in de sport HET ZEEUWS ORKEST SPEELT IN DRIE ZEEUWSE PLAATSEN Open dag DAS-Zeeland Zeeuws kampioenschap triathlon Sprint Photo sponsort Zeeuwse topsporters BUROVOOR RECHTSHULP "Zeeuwen niet monument-minded" NEGEN ZEEUWEN VAN ORANJE Een avondje uit via de VW Actie voor hongerend Afrika Huurverhoging 5,5% NIEUW 34.50 PABO-studenten op de planken SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 17 JUNI 1992 Eigen solist Vleugels het cadeauboek voor iedere Zeeuwse voetbalvader UITG. DE KOPEREN TUIN 307 Zomerconcert met veel variatie Door Jeanette Vergouwen GOES - Het Zeeuws Orkest sluit het muziekseizoen 1991-1992 af met een reeks van drie concerten in Zie- rikzee, Goes en Veere. Het wordt een gevarieerd oper- operette- en musical programma en met als virtuose klapper het trompetconcerto van Artunian. Elke muziekliefhbber hoort graag aria's vertolken uit bekende opera's van Mozart, Verdi en een duet en twee aria's uit de 'negeropera': Porgy and Bess van Gerswhin is ook niet te versmaden. Het Zeeuws Or kest heeft voor de zomerserie een programma opge steld met voor ieder wat wils en mikt met de mede werking van de Nederlandse bariton Marco Bakker op zeker. Het orkest staat onder leiding van Ernst van Tiel die zijn mu zikale opleiding kreeg aan het Ütrecht's conservatorium. Hij speelde als instrumentalist in het Radio Philharmonisch Or kest en begon in 1983 een studie orkestdirectie. Het dirigeren beviel hem prima en hij bouwt nu aan een nationale carrière. Moet Marco Bakker nog geïn troduceerd worden. De popu laire bariton weet met een ge weldige presence zijn vokale kunst te verkopen. Hij verzorgt het vokale gedeelte samen met de sopraan Ellen van Haaren. Zij vertolken aria's van licht tot puur klassiek. Belangrijk bij dit concert is de kans die Tiny van Wijdeven, de eerste trompettist van het Zeeuws Orkest, krijgt. Hij werkt ook voor andere Neder landse orkesten en vertolkt graag kamermuziek. Hij speelt de razendmoeilijke solopartij van het trompetconcerto van Aruturian, een dirigent/compo nist uit Armenië. Het is een eendelig werk met virtuoze en lyrische passages die vloeiend in elkaar overlopen. Het orkest begint met de ouverture tot de opera 'Don Giovanni' van Mozart en daarna zingen Marco Bakker en Ellen van Haaren aria's en duetten uit deze opera en La Nozze van Mozart om over te gaan naar Gianni Schicci van Puccini en opera's van Verdi (Un Ballo en Traviata). Na de pauze is het trompetconcerto en een Gershwinblok met vokale bijdragen uit Porgy and Bess en als slot volgt het swingende 'An American in paris' van Gersw hin, een werk met jazzy elemen ten. Bariton Marco Bakker FOTO'S ZEEUWS ORKEST Het gaat goed met het Zeeuws Orkest, het verruimt de horizon en slaat aardig de vleu gels uit. Het orkest heeft han den vol werk en kan de aanvra gen vanuit Zeeland nauwelijks aan. Toch blijft het de verschil lende concertseries in de Zeeuwse steden, die subsidie geld betalen, verzorgen. Maar er wordt ook al eens over de provinciegrenzen gekeken. Dit najaar treedt de Zeeuwse for matie op in Bergen op Zoom en ook beginnen de Zeeuwse mu sici een vaste voet te krijgen in Het Zeeuws Orkest het Festival van Vlaanderen. Een heel vererende uitnodi ging vindt het bestuur deze om in het najaar 1993 mee te wer ken aan de realisatie in België en Nederland van het