'Echt moeilijk is het niet' NMB wordt ING Bank Blij met medicijnen Leen Bakker opent filiaal in Vlissingen Hogere beroepsopleiding altenatieve geneeswijzen Zeeuwse Volksuniversiteit start nieuwe cursussen Excursie op Neeltje Jans Oud-machinist Jan Matthijssen uit Roosendaal schrijft boek over waternoodsramp Ondernemers borrel Strijd om Grote Prijs ontbrandt SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1992 Internationale surfweek voor gehandicapten Dakpannen Traceren Ramp Badkuip Vreemde vogels 32< ARNEMUIDEN - „Sportieve gezelligheid op en rond het water. Dat is voor mij het al lerbelangrijkste van de Inter nationale Surfweek. Daarbij komt dat je de hele week door contacten en gesprekken hebt met mensen uit heel Europa. Dat maakt de surfweek tot een echte belevenis. Ik kijk er dan ook weer naar uit." Pieter Ver schuur uit Scharendijke be hoorde vorig jaar tot de deelne mers aan de Internationale Surfweek, is dit jaar betrokken bij de organisatie en zal de surfplank tijdens deze week ze ker niet op het droge laten liggen. Van 29 augustus tot en met 5 september vindt op 'Het Zilve ren Schor' in het Zeeuwse Ar- nemuiden weer de jaarlijkse Internationale Surfweek voor mensen met een handicap plaats. Dit evenement, dat voor het vierde jaar plaatsvindt, kwam tot stand door de inzet en samenwerking van het Na tionaal Centrum Sportvorming 'Het Zilveren Schor', de Zeeuwse Sportraad en de leden van het organisatiecomité. De surfweek staat open voor mo torisch en visueel gehandicap ten. De totaal 47 deelnemers, dat het maximum aantal in schrijvingen voor deze week was, logeren allen op Het Zil veren Schor. De gasten komen onder andere uit Duitland, Frankrijk en België. Tijdens de surfweek leren de deelnemers surfen (als zij die sport nog niet beheersen) en krijgen zij een uitgebreid watersportprogram ma aangeboden. Zo kan men bijvoorbeeld ook ter afwisse ling les krijgen in kanoën, roeien of waterskiën. Een cata maran ligt tevens op het Veerse Meer klaar om liefhebbers de zeilkunst bij te brengen. De doelstelling van deze week is om de deelnemers zelf te laten ontdekken wat hun mogelijk heden zijn en hen tegelijk een sportieve vakantieweek te bie den. Fanatieke surfers kunnen tijdens de week hun surfbrevet halen. Voorwaarde voor deel name zijn: een redelijke zitba- lans en handarmfunctie. „Echt moeilijk is het niet", aldus Pie ter Verschuur. „Het hangt er natuurlijk vanaf wat je wilt, maar als je vooral een leuke en uitdagende week op het water wilt hebben, dan lukt dat ei genlijk altijd." De aanpassingen van de surf planken die nodig zijn, worden ter plekke 'op maat' gemaakt door Dick Clots, bijgenaamd „Surfdick". Hij heeft bij voor beeld een plank ontwikkeld die op de surfplank kan worden bevestigd en die het voor ie mand met een dwarsleasie mo gelijk maakt om te surfen. De surfers worden tijdens de surf week intensief begeleid door studenten (Cios Goes en bewe gingswetenschappen Gronin gen). Drie deelnemers aan de surfweek vorig jaar staan dit jaar de nieuwe lichting als in structeur bij. De verhouding sporters - instructeurs is prak tisch 1:1. Ieder jaar wordt weer een beroep op andere vrijwilli gers en op mensen uit Ame- muiden en omgeving gedaan. Zo zijn er dit jaar bij voorbeeld bootbezitters die bereid zijn de surfers een dag te begeleiden en zonodig 'op sleeptouw' te nemen. „De veiligheid is volle dig gegarandeerd", aldus Pie ter Verschuur. „Er is altijd een m- mm mÊm Surfen op het Veerse Meer begeleider bj je in de buurt, zodat er eigenlijk niets mis kan gaan." Beginners krijgen eerst les in ondiep water en alle deelnemers dragen zwemves ten. Voor onvoorziene gebeur tenissen wordt bovendien voortdurend een snelle boot paraat gehouden. Iedereen die een kijkje wil komen nemen tijdens de Internationale Surf week is van harte