Voorlichtingsbus toert door provincie Open Dag HBO-Verpleegkunde Oostkapelle krijgt theaterbespreekbureau "En ramp valt nooit mee" De Nieuwe Snaar brengt vrolijke Belgische humor Cursus zelfverdediging voor vrouwen en meisjes SPORTOPLEIDING CIOS CABARETGROEP ZAK EN AS ZORGT VOOR VROLIJKE NOOT SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 22 JANUARI 1992 Familie exposeert Wijkbemiddelaar Herman Verbeek over vredeseconomie 'r Jt TER WELLE (M.D.G.O. - S.B.) Voor Zuid-West Nederland Informatiedagen: SPORTLEIDER/STER 309 GOES - In de 'Week van het Beroepsonderwijs' stopt in Zee land de voorlichtingsbus 'Op stap naar werk' bij verschil lende gemeenten. In deze bus kunnen meisjes en (herintre dende) vrouwen informatie krijgen over diverse beroepsop leidingen, waarmee zij hun kans op betaald werk aanzien lijk kunnen vergroten. De start van de voorlich tingsronde is op dinsdag 28 ja nuari te Middelburg. Wethou der F. Smitskamp verricht voor het stadhuis om 10.00 uur de officiële openingshandeling. Om 10.30 zullen zanger/caba retgroep Erik Muiswinkel (be kend van „Ook dat nog" en „Megabrein") en Diederick van Vleuten (musicus), samen werk zaam bij Cabaretgroep Zak en As te zien en te horen zijn. Zij zingen o.a. een lied dat speciaal voor het beroepsonderwijs ge schreven is en verzorgen een act. Op donderdag 30 januari treden zij op in Zierikzee om 15.00 uur. De „Week van het Beroeps onderwijs" loopt van 27 januari tot en met 2 februari en is een onderdeel van de landelijke promotiecampagne voor het be roepsonderwijs. Deze campagne begon in 1989. Het is een geza menlijk initiatief van de organi saties van werkgevers, de over heid en de organisaties in het beroepsonderwijs. Directe aan leiding tot de campagne was het dreigend tekort aan vakmensen in bijna alle sectoren waarvoor het beroepsonderwijs opleidt. Om meisjes en vrouwen te motiveren een blijvende plek op de arbeidsmarkt te verwerven is er een speciale voorlichting voor deze groep georganiseerd. Voor meisjes gaat het erom zich voor te bereiden op hun econo mische zelfstandigheid. Hierbij is een beroepsopleiding erg be langrijk. Een goede oriëntatie op hun mogelijkheden zal hen helpen om een juiste keuze te maken. Verder blijkt uit een vo rig jaar gehouden onderzoek naar de werkgelegenheid onder vrouwen tussen 25 en 55 jaar in het gewest GAB Goes, dat on geveer 6000 vrouwen in deze re gio, op korte dan wel lange ter mijn willen (her)intreden op de arbeidsmarkt. Slechts 13 van deze vrouwen staat bij het ar beidsbureau ingeschreven. Daarnaast blijken vrouwen slecht op de hoogte te zijn van om en bijscholingsmogelijkhe den, terwijl de scholingsbereid heid groot is (80%). In de re gio's Walcheren en Zeeuws- Vlaanderen is een dergelijk on derzoek niet gehouden, maar worden vergelijkbare gegevens verwacht. Belemmerende facto ren bij het vinden van een baan voor (herintredende) vrouwen zijn vaak het ontbreken van re cente werkervaringen en een beroepsgerichte opleiding. Om een succesvolle terugkeer op de arbeidsmarkt te realise ren kiest een toenemend aantal vrouwen dan ook voor een korte beroepsgerichte opleiding. Het is echter onvoldoende bekend dat veel vormen van het be roepsonderwijs ook toeganke lijk zijn voor volwassenen. Soms zijn extra faciliteiten mo gelijk voor bijvoorbeeld (herin tredende) vrouwen. Gedacht moet worden aan een aangepast lesrooster, vergoeding voor kin deropvang en reiskosten of aan oriëntatie- en schakelcursussen. In de bus zijn deskundige voorlichters aanwezig (van SKOA, Vrouw en Werk en Cen trum