niet onverschil lig voorbij aan gebouwen waar wij niets interessants vermoe den. Fabrieken, loodsen, silo's en andere industriële bouw werken. Everaers kijkt net zo lang tot ze er iets moois in ziet en fotografeert dat dan. 'Mooie beelden van lijke gebouwen', noemt ze zelf het resultaat. Ook daarbij speelt het grafi sche, strakke element een grote rol. Beppy Everaers geeft met haar foto's een werkelijkheid weer die ze zich heeft eigen gemaakt door te leren kijken. En dat is in feite ook waartoe ze de bezoeker uitnodigt: beel den om te zoeken wat er achter zit. Qe tentoonstelling is geopend tot 30 januari. GOES - In disco-café La Plaza zorgt de band 'Hangman Jury' op Nieuwjaarsdag voor een aanstekelijk en energiek live optreden dat om 22.00 uur van start gaat. 'Hangman Jury' is een nieuwe band uit Rotterdam en omstre ken, bestaande uit vier muzi kanten aangevuld met drie oogverblindende zangeressen. 'Hanhman Jury' is beïnvloed door bands als 'The Who', 'Bad Compagny, 'Queen' en 'Bryam Adams'. Stevige rockers wor den afgewisseld met gevoelige ballads, akoestische meezin gers en bekende covers. Het waterschap herstelt de dijk rond het Veerse Meer Foto. van der We| VLISSINGEN - Zaterdag 26 december vindt in de Piek aan de Hellebaardierstraat 11 de presentatie plaats van de CD 'Culture Crash' van Kendread and his band Dasian. Kendread is een Vlissingse mu zikant die al in veel groepen heeft gespeeld. Hij is begonnen met het spelen van rockmuziek, maar nadat reggae steeds po pulairder werd begon deze Su rinaamse rasta ook reggae te spelen. Met de band Dasjan deed hij ook mee aan de grote prijs van Nederland. Hierdoor werd Dasjan door de KRO uit genodigd voor een radio-onna me. Met de Arnhemse formatie The Creators maakte Kendread een tournee door het Caraï- bisch gebied en daar zag hij hoe mensen de wereld kapot aan het maken zijn. Zo kwam kendread op het idee een CD te maken met teksten over ver vuiling, vandaar de titel 'Cul ture Crash', het rasta-geloof en liefde. De vaste begeleidingsband van Kendread, de band Dasjan, die bestaat uit E-Roy op drums, George Orwells op toetsen en Surkira op bas, werd voor het opnemen van de CD aangevuld met een blazerssektie, oud-le den van Dasjan en gastmusici waaronder Eddy Telepary. Voor het opnemen van de DC werd gekozen voor de studio's van Jos Rentmeester en Ron Konings. Kendread deed samen met tenorsaxofonist René de Vos de produktie. Zo zijn ze er GOES - Rond kerst en nieuwjaar opent het grootste indoor paardesportevenement van Zuid-West-Nederland weer haar poorten. Nu in de Zeelandhallen te Goes, waar inmiddels een tweede hal in gebruik werd genomen. Gedu rende zeven dagen zullen ruim 800 combinaties (pony's en paarden) deelnemen aan de tal loze dressuur- en springrubrie- ken. Hoogtepunten zullen weer zijn de wedstrijd in het kader van de hengstencompetitie, de na tionale dressuurrubrieken ZZ/ L t/m de lichte tour met als finale de Kür op muziek inter mediaire I en de springfinales B t/m ZZ om de Zilveren en Gouden Mosseltrofeeën. De showrubrieken, steeds al een belangrijk onderdeel, zijn op nieuw uitgebreid. In de hoofdring zullen onder meer wereldkampioen vier spannen IJsbrand Chardon en olympisch medaillewinnares Annemarie Sanders-Keijzer zich aan het publiek presente ren. Met groot en nog stijgend suc ces werd de afgelopen twee jaren het evenement afgewerkt in de veilinghallen te Kapelle. Het succes en het stijgende be zoekersaantal (ruim boven de 10.000) vroeg echter om weer meer ruimte. De verschuivende feestdagen om meer flexibili teit met betrekking tot be schikbare concoursdagen. Ook juist voor de komende jaren. De accommodatie van de Zee landhallen biedt de organisatie de mogelijkheid om nog meer kwaliteitsverbetering te reali seren ten behoeve van deelne mers en publiek. Vooral wat ontvangst- en horecafacilitei- ten en een nog meer uitgebreid strodorp betreft. Zeker nu één der feestdagen (2e kerstdag) binnen de concoursdagen valt, is gestreefd naar nog meer bij zóndere programmaonderdelen en shows voor elk wat wils. Het beursrestaurant biedt op alle topdagen menu's a la carte en op 2e kerstdag in twee sessies