welkom op 'Het Zilveren Schor'. De door de organisatie als 'ludiek' om schreven opening vindt plaats op zaterdag 29 augustus om 16.30 uur. Behalve surflessen vinden in de loop van de week ondermeer een nachtactiviteit op maandag en een kampvuur op donderdagavond plaats. Bange uren voor spoormensen ROOSENDAAL - Nog geen twee jaar nadat hij zijn eerste pennevrucht 'Getuige van een donkere tijd' lanceerde, is de Roosendaalse oud-machinist Jan Matthijssen in de eindfase beland van zijn tweede boek. Behandelde hij in zijn vorige werk de beleve nissen van spoormensen tijdens de Tweede Wereld oorlog, deze keer staat de watersnoodramp van 1953 centraal. „Bezien vanuit het oogpunt van de spoor mensen, die in Roosendaal waren gelegen", verduide lijkt Matthijssen. Het is de bedoeling dat het boek medio februari 1993 op de markt komt. Om dat mogelijk te maken, moet Matthijssen zijn eind-script half oktober gereed heb ben. Zelf beschouwt hij die 'deadline' allerminst als een probleem. Wel zoekt hij nog bijzondere foto's uit privé-archieven en ook zou hij graag in contact komen met machinisten die destijds de dieseltreinen tussen Vlissingen en Goes hebben bestuurd. Oud wegwerkers aan de Badkuipspoorweg in Kruiningen- Polder staat hij eveneens graag te woord. Matthijssen is ervan overtuigd iets nieuws toe te voegen aan de reeks beschouwingen die reeds aan de watersnoodramp kijn gewijd. „De ervaringen van de spoormensen uit die tijd zijn bij mijn weten nog nooit vastgelegd. Het is ook een zeer breed onderwerp. Research voerde me naar diverse archie ven. Hoewel Roosendaal uiter aard centraal staat, heb ik di verse interviewê in Zeeland ge maakt, met zelfs een klein zij sprongetje richting Dordrecht. Oude NS-tijdschriften, zoals 'Nieuw Spoor' en 'Mededelin gen van diensten', leverden di rect een schat aan informatie op. „Aapsluitend heb ik men sen hun verhaal laten vertellen en ook daar kwamen interes sante gegevens uit voort. Uit het verhaal met rangeerder Jan Boudens uit Kruiningen, die de laatste wachtpost op Kruinin- gen-Polder in die bewuste nacht van 31 januari op 1 fe bruari was, bijvoorbeeld. Hij kan zich die nacht nog herin neren alsof het gisteren was gebeurd. Toen Boudens rond middernacht van zijn dienst te rugkeerde, gingen de elemen ten al hevig te keer. De passe rende rivierloods zei dat het die nacht nooit goed kon gaan. Boudens vrouw was in ver wachting van hun tweede kind, dus hij was allerminst gerust op de situatie. Hoewel hij bij thuiskomst de pannen al van het dak zag vliegen, viel hij toch in slaap. De volgende och tend werden ze heel vroeg ruw gewekt door het klotsen van de meubels tegen het plafond. Dat is een dijkdoorbraak, conclu deerde Jan meteen. Gelukkig sliepen ze boven, anders waren ze net als zovelen in hun slaap verdronken. Enkele bange uur tjes volgden. Boudens maakte die nacht nog iets opzienba rends mee. Hoewel zijn tweeja- VLISSINGEN - Nu de zomer op z'n end loopt, wodt het weer tijd voor andere dan strandac- tiviteiten. Op 1 september zijn de plaatselijke ondernemers van harte welkom op de twee maandelijkse ondernemersbor rel in restaurant de Gevangen toren. De ondememersborrel, een ini tiatief van Ondernemend Vlis singen en restaurant de Gevan gentoren, gaat zijn tiende sei zoen in. Het is een informeel samenzijn, waar ondernemers de laatste ontwikkelingen kun nen bespreken en nieuwe plan nen kunnen ontwikkelen. De borrel, die om de twee maan den plaats vindt op de eerste dinsdag van de maand, begint steeds om 17.00 uur. rig dochtertje nog nauwelijks kon praten, zei ze toen ze door Jan werd gewekt heel duide lijk; „Bidden, papa, bidden!", woorden die Boudens zijn hele leven zijn bijgebleven. Matthijssen is al bij heel wat mensen over de vloer geweest om zijn geesteskind te kunnen completeren. Diverse machi