Eerste Bevrijdingsfestival Zeeland Tachtig topspelers bij REMATO 'Indachtig hen die voor ons vielen' Oranjerit dit jaar ook voor fietsers SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 29 APRIL 1992 309 Programma's Koninginnedag 1992 AAGTEKERKE Een reusachtig draaiorgel gaat vooraf aan de feestelijke optocht die om 10.00 uur be gint. Daarna beginnen er kin derspelen op het dorpsplein met tot slot een gezamenlijke lunch. Om 14.00 uur begint het mid dagprogramma, met ondermeer een stormbaan. Een dansavond met een verrassende playback- show in 'Amicitia' is het slot van het Oranjefeest. ARNEMUIDEN Leden van Arne's Genoegen blazen vanaf de kerktoren om 07.55 uur reveille. Het carillon laat de hele dag op gezette tij den van zich horen. Om 08.40 uur is het verzamelen voor de versierde optocht vanaf de par keerplaats bij de Klimop aan de Van Cittersweg. Om 09.40 uur staat het gemeentebestuur ge reed voor de aubade op het Ha venplein. Om 10.45 uur ver toont Ido Leenman zijn vlieg kunsten. Van 11.00 tot 15.30 uur zijn er roeiwedstrijden v dames, heren en gemengde teams in het Arkekanaal. De fi nales zijn om 15.30 uur. Voor de jeugd is er vanaf 11.00 uur van alles te doen. Op de helling Tuindorp skatebike-wedstrij den, in de Hackstraat straatte kenen voor de kleintjes en een stormbaan voor de oudere jeugd. De fietspuzzeltocht be gint ook om 11.00 uur. De zee- kadetten uit Vlissingen zijn dit jaar te gast met hun binen- vaartschip. Kinderen tot 12 jaar kunnen vanaf 13.00 uur mee doen met de spelletjes in de Hackstraat. Om 17.00 uur nog een keer de spierballen aan spannen, wie wordt het sterkste team van Amemuiden Tot slot om 20.00 uur een grote bingo avond in de Arne. Voor leden van de Oranjevereniging. VLISSINGEN - Luidende klokken, zingende kin deren, wapperende vlaggen met vrolijke oranje wim pels, optochten en volksspelen, dat zijn de ingrediën ten waarmee van Koninginnedag een gezellig volks feest te brouwen is. Walcheren doet daar dit jaar weer uitbundig aan mee. Van de comité's die ons hun programma toe stuurden, hebben wij de hoogtepun ten van de feestelijkheden op een rijtje gezet. Voor iedereen is er ergens in een dorp of stad wel iets te beleven dat een bezoekeje waard is. Als het oranje zonnetje zich ook nog laat zien, dan kan het niet stuk en zijn er zeker van de optochten en van de versierde dorpen ook leuke foto's te maken. Plaatselijke mu ziekverenigingen zorgen voor de muzikale omlijsting DOMBURG Om 09.00 uur verzamelt de jeugd zich op het parkeerterrein aan de Roosjesweg. Een optocht door het dorp leidt naar De Marklinge, waar burgemeester Rietkamp een toespraak houdt. Om 10.00 uur beginnen de kin kelen. Om 11.30 uur komt de oudere jeugd aan bod met een zeskamp aan de Roosjes- weg. Om L8.30 uur een optreden van kindertheater Sjan in het Schuttershof en om 20.00 uur een soundmixshow, waar vele Domburgers aan meedoen. X—- GRIJPSKERKE Om 09.00 uur een muzikale ;ang door het dorp. Het is de aardappel. Er wor- yeél verkleden 'piepers' cht. Om 10.00 uur begin- de kinderspelen op de speelweide. Na een balspel voor de oudere jeugd om 12.45 uur brast om 13.30 uur de driekamp los. Na een optreden van Julia na's drum- en bingle corps een grootse stunt. Van 20.00 tot 01.00 uur is het feest in de