Vakopleiding) om de be zoekers te informeren over al deze mogelijkheden. Bij de voorlichting over beroepen, op leidingen en werk zal er extra aandacht besteed worden aan voor vrouwen niet-traditionele keuzes. De voorlichtingsbus komt za terdag 1 februari naar Goes en staat op de Grote Markt. De openingstijden van de bus zijn van 10.00 tot 16.00. Erik van Muiswinkel van „Zak en As' MIDDELBURG - Tot 30 ja nuari exposeert in het bejaar dentehuis „Jacob Roggeveen Buitenrust" te Middelburg de familie van der Hagen. Vader, zoons en dochter zijn alle vier bezig met tekenen en schilderen, buiten hun normale werkzaamheden om. Dit is de eerste keer dat zij als kwartet naar buiten treden. Een fami liekwartet, maar zeer verschil lend van aard en werkwijze. De vader, Jaap maakt olieverf schilderijen, aquarellen en pastelkrijttekeningen. De oud ste zoon, Joop, maakt meestal olieverfschilderijen, de jongste zoon, Frans, schildert stillevens met acryl op papier en dochter Jannie, maakt aquarellen. MIDDELBURG - In het ka der van de Sociale Vernieuwing is in de Magistraatwijk, Reijers- hove en Erasmuswijk Ria Luijks benoemd tot wijkbemid delaar. De taak van een wijkbemid delaar bestaat uit het opnemen en doorgeleiden van klachten en tips van inwoners uit de ge noemde wijken. Daarnaast on derhoudt de wijkbemiddelaar contacten met de wijkbewoners om een goed woon- en leefkli maat in de wijk te bevorderen. Mevrouw Luijks houdt dage lijks spreekuur van 9.00 tot 12.00 uur in het Zuiderbaken, Rentmeesterlaan 245, telefoon 01180-40111. VLISSINGEN - De sector Hoger Gezondheidszorg Onder wijs van de Hogeschool Zeeland houdt op zaterdag 25 januari een Open Dag. Deze vindt plaats van 10.00 u. tot 14.00 u. in het gebouw van de HBO-V, Edisonweg 4. Tijdens deze Open Dag geven personeelsleden en studenten informatie over de Hogere Beroepsopleiding tot Verpleegkundige, over de deel tijd HBO-V en de Management opleiding voor Middenkader functionarissen. Er is een diaklankbeeld over de diverse beroepsvelden van de verpleegkundige en de oplei ding tot verpleegkundige. In de praktijklokalen worden demon straties gegeven van verpleeg kundig handelen. De bezoekers kunnen nader kennismaken met de inhoud van de vakken ago- giek en drama, waarbij gebruik wordt gemaakt van video-appa- ratuur. De bibliotheek van de HBO-V is geopend voor infor matie over schoolboeken en an dere vakliteratuur over de ge zondheidszorg. De reguliere HBO-V duurt vier jaar, het eerste en tweede jaar bestaan uit een theoreti sche vorming op school. Het derde en vierde studiejaar wor den voor het grootste gedeelte bepaald door de praktijkleerpe riode, nl. het stage lopen. De deeltijd HBO-V is bedoeld voor diegenen die naast een (volledige) dagtaak, de oplei ding tot verpleegkundige willen volgen. Tevens biedt het diege nen die al gediplomeerd zijn in één of meer velden, de moge lijkheid bevoegd te worden voor alle velden van de gezondheids zorg. Dit houdt dus in dat de VOO A*/7C tl QSQVOIld deeltijd HBO-V bedoeld is voor pïeegkundigen*6" "iet"Ver~ ^3/77pÖeSf/T/C/ItigSplail Personen met een verpleeg- m kundige opleiding, een parame dische opleiding of een sociaal- agogische opleiding zijn toe laatbaar tot de Managementop leiding voor middenkaderfunc tionarissen. Deze opleiding duurt twee jaar. De lessen vin den plaats op één dag in de week. Enkele onderwerpen zijn: methodisch werken als leiding gevende, belangenbehartiging van cliënten, onderhandelen over voorwaarden, verantwoor delijkheid en kwaliteit en in stellingsbeleid. OOSTKAPELLE - Wal cheren heeft