Liverpool Oratorium dat door ex-Beatle Paul McCartney geschreven is. Het concert wordt geleid door Dirk Brossé, die steeds meer als gastdirigent van het Zeeuws or kest optreedt. De uitverkiezing van het Zeeuws Orkest kwam tot stand omdat er in het verleden al is samengewerkt tijdens het Festi- Bij het WV-kantoor aan de Nieuwendijk in Vlissingen en de Duinweg in Oostkapelle en is het mogelijk kaarten te reserve ren voor concerten (pop en klassiek) en theatervoorstellin gen in het hele land. Tussen 9 en 16 uur (zaterdags tot 13 uur) informeren de medewerkers van het VW u graag over de ver schillende mogelijkheden. Per persoon komt er een klein be drag aan kosten bij. U krijgt bij het VW een voucher waarmee u bij de kassa van het theater uw toegangskaart kunt opha len. Hieronder ziet u een deel van de voorstellingen die nu in de voorverkoop zijn. ROTTERDAM - 20/21-6 World League Volleybal toer nooi; 30-6 en 1-7 Michael Jack son; 9-7 Joe Cocker; 22-9 t/m/ 3-10 Andre van Duin, Luxor; 28-9 Engelbert Humperdinck; 2-10 The Cure (w 20-6); 7 en 8- 11 Metallica; januari 1993 Opera Nabucco. AMSTERDAM - 28-11 t/m 31-3 '93 Cats; DEN HAAG - 15-9 t/m 11-10 Josephine; 10,11,12-7 North Sea Jazz Festival; 23-7 t/m 5-9 Paul van Vliet; 20-9 Nana Mous- kouri; DIVERSEN - 24-6 Joe Coc ker Arnhem; 28-6 Genesis, Werchter, Belgie; 28-6 Emmy- lou Harris Goes; 28-6 7e Midzo mer Blues Festival, Wijchen; 1- 7 Glen frey, Utrecht; 5-7- Mid summer metal meeting, Vosse- laar Belgie; juni, juli, augustus Circus Sarrasani; 22-8 Geinpop voor Unicef, de Bilt; september Nana Mouskouri, diverse plaat sen; augustus/september Circus van Moskou, diverse plaatsen; oktober Chippendales, Gronin gen, Haarlem, Nijmegen, Maas tricht en Utrecht. HEINKENSZAND - Zondag 28 juni wordt in en rond de Stelleplas in Heinkenszand het Zeeuws kampioenschap triath lon gehouden. Dit kampioen schap staat ook open voor niet Zeeuwen. Wedstrijdatleten starten in de V* triathlon vol gens de nieuwe Olympische af stand. Dat houdt in dat de af- f-stand bij het zwemmen van 1000 naar 1500 meter is ver lengd. Aan de start komen de regio atleten Marcel Traas uit 's-Hee- renhoek en Sjaak de Kok en Mark Blok uit Lewedorp. Vooral Sjaak de Kok die al eer der de bloemen voor zich op eiste in Heinkenszand, moet tot de kanshebbers worden gere kend. Bij de veteranen start Jan Bongers uit Ovezande. Hij zal zich geducht moeten weren te gen leeftijdsgenoten uit de rest van de provincie en uit het Bra bantse. Er wordt tijdens de Stelle- plas-triathlon voor het eerst in Zeeland in 'open water' ge zwommen. En de start van ruim honderd atleten bij dit onder deel is al een spektakel op zich. 'Open water' betekent dat er VLISSINGEN - De Dag- en Avondschool voor Volwassenen, de DAS-Zeeland, houdt zater dag 20 juni een open dag in alle vestigingen. Op Walcheren zijn dat fle Latijnse Schoolstraat in Middelburg en de Verlengde Bonedijkestraat 277 in Vlissin gen. Binnen DAS-Zeeland wordt er op alle fronten gewerkt om het aanbod voor cursisten flexi beler en dus aantrekkelijker te maken. Bij twee opleidingen komt er nu een duidelijk ver nieuwde cursus uit de bus. De tweejarige MEAO-oplei- ding is vanaf september 1992 verdeeld in blokken van 8 we ken. Deze blokken worden Mo dulen genoemd. Per cursusjaar zijn er 4 blokken met daar tus senin de