PFAFF hobbylock DEMONSTRATIE ZELF CREATIEF ONTWERPEN PFAFF JUBILEUM-MODELLEN JUBILEUM-PRIJZEN NAAIMACHINES - VLISSINGEN Braderie zonder toeters en bellen maar met veel muziek stikken, afwerken èn snijden in één handeling. pF/VFf llBEffiÈa Doorlopende demonstratie Al 42 jaar uw naaimachinehuis DEALER (bij de Vissershaven) Alléén 'nJFAFF Nieuwendijk 29 Tel. 01184-13729 SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1992 <s> met een Pfaff Creative 1475 die aansluitbaar is op uw PC De Pfaff-fabriek bestaat 130 jaar Daarom showen wij u 3 verschillende met alle kwaliteiten die u van Pfaff gewend bent. En.... nu voor Je maakt't met |P FA F F 31! Vlissingen neemt de pet af voor zichzelf Zo was het....de overkapping over De Lange Zelke in aanbouw VLISSINGEN - Na de kennis en het straatfestival volgt ieder jaar de braderie. Een braderie voor de eigen inwoners die dan meestal terug zijn van vakantie en in de eigen stad nog eens lekker koopjes kunnen scoren, gezellig kunnen slenteren langs de kramen en aan iedereen over de vakantie kunnen vertellen. Want een braderie is bij uitstek een plek om elkaar te ontmoeten en om lekker te kletsen. De braderiecommissie heeft dit jaar een serieus thema aan de braderie megegeven. Dit jaar geen landen-thema, maar 'Vlissingen chapeau', petje af voor Vlissingen. Volgens woordvoerster Lenie van Bodegom heeft de commissie hier voor gekozen „om onszelf eens een schouderklopje te geven". Want dat hebben de Vlissingse winkeliers wel verdiend na al die jaren van renovatie en de daarmee gepaard gaande overlast. foto: harry de lange Zo werd het....sfeervolle luifels in de Wolstraat Bij de renovatie van de binnen stad is er veel veranderd. Er zijn luifels boven de winkels gekomen, er werden bloembak ken geplaatst, er kwam een videowall, zitbankjes en overal vaste prullebakken in een ver antwoorde kleur. Al deze attri buten samen hebben de bin nenstad een geheel nieuw aan zien gegeven, dat zal niemand ontgaan zijn. Maar zoals dat met alles gaat heeft ook deze medaille z'n keerzijde. Het wordt erg moeilijk om een bra derie gestalte te geven net zoals in voorgaande jaren. Stand houders die vorig jaar nog een grote vrachtwagen de Lange Zelke inreden, die aan de voor kant en de zijkanten uitklapten en dan een kant-en-klare kraam hadden, moeten nu een andere stek zoeken, want ze kunnen met hun vrachtwagen niet onder de overkapping door. Hetzelfde geldt voor de Walstraat en (al langer) voor de Sint Jacobspassage. „We zaten dus als braderie commissie met het dilemma of een braderie nog wel praktisch uitvoerbaar was" zegt Lenie van Bodegom. „Maar een bra derie moest er komen, dat stond als een paal boven water. We hebben toen besloten om een braderie te organiseren in een wat meer oorspronkelijke vorm. Dat wil zeggen, volop verkoop op straat, maar min der bijzaken zoals vlaggen en straatbogen. We hoeven name lijk helemaal geen speciale sfeer meer te maken, want er hangt al een speciale sfeer in de binnenstad. Alleen maar kramen en muziek". „Met het thema 'Vlissingen chapeau' geven we onszelf een schouderklopje. En met onszelf bedoel ik dan al die onderne mers die door dik en dun Vli- sisngen trouw bleven: die niet naar elders zijn vertrokken, maar die zijn gebleven en heb ben volgehouden". Maar 'Vlissingen chapeau' be tekent ook dat de Vlissingse ondernemers het petje af willen nemen voor de klanten die de binnenstad altijd trouw geble ven zijn. Lopend over wankele plankiers, laverend tussen be tonmolens en grote machines, baggerend door opgebroken straten. Met soms zo weinig ruimte dat je elkaar nauwelijks kon passeren. Voor al die klan ten neemt de Vlissingse Mid denstand zijn petje af. „En met de braderie willen we natuurlijk ook de aandacht vestigen op de ideale droogloop die de binnenstad nu te bieden heeft" vervolgt Lenie van Bo degom. „En ook dat iedere straat nu z'n eigen identiteit gekregen heeft. Vooral daarom willen we dit jaar de braderie zo puur mogelijk houden, met alleen kramen en heel veel mu ziek. Het moet beslist geen cir custent worden". Het aantal standhouders is na genoeg hetzelfde als vorig jaar. Alleen de samenstelling is ver anderd. Het werd al genoemd: standhouders die met grote trailers aan komen rijden heb ben niets meer te zoeken in de