Fitnessgezonde verslaving Badmode 1992: waterplezier in multicolor Bodysuits echte bestsellers Combineren met badkleding Sporters stellen hoge eisen aan hun kleding Muggen op afstand Milieu vriendelijke produkten Negligé toppunt van elegantie Sportkleding populair Sneller bruin met Alga Sun- Ultra Tegenwoordig Haarverzorging voor mannen Extravagant, CONSUMENTENT VANUIT de sportkleding worden allerlei impulsen naar de actuele mode gezonden. Want dat sportkleren alleen bij het sporten en op de daarvoor bestemde plaatsen worden gedragen, is al sinds lange tijd achterhaald. Sommige thema's uit de sportkleding zijn in het dagelijkse modebeeld zelfs een heel eigen leven gaan leiden: denk bijvoorbeeld eens aan de grote populariteit van fietsbroekjes en leggings, die we al enkele zomers in het modieuze straatbeeld tegenkomen. Zo wordt ook het oorspronkelijke joggingpak niet meer aangetrokken voor het joggen alleen, maar meer als behaaglijk omhulsel na die paar uurtjes ingespannen training, of na een drukke werkdag om thuis te relaxen, maar ook tijdens een kampeervakantie is zo'n sportief joggingpak van comfortabele sweatstof-katoen een verantwoorde warmhouder voor het lichaam. Voor het echte joggen maakt men tegenwoordig liever gebruik van professionele kleding, vervaardigd uit materialen, die eerst grondig zijn uitgetest in de topsport. Want wat dat betreft stellen actieve sportbeoefenaars terecht steeds meer eisen aan hun outfit. Het moet lichtgewicht zijn, functioneel en comfortabel van snit. En dan is het wel zo prettig dat het materiaal in staat is om transpiratievocht snel naar buiten af te voeren en het lichaam droog en warm te houden. De stof „ademt" als het ware. De kleding is van binnen en van buiten tot in de kleinste details perfect afgewerkt. Maar in een stijl die volmaakt is afgestemd op het eigentijdse modebeeld, up to date en pittig van kleur. Met decoratieve dessin, met geraffineerde vlakverdelingen en optische effecten, maar ook met traditionele clubstrepen en badges, dit seizoen geïnspireerd op de zeevaart met ankers en kompassen. Het spreekt natuurlijk vanzelf dat alle training- en joggingpakken- Kleding voor sport en vrije tijd. een comfortabele pasvorm hebben. Jacks die over het hoofd worden aangetrokken hebben een lange ritssluiting of handige drukknopen om dat gemakkelijker te maken, en er zijn praktische oplossingen voor het afwerken van kragen en zakken. De kleuren laten twee belangrijke modieuze tendenzen zien: die van de krachtige, frisse zomerkleuren en van de flatteuze pasteltinten. -FOTO: TRIUMPH INTERNATIONAL Maar ook combinaties van deze twee kleurgroepen maken van het sportieve buitenleven een boeiend modebeeld is er een nieuw produkt te koop „Alga Sun-Ultra" genaamd, dat het mogelijk maakt om in combinatie met de zonnebank of de voorjaarszon zes maal zo snel dan anders bruin te worden. Het produkt is in een Parijs laboratorium ontwikkeld en is volkomen natuurzuiver. Het is uitermate geschikt voor mensen die geen tijd of zin hebben om lang onder de zonnebank te liggen, maar dit toch graag mooi bruin willen worden. Alga Sun-Ultra is een diepzeealgenextract. Het resultaat is reeds na een halfuur te zien en bovendien zorgen de vitaminen en mineralen ervoor dat de huid gezond en soepel blijft. De lotion, die in verschillende prijsklassen te koop is, men heeft er zelfs een met een heerlijke verfrissende mintgeur, kan door iedereen gebruikt worden. Hij of zij die in het gezicht wat moeilijker bruin wordt, kan hooggeconcentreerde ampullen kopen. Deze zorgen er bovendien voor dat pigmentvlekken worden tegengegaan en de vorming van sproeten vermindert, zodat een gelijkmatige bruining ontstaat. HET toverwoord heet „fitness" en iedereen is er door gefascineerd. Jong en oud, mannen en vrouwen, we doen allemaal mee. Deze body-cultus is een nieuwe, maar gezonde verslaving die zich meester maakt van iedereen, die zich verantwoordelijk voelt voor de eigen lichaamsconditie. En wie wil zich niet graag fit voelen en in vorm blijven De doelgroep is in elk geval groot: zo zullen de twintigers zich vol overgave storten op een pittige spierontwikkelende powertraining, en op het bijbehorende modieuze uiterlijk, terwijl je boven de dertig minder aan die power, maar meer aan je gezondheid denkt. En op welke manier je dat lichaam fit en die spieren soepel en stevig kan houden. Daarbij kan een functionele outfit, waarin het lekker bewegen is en waarin je er bovendien aantrekkelijk uitziet een extra stimulans geven om het vol te houden. De styling van de fitnesskleding is op de eerste plaats functioneel, maar tegelijkertijd ook trendy: strak aansluitende tops, body's