toetsweken. Telkens in de 9e week nemen cursisten deel aan toetsen over een deel van de examenstof. Cursisten die deze toetsen met een vol doende cijfer afsluiten hebben in feite al een gedeelte van het eindexamen gehaald. Elke keer als er weer een Moduul wordt afgesloten komt daar een stukje examen bij. Na afloop van de twee cursusjaren heeft de suc cesvolle cursist in totaal 8 Mo dulen per vak afgesloten en heeft hij of zij recht op het cer tificaat MEAO voor het betref fende vak. De diploma's of vakcertifica ten die men binnen de gemodu leerde MEAO haalt hebben pre cies dezelfde waarde als getuig schriften die gehaald worden binnen de traditionele MEAO. Bij de veranderde opzet is wel rekening gehouden met de nieuwste eisen die door het be drijfsleven aan MEAO-afgestu- deerden worden gesteld. Het programma is dus op een aantal punten vernieuwd en loopt i daarmee eigenlijk vooruit op landelijke ontwikkelingen. De 2-jarige MEAO-opleiding wordt 's avonds gegeven in Vlissingen en in Goes. Dezelfde opleiding kan in Goes overdag worden gevolgd. Dagstudenten kunnen in aanmerking komen voor WSF 18+. Veel mensen hebben in de af gelopen jaren al cursussen ge volgd bij DAS-Zeeland. Bij DAS-Zeeland kunt u ook per vak studeren dus hoeveel tijd u voor uw studie wilt vrijmaken kunt u zelf beslissen. MAVO - HAVO - VWO: iedereen kan in stappen waar hij/zij vroeger met leren is gestopt; dat bete kent, dat u dus lang niet altijd van vooraf aan moet beginnen. Wat ook leuk is te weten: men sen die een versnelde dagoplei ding komen volgen (HAVO, VWO of MEAO) kunnen in aan merking komen voor studiefi nanciering WSF 18+. Uit de vraag van cursisten blijkt, dat veel mensen, nu ze per vak kunnen studeren, eigenlijk sneller een certificaat willen halen. DAS-Zeeland biedt daarom in Vlissingen en Goes een versnelde MAVO-op- leiding aan. De stof van de MAVO wordt helemaal behan deld alleen is het tempo hoger en gaan cursisten meer zelf standig werken met het lesma teriaal. De stof wordt in blok ken verdeeld, en cursisten krij gen een indeling, compleet met huiswerk per week, zodat men gemakkelijker kan overzien wanneer een bepaald onder werp wordt behandeld. In Mid delburg en Zierikzee blijft het huidige aanbod grotendeels ge handhaafd. De Open Dag duurt van 10.00 tot 14.00 uur. Voor een persoon lijk advies kunt u ook telefo nisch een afspraak maken voor een gesprek. Het tel. nummer is 01184-66186. geen baantjes in het zwembad worden getrokken, maar in het schone water van de Stelleplas zelf. Na het zwemmen stappen de deelnemers op de racefiets voor een afstand van 44 kilome ter. Hiervoor is een parcours uitgezet van 11 km. dat vier keer gereden moet worden. Ver volgens moet een afstand van 10 km. gelopen worden op een parcours van 5 km., dat voor een gedeelte rond de Stelleplas ligt. De start van de V\ triathlon is om 13.00 uur. Om 13.30 uur start de recreatie Ve triathlon met een aantal plaatselijke deelnemers. De afstanden hier voor zijn: 750 meter zwemmen, 22 km. fietsen en 5 km. hardlo pen. Op en rond het parcours zor gen medewerkers van Stelleplas Recreatie voor een sfeervolle ambiance met terrasjes, hapjes en drankjes. Het publiek heeft een goed zich op de wedstrij den. Een deskundige speaker houdt de bezoekers op de hoogte van het wel en wee van de atleten in de wedstrijd. Kortom