binnenstad, want hun voertui gen passen doodeenvoudig niet in de vernieuwde straten. En ze zouden met hun zware voertui gen ook de tegels beschadigen. Ook standhouders die met min der groot materieel aankomen zien zich toch voor problemen geplaatst. Problemen die opge lost worden door de leden van Scouting. De standhouder krijgt een rolcontainer tot zijn beschikking, laadt daar zijn spullen in en de Scoutingleden rijden de containers naar de plaats van bestemming, alwaar de ondernemer zijn spullen weer uitlaadt en in zijn kraam zet. In de kramen natuurlijk weer het gebruikelijke aanbod. Veel kleding, sieraden, snuisterijen en natuurlijk volop lekkere hapjes. Ook schilderijen, mu- ziekcassettes, brei wol, demon straties van allerhande artike len zoals minder milieubelas tende verf, naaimachines etc.Kortom, voor elk wat wils. Toen het afgelopen jaar de bin nenstad onder handen werd ge nomen is er ook een nieuwe geluidsinstallatie aangeschaft. De braderiecommissie is hier mee bijzonder in haar sas. „We hebben een groot aantal aan- sluitpunten en de nieuwe in stallatie is veel goedkoper om dat we geen kilometers snoeren meer hoeven uit te rollen. Door middel van de geluidsinstalla tie kan iedereen de openings handeling volgen. Hoe die er precies uit gaan zien is nog in nevelen gehuld, maar vast staat dat het iets wordt waar nog lang over nagepraat zal wor den. Een reden te meer om de opening, donderdag om 10 uur, bij te wonen". Gedurende de braderie zijn er overal optredens van bandjes. Ook de jeugd wordt niet verge ten. Op een andere pagina in deze braderiebijlage vindt u meer informatie over de bands en andere attracties voor jong en oud. De braderie wordt georgani seerd door de werkgroep van de winkeliersvereniging Win kelcentra Vlissingen. Ongeveer 125 onderenemers zijn lid van deze vereniging. Lenie van Bo degom betreurt het dat er nog altijd middenstanders zijn die geen lid willen zijn van de winkeliersvereniging maar wel volop meeprofiteren van de aanwezigheid van duizenden extra klanten in de winkelstra ten. „Het is zo, legt Lenie uit, dat de kosten van de braderie opgebracht worden uit de lid maatschapsgelden van de win- keliersverening. In de statuten staat dat een bepaald deel van de contributie bestemd is voor de braderie. Als we dus meer leden krijgen kunnen we meer geld besteden aan de braderie en dat komt de kwaliteit na tuurlijk alleen maar ten goe de". Daar komt nog bij dat de werkgroep ook geen beroep kan doen op middenstander: die geen lid zijn van de vereni ging om ook eens plaats t< nemen in de werkgroep. Zc komt het organiseren van d« braderie dikwijls op dezelfdr schouders terecht. En gelooft i maar dat er heel wat bij komi kijken voordat zo'n groot eve nement gladjes verloopt. Het is echter niet alleen maar hare werken in de braderiecommis sie. „Het is heel leuk om jt collega's ook eens van een an dere kant te leren kennen" zegi Lenie van Bodegom. „We heb ben bijvoorbeeld samen eer raambiljet ontworpen en d< werkgroepleden gaan ook zeil op pad om de biljetten op te hangen en aan te plakken. Er geloof maar dat er dan hee! wat afgelachen wordt". In de werkgroep die de brade rie organsieert hebben de vol gende personen zitting: Laudi Bal, Wim de Bruijne, Joop Stuurwold, Simone Adriaanse Eddy Tilroe, Erik Bakker, Ad van de Vorst, Louis Meeusen Lenie van Bodegom en markt meester Th. Marinissen. BEZOEK ONZE DEMONSTRATIE VAN NAAI- EN LOCKMACHINES TIJDENS DE BRADERIE NIEUWENDIJK 29 De naaimachine waarmee U kleding en stoffen kunt ver fraaien met motieven en eigen ontwerpen. Met de unieke CREATIVE DESIGNER. NIEUW nu ook aansluitbaar op een PC. speciale overlockmachine stelt u in staat om in één keer te stikken, af te werken èn te snijden. De ideale speciaal- machine voor het pro fessioneel verwerken van alle moderne weefsels, brei- en stretch- stoffen. 'n PFAFF hobbylock betekent een enorme tijdwinst èn een prach tig resultaat. Er zijn diverse PFAFF hobbylock types met elk z'n eigen spe cialiteiten. Elk type - waaronder differentieel transport - biedt u oerdegelijke kwaliteit, waar u jarenlang plezier van hebt. r~~— W] Gladde stoffen, elasfische stoffen, voering. r zelfs leer en plastic naait u nu probleemloos. PFAFF-HEMELAAR ...ilndi 186 2

Scheldebode | 1992 | | pagina 15