PAASEIERENTENTOONSTELLING IN VEERE Grote paas-occasionshow Rolstoelbasketbaltoernooi De Wereldreizigers (26) TRUCKSHOW EN COUNTRY FESTIVAL MAANDAG 20 APRIL ALABAMA RAIN BEN STENEKER zeelandhallen Computerspelletjes te huur Vakantie en je niet vervelen Paaszang- avond SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 15 APRIL 1992 Valkparkieteitjes Hoefdieren 313 Het rolstoelbasketbal is ook voor valide spelers een flitsende tak Van sport. - foto: cor schuilwerve MIDDELBURG - Tien bas- ketbalploegen doen op zaterdag 18 april mee aan het Simons- vriendenkringtoernooi. Vijf ploegen bestaan uit invalide basketballers, de vijf andere ploegen zijn valide spelers, die voor de gelegenheid ook in een rolstoel plaats nemen. De wed strijden vinden plaats in de Sporthal aan de Nassaulaan. Vorig jaar werd voor het eerst een dergelijk toernooi ge houden, zij het op wat kleinere schaal. Twee ploegen van de basketbal club Vlissingen speel den toen tegen twee rolstoel- ploegen, aangesloten bij De Vriendenkring. De Vrienden kring is een in 1976 opgerichte sportvereniging, waarbij de na druk ligt op de recreatieve sport voor gehandicapten. Iedere donderdagavond kunnen de le den van de vereniging terecht in revalidatiecentrum Zonneveld, waar behalve rolstoelbasketbal ook de zwemsport wordt beoe fend. De regels van rolstoelbasket bal vertonen grote overeen komst met die van het valide basketbal. Een belangrijk ver schil is dat de rolstoel een ge heel vormt met de speler. Zich verheffen in de rolstoel om een doelworp te blokkeren bijvoor beeld, wordt bestraft met een technische fout. De valide ploegen die mee doen met het toernooi zijn Dy namo uit Middelburg, Bc Vlis singen, Mevo uit Zierikzee, Scheldesport uit Temeuzen en de Volharding uit Goes. De deelnemende invalide ploegen zijn De vriendenkring en R.B.V.M. uit Middelburg, D'An- tilopen uit Temeuzen, De Snelle Wieltjes uit Zierikzee en de Hurricanes uit Spijkenisse. Wethouder J.A.R.M. Douwes opent het toernooi om 10.00 uur. De prijsuitreiking, met als hoofdprijs de beker beschik baar gesteld door hoofdsponsor Simons, vindt plaats om 16.35 uur. Toeschouwers zijn van harte welkom. Frits en Anja zijn nu een half jaar onderweg. Zij be vinden zich nu in Cairns in Australië, waar zijn een bezoek brengen aan The Flying Doctors en een duikcursus volgen. „The Flying Doctors be staan niet alleen in de te levisieserie. Hier in Australië is het harde wer kelijkheid dat mensen er gens in een verlaten ach terland verpleegd moeten worden. In Nederland is het heel gewoon dat iemand in no-time in het ziekenhuis is, hier wonen de mensen echt honderden kilometers verwijderd van een ziekenhuis. Dan is zo'n vliegend artsenteam reuze practisch. En dan de duikcursus. We hebben er lang naar uitgekeken en nu is het zover. Het is een officiële duikcursus voor het zoge naamde PADI-open water certificaat dat overal ter wereld wordt erkend. De medische keuring door staan we met vlag en wim pel, we zijn uitermate ge zond en dat is ook wel een leuk om te weten. Na het theoretische gedeelte gaan we de zee op met de 'Stella Maris'. Tijdens de eerste vier duiken leren we de bijzondere verrichtingen zoals maskerklaren en maatademen. Als we alles onder de knie hebben krij gen we het diploma en mogen we zonder begelei ding gaan duiken, toch wel spannend. We duiken naar een diepte van zes tot tien meter, omdat het daar het mooiste is. We zien pa- pegaaivissen, zeeschild padden, prachtige koralen en nog veel meer. De tweede keer duiken we 's nachts. Dan zijn het weer heel andere vissen die het rif bevolken en het koraal heeft ook een andere kleur in het licht van onze lam pen. Plotseling staan we oog in oog met twee haaien van twee meter lang. Het is even schrik ken als je ineens tussen de imponerende beesten zwemt. Bang hoeven we voor deze dieren niet te zijn, wij zijn veel te groot voor ze. Veel te vlug naar ons zin komt er een eind aan de duikcursus. We zullen de onderwater sfeer echt mis sen". (ADVERTENTIE) (TWEEDE PAASDAG) KRO COUNTRY TROFEE WINNAAR