nisten en rangeerders hebben hun 'ei' al ingeleverd bij de auteur, alleen van de toenmali ge directie is niemand meer te traceren. „Dat waren toen al oude knarren, dus daar leeft waarschijnlijk niemand meer van", weet Matthijssen uit er varing. Als machinist werd Matthijs sen zelf ingeschakeld om de stoomlocomotieven, die in Roosendaal stonden, over te brengen naar Den Bosch. „De autoriteiten waren doodsbang dat ook Roosendaal onder wa ter zou lopen. Een vrees, die niet bepaald ongegrond was, want van de wind, zoals die ook in Roosendaal tekeer ging, werd zelfs de meest geharnaste spoorman echt bang. Hoewel tastbaar leed onze stad be spaard bleef, had de waters noodramp ook voor Roosen daal de nodige consequenties. De D-treinen, die normaal via Lage Zwaluwe reden, moesten nu via Breda en Den Bosch worden omgeleid in de richting Amsterdam". ontzetten is de overwegwachter niet ingegaan. Hij zat droog en wilde blijven. Op het kantoor was het een chaos. Geld en andere comptabele bescheiden dreven rond in het water. Col lega's voorzagen de 'hokvaste' Hulshof trouw van melk, brood, warme maaltijden, post kranten en zelfs van een radio toestel. Met de wetenschap dat het nog wel maanden zou duren voor dat het laatste der drie gaten in de zeewering ten zuiden van Kruiningen zou zijn gedicht, zag de Zeeuwse spoorman de toestand aanvankelijk somber in. Een spoedig herstel van de spoorwegverbinding tussen Krabbendijke en Goes en daar mee ook tussen West-Zeeland en de rest van Nederland was nodig om een einde te maken aan het onhoudbaar isolement, dat vooral het goederenvervoer parten speelde. En toen rijpte een plan om een amphibie- spoorlijn aan te leggen door de 'badkuip', zoals de ondergelo pen Kruiningenpolder al spoe dig in de volksmond werd ge noemd. Op 18 mei 1953 kon de kroon op dit werk worden gezet. De eerste proefrit over de bij eb drooggevallen verhoogde baan verliep succesvol. Op 20 mei werd het D.E.-stel, dat sinds 1 februari op Walcheren en West-Beveland was geisoleerd, tegen een ander stel uitgewis seld. Een dag later gingen de goederentreinen rijden, twee per dag voorlopig, één in elke richting. Later werd het aantal treinen door de 'badkuip' opge voerd tot vijf, waarvan twee goederentreinen en een zand- trein voor het dijkherstel. Dat herstel vergde nog vele maan den. Onder het motto 'Eens maar nooit weer' maakte de regering daarna haast met de realisatie van de Deltawerken. Nederland werd in die nacht van 31 januari op 1 februari getroffen door een uitzonderlij ke ramp van nationale omvang. Een springtij in combinatie met windkracht 10 tot 13 zette grote delen van zuidwest Ne derland onder water. Hoewel de NS onder de medewerkers geen verlies aan mensenlevens hoefde te betreuren, hebben de geïsoleerde seinhuizen zeer be nauwde uren beleefd. Ook de Zeeuwse spoormensen hadden het verre van gemakke lijk. Overwegwachter P. Mei- sen werd in de rampnacht te gen 4.30 uur gewekt en was nog juist op tijd om de vloed deuren tussen Krabbendijke en Rilland-Bath te sluiten. On middellijk daarna liep zijn wo ning onder water en moest Meisen met zijn gezin naar de bovenste verdieping vluchten. Zijn collega C. Hulshof uit Kruiningen-Yerseke ging tegen middernacht slapen zonder enig bericht van politie, ge meente of polderbestuur te hebben ontvangen. Om 6.45 uur werd hij gewekt door twee jongens uit Temeuzen, die op hun fietsen door het water werden verrast op de overweg. Toen het licht begon te worden, zag Hulshof dat het water hem omringde, zover het oog kon kijken. Op een aanbod van Yerseker vissers om hem te VLISSINGEN Vanaf medio september start de Zeeuwse Volksuniversiteit (ZVU) met tal van cursussen. Er zijn taalcur sussen en creatieve cursussen. De taalcursussen van de ZVU staan ook dit jaar weer alle maal op het programma. In Middelburg