Mondhygiëne altijd sluitpost Cursus groenverzorger Multicultureel buurtfeest in buurthuis De Paraplu Orgelconcert Nieuwe kerk Een avondje uit via de VW GGD START PROEFPROJECT TANDENPOETSEN NIEK PETERS GAAT TWEE WEKEN DOOR CANADA TREKKEN YMCA-kampe- ren Open tennisdagen op De Veste Baasje gezocht Strandtoernooi Jeu de boules SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 15 JULI 1992 311 Jeugdvereniging Rangen en standen Kabelgast i JAZZ - The Miles Browning Band treedt op 17 juli op in ca fé Domburg. WIELERRONDE - De Wielerstichting Westkapelle houdt op woensdag 22 juli voor de zeventiende maal de wieler ronde in deze toeristenplaats, met in het voorprogramma enkele atletieknummers. Om 20.00 uur starten de A- en B- amateurs, terwijl de atletieknummers om 18.30 en 19.15 uur van start zullen gaan. De prestatieloop voor de trimmers begint om 18.30 uur, inschrijving vanaf 17.30 uur aan de ju rywagen op de Markt en wel voor 2 of 5 ronden. Het in schrijfgeld bedraagt ƒ2.50, met voor iedereen een herinne ring. De wedstrijdatleten starten om 19.15 uur voor de zgn. 2 Engelse Mijlen, met als absolute „vedette" John Vermeule. De wielerenners, de A- en B-amateurs, worden weggescho ten om 20.00 uur, door een nog onbekende prominent. De afstand, die de 50 ingeschrevenen moeten overbruggen is 80 km, verdeeld over 55 ronden van 1450 meter. MARKTCONCERT - In de jaarlijkse cyclus marktconcerten bespeelt Kristiaan van Ingelgem uit Aalst (B) op 17 juli om 12.00 uur het orgel in de St. Jacobskerk. Voor aanvang kun nen bezoekers muzikale thema's opgeven, waarop de orga nist tot besluit van het concert improviseert. STREETPARADE - De Middelburgse dixieband „Top Hats" treedt op 18 juli tussen 14.00 en 16.00 uur op in het centrum van Middelburg. RADIO-UITZENDING - Onlangs zijn in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg door de NCRV opnamen gemaakt voor de radio-uitzending van een concert van de „Ruyter- stadsingers". Dit gemengd koor, dat vorig jaar zijn 25-jarig bestaan vierde, zal een keuze uit zijn recente repertoire ten gehore brengen. Daartoe zal zeker ook behoren „de voetbal gavotte" van Vic Nees, want met o.a. dit nummer werd on langs in Zierikzee de eerste prijs behaald bij het Zeeuws Zangers Manifest. De uitzending vindt plaats op dinsdag 21 juli via radio 4 van 17.15 tot 18.00 uur in de rubriek „mu ziek in vrije tijd". ZOMERAVONDCONCERT - In de dorpskerk in Oostka- pelle treedt vanavond het Bonnefanten-trio op. Het concert begint om 20.00 uur. ZONNIGE KLANKEN - De bekende organist Sander van Marion is in een bijzonder zomeravondconcert te beluiste ren op maandag 20 juli in de mooie en rustieke N.H. kerk te Zoutelande, waar hij - te zamen met de fluitiste Marieke Lindeman - een programma brengt met speelse en vrolijke klanken èn ook op de hem zo kenmerkende en talentvolle wijze zal improviseren. Aanvang: 20.00 uur, de toegang is ƒ4.50. AQUAREL - Van 20 juli tot en met 30 augustus exposeert G. Kuipers in de lounge van Hotel Roelant, Koepoortstraat 10, Middelburg. De expositie is geopend dinsdag tot en met zaterdag van 10.30 - 17.00 uur. Gerrit Kuipers kreeg 10 jaar geleden bij zijn pensionering van echtgenote en kinderen een schilderkist cadeau. Dan begint dus de periode van schilderen. Aanvankelijk in olieverf, maar al snel verschij nen zijn werken als aquarel. De werken bestaan voor het grootste deel uit stillevens. ZOMERAVONDWANDELTOCHT - Woensdagavond 22 juli houdt VSV Marathon een zomeravondwandeling. De start is vanuit de kantine van camping „In Den Bongerd", Brouwe rijstraat te Oostkapelle. Men kan kiezen uit 5 of 10 km. De start is om 19.00 uur, startbureau is geopend vanaf 18.30 uur. WORKSHOP POPMUZIEK - Zaterdag 18 juli vindt in open-jongerencentrum „Midgard" aan de Kuiperspoort in Middelburg de eindpresentatie