tent. MIDDELBURG Om 09.00 uur vlaghijsen en samenzang bij het stadhuis. Te gelijkertijd vindt in de gen. maj. Berghuiskazeme een vlaggepa- rade plaats. Kinderen van 7 tot en met 14 jaar kunnen meedoen aan de jeugdtriathlon in zwem bad Poelendaele. Inschrijven vanaf 08.30 uur, aanvang 09.00 uur. Om 10.00 uur kinderspelen op de markt. Na de carillonbe speling van 12.00-13.00 uur volgt een monumentenwandel tocht en demonstraties turnen en acrobatiek op de markt. Om 14.00 uur een concert van ver schillende blaasorkesten op het Abdijplein en een feestmiddag voor senioren in de schouw burg. Van 14.00-22.00 uur pop muziek van onder andere Em- menroyt Blues en Canned Heat op het Hof van Tange. Om 19.15 uur een ballonenoptocht door de binnenstad met muzikale be geleiding. Om 21.00 uur Konin- ginnebal in café Alassio en om 22.00 uur openluchtfilm op het Damplein. NIEUW- EN ST.JOOSLAND OM 08.45 uur opstellen van versierde fietsen en de muziek. Om 09.00uur gaat het Oranje feest op 30 april officieel van start met een samenzang van vaderlandse liederen. Om 09.15 uur volgt de rondgang door het dorp van de versierde fietsen en muziek. Rondom de kerk vin den de kinderspelen plaats vanaf 10.15 uur. 's Middags om 13.30 uur kunnen de kinderen hun kleedjes uitspreiden voor de kinderrommelmarkt. Voor de oudere jeugd is er een zeskamp en paalklimmen. Na een muzi kale rondgang met de teams om 19.00 uur is er om 19.30 uur kinderbingo in het Dorpshuis met om 20.30 uur prijsuitrei king. Het Oranjebal begint om 21.00 uur. SEROOSKERKE Om 08.00 uur reveille met klokgelui en bazuingeschal. Om 09.30 uur een tienkamp voor de basisschooljeugd en de peuters kunnen zich om 11.00 uur uitle ven op het spingkussen. Om 11.15 uur is er een vrijmarkt voor de jeugd. Om 13.45 uur be gint een spetterende driekamp. Om 16.30 uur een ouderwetse touwwedstrijd en van 20.30- 24.00 uur dansen in de feesttent tijdens het Oranjebal. KOUDEKERKE Traditioneel is de dam- en schaaksimultaan op 29 april, aanvang 14.00 uur. Wie geluk heeft, kan mee met een ballon vaart om 18.30 uur. Om 20.00 uur een ballonoptocht voor de jeugd en om 21.00 uur cross country in De Nacht van Kou- dekerke. Op 30 april begint om 08.00 uur een voetbaltoernooi, waar niet alleen voetballers aan meedoen. Bij Der Boede begint om 09.00 uur het kinder-oranje- ontbijt, waarvoor de kinderen zich feestelijk en warm moeten kleden. Voor de iets oudeve jeugd is er om 09.30 uur een vossejacht. Om 14.00 uur een spellencircuit op het Dorps plein, waar basisschoolleerlin gen een rommelmarkt houden. De hele middag vindt in de tent een jeugdplaybackshow plaats. Touwtrekken hoort er ook bij: om 19.30 uur op het Dorpsplein. Cola-disco in De Comburg van 19.00 tot 22.00 uur en een Oran jebal in de feesttent om 21.00 uur sluiten de dag af. SINT LAURENS Begint de Koninginnedagvie ring met het zingen van het Wilhelmus om 10.00 uur op de Warande. Als de vlag gehesen is, zijn er kinderspelen. Van| 14.00 uur een Vlaamse kermis met o.a. een kleedjesmarkt, paalklimmen en een kussenge vecht boven een Watert 's Avonds verplaatst het feest zich naar het wijkcentrum, te beginnen met een'rad van avon tuur voor basisschoolkinderen om 18.30 uur. Om 19,30 kinderdisco, van 20.30 disco voor de oudere jeugd en een