Arbeidsproject krijgt busje TORENPROAT Tellen niet de basis bij leren rekenen? ZATERDAG 22 FEBRUARI Trio Moreno Beverini geeft gratis concert Beestenboelmiddagen '78 hoeren' in Midgard Themabijeenkomst KNVB over gehandicaptenvoetbal Nieuwe busroute Arnemuiden Bijeenkomst Scouting WALHALLA VOOR AKOESTISCHE MUZIEK de SNUFFELMARKT... de gezelligste rommelmarkt van Nederland SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 19 FEBRUARI 1992 Gulle gevers brengen fl. 17.500 bijeen Geen subsidie Volksmuziek Waarschuwing voor de scheepvaart geeft jubileumconcert Razzmatazz film: c.o.c. DE HELE DAG SNUFFELEN IN DE ZEELANDHALLEN TE GOES Openingstijden: 9.00-17.00 uur Kraam verhuur 01640-57521 infolijn 01640-35916 311 VLISSINGEN - Het Arbeids project Walcheren heeft sinds dinsdag 18 februari de beschik king over een eigen busje. Tot nu toe geschiedde het vervoer van materialen en boost-happen met de fiets en met de eigen auto van de coordinator. Het busje biedt ook de mogelijkheid om de deelnemers aan het Ar beidsproject mee te laten rijden, zodat ze kunnen zien waar hun werkstukken naar toe gaan. Het busje kon aangeschaft worden dankzij de financiële steun van de Rabobanken Vlissingen, Ko ninklijke Maatschappij de Schelde en een anonieme gever. Het Arbeidsproject Walche ren is een jaar geleden opge richt als samenwerkingsproject van drie instellingen: de Werk plaatsen Walcheren, de Stich ting Verpleeg- en Rusthuizen en het Interlevensbeschouwelijk Vormings Instituut, het IVI. Aanleiding tot de oprichting is de problematiek rond de uit stroom. van schoolverlaters in het speciaal onderwijs voor moeilijk en zeer moeilijk le rende kinderen. Voor hen zijn er meestal lange wachttijden voordat ze terecht kunnen op bijvoorbeeld de Werkplaatsen. Door het noodgedwongen thuis zitten gaan hun kennis en vaar digheden achteruit. Er verscheen een nota en de Provincie verleende een garan tiesubsidie om het Arbeidspro ject twee jaar te laten draaien. De Werkplaatsen en de SVRZ dragen ook financieel bij. Coordinator bij het Arbeidspro ject is Kees de Mooij. "Wij laten de mensen hier weer wennen aan arbeid. Schoolverlaters be reiden we voor op werk in de Werkplaatsen of bij de arbeids- therapie. We bieden ze een ge varieerd pakket arbeid aan, ze leren omgaan met gereedschap pen en materialen en ze krijgen een dag in de week vorming in het Vormingsinstituut aan de Kasteelstraat. Het project heeft een duidelijke functie. Zonder project zouden een heleboel mensen nog thuiszitten, nu heeft er al een een vaste baan bij de Werkplaatsen". Een van de activiteiten van de deelnemers aan het project is het opknappen van speelgoed en meubilair van Kinderdag verblijven. Het vervoer van deze spullen is met de aanschaf van het busje een stuk eenvou diger geworden. Op dit moment telt het project 24 delnemers. Coordinator Kees de Mooij (rechts) en vier deeldnemers aan het Arbeidsproject bij het nieuwe busje. - FOTO: HARRY DE LANGE Honderdste concert Razzmatazz OOST-SOUBURG - 'Normaal besti zoiets een jaar of twi, drie; dan is dat wee over, dan is dat verbie; Me ier bluuf dat dure, bel bel 't is toch vreed; Dankzij de oogepriester die a Ad Lijnse eet'. Deze versregels dichtte Engel Reinhout na een be zoek aan Razzmatazz waar folkgroepen van diverse pluimage regelmatig optreden. Inmiddels is Razzma tazz toe aan het honderdste concert. Zaterdag 22 en zondag 23 februari staat 'Waarschuwing voor de scheepvaart' op het podium van Razzmatazz. De folkconcerten worden ge geven op de zolder van Razzma tazz aan de Middelburgsestraat. Het pand ziet er onooglijk uit met z'n dichtgetimmerde ra men. Via de achterdeur, een gangetje en een krakende trap kom je op de zolder van het folkcentrum. Het lijkt wel of de tijd er stil heeft gestaan. Veel donker bruine kleuren, gedempt licht. De donkerbruine beits op de