plaats van een workshop waarin meiden popmuziek hebben leren maken. Middels een kort optreden laten de deelneemsters horen wat ze heb ben geleerd in tien bijeenkomsten. De aanvang is 21.00 uur en de toegang is gratis. Een zeekadet kent z'n plicht MIDDELBURG - de bewo ners van Vijvervreugd hebben sinds kort een speciale tanden poetsjuf: Emmy Heineken van de Gemeenschappelijke GE- zondheidsdienst Zeeland. Zij gaat de komende maanden bij alle paviljoens en sociowonin- gen van de instelling op bezoek in mondverzorging. Voor de GGD en voor Vijver vreugd gaat het om een proef project. Binnen de verstandelijk gehandicaptenzorg is speciale aandacht voor mondhygiëne een betrekkelijk nieuw feno meen. Emmy heeft zelf uit moe ten vinden hoe ze de geamdi- capten het best kon benaderen om haar poetsinstructies over te brengen. Ze heeft ondervonden dat een vertrouwde omgeving en een bekende situatie daar voor het meest geschikt zijn. Ze maakt met opzet geen ge bruik meer van de tandartsen kamer van de instelling, maar ze gaat naar de gehandicapten thuis toe. Daar gaat ze op de voor hen gebruikelijke tijden samen met hen voor de spiegel tanden poetsen. Dan gaat het leren vanzelf. Goed tanden poetsen is een kwestie van ge woontevorming, zegt Emmy. Een paar keer terugkomen en het verhaal meerdere keren af steken is dan ook wel nodig. Extyra zorg voor mondhy giëne bij verstandelijk gehandi capten is om verschillende re denen gewenst. Het is niet altijd even eenvoudig om ondanks handicaps als bijvoorbeeld spacticiteit toch regelmatig tan den te poetsen. Kleine aanpas singen of tips kunnen dan uit komst brengen. Wanneer het erg druk is op een afdeling kan een zaak als mondhygiëne er ook makkelijk tussendoor slippen. Het motive ren van verzorgers door onder meer het benadrukken van het belang van een goede mondhy giëne is daarom eveneens een van de doelstellingen van het project. „In de zorg voor verstande lijk gehandicapten is de aan dacht voor mondhygiëne altijd een beetje de sluitpost ge- VLISSINGEN - Eerst dacht hij aan een grapje. Zeekadet Niek Peters (16) kreeg rond de kerst te ho ren dat hij in de zomervakantie met vijf andere ka- detten uit Nederland meemocht voor een reis van tweeëneenhalve week door Canada. Op uitnodiging van de Canadian Sea Cadets verblijven zeekadetten uit Nederland, België, Duitsland en Engeland een aantal weken in Canada om deel te nemen aan zeeka- dettenactiviteiten om het land beter te leren kennen. De reis wordt grotendeels betaald door de Canadese regering, en vormt onderdeel van een uitwisselings programma waarbij Canadese kadetten op hun beurt naar Nederland komen. De vijf Nederlandse kadetten staan onder leiding van een zeekadetofficier, die dit jaar toevallig uit het Vlissingse korps komt. Het is Ad Filius, zeekadetofficier 2e klas oudste categorie, al thans in z'n vrije tijd. ten ook nogal wat parades op het programma staan. De twee Nederlanders zijn er niet dol op maar uit beleefdheid zullen ze wel mee moeten doen. Een zee kadet kent z'n plicht. Wie of wat is een zeekadet eigenlijk. De naam doet ieder- daad veel aan de marine den ken. Vader Niek Peters senior legt uit hoe het zit. „Het zeeka- detkorps is gewoon een jeugd vereniging die jongeren, zowel jongens als meisjes, die zich aangetrokken voelen tot de zee en de scheepvaart, daar doelbe wust en spelenderwijs mee om leert gaan. De zeekadetten zijn ooit ontstaan uit de marine, waarvoor het een soort kweek vijver was. De marine spon sorde de club. Maar de band is sinds lang losser geworden. We zijn financieel onafhankelijk, het geld komt onder andere uit contributie van de leden, en bij dragen van verkeer en water staat en de marine. En vrijwel al het werk wordt verricht door vrijwilligers, bestuursleden, korpsleiding en adviseurs. De marine