een, muzikaal omlijst, kerstdi ner. Op die dag zijn er ook diverse kinderactiviteiten in het strodorp (o.a. clown, kerst man, pony-zeskamp) zodat, wat typisch een gezinsdag is, ook binnen het evenement ge stalte kan krijgen. De wedstrijd in het kader van de hengstencompetitie (23 de cember) zal als gebruikelijk weer vele toeschouwers trek ken uit het gehele land. De nationale dressuurrubrieken (2e kerstdag) kennen ook een ruime inschrijving met naast de Zeeuwse NVDR-ruiters (o.a. een succesvolle Eppo Roovers met Adron in de lichte tour) deelneming uit andere delen van het land, waaronder de vorig jaar driemaal succesvolle Bemadette Gelissen met Ur- landie en Aswin en Barbara Koot, individueel bronzen-me daillewinnares uit het overi gens zilveren EK-team van de Young Riders, met haar paard Controversy. De springrubrieken hebben de topdagen op 30 december en 2 januari. Op de eerste dag zul len in twee ringen de klassen L t/m ZZ de wedstrijden afwer ken met kwalificatie voor de finalewedstrijden op 2 januari om de Zilveren en Gouden Mosseltrofeeën in de klassen B t/m ZZ. Hier ook de inschrij ving van vele nationale subtop pers, waaronder Gouden Mos sel-verdediger Eric van der Vleuten en aanstormende ta lenten als de Brabander Jack Neefs, Joyce Noppen en uiter aard de Zeeuwse succesvolle vader en dochter Simon en Sandy den Exter. Verder nog een groot aantal Belgische rui ters en amazones, waarvan te noemen Eva van Paeschen, Harrie Theeuwes en Nico Phi- lippaerts. Ter afwisseling op de topdagen talloze shows waarvan hier voor reeds genoemd het optre den van IJsbrand Chardon en Annemarie Sanders (met doch ter Stacy). Daarnaast spectacu laire stunts met Tony the Hor seman, een Haflinger zesspan, a la flêche en zonder koetsier voor een wagen, sledehonden show, grand national met Shet landers, Friese stamboekpaar- den, presentatie Zeeuwse heng- stenopfok en traditiegetroouw, ter afsluiting op de finaledag de immer ludieke verrassings show van de Zeeuwse aanspan ning en ter algehele afsluiting het 'Ruiterbal' en nog meerdere hier niet genoemde shows. FOTO: Beppy Everaers in februari 1993 in de Zeeland- IMV l\Ml iv/fcV/l IWWI hallen in Goes wordt gehou den, zijn op zoek naar beelden de kunstenaars die hieraan in geslaagd omhun eigen sound te creëren, die overigens enigszins doet denken aan de Engelse reggaeband Steel Pul- se. Op tweede kerstdag zal de offi ciële CD presentatie plaatsvin den in de Piek te Vlissingen. Hier kan ook een cd aange schaft worden, omdat de band de eerste duizend exemplaren zelf wil verkopen om uit de kosten te komen. De presentatie begint om 22.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 10,-. Artaud en Kantor. Een speci fieke anti-naturalistische thea tervorm, met accenten op de sculpturale en picturale vorm geving van objecten en hun dramatische relatie tot disci plines waar dynamiek centraal staat zoals de Butoh-dans, ge- luidsleer en tekstoverdracht. Binnen Buiten benadert het publiek onorthodox en zorgt voor indringend theater. Voor het publiek twee boeiende dagen met kunst op vele terrei nen en verschillende niveau's. Beeldende kunstenaars die zich willen opgeven of meer inlich ting wensen kunnen bellen met Gertjan van Duinkerken, An- doornhof 10 in Éaam, telefoon 02154-16078. willen deelnemen. De stichting Amsterdam Inter national Artists en de stichting Gertjan van Duinkerken Kunstproducties hebben voor 13 en 14 februari 1993 al een aantrekkelijk programma sa mengesteld. Om 13.00 uur wordt zaterdag 13 februari de kunstmanifesta tie geopend, tot 22.00 uur kan het publiek dan terecht en be halve de flinke brok kunst zijn er een filmvoorstelling om 15.00 uur en optredens van Peter Blanchette en theater Binnen Buiten, tot 22.00 uur. Ditzelfde scenario is er voor de zondag met dit verschil dat de manifestatie opengaat om 10.30 uur en sluit om 17.30 uur. Voor de manifestatie hebben al een kleine dertig kunstenaars uit de overige Nederlandse provincies ingeschreven, zeven uit China en acht uit Zeeland: Willem van Anraad (schilde rijen), Rijnhard Schregardus (gemengde technieken), Juul Kortekaas (vormgeving beel dende kunst), Amiran