vloer is door vele schoenen en schuivende stoelen weggesleten, op de tafeltjes liggen pluche ta felkleedjes. De achterwand van de bar bestaat uit veilingkisten en op de drankenlijst staan ouderwetse prijzen. De beheerder en organisator van Razzmatazz, Ad Lijnse schenkt de koffie in boeren bonte kommen en blikt eens te rug op honderd concerten en bijna een kwart eeuw Razzma tazz. Razzmatazz, gekke naam trouwens. Het is een kreet uit de Jazzwereld en het betekent zoveel als 'gezellige bende met veel muziek. In 1968 ging Razzmatazz van start als jongerensoos. Het idee kwam vanuit de kerken. Na een jaar of tien wilden de bezoekers liever iets voor zichzelf met mu ziek gaan doen en gingen als zelfstandige groepering verder. Dat betekende natuurlijk dat er kostendekkend gewerkt moest worden. „Subsidie hebben we nooit gewild, zegt Lijnse, daar zag ik allerlei bemoeienis in. Wel is het zo dat we nu geen huur meer hoeven te betalen aan de gemeente, omdat het tenslotte een culturele voorzie ning is". Het gebouw aan de Middelburgsestraat wordt trou wens niet alleen voor folkoptre- dens gebruikt. Wekelijks komen er mensen een partijtje bridgen en er wordt ook getafeltennist. Razzmatazz kan zichzelf be druipen. Als de zolder tijdens een concert vol zit tenminste, anders moet er geld bij. Nu zijn er meestal wel voldoende be zoekers. Er is een vast publiek van 250 man. Maar die komen niet allemaal tegelijk iedereen heeft toch zo z'n eigen voor keur. De muziek in Razzmatazz valt in de categorie volksmu ziek. Er treden Nederlandse bands op die Nederlandse, Roe- Waarschuwing voor de scheepvaart geeft dit weekend een con cert in Razzmatazz. Het is precies het honderdste concert dat in Razzmatazz plaatsvindt. OOST-SOUBURG - Het folk- podium Razzmatazz aan de Middelburgsestraat 13 verzorgt dit weekend het honderste con cert. De eer is te beurt gevallen aan 'Waarschuwing voor de scheepvaart', een ensemble van zes blazers en een slagwerker. De stormbal kan gehesen worden, want 'Waarschuwing voor de scheepvaart' veroor zaakt met haar vrolijke muzi kale acts de nodige deining. De jury van het festival voor straattheater en straatmuziek in Leiden gaf het ensemble 'de gouden pet'. De groep bestaat uit vier verschillende nationali teiten: Bart de Gans, klarinet; Koen de Gans, sax; Henrik Holm, tuba; Frank, eufonium; Rein de Graaff, klarinet; Umit Catak, percussie en Jan Prent, souzafoon. Het zaterdagse optreden begint om 21.00 uur, het zondagse om 15.00 uur. Kaarten kosten twaalf gulden vijftig en kunnen gereserveerd worden bij Ad Lijnse, tel 01100-30168. Ad Lijnse met een greep uit de programmaboekjes van de afgelopen jaren. - FOTO: HARRY DE LANGE meense, Slavische en Engelse strumenten. Elke muzieksoort brulpijp. muziek spelen. Bijna altijd is de heeft zo z'n eigen instrumenten Swingende Deense en muziek akoestisch, zonder elek- zoals psalter, cello, hardanger- Zweedse groepen lieten in tronische versterking. Kenmer- fele, mandola, sister, charango Razzmatazz horen wat ze kun- kend voor deze muziekstijl is de en knieharp. En niet te vergeten nen. Uit Wales en Ierland kwa- enorme verscheidenheid aan in- de didgeridoo, een Australische men muzikanten met 'breekba re' muziek, uit Italië kwamen de virtuozen. Er waren zelfs muzikanten uit de Verenigde Staten en Nieuw-Zeeland die de folkzolder wisten te vinden. Niet zo verwonderlijk want Razzmatazz is samen met De Lantaarn in Zevenaar het enig ste folkcentrum in Nederland. Lijnse runt Razzmatazz sa men met Jan van Beersum. Lijnse verzorgt de optredens en de publiciteit. Van Beersum doet de bar, de bestellingen en het interieur. „Ja, we hebben het er wel eens over gehad om het interieur te veranderen, al les lekker licht en met marme ren tafeltjes enzo. Maar we zijn toch wel een beetje conserva tief, we houden wel van het krakkemikkige, met