J 1 FEESTELIJK SLOTCONCERT Weekend Van De Klant het weten waard Y Opmerkelijke najaarmode bij Scapino "We verkopen elke maat" DE STEM |Q F K-F** mm I Geslaagde najaarsmodeshow bij bruidsmodehuis Tebbens Extra banen Racketcentrum Avondgebed in Engelse kerk Bijzondere fitnessapparatuur bij bewegingsstudio Kruys Drs. Pol determineert munten SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1992 Postagentschap in de Walstraat blijft nog open J Spijkerbroekenzaak 45 Degrees HUISARTSEN TANDARTSEN VERLOSKUNDIGEN APOTHEEK DIERENARTSEN KERKDIENSTEN Weer prijs voor slager Verboom BESTEL NU TOEGANGSKAARTEN MET KORTING Dagblad De Stem is een van de belangrijke sponsors van het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen. Daarom kunt u als lezer van De Stem en/of een door De Stem uitgegeven weekblad kaarten voor dit concert bestellen met een aantrekkelijke korting. Zondag 27 september 20.15 uur Aardenburg, Sint Baafskerk Koninklijk Filharmonisch Orkest van Vlaanderen Rundfunkchor Berlin Jongenskoor van de Philharmonie van Krakau o.l.v. George Cleve en met als solisten Werner Klemperer (spreekstem) en Phyllis Bryn-Julson (sopraan) Werken van Bach, Bernstein en Haydn Normale prijs: 35.- (rang 2) KORTINGSPRIJS 26.25 HOE BESTELLEN? U bestelt toegangskaarten met korting door onderstaande bon in een ongefrankeerde envelop te sturen naar: Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen, antwoordnummer 523,4530 WB Terneuzen. De kaarten liggen op de avond van het concert voor u klaar bij de ingang van de kerk. U betaalt ter plaatse. Telefonische informatie: 01150-95555 BJSTELBON VOOR KAARTEN MEJ_KORJINGEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN j 10-27 september 1992 Naam:Ik bestel(aantal) kaar- Adres: ten a 26.25 voor het con- Postcode woonplaats:dag 27 september. Telefoon: 305 Een kleurige veelheid aan mo- dische najaarskleding, schoe nen en sportartikelen is te vin den bij Scapino.Kenmerkend zijn dit najaar de lange tops in vlotte jaquards met levendige- patronen en kleuren. Het aan bod in leggings en skipantalons is groot. De hoofdkleuren voor dit najaar zijn anthraciet, rood, flessegroen en melange kleu ren. Belangrijk deze winter zijn ook de zwart-wit combinaties. De collectie damesschoenen bij Scapino biedt een groot assor timent korte laarsjes, western mode en booties. Ook is er volop keuze in elegante dames schoenen. De voornaamste kleuren zijn bordeaux, koffie bruin cognac en natuurlijk zwart. Dat de man ook steeds meer aandacht aan zijn kleding be steedt is ook Scapino niet ont gaan. Was het in het verleden zo dat de man maar twee com binaties had: één voor zijn werk en één voor de vrije tijd; tegenwoordig komt de man kastruimte te kort om al zijn kleding op te bergen. Blazers en geruite houthak kershemden kunnen uitstekend gecombineerd worden met jeans en katoenen broeken. Verder heeft Scapino heerlijk winterwarme jacks met of zon der capuchon of bontkraag. De kleuren voor de mannenmo de zijn flessegroen, anthraciet en rood. De schoenmode voor mannen kenmerkt zich door het grote aanbbod sportieve stappers met een stevig en stoer uiterlijk en grove profielzolen. Daar- Goed gekleed de winter in lage naast is er de hoge of western en de mocassin. Ook voor sportkleding kan men bij Scapino terecht. De skipak- ken zijn verkrijgbaar in flitsen de kleuren. De schooljeugd vindt bij Scapi no voor 39 gulden een uitste kend regenpak. Verder is er voor hen een groot assortiment sportschoenen voorradig waar in de bekende merken Nike, Reebok, Rucanor, Puma en Adidas niet ontbreken. VLISSINGEN - Voor de aarts-passieve sportbeoefena ren moet het een uitkomst zijn: een apparaat waarop je ge woon kunt liggen en dat simpel gezegd alle oefeningen voor je doet. Het enige wat - ie nog moet doen is het