Goesenaar Rinus Verboom ploegleider van Sauna Diana Schepen met zangers naar hoofdstad l LEDERMODE 2e PAASDAG GEOPEND ,V, LENTEPRIJZEN van 10.00 tot 17.00 uur Astma Fonds De wereld rond in 100 minuten Symfonie van (koor)zang en scheepshoorns en bellen van klasse èn kwaliteit Orgelconcerten Grote Kerk CARAPATIËNT VOELT Top Partituur Scheepshoorntest Record Alle aanbiedingen kompleet met apparatuur, zoals koelkast, gas-elektrokombinatie, spoelbak, afzuigkap, werkblad. MOOI DE GOEDKOOPSTE! Pierewaaien Voorjaars- en zomermode '92 leder-suède jassen rokken broeken jacks enz. voor hem en haar Verkoop ook aan particulieren Bosschendijk 205. Oudenbosch Tel. 01652-13308 Dagelijks geopend. Vrijdag koopavond. Giro 55055 Jazz-Dance Night Lepra is ónze zorg KORTING! SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 15 APRIL 1992 315 GOES - Rinus Verboom fun geert dit seizoen als ploegleider bij de Zundertse Wielclub Sauna Diana. De 38-jarige Goe- senaar heeft twintig amateurs onder zijn hoede waaronder de Zeeuwen Pierre Raas en Serge van Boven. De stadgenoot van Verboom Piet Mooyman is bij de Brabantse formatie aange steld als mecanicien. Rinus Ver boom heeft de taak overgeno men van Peter Gödde, die aan vankelijk zou optreden als ploegleider van Sauna Diana, maar vanwege een zware rug operatie die hij moet ondergaan niet meer beschikbaar is. Rinus Verboom, die tijdens zijn actieve wielerloopbaan als coureur vijftien overwinningen boekte bij de junioren en veer tien keer met de bloemen reed als amateur heeft daarna als ploegleider furore gemaakt. Eerst was hij vijf jaar in dienst bij de KNWU, vanaf 1984 tot en met 1988. Als coach van de na tionale damesselectie was Ver boom toen succesvol. Onder zijn leiding werd onder andere Mo nique Knol Olympisch kam pioene, werden vijftien etappe zeges behaald in de Tour de France en zilver en brons ver overd op het WK in Villach. In 1990 trok Verboom naar Amerika. Kreeg daar een full time job en moest het dames- wielrennen in de Verenigde Staten gaan opkrikken. Dat lukte aardig. Op het WK in Ja pan sleepten de Amerikaanse vrouwen twee zilveren plakken in de wacht, eentje tijdens de individuele wegwedstrijd en de andere in de ploegentijdrit. Verboom heeft mopie herinne ringen aan Amerika, waar hij vier maanden vertoefde en de overige drie maanden van het seizoen met zijn pupillen rond trok in Europa en Japan. „Maar na één jaar bleek het geld op te zijn in Amerika", ventileert Verboom, "dus kon ik mijn bie zen pakken. Eigenlijk wel jam mer want het ging daar de goede kant op met het vrou- wen-wielrennen" Vorig jaar deed Verboom als ploegleider wat free-lance werk voor de TVM-ploeg van Cees Priem, die een stel Russische amateurs naar Nederland haal de. Verboom: „Ik ben met die ploeg onder andere naar de Milk Race geweest in Engeland en we hebben ook de Ronde van Zweden gedaan. Maar na de jongste ontwikkelingen op het politieke vlak in de Oostblok landen is die Russische ama- teurploeg inmiddels van de baan". Verboom kan zijn lusten als ploegleider dus nu gaan botvie ren bij Sauna Diana. „Zo doende blijf ik toch direct bij het wielrennen betrokken", zegt hij ambitieus. „Het betekent in feite een nieuwe uitdaging voor mij. Kijk, ik heb zes jaar aan de top gewerkt als ploegleider, met voldoening dat mag ik gerust stellen, maar nu bij Sauna Diana moet ik gaan trachten een ploeg uit de middenmoot naar e top te brengen. Ook dat kan interessant worden en ik ga er hard aan werken om daaraan ook gestalte te geven". Sauna Diana rijdt dit jaar in de KNWU promotiecompetitie. Staat ook als eerste reserve ge noteerd voor deelname aan Olympia's Ronde door Neder land en zal samen met renners van de nationale selectie ook verschijnen in de Vredeskoers. „Er staan dan ook heel wat be langrijke wedstrijden voor ons op het programma", merkt Ver boom op. In Zeeland komen we aan de bak in de Wim Hendriks Trofee en in de Omloop door Midden-Zeeland Verboom kan beschikken over een enthousiaste groep waarvan naast de reeds ge noemde Z euwen onder anderen deel uitmaken Ruud Zijlmans .