Schapen trekken winterjas uit Mira Autoshop wordt Carlife Huid- en lichaamsverzorging Korfbalclub jubileert De wereldreizigers(35) het weten waard Ronde van Nieuwdorp Fissier dames-tenniscircuit Cafetaria Bij Ons en cafe Erna openen hun deuren Grote Zang- en Orgelavond Lady's Night Validen en minder-validen houden samen een sportdag SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 17 JUNI 1992 Zaterdag 14e Schaapscheerdersfeest in Nisse Vaete Geitenmelker) films Kies met hart en ziel voor een verzorgend beroep Voetverzorging Integraal TANDARTSEN VERLOS KUNDIGEN APOTHEEK DIERENARTSEN KERKDIENSTEN 305 NISSE - Nisse, één van de vijftien dorpen die samen de ge meente Borsele vormen, zal za terdag 20 juni weer bruisen van levendigheid. Voor de 14e ach tereenvolgende keer wordt die dag het Schaapscheerdersfeest gehouden. Reden voor velen om een bezoek te brengen aan het 'groene hart' van Zuid-Beve land. De commissaris der Ko ningin Dr. C. Boertien zal 's morgens om 10.00 uur de ouderwetse 'Schaere' overhan digen aan de schaapscheerders, die vervolgens aan de slag kun nen. De entreeprijs bedraagt 2,50, kinderen tot 12 jaar gratis. De opbrengst van het feest komt ten goede aan de Stich ting Zeeuwse Schaapskudde. De kudde trekt elke dag, goed of slecht weer, met herder en honden over de bennen van de honderden kilometers lange binnendijken in de Zak van Zuid-Beveland. De schapen zorgen voor een natuurlijk on derhoud, waardoor verruiging van de bermen wordt tegenge gaan en de wilde flora weer een kans krijgt om te groeien en vooral te bloeien, zodat de wijd en zijd bekende 'bloemdijken' bewaard blijven. Op het rechthoekige dorps plein, overhuifd door grote lin debomen, presenteren mensen uit de streek oude ambachten. De rietdekker, de molenaar die zijn molensteen scherpt, de hoefsmid, de klompenmaker, de mandenmaker, de kaasmaker, de kopersmid, de houtsnijder, de spinster, de stoelenmatter, weefster, bijenkorf-vlechter, kantklossters, babbelaar-bak sters, pottenbakkers, enz. Uniek is ook presentatie van de werk groep traditionele houtbewer kingstechnieken. Deze werk groep is in 1980 opgericht met het doel de vakkennis te bewa ren. Eén van de leden, de 71-ja- rige Lou de Jonge was zelf vroeger houtzager. Men ziet in Nisse onder meer, hoe een boomstam in de lengte in plan ken wordt gezaagd. Het bierbrouw- en wijnma- kersgilde laat de bezoekers zien hoe dit geestrijk vocht gebrou wen wordt. Daarnaast zijn er de gehele dag verschillende volks- Belangstelling voor de bomenzagers; op de voorgrond de stand van de wagenmaker tijdens het Schaapscheerdersfeest in Nisse. dansgroepen uit de regio en muziekgezelschappen actief. Ook op het sporttieve vlak is er van alles te beleven. Er zijn ringsteekwedstrijden met zware boerenpaarden, en potige boe renzonen proberen bij het touwtrekken de tegenstander in de grote dorpsvaete te doen be landen. Exclusief voor de streek is het schieten met pijl en boog op de liggende wip. Demonstraties, keuringen en wedstrijden met dieren worden gehouden op het weiland aan de Van de Poest Clementstraat (bij de tennisbanen). Daar zijn an der meer de volgende organisa ties actief: geitenfokvereniging 'De Hoop'. Evenals vorig jaar worden weer de Zeeuwse kam pioenschappen geitenmelken gehouden; 'De Bevelandse Aan span', die zich inzet voor het