het belooft een gezel lige triathlon zondag te worden bij de Stelleplas in Heinkens zand. Zelfs de kleinsten zullen zich in het recreatiepark met zwembad, speeltuin, midget golf, etc. niet vervelen. De stichting Vitesse uit Hein kenszand heeft voor het organi seren van deze triathlon de me dewerking gekregen van een aantal hoofdsponsor zoals: Geldof Assurantieën uit Hein kenszand, De Borselse Bode en Drukkerij Farr uit Heinkens- zanb, Rabobank Heinkenszand, IBG Installatieburo 's-Heer Arendskerke en Stelleplas Re creatie Heinkenszand. Verder kaa-worden gerekend op spon tane medewerking van zo'n 40 vrijwilligers, dié met hun inzet de veiligheid op en rond het parcQurs bewaken en zorgen voor een goed wedstrijdverloop. Mensen die nog willen deel nemen aan de Vof Vb triathlon kunnen zich alsnog opgeven. Inlichtingen kunnen worden ge vraagd bij Harry Braam of Leo Bakker (01106-2828 of 1659). Tijdens de avonduren heeft u de meeste kans een van hen thuis te treffen. VLISSINGEN - Weer dreigt hongersnood in Afrika. Zuide lijk Afrika wordt getroffen door de ergste droogte van deze eeuw. Oost-Afrika kampt voor het derde achtereenvolgende jaar met een grote droogte. 40 Miljoen mensen merken elke dag dat het weer lastiger is ge worden om voedsel te vinden of te kopen. De maïsplanten staan verdord op het veld. De zon onA°r Sprint Photo is hoofdsponsor geworden van Sporting Walcheren, de eerste sportvereniging in Zeeland met een „gemengde" selectie van Zeeuwse topsporters. Uit de atletiekwereld: Chery en Tiska Abuys, Karin Bastian, Da nielle van Cadsand, Lia Melis, Tanja Tienpond, Miquel van Tonge ren en Sebastian Schletterer. Uit de triathlonwereld: Niels Koole, Floris Jan Koole, Peter van Lit en Irma Heer en. Uit de zwemwereld: Melanie Bos Uit de taekwondowereld: Nanne Boonstra schijnt onbarmhartig. Geen wolken in de lucht voor een verlossende regenbui. En dat is al maanden lang zo. Er liggen kadavers van uitgedroogde koeien in het veld. In enkele streken is de honger zo groot dat de vrachtwagens die voed sel vervoeren alleen nog onder politiebegeleiding kunnen rij den. Een hongersnood dreigt voor miljoenen Afrikanen als er geen hulp komt... In de Hoorn van Afrika (Ethiopië, Eritrea, Sudan, Sma- lië en Djibouti) hebben 20 mil joen mensen direct te lijden van voedseltekorten. De mensen zijn nu al aangewezen op snelle hulp. De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Bou- tros-Ghali, heeft eind januari 1992 al een oproep gedaan: „Alle landen moeten minstens 1200 miljoen gulden bij elkaar brengen voor hulp die in juli moeten worden geleverd". Vorige acties voor Afrika zijn succesvol geweest: grote hon- gersnoord kon worden voorko men. In de Sahellanden zijn de mensen er in geslaagd hun landbouw zodanig te verbeteren dat er nog maar nauwelijks te korten. zijn. Tegen langdurige droogte is echter niets bestand. Als er geen water is zal ook de beste boer niets van zijn land kunnen halen. Toch blijven we overal waar mogelijk doorgaan met projecten om de landbouw- produktie te verbeteren, want niemand is graag langdurig af hankelijk van giften van ande ren. De gezamenlijke hulporga nisaties voeren vanaf zondag 14 juni een nationale „Actie voor Afrika". Uw gift op giro 555 wordt door de organisatie ge bruikt voor noodhulpprogram ma's en waar mogelijk voor