(dit seizoen reeds winnaar in Woensdrecht), Ludo Keijzers, Patrick Wouters en Dré en Pierre de Bruin. Verboom, ook gepolst om voorzitter te worden van de ZRTC Theo Middelkamp („maar daar voel ik me nog te jong voor") ziet het dan ook wel zitten bij de amateurformatie van Sauna Diana. Bij die club behoren ook de Zeeuwse junio ren Andor van der Ploeg, Rei- nier van der Does, en Glen van Gessel. „Ook dat zijn jongens met behoorlijke kwaliteiten", aldus Verboom. Die enkele we ken geleden ook gepolst is om voorzitter te worden van de ZRTC Theo Middelkamp. Rinus Verboom „Maar daar voel ik me nog te jong voor", laat hij weten. Ik heb voorlopig trouwens de han den vol aan Sauna Diana. Daar wil ik het als ploegleider op nieuw gaan maken". GOEREE-OVERFLAKKEE/ZEELAND- Zangers en eigenaren van schepen van de Zuid Hollandse en Zeeuwse eilanden gaan op zaterdag 30 mei in Am sterdam meedoen aan een groots opgezet buitencon cert.Uit honderden scheepshoorns en uit duizenden kelen van koren en publiek moet die dag de zoge naamde Symfonie Armada klinken. Het is dan tevens de "Nationale Binnenvaartdag Pierewaaien". Vanuit Stellendam vertrek ken in ieder geval op 26 mei de maritieme sleepboten Saartje anno 1921 de Van Speijk uit 1917 en de Scaldis uit 1954. Er kunnen in totaal zo'n dertig passagiers mee met deze boten. Wie daar belangstelling voor heeft kan zich aanmelden bij Hans Grinwis in Goedereede. Hij is eigenaar van De Saartje. Grinwis werd gevraagd mee te doen aan de symfonie omdat hij vorig jaar zomer goed mee werkte aan het Tros-spel Te land ter zee en in de lucht in Kortgene. De Saartje lag daar toen bij te pronken. Maar er kunnen nog meer sleepboten of binnenvaartschepen mee. Met aan boord koren of andere be langstellenden uit de eigen streek. Initiatiefnemer is Ernst Son- neveldt uit Amsterdam. Hij schreef de symfonie Armada, richtte een gelijknamige stich ting op en moet er mét zo'n ze ventig andere vrijwilligers voor gaan zorgen dat alles straks goed verloopt en klinkt. Alle schippers krijgen een eigen par tituur waarin precies staat aan gegeven wanneer en hoelang de hoorn of bel moet klinken. Het evenement is in de Houthaven van Amsterdam. Er komen daar twee grote digitale klokken te hangen om ervoor te zorgen dat alles op tijd kan verlopen. Er wordt onderscheid ge maakt tussen soloschepen" en overige vaartuigen. In totaal zijn het er zo'n 250. De schepen die uit Stellendam vertrekken doen solo mee. Solo spelen er ongeveer veertig. Zij moeten de melodielijnen van de symfonie aangeven. Ze worden vooraf op toonhoogte geselecteerd en in gedeeld. Bij de anderen hoeft dat niet. Deze krijgen een ritmi sche functie. Kort geleden was Ernst Son- neveldt in Ouddorp om de scheepshoorn van De Saartje te horen klinken. We moeten de toonhoogte excact weten", licht hij toe. Er is ook een partituur voor de massa De naar schat ting 30.000 mensen op de pier. Daarbij gaat het om klanken als Sleepboten Saartje anno 1921 (links) en Van Speyck (1917) doen mee als soloschip. oeh, ieh en brr. Het wordt een soort filmische muziek. Ieder een kan meedoen." Sonneveldt heeft het idee van een symfonie met toeters en bellen al drie jaar. Hij kwam erop toen hij drie scheepstoeters vlak na elk aar hoorde blazen. Dat er hoogstwaarschijnlijk een record gevestigd wordt om dat er nog nooit zo'n grote sym fonie opgevoerd is in deze com binatie vindt de componist niet belangrijk. De vermelding in het Guinness book of records zal echter voor wie eraan mee doet toch een aardig gegeven zijn. Iedere schipper die mee doet krijgt als aandenken een casettebandje met de opname van Symfonie Armada in de Houthaven. Ook de dirigenten van koren die meedoen krijgen dat. Mede dankzij sponsoring is het ook mogelijk om op de sche pen twee consumpties aan te bieden. Liggeld wordt niet be rekend. Schippers die op 30 mei plaats willen kiezen in de Hout haven kunnen zich tot 22 april aanmelden bij de Stichting 020- 6828281. Koren kunnen zich tot 4 mei melden op hetzelfde num mer. Wie met de Saartje of de twee andere genoemde schepen anno 1992. Kleur wit glansstruktuur. Ook in cassette uitv. Afm.: 260x240 cm. Wandk. 