feestavond met levende mu ziek en een rad van avondtuur. VLISSINGEN Van 09.45-10.00 uur fanfare-" muziek op het Stadhuisplein. Als de vlaggen gehesen zijn, landen om 10.15 uur de para chutisten. Na de toespraken volgt een optocht met muziek door de binnenstad. Om 11.00 uur gaat de Oranjeloop van start. Om 20.00 uur een concert op het Scheldeplein, waarna om 21.00 uur de lampionnenop- tocht begint vanaf de Zeeman- werve. Lampionenne zijn vanaf 20.30 uur te verkrijgen. In alle wijk- en buurtverenigingen zijn feestprogramma's georgani seerd. In jongerencentrum Walk-Inn is van 14.00 tot 24.00 uur een Trix-festival met o.a. Mother v.d. Berg and the Fabu lous Four. WESTKAPELLE Na een muzikale rondgang van de jeugd op versierde fiet sen, die om 09.30 uur begint, spreekt burgemeester Van Mal- degem de aanwezigen toe voor het gemeentehuis om 10.15 uur. Van 10.30 tot 12.00 uur oude en nieuwe spelen voor de kinderen, 's Middags om 13.00 uur begint de vrijmarkt en om 14.00 uur de kindermarkt. Van 18.30 tot 20.15 uur is er een playback- show voor de jeugd. The June Joints treden om 22.00 uur op in het Kasteel van Batavia. ZOUTELANDE Na het klokgelui om 08.00 uur gaat de jeugd de straat op voor een lawaai-optocht. Uit slapen is er dus niet bij voor de inwoners van Zoutelande. Om 09.15 uur luistert burgemeester Plomp naar de aubade. Daarna ^gint de playbackshow voor de jeügd. Tot slot een Oranjebal in de feesttent metais vaste gasten „De Turbo's". Aanvang 20.30 uur. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ VLISSINGEN - Voor de eer ste keer vindt in Zeeland een Bevrijdingsfestival plaats. Het Naionaal Comité 4 en 5 mei dat de viering van bevrijdingsdag stimuleert, hoopt dat in 1995, wanneer Nederland haar vijf tigste bevrijdingsdag viert, in alle provinciehoofdsteden en in Amsterdam een dergelijk festi val gehouden wordt. De ge meente Vlissingen heeft zich met de organisatie gehouden aan de richtlijnen van het Na tionaal Comité. De grondbegin selen van een menswaardige sa menleving staan steeds cen traal. Vorig jaar was Artikel zes van de Nederlandse grondwet 'Vrijheid van geloof en levens overtuiging' het thema, dit jaar is dat Artikel zeven: 'Vrijheid van meningsuiting'. In het Bellamypark en op de Oude Markt zijn podia opge steld. Daar zijn na de officiële opening om 14.00 uur optredens van Junior Wells, Surmese, Donke, Sinar-melati Pentakci- lat, The Kay-LC, Accordeo- la.Third World, The City and I M A Eastern Jazzband, I.N.S. en Garland Jeffreys Om 17.15 uur vindt de gene rale repetitie van de Nationale Korenslag plaats in het Bella mypark. Op zaterdag 16 mei is in het Olympisch Stadion in Amsterdam de massale uitvoe ring van de 'Korenslagvaardig- heidscantate'. Naar verwach ting doen 80.000 zangers mee aan deze Openbare Zangles, waarmee een vermelding in het Guiness Book of Records gega randeerd lijkt. Concertpianiste Marianne Boer geeft om 16.00 uur een piano-recital in de St. Jacobs- kerk. Op het programma staan de werken die zij op 20 mei haar opleiding afsluit aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam. Maar er is nog veel meer te beleven in Vlissingen. In het centrum speelt een draaiorgel en treedt The City and Eastern Standardtime Jazzband op en op het Scheldeplein repeteren de deelnemers aan de Koren slag. Het De Ruyterplein is voor de jeugd, met een kinderfestival met onder andere Ali-Ali en Suleika, een kindervrijmarkt, schminken en een speelkussen. Theatergroep Makadam geeft om 15.15 uur een voorstelling op het Rondeel. 