verleent ons vooral veel praktische steun die is onmis baar om ervaring te doen. In Nederland hebben we een uitgebreide maritieme bedrijfs tak waar ontzettend veel men sen in allerlei beroepen werk vinden. De zeekadetkorpsen vormen a.h.w. een zeevaartkun dige vooropleiding tot de scheepvaart, of het nou de bin nenvaart is, de kustwacht, het baggerwerk of het loodswezen. Het leuke van de zeekadet korpsen is dat alles in de prak tijk gebeurt. En met echte sche pen. Het Vlissingse korps, één van de vijftien in Nederland en de enige in Zeeland, telt zo'n dertig leden. Hun schip, een binnenvaartschip, ligt in de eer ste binnenhaven. Het is hun do micilie, waar de kadetten elke zaterdag tussen tien en vijf uur te vinden zijn, en soms ook door de week als er extra klusjes ge daan moeten worden. Het schip vraagt nu eenmaal om veel on derhoud. Ad Filius (30) is lasser van Twee leden dus van de Vlis singse Zeekadettenvereniging gaan morgen al op weg naar hun eerste halteplaats in Cana da, Greenwood, dat zo klein is dat ze het niet op de kaart terug kunnen vinden. Het moet in de buurt van Ottawa liggen. Ruim twee weken zullen ze door Ca nada trekken, waarbij ze het land van oost naar west zullen leren kennen. Achtereenvolgens staan de plaatsen Quadra, Vic toria, Vancouver Island, Onta rio en Montreal op het pro gramma. Het aanbod van acti viteiten is groot, van culturele uitstapjes tot overlevingstoch ten. Beiden verwachten dan ook een uitputtingsslag maar voor de reis van je leven moet je wat over hebben, redeneren ze. Anders dan in Nederland valt het Canadese Zeekadettenkorps nog onder de marine, wat een enigszins militaire inslag ver raadt. De groetplicht bestaat er nog evenals de scheiding van jongens en meisjes. Het korps in Canada bestaat dit jaar 50 jaar, vandaar dat tijdens de activitei- VEERE - De werkgroep re creatie van de Young Men's Christian Association (YMCA) houdt deze zomer weer een aan tal jongerenkampen op het Bui tencentrum. Voor de leeftijd van 12 tot 14 jaar wordt er op het terrein van het Buitencentrum een tenten kamp opgeslagen. Het thema is 'Tienertrail'. Aan de hand van het verhaal van de Goldrush in Alaska in 1986 worden diverse avontuurlijke activiteiten geor ganiseerd. Er worden vlotten gebouwd, de jongeren gaan kompaslopen en houden nach telijke speurtochten. Het Grote Goud moeten ze vinden op een eiland in het Veerse Meer. Dit kamp wordt gehouden van 1 t/m 8 augustus. Evenals een tweetal Watersportkampen voor de leeftijd van 14 tot 17 jaar. Voor meer informatie kan men vrijblijvend bellen met de Federatie Christelijk Jeugd werk Zeeland (FCJZ), 01100- 11130 of met Roos Katsman, 01198-1027. MIDDELBURG - Wie het eerst komt, die het eerst maalt. Deze gouden regel gaat ook op voor toeristen, recreanten, maar natuurlijk ook Zeeuwen die mee willen doen aan de open tennisdagen op 29 juli, 5, 12 en 26 augustus en 2 september van de Middelburgse lawn tennis club (MLTC). De evenementencommissie van MLTC, die de open dagen organiseert, kan steeds over 10 banen op tennispark 'De Veste' beschikken. Het maximale aan tal deelnemers is daardoor 80, dus het is zaak om op tijd in te schrijven. Deelnemers -en dat hoeven niet perse doorwinterde tennissers te zijn- spelen per wedstrijddag minimaal vier dubbelpartijen van 35 met per poule een indeling naar sterkte. De dagen beginnen 10.00 uur en rond 16.00 vindt de prijsuitrei king plaats. Hotel Arneville uit Middelburg en koeriersdienst City-Runner te Vlissingen spon soren de dagen en stellen de prijzen beschikbaar. Voor nadere informatie over de tennisdagen kunt u bellen met de organisatoren P. Zuid- weg 01180-25615 en G. Boom 01180-28757. Telefonische opgava is moge lijk bij het tennispark, 01180- 13676. Het inschrijfgeld be draagt vijf gulden. Niek Peters (links) en Ad