weer een tweede WV-Theaterbe- spreekbureau. Waar Mid delburg wegens te grote werkdruk het bespreekbu reau had opgedoekt daar heeft de WV Oostkapelle deze taak overgenomen. Het betekent een aanzien lijke service-uitbreiding voor het publiek op Noord-Walcheren en zelfs Noord-Beveland. Bij een theaterbespreekbureau kan men namelijk niet te lefonisch boeken en daarom moest iedereen tot voor kort naar Vlissingen om een kaartje te bemach tigen. Voor veel mensen zal de afstand naar Oost kapelle nu een stuk korter zijn. De grote drukte bleef afgelopen zaterdag geluk kig uit. Toen startte de voorverkoop van o.a. Bryan Adams, Barry White en Little Village. De medewerkers hadden al visioenen van op de stoep bivakkerende popfans die als eersten een kaartje wilden bemachtigen. „Het viel reuze mee", meldden Ans de Schipper en Cor Kreft die die zaterdag de apparatuur voor de eerste keer moesten bedienen. „Er waren slechts 7 fans Voor Bryan Adams en nog wat voor de rest. Maar we hadden deze keer opzette lijk weinig ruchtbaarheid eraan gegeven om nog even te wennen". Volgens hoofdinforma- trice Jeanine Midavaine lagen de plannen om een theaterbespreekbureau te beginnen al zo'n 6 jaar klaar. „Maar twee be- spreekbureau's op Wal cheren leek ons wel ge noeg. Pas toen Middelburg afhaakte vonden we het verantwoord om ermee te beginnen". Het reserveren gaat via de computer. Bij kleine en onbekende con certen of theatervoorstel lingen is dat geen pro bleem maar bij de grote optredens kan het gebeu ren dat de verbinding niet direct tot stand komt om dat alle VW's op dezelfde tijd proberen in het net werk te komen. Als de ver binding tot stand komt kan men per keer voor 3 verschillende klanten boe ken, de computer geeft ook aan hoeveel kaartjes maximaal per klant kun nen worden verkocht. Daarna moet de VW eerst weer uit het bestand om dan opnieuw verbinding te zoeken. Zo bereikt men dat alle VW's voor een belangrijk concert even veel kaartjes kunnen ver kopen zodat een gelijke verdeling over Nederland ontstaat. De computer print de vouchers uit, de klant betaalt direct aan de balie. Met het voucher kan men op de dag van het concert de echte kaartjes bij het loket van de zaal afhalen. Op deze manier reserveren kost de klant wel 3.50 p.p. extra. Een tip voor de liefhebber: deze week begint de voorver koop voor Prince! In de Scheldebode staat bijna iedere week een overzicht van concerten en theater voorstellingen waarvoor gereserveerd kan worden. HEINKENSZAND - De ge meente Borsele en Groen Links Goes verzorgen donderdag 23 januari een voorlichtings- en discussieavond over het ram penbestrijdingsplan van de kerncentrale. De avond wordt gehouden in het ontmoeting centrum De Schenge en begint om 20 uur. Het doel van de avond is om door zowel de voor- als de te genstanders van het plan aan het woord te laten, inzicht te krijgen in de moeilijke materie van het rampenplan. Het idee om zo'n discussie avond te houden is ontstaan in de Goese commissie algemene zaken die het rampenplan on langs besprak. Toen kwam aan het licht dat er links en rechts heel wat kritiek op het plan was en dat het een goede zaak zou zijn om de voor- en tegenstan ders eens hun zegje te laten doen. Op de voorlichtings- en discussie avond moet duidelijk worden wat de samenstellers van het plan voor ogen hebben en boe het met de kritiek ligt. TijHens de avond zal burge meester Mandos van Borsele in gaan op een aantal bestuurlijke zaken romdom het rampbestrij- dingsplan. De commandant van de regionale brandweer, W van Leersum belicht de