restaureren van oude rijtuigen. Deze rijtuigen met paarden er voor maken tochtjes in de om geving en bezoekers kunnen meerijden; de Fokkersvereni ging Buitenlandse Schapenras sen; het Nederlans Zwartbles- stamboek presenteert het zwartbles schaap; de Kleindier- sportvereniging 'Zeelandia' met konijnen, pluimvee, sierduiven,' cavia's, siervogels, watervogels, siermuizen, gerbills en ham sters; de Border Collie Club Ne derland; de Zuid-Bevelandse Paardenfokvereniging geeft de monstraties met 4-, 8-, 12- en 16-span trekpaarden; de Poli tiehondenvereniging 'Walche ren' en de Oldtimer Trekker- en Motorenclub Midden-Zeeland. BASIC INSTINCT: vr.+za. 19.00 - 21.45; zo. 14.00 - 19.00 - 21.45; ma.+di.: 20.00; wo. 14.00 -20.00; do.: 20.00. BEETHOVEN: vr.+za. 19.00 - 21.45; zo. 14.00 - 19.00 - 21.45; ma.+di.: 20.00; wo.: 14.00 - 20.00; do.: 20.00. MY COUSIN VINNY: vr.+za.: 19.00; zo.: 14.00 - 19.00; wo.: 14.00. MY GIRL: vr.+za.+zo.: 21.45; ma.+di.+wo.+do.: 20.00. SNEEUWWITJE: zo.+wo.:14.00. FREEJACK: vr.+za.+zo.: 19.00 21.45; ma.+di.+wo.+do.: 20.00. MIDDELBURG - ELECTRO: HOOK: vr.+za. 19.00 en 22.00 uur. zo. t/m do. 20.30 uur. SCHUTTERSHOF: DE NOORDELINGEN: vr. en za. 20.00 en 22.30 uur, zo. t/m do 20.30 uur. GOES - In september start de Fissier Dames Tenniscompeti- tie. Deze competitie werd voor de eerste maal in 1983 in Ber gen op Zoom georganiseerd en is inmiddels uitgegroeid tot een van de meest tot de verbeelding sprekende competities voor de regio West-Brabant en Zeeland. De groeiende belangstelling voor deze vorm van sportief be zig zijn heeft ertoe geleid dat in 1989 na Bergen op Zoom nu ook in Vlissingen, Goes en Zierikzee de organisatie met succes is op gezet. Dat deelname slechts voor weinigen een beletsel behoeft te zijn, wordt duidelijk in de opzet van de competitie. Bergen op Zoom: - Er wordt gespeeld op maan dag-, dinsdag-, donderdag- en vrijdagochtend. De totale com petitie omvat 14 speeldagen per team, waarbij gestreefd wordt om de 14 dagen te spelen. - De teams bestaande uit mi nimaal 4 speelsters worden naar sterkte ingedeeld in de ca tegorieën (poules): D-2 t/m C- 1.Vlissingen, Goes en Zierikzee; In Vlissingen wordt gespeeld op maandagmiddag, in Goes op maandagochtend en in Zierik zee op dinsdagochtend. De ver dere opzet is gelijk aan die in Bergen op Zoom. Algemeen: - De winnaars van elke poule (in de verschillende plaatsen) spelen op de Fissier finaledag, welke in Bergen op Zoom wordt georganiseerd, tegen de win naars uit de andere steden. Dat hierbij passende en mooie prij zen vallen te verdienen, spreekt voor zich. Na afloop wordt de competitie afgesloten door een groots opgezet koud buffet. Inschrijven kan tot 1 juli. Bij voorkeur dient dit te gebeuren middels het inschrijfformulier, wat in de genoemde tennishal len beschikbaar is. Mocht de in schrijving de capaciteit aan baanuren te boven gaan, dan zal overwogen worden uit de wijken naar de nieuwe hal te Steenbergen. Voor nadere in formatie belt u naar: Dick Waasdorp 01102-41040 of Corry Berserik 01641-6403. VLISSINGEN - Mira Auto shop is aangesloten bij een franchise organisatie en heet nu Carlife. Het uitgangspunt voor Marco Schout en zijn vader om deze stap te nemen was de oude waarheid „met z'n allen sta je sterker". „Verder verandert er niet zo heel veel", verduidelijkt Marco Schout, die