Filius vliegen morgen naar Canada. beroep bij de Schelde Offshore, maar in z'n vrije tijd mag hij zich zeekadet 2e klasse oudste categorie noemen: Ad: „de ran gen en standen zijn bij ons het zelfde als in de scheepvaart. De jongeren kunnen in hun eigen tempo al die rangen doorlopen. Voor elke rang moeten ze een examen afleggen om te laten zien dat hun kennis toereikend is. In het begin krijgt iedereen de algemene kennis voorgescho teld, later kunnen ze zich wat meer specialiseren. Alles wordt ze eigenlijk spelenderwijs bijge bracht, het knopen leggen, de benamingen, de reglementen, het zeilen, noem maar op. Het teamverband is daarbij zeer be langrijk. De rangen en standen op het schip garanderen een ze kere structuur en discipline." Niek Peters junior kwam op z'n twaalfde in aanraking met de zeekadetten, de minimum leeftijd om er bij te mogen. Hij was daarvoor al lid van de scouts maar dat lag hem niet zo. Vader Niek, zowel voorzitter van de scouting als van het zee- kadetkorps, bracht hem in con tact met de zeekadetten. Vanaf het begin voelde Niek zich thuis bij het korps, waar wat meer orde en plichtsgevoel heersen als bij de tegenhanger op het land. Niek mag zichzelf 'kabelgast' noemen, beheerder van het ma gazijn en verantwoordelijk voor het onderhoud aan de gereed schappen. Nieks droom is de grote vaart maar dat kan nog even duren. Volgend jaar moet hij eindexamen mavo doen en dan nog drie jaar zeevaart school. Vol overgave echter zet hij zich nu al in voor het korps. Meer dan eens per week is hij op het schip te vinden, vaak al voor de anderen. Z'n inzet, be hulpzaamheid en correcte ge drag leverden hem dit jaar sa men met een meisje de titel 'zeekadet van het jaar' op. Een jaar lang worden de kadetten door de officieren en onderoffi cieren geobserveerd en geselec teerd voor deze onderscheiding. Op basis van z'n prestaties mag Niek nu ook nog eens mee naar Canada. Niek: „een paar keer per jaar gaan we altijd op kamp. We hebben bijvoorbeeld het pinksterkamp op steeds een andere plek zoals de Grevelin- MIDDELBURG - In de twee voorafgaande maanden zijn er een aantal honden besproken, waarvan .er inmiddels zes een nieuwe baas hebben gevonden. Ondanks het feit dat er momen teel veel honden geplaatst wor den, zit het asiel toch overvol. Daarom deze week weer een aantal leuke honden. Stevie, Mechelse herder van 4 oktober 1991. Deze nog heel jonge hond, kan en moet nog veel leren. Het leuke is dat hij dat ook erg graag doet. Hij vindt het heerlijk om met de baas te trainen. Hij kan goed met andere honden en met kin deren overweg. Hij is zindelijk en kan ook wel een tijdje alleen thuis zijn, als de baas maar zorgt dat hij op tijd zijn energie kwijt kan. Shirley, Duitse herder, teef van 1988. Deze gesteriliseerde teef kan prima met andere hon den opschieten. Voor kinderen is ze heel lief, ze kan ook goed alleen zijn en is gehoorzaam. Shirley heeft erg veel energie en moet dit ook kwijt kunnen met lopen, fietsen en zwemmen. Voor een te snelle benadering door vreemden en voor straf is ze bang en kan dan wat nerveus worden. Trix, poedel, gecastreerde reu 'van 4,5 jaar. Trix is zindelijk en kan goed met andere honden overweg. Waarschijnlijk kan hij niet zo goed alleen thuis zijn. In de auto zit hij het liefst op schoot en hij is lief voor kinde ren. Ook voor vreemden is hij erg vriendelijk. Brenda, Mechelse herder, teef van april 1986. Deze prachtige, grote hond is erg lief, ook voor kinderen. Ze luistert goed en kan ongeveer een halve dag al leen zijn. Ze kan goed met hon den opschieten en gaat graag mee in de auto. Het is wel een echte werkhond, dus wordt een cursus zeker aanbevolen. Kefke, foks, reu van 14 augustus 1990. Dit nog vrij jonge hondje is waaks en houdt weest", zegt Simon Wisse, het hoofd van de medische en para