Uniek concert Voorwaarts Johan Willem Friso Kapel concerteert in De Stenge Dynamo-atleten voerden actie voor de indianen Projectmatig werken De Wereldreizigers(21) The Square Cats spelen rock in Podium Walk In Klussenwerkplaats in Woltershuis KNVB-Zeeland speelt 4 tegen 4-toernooien Jeugdspelregelwedstrijd HET ZEEUWS ORKEST TIMMERT MEER AAN DE WEG EN SLAAT VLEUGELS UIT Programma Uitvoeringen Expositie in het Lunchcafe SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 11 MAART 1992 film! VLISSINGEN - In het Al- hamhra Theater in Vlissingen draaien van 13 tot en met 19 maart de volgende films: Alhambra 1: JFK elke dag vanaf 20.00 uur en op zondag ook vanaf 14.00 uur. Babar het Olifantje, zaterdag en woensdag vanaf 14.00 uur. Alhambra 2: Prince of Tides vrijdag, zaterdag en zondag vanaf 19.00 en 21.30 uur en op zaterdag ook vanaf 14.00 uur en maandag, dinsdag, woensdag en donderdag van 20.00 uur en op woensdag ook vanaf 14.00 uur. Babar het Olifantje is op zon dag te zien vanaf 14.00 uur. Alhambra 3: De Johnsons, vrijdag, zaterdag en zondag vanaf 19.00 en 21.30 uur en maandag tot en met donderdag vanaf 20.00 uur. Alhambra 4: Hot Shots, van vrijdag tot en met zondag vanaf 14.00 en 19.00 uur en woendag vanaf 14.00 uur, Kiss Before Dying, vrijdag, zaterdag en zondag vanaf 21.30 uur en van maandag tot en met donderdag vanaf 20.00 uur. Het programma van het lente concert bevat louter 'klassie kers'. Begonnen wordt met de symfonie nr. 16, een van de eer ste composities die Haydn schreef voor de vorst van Ester- hazy, bij wie hij in dienst was. Daarna volgt het vierde piano concerto van Ludwig van Beet hoven, een werk met een poëti sche sfeer en romantische be wogenheid en met een verfijnde en geestige pianistiek. Het con cert wordt besloten met de tweede symfonie van J. Brahms, de symfonicus die als de scha kel tussen de klassieke en ro mantische stijlperiode wordt gezien. Het is de vriendelijkste van de vier symfoniën die Brahms maakte, een soort reac tie van een musicus die temid- Eliane Rodrigues vertolkt het vierde pianoconcerto van L. van Beethoven. den van de natuur zijn parti tuur schreef. Het Zeeuws Orkest wordt ge dirigeerd door de chefdirigent van het Nederlands balletor kest: Roelof van Driesten. Hij begon zijn muziekcarrière als violist en hij studeerde later pas directie. Nu is hij een veel ge vraagd dirigent en hij stond bijna voor alle Nederlandse symfonie orkesten. De solopartij in het vierde pianoconcerto van L. van Beet hoven wordt gespeeld door Eliane Rodrigues. Zij is geboren in Brazilië en gaf op vijfjarige leeftijd haar eerste pianorecital. Zij won vele prijzen en kwam op 19jarige leeftijd naar België VLISSINGEN - Scheidsrech tervereniging COVS houdt op zaterdag 14 maart in Hotel Bri tannia in Vlissingen de finale van de Jeugdspelregelwedstrijd district Zuid I. Vanaf 13.00 uur strijden zes teams van vier spelers om de wiselbeker. De teams spelen al len een schriftelijke en twee mondelinge kwisrondes. De be ker wordt uitgereikt door de heer J. Verker, ere-voorzitter van Scheidsrechtersvereniging Walcheren. om te studeren bij pianopeda goog De Tiège in Antwerpen. Zij werd laureate van de presti gieuze Elisabethwedstrijd en kreeg toen een hoge waardering voor haar vertolking van Beet hoven's vierde pianoconcert. Zij wordt vooral geroemd voor haar eenvoud, gevoel, techniek en grote spontaniteit. Een pia niste met pit die gewoon graag musiceert en daarnaast ook ac tief is als componiste en maak ster van een pianomethode voor kinderen. Zeeuws orkest is dus vier maal te beluisteren in Zeeland: dinsdag 17 maart in de Grote Kerk in Goes, donderdag 19 MIDDELBURG - In de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg geeft prof. dr. Peter Storm op maandag 23 maart vanaf 20.00 uur voor de Open Universiteit een lezing over „Projectmatig werken en Pro jectmanagement". Tijdens de lezing worden drie onderwerpen behandeld: „wat is kenmerkend voor projectma tig werken en wanneer gebeurt dit", „wat zijn de essenties van projectmanagement" en „waarom is projectmatig wer ken in theorie zo makkelijk en in de praktijk zo moeilijk". Storm licht een en ander toe aan de hand van voorbeelden uit de praktijk en hij toont een videofilm. Peter Storm studeerde be drijfseconomie aan Rijksuniver siteit in Groningen en organisa tiepsychologie in de Verenigde Staten. Hij werkte onder meer voor de ABN, de Rijksuniversi teit Groningen, Twijnstra Gudde management consultants en bij Project Konsult. Sinds 1983 is hij buitengewoon hoog leraar bedrijfskunde aan de Open Universiteit. De kaarten voor de lezing zijn gratis af te halen bij het studiecentrum of bij de infor matiebalie van de Zeeuwse Bi bliotheek. GOES - Gedurende de gehele maand maart is er in lunchcafé 'Het Stad huis' in Goes een expositie van kunstenares Nellie Govaerts. Hoewel van oorsprong geen Zeeuwse heeft Nellie Govaerts duidelijke bin ding met Zeeland. Al eer der exposeerde zij in het gemeentehuis van Hein- kenszand en maakte in op dracht van diverse Zeeuwse hotels aquarel len. Enkele van de getoonde werken zijn op lokatie ge maakt in Zeeland. Verder hangt er werk met een surrealistische inslag. VLISSINGEN - Bij de VVV in Vlissingen is het mogelijk kaarten te reser veren voor de volgende voorstellingen: Rotterdam 24-5 John Denver, 21-3 Rijn mond Jazz Gala, 19-6 Eric Clapton, Elton John en Bonnie Raitt, 8-4 Barry White, 12-6 Diana Ross, 18-4 Cher, 20-4 Highwaymen, 25-4 Santana, 10-4 World Wrestling, 3-4 The Clarks. Den Haag April Funny Girl, 1322-3 Revue Revue, 30-3 New London Cho rale, 7-4 John Mellencamp, 31-3 t/hi 24-5 Les Misérables. Overige Plaatsen 18-4 Simply Red, Arnhem, 28-6 Roxette, 28-3 Golden Earring, Goes, 1-4 Tom Petty, Brussel, april Adonis, div. plaatsen, 1-4 Adrian Snell, Goes, 9-4 Amy Grant, Dordrecht, Na hun teleurstellende bezoek aan het Dieng-pla- teau nemen Frits en An ja de wijk naar de zuidkust van Java. "We nemen de boot naar Pangandaran. Het wordt een schitterende tocht. We varen heel rustig over de rivier en genieten van alles wat er op en rond het water gebeurt. Vissers, dorpjes op palen, rijsvelden, bossen met mangrovebomen, spelende kinderen en het geluid van een ronkende dieselmotor op de achtergrond. De boot legt aan en via een kronkelweg door de ber gen komen we met de bus in Pangandaran een van de weinige kusten van Java waar je veilig kunt zwemmen. Dat komt om dat de kust hier wordt af geschermd door een rif. De belangrijkste toeristi sche attractie is hier de peninsula, een nationaal park. Het park is zo groot dat je er gemakkelijk in kuntverdwalen, dus gaan we met een gids: 'bamboe man'. Die man heet zo om dat hij op stelten van bamboe, van wel vijf me ter lengte kan lopen. Zijn aanbod om het ook even te proberen wuiven we vriendelijk, maar resoluut af. Tijdens onze jungletrek met 'bamboeman' krijgen we prachtige natuur te zien. Veel verschillende bomen en in een grot trekt bamboeman een stekel uit een stekelvarken, een on gevraagd