landbouwprogramma's die een stabielere voedselvoorziening op gang moeten brengen. val van Zeeuws-Vlaanderen. Het Liverpool Oratorium wordt uitgevoerd in de periode 16 tot en met 22 september 1993. Driemaal in België in de con certenserie van het Festival van Vlaanderen, eenmaal in Zeeuws-Vlaanderen en nog tweemaal in Zeeland, waar schijnlijk in Aardenburg, Veere en Zierikzee. Het Liverpool Oratorium heeft een bezetting van Groot Gemengd Koor, jongenskoor, mannenkoor, sopraan, jongens stem, alt, tenor en bas en een groot symfonisch orkest met een uitgebreide slagwerkerssec tie en orgel. Het werk duurt on geveer 95 minuten. Het Zeeuws Orkest is blij met dit aanbod en voegt, vanwege de uitgebreide voorbereiding en vele concerten, de zomer- en septemberserie 1993 samen tot de serie van september 1993. De uitvoering van het Liverpool Oratorium van McCartney vormt een uitdaging voor het orkest en deze wordt met twee handen aangepakt. Het is een logisch gevolg van de expansie gedachten bij het Zeeuws Or kest. De concerten in de zomerse rie zijn in de Nieuwe Kerk in Zierikzee (donderdag 18 juni), de Grote Kerk in Goes (19 juni) en de Grote Kerk in Veere (20 juni). Aanvang telkens om 20.00 uur. Het wordt weer tijd voor de jaarlijkse brief van uw ver huurder, waarin hij de huurverhoging aankondigt. In dit stukje gaat het alleen over een verhoging met het laagst mo gelijke percentage, zoals dit door regering en parlement tis vastgesteld, het trendmatige percentage opnieuw 5,5%. Vooraf, deze huurverhoging heeft alleen betrekking op de kale huurprijs. Dit is het bedrag dat betaald moet worden voor het gebruik van de woonruimte. De servicekosten, dat wil zeggen de kosten voor overige leveringen en diensten, staat hierbuiten. Het voorstel van uw verhuurder om de huur te verhogen moet minstens een maand voor de in gangsdatum in uw brievenbus zijn gevallen. Het moet dus schriftelijk. In de brief moet staan hoeveel u nu betaalt, hoe veel er bij komt, hoe hoog de huurprijs wordt, vanaf wan neer de hogere prijs betaald moet worden, hoe u bezwaar kunt maken tegen het voorstel en wat de gevolgen zijn als u dat niet doet. Huurverhoging is niet toegestaan in de volgende situa ties: - als vaststaat dat de huurwoning voor 1 januari 1993 ge sloopt wordt en er tot dat tijdstip ernstige onderhoudsge- breken aan de woning kleven - bij woningen met ernstige onderhoudsgebreken waarvan voor 1 januari 1993 gestart zal worden met gesubsidieerd groot onderhoud of renovatie. Bezwaar maken tegen de huurverhoging is naast bovenge noemde gevallen mogelijk in de volgende twee situaties: 1. Wanneer de huurprijs te hoog is in verhouding tot de kwaliteit van de woning. 2. Wanneer de verhuurder zijn onderhoudsverplichtingen niet nakomt, d.w.z. die de bewoonbaarheid schaden. De huurder heeft twee mogelijkheden indien hij de verho ging wil weigeren. De eerste is schriftelijk aan de verhuur der laten weten (binnen zes weken na de datum waarop de verhoging zou moeten ingaan) dat hij het er niet mee eens is. Hij moet dit in het algemeen op een speciaal formulier zetten. Vervolgens kan de verhuurder aan de huurcommis- sie vragen om uitsraak te doen over de redelijkheid van de voorgestelde huurverhoging. Dit moet hij binnen twaalf we ken na de voorgestelde ingangsdatum doen. De andere mogelijkheid voor de