Voor elk type vrouw de juiste kleding Warme mode voor koude sport Afscheid van de korte rok, maar been blijft zichtbaar Tweede geurlijn van Gabriëla Sabatini Decoratie als-smaakmaker in de kinderkleding Veelzijdige sjaals Mannenmode zorgt voor een „natuurlijke" verleiding 313 SUMLLÜbUOUb VAN WOENSDAG 23 SEHTEMöbH lyy* Het blijft voor de mannenmode allemaal wat onvoorspelbaar. Het eeuwige pak, met dito das is niet weg te denken. Echter, wat is het alternatief Het gaat de man niet zo fel meer om wat hij draagt, maar meer, waarom hij het draagt. Een feit is zeker. Stoer kan ook zacht en soft kan ook karakter uitstralen. Effen rok en gedessineerde blouse van Setter House. Natuurlijke materialen en zachte kleuren voor hem en haar. fotoAmici De stereotype man is echter verleden tijd. Mannen hebben hun nieuwe imago van verzorgd uiterlijk hoog te houden. Natuurlijke materialen en zachte kleuren met hier en daar een fel accent bieden deze winter elke man een ruime keuze aan stijlen. Dit seizoen kan de man kiezen uit een zachte ofwel iets ruigere stijl. Vooral de materiaalkeuze, en het gebruik van kleur, bepalen de sfeer. Van de nieuwe pakken gaat een zekere tederheid uit. Het meest opvallende zijn de vesten die doorgaans in elke kollektie werden voorzien van een smallere belijning, bijna vrouwelijk. Vergissingen zijn echter uitgesloten. Deze winter is de man met een lange broek in een zachte kleur, helemaal in, als hij die combineert met een contrasterende coltrui. Veelkleurige hemden met daaroverheen een „gilet", helemaal terug van weggeweest, is voor deze winter een absolute topper. Het gilet kan zowel sportief als vrij gekleed worden gedragen, afhankelijk van de gelegenheid. Het gebruik van fluweel voor jle revers of zakken van vesten komt veelvuldig voor. Een zijden sjaal en opvallende dassen in alle mogelijke prints doen het als assecoire uitstekend en sluiten prima aan bij de soft-stijl. Er geld maar een regelAlles moet in uitstekende kleurcombinaties worden gedragen om het effect te vergroten. Het weggooitijdperk is voorbij. Vandaag eist de man weer kwaliteit. Overbodig te vermelden dat het herkennen van het jaartal van een kledingstuk, definitief voorbij is. Mannen en vrouwen behalen steeds meer gelijkheid en dat uit zich ook in de mode. Hij Een grote verscheidenheid aan stijlen viel ook dit najaar in alle grote coutureshows te bemerken. Een trend waar we stilaan aan gewend raken en waar de consument heeft aan meegewerkt. Geen enkele vrouw wil immers nog voorgescherven krijgen wat ze wel of niet dragen mag. De grote stijlenmix voorziet elk type avrouw van de juiste outfit op elk moment van de dag. Elke modebewuste vrouw heeft nu de mogelijkheid zich naar eigen smaak, maar vooral naar eigen portemonnee te kleden. Na het grote succes van het merk Gabriela Sabatini is er in september een tweede geurlijn van deze jonge Argentijnse tennisster verschenen onder de naam Magnetic. Deze parfum heeft een fascinerende bloemige geur met een fruitig boeket die overeenstemd met Sabatini's unieke Argentijnse levendigheid en Latijnse vrouwelijkheid. De frisse geur heeft fruitige accenten die overgaan in een temperamentvol bloemenboeket. Een emotionele geur voor emotionele vrouwen die van het leven houden. draagt haar zijden sjaal, zij zijn after-shave. Ook in de mannenmode herleeft de dandy-look. Niet zozeer de kleding verandert dan wel de manier hoe mijnheer over kleding denkt. Functionaliteit scoort nog altijd hoog. Mannenkleding zit deze winter onberispelijk en hier en daar een tikkeltje gedurfd. Het bewijs leveren zeker de nieuwe materialen die nu ook deze winter bij de mannenkollekties hun intrede doen. Sportieve outfits bestaan uit mooie jacks, alle- kleuren- van- de- regenboog pulls en veel flanellen hemden met ruiten of strepen op een ribfluwelen broek. Afgelopen zomer nog vaag te bespeuren, nu helemaal je van het. De ietwat ruige buitenstijl gekenmerkt door geoliede jassen en canvas broeken geinspireerd op motorrijders, vissers op zee en het wilde westen. Een uiteraard opgepoetste versie van de zeemanstrui is een weer veel geziene trend. Verrassend zijn de jacks waaroverheen een soort bodywarmer wordt gedragen en als dusdanig kan worden gebruikt. De broeken werden onmiskenbaar smaller en iets korter. Veelkleurige sokken vullen op een ideale manier de verkorte broekversies aan. Voor durvers hebben nieuwe materialen als rubber, kunsstof, leder en skai hun intrede gedaan. Trendsettende mannen zullen hopelijk de achterblijvende kroost kunnen overtuigen van meer durf. Het valt echter te betwijfelen of de mannen in zoverre willen veranderen dat ze bereid zijn wollen leggings of rubberen catsuits op hun verlanglijstje te noteren. Foto: MARCA Het is duidelijk dat het mannenpak een metamorfose onderging. Niets mannelijk aan het pak voor vrouwen, integendeelMet de juiste assecoires of een stukje onvervalste lingerie kan men niet missen. Aansluitend op het nieuwe sluike silhouet werden de pakken bediend met smalle sigarettepijpbroeken, al of niet te kort gedragen. Opmerkelijk zijn de veelgebruikte dubbele rijen koperen knopen en de onvervalste krijtstreep. Vorig seizoen nog aarzelend in de kinderschoenen, nu helemaal in de Far-West look, kompleet met cowboylaarzen. Daarbij hoort eveneens de onvervalste jeans die voor het komende seizoen in vele kleuren en schakeringen in de winkels te vinden is. Nieuw is vooral het procédé die de broek er „oud" doet uitzien. De corduroy broek en rijlaarzen horen er helemaal bij. Wie meer geld heeft kan zich hullen in leder waaruitbroeken, rokken of fraaie korte vestjes werden gemaakt. Mede door de nieuwe bewerkingstechnieken, mooier dan ooit. Deze winter hoefje niet naar de dierentuin om wilde dieren te bewonderen. Met een beetje geluk kom je ze zo op straat tegen. Weliswaar niet zo gevaarlijk maar daarom niet minder indrukwekkend. Dierenprints alom. Oerinstincten en jagersbloed moeten ons weer in tijgervellen en slangehuiden hijsen. Voor dierenliefhbbers geen nood. Alles is nep. nep en nog eens nep. Catsuits, vooral voor superslanke vrouwen, lenen zich uitstekend voor het doel. Vesten en mantels met capuchon werden meestal met (nep)bontkragen, versierd. Alle mogelijke bedrukkingen kris kras door elkaar, of enkel als detail op rok of broek zul je beslist in de betere boetiek tegenkomen. De hang naar betere kwaliteit en duurzame stoffen door de consument brengt'bns deze winter vele mooie natuurlijke materialen, maar vooral veel wol. Vorig seizoen nog een beetje in de verdrukking, nu helemaal terug: De mantel. Met of zonder taille, eerder smal van belijning, maar vooral lang, zelfs heel lang, mag hij dit seizoen in geen enkele kleerkast ontbreken. Van diezelfde wol werden prachtige lange truien en leggings gemaakt, meestal in zachte kleuren, ook wel de neutralen genaamd. Deze winter bekent bitter weinig kleur, uitzonderingen daar gelaten. Het fin-de -siecle gevoel slaat in alle collecties toe. Wat de japanners al jaren geleden verkondigden wordt nu belichaamt. Veel, heel veel zwart Dikwijls in combinatie met wit of andere kleuren, een prachtige kleur voor het benadrukken van het figuur. Ook de bruinen, een kleur die een beetje onder het stof was geraakt is terug. Vooral de camel, chocolade- en mokkakleuren ogen prachtig. Er is geen ontsnapping mogelijk aan de duidelijke lijnen die door de "Masters of fashion" worden opgelegd en in de confectie een zachtere vertaling vinden. Een ding is zeker. Korte rokken vliegen eruit, welkom lange rokken Wie echter denkt de benen te kunnen bedekken heeft het mis. De rokken zijn er vooral smal en aansluitend, met adembenemende splitten of ritsen. Niet altijd even opvallend, maar zeker niet minder fraai. Wie gewoon was de benen te tonen komt ook nu ruimschoots aan zijn trekken al vraagt de nieuwe roklengte enige klasse van de draagster. Wie echter nog niet aan de nieuwe roklengte toe is vindt beslist zijn gading bij de kortere veelal geplisseerde modellen, heel zwierig om te dragen, en veelal in gebreide uitvoering Grote come-back maakt deze winter het mannenpak. Ze zijn er van nonchalant tot simpele chique en voor 's avonds kan men in smoking een onweerstaanbare entree maken. De dandv-look maakt furore. Het broeicpak wordt vandaag de dag liefst gedragen met een wit hemd met grote openstaande kraag. Voeg daarbij een heus zilveren zakhorloge en bijpassende das en je maakt het deze winter helemaal. Jaren geleden werd het broekpak gedragen met wijduitlopende pijpen en veelal met een nonchalant gebreid vest, a la Chanel. Extra lange V-hals trui met ka bel foto: Foxy Fashion Gestreepte ribspencer op ribpull met colletje. foto: Foxy Fashion Kinderkleding om te zoenen foto Mexx Decoraties worden bij de kindermode steeds belangrijker. De mogelijkheden zijn legio. De inspratie komt uit alle windstreken: uit anglo-amerikaanse landen, van zigeuners en nomaden, en we zien decoraties met indianen. We zien ruiten, strepen en patchwork. Voor de kleintjes blijven er afbeeldingen van leuke sprookjes of Walt Disney figuren. De grotere jongens zoeken het meer bij invloeden uit de sport en muziekwereld. Het kleurgebruik is opvallend vrolijk. Warme diepe kleuren zoals donkerrood, blauwgroen en violet worden gecombineerd met heldere felle kleuren. Denim is nog steeds favoriet. Zwarte en blauwe denim en canvas worden gedragen met felle jaquardtruien. leuke sweatshirts en flaneiruithemden. Voor de kleintjes is het gebruikte materiaal zacht en rul zoals fluweel, satijn, en flanel. Dit in combinatie met gewatteerde materialen, geruwde denim en babycord. Een van de belangrijkse eisen waaraan kinderkleding moet voldoen is een goede pasvorm. De kleding mag niet knellen bij het spelen en moet tegen een stootje kunnen. Moeders stellen daarbij dan ook nog de eis dat de kleertjes goed wasbaar moeten zijn. Maar met de moderne gemakkelijke materialen is dat laatste tegenwoordig geen probleem meer. De komende winter zullen velen een reisje naar de wintersportoorden maken. Zeker als het hier in Holland koud en nat is verlangen wij ernaar heerlijk onder een heldere blauwe hemel in de glinsterende sneeuw in het zonnetje te kunnen sporten. De ontwikkeling van nieuwe materialen zorgt ervoor dat de wintersportkleding steeds comfortablere wordt. Deze perfekt beschermende materialen zijn ervoor om lijf en leden droog te houden en het transpiratievocht onmiddellijk naar buiten af te voeren. Maar ook de funktionele ontwerpen en de onberispelijke afwerking bieden een volmaakt comfort tijdens het aktieve buitengebeuren De jassen, lange blousons en anoraks hebben interessante details zoals buidelzakken, dubbele winddichte sluitingen en hermetisch afsluitbare ritsen met een apart eronder liggend inzetstukje bij de zakken en onderaan de pijpen. De super elastische skibroeken hebben een speciale sluiting die niet knelt, schuurt of irriteert. Voor het ruige ski - werk zijn er licht gewatteerde bodywarmers met ingebouwde nierbescherming in de rug. Winterleggings hebben een speciaal slipvormig warmte isolerend binnenstuk tegen wind en kou. Bij de knieën worden de gewrichten warm gehouden met een soepele binnenvoering. Een onderpuliover onder het skipak is onontbeerlijk. Deze zijn momenteel vaak vervaardigd uit een nieuw soort twee - lagen tricot (katoen aan de binnenkant en kunststof aan de buitenkant) De sjaal is de laatste jaren steeds belangrijker in het modebeeld geworden. Vroeger echt tegen de tocht gebruikt om de nek te beschermen werden ze weggestopt onder de jassen. Tegenwoordig wordt een sjaal gedragen om gezien te worden. De opvallende dessins fleuren een eenvoudig effen jurkje op en geven extra kleuraccenten in de wintermode. De bandana's, van oorsprong een halsdoek worden steeds meer in het haar gedragen en zijn ook bij heren populair. De bandana heeft ook zijn intrede gedaan in de sport zoals vele tennissers tonen. De materialen van de prachtige royale sjaals variëren van zijde, lamswol tot acryl. De luxe sjaals, te dragen bij avondkleding, hebben vaak een lurexdraad waardoor zowel letterlijk als figuurlijk een schitterend effect wordt bereikt. Zijden jacquard sjaal van Fischbacher Prints actueel in de wintermode dat het lichaam warm en droog houdt. De dessins zijn fleurig en vaak wordt een unibroek gecombineerd met een gedessineerde jas. Een contrasterende voering fungeert foto Triumph International als modisch detail. Uiteraard zijn alle accessoires zoals sokken, hoofdbanden en mutsen afgestemd op de kleurcombinaties van de kleding. De kleuren deze winter: Russisch groen, roze, lichtblauw, purper, zwart en wit.

Scheldebode | 1992 | | pagina 13