geheel welda dig ondergaan om vervolgens na afloop te zeggen dat-ie 'toch wel aardig heeft gesport'. Grapje? Verre van dat. In de Scheldestraat 52 in Vlissingen zit sinds enkele weken Bewe gingsstudio Kruys en daar staan die wondere apparaten, die onder de naam VitaCulture de mensen in beweging krijgt. Om precies te zijn zes plus nog eens een snelbruiner en een 'vetverbrander'. Dat het niet alleen voor spor ters is moge duidelijk zijn. Wie een teveel aan vet heeft, ge woon wat pondjes kwijt wil of zelf door omstandigheden het lichaam die oefeningen niet kan laten doen die jezelf zo graag zou willen. Anti - stressen valt daar na tuurlijk ook onder. Om een idee te geven: de zitvlaktrainer, de beentrainer, de buiktrainer, de been/buiktrainer en de bo venlichaamstrainer doen pre cies wat er aan oefeningen no dig is om het lichaam in een goede conditie te houden of te brengen. Aan het eind van de rit belandt de 'cliënt' op de vitaliteitstrainer (te vergelijken met een super-de-luxe vibre rend bed) en niet zelden valt daar iemand spontaan op in slaap. Eigenaresse van de bewegings studio is Susan Kruys, die be halve het runnen van een kap salon in Oostkapelle ook wel eens wat anders erbij wilde gaan doen. Kijken, zoeken en vooral oriënteren op de ge- m WH*.'"' ""40* VLISSINGEN - Het postagent schap bij Bruna in de Wal straat blijft open tot eind maart 1994. Dit in tegenstel ling tot eerdere berichten. Door de verhuizing van het hoofdpostkantoor werd het contract tussen de PTT en de postagent eenzijdig opgezegd. De postagent was het* hiermee niet eens en na enig overleg is er besloten dat het agentschap in ieder geval nog tot eind maart 1994 openblijft. De nieuwe squashbanen foto: harry de lange VLISSINGEN - Voor de re gelmatige en vooral fanatieke squashspelers die gebruik maakten van de banen in het Vlissingse Racket - centrum aan de Gildeweg moet zaterdag 12 septembr de 'dag van hun leven' zijn geweest. Jarenlang moesten ze het doen met twee banen; sinds die dag telt het centrum vier squashbanen en daarmee zijn de mogelijkheden beduidend toegenomen. ,,Op de eerste plaats kan er nu veel beter een competitie wor den gespeeld", legt Dimitri Kayser, die de squashbanen onder zijn beheer heeft, uit. „Op twee banen duurt alles veel en veel te lang. Als je 's morgens begint, ben je tegen middernacht bij wijze van MIDDELBURG - De werk groep Vredesweek verzorgt vrijdag 25 september een maat schappelijk avondgebed in de Engelse kerk aan de Simpel- huisstraat. Het thema van het avondgebed is "Voor God noch vaderland". De Vredesweek gaat dit jaar over nationalisme, religie en oorlogvoering. De recente ont wikkelingen in Joegoslavië, So malië en Duitsland maken dui delijk dat nationalistische ge voelens, religie en oorlog veel met elkaar te maken hebben. De werkgroep Kairos vindt dat de vrede ernstig bedreigd wordt. Het avondgebed wordt gehou den van 19.30 tot 20.30 uur. spreken pas klaar. Da's niet te doen. Verder waren alle banen in ieder geval 's avonds overbe zet. Daar komt nu wat ruimte in". Een duidelijke uitkomst dus. Maar ook al maken de banen deel uit van het Racket centrum, eigenlijk staat het een beetje los van het centrum. Een en ander blijkt al uit de naam waaronder het squash - gebeuren plaatsvindt: 'Dynamic Squash'. Met een ei gen opleiding, een eigen com petitie en een eigen verkoop van kleding, materiaal en alles wat los en vast zit op squash-gebied. Met de vier banen maakt Dynamic Squash nu ook deel uit van de alterna tieve competitie (buiten de of ficiële squashbond om dus) binnen West Brabant en Zee land, staat er binnenkort een Open Frapo Toernooi op het prgramma en hebben de leer lingen van de HEAO onder de bezielende leiding van Peter Jan Mulder wat meer de ruim te. Overigens kunnen docenten, leraren en andere onderwijsge venden binnenkort een uitno diging verwachten om eens op 'onderwijsniveau' kennis te maken met squash. En mis schien eens een ideetje voor de lunchpauze: even squashen in plaats van dat jarenlange blokkie om. Wie overigens geen trek heeft om het squash - racket te han teren kan nog terecht op een van de vier tennis - of badmin- tonbanen die het centrum telt. De openingstijden kunnen na tuurlijk nooit een beletsel zijn: elke dag van de vroege ochtend tot de late avond. BERGEN OP ZOOM - Bruids modehuis Tebbens hield 16 september een najaars bruids modeshow. In een levendige show toonden 6 mannequins, 2 dresmen, een bruidsjonker en een bruidsmeisje bruidskleding van hoge kwaliteit. De getoonde kleding bevatte alle smaken en voorkeuren, van een pittig kort jurkje over een legging en een kort jurkje met een lange sleep, tot romanti sche japonnen met een lange sleep in wit, ecru, rose en die prood. De lijfjes van de jurken zijn heel vaak rijk geborduurd, er is veel satijn en ook fijne kant voor de japonnen is weer duidelijk aanwezig. De kleding van de bruidegom is helemaal aangepast aan die van de bruid. Daarvoor is het niet noodzakelijk dat bruid en gom samen naar de bruidsmo dezaak komen öm kleding uit te zoeken. Op verzoek van de bruid houden de medewerkers van het modehuis discreet hun mond over de jurk die de bruid zal dragen. Ondertussen zorgen ze er wel voor dat de bruide gom iets uitkiest dat in harmo nie is met de kleding van de bruid. Dat geldt ook voor de kleding van de bruidsmeisjes en de bruidsjonkers. Op de show was goed te zien dat accessoires zoals cumberband en haarcorsages voor de finis hing touch kunnen zorgen, als die in overeenstemming zijn. In het eigen atelier van Tebbens kan zelfs een minicopie van de bruidsjurk gemaakt worden. Bruid en bruidegom in harmonieuze kleding foto: foto zachariasse (ADVERTENTIE) 25, 26 en 27 September Bij onze zuiderburen is sinds jaar en dag "de dag van de klant" bekend, zoals bij ons moederdag/vaderdag en secrecaressedag hec doel hebben om personen speciale aandacht te geven. Welnu, het aanstaande weekend verwennen wij u als klant. Een aardige attentie zoals een pochette ligt voor u klaar. Tot ziens! JF Mode. Dames en Herenkleding. Putte grens. Roosendaal Raadhuisstraat I O. A Speciale apparatuur helpt het lichaam bij het uitvoeren van oefeningen foto: harry de lange zondheidsmarkt brachten haar in contact met de VitaCulture. Cursussen werden gevolgd, be zoeken aan onder meer het VU - ziekenhuis in Amsterdam waar deze apparaten voor de revalidatie worden gebruikt completeerden het geheel en het resultaat is deskundigheid. „Op het eerste gezicht lijkt het een ideale oplossing voor oude re mensen die beweging zoe ken", vertelt Susan. „Niets is echter minder waar, want het publiek varieert in leeftijd van 16 tot 79 jaar en het zijn heus niet alleen maar vrouwen". In de zeer nabije toekomst is het de bedoeling dat er een diëtiste 'spreekuur' houdt. Er valt een hoop over deze vorm van fit ness te vertellen. De bezoekers aan de open dag, afgelopen zaterdag, hebben kunnen 'snuffelen'. Wie niet is geweest heeft iets gemist. VLISSINGEN - Als onderdeel van het project Schatten in de bodem! Zeeuwse muntvond- sten vindt op zaterdag 26 sep tember tussen 11.00 en 17.00 uur in het Stedelijk Museum Vlissingen een determinatiedag voor munten plaats. Op die dag wordt het publiek in de gelegenheid gesteld om in Zeeland gevonden munten te laten determineren door ter za ke deskundigen. Namens het Rijksmuseum Het Koninklijk Penningkabinet te Leiden is drs. A. Pol aanwezig om tekst en uitleg te geven over de in houdelijke waarde en de bete kenis van de munten. De heer R. Schulman, van Robert Schulman Munten en Pennin gen te Laren geeft een indicatie van de geldswaarde van de munten. Verder zijn er in het museum vertegenwoordigers van de Numismatische Kring Zeeland en het Provinciaal De pot voor Bodemvondsten aan wezig. Er is een informatie stand over het werk en de acti viteiten van deze instellingen. Ook is het mogelijk om publi caties over (Zeeuwse) munten aan te schaffen. Voor de gelegenheid is het Ste delijk Museum die dag gratis toegankelijk. In het museum zijn momenteel de boeiende tentoonstellingen "De Zeeuwse VOC boven wa ter. Tien jaar onderzoek naar scheepswrakken" en "Schatten in de bodem! Muntvondsten uit Zeeuwse VOC-schepen" te be zichtigen. 45 Degrees presenteert het spijkergoed op een heel andere manier foto: harry de lange VLISSINGEN - Na bijna vijf maanden van hard werken is het dan zover. 45 Degrees aan de Badhuisstraat 105 is offici eel geopend. Eerst met een middag voor genodigden en re laties en afgelopen vrijdag kon het publiek een kijkje komen nemen. Voor het gros van de bezoekers moet 45 degrees een openbaring zijn geweest. De hoofdmoot van het assortiment bestaat uit spijkerbroeken officieel heet dan natuurlijk jeans— en waar bij nogal wat zaken in den lande dergelijke kledij 'ergens in een vak ligt' en de klant maar moet graaien naar een broek, hangen bij 45 Degrees alle modellen keurig op een hanger, zodat een spij kerbroek uitzoeken een over zichtelijk geheel wordt. De vol gende stap wordt dus, als het model eenmaal is gekozen, ge woon vragen naar de maat. Een presentatie die er mag we zen dus. „En dat is ook precies de op zet", zegt Ko, die samen met Ria en Marleen 45 Degrees be stiert. „De presentatie van jeans laat nogal eens te wensen over en daarin onderscheiden wij ons dan ook duidelijk. Ver der verkopen we gegarandeerd elke lengte - en/of breedte- maat dus moet al heel gek lopen wil iemand met een grote maat hier niet slagen". De mer ken die worden gevoerd zijn bij de meesten wel bekend: Lee, Wrangier, Pepe, Jordache en Edwin. Bijpassende blouses, riemen en dergelijke zijn uiter aard volop aanwezig. De winkel zelf oogt verbluf fend 'luxe'. Paskamers, spiegels en vooral is alles ruim. Opval lend is overigens de indeling: vrijwel alles staat in een hoek van 45 graden (tot de fietsen- parkeerplaats voor de winkel toe) en dat verklaart direkt de naam van de zaak. Wie opent heeft meestal een aanbieding en 45 Degrees doet daar na tuurlijk niet voor onder. Zo krijgt iedereen die voor een bepaald bedrag aan jeans koopt een 45 - Degrees T - shirt (exclusief shirt dus) en in het verschiet liggen promotiewe- ken, waarbij één speciaal merk de volle aandacht krijgt. Voor de klanten is er in ieder geval een klantenkaart, die recht geeft op korting. O ja, voor de kinderen is er achterin de zaak een speciale speelhoek. Niet uniek, maar wel voor een win kel die gespecialiseerd is in jeans. 45 Degrees dus. Vlissingen - Za R. Thiadens, Zui- derbaan 23, tel 64633. Zo Van den Berg, Giesenburg 12, tel 65253. Middelburg - Za A. van Heusden, Bellinkplein 3, tel. 39933 Zo J. Wortelboer, Kromme Weele 7, tel 39933 Souburg, Middelburg-Zuid, Arne- muiden en Nieuwland - Za N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost- Souburg, tel 01184-61630. Zo J. Visser, Wachttoren 19, Middel burg, tel 01180-37431 Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke, Veere en Vrouwen polder - Za en zo G. Rullens en M. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276 Domburg, Aagtekerke, Westka- pelle, Koudekerke, Meliskerke, Biggekerke en Zoutelande - Za en zo F. van Eede, De Casem- brootstraat 24 Westkapeel, tel. 01187-1234 West- en Midden Walcheren - Za en zo A Stutterheim Sivertstraat 40 Meliskerke tel 01186- 1760 Za C. Westveer, Loskade 27, Mid delburg, tel 01180-26694 en zo D. Laverman, Meanderlaan 218, Mid delburg, tel 01180-35787 Middelburg - Za en zo K Boot tel 39865 Vlissingen - vr t/m zo H. Klompe, tel 01184-71140 Middelburg - Vr 25 sept tot vr 2 okt apotheek Hummelen, Markt 69 Vlissingen - Vr 25 sept tot vr 2 okt Apotheek Van de Sande, Badhuis straat 30, tel 12066 Gezelschapsdieren - Za en zo Dierenkliniek Walcheren Korte Noordstraat 61 Middelburg tel 01180-37077. R Roskam Kelder- weg 1 Meliskerke tel 01189-2838. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle Oude Domburgseweg 33a tel 01188-1443. E. van de Akker, Ka naalstraat 3 Oost-Souburg, tel 01184-60860 Vogelopvang Midden Zeeland tel 01180-28288 Rooms-katholieke kerk. Dom burg 1e,3e en 5e za 19.15 uur Koudekerke Der Boede 2e 4e en 5e za 10.30 Dishoek zo 19 Middelburg Petrus en Pauluskerk 2e en 4e za 19 uur Hoeksteen zo 11.30 uur Oost-Souburg Zoute Viever 1e en 3e za 9 Kerklaan zo 10 Vlissingen Open Hof zo 11.15 Ter Reede za 17 Singel za 19 zo 9.30 Ziekenhuis zo 11.15 Nederlands hervormde kerk. Aagtekerke 10 en 19 uur Domburg 10 uur, Gapinge 10.30 uur, Grijps kerke 10 uur Kleverskerke 9.30 Koudekerke 10.00 uurMiddelburg koorkerk 19 Nieuwland 9 Ritthem 10.30 Oostkapelle 10 uur Oost- Souburg 9.30 Serooskerke 10 en 19 uur Veere 11 uur Vlissingen, St. Jacobskerk 10 uur Johanneskerk 9.30 uur Open Hof 9.30 en 17 uur Schaapskooi 9.30 Ziekenhuis 10 Ter Reede 19 Vrouwenpolder 9.30 Westkapelle 9.30 en 19 uur. Gereformeerde kerk. Koudekerke 9.30 en 17 uur Grijpskerke 19 uur, Meliskerke 10 en 14.30 uur Oost- Souburg 9.30 uur Serooskerke 10 Vlissingen Petruskerk 9.30 uur Gereformeerde gemeente. Vlis singen 9.30 en 16. Gereformeerde kerk vrijgemaakt. Midelburg 9.30 en 16.30 Vlissingen 9.30 en 16.30 Christelijk gereformeerde kerk. Middelburg 9.30 en 16.30. Vlissin gen 9.30 en 19 uur Nederlands gerefor meerde kerk Middelburg 9.30 en 17.00uur Evangeliegemeente Middelburg 9.30 Oost-Souburg 10. Leger des Heils Middelburg 10 en 19 Vlissingen 10 en 17 uur Anglicaan se kerk Vlissingen-Oost 10.30 en 19.30 Zevendedagsad ventisten Middelburg Vlissingen Doopsgezinde Gemeente Vlissingen Middel burg uur Kristen Zuidmolukse kerk Koudekerke 11.45 uur Oost- Souburg 13 uur Pinkstergemeen te Middelburg wo 19.30 zo 15.30. Vlissingen wo 19.30 zo 14.30. Pinksterkerk Vlissingen wo 19.30 zo 14.30 Baptistengemeente Middel burg 10. <ls22>Nieuw Apostoli sche kerk <ls21>West-Souburg wo 20 zo 9.30 en 17 Evangelische Baptistengemeente Middelburg Volle evangeliege meente Arnemuiden do 20 zo 10 Serooskerke do 19 Vlissingen 10 VLISSINGEN - Topslagerij Verboom en zoon uit de Schel destraat is weer in de prijzen gevallen. Op 14 september ont ving hij uit handen van miss universe goud voor zijn pro- dukten uit de worstkeuken. Deze gouden onderscheiding wordt toegekend door het In stituut voor Ambachtelijke Slagersprodukten. De keur meesters van deze stichting kwamen regelmatig een kijkje in de worstkeuken van Ver boom nemen, soms onaange kondigd. Het resultaat van de keuringen is de officiële waar dering voor de gekookte ach terham, de hausmacher, de ge kookte worst, de boerenlever- worst, deslagersleverworst, de rookworst en de droge met worst. Verboom en zoon ervaren de erkenning als een kroon op het vele werk dat zij verrichten en hebben de prijs een ereplaats in de winkel gegeven. (ADVERTENTIE) Zondag 27 september om 20.15 uur wordt het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen afgesloten met een feestelijk concert, waaraan liefst 200 musici meewerken. Op het programma staan werken van Bach, Haydn en Bernstein. Uitvoerenden zijn het Koninklijk Filharmonisch Orkest van Vlaanderen, het Rundfunkchor Berlin en het Jongenskoor van de Philharmonie van Krakau. Het concert vindt plaats in de monumentale Sint Baafskerk in Aardenburg. rLMIVAL VAN iiiimiiihiimiii cert in Aardenburg op zon- -

Scheldebode | 1992 | | pagina 5