huurder is om helemaal niets te doen. De verhuurder kan dan, wederom binnen twaalf weken, aan de huurcommissie vragen om de huurder opnieuw in kennis te stellen van zijn verhogingsvoorstel, dan kan hij deze bezwaren schriftelijk bij de huurcommissie indienen. Dit binnen zes weken nadat de huurcommissie hem de kennisgeving heeft gestuurd. De tweede mogelijkheid, het stilzitten van de huurder, lijkt in het algemeen de meest aantrekkelijke. Het kan ech ter een gevaar inhouden. In de rechtsraak is inmiddels uit gemaakt, dat in dat geval de verhuurder alleen hoeft te be wijzen dat hij de huurcommissie gevraagd heeft om de ver huurder nogmaals in kennis te stellen van zijn huurverho gingsvoor stel. Zegt de huurder in zo'n geval de brief van de huurcommissie nooit te hebben ontvangen, dan moet de huurder bewijzen dat het verzoek van de verhuurder nooit is ontvangen door de huurcommissie of dat de huurcommis sie een fout heeft gemaakt. Dit bewijs zal voor de huurder niet gemakkelijk te leveren zijn. Als de huurder in een dergelijk geval de aangezegde huurverhoging gedurende lange tijd niet heeft betaald om dat hij stelt nooit iets van de huurcommissie te hebben ge hoord, dan kan de rechter de huurovereenkomst ontbinden. Het resultaat voor de huurder kan dus zijn dat hij uit zijn huis gezet kan worden. Overigens is het aan te bevelen om Ide ve een beslissing is genomen. het bedrag van de voorgestelde verhoging te reserveren tot Uiteraard is het bovenstaande slechts1 een voorbeeld. Heeft u vragen naar aanleiding van dit artikel of andere vragen van juridische aard, dan kunt u altijd voor gratis ad vies en hulp terecht op het spreekuur van ons bureau: In Middelburg, Vlasmarkt 28, iedere maandagmiddag en don derdagavond, uitsluitend volgens afspraak. Afspraken ma ken elke werkdag tussen 9.00-12.00 uur via 01180-37120; In Vlissingen, A. Gogelweg 59, iedere dinsdag 09.00-11.00 uur; De hoofdvestiging van het bureau te Middelburg is de hele week telefonisch bereikbaar onder nummer: 01180- 37120. MIDDELBURG - "In Zeeland is niet veel gevoel voor histo rie". Dat zegt drs. W Heijbroek van de provinciale commissie van de bond Heemschut in een interview in het tijdschrift 'Heemschut'. Het juninummer van Heemschut is helemaal ge wijd aan monumentenzorg in Zeeland. Vanochtend, 17 juni werd het eerste exemplaar overhandigd aan C. Boertien, de commissaris van de Koningin in Zeeland. De bond Heemschut is een lan delijke vereniging tot bescher ming van cultuurmonumenten. De vereniging is in 1911 opge richt en zetelt in Amsterdam. De Zeeland special beschrijft de schoonheid van het Zeeuwse culturele erfgoed en bevat daar naast kritische kanttekeningen bij de monumentenzorg in Zee land. Voor de Zeeland special had de redactie van Heemschut een ge sprek met een delegatie van de Provinciale Commissie van de Bond Heemschut. Drs. W. Plomp, drs. W Heijbroek en B. Oele spraken over 'de kip met de gouden eieren', het toerisme. Zeeland dankt zijn toerisme oorspronkelijk aan de zon, de zee en het strand. Tegenwoor dig blijft het hier niet bij. Plomp: "Nu eist men meer kwa liteit, onder andere van de om geving. Dus maak je dorpskern aantrekkelijk. De cultuurhisto rische omgeving is belangrijk voor de attractiviteit van je ge bied". Het stads-, dorps- en land- schapsschoon is in Zeeland minder