'Grondrechten, vrijheid van Meningsuiting' is het thema van teksten, die op grote doeken afgedrukt zijn met de drukpers van Mass and Indi vidual Moving (M.I.M.). In het Bellamypark worden op 5 mei op dezelfde pers teksten afge drukt die bekende Zeeuwen op uitnodiging van de organisato ren ingestuurd hebben. In bioscoop Alhambra vindt om 14.00, 16.00 en bij vol doende belangstelling om 20.00 uur de vertoning plaats van de documentaire 'De Tiendaagse Tocht'. De film geeft een im pressie van het bezoek van Ko ningin Wilhelmina aan bevrijd Zeeland. Deze film mag uitslui tend vertoond worden op deze bevrijdingsdag. De film wordt na 5 mei opgenomen in het ge meente-archief van Vlissingen. In de St. Jacobskerk is een tentoonstelling over Anton de Kom. Deze Surinaamse schrij ver en vechter tegen het kolo nialisme werd in 1933 zonder vorm van proces op de boot naar Nederland gezet. Daar zette hij zich in tegen het opko mend fascisme. Hij werd door de Duitsers gearresteerd en kwam om in een concentratie kamp. De tentoonsteling over de 'Bolivar van Suriname' is van 6 t/m 16 mei nog te zien in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. Om 21.30 uur begint het be vrijdingsbal op de Oude Markt met medewerking van de groep Splendid. Het bevrijdingsvuur werk dat om 23.00 uur het festi val besluit, is gedeeltelijk een reprise van het vuurwerk dat vorig jaar te zien was bij het straatfestival. Het vuurwerk wordt niet, zoals eerder aange kondigd, afgestoken bij de Oranjemolen, maar halverwege de Oranjedijk. MIDDELBURG - Vrijdag 10 april presenteerde tennisoplei- dingsschool REMATO op het tennispark 'De Veste' van de Middelburgse tennisvereniging MLTC haar nieuwe wedstrijd selectie van ruim 80 topjeugd- spelers in de nieuwe outfit voor 1992. Met deze wedstrijdselec tie beschikt de tennisschool over de breedste wedstrijd- groep, op zowel top- als subtop niveau, in Zeeland. De getalen teerde spelers en speelsters zijn geselecteerd uit de diverse ver enigingen in de regio's Walche ren, de Bevelanden en Schou- Het bijeen brengen van wed strijdspelers op hoog niveau is mogelijk door het uniek samen werkingsverband dat gevormd wordt door het trainerscollec tief REMATO dat les geeft bij tal van Zeeuwse tennisvereni gingen. Deelnemers hierin zijn de assistent-districtstennisle- raar Remco Maandag (MLTC), Joost Thorenaar (DOS/Zoute- lande), Marjolein Kodde-Cij- souw (MLTC/Domburg/West- kapelle), Arthur-Jan Roose ('s Gravenpolder/Ovezande/Kam- perland/Krabbendijke) en de fysiotherapeut Niek Knol (con ditietraining en fysieke begelei ding). De wedstrijdgroep herbergt verscheidene Zeeuwse B-, C- en D-kampioenen. Volgens Remco Maandag, de aanjager achter het tenniscollectief, doet de se lectie vooral wedstrijdervaring op door in groepsverband deel te nemen aan sterke binnen- en buitenlandse toernooien. Daar bij worden onder meer Duits land en Engeland aangedaan. Op nationaal niveau wordt er deelgenomen aan het Audi-cir cuit en aan de verschillende puntentoernooien voor de Ne derlandse topjeugd. Regionaal is de wedstrijdselectie sterk vertegenwoordigd in de strijd om de kampioenstitel in de ver schillende categorieën van de Zeeuwse kampioenschappen en wordt er deelgenomen aan di verse senioren- en juniorentoer- nooien. Remato wordt in haar activi teiten gesponsord door verschil lende Zeeuwse bedrijven ver enigd in de Stichting 'Vrienden van het Tennis'. VLISSINGEN - Op ver schillende plaatsen op Wal cheren worden op 4 mei de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog herdacht. Om 18.00 uur wordt overal in het land de vlag halfstok gehan gen, waarna om 20,00 uur twee minuten stilte in acht genomen wordt. Daarna wordt de vlag gehesen en ver volgens bij zonsondergang om 21.10 gestreken. In Middelburg vindt om 19.30 uur op het Abdijplein de traditionele dodenherden king plaats. Na het luiden van de klokken van de Lange Jan en de R.K.-kerk volgt een stille omgang via de Balans naar het monument op de Groenmarkt. Daar is na het in acht nemen van de twee minuten stilt gelegenheid tot het leggen van kransen en bloemen. De dodenherdenking in Vlissingen begint met een oecumenische dienst in de Pe- truskerk om 19.00 uur. Daarna is er een plechtigheid op de Noorderbegraafplaats aan de Rooseveltlaan. Het gemeentebestuur van Veere legt bloemen bij de oor logsmonumenten op de be graafplaatsen in Veere, Vrou wenpolder en Gapinge en bij het bevrijdingsmonument bij de N.H.-kerk in Serooskerke, In Gape en Serooskerke gaat een stille tocht vooraf aan de officiële herdenking. Oud-burgemeester F.G. Sprenger onthult om 19.30 uur een herdenkingsmonu ment tussen de steunberen van de toren van de N.H.- kerk in Oostkapelle. Het so bere ontwerp is van F.A. Broeksma, gemeente-ambte naar te Domburg. Op het mo nument staat de tekst; 'In dachtig hen die voor ons vie len'. Na de twee minuten stilte is er gelegenheid tot het leg gen van bloemen. VLISSINGEN - De motor- en autoclub 'De Zeeuwen' verzorgt op Koninginnedag een puzzelrit voor automobilisten, motorrij ders en fietsers. De rit voert over goed be gaanbare Walcherse binnenwe gen. De gemiddelde snelheid is 24 km per uur voor de gemoto riseerde deelnemers en 12 km per uur voor de fietsers. Ieder een kan meedoen, leden zowel als niet-leden, beginners en ge vorderden. Inschrijven voor de puzzelrit kan op Koninginnedag bij Tis- sinks Tyre Centre aan de Gilde- weg. Gemotoriseerde deelne mers kunnen inschrijven van 13.00 tot 15.00 uur, fietsers van 13.00 tot 14.00 uur. Voorin- schrijven kan telefonisch bij 01184-63898/68303/67301. VISMARKT - Gedurende de zomermaanden juni-juli- augustus wordt er op de Vischmarkt te Middelburg weer de Antiek-, Kunst- en Curiosamarkt gehouden. De eerste markt is op 4 juni a.s. De laatste markt wordt gehouden op donderdag 10 september, totaal draait de markt dit jaar 15 maal. De markt wordt gehouden van 9.00 uur tot 16.00 uur, iedere donderdag. JULIANA - Zaterdag 9 mei houden de Juliana Korpsen Middelburg hun traditionele jaarlijkse rommelmarkt. In en rond de molen 'De Hoop' vindt u vanaf 08.00 uur een keur van goederen. Het enige dat nieuw op deze rommelmarkt is: het grotendeels overdekte terrein. APPÈLDIENST - In de St. Jacobskerk in Vlissingen wordt zondag 3 mei om 10.00 uur een Appèldienst gehou den. Uitleg ds. I. Schoorel. Het thema is 'opsporing ver zocht' muzikale medewerking verlenen het Vlissings Jonge renkoor o.l.v. Epjan Kwast en Bram Beekman orgel. De dienst wordt voorafgegaan door samenzang. HANDWERKEN - Donderdag 7 mei worden de hand werken van de creatieve groep van Bachten Reede verkocht tijdens de voorjaarsverkoop. Van 10.00 tot 15.30 uur in Bachten Reede aan de Vredehoflaan 42 te Vlissingen. INDONESIË - De Indonesische reisvereniging komt 29 april naar Middelburg om een voorlichtingsavond te geven over de mogelijkheden van een vakantie in het Verre Oos ten, met name in Indonesië. De bijeenkomst vindt plaats in Hotel Ameville, Buitenruststraat 22, Middelburg en de avond begint om 20.00 uur. ZOMERROMMELMARKT - Op 9 mei vindt voor de 2e keer dit zomerseizoen een rommelmarkt plaats aan de Edi- sonweg in Vlissingen. Voor het reserveren van een kraam kunt u bellen met S. van Houten 01184 - 13812. Inbreng is mogelijk tussen 7.00 en 8.30 uur. Aanvang van de markt om 9.00 uur. ALLEENSTAANDEN - In buurthuis Aldegonde, Wester- zicht 386 in Vlissingen kunnen alleenstaanden op 1 mei vanaf 20.30 uur terecht voor een gezellig gesprek of een dansje. WIJKPOST - Op 5 mei om 10.00 uur opent wijkpost de Woelige Werf van de Stichting Welzijn Ouderen de deuren. Na een brand in januari is de post geheel opnieuw ingericht. Vrijwilligers staan klaar om alle informatie te verstrekken. OMLOOP - De toerafdeling van de zrtc 'Theo Middel kamp' houdt op 3 mei de 'Omloop van het Veerse Meer'. Voor de geoefende toerfietser staat een tocht van 120 km op het programma; voor de minder geoefende toerfietsers is er een route uitgezet van 70 km. Ook gezinstochten zijn moge lijk, en wel een afstand van 40 km. Start en einde van deze tochten zjn vanuit Hotel 'Royal' te Wolphaartsdijk. In schrijven tegen NTFU-voorwaarden vanaf 09.00 uur. Ver dere inlichtingen bij: G. Bonestroo, Amstelstraat 45, Oost- Souburg, tel. 01184 - 64819. ZANGAVOND - Op 1 mei begint in de Zuiderkerk in Middelburg om 19.30 uur een zang- en orgelavond. Optre dende koren zijn het Mannenkoor Groot Rotterdam, het ge mengd koor Schusau E'duth en kinderkoor Jong Begonnen. Organist is Herman van Vliet. Ds. Zijderveld houdt de me ditatie. CARAVANNEN - Voor de tiende maal houdt Veilig Ver keer Nederland afdeling Middelburg en omstreken een cur sus 'Veilig cara vannen'. De cursus omvat twee theorie avonden die worden gehoóden in het gebouw van de Rijks politie, Vrijlandstraat 29 in Middelburg op maandag 11 en 18 mei a.s. van 20.00 uur tot 22.00 uur. Voorts is er een praktijkdag waarop men volop onder deskundige leiding kan oefenen met zijn caravancombinatie op zaterdag 23 mei in Westkapelle. Tevens wordt op deze dag de caravan ge keurd door een technisch team van de Rijkspolitie. Kosten van de hele cursus, inclusief de caravankeuring, bedragen 55.