71 cm hoog. Kompleet met app., werkblad met waterkering, spoel bak, mengkraan, krans- en lichtlijsten TL-verlichting. in diverse kleuren w.o. wit, grijs, ahorn, graphit enz. Afm. 175x280 cm. wandkasten 89 cm hoog. Kompleet met apparatuur, zoals vaatwasser, magnetron-plus, 160 Itr. koelkast zonder vries vak, afzuigkap. Werkblad met waterkering, spoelbak, mengkraan, lichtlijsten en TL-verlichting. Eiken land huisstijl keuken. De populaire eiken landhuisstijl keuken voor een ongelooflijk lage prijs. Afm. 270 cm. Met o.a. geïntegr. 160 Itr. koelkast, gaskookplaat, afzuigkap, spoelbak, werkblad. Kunststof keuken softline wit. Lengte 320 cm. wandkasten 89 cm hoog met o.a. koelkast-gaskookplaat- afzuigschouw. Werkblad met water kering. Ronde spoelbak meng kraan, lichtlijst en TL-lamp. Geheel kompleet. Kunststof keuken met kader profiel. In div. uit.: wit-wit, messing-wit chroom. Afm. 300 cm. Kompl. met app., werkblad met waterkering, spoelbak, mengkraan, krans- en lichtlijsten TL-verlichting. Gegarandeerd dat u altijd slaagt, want welke keuken u ook kiest... de prijs ligt verge lijkbaar lager dan waar ook... Installeren door ons? U kunt op ons ervaren installatieteam bouwem U wilt zelf installeren? Wij geven u duidelijke installatie- tekeningen OPENINGSTIJDEN Maandag van 13.00 - 18.00 uur. Zaterdag van 9.00-17.00 uur. Dinsdag t/m vrijdag 9.00-18.00 uur. Vrijdagavond Koopavond tot 21.00 uur. (Goede Vrijdag géén Koopavond). Maandag (2e Paasdag) 10.00-17.00 uur^ NUMANSDORP - INDUSTRIESTRAAT 2a - TEL. 01865 - 3244 ROTTERDAM - STADIONWEG 37a - TEL. 010 - 479 69 11 mee wil varen naar Amsterdam kan contact opnemen met Hans Grinwis tel.01878-2187. Ook schippers die vanuit Stellendam met deze schepen op wilen va ren kunnen bellen.Passagiers moeten wel zelf voor vervoer te rug zorgen of voor een plaats om te overnachten want slaap plaatsen zijn er niet voldoen de) aan boord. De aankomst is al op 26 mei in de avonduren. Wie op de dag van de symfonie zelf - 30 mei- naar Amsterdam komt is overigens ook welkom om een kijkje te nemen aan boord. De symfonie Armada is te be luisteren van twee tot drie uur. Buiten dit is er nog meer te be leven in de Houthaven van Am sterdam. Het land lucht en wa terevenement Pierewaaien is deze dag van elf tot vijf uur. Er zijn dan authentieke sleepboten te bezichtigen en men kan ken nismaken met de Nederlandse Binnenvaartvloot. Verder een maritieme markt. Een keur van op de scheepvaart gerichte be drijven toont hier produkten. Kunstnijverheid ontbreekt ook niet. Touwknopen, pottenbak ken, glasgraveren enz. Piere waaien is lekker uitgaan en daar hoort ook variété bij. Het kunstenmakerstheater van Jan Rauh slaat zijn tenten op de pier op. Jongleerwerk, een loop orkest, films en video's over de Binnenvaart het is allemaal te zien deze dag. Maar de stunt van het jaar is natuurlijk de Symfonie Arma da, tussen twee en drie uur. Deze wordt afgesloten met een, spectaculiare luchtshow boven de vloot. Tijdens het laatste deel van de symfonie voert een vliegtuig een ballet in de lucht uit. De choreografie is een geza- melijke compositie van de com ponist en de piloot. Een geweldig spectakel waar iedereen uit de streek aan mee kan doen. Dat kan een prachtige presentatie worden van schepen met koren aldus een enthousiaste kapitein Grin wis. Aan de provinciale weg Oudenbosch-Hoeven Stel u eens de nachtmerrie voor: een kussen stevig op uw gezicht gedrukt. U krijgt het benauwd, u snakt naar lucht. Met het angstzweet op uw gezicht schrikt u wakker... Carapatiënten moeten met dit gevoel leren leven, elke dag. Voor de 1.5 miljoen Carapatiënten is genezing nog niet mogelijk. Patiën ten met astma, chronische bronchitis en longemfy seem een leefbaarder leven geven is wel mogelijk. Maar, dat kan alleen met veel geld. Voor patiëntenhulp, research en voorlichting. Vergeet tussen 10 en 16 mei de collectanten dus niet. Of maak uw bijdrage over op onze giro- of bankrekening. IAAT CARAPATIËNTEN NIET STIKKEN bank 70.70.70.120 GOES - De serie orgelcon certen op het Marcussen-orgel van de Grote of Maria Magdale- nakerk te Goes gaat ook dit jaar traditiegetrouw van start op maandagavond 2e Paasdag. De vermaarde organist Char les de Wolff zal dit openings concert voor zijn rekening ne men. De Wolff opent met de feestelijke vierde sonate van Felix Mendelssohn-Bartholdy. Na enkele korte koraalvoorspe len van Max Reger vervolgt de concertgever zijn bespeling met een uitvoering van de in drukwekkende Sonate over Psalm 94 van de laat-romanti- sche en zeer jong gestorven Liszt-leerling Julius Reubke. In het programmablad zal een uit gebreide toelichting over deze belangrijke compositie worden opgenomen. Charles de Wolff heeft de ge woonte zijn concerten met wer ken van Joh. Seb. Bach te be sluiten. Uit diens euvre koos hij de drie bewerkingen over het Charles de Wolff. paaslied 'Christ ist erstanden' en tot slot de altijd weer impo sante Passacaglia en fuga. Het concert begint om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 7,50; JJP en Pas 65 5,-; kinderen/ 2,50. GOES - Op woensdagavond 22 april organiseert het Cen trum voor Ontwikkelingssa menwerking Zeeland in samen werking met het „Samenwer kingsverband Middelburg Derde Wereld" in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek, Kous- teensedijk 7 in Middelburg de diapresentatie „De Wereld rond in 100 minuten". De avond be gint om 20.00 uur en de toegang is gratis. De deelnemers aan het plat form zullen zich deze avond audio-visueel presenteren. Ook de andere groepen die zich in Zeeland bezighouden met ont wikkelingssamenwerking zullen acte de presence geven. De reis voert ons via onder de de Kaap Verdische Eilanden, Zuidelijk Afrika, India, Indonesië, de Fi lippijnen en Costa Rica weer naar Middelburg. U wilt meer weten over ontwikkelingssa menwerking, de projecten van groepen, informatie over orga nisaties? Dan mag u deze avond niet missen. In het „Samenwerkingsver band Middelburg - Derde We reld" nemen het Provinciaal In formatiepunt Vluchtelingen, Terre des Hommes Walcheren, Werkgroep Zuidelijk Afrika Zeeland, Novibgroep Middel burg, Vereniging Wereldkinde ren, Werkgroep Amnesty Inter national Middelburg en Asiel zoekerscentrum de Eendracht Middelburg deel. Het platform wordt begeleid door COS-Zee- land. Voor meer informatie over deze avond en de activiteiten van het platform kunt u contact opnemen met COS-Zeeland (Peter van Vooren), telefoon 01180-84291. De saxofonist van The Hip joint. GOES - Op zondag 19 april is er in Podium 't Beest een Jazz- Dance Night met de vijfmans formatie The Hipjoints. Deze band is een vervolg op The Nighttrains. Drie ex-leden van laatstgenoemde band spelen ook in THe Hipjoints. The Nighttrains vormden sa men met The James Tavlor Quartet en The Brand New Heavies de spil van de Engelse Acid Jazz-scene jaren geleden. Onder invloed van het dansge- beuren is hun muziek veel fun kier geworden en hun unieke stijl van dance-georiënteerde grooves met sterke improvisatie wordt hier en daar aangevuld met flarden zang en rap. De band zal dan ook zeker, samen met de d.j.'s die na afloop de avond voort zullen zetten, ga rant staan voor een swingende club-night. Ook op zondag avond. Aanvang 22.00 uur, entree f 10.-/CJP 8.-. NEDERLANDSE STICHTING VOOR LEPRABESTRIJDING Wibautstraat 135 1097 DN AMSTERDAM tel. 020-6938973 \p IETS NIEUWS VOOR UW RAAM? GRIJP NU UW KANS i LAMELLE N| KORTING! KORTING! GRATIS METEN GRATIS INSTALLEREN! Bei nu voor een vrijblijvende prijsopgave en een persoonlijk advies (7 »gi< „i «uk. i» 1.10 tal 71 01 Mr): - fllhSnif Mjl 6 kwaliteit in 011 80"356 1 4 MlUailf raamdecoraties. bgg owxm gulden reeft u hef gezichtsvermogen van een leprapatiënt. Giro 50500 ÏN!5

Scheldebode | 1992 | | pagina 15