kunt u deelne men aan de cursussen: Neder lands (spelling en brieven schrijven) en een opfriscursus Nederlands (dagcursus), Engels (dag- en avondcursussen), Frans, Duits, Spaans (dag- en avondcursussen), Italiaans, Po- tugees, Noors, Russich, Grieks, Bahasa Indonesia, Hongaars, Zweeds, Latijn (vervolgcursus), een vakantiecursus Hongaars en een cursus Italiaans op reis. De taalcursussen worden op verschillende niveaus gegeven, te weten cursussen voor begin ners, gevorderden en conversa tie. Bovendien zijn er cursussen Engels, Frans en Duits voor ouderen (dagcursussen). Een aantal algemene en creatieve cursussen van het vorig cursus jaar staan ook dit jaar weer op het programma. In Vlissingen kunt u deelnemen aan de cursus Pools, Edelsteen- kunde en Mensendieck. In Serooskerke wordt een cursus Hatha Yoga voor ouderen aan geboden (dagcursus). In Dom burg zal wederom de cursus Duits voor ouderen gegeven worden. In Arnemuiden wordt een cursus Sterrenkunde aan geboden. In de regio Walche- renvindt u als "nieuwe" cur sussen: Wat is Psychologie, Pa leografie voor gvorderden, Mu ziekgeschiedenis (in samenwer king met de Zeeuwsche Mu ziekschool), Moderne Schilder kunst (dagcursus), Twee eeu wen Nederlandse literatuur, Notuleren, Geschiedenis van Middelburg (in samenwerking met het Gemeente-Archief van Middelburg), Inleiding in Geo- logie-Aardwetenschappen, Mi neralogie, Fossiele en recente schelpen, Antiek, Dromen (dagcursus), Goochelen, Kook cursus Buitenlandse gerechten (voor ouderen), Kleine klusjes, Kleur, Mode, Kleding, je per soonlijke Stijl (dagcursus), Ha tha Yoga (dagcursus). In Mid delburg wordt er op dinsdag 10 november een lezing gegeven over "De ontdekkingsreizen in de wereld toegespitst op Co lumbus" (1992 is het jaar van Columbus). Op dinsdag 12 en dinsdag 26 januari 1993 zijn er in samenwerking met de Zeeuwse Bibliotheek en de Ho geschool Rotterdam twee lezin gen georganiseerd; het onder werp is "Het veranderende beeld van het kind in de loop der eeuwen". Op zaterdag 5 september wordt een Informatiedag gehouden van 10.00-13.00 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. Op de Informatiedag zijn docenten van verschillende cursussen aanwezig om belang stellenden te informeren over de inhoud van de cursussen. Voor informatie kunt u terecht bij de ZVU, Spanjaardstraat 51, Middelburg, tel. 01180-34800. VLISSINGEN - De NMB Post bank Groep en Nationale Ne derlanden fuseerden in maart vorig jaar. Door de samenvoe ging ontstond een van de grootste financiële instellingen in Europa met ruim 50.000 me dewerkers, de Internationale Nederlanden Groep (ING Groep). Bij een verandering in naam hoort een nieuwe huisstijl. Op 9 september wordt deze door gevoerd bij alle 400 vestigingen in Nederland. Op het nieuwe logo van de bank, dat terug te vinden is op briefpapier, da gafschriften en brochures, staat een liggende oranje leeuw centraal. Directeur E. Palar van de ING Bank Vlissingen is ervan overtuigd dat door de samenvoeging de klant beter af zal zijn: „De naam en de huis stijl veranderen, maar onze dienstverlening absoluut niet. De nieuwe naam vormt voor ons een uitdaging om de dienstverlening aan al onze klanten op een nog hoger ni veau te brengen." VLISSINGEN - Nog tot 31 augustus kunnen popgroepen zich opgeven voor De Grote Prijs van Nederland, het be langrijkste muziekconcours voor Nederlandse groepen. De voorrondes en halve finales vinden plaats in het hele land. De finalisten strijden op 12 december in Paradiso in Am sterdam om de hoogste eer. De jurering is gelijk aan die van 1991. Dat houdt in dat een deskundige jury iedere voor ronde één band selecteert die als 'winnaar-van-de-avond' uitkomt in de halve finales. Behalve de winnaars die op deze wijze worden gekozen wijzen de juryleden na afloop van de voorronden nog 