de autoshop aan het Vlissingse Bellamyplein runt. De tweede zaak is te vinden aan het Plein 1940 in Middelburg en wie daar een geregelde klant is zal er evenmin veel van merken. „De behandeling van de klant blij ft hetzelfde", verzekeren de beide Schouten. Om over te stappen naar het eigen, vrije ondernemerschap naar de fran chise van Carlife, kostte hen bijna twee jaar. „Veel praten en veel vooruit kijken", blikt Marco terug. „Uiteindelijk heb ben we ja gezegd want volgens ons zijn er veel voordelen waar uiteindelijk ook onze klanten Het interieur van Carlife in Vlissingen foto: harry de lange baat bij hebben". De voordelen liggen voor de hand. „Scherpere inkoopprijzen en ook kunnen we groter inkopen, waardoor we klanten een voordeel kun- A. Schout rechtsvan Carlife Middelburg met bedrijfsleider T. Wolterbeek - foto: harry de lange nen bieden. Verder kunnen we natuurlijk „een vuist" maken, omdat we met 18 zaken in to taal toch redelijk belangrijk zijn. Als je alleen bent heb je weinig tot niets in te brengen". Voor wie het nog niet weet: Carlife verkoopt vrijwel alles wat maar iets met een auto heeft te maken. Van onder- houdsprodukten tot „versier sels" en van simpele tot super de luxe autostereotorens en van autotelefoon tot complete alarminstallaties. Het belang rijkste deel van het assortiment is uiteraard het advies. Wie bij Carlife iets koopt, of het nu iets van twee kwartjes of twee ton is maakt niets uit, kan rekenen op de nodige goede raadgevingen. En een radio, autotelefoon of alarmsysteem inbouwen is na tuurlijk voor de mannen van Carlife al helemaal geen pro bleem, want zoals vanouds wordt er wat afgesleuteld in de speciaal daarvoor ingerichte werkplaats. VLISSINGEN - Twee nieuwe horeca etablissementen is de stad rijker geworden. Cafetaria Bij Ons aan de Hercules Seg- herslaan 39 en Cafe Erna aan het Bellemypark 17. Cafetaria Bij Ons wordt gerund door Rudolf Poppe en zijn vrouw Jacolien. Het echtpaar Poppe had al een cafe in de Segherslaan en besloot onlangs om het cafe uit te breiden met een cafetaria. "Er is hier in de buurt gewoon vraag naar een goede frietboer die altijd ge opend is als je trek hebt. We gaan al om elf uur 's morgens open en we gaan tot elf uur 's avonds door". Op de menukaart van Bij Ons staan naast frites en snacks ook lekkere sorbets. En een glaasje drinken kan je er ook. "En je kunt nu ook in het cafe friet krijgen" zegt Rudolf Poppe. Bij Ons is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11 tot 23 uur. In het weekend is de zaak van 12 tot 23 uur open. Aan het Bellamypark 17 is Erna Bax een ouderwets bruin cafe met poolbiljart begonnen. "Mo derne cafe's zijn er al zoveel en de jongelui zoeken toch een stamkroeg, daarom ben ik een bruin cafe begonnen". Cafe Erna serveert naast drankjes ook lekkere Indische hapjes zo als loempia's en sate. Voor men sen met een grote trek zijn er schnitzels en halve kippen. "En verder pas ik me aan aan de wensen van het publiek" zegt Erna. "Weet je wat ik zo leuk vind? De mensen helpen mij met het aankleden van de mu ren. Omdat we dicht bij de Schelde zitten wil ik allerlei scheepsspullen aan de muren hangen en er kwamen direct mensen met spullen aanzetten. Er hangen nu al drie scheeps modellen en een prachtige oude scheepslamp. En er komt nog meer". Cafe Erna is dagelijks