Isaako- wich Djanasvili (beeldhouwer/ schilder), Ludmilla Kalmaeva (schilderijen/posters/grafiek), Johan Adriaanse (schilderijen), Hans de Win (monumentale vormgeving) en Jean Kamps (schilderen achter glas). Peter Blancette die enkele op tredens verzorgt is een Ameri kaanse muzikant. Hij speelt op een zelf ontworpen 'archguit- ar', een gitaar waarop klavier muziek gespeeld kan worden. Een soort combinatie van luit en gitaar. Blanchette speelt ba rokmuziek zoals composities van Bach, Haendel Vivaldi en Scarlatti. Het Beeldtheater Binnen Bui ten speelt de productie 'Eind tijd'. Geinspireerd door de laat middeleeuwse schilders en de twintigste eeuwse theaterop vattingen van productiemakers Bij het VW-kantoor aan de Nieuwendijk in Vlissingen en de Duinweg in Oostkapelle en is het mogelijk kaarten te reserveren voor concerten (pop en klassiek) en theatervoor stellingen in het hele land. ROTTERDAM. 5 en 7-2 Opara Nabucco; 10-2 Zuc- chero Fomaciari; 8-3 Chris Rea; 9-3 Little Richard; 10/11-3 Vaya Con Dios; 16/17-3 Sting; 24-10 Blues '93, Dordrecht; AMSTERDAM heden t m 31-5 '93 Cats; 11-4 Paolo Conté. DEN HAAG 12 t m 17-1 Revue Revue; 12-2 BZN; 27-2 Shirley Bassey; 1-4 Mi ke Oldfield; 16-4 Paolo Con té. DIVERSEN 28-11 t/m 21-2 Gerrit Rietveld tentoon stelling, Utrecht; 31-12 Oudejaarsavond m.m.v. Ro bert Lloyd, the Hell Cats, Jimi Bellmartin Breda; fe bruari Bob Dylan, Utrecht en Eindhoven; 8-2 The Flying Pickets, Tilburg; 3-4 BZN, Vlissingen; VLISSINGEN - Mevrouw J. v. d. Meulen van Vrouw en Werk Zeeland reikte onlangs aan 9 dames de eindcertificaten uit van de oriëntatiecursus Vrouw en Techniek in het restaurant van scholengemeenschap 'Groot Stelle' in Goes. Deel neemsters waren: Gini Simon- se, Goes. Joselyne Dimbourg, Goes. Claudia Prooy, Zierikzee. Joke Verhey, Zierikzee. Sylvia de Romph, Zierikzee. Beppie Amersfoort, Lewedorp. Leonie Post, West-Souburg. Anne- greeth Gebert, Wissenkerke en Wendy Vogelenzang, Middel burg. Veel vrouwen blijken techniek heel leuk te vinden, handig te zijn en dingen snel op te pik ken als zij de eerste onbekend heid ermee eenmaal overwon nen hebben. Daarvoor krijgen zij de kans in de oriëntatiecur sus Vrouw en Techniek. In de cursus doen de deelneem sters onder deskundige leiding van vakdocenten vooral prakti sche ervaring op aan de machi nes en maken zij eenvoudige werkstukken. De vakken die aan bod komen zijn: schilde ren, houtbewerken, elektro- en installatietechniek, lassen en metaalbewerking. Door middel van excursies, voorlichting en gesprekken met vakvrouwen kunnen zij zich tegelijkertijd een beeld vormen van de diver se technische beroepen en de omgeving waarin die- worden uitgeoefend. Als de deelneemsters een vak of beroep leuk vinden, wordt in nauw overleg met het arbeids bureau gekeken naar de verde re opleidingsmogelijkheden. En techniek biedt daarin op ver schillende niveaus een aantal mogelijkheden. De cursus is bedoeld voor vrouwen en meis jes die aan het werk willen. Zij kunnen geschoold zijn of onge schoold, jong of minder jong, van Nederlandse afkomst of niet, wel of geen werkervaring hebben. De cursus wordt gesubsidieerd door het arbeidsbureau. De duur is 9 weken van 3 dagen. Lestijden zijn zoveel mogelijk afgestemd op de schooltijden van kinderen. De cursus is gra tis en er wordt een vergoeding gegeven voor de kosten van kinderopvang. Voor nadere in formatie kan men zich wenden tot Vrouw en Werk Zeeland. KOUDEKERKE - De voetbal lers van VC Koudekerke begin nen het nieuwe jaar met een wedstrijd tegen RBC uit Roosendaal. Het is voor de Koukerkenaars de eerste keer dat zij het opnemen tegen een club uit het betaald voetbal. RBC uit Roosendaal speelt mo menteel in de eerste divisie en heeft zelfs nog mogelijkheden om te promoveren naar de ere divisie. De ploeg komt met een sterke opstelling naar Koude kerke, met Roy Hendrikse en Mike But en topscoorder John Mutsaers. De wedstrijd begint om 14.30 uur en wordt gespeeld op het sportpark De Stoofwei aan de Biggekerksestraat. Een mooi beeld van een lelijk gebouw. Jean Kamps met zijn originele schilderwijze Foto archief de Stem Weekbladen

Scheldebode | 1992 | | pagina 13