'run- ners-up' aan die de kans krij gen zich in de halve finales te meten aan de winnaars van de voorronden. Wie nog geen inschrijfformu lier heeft, kan contact opnemen met het secretariaat, tel.: 010-4142644. MARIEKERKE - In aanslui ting op de Zeeland Cultuur- maand levert de Vereniging van Vrienden van de Kapel van Sint Maarten te Hoogelande een eigen bijdrage aan de cul- tuurmaand. Sinds de jaren zeventig bestat in Amsterdam een door velen reeds bewonderd 'levend kun stobject': Fabiola. In tegenstel ling tot een statisch kunstwerk, zoals een schilderij of sculp tuur, beweegt het kunstobject Fabiola zicht tussen het pu- bliek. Fabiola verschijnt op za terdag 5 september in Middel burg, waar zij om 12.45 vanaf de Balans een ronde maakt door het centrum. Om 14.45 vertrekt zij vanaf de Boulevard de Ruyter in Vlissingen voor een tocht door de stad. Op zondag 6 september is de Hoogelandse buitententoon stelling 'Vreemde VogelsK voor het publiek toegankelijk. VLISSINGEN - Binnenkort gaat in Zeeland de hogere be roepsopleiding tot ANKH-the- rapeut van start. De opleiding kan in deeltijd gevolgd worden en duurt drie jaar. Zaterdag 29 augustus vindt tussen 10.00 en 17.00 uur een open dag plaas in het ANKH -therapie- en stu diecentrum an de Westerzicht 418. De opleiding omvat onder an dere een uitgebreide basis me dische kennis en het leren praktiseren van een aantal al ternatieve geneeswijzen, waar onder reflexzone-therapie, acupressuur, diverse massage technieken en rebirthing. Er wordt veel aandacht besteed aan verantwoordelijk en vooral professioneel leren omgaan en werken met patiënten. Na drie jaar kunnen de studenten exa men afleggen voor het diploma ANKH-therapeut. Als het exa men met goed gevolg is afge legd, kan supervisie word ei aangevraagd. Deze supervisi' omvat een tweemaandelijk contrólegesprek gedurende eei periode van twee jaar. Indiei de beoordelingen van de super visor op voldoende uitkomen wordt deze periode afgeronc met het verkrijgen van het di ploma ANKH-rgisterthera peut. De basisgedachte van d< ANKH-therapie is dat ziekt' niet bestaat, er zijn alleen zieke mensen. Ziek-zijn ontstaat er zit tussen je oren en manifes teert zich lichamelijk. Eer ANKH-therapeut zal, ongeach met welke kwaal of ziekte ie mand komt, altijd zoeken naai de oorzaak, dat wil zeggen da niet alleen aan symptoombe strijding wordt gedaan. VEERE - Het laatste weekend van augustus verzorgen Het Zeeuw Landchap en Natuur monumenten de laatste excur sies van dit jaar op Neeltje Jans. Op zaterdag 29 en zondag 30 augustus vertrekt de gids vanaf de loketten van Delta Expo, steeds om 10.00 uur. De tocht duurt ruim twee uur. De aanleg van Neeltje Jans was nodig voor de aanleg van de stormvloedkering. Nu is van een deel van het eiland natuur gemaakt, voor zover natuur 'maakbaar' is. Het Zeeuw Landschap en Natuurmonu menten hebben er de afgelopen twee jaar een duinlandschap gecreëerd en de natuur nam het werk over. Inmiddels is al een mooi duinlandschap ontstaan waar vogel graag vertoeven. Dit najaar leggen de beide or ganisaties een slufter aan. Hei zeewater kan dan door eer soort slurf achter de duiner komen, zodat zoutminnendt planten een stekje kunnen vin den. Wie ontdekken wil hoe de na tuur stapje voor stapje Neeltje Jans verovert, is de excursie zeker een 'must'. Delta Expo heeft de natuurex- cursies van de organisaties voor natuurbescherming in haarprogramma opgenomen. De prijs van een kaartje voor de Delta Expo excursie wordt afgetrokken van de prijs voor de totale tentoonstelling. VLISSINGEN - Apotheek Van de Sande bemiddelde onlangs in het versturen van medica menten naar Virovitica in Joe goslavië. De zending is inmid dels gearriveerd, waar de me dicijnen in het door burgeroor logen geteisterde land onmid dellijk hun weg vonden naar de patiënten