de kleedjes op de tafel. We hebben toen snel besloten om het zo te laten. Het heeft toch een eigen sfeer als een gezellige huiskamer. En groter hoeft ook al niet. Het is nu net groot genoeg, we hoeven bijna nooit mensen terug te stu ren". Het podium in Razzmatazz is maar klein, ongeveer zeven vierkante meter. Dat wordt dus dit weekend dringen want het blaasorkest 'Waarschuwing voor de scheepvaart' bestaat uit zeven man. Het repertoire komt uit alle windstreken, van een Zweedse bruiloftsmars tot Po- tugese volksmelodieën, van jid- dische 'kletzmorim' tot eigen arrangementen van muziek uit de steppen. Het concert begint zaterdag om 21.00 uur en zondag om 15.00 uur. Kaarten kunnen zo als gewoonlijk telefonisch gere serveerd worden bij Ad en Loes Lijnse, tel 01100-30168. De kaarten kosten twaalf gulden vijftig. Vlissingen, Alhambra: The Johnsons, vr. 19.00, 21.30, za. en zo. 14.00, 19.00, 21.30, ma. en di. 20.00, woe. 14.00, 20.00, do. 20.00. Hot Shots, vr. 19.00, 21.30, za. en zo. 14.00, 19.00, 21.30, ma. en di. 20.00, woe. 14.00, 20.00, do., 20.00. Fievel in het Wilde, za., zo. en woe. 14.00. Kiss before dying, vr., za. en zo. 19.00, 21.30, ma., di., woe. en do. 20.00. Drop dead Fred, vr. 19.00, za. en zo. 14.00, 19.00, woe. 14.00. Toto le Heros, vr., za. en zo. 21.30, ma., di., woe. en do. 20.00. Middelburg, Electro: Drop dead Fred, vr. 19.00, za. 14.00 en 19.00, zo. 14.00 uur. The Krays, vr. en za. 22.00, zo. t/m do. 20.30 uur. Schuttershoftheater: Daddy Nostalgie, vr. en za. 20.00 uur, Modem Crimes, vr. en za. 22.30, zo. t/m wo. 20.30 uur. Pippi zet de boel op stelten, za. 14.00. Young Soul Rebels, do. 20.30 MIDDELBURG - Woensdag 26 februari organiseert de KNVB afdeling Zeeland een themabijeenkomst gehandicap tenvoetbal. Via een demonstra tiewedstrijd en een aantal inlei dingen en een forum wil men in de toekomst komen tot een suc cesvolle aanpak van integratie van gehandicaptenvoetbal in de bestaande voetbalverenigingen. Dat moet dan uitmonden in een reguliere G-voetbalcompetitie. ClOS-stagiair Marco Diele- man (voetballer in het eerste van Serooskerke) heeft met me dewerking van de Stichting Sport Promotion Zeeland het sponsorhome van de VCV Zee land voor die avond ter be schikking gekregen en een uit gebreid programma samenge steld. Na het openingswoord van afdelingsbestuurder Dig Vleugel worden om kwart voor acht op het hoofdveld aan de Irislaan in Vlissingen twee de monstratiewedstrijden ge speeld. Op de ene helft van het veld spelen Zeelandia en SSV op A-niveau (het hoogste ni veau) en ernaast op B/C-niveau spelen Flakkee en Zeelandia 2 tegen elkaar. De teams bestaan uit acht spelers. Om halfnegen houdt KNVB- amateurbestuurder Jan Schaalje (in het sponsorhome van de VCV Zeeland dus) een inleiding (hij is tevens voorzit ter van de landelijke G-voetbal- commissie van de KNVB). Daarna spreekt Hans Visser uit Tilburg, de districtscoördinator Zeeland/Brabant voor het G- voetbal en tot slot Geert Bouw man, sportleider op Vijver vreugd, voetballer van Middel burg en mede-initiatiefnemer van het G-voetbal in Zeeland. Om halftien volgt dan een fo rumdiscussie onder leiding van de ex-betaaldvoetbalscheids- rechter Ignace van Swieten en naast de drie inleiders neemt ook Bert Koops van de Neder landse Invalide Sportbond (NIS) zitting in het forum. ARNEMUIDEN - Het Streekvervoer heeft een nieuwe route uitgestippeld. Tot voor kort maakten de bussen een grote lus door de wijk Braken burg. Door de openstelling van de Akkerlaan kunnen de bussen via de Doeleweg terug rijden naar het centrum. Er komt ook een nieuwe halte. De busroute van lijn 54, Westkapelle-Arnemuiden-Goes wordt straks als volgt: Nieuw- landseweg-Schuttershof-van Cittersweg-Korenbloemlaan-A kkerlaan-Singel-Molenweg-We stdijkstraat-Zuidwal-Nieuw- landseweg. Om te voorkomen dat buspassagiers met