medische dienst van Vijver vreugd. „Terwijl het toch heel belangrijk is dat ze een goed ge bit hebben, want voor veel ver standelijk gehandicapten is eten echt het hoogtepunt van de dag. Wannneer je kiespijn hebt, kan dat je plezier flink vergal len." „Verstandelijk gehandicap ten zijn geen makkelijke bezoe kers voor de tandarts en dat is ook een reden dat de gebitsver zorging niet altijd optimaal was in het verleden. Vroeger kon men vanuit Zeeland bijvoor beeld alleen in Brabant terecht voor behandeling. Daar waren ook nog eens lange wachttijden en het gevolg was dat mensen alleen wanneer er problemen waren naar Vijvervreugd." Gelukkig hebben we een Emmy Heineken poetst de tanden van een bewoonster van Vijvervreugd. - /foto: anda van riet paar jaar geleden een Middel- houden. Inmiddels komen er Emmy Heineken heeft nu en- voor de GGD wordt door "beide burgse tandarts bereid gevon- verstandelijk gehandicapten uit kele maanden ervaring in de in- instanties als zeer geslaagd be den ook in de tandartskamer de hele provincie voor bahande- stelling. De proef die het pro- schouwd en zeker de moeite van Vijvervreugd praktijk te ling naar Vijvervreugd." ject was voor Vijvervreugd en waard om voort te zetten. gen of het IJsselmeer, het zo merkamp naar Texel. Die kam pen zijn hartstikke leuk maar zo'n reis naar Canada is na tuurlijk het einde. Vooral als je weet dat ons korps slechts een van kinderen. Ook kan hij prima met andere honden over weg. Hij is wat onzeker, heeft nog niet zoveel vertrouwen in de mensen, maar met wat liefde is hij daar zo overheen. Loeki, dwergpinscer, reu van 6 jaar. Loeki is een geweldig hondje, dat groot is in zijn kleinheid; een echte dwergpins cer dus, die enerzijds heel fel en anderzijds heel lief is. Hij kan goed met kinderen en andere honden. Hij is zindelijk en heel aanhankelijk. Loeki houdt er alleen niet van om alleen thuis ORGELCONCERT - Herman van Vliet geeft op dinsdag 21 juli om 20.00 uur een concert in de-Nieuwe Kerk te Middelburg. Het programma luidt: Hom mage aan Feike Asma, H. van Vliet; Preludium en Fuga in amoll, J.S. Bach; Pastorale en Finale, G. Morandi; Serenade, Ch.M. Widor; Preludium en Dubbelfuga, B. Zweers; Varia ties over een thema van Handel; Sportive Fauns (Spielende Fau nen) Scherzo after Böcklin, D. Antalffy-Zsiros; besloten wordt met Koraalfinale, H. van Vliet. Van Vliet is organist van de St. Joris Kerk te Amersfoort. Hij studeerde aan het Utrechts Conservatorium bij Stoffel van Viegen en Cor Kee. Hij volgde bij laatstgenoemde en Feike Asma tevens interpretatieles sen. Ook nam hij gedurende een aantal jaren deel aan de Inter nationale Meestercursus te Zu rich, waar Jean Guillou zijn laatste leermeester was. Naast de orgelkunst van de 19e eeuw in het algemeen, toont hij veel belangstelling voor de Franse Dit is weer een greep uit het aanbod van honden die in het dierenasiel Middelburg verblij ven. Er zijn er echter nog veel meer; alle hokken zijn momen teel bezet. Overweegt u een hond aan te schaffen, ga dan eens een kijkje nemen in diere nasiel Middelburg, Oostperk- weg 9, Middelburg. Openings tijden: maandag tot en met za terdag 10.00-11.30 uur. Maan dag tot en met vrijdag 14.30- 16.30 uur. Telefoon 01180- 13579. symphonische orgelkunst, maar ook het koraalspel ligt hem na aan het hart. Wegens zijn ver dienste voor de Franse (orgel-) muziekcultuur werd hij vorig jaar in Parijs bij bevordering onderscheiden. KOUDEKERKE - Morgen avond, 16 juli, begint om kwart over zeven de eerste van de drie strandtoernooien die de Mid delburgse Jeu de boules club Petanque organiseert. De tweede en derde editie zijn op 22 juli en 12 augustus. Het eerste toernooi vindt plaats op het strand te Dishoek, bij de overgang Galgeweg. Het tweede toernooi is op donder dag 23 juli bij paviljoen De