geopend van 9.00 tot 01.00 uur. GOES - Instituut Esthética verzorgt al sinds 1972 in Breda met succes een aantal vakoplei dingen in de huid- en lichaams- verzorgende sector waaronder: basisopleiding schoonheidver zorging, basisopleiding voetver zorging, ondernemersopleiding en diverse vervolg opleidingen. Sinds vorig jaar verzorgt het in stituut deze opleidingen ook in Goes. Wettelijk gediplomeerde theorie- en praktijkdocenten met hun vele specialismen en jarenlange onderwijservaring staan borg voor een gedegen kennisoverdracht. Instituut Es- tética houdt zaterdag 20 juni open dag voor alle opleidingen in Goes op het adres Koning straat 1, telefoon 01100-51064. De tegenwoordige mens is steeds meer gericht op gezond heid en verzorging van huis en lichaam. Het beroep huid- /schoonheidsverzorging sluit prima aan op deze tendens en heeft antwoord op iedere wens van iedere klant, de man of de vrouw. Het beroep is uiterst boeiend omdat de huid- /schoonheidspecialist steeds meer betrokken is bij de totaal KAPELLE - Het comité Woord en Daad heeft voor za terdag 20 juni een zang- en or gelavond belegd in de Her vormde kerk te Kapelle. Aan- vangl9.30 uur, entree 4,-. Medewerking aan deze avond verlenen de organist Michel de Wit, momenteel student aan het Haags Conservatorium met hoofdvak orgel. Ab Brouwer uit Kapelle laat de trompet klin ken. Hij studeerde aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam en bij Wim de Groot, solotrompetist bij het Concertgebouworkest. Het zanggedeelte van de avond wordt ingevuld door de gebroeders Bogerd uit Leerdam. Maarten en Karei Bogerd heb ben beiden les van de zangpe dagoog Dr. Pieter Visch. Hun repertoire bestaat voornamelijk uit geestelijk/klassieke liederen, vaderlandse liederen en spiri tuals. Het appèlwoord wordt ge sproken door de heer J. de Rooy uit Krabbendijke, waarna er onder de samenzang een col lecte wordt gehouden ten bate van het project van Woord en Daad in Burkino Faso. Dit keer zal vooral de hulpverlening m.b.t. de watervoorziening in dit land centraal staan. Op deze manier wil Woord en Daad een 'druppeltje' bijdragen aan de grote nood die daar heerst en zal gaan heersen. Iedereen is welkom. Karei en Maarten Bogerd. RITTHEM - Korfbalvereni ging Atlas bestaat op 4 augus tus 45 jaar en viert dat vast op 19 en 20 juni. Op het sproveld aan de Zuidevateringstraat staat voor de gelegenheid een grote feesttent waar de activi teiten zich grotendeels afspelen. Vrijdagmiddag om 17.00 uur kunnen alle Ritthemse kinderen van 4 tot en met 12 jaar een tractatie krijgen in de vorm van een wafel. Er worden ook nog leuke spelletjes gedaan. 's Avonds komt de jeugd van 12 tot en met 17 jaar aan bod. Om 20.30 uur begint voor hen de disco. Vanaf 22.00 uur is iedereen boven die leeftijd wel kom. De jeugdleden van de korf balvereniging worden zaterdag morgen om 09.00 uur verwacht op het sportveld. Wat er dan ge beurt is nog een verrassing. Om 13.00 uur begint het stra- tentoernooi. Wie niet meedoet kan zich vermaken met de oer gezellige Vlaamse kermisattrac ties. Het jubileumweekend van Atlas wordt afgesloten met een grote barbecue-dansant vanaf 19.30 uur. verzorging van het lichaam. Er zijn uitstekende arbeidsmoge lijkheden en voor een goed in komen uit een eigen bedrijf lig gen er uitstekende kansen. Er wordt opgeleid