EN DIVERSE OPTREDENS VAN Wide Wing Vrachtcombinatie met grootbeeld Truckersfilms Demonstratieritten nieuwe vrachtwagens door chauffeurs Bekerwedstrijden voor 12 categorieën trucks Modelbouw-, oldtimer- en showtrucks Stands met countrykleding, -muziek en -accessoires 4 WD-Behendigheidswedstrijden en airbrushdemonstraties op het buitenterrein Cowboy, Indianen en trappergroep „The Wild Bunch" met onder meer schiet-, zweep- en lassodemonstraties. Western orkest „Sweet Okay" „Scaldis Western Square Dance" groep Speciale kermisattracties voor kinderen en volwassenen Oude stoommachines, tractoren, brandweerwagens, legertrucks en racetrucks Aanvang: 9-00 tot 20.00 uur of later Toegang: volwassenen 10.-, kinderen tot 6 jaar gratis en kinderen van 6 tot 12 jaar 3.50 ar Info: Zeelandhallen 01100-21020 VLISSINGEN - Op tweede paasdag, 20 april geven de sa menwerkende Walcherse mer- kendealers, verenigd onder de naam ADC Walcheren (Auto Dealer Council Walcheren) een grote occasionshow op het MI- RO-terrein. De leden, allen dealers van een automerk, bieden onder speciale condities ongeveer 400 gebruikte auto's aan. Vanaf 7.500,— wordt er BOVAG-ga- rantie en een Nationale Auto Pas verstrekt. Een mogelijke fi nanciering en taxatie van de huidige auto is ter plaatse di rect te regelen. Doordat alle sa menwerkende merkendealers bijna hun totale voorraad ge bruikte auto's aanbieden, is het voor iemand die op zoek is naar een gebruikte auto dè gelegen heid om een verantwoorde keuze te maken. Het vergelijk is immers direct aanwezig. Als extraatje kunnen de be zoekers aan de occasionshow gratis hun auto laten wassen bij de IMO-wasstraat op het Miro- terrein. Voor de kinderen is er een groot springkussen in de vorm van een enorme giraffe, en zijn er diverse tentjes met eten en drinken. De activiteiten star ten om 10.00 uur 's morgens en eindigen omstreeks 18.00 uur 's middags. VLISSINGEN - De meeste ouders, waarvan de kinderen computerspelletjes spelen ken nen het probleem wel. „Papa mag ik zo'n spelletje want Jantje heeft het ook". Pa of moe naar de winkel, telt het nodige geld neer en het kind kan zijn Nintendo spelletje spelen. Precies een maand lang en dan ligt het in een hoek en zoon of dochterlief heeft alweer een nieuw spelletje op het oog. Wat dat betreft moet zeker voor de ouders de Game-o-theek aan de Hogeweg 88 in Vlissingen een uitkomst zijn. Een 'winkel' vol met video-spelletjes en allemaal te huur voor prijzen die de por temonnee tenminste niet doen krimpen. Eigenaars en compagnons van de Game-o-theek zijn René Nieuwenhuize en Richard Boots, die alles van hun compu- terspelletjesspelende kinderen afweten. „Kinderen willen ge woon het nieuwste van het nieuwste hebben", zegt René, die zelf ook graag nog eens ach ter de joy-stick mag zitten. „Zover wij weten is er in de hele regio niet zo'n game-o- theek en we kwamen op het idee om iets dergelijks op te zetten omdat we echt anders konstant spelletjes voor de kin deren konden kopen. En dat wordt op den duur toch een kostbare grap". De spelletjes die de Game-o-theek heeft zijn geschikt voor Nintendo, 8-bit, Game-boy en verder alle andere gangbare spelapparatuur, met uitzondering van natuurlijk de PC's. Voorlopig is de zaak alleen op de maandag-, woensdag-, vrijdag- en zaterdagmiddag ge opend van 12 tot 19 uur. Beide compagnons hebben nog een vaste baan en doen dit voorna melijk om te kijken hoe het zich allemaal ontwikkelt. Voor de spelfanaten is er in ieder geval goed nieuws: binnenkort liggen de splinternieuwe programma's Turtle-3 en 'Night Shade' op de planken. S k" h Bij de Game-o-theek kun je voor een zacht prijsje computerspel letjes huren./ - foto: harry de lange. - foto keukenhof April doet wat hij wil Het fraaie voorjaarsweer heeft ervoor gezorgd dat de bollenvel den momenteel op hun mooist zijn. De tulpen bekennen kleur en ook de hyacinten staan volop in bloei. De opening van de Floriade in Zoetermeer - de wereldtuinbouw tentoonstelling die eens in de tien jaar wordt gehouden - was voor het Nederlands Bureau voor Toerisme aanleiding om 1992 uit te roepen tot bloemenjaar. Het NBT heeft een Nederland Bloemenland-brochure uitgegeven waarin tientallen tips voor uitstapjes naar de bollen, veilingen, bloemenmarkten, publiekstuinen en musea. Ook een evenementen kalender is er in opgenomen. De folder kost één gulden en is ver krijgbaar bij de VVV-kantoren. Aan de Floriade in Zoetermeer is bijna zeven jaar gewerkt. Op deze „Greatest flowershow on earth" zijn planten en bloemen uit meer dan twintig landen te zien. De Keukenhof in Lisse verwacht dit jaar een groot aantal bezoe kers, met name ook uit het oostelijk deel van Europa. Vorig jaar bezochten bijna negenhonderdduizend bezoekers Europa's grootste lentetuin. Keukenhof 1992 heeft weer een geheel nieuwe land schappelijke lay out waarin meer dan zes miljoen bollen zijn uitge zet. Verder is er een aantal thematuinen en zijn er negen binnen- tentoonstellingen. Momenteel wordt er op de Keukenhof een grote rozenshow gehouden. Maar niet alleen de bollen staan in bloei. Ook de fruitbomen op Zuid-Beveland, in Limburg en de Betuwe tonen tussen half april en half mei hun bloesempracht. Hoewel het moeilijk te voorspellen is kan, er bij normale weersomstandigheden uitgegaan worden van de volgende bloeiperiodes: pruimen - begin tot medio april; peren - eind april tot medio mei; appels - begin mei tot derde week van mei. Een en ander is wel afhankelijk van de weersomstandigheden. De Provinciale VW Zeeland heeft een nieuwe bloesemroute door Zuid-Beveland samengesteld. De route heeft een lengte van zo'n honderd kilometer. De routebeschrijving wordt afgewisseld met interessante toeristische informatie en wetenswaardigheden. De bloesemroute is verkrijgbaar bij de lokale WV's in Zeeland. Nederland Bloemenland, ook met de komende paasdagen. Maar voor degenen die niet meteen de auto of de fiets willen pakken om lange tochten te gaan maken valt er ook dicht bij huis volop te ge nieten. Kijk maar een in de parken en tuinen om je heen. Het is volop Lente! Kunstwerkjes op een eierschaal VEERE - „Een klein, maar gezellig evenement" noemen de organisatoren de eerste paaseierenten- toonstelling aan de Markt 15. De tentoonstelling is geopend op zaterdag 18, maandag 20 en dinsdag 21 april. Een aantal, voornamelijk Zeeuwse kunstenaars decoreerden bijna tweehonderd eieren, die vrijwel alle te koop zijn. Het idee is van de Veerse bloembinder Wouter Wil- lemsen. Hij wilde met Pasen wel eens iets extra's doen. Zijn plaatsgenoot Jan Mosmans, eigenaar van atelier De Schapekop, was wel voor het plan te por ren. Het decoreren van eieren wordt in veel Europese landen al lang beoefend. Vooral in lan den als Polen en Hongarije is het versieren van eieren een ware volkskunst. Maar ook in Zeeland blijken verschillende kunstenaars zich met deze vorm van kunst bezig te houden. In een sfeervolle om geving staan de eieren opge steld tot na de paasdagen. De eieren zijn wel te koop, maar kunnen pas na sluiting van de tentoonstelling opgehaal wor den. Voor mensen die van ver komen, bestaat de mogelijkheid om ze te laten opsturen. De variatie in het decoreren van eieren is groot. Kitty Stange uit Middelburg beschil dert haar eieren met bloemen kinderen in kleuren die het met Pasen goed doen, zoals lente groen en geel. Zij gebruikt meestal ganzeeieren. Erwin Kloosterman beschildert ook kippeeieren en eitjes van kriel kippen. Na het verven beschil dert hij zijn eivormige kunst werkjes met bootlak. Hij snijdt ook patroontjes in de eier schaal. Bijzonder zijn ook de eieren die mevrouw Van Leeuwen uit Zierikzee maakt. Zij versiert hele of halve eieren met fili- grainpapier en lapjes stof. Me vrouw De Bart uit Kruiningen gebruikt voor het decoreren van eieren droog- en zijdebloemen. Mevrouw Donner uit Domburg zoekt haar inspiratie in de na tuur, wat resulteerde in eieren die prachtig beschilderd zijn met vlinders en bloemen. Valkparkieteitjes, duiveeitjes en kalkoeneieren vormen de on dergrond voor het knipwerk in zwart, paars en lila van me vrouw Louwerse. In contrast