Zeester bij overgang Strandweg en het derde toernooi wordt ge speeld op donderdag 13 augus tus bij Kontiki. Alle toernooien beginnen om 19.15 uur. In schrijven voor de toernooien kan vanaf 18.30 bij de strand paviljoens. Daar kunnen ook te gen een kleine vergoeding bal len worden geleend. Bij het VW-kantoor aan de Nieuwendijk in Vlissingen en de Duinweg in Oostkapelle en is het mogelijk kaarten te reserve ren voor concerten (pop en klassiek) en theatervoorstellin gen in het hele land. Tussen 9.00 en 16.00 uur (zaterdags tot 13.00 uur) informeren de mede werkers van het VW u graag over de verschillende mogelijk heden. Per persoon komt er een klein bedrag aan kosten bij. U krijgt bij het VW een voucher waarmee u bij de kassa van het theater uw toegangskaart kunt ophalen. Hieronder ziet u een deel van de voorstellingen die nu in de voorverkoop zijn. ROTTERDAM 3-9 Marillion; 14-9 Andre Hazes; 22-9 t.m. 3-10 Andre van Duin, Luxor; 28-9 Engelbert Humperdinck; 1 en 2-10 The Cure; 21-10 Chris de Burgh (ex tra concert); januari 1993 Opera Nabucco. AMSTERDAM 28-11 t.m. 31-3 '93 Cats. DEN HAAG 15-9 t.m. 11-10 Josephine; 23-7 t.m. 5-9 Paul van Vliet; 20- 9 Nana Mouskouri; 26-9 Wall Street Crash; 31-10 Fats Domi no. DIVERSEN 18,19-7 Belgium Rhythm and Blues Festival, Belgie; 22-7 Mi chael Jackson, Werchter; Juli, augustus Circus Sarrasani; 14, 15-8 Antilliaanse feesten, Bel gie; 19 t.m. 29-8 Nationale Tap- toe, Breda; 22-8 Geinpop voor Unicef, de Bilt; september Nana Mouskouri, diverse plaatsen; augustus/september Circus van Moskou, diverse plaatsen; 2-9 Iron Maiden, Den Bosch; 29-9 Toto, Arnhem, 1-10 Toto Hee renveen; 9-10 The Dubliners, Breda. GOES - Het Regionaal Bu reau Onderwijs begint het aan staande schooljaar opnieuw met een opleiding tot groenverzor ger voor werkzoekende volwas senen. Nog steeds blijkt de groene sector ook wat de vraag naar arbeidskrachten betreft, een groeiende sector. Het ar beidsbureau staat dan ook ach ter deze cursus en dat maakt dat de voorwaarden voor deel name bijzonder gunstig zijn. De deelnemers hoeven slechts 60.- zelf bij te dragen voor een heel jaar. De voorwaarden om mee te doen aan de cursus zijn dat je graag buiten wilt werken, me disch geschikt bent en lager be roepsonderwijs hebt gevolgd. Voor wie geen diploma heeft van het LBO. is een schakelcur sus voorafgaand aan de oplei ding nog een mogelijkheid. De opleiding wordt verzorgd door het Agrarisch Opleidingscen trum, het AOC. De opleiding duurt twee jaar. Een dag per week is gereserveerd voor theo rie en 2,5 2,5 dag per week loopt een deelnemer stage in een bedrijf. Na twee jaar kan men het diploma Groenverzor ging B behalen. Wie belangstelling heeft voor deze opleiding kan bellen met het RBO in Goes. Telefoon: 01100-50320. popgroep. Verder is er een dam- simultaan, een fancy fair met sjoelen, grabbelton en busgooi en, een kindermarkt waar kin deren hun eigen meegebrachte spulletjes kunnen verkopen en een stand met boeken en mu ziek. De activiteiten vinden plaats op het plein voor het wijkcen trum Open Hof. Als het slecht weer is wordt het buurtfeest binnen gevierd. - foto: harry de lange keer in de drie jaar in aanmer king komt en er dan ook maar één meemag. Toch kan ik het nog nauwelijks geloven, mis schien morgen als ik in het vliegtuig zit..." te zijn, gaat dan janken; maar je kunt hem overal mee naar toe nemen. VLISSINGEN - In buuthuis de Paraplu aan de Alexander Gogelweg wordt vrijdag 17 juli een multicultureel buurtfeest gehouden. Van 18 tot 22 uur. Het buurtfeest is bestemd voor iedereen. De verschillende bevolkingsgroepen uit de wijk presenteren zich elk op hun eigen manier. In de hapjeskra- men worden Nederlandse en Surinaamse hapjes klaarge maakt. De Hindoestanen treden op met een dansgroep en een

Scheldebode | 1992 | | pagina 11