en leggings in verschillende lengtes, running- en sprintbroekjes worden naar believen gecombineerd met lossere shirts en blousons. Soepele mouwloze catsuits spelen binnen dit sport-thema een grote rol en worden na de training „aangekleed" met extra grote t- shirts (met of zonder capuchon). De neutrale t-shirts passen trouwens qua kleur ook bij de heren-outfits Fitnesskleding funktioneel en modieus. DE dagen worden weer langer en warmer. De tuinstoelen en de barbecue worden weer binnen handbereik gezet. Kortom laat de zomer maar komen: we zijn er klaar voor. Autan houdt bij alle buiten activiteiten lastige muggen op afstand. Autan-produkten bevatten deet (diethyl-m-toluamide) dat wereldwijd als beste muggenverjagend middel geldt. Autan houdt muggen 6 tot 8 uur op afstand. Gedurende die tijd biedt Autan niet alleen bescherming tegen „gewone" en tropische muggen, maar ook tegen mijten, teken, bloedzuigers en vlooien. Nieuw is de fris geurende gel. Deze gel smeert gemakkelijk uit en is niet vet. DE zorg van het milieu, de natuur en ook de dieren die hierin leven, krijgen steeds meer aandacht in onze samenleving. En terecht. Montagne Jeunesse is een serie die bestaat uit een drietal verzorgende produktgroepen: huidverzorging, haarverzorging en lichaamsverzorging. Met daarnaast nog een aantal speciale verwenprodukten. Deze serie maakt voor de verpakking meestal gebruik van recycled materiaal. Een serie die bestaat uit plantaardige ingrediënten, die na gebruik binnen enkele dagen op natuurlijke wijze worden afgebroken. LANGS alle stranden van de wereld hebben de ontwerpers van badmode ideeën verzameld voor een vrolijke kleurrijke strandmode. Het badpak voert dit jaar nog altijd de boventoon in de bad- en strandmode. Het tweedelige badpak - met wat meer om het lijf dan de bikini- wint duidelijk aan terrein. Kenmerkend zijn de vele grappige details en I de geraffineerde vondsten voor rug en decolleté. Een nieuwe trend zet duidelijk door: de supervrouwelijke belijning. De geaccentueerde cups en figuurnaden benadrukken het vrouwelijk silhouet. Ingebouwde cups en beugels garanderen een perfekte pasvorm. Dit jaar is er in de badmode een groot aantal stijlen en variaties te zien.Er is niet echt een eenvormige trend te bespeuren. Designers weten dat de consument steeds meer een persoonlijke stijl ontwikkelt. Daar wordt in badmode duidelijk rekening mee gehouden. Elke fabrikant heeft zijn specifieke voorkeuren binnen de trends en werkt die op zijn geheel eigen wijze uit. De één doet dat eigentijds, de ander futuristisch en weer een ander een tikkeltje behoudend. Hierdoor ontstaat een rijke keuze in badmode. Wat in de jaren '60 nog voor onmogelijk werd gehouden ziet men nuin de badmode: dunne elastische plastic-achtige stoffen, metalics, paillettenstoffen en bi- elastische materialen. En dat alles Op een zwarte ondergrond komen de kleurige accenten goed uit. - FOTO: TWEKA is toegepast in harde plastic kleuren: Het gebruik van metalen ringen, als verbindingsstuk, of uitsnijdingen op bijzondere plaatsen zorgen voor verrassing, inzetten in contrastkleuren, colourblocking van een ander materiaal, bijvoorbeeld van een netachtige stof, zijn heel gewoon geworden. Het tweedelige badpak wint weer aan terrein. Een grote top in haltermode, of met schouderaccenten voorzien van een hoge slip of short, is er voor op het strand en daar buiten. Evenals het korte jurkje en de legging. Overdag voor aan het strand en 's avonds met wat accessoires voor de disco. Met andere woorden er hoeft maar weinig in de vakantiekoffer gepakt te worden. De rustige badpakken hebben een moderne uitstraling. Rustige en ingetogen tinten die in elkaar overvloeien. Uni en uni combinaties spelen hier een hoofdrol. De modellen hebben een bijna tijdloze schoonheid, met mooie rugaccenten door middel van brede schouderbanden. Voor de mannen zijn er elastische zwemslips in veie nieuwe vormen en met verschillende afwerkingen aan de boorden. Modebewuste mannen dragen nog altijd graag shorts. Niet te lang, maar op een lengte die ongeveer het midden van het dijbeen haalt of jets korter bij een boxershort. Deze zwem- en surfshorts zijn vaak te combineren met en bijpassend t-shirt of nonchalant hemd met raglanmouwen. Hierdoor ontstaat een complete strand-outfit. Natuurlijk ontbreken ook de capuchon-shirts niet. De surfshorts zijn afgewerkt met een binnenbroekje en zijn hierdoor comfortabel in het dragen. LLAB Series Hair Solutions biedt het allernieuwste op het gebied van haarverzorging, speciaal ontwikkeld voor de man. Aramis pakt de haarproblemen aan waar ze beginnen... bij de wortel. Met oplossingen die gericht zijn op de oorzaak