met het mini-eitje van de valk parkiet staat wel het struisvo gelei van mevrouw Corbijn uit Hoogerheide. Dit ei is echter niet te koop. Uit Polen komt een collectie ge-etste eieren. Omdat met het etsen nogal wat druk op de tere eierschaal uitgeoefend wordt, Bijna tweehonderd kunstwerkjes in de vorm van een ei staan rond de paasdagen tentoongesteld in Veere. - foto: andrien smeels zijn deze eieren voor het bewer ken met was gevuld, om ze wat meer stevigheid te geven. De halfedelstenen eieren van de, ook aan de Markt gevestig de, mineralenwinkel De Aqua marijn, zijn van nature al wat steviger en zeer gevarieerd van kleur. De kwetsbaarheid van de eie ren is voor de organisatoren een bron van zorg. Voor de veilig heid zijn de eieren opgesteld in gesloten vitrinekasten of achter een scherm van, hoe kan het an ders, kippegaas. Wonder boven wonder richtte de aardbeving in de vroege ochtend van afgelo pen maandag geen schade aan. Kitty Stange en Erwin Kloos terman demonstreren het eieren beschilderen respecievelijk op zaterdagmiddag en dinsdag. Op MIDDELBURGOOSTKA- PELLE - Vakantie, welke scho lier kijkt daar niet naar uit. En welke ouder wordt na een paar dagen niet geconfronteerd met de woorden: "Ik verveel me zo!" Goed nieuws dan ook voor ouder en kind, want in de ko mende paasvakantie zijn er volop leuke dingen te doen. In het Schuttershoftheater aan de Schutterstraat 1 in Mid delburg is iedere middag een leuke jeugdfilm te zien. Van za terdag 18 april tot en met dins dag 21 april draait de film Pi- nokkio. In deze film wordt Ne derlands gesproken, ook ge- schikt dus voor kleuters. De oudere jeugd komt ook aan bod. Van 22 tot en met 26 april draait de film 'Sally's Biz- niz, een Deense film uit 1989 over een 14-jarig meisje dat haar eigen weg zoekt in een veranderende samenleving. Vrijdag en zaterdag vindt de vertoning plaats van Hart- sprong, een film van de Franse regisseur Jacques Fansten, die op tal van filmfestivals is be- kroong. Het verhöal gaat over Martin, een jongen/die het over lijden van zijn moeder wil ver zwijgen, omdat hij bang is dat hij anders naar het weeshuis moet. Zijn klasgenootjes helpen hem bij het zoeken naar een op lossing. Tenslotte draait op zaterdag 25 april de film Manuel, een Canadese produktie over de vriendschap tussen een Portu gees jongetje in Montreal en de oudere immigrant Alvarez, die hem helpt op te groeien in de grote stad. Alle voorstellingen beginnen om 14.00 uur. Behalve de films zijn er nog de volgende activiteiten: op zondag eieren zoek, op maan dag een vertelmiddag en op dinsdag een toneelvoorstellin gen. Deze extra activiteiten zijn voor aanvang van de films. Het Zeeuws Biologisch Mu seum aan de Duinvlietweg in Oostkapelle grijpt de paasva kantie aan om jeugdmuseumda- gen te houden. Het thema is 'Op je tenen lopen'. Het gaat over hoefdieren, die letterlijk op hun tenen lopen. Dat sluit ook aan de de tentoonstelling 'Ons ree wild', die op het ogenblik in het museum te zien is. De kinder boerderij Hof Domburg zorgt ervoor dat er schapen en geiten met hun lammetjes bij het mu seum zijn. Op dinsdag 21 en donderdag 23 april kunnen kin deren van 6 tot 13 jaar alles over deze dieren aan de weet komen. Er kunnen maximaal 150 kinderen meedoen aan deze da gen, dus het is raadzaam je van te voren aan te melden, want VOL is VOL. Aanmelden kan telefonisch (01188-2620) of aan de balie. Het kost vijf gulden. 2e paasdag kunnen kinderen zelf aan de slag tussen 10 en 17.00 uur. Op zaterdag en maandag zorgen muzikanten voor een muzikale omlijsting. En Wouter Willemsen laat zien dat het maken van voorjaars boeketten ook een kunst is. -* KRUININGEN - In de Ne derlands Hervormde Kerk van Kruiningen wordt maandag 20 april en zang- en orgelavond gehouden die in het teken staat van Pasen. Aanvang 19.30 uur. De avond is georganiseerd door de stichting 'Woord en Daad'. Tijdens de samenzang wordt er gecollecteerd voor het 'Burkino Faso-project' een hulpprogramma van het comité Noord- en Zuid- Beveland.

Scheldebode | 1992 | | pagina 13