Honderdduizend bezoekers verwacht TIJDENS DE BRADERIE DAMES- EN HERENSCHOENEN TEGEN BODEMPRIJZEN BOEKHANDEL FANOY MIDDELBURG Nieuwe Burg 27 - Middelburg Nieuwe Burg 22-28 Middelburg Optreden van Passé Partout Middelburg folklorestad PROGRAMMA VRIJDAG Zowel buiten op onze kraam en binnen in de winkel MIDDELBURG, DRIE DAGEN LANG MET ƒ5.00 KORTING -Jkr Vorig jaar trok de braderie volgens schattingen vijfenzeventigduizend bezoekers. Toen was het druilerig weer. mochten de weergoden de braderie dit jaar wat gunstiger gezind zijn dan rekent de commissie toch wel op honderdduizend bezoekers. 's Middags tussen 13.00 en 17.00 uur: Geeregebied/Lange Viele: optredens van Nikke len Nelis en het Orchestre de Pierre. Podium Segeersstraat: Het duo, Weekend Amu sement speelt accordeonmuziek. Burgpromenade: Orgelman Andre Podium Damplein: Om 14.00 is er een optreden van de Tamboerijnen, .het huisorkest van Vijver vreugd. Podium Lange Noordstraat: optreden van de Feen Brothers. Overal op het braderieterrein kunt u straatarties ten tegenkomen. Podia op de Markt: Modeshow A, om 11.30 uur, 13.30 uur, en 15.10 uur. Modeshow B om 12.00 uur, 14.20 uur en 16.00 uur. De kindermodeshow is ook om 16.00 uur. De modeshows worden ver zorgd door Mode Promotion Team Alienne. De shows worden afgewisseld door optredens van The Arrows Band, om 14.00, 14.50, 15.40 en 16.45 uur. Om 17.00 uur geeft Dansgroep Sinar Melati een Hawaian show. Markt: vanaf 11.30 uur Pasar Malam. Plein 1940: Van 10.00 tot 21.30 uur is er een Kinderboerderij. Kinderen kunnen zich laten schminken tot dier. Tussen 19.00 en 21.00 uur: Geeregebied Lange Viele: optreden van het gi taarduo Duo Top 100. Podium Segeersstraat: Het ensemble IPIU Pic- coli speelt licht klassieke muziek. Burgpromenade: concert door Veere's Genoe gen. Podium Damplein: optreden van The Evergreens Dance Big Band. Podium Lange Noordstraat: Mother Vandenberg The Fabulous Four. Over het hele braderieterrein komt u dansgroep Medio Burgum en folkloristische looporkesten te gen. Podia op de Markt: Modeshow A, om 19.00 en 20.35 uur, Modeshow B om 19.40 en 21.00 uur. Beide shows verzorgd door Alienne. Optredens van The Arrows Band om 18.45, 19.30, 20.05 en 21.00 uur. Om 19.30 en om 20.05 showt dans groep Sinar Melati Indonesische klederdrachten. Markt: Pasar Malam. Plein 1940: de hele dag kinderboerderij en schminken. Segeersstroat 6 4331 JN Middelburg Tel. OllöO-27841 Een stad om uit te tekenen Middelburg, een stad om uit te tekenen MIDDELBURG, een stad om uit te tekenen 321 Om de Markt aan te kleden komt er een groot terras met tweehonderd stoelen. Om op 't gemakje een Indisch hapje naar binnen te werken en om naar de modeshows te kijken. Want ook de mode krijgt dit jaar weer volop aandacht. Hans van der Kam coördineert de shows. „Er komt een groot podium op de Markt. We hebben het Mode Promotion Team Alienne ingehuurd om de modeshows te organiseren". Alienne zorgt ook voor de bands die tussen de shows door het publiek vermaken. Er doen elf kledingzaken mee aan de modeshows en twee winkels met accessoires. Zo ontstaat er een mooi compleet modebeeld. De ondertitel van de modeshows is „Westerse mode ontmoet het Oosten". Dit komt tot uiting in het optreden van de Molukse dansgroep Sinar Melati. De Westerse modezaken leggen de link naar het Oosten door veel natuurlijke stoffen zoals linnen en katoen in hun shows te verwerken. En de hele entourage van muziek en palmbomen sluit natuurlijk ook helemaal aan bij de Oosterse sfeer. De modeshows zijn ingedeeld in twee blokken, show A en show B. Aan show A doen de volgende zaken mee: De Blauwe Winkel met jeans en freewear; Avalon met damesmode; Habee Intersport met sportmode; Atelier Taille met aparte damesmode naar eigen ontwerp; Edgar Vos Boutique met exclusieve mode en de Vroedt Hooftman met herenmode. Show B bevat de volgende zaken: Elegant met lingerie en badkleding; Edmee met eigen ontwerpen; De Vroedt Hooftman met herenmode; Vinia Vera met damesmode en X-Ray met Unlimited Fashion Styl. Denmar Kindermode laat kindermode uit het eigen atelier zien. Groeneveld Opticiens houdt het zicht van de mannequins scherp en modieus, en Modelisa zorgt voor de hoeden en de accessoires. Net als de Vlasmarkt was tot voor kort ook het Plein 1940 een moeilijk te vullen gedeelte van de braderie. Totdat er iemand op het lumineuze idee kwam om het Plein 1940 om te toveren in een kinderplein. Sindsdien is het Plein levendiger dan ooit. Donderdag en vrijdag is een groot deel van het plein ingericht als kinderboerderij. Lekker knuffelen met Cindy Tamo en Leo van de Ketterij vormen samen het duo Passé Partout. Donderdagmiddag treden zij op in de Lange Noordstraat, op het podium. - foto: cor schuilwerve Voor de kinderen is er een kinderboerderij op het Plein 1940. konijnen, geitjes en pony's aaien, een klein paradijs voor kinderen tot veertien jaar. Er is ook een schminkteam aanwezig dat kinderen gratis schminkt. Zo kun je de rest van de dag met een poezegezicht of een varkenssnuitje door het leven. Zaterdag is er geen kinderboerderij op het Plein 1940, dan kan de jeugd gratis op een ezeltje rijden. Hoogtepunt op het kinderplein is zonder twijfel de kinderbraderie van zaterdag. Kinderen tot veertien jaar kunnen dan hun spullen aan de man brengen. De braderiecommissie vindt het leuk als de deelnemertjes aan de braderie zich zo veel mogelijk verkleden als dier. „En een dier meenemen mag natuurlijk ook" zegt Arend de Jonge. „Want tussen twaalf en drie uur 's middags komen de dierenartsen van de Dierenkliniek Walcheren de kleine huisdieren keuren. Voor een gezond dier geven ze een certificaat af". Met de kinderbraderie zijn ook prijzen te verdienen. Een jury beoordeelt de kinderen op hun verkoopkwaliteiten en op hun aankleding. Wie een leuk beest meebrengt maakt ook kans op een prijsje. Om 12.00 uur wordt de winnaar FOTO: ARCHIEF DE STEM WEEKBLADEN van de kinderbraderie bekend gemaakt. Het Plein 1940 krijgt nog een extra dierlijk uiterlijk door de aanwezigheid van een Panda beer van vijf bij vijf meter. Foto Back heeft hiervoor gezorgd in samenwerking met het Wereld natuur Fonds. Uiteraard heeft Foto Back ook een fototoestel bij de hand zodat iedereen die dat wil vereeuwigd kan worden bij deze Super Panda. O r-O BRADERIE-AANBIEDING Shoerette Vandaag verschijnt: een stad om uit te tekenen door Corry Rasenberg-Fran^ois en Leon van der Meer Corry Rasenberg-Frangois Leon van der Meer De geschiedenis van Middelburg gaai meer dan duizend jaar terug, naar de lijd dat de Noormannen de kusten van Zeeland teisterden. Tot op de dag van vandaag zijn in het huidige stratenpatroon van de oude stad de sporen te vinden van die eerste veilige 'burg'. De eerste, eenvoudige kerk groeide hier in de vroege Middeleeuwen uit tot een indrukwekkend Abdij-complex. De Lange Jan is sindsdien voor generaties Zeeuwen het hart van Walcheren gebleven. De bloeitijd van de Verenigde Oostindische Compagnie was ook de bloeitijd van Middelburg. Prachtige monumenten en fascinerende details vertellen u over eeuwen van rijkdom, verval, strijd en macht. Middelburg, een stad om uit te tekenen laat u zien wat deze karakteristieke stad u over haar geschiedenis kan vertellen. En dat is, alle vernielingen in de Tweede Wereldoorlog ten spijt, nog altijd bijzonder veel. De ragfijne penseeltekeningen van Leon van der Meer zijn daarvan het sfeervolle bewijs. gebonden, 82 pagina's, met talrijke illustraties/ 14.90 tegen inlevering van onderstaande bon bij een van de boekwinkels in Zeeland of' bij de Middelburgse V.V.V. kunt u het boek met 5.00 korting kopen. I.p.v. 14.90 betaalt u slechts 9.90 BON Bij inlevering van deze bon in de boekhandel en V.V.V. ontvangt u 5.00 korting op Geldig op 18, 19 en 20 juni, alleen dus tijdens de braderie EEN IDEE V O O R A L L E VADERS (maar ook voor niet-vaders) t

Scheldebode | 1992 | | pagina 29