voor het er kende STIVAS-diploma. Een andere afdeling binnen Instituut Estética is de voetver zorging. Het is een misverstand te denken dat alleen oudere mensen zich tot een voetver- zorg(st)er wenden. De praktijk leert dat ook jonge mensen de weg naar de voetverzorging we ten te vinden. Ook voetverzor ging hoort bij de totaalverzor ging van de mens. Het is een be roep dat geleerd moet worden onder vakkundige leiding en op een erkend instituut, zoals Es thética. Hier wordt opgeleid voor het ESPVO examen. Het werken is niet alleen gebonden aan de praktijkruimte thuis, cliënten worden ook thuis be zocht, er wordt gewerkt in zie kenhuizen, revalidatiecentra, bejaarden- en verpleegtehuizen. Binnen het instituut bestaat de mogelijkheid een combina tie-opleiding te volgen, de zoge naamde Integraal Opleiding. Het betreft hier een meerdaagse studieweek, waarvoor de leer lingen in aanmerking kunnen komen voor studiefinanciering. De zwaarte en het tempo van de Integraal Opleiding stellen ho gere eisen aan de cursist. Een Mayo-diploma en optimale stu diemotivering zijn noodzakelijk voor een goed resultaat. Maar men heeft dan wel een compleet studiepakket. De mogelijkheden zijn: Schoonheidsverzorging Mid- denstandssiploma;Schoonheids- verzorging Voetverzorging; Schoonheidsverzorging Voet verzorging Middenstandsdi ploma. GOES - Discocafé La Plaza presenteert vrijdag 19 juni voor de vierde keer in successie de sensationele 'Lady's Night'. Deze keer maakt het duo 'Rough Tough' hun opwach ting. Zij brengen drie professionele shows. Niet alleen striptease maar volledige shows met stijl. De twee jongens zijn onnavolg baar, serieus, komisch en bren gen ongelofelijk veel variatie in hun act. De ene keer ruig, de andere keer chique, de dames zullen nooit weten wat hun te wachten staat. En de dames hoeven niet te denken dat ze rustig aan de kant kunnen blij ven zitten, want voor ze het we ten zijn ze er bij Frits en Anja zijn in Mem phis in de staat Tennessee beland, de stad waar Mar tin Luther King werd ver moord en waar Elvis Pres ley, bijgenaamd de King woonde op zijn landgoed Graceland. "Bij het busstation heerst een heel aparte sfeer. Een dikke negerin predikt het geloof en de omstanders gaan met haar in debat. Wij zijn de enige blanken. Als we naar het hotel lo pen maar Martin Luther King werd vermoord en waar nu een museum over burgerrechten is gevestigd voelen we ons zo onveilig op straat dat we halver wege omkeren. Je voelt hier echt de spanning op straat. Ja, en dan Elvis natuur lijk. We doen de hele toer, z'n huis, de tuinen, het fa miliegraf, z'n auto's, z'n luxe privevliegtuigen en een film over z'n leven. Of je nu van z'n muziek houdt of niet, het was toch een bijzonder figuur. En na een bezoek aan Grace land zijn we echt een beetje Elvis fan geworden, 's Morgens vroeg vertrek ken we naar New Orleans. In het Franse kwartier van de stad heerst een onna volgbare sfeer. Iedereen is op straat en er zijn clowns, tapdansende jongetjes, breakdansers, saxofoon spelers en andere muzi kanten. New Orleans is een machtige stad, maar we moeten toch een kant tekening plaatsen. Ruim een kwart van de bevol king leeft onder de armoe degrens en bijna dagelijks wordt er iemand ver moord. Het is triest, maar waar. Jammer dat je in zo'n stad zo nadrukkelijk op je hoede moet zijn". HUISARTSEN Vlissingen - Za W van Ouwer- kerk, Gerbrandystraat 6, tel 65498. Zo B Bosch, Badhuis straat 81, tel 12233 Middelburg - Za A Bruynzeel, Herengracht 68, tel 39933. Zo F Heere, Huyssenstraat 15, tel 39933. Souburg, Middelburg-Zuid, Ar- nemuiden en Nieuwland - Za J Ponten, Oude Rijksweg 6 Nieuw land, tel 01182-1340. Zo A Bouw meester, Stationsplein 1 Arnemui- den, tel 01182-1308 Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke, Veere en Vrouwen polder - Za en Zo R Ubels en M Helmes, Vroonstraat 11 Seroos kerke, Vroonstraat 11 Seroosker ke, tel 01189-1212 Domburg, Aagtekerke, Westka- pelle, Meliskerke, Biggekerke Koudekerke en Zoutelande - Za en zo A van der Male, Duinweg 59 Zoutelande, tel 01186-1282 West- en Midden Walcheren - Za en zo A Stutterheim, Sivert- straat 40 Meliskerke, 01186-1760 Za H Boot, Roozenburglaan 14, Middelburg, tel 01180-15306. Zo L Slingenberg, Roozenburglaan 14 Middelburg, tel 01180-28420 Middelburg Za en zo M de Jonge, tel 01180- 16761 Middelburg - Vr 19 juni tot vr 26 juni Apotheek Ringeling, Lange Delft 133 Vlissingen - Vr 19 juni tot vr 26 juni Apotheek Van de Sande, Badhuisstraat 30, tel 12066 Gezelschapsdieren - Za en zo Dierenkliniek Walcheren Korte Noordstraat 61 Middelburg tel 01180-37077. R Roskam Kelder- weg 1 Meliskerke tel 01189-2838. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle Oude Domburgseweg 33a tel 01188-1443. A Ruys, Stads- schuur 1, Middelburg, tel 01180- 13118. Vogelopvang Midden Zee land tel 01180-28288 ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Dom burg 1e 3e 5e za 19.15 Koudekerke Der Boede 2e 4e en 5e za 10.30 Mid delburg Petrus en Paulus kerk 2e 4e za 19 zo 10 Hoeksteen zo 11.30 St Willibrord vr 9.45 Oost-Souburg Zoute Viever 1e en 3e za 9 Martinuskerk zo 10 Vlissingen Open Hof zo 11.45 Ter Reede za 17 Der Boede 2e 4e 5e za 10.30 Lieve Vrouwekerk za 19 zo 9.30 Ziekenhuis zo 11.15 NEDERLANDS HERVORMDE KERK. Aagtekerke 10 en 19, Domburg 10 en 19 uur, Gapmge- uur, Gnjpskerke 10 uur, Kleverskerke 9.30, Koudekerke 9.30, Middelburg Koorkerk 10, Nieuw land 10.30 uur Ritthem 9 uur, Oostka pelle 10.00 uur Oost-Souburg 9.30 en 19 uur, Zoute Viever 19 uur. Seroos kerke 10 en 19 uur, Veere 9.30 uur, Vlissingen St. Jacobskerk 10 uur, Jo- hanneskerk 9.30 uur. Open Hof 9.30 uur. Schaapskooi 9.30, Ophir - uur Ziekenhuis 10 uur, Ter Reede 19 uur, Vrouwenpolder 11 uur, Westkapelle 9.30 en 19 uur GEREFORMEERDE KERK. Gapinge 10.00 uur, Grijpskerke 19.00 uur, Kou dekerke 9.30 en 19.00 uur. Meliskerke 10 en 19 uur, Oost-Souburg 9.30 Oostkapelle 19.00 uur Serooskerke 10 uur, Veere 9.30 uur, Vlissingen Petrus- kerk 9.30 uur Vrouwenpolder 10 uur,GEREFORMEERDE GEMEENTE. Vlissingen 9.30 en 16. GEREFORMEERDE KERK VRIJGE MAAKT. Middelburg 9.30 en 16.30 Vlissingen, Zo 9.30 en 14.30 uur.CHRISTELIJK GEREFORMEERDE KERK. Middelburg 9.30 en 16.30. Vlis singen 9.30 en 15.00 uur NED. GEREFORMEERDE KERK Mid delburg 9.30 en 17 uur DOOPSGEZINDE GEMEENTE Vlissin gen - uur, Middelburg uur. EVAN GELIEGEMEENTE Middelburg 9.30 Oost-Souburg 10. LEGER DES HEILS Middelburg zo 10 uur, Vlissingen 10 en 19 uur. ANGLICAANSE KERK Vlissingen- Oost, Zo 10.30 en 19.30 ZEVENDEDAGSADVENTISTEN Mid delburg za 11 uur, Vlissingen za 9.30 uur. KRISTEN ZUID MOLUKSE KERK Oost-Souburg 13 uur,Koudekerke, uur EVANGELISCH LUTHERSE GE MEENTE