souvenir. We zien minihertjes, een toe kan, grijze en zwarte apen, druipgrotten, rivierkreef ten, je kunt het zo gek niet noemen of we zien het in Peninsula. De rafleshia bloem, volgens de gids de grootste bloem ter wereld, bloeit net als we langsko men. Het is een unicum. Sommige liefhebbers rei zen er expres voor naar Indonesië en zien de bloem dan nog niet omdat hij maar een week in bloei staat. De bloem is vooral groot en oranje-bruin van kleur. Het gekke geluid dat we al de hele tijd horen blijkt afkomstig van de gekko, een lelijk dier met een leuk geluid, het klinkt zo als hij heet. Bamboeman doet voor hoe je aan een rotantak moet slingeren en even later flitst Frits als Tarzan over de rivier. Deze rivier mondt uit in een heel klein meertje. Van daaruit stort de watermassa zich in zee. Op onze top-10 van mooie plekjes komt dit zeker heel hoog te staan". Uitvoering met 'Klassiekers' KOUDEKERKE - Harmonie 'Voorwaarts' uit Koudekerke, onlangs gepromoveerd naar de eerste klasse, geeft zaterdag 14 maart haar jaarlijkse concert in 'De Couburg'. Aanvang 19.30 uur. Het is geen gewoon concert dat de harmonie brengt. 'Voor waarts' heeft zich voor deze ge legenheid uitgebreid met een driemans rockformatie, een harp en een synthesizer, dit al les om er een daverende show van te maken. Onder leiding van Wim Wallenburg wordt on der meer gespeeld 'The Pantom of the Opera' van Andrew Lloyd Webber, 'Bohemian Rhapsodie', 'North South', 'A Highland Rhapsody' en 'The Fi nal Countdown'. Met dit con cert wordt duidelijk aangege ven dat de Koudekerkse harmo nie de gebaande paden verlaten heeft. Medewerking aan deze avond wordt eveneens verleent door het jeugdorkest 'Voice' (Voor waarts in samenwerking met Cecilia) onder leiding van Ko Verschuure en de toneelvereni ging Baarland. VLISSINGEN - In Podium Walk In aan de Minister Lelie straat 4 in Vlissingen staat op vrijdag 13 maart de Arnhemse rockabilly-band The Square Cats op het podium. The Square Cats begonnen in 1987 als gelegenheidsbandje voor een feest. Nadat hun op treden zo'n succes was, besloot het trio door te gaan met mu ziek maken. Zangec'gitarist Frankie, contra bassist Pete en drummer Piet spelen onverval ste rock 'n' roll uit de jaren vijf tig. Hun repertoire varieert van Elvis tot de Stray Cats en het trio speelt ook eigen werk. The Square Cats hebben inmiddels een cd-single uitgebracht van het nummer Hop Around The Clock. De zaal gaat om 21.00 uur open, de toegangsprijs be draagt 7,50. HEINKENSZAND - De mu ziekvereniging 'Euterpe' in Heinkenszand viert dit jaar haar honderdjarig jubileum. Ter gelegenheid hiervan biedt de Johan Willem Friso Kapel op vrijdag 13 maart een concert aan in het Ontmoetingscentrum 'De Stenge', aanvang 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij De Stenge voor 5,- (inclusief een consumptie). De Johan Willem Friso Kapel staat als 'staforkest' onder be vel van Commandant le Leger korps, is één van de vier be roepsharmonie-orkesten die de Nederlandse Krijgsmacht rijk is. En... nog wel het oudste, op gericht in 1819. De Kapel kreeg de naam van de eerste Friese stadhouder die ook Prins van Oranje was. De Johan Willem Friso Kapel die Assen als vaste standplaats heeft, bestaat uit veertig beroepsmusici en een tamboerkorps bestaande uit 24 dienstplichtige tamboers en hoornblazers. Naast de specifiek militaire optredens, verzorgt de J.W.F. Kapel avondvullende concerten voor de burgerij in het kader van de relatie burger-militair en als compensatie voor even tuele militaire overlast. Op het programma dat de Kapel in De Stenge brengt staan onder meer de 'Vitezny Navrat-mars' van Vachar, 'American Suite' van Dvorak en 'Othello' van Reed. Na de pauze kunnen de bezoekers genieten van traditionele maar ook ver rassende arrangementen in een aaneenschakeling van bekende en mipder bekende melodieën uit het Amerikaanse film-, show- en musical repertoire. De presentatie is in handen van sergeant-majoor-muzikant Aad van den Berg en de JWF- Kapel staat onder leiding van Kapitein-onderdirecteur Wim Jongen. De Johan Willem Friso Kapel DOOR JEANETTE VERGOUWEN GOES - Het Zeeuws Orkest trekt zich nog niets aan van alle negatieve berichten in de cultuursector. Het gaat rustig voort op de ingeslagen weg en verzorgt deze maand in vier Zeeuwse plaatsen een concert vol klassiekers in het kader van de voorjaarsserie. Terwijl in Nederland drastisch gesnoeid wordt in de budgetten van streekorkesten en zelfs over ophef fingen wordt gesproken, repeteren de Zeeuwse musici voor hun concert. Zij krijgen toch geen deel uit de subsidiepot en zijn financieel afhankelijk van de pro vincie Zeeland, de Zeeuwse gemeenten en de bijdra gen van sponsors en de goodwill van particulieren die een bijdrage storten en lid worden van de 'Vereniging van Vrienden' van het Zeeuws Orkest. „En toch houden wij het hoofd boven water. Minimaal tweemaal per jaar verzorgen we een serie concerten en we doen zelfs steeds meer. Optredens in het Festival van Zeeuwsch- Vlaanderen en deelname aan de Zeeland Cultuurmaand en de Monumentendag Middelburg zijn toch belangrijke zaken. We willen ook meer aan de weg timmeren, want dat is een ma nier om op te vallen en concer ten in de wacht te slepen", al dus een bestuurslid. Dat het niet gemakkelijk is om zo te werken hoeft niet te worden uitgelegd. De musici krijgen geen dikke vergoedin gen en er wordt veel werk ver richt door vrijwilligers. En toch klaart het Zeeuws Orkest tel kens de klus en slaat dit jaar zelfs de vleugels verder uit. Het voorj aars-concert wordt in Driebergen gespeeld en de uit voering van de zomerserie gaat naar het Turfschip in Breda. „We kijken dus verder dan onze Zeeuwse neus lang is en dit na jaar kunnen de muziekliefheb bers ons ook beluisteren in Ber gen op Zoom en Vlaanderen waar we een festivalconcert verzorgen met Spaanse en Ame rikaanse muziek, dit omdat in 1992 Columbus herdacht wordt en deze twee landen dus extrr in de schijnwerper worden ge plaatst", legt de PR-vrouw uit. VLISSINGEN - Buurthuis Het Woltershuis heeft het voor nemen bij voldoende belang stelling een zg. klussenwerk plaats op te zetten. Met de aan schaf van goed gereedschap is veel geld gemoeid. Te denken valt aan; decopeer- en lintzaag, draaibank, fraser, boormachi nes e.d. Niet iedereen kan het zich permitteren dergelijk gereed schap aan te schaffen. Ook heeft niet iedereen een ge schikte ruimte tot zijn beschik king om te kunnen klussen. Vandaar dat het buurthuis mensen in de gelegenheid wil stellen in het buurthuis gebruik te maken van bovengenoemd gereedschap bij het vervaardi gen van eigen werkstukken. Te vens kan men leren onder bege leiding om te gaan met de di verse gereedschappen. Ook kan men advies en even tueel hulp krijgen inzake een voudige reparaties in huis, aan de fiets e.d. De activiteit is met name be doeld voor uitkeringsgerechtig den, culturele minderheden, en (bijstands)vrouwen. Kortom, groepen die het niet zo gemak kelijk en breed hebben. Voor