de be stemming Dorp of Poldertje pas in de Korenbloemlaan kunnen uitstappen is de ZWN van plan om een nieuwe halte te plaatsen aan de Nieuwlandseweg. Voor de inwoners van Brakenburg 2 komt er een halte bij het kruis punt Korenblomelaan/Akker laan. Op het verlanglijstje van de ZWN staat verder een halte aan de Akkerlaan te hoogte van de Klaverakker. De halte aan de burgemeester Hackstraat komt dan te vervallen. De busroute Middelburg-Ar- nemuiden-Goes, lijn 26 onder gaat ook een wijziging. Nu rijdt deze bus nog 'linksom' door het dorp, via de Nieuwlandseweg- Zuidwal-Walstraat-Arnestraat. Straks rijdt deze bus 'rechts om', dus Nieuwlandseweg-Ar- nestraat-Wals^raat-Zuidwal. Door deze wijziging ontstaat voor de passagiers een duidelij ker situatie met een instaphalte voor beide lijnen. MIDDELBURG - In het cen trum voor Nieuwe Muziek speelt zaterdag 22 februari het Trio Moreno Beverini Het trio is in zijn wat onge bruikelijke bezetting eind 1990 ontstaan als een gelegenheids formatie. De muzikanten die alle drie ook in andere en gro tere formaties spelen, vonden het een uitdaging om met deze kleine bezetting te werken aan een voor hen nieuwe muzikale interpretatie van bekende stuk ken. Nadat men gevraagd was voor een tweede optreden be gonnen de ideeën meer vorm te krijgen en besloot men door te gaan als vaste formatie. Tijdens optredens maken de muzikan ten gebruik van sopraan-, alt-, tenor- en baritonsax, dwars fluit, toetsen, gitaar (-synthesi zer), bas, mondharmonica en zang. Het repertoire bevat jazz classics, latin, funk en klassieke invloeden. Het trio bestaat uit: Moreno Beverini, saxen, fluit, toetsen. Pierre de Nijs, gitaar. Peter Bolderman, basgitaar, monhar- monica, zang. Het concert in de Kloveniersdoelen begint om 20.30 uur en de toegang is gra tis. ff/ De Nederlandse Vereniging tot Integratie van Homosek sualiteit C.O.C. Midden Zeeland geeft zaterdag 22 februari een Tropisch midwinterfeest. Vanaf 21.00 uur is iedereen welkom in het C.O.C. pand aan de Eigenhaardstraat 2 in Middelburg. HADASSA Op zaterdag 22 februari houdt de vrouwenvereniging „Hadassa", van de Gereformeerde gemeente te Middelburg- Zuid, haar jaarlijkse verkoping in de Zuiderkerk aan de Schoutstraat te Middelburg. Van 10.00 tot 12.30 uur verko pen zij mooie handwerken, prachtige kinderjurkjes, linge rie, droogbloemstukjes, bloemen, planten, boerenkaas, speelgoed, kaarten, enz. Er is een boekhandel aanwezig en ook 2e-hands boeken worden verkocht. APPELDIENST Zondag 1 maart is er een Appeldienst in de St. Jacobs- kerk te Vlissingen. Het thema luidt: „Wie God doet, God ontmoet". Voorganger is ds. J.D. de Boer. Muzikale mede werking verlenen het kinderkoor „de Korenbloemen" uit Middelburg o.l.v. G. van Mingelen, Bram Beekman bespeelt het orgel. Aanvang van de samenzang vooraf 9.50 u., aan vang dienst 10.00 uur. Er is een kindernevendienstkinder opvang en natuurlijk koffiedrinken na afloop. AGLOW Women's Aglow Fellowship, een wereldwijde organisatie van christenvrouwen, houdt maandag 24 februari haar maandelijkse samenkomst in de stadsschouwburg te Mid delburg, Molenwater 99. Aanvang: 20.00 uur. Spreekster zal zijn: Anita Verwayen uit Prinsenbeek. Voor meer informa tie: 01180-36333. KNUFFELKONIJN Bij de gemeentepolitie Vlissingen zijn in de periode van 05 tot 14 februari de volgende voorwerpen aangegeven: een Ierse setter, een Parker-pennenset met inscriptie, een foto toestel, een knuffelkonijn, 2 gewichten, een medaille, een groene en een paarse dameshandschoen, een portemonnee, een Naf-Naf portemonnee, 1 bos sleutels aan een geknoopte zakdoek, een bril met leesgedeelte en een slangenset met brander. KOKEN De Stichting Welzijn Ouderen Middelburg start bij vol doende deelname op 25 februari een basiscursus koken voor mannen 55+. Duur van de cursus 8 lessen. De laatste les is op 14 april. Tijd: van 11.30-14.00 uur. Plaats: het gebouw van de Stichting Welzijn Ouderen in de Molstraat 13. Kos ten: 40.