Middelburg 10 uur PINKSTERGEMEENTE Middelburg wo 19.30 zo 15.30. Vlissingen wo 19.30 zo 14.30. PINKSTERKERK Vlissingen wo 19.30 zo 14.30 BAPTISTENGEMEENTE Herengracht 74 Middelburg 10. NIEUW APOSTOLISCHE KERK West- Souburg wo 20 zo 9.30 en 17 EVANGELISCHE BAPTISTENGE MEENTE Middelburg 10 VOLLE EVANGELIEGEMEENTE Ame- muiden do 20 zo 10 Serooskerke do 19 Vlissingen 10 EVANGELIEGEMEENTE DE WIJN GAARD Middelburg Zo 9.30 uur EVANGELIEGEMEENTE "De Blin kende Morgenster" Vlissingen, 10 en 17 uur. CHRISTENGEMEENSCHAP Hooge- lande 10.30 uur Samen sporten bevordert integratie tussen valide en mindêr-va- lide sporters GOES - Voor de tweede keer houden leden van Sportvereni ging Visueel Gehandicapten 1983 (SVGZ 83) en Korfbalver eniging Blauw-Wit een geza menlijke sportdag. Tegen elk aar, maar ook met elkaar, zou het motto kunnen zijn. Tussen 10.00 en 16.00 uur treden een zestal geintegreerde groepen aan op het sportveld 'De Weitjes' aan het Oranjepad om hun krachten te meten. De sportdag is bedoeld om va lide en minder valide sporters met elkaar in contact te bren gen. Ten onrechte menen vali den dat gehandicapten op sportgebied niet meetellen. Het tegendeel is waar, ondervonden de leden van Blauw-Wit vorig jaar. Dit jaar staan op het pro gramma ondermeer speerwer pen, goalbal, korfbal, touwtrek ken, verspringen, een puzzel- tocht en een rolstoelestafette. De studenten van de afdeling consumptief van de scholenge meenschapvoor beroepsonder wijs 'Groot Stelle' zorgen voor de lunch. De school stelt boven dien haar sportveld en sport zaal belangeloos beschikbaar. De leden van SVGZ 83 komen in de wintermaanden wekelijks bijeen in de sporthal in Krui- ningen. Serviceclubs zoals de Rotary zorgen voor vervoer van de sporters. Een aantal van hen doet ook mee aan de landelijke competitie goalbal. Deze sport is zeer geschikt voor visueel ge handicapten, omdat de bal uit gerust is met een belletje. In de zomermaanden worden andere activiteiten georganiseerd, zoals zweefvliegen, paardrijden, fiet sen op tandems en de zeskamp. NIEUWDORP - De 15e Ronde van Nieuwdorp die ver reden wordt op zaterdag 20 juni krijgt dit keer minder vertrek kers bij de nieuwelingen en ju nioren dan andere jaren. In het zelfde weekend wordt namelijk ook het Nederlands kampioen schap gehouden voor genoemde categorieën. Bij de B-amateurs gaan zestig renners van start. Het programma wordt om 12.30 uur geopend door nieuwe lingen en junioren die gelijktij dig vertrekken en respectieve lijk 45 en 60 kilometer moeten afleggen. Om 14.00 uur klinkt het startschot voor de B-ama- teurs, die 60 kilometer onder de wielen krijgen. Onder de 42 nieuwelingen die in actie komen zijn onder an dere de Zeeuwen Dennis Brehm, Erik Joosten, Stefan Dagevos en Arjan Klaasse. In de. categorie junioren mogen de Zeeuwen Franklin Klaasse en Guillaume de Punder bewijzen dat ze tot de nationale sub-top behoren. Ook hun provinciege noten Ralph Gerards, Rudi Klaasse en Marco Wagenaar zijn wellicht in staat te reiken naar een goed resultaat. Als B- amateurs kunnen de Zeeuwen Jack van der Horst en Gerard van Antwerpen gerekend wor den tot de serieuze kansheb bers. Het parcours is 3200 me ter lang. Start en finish zijn aan de Havenweg. Rugnummers af halen en prijsuitreiking is café eethuis 'De Ploeg'.

Scheldebode | 1992 | | pagina 5