van the Station for Urgent Medicinal Help, een ge zondheidscentrum ter plaatse. Het is niet de eerste keer dat apotheek Van de Sande medi cijnen inzamelde voor Oostblo klanden. Al enige jaren gaan ook regelmatig zendingen naar Gdansk en Grudziadz in Polen, waar de Stichting Zeeland helpt Polen contacten mee on derhoudt. Volgende maand gaat er weer een zending goe deren naar Polen. Er is voor twaalfduizend gulden aan medeicijnen besteld, bestemd voor jeugdige kankerpatiëntjes. Ook bemiddelde de apotheek in het verzenden van medicamen ten naar Roemenië. Wie zijn medicijnkastje op ruimt en oude medicijnen we| wil doen kan deze inleveren bi. apotheek Van de Sande. Hei doet er niet toe of een strip o) tube al aangebroken is. Apo theker H.M.Snoek: "Van eer half uitgedrukte strip of hall leeggeknepen tube zeggen wi hier al gauw, doe maar weg maar daar kunnen ze de medi cijnen meestal nog goed benut ten. Apothekers ter plaatse be kijken wat voor medicijnen hel zijn en of ze nog te gebruiker zijn." Ook beschadigde spullen var de groothandel of van andere apotheken worden bij de apo theek aam de Badhuisstraat in gezameld. Zo krijgen zij een betere bestemming dan de ge neesmiddel enaf valtonnen waarvan de inhoud in Rijn mond verbrand wordt. Een amphibie-spoorlijn tussen Krabbendijke en Goes maakte een eind aan het isolement van west-zeeland dat vooral het goederen vervoer parten speelde. VLISSINGEN - Vanaf donder dag heeft Leen Bakker ook in Vlissingen een vestiging. Dat brengt het totaal in Nederland en België op 81 filialen. Het nieuwe filiaal van zo'n 2000 vierkante meter is te vinden aan de Hermesweg 23, op in dustrieterrein Baskenburg. 'Leen Bakker, daar hou je 'n leuk huis aan over'. Een motto dat eigenlijk al genoeg zegt. Onder één dak zijn niet alleen kleinmeubelen, bankstellen, 2-zitters, eetkamers, slaapka mers, bureaus, rotan- en pitriet-meubelen en fauteuils te vinden, maar ook bad-, wo ning- en huishoudtextiel, ver lichting, tapijt, vinyl, tuinmeu belen en alles wat daar bij hoort. Volop keuze en een goe de kwaliteit voor ongewoon la ge prijzen. Wat betreft de wo ningtextiel kan Leen Bakker een specialist genoemd worden. Onder een eigen merk levert het bedrijf kwaliteit, evenals moderne en mooie dessins. Bij dit eigen merk is 'Goldlabel' de top. Dit topmerk is dan nog bijna de helft goedkoper als andere bekende merken. Leen Bakker is eveneens een specia list in 2-zits bankjes. Daarvoor geldt hetzelfde als bij de wo ningtextiel: kwaliteit en prach tige dessins. Omdat het bedrijf massaal inkoopt kan het goedkoop aar de klant leveren. Ook de auto matisering draagt daartoe bij In drie enorm grote magazijner worden de goederen opgesla gen. Van lange levertijden i: dan ook geen sprake. Door d< grote voorraad in deze maga zijnen zijn de goederen snel op de plaats van bestemming Leen Bakker doet al jaren haai uiterste best om het de klanter zo makkelijk mogelijk te ma ken. Daar hoort natuurlijk ooi de klantenkaart bij. Een mo dem eigentijds betaalmiddel dat betaalgemak combineerl met gerichte voordelen en aan biedingen voor kaarthouders In plaats van contant geld oi cheques kan aan de kassa met deze kaart betaald worden. De klant bepaalt zelf welk beste dingslimiet aan deze kaart ge koppeld is. Ook betaling in termijnen behoort tot de moge lijkheden. In het kader van de opening van het 81ste filiaal heeft Leen Bakker allerlei feestaanbiedin- gen in de vestigingen in Vlis singen en Kapelle-Biezelinge. Op donderdag, vrijdag en za terdag krijgen de eerste hon derd klanten van beide vesti gingen een klok cadeau. Bij besteding van meer dan 25 gul den krijgt iedereen een gratis handdoek. Meubels en alles wat daar bij hoort vindt u bij Leen Bakker, die nu ook een vestiging in Vlissingen heeft foto: harry de lange

Scheldebode | 1992 | | pagina 9