- exclusief ingrediënten. Opgave onder telefoon nummer: 01180-27537. WANDELEN „Willen is kunnen" uit Vlissingen houdt 22 februari de vierde, tevens laatste wandeltocht van een serie van vier tochten over een afstand van 5, 10 en 15 km. De start is tus sen 13.30 en 14.00 uur vanuit het clublokaal aan de Oranje straat 8 te Vlissingen. MIDDELBURG - Woensdag middag 19 februari is er in de sector Pabo van de Hogeschool Zeeland een speciale middag gewijd aan het rekenonderwijs. Een groot aantal leraren basis onderwijs zal er kennis maken met de nieuwste inzichten op dat terrein. Zo staat de stelling dat het tellen de basis is voor de ontwikkeling van het getalbe grip bij kinderen onder vuur. generaties kleuters en jonge kinderen hebben door te leren tellen hun eerste stappen op het gebied van rekenen gezet. Dat gebeurt trouwens nog. Hoe het anders en beter kan, wordt woensdag uit de doeken gedaan door Kees Buys, de auteur van het boek 'Telactiviteiten voor kleuters'. De lezing wordt georgani seerd door de Nederlandse Ver eniging tot Ontwikkeling van het Reken- en Wiskundeonder wijs. Na afloop van de bijeen komst in de Pabo zal er een Zeeuwse afdeling van deze-or ganisatie worden opgericht. Die is met name bedoeld voor geïn teresseerde leerkrachten bij het basisonderwijs, die hun des kundigheid op dit terrein up to date willen houden. Wie de middag wil bijwonen of betrok ken wil zijn in de activiteiten van de vereniging kan contact opnemen met de heer ir. J. Groen van de Hogeschool Zee land, afdeling Pabo, tel. 01180- 25941. OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Biologisch Museum start volgende week woensdag, 26 februari met woensdagmid dagactiviteiten. Onder het motto 'Beestenboelmiddag' kunnen kinderen van alles aan de weet komen over de natuur. De Beestenboelmiddagen zijn bestemd voor kinderen tussen 7 en 12 jaar. Het eerste onder werp dat aan bod komt is 'reeen'. De boswachter vertelt van alles over reeen. Hij laat een videofilm zien en hij geeft een rondleiding door het bos. Ook kunnen de kinderen alvast een bezoekje brengen aan de tentoonstelling 'Ons Reewild' in het Biologisch Museum. De Beestenboelmiddag duurt van 14.00 tot 16.00 uur. De kosten bedragen twee gulden vijftig, inclusief een consumptie. Kin deren die mee willen doen kun nen zich voor 25 februari opge ven bij het museum aan de Duinvlietweg. Het telefoon nummer van het Museum is 01188-2620. MIDDELBURG - Morgen, donderdag 20 februari vindt in jongerencentrum Midgard aan de Kuiperspoort de eindpresen tatie plaats van de popwork shop voor meiden. Vrijdag 21 februari is er een concert. De popworkshop heeft ver schillende meiden enthousiast gemaakt voor popmuziek. De deelnemers laten in een kort optreden horen wat ze opgesto ken hebben. Het begint om 21.00 uur en de toegang is gra tis. De Friese rockformatie '78 Hoeren' geeft vrijdagavond een concert in Midgard. De muziek van de band wordt omschreven als 'rubberrock'. Stevige drums, scheurende gitaren en afwisse lende zang geven de band een geheel eigén karakter. De band was al te zien in VPRO's On rust. Het optreden in de Kui perspoort begint om 22.30 en een kaartje kost zes gulden. (ADVERTENTIE) MIDDELBURG - Vijfhon derd Middelburgse Scouts her denken zaterdag 22 februari de geboortedag van Baden Powell, de grondlegger van Scouting. Leden van Berdenis van Ber- lekom, Blauwe Jungle, Gouden Cirkel, Kazan de Wolf, Lutem en Paul Kruger komen om 13.45 uur bijeen op het Abdijplein. Na de opening openen zij de jacht op verklede vossen. De scouts dragen zelf bij aan een goed doel, Unicef. Woensdag 11 maart wordt de opbrengst over handigd aan de commissaris van de-koningin. IfflWlTr' MilTn i

Scheldebode | 1992 | | pagina 11