-. Ook uw partner kan meedoen. Opgave vooraf is noodzakelijk: telefoon 01180-29064, of 26101 of 14496, ook voor informatie. BLOESEMTOCHT - Op 2 mei houdt Toerclub Walkche- ren de jaarlijkse bloesemtocht door Zuid-Beveland. In schrijven en vertrek tussen 8.30 en 9.30 uur vanaf de Rij wielcentrale aan de Koudekerkseweg 51/53 te Vlissingen. KUNSTMARKT - De Vrije School Zeeland houdt op 2 mei een Kunstmarkt met expositie en verkoop van beel dende kunst, en over de dag verdeeld optredens van het leerlingenorkest, ouderorkest en eurythmie-roep. De markt vindt plaats in de school aan de Arondeusstraat in Middel burg en duurt van 10.00 tot 17.00 uur. FOLKLORE - Van 14.30-16.30 uur treden twee Trachter- gruppe uit Neukirch en Friedenald op in de Middelburgse binnenstad. MANNENKOOR - Het Walchers Mannenkoor geeft ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan op 2 mei een uitvoe ring in de Koorkerk met de mezzo-sopraan Jantine van Voorden. De avond begint om 19.30 uur. FANCY-FAIR - De Van Duijvenvoordeschool in Oost- Souburg houdt op vrijdag 1 mei van 18.30 tot 22.00 uur een grote fancy-fair met vele attracties, zoals Rad van Avon tuur, ballonwedstrijd, een demonstratie taikwando en een Russische muziekgroep. Ook wordt de uitslag van de grote loterij bekendgemaakt. MANDOLINES - Mandoline-orkest Con Amore geeft op 1 mei om 20.15 uur een uitvoering in de Schuttershof te Middelburg. De toegang is gratis. INTERNOS - Evangelisatiekoor Internos viert het 25-ja- rig bestaan met een jubileumzangavond in de Gasthuiskerk aan de Lange Delft in Middelburg. De avond begint om 19.30 uur. VOLKSDANSEN - Voor 12.50 kunt u een avond lang genieten van volksdansen uit vele landen. Volksdansgroep Vlissingen viert het 35-jarig bestaan en verzorgt een optre den met het Utrechtse ensemble „Garoon" in hotel Britan nia Watertoren. Aanvang 20.15 uur, bal na afloop. Voorver koop: 01184-19252 of 65124 ('s avonds). GEVONDEN - Bij de gemeentepolitie te Vlissingen zijn in de periode van 15 tot 23 april 1992, de volgende voorwer pen aangegeven: een bankbiljet, zakmes, strippenkaart, ka- belslot, een shagbaal, regenbroek, dameshorloge, portemon nee met buitenlands geld, 1 paar blauw/witte laarzen, een kinderringetje, imitatie armbandje, diverse sleutels en een weekendtas met inhoud. LEGERVOERTUIGEN - Geallieerde legervoertuigen zo als ook gebruikt bij de bevrijding van Walcheren, rollen om 9.30 uur door Meliskerke en zijn om 13.30 uur in Aagteker- ke. Voor de rondritten wordt uitleg gegeven. WELKOMDIENST - Zondag 3 mei wordt de maande lijkse welkomdienst gehouden in de Middelburgse Getuige- niskerk. De voorganger, de heer J. van Leerdam uit Vrou wenpolder zal spreken over: „Geloven, hoe doe je dat eigen lijk?". Het koor Escandi uit Westkapelle o.l.v. Mw. Lenie Stokman-de Graaf en het Welkombo leveren hun bijdrage in de vorm van zang en muziek. De dienst begint om 18.45 uur met een kwartier samenzang. FRAN^AISE - Woensdag 6 mei om 20.15 uur verzorgt mevrouw Florence Dauge een lezing in de Zeeuwse biblio theek, Kousteensedijk 7 te Middelburg. De titel van haar le zing luidt: „L'arche de la Défense: la voie royale". Tijdens haar lezing worden dia's vertoond. Vervolgens organiseert de Alliance Franfaise des Pays-Bas samen met de Stichting Literaire Activiteiten Zeeland op donderdag 7 mei om 20.00 uur in de aula van de Zeeuwse bibliotheek een bijeenkomst met de Franse schrijfster Jeanne Bourin. Mevrouw Bourin zal spreken over: „La condition féminine a l'époque des croisades". DIA'S - De heer Tuynman vertoont dinsdag 5 mei een diaserie over de bevrijding van Vlissingen. Om 14.00 uur in Bachten Poorte in Oost-Souburg. Toegang 2.50.

Scheldebode | 1992 | | pagina 9