organisato rische aspecten van het plan en mevrouw Bootsma, medewerk ster van de Stichting Natuur en Milieu in Utrecht houdt het plan tegen het licht om moge lijke tekortkomingen te ontdek ken. Volgens A van Oosten, raadslid van Groen Links Goes is het niet de bedoeling van het ram penplan het publiek een schijn veiligheid aan praat. "Een ramp valt natuurlijk nooit mee en de kans dat er paniek uitbreekt onder de bevolking is zeer reeel aanwezig. Het plan moet dat voorkomen Vanuit de Milieubeweging is er veel kritiek op het rampenplan. Het plan zou volgens hen teveel uit gaan van een beheersbare ramp, met een stralingsnorm van 3%. Ter vergelijking, Tsjer- nobyl had een stralingsnorm van 25 De voorlichtings- en discussie avond duurt tot ongeveer 22.30 en is voor iedereen toeganke lijk. Tijdens de avond wordt al leen gesproken over het ram penbestrijdingsplan zelf. Er wordt niet ingegaan op de voor- en nadelen van kernenergie, noch over de opslag van radio actief afval. MIDDELBURG- Onlangs ver scheen het uitdagende boek van de priester en Europarlementa riër Herman Verbeek: "Econo mie als wereldoorlog". Hij be schrijft hierin, hoe ons econo misch systeem eigenlijk een permanent oorlogsproces is. Het is een oorlogssysteem met economische middelen, waarin we allemaal betrokken zijn. Omwille van de gerechtig heid zullen we deze oorlogseco nomie moeten omschakelen naar een vredeseconomie. Dat is het rechtvaardig en verant woord omgaan met alle voor handen vormen en voorraden van energie en arbeid. Maar dat vraagt ook een conversie, een omschakeling van de geest, van onze mentaliteit. Alleen zo kan er een einde aan de permanente oorlog komen. Naar aanleiding van dit boek heeft het Conciliair Beraad Zeeland in samenwerking met de DISK-werkgroep Konversie Herman Verbeek uitgenodigd om persoonlijk zijn analyse en zijn oproep voor te houden. Op donderdag 30 januari spreekt hij om 20.00 uur in de Concert en Gehoorzaal, Singelstraat 13, over: "Van een oorlogseconomie naar een vredeseconomie". VLISSINGEN - 's Avonds alleen over straat moeten is voor veel meisjes en vrouwen geen prettig vooruitzicht. Wat moet je doen als je lastig gevallen wordt? Net iets te lang en intiem omhelsd worden door een kennis of familie lid, ook zo'n situatie waarin je je kwetsbaar voelt. Om beter te kunnen handelen in zulke situaties en meer zelf vertrouwen te krijgen, orga niseert de commissie So ciaal Cultureel Werk twee cursussen zelfverdediging. De cursussen beginnen op 6 februari en omvatten 10 avonden. De cursus van 18.00 tot 19.30 uur is be doeld voor meisjes van 12 tot ongeveer 16 jaar, de aan sluitende cursus van 19.30 tot 21.30 voor vrouwen. Beide cursussen worden ge geven in de speelzaal van de Ravesteinschool aan de Ho- geweg. De deelnemersbij drage is f 25,00. Voor ver dere inlichten of opgave: Centraal Kantoor Commis sie C.S.W., Hogeweg 103- 105, telefoon 01184-14660. MIDDELBURG - Export kwaliteit uit België: Jan de Smet (accordeon), Geert Ver meulen (viool) en Kris de Smet (hobo), beter bekend als het ge schifte maar o zo muzikale trio De Nieuwe Snaar brengen ko mende vrijdag hun nieuwe pro gramma „William" op de plan ken van de Stadsschouwburg van Middelburg. „William" is na „Fragmenten uit de geïllustreerde muziek", „La-La" en „Hackadja!" het vierde geesteskind van dit illus tere drietal, dat de afgelopen jaren ook de theaters buiten hun landsgrenzen volledig plat- speelde met zijn bijzondere, volstrekt eigen stijl. Over de inhoud van „Wil liam" willen wij u niet te veel verklappen (theater moet ten slