D*. Een beautiful body DAMES DE NAJAARS- WINTERCOLLECTIE VAN O.A.: cv st6"" Rcvolb Comfort is goede basis voor schoenmode Colofon Bruid koninginnetje voor een dag Wordt het boxer of slip Legging in opmars de weefstoel Secret Love Vrouw geeft geheimen prijs Uw eigenHaute Couture" met Husqvarna Husqvarna IS ER WEER. BIJ Sportief Kom en bekijk de nieuwe herfstcollecties van modehuis Steketee. Ze zijn het meer dan waard, overtuig Uzelf. Damesmode en de betere lingerie bij Ook voor de komende winter weer een veelbelovende modecollectie voor baby en peuter (0-2 jr.) ABSORBA FEETJE INIMINIMANIMO KANZ LIEGELIND WÖRZ Vraag voor meer informatie uw Husqvarna dealer WILBRINK NAAIMACHINES SCARPIDOE msegarden FkSHIOf\l/ITO"S KORTE DELFT 2 MIDDELBURG 01180-23711 najaars nummer is een uitgave van De Stem Weekbladen BV, Spinveld 55,4815 HV Breda. Redaktie Peter Gons, Lia Hamel en Sarah Pauwels. Verder werd medewerking verleend door modecentrum voor de schoen-en ledewarenindustire, Mexx, Amici, Triumph International, Setter House, Jenny's Bruidsmode Breda. SÜMLLUCDUUt VAN WUtNÖÜAÜ Zó bbPTfcMBtM iy«2 Een kraag van maraboeveren De hedendaagse lingerie is te mooi om te verbergen. Wat vroeger zo discreet onder de kleding zat, concurreert tegenwoordig regelrecht met een mooie blouse of jasje. Zo'n onverbloemde aanmoediging om rond uit te komen voor mooie vormen profileert zich te komende winter in twee richtingen. Enerzijds is er de supervrouwelijke verleidelijke lingerie met veel kant en satijn. Aan de andere kant is er de wat zakelijke maar altijd zinnelijke belijning met een sportief tintje. De bruidsmode wordt steeds uitbundiger. De bruidjes zien er echt uit als een koninginnetje dankzij de prachtige rijk versierde en overdadige jurken. Opvallend is dat de rug steeds meer accenten krijgt. Grote strikken, versieringen, rijk versierde slepen. En dat is geen wonder als je bedenkt dat de familieleden in de kerk en op het stadhuis veelal tegen de achterkant van het bruidspaar aan zit te kijken. Opvallend is het gebruik van kleuraccenten. Niet alleen zachte tinten als zalm en roze maar ook fel rood en groen. De bruidsjaponnen met diep decollet'e of blote rug hebben een bolero of afneembare kraag. De jasjes zijn voor deze winer vaak voorzien van een kraag van maraboe - of struisveren of een randje bont. Overigens is er steeds meer vraag naar het ecru of roomwit. De versieringen zijn overdadig. Prachtig kant, veel pareltjes en opvallend is ook de prachtige, vaak zacht gekleurde bloemversiering. De hals is soms afgezet met een slinger rozen, een Meer aandacht voor de rug van de bruid motiet dat in de haartooi prachtig kan worden herhaald. w 'at de ondermode betreft zijn de mannen twijfelaars: wordt het de boxer of de slip. Sommige mannen zweren bij de boxershorts, de onderbroek met veel ruimte. Andere hebben er moeite mee en blijven verslingerd aan de naadloos passende tricotslip. Het boxershort is in feit een ouderwets stukje mannenlingerie dat met gevoel voor draagcomfort ontworpen is. In de jaren zestig werd de mode zo strak dat het ruime short niet meer kon. De lingerie voor mannen werd toen huidnauw. Toen de herenkleding ruimer werd kwam ook het boxershort weer voor de dag en werd ineens hoog mode. Maar vele mannen blijven verknocht aan het comfort van de moderne sportslip met de goede pasvorm. Voor de eigenzinnige modebewuste man zijn er gewaagde tangavormen en geraffineerde eendelers (de mannenbodyjmet geometrische variatisch. Het bekende herenlingeriemerk Hom slaat deze winter nieuwe wegen in met....kant. Sexy zwart elastisch en halftransparant kant dat op geraffineerde wijze is verwerkt in de zijkanten van de microslip en in de dijlange pijpjes van de maxislip. Gewaagde ondermode met een pikant tintje voor modebewuste mannen (en hun vrouw). Comfortabel boxershort foto Intermodis Met z'n allen kopen we voor bijna 3,5 miljard gulden per jaar aan schoenen. Dat is 4,7 paar per persoon per jaar, inclusief gympen, pantoffels, rubberlaarzen, baby - en peuterschoenen. Mannen kopen gemiddeld minder paren dan vrouwen en winterschoenen mogen duurder zijn dan zomerschoenen. Het koopgedrag is heel rationeel schoenen moeten lekker zitten en goed draagbaar zijn. Ook de combinatiemogelijkheid met de garderobe is belangrijk en de kwaliteit en de prijs van de schoen moet in verhouding zijn.f De schoenmode is veel rustiger geworden. Er is een groeiende vraag naar eenvoudige schoenen waarbij leesten, materialen en hakken voor de juiste uitstraling zorgen. De leesten bieden de tenen voldoende ruimte. Ze variëren van ovaal rond via natuurvormen tot carr'e. Er is een voorzichtige tendens naar hogere hakken. In de kousenbrache gaat het net als bij de lingerie. De grenzen tussen onder- en bovenmode worden overschreden. Kousen werden panty's en panty's veranderden in leggings. Toen in de jaren zestig de rok steeds korter werd kregen we de panty: kousen en broek ineen. Dat kon overigens pas nadat de rondbreimachines waren uitgevonden en er geen naad meer in de kous nodig was. Omdat er in de loop der jaren zoveel been te zien was kregen we al gauw panty's met patroontjes en fantasierijke dessins. In de jaren tachtig werd de huidskeur ingewissels voor zwart en daarna steeds vaker in de tint die bij de bovenkleding paste. De mode vroeg om ton - sur - ton combinaties. Zo werden de panty's een verlengstuk van de bovenmode. Langzaam is de boven - en ondermode zich gaan vermengen. Het wielrennersbroekje werd opgevolgd door de 'legging'. Deze werd dunner, fijner en steeds mooier van kleur. Hij is geleidelijk aan de pantalon gaan vervangen. De eens zo ragfijne panty werd ook dikker, sterker en glanzender en steeds mooier van dessin. De mode op het been gaat nu veel verder dan beenbedekking. Het is een echte' blikvanger geworden. Door de eeuwen heen is met lingerie of foundation geprobeerd het vrouwenlichaam de ideale belijning te geven. Gebeurde dat vroeger met barbaarse methoden zoals het strak insnoeren in corsetten tegenwoordig gebeurt dat op een heel wat vrouwvriendelij kere methode. Een middel om er prefekt uit te zien is de body. Steeds meer vrouwen ontdekken dit heerlijkstukje lingerie. De body wordt gemaakt van lichaamsvriendelijk, elastisch materiaal dat het lichaam mooi en strak omsluit. Onelegante welvingen worden subtiel gecorrigeerd en de extra warmte die een body geeft door de eenheid van slip, hemdje en beha is mooi meegenomen. Voor de wintermaanden zijn er bovendien body's met lange mouwen. Heel bijzonder zijn de actuele body's die op het eerste gezicht hooggesloten en dichtgeknoopt lijken maar die bij nader inzien door het delicate fijne kant en tule geraffineerd de huid laten doorschemeren.[f Het decolleté speelt een hoofdrol. Door een geraffineerde vormgeving lijkt de boezem voller en vrouwelijker. De schouderbandjes worden breder dan we gewend zijn en staan iets meer naar de zijkanten. Nieuw zijn de push up beha's ook wel 'balkonette' genoemd. Het is een behamodel dat de buste sensueel omhoogdrukt door het gebruik van gewatteerde stoffen en halve cups. Nieuw is ook de brajupe of de combinaison, een onderjurk waarin de beha is verwerkt. Overigens komt de onderjurk terug zowel in een soepele iets ruimvallende vorm als in een superstrakke versie. Luxe body met kant foto Triumph international De schouderbandjes worden breder. foto Triumph International Masar het comfort blijft centraal staan. Niet zelden overigens is die hogere hak puur gezichtsbedrog door een plateauzool onder de voorvoet. De hakhoogte varieert van 35 tot 45 milimeter hoogte. Er is veel variatie in hakvormen maar ze blijven stevig met een royaal loopvlak en dus comfortabel. Hoogfrontbelijningen blijven inbeeld. Het sportieve genre is de komende winter belangrijk. Bij leggings en skibroeken zijn enkelbooties de ideale onderdanen. Ze hebben vetersluitingen, kragen en voeringen van bont of teddy, een houtje touwtje accent of een gebreide boord en uiteraard dikke gripvaste profielzolen. Er zijn ook tal van booties met uiterst soepele suede schachten. De kleuren zijn deze winter donker met veel zwart, naturel bruine tinten en eventueel antraciet. Zwart oogt trouwens weer helemaal nieuw door spannende kleuraccenten en door materiaalcombinaties van glanzend met mat. De kindervoetjes zien er deze winter vrolijk en felgekleurd uit. De gebruikte materialen zijn leer en nubuck. Een nieuwtje dit seizoen is het gebruik van zeefdruk techniek op nubuck. Hierdoor kunnen streepjes, bloemetjes en bolletjes worden aangebracht. Een ander actueel gegeven is het gebruik van de meerkleurige zool, afgestemd op de kleurtjes van de schoen. Ook voor de kleintjes is er de sportieve bergschoen. Echte stevige bergschoenen met kleurtjes in de details zoals veters en ringen in een contrasterend kleurtje en een gebreide band aan de bovenkant van de schoen. o.a. Kijk maar bij: BABYHUIS LANGEVIELE 3 MIDDELBURG 01180-14108 Lange Zelke 48 Vlissingen Telefoon 01184-12119 I Segeersstraat 24, Middelburg, 01180-12127 Lange Zelke 95, Vlissingen, 01184-13694 KWALITEIT UIT ZWEEEDEN COLLEGE WEAK SPotlighT IMMER GUT IN FORM THE LADIES' WORLD

Scheldebode | 1992 | | pagina 15