en niet alleen op de gevolgen. Aramis heeft drie nieuwe produkten op de markt gebracht. De Nutriplexx Astringent Shampoo reinigt het haar grondig en reguleert het vochtgehalte. Speciaal geschikt voor de man met vet haar. Het haar voelt fris aan en is beter hanteerbaar, omdat de hoofdhuid in een betere conditie Nutriplexx Moisture-Absorbing Scalp Treatment is een dagelijkse verzorging voor vet haar. Door een unieke werking wordt de vochtopname van hethaar en de talgproduktie gereguleerd. Om het haar te beschermen tegen verkleuring en uitdroging is er Nutriplexx Hair Control Solution. Dit beschermt het haar tegen schade door UV-stralen en houdt statisch haar in model. beeldschoon en supérvrouwelijk, de satijnzachte glans, meters kant en tere pasteltinten, het is de keuze van de vrouw die gewend rs aan luxe en aan de zekerheid er op elk uur van de dag goed uit te zien. Of ze nu kiest voor een kort nachthemdje, of voor een weelderig negligé met lang nachthemd, het is die speciale, op en top elegante uitstraling die haar het meest aanspreekt. Zoals een beeldschone lange wikkel- ochtendjas in een zachte pastelkleurige bloemenprint, die is afgewerkt met brede sjaalkraag en manchetten in een bijpassende, effen tint. FOTO'S: De foto's op deze pagina zijn o.a. beschikbaar gesteld door Tweka. Rucanor en Triumph International. DE Lingeriemode voor het voorjaar en de zomer van 1992 is sterk verwant met het gevoel voor glamour Want ook dit seizoen zijn bodysuits weer de bestsellers, vooral nu ze zo overweldigend fraai zijn bewerkt met stretchkant en allemaal hoge, slankmakende beenuitsnijdingen hebben. De fascinerende coupe maakt elk figuur mooi. Toch zijn het niet alleen de meest adembenemende decolleté's die voor het raffinement zorgen: dat doen juist de beeldschone body's die van halsboordje tot aan de polsen het lichaam met een schitterend decoratief kant bedekken, maar hier tn daar toch een glimp van de huid laten zien. Wanneer men kiest voor luxe] dan ligt het accent in het design op raffinement. In kleur betekent dit: zachte, gepoederde tinten zoals Bodysuit met stretchkant. abrikoos, mint, ivoor, zacht lavendel, zilvergrijs en rose. Maar houdt u van een kleurtje, dan kunt u ook kiezen voor goudgeel, auberginepaars, chocoladebruin, of korenblauw. De stoffen stralen rijkdom uit ze hebben reliëf, in de vorm van structuur en plisée variaties. Verder zien we veel transparante stoffen, zijde of imitaties hiervan in polyester, satijn, tule met broderie en natuurlijk kant verwerkt. Soms zelfs is het kant in wel twee of drie kleuren uitgevoerd. Dankzij elastisch kant is het mogelijk om het te verwerken in een geschulpte zelfkant, of als accent in een bovencup, langs het been, bij een slipje of in de rug. Er kan veel in kleur, bijvoorbeel abrikoos en mint, maar ook cyclaam, oranje, groen en natuurlijk zwart en wit. De belijning is bijna zakelijk, maar toch met voldoende variatie. Af en toe zijn de naden geaccentueerd met een contraststiksel. Sportief kan ook sierlijk zijn, door allerlei versieringen met kant en satijn. HET leuke van badkleding is dat deze steeds vaker gedragen kan worden. Niet alleen aan het strand, maar ook op de boulevard en zelfs als u naar een feest gaat. Of gewoon gedragen als bovenkleding, gecombineerd met een broek, short of rok. Fabrikanten van badkleding haken steeds meer in op de trend om Met een pareo omslagdoekontstaat een zomerse combinatie. - FOTO: TRIUMPH INTERNATIONAL badkleding vaker te dragen. Er zijn zelfs fabrikanten die rond de badkleding een hele modelijn hebben ontwikkeld; van shorts, bermuda's, wielrenbroeken, T- shirts, big shirts, broekrok tot wikkelrok. Ën alles met dezelfde motieven en in precies dezelfde kleuren. Soms zijn de motieven in Je kleding die bij een badpak hoort net even anders van uitvoering. Om daar een voorbeeld van te geven: het kan zijn dat een rok, of een short is uitgevoerd in eert stof die in zijn totaal is bedrukt met het motief dat als een onderdeel op het badpak is verwerkt, wat een heel geraffineerd effect geeft. Alle motieven in dessins zijn terug te - vinden in de bijpas sende kleding. Al die verschillende zonnige kledingstukken kunt u naar hartelust combineren met van alles en.nog wat. Het belangrijkste daarbij is dat u zich lekker kunt voelen, zomers, vrolijk en sportief, of u wordt overspoeld door een heerlijk vakantiegevoel. Deze zomercombinatiemode is gemakkelijk in onderhoud en er op gemaakt om vaak gewassen te worden. Meestal wordt sneldrogend materiaal gebruikt, zoals ademend nylon. Een spatje zeewater is dus zo weer verdwenen en de vakantiewas is in een wip weer droog.

Scheldebode | 1992 | | pagina 11