onderhevig aan de druk van bedrijvigheid en volkhuis vesting dan in andere provin cies. Maar daaruit mogen we niet afleiden dan de Zeeuwse monumenten nauwelijks aan bedreigingen blootstaan. Heij broek krijgt instemming van Plomp en Oele als hij zegt: "In Zeeland is niet veel gevoel voor historie". Vrijwel overal zijn de karakteristieke boerderijen uit de kernen verdwenen. "Bij stads- en dorpsuitleg wordt geen rekening gehouden met het zicht op de oude bebou wing. Dan zeg je maar; 'geluk kig dat er zo weinig gebouwd wordt'", aldus Plomp. Bij de overhandiging van het eerste exemplaar zei Mr. C. Vo gel van Heemschut dat dit cita ten zijn waaruit wel blijkt dat de situatie rond de monumen tenzorg minder goed is dan op het eerste gezicht lijkt. "Zeker, de hoofdstad Middelburg is prachtig gerestaureerd en in het algemeen in er in met name de steden van Zeeland veel van het gebouwde erfgoed behouden gebleven. Maar de achteruit gang is vaak sluipend, het zijn vaak kleine verbouwingen die een historisch gebouw zijn sfeer ontnemen". Volgens de Zeeuwse Heemschut commissie zijn de Zeeuwen ook niet echt monument-minded. MIDDELBURG - Met de musi cal 'Je binnenste buiten' treedt de vorig jaar opgerichte jeugd theatergroep 'Rits' op 18, 19 en 20 juni voor het eerst naar bui ten. De groep bestaat groten deels uit studenten van de Pe dagogische Academie, die met de musical 'Je binnenste buiten' kinderen in aanraking willen brengen met kunst. De voorstel lingen worden gegeven in het Bibliotheektheater. "Kinderen op vroege leeftijd op een speelse manier met kunst in aanraking brengen, zodat ze er belangstelling voor krijgen, dat is onze doelstelling", zegt Sj- acco van Klinken. Met dat idee in zijn achterhoofd begon hij vorig jaar aan een bewerking van het boek 'Majlent' van Ted van Lieshout. De auteur is be halve kinderboekenschrijver ook maker van televisiepro gramma's zoals 'Klokhuis'. Het boek gaat over Joeri die zou willen dat er eens een wonder gebeurde. Hij wil graag een meisje worden. Hij heeft name lijk het gevoel dat hij van bin nen iemand anders is en schrijft daarover in zijn dagboek. Als zijn moeder in het ziekenhuis belandt en Joeri er alleen voor staat, komt zijn 'andere ik' in de vorm van het meisje Majlent naar voren: zijn binnenste komt naar buiten. Sjacco van Klinken liet zijn musical lezen bij het Zeeuws Steunpunt voor Kunstzinnige Vorming. "Die waren enthou siast en medestudenten en vrienden zagen er wel wat in om mee te doen. Zoals het er nu naar uitziet, blijft theatergroep 'Rits' vol gend jaar bestaan. Weliswaar in een andere samenstelling, want voor sommige van de huidige medewerkers staan de examens voor de deur. De middagvoorstelling op 20 juni begint om 14.30 uur. De avondvoorstellingen op donder dag, vrijdag en zaterdag begin nen om 19.30 uur. De musical is bedoeld voor kinderen vanaf 10 jaar. Kaarten kosten f5,00 voor kinderen en f 7,50 voor volwas senen. Pashouders betalen f 6,50. Voorverkoop en informatie via 01180-29493. VADERDAG-VADERDAG-VADERDAG Boeiende jeugdherinneringen en voetbalverhalen van o.a. Frans de Munck, Wim van Hanegem, Jan Poortvliet, Adrie Koster, Danny Blind en Peter van Vossen. 184 blz. - 200 foto's - groot formaat Gasthuisstraat 12-Goes-01100-31072 Verkrijgbaar in iedere boekhandel. v

Scheldebode | 1992 | | pagina 7