inlichtingen ervöf aanmelding: tel: 01184-14660 Fred Hannv. De tijd: maandag: van 14.00- 16.30 uur. Op maandag 16 maart vindt er een informatie bijeenkomst plaats. Aanvang: 14.00 uur. Het adres: Buurthuis Het Woltershuis Hogeweg 103- 105 Vlissingen. van Loon wordt dan ook aange leerd hoe men coaching en teams kan beoordelen met het 4 tegen 4. De volgende bijeen komsten zijn op vrijdag 20 maart (sportzaal De Vanger in Bruinisse, om half acht), don derdag 26 maart (op het terrein van de vereniging Walcheren aan de Bonedijke in Vlissingen, om zeven uur) en op vrijdag 3 april in sporthal 't Zwaantje in Terneuzen om halfzeven. Na deze instructiebijeenkom sten worden binnen de vereni gingen de 4 tegen 4-wedstrijden georganiseerd, de afdeling Zee land organiseert in de regio's weer voorronden, uitmondend in een provinciale finale en de Zeeuwse winnaars (jongens en meisjes) gaan weer een aantal dagen naar het KNVB-sport- centrum in Zeist. MIDDELBURG/GOES - Al weer voor het zesde achtereen volgende jaar worden er in alle regio's van de afdeling Zeeland 4 tegen 4-toernooien afgewerkt. De KNVB stelt deze keer de coaches van het jeugdvoetbal centraal. De bedoeling is, dat de coaches van het jeugdvoetbal binnen de eigen vereniging meer gebruik maken van het 4 tegen 4-spelletje. Hoe 4 tegen 4 ingebouwd kan worden in trai ningen en wedstrijden en om dat allemaal te bereiken wor den de komende weken instruc tiebijeenkomsten georgani seerd. Op donderdag 19 maart vindt de eerste bijeenkomst plaats in het sportcentrum in Goes (aan vang 19.00 uur) en onder lei ding van afdelingstrainer Jan MIDDELBURG - 'Help de Indianen'. Dat was de bood schap die afgelopen zondag in Den Haag ontstond, nadat at leten uit acht steden in Ne derland een quipu, een kno- pentouw, aan elkaar knoop ten. Onder hen waren twaalf atleten van atletiekvereniging Dynamo '70 uit Middelburg. De Zeeuwse atleten, onder wie de provinciale crosskam pioene Nellie van Horssen verschenen om 8.15 uur aan de start. Kim Reynierse en John Vermeule werden 'weg geschoten' door PvdA Tweede kamerlid de heer Lilipaly. De rest van het gezelschap volgde in bussen en wisselden de eerste lopers in estafette af. Alleen het stuk van Den Briel naar Maassluis werd per auto afgelegd. In Den Haag werden de quipu's van alle deelnemers aan de actie-loop, die was georganiseerd door de Novib, aan elkaar ge knoopt en zo ontstond de boodschap 'Help de India nen'. In zijn toespraak bena drukte oud-PvdA politicus Max van den Berg van de No vib het doel van de actie, het verbeteren van de leefom standigheden van de India nen. De Zeeuwse atleten keerden rond 17.00 uur terug in Middelburg, nadat ze bij elkaar te voet bijna negentig kilometer af hadden gelegd. De toegangskaarten voor het voorjaarsconcert zijn te verkrij gen: Goes bij het WV-Stations- plein en Muziekcentrum in de K. Kerkstraat, Vlissingen bij Bikker-Boeken in de Walstraat, Middelburg bij VW-Markt en Terneuzen bij het Zuidland- theater. De kaartjes kosten in Goes en Vlissingen 17,50 in Middelburg en Terneuzen be taalt men 20,00. Er zijn reduc ties voor houders van een CJP/ Pas65 en jongeren. Dynamo-atleten voor de start, met aan het rechter uiteinde van de quipo Tweede Kamerlid Lilipaly. - FOTO: Harry de Lange maart in de St. Jacobskerk in Vlissingen, vrijdag 20 maart in de Concertzaal in Middelburg (Aanvang telkens 20.00 uur) en zaterdag 21 maart in de Grote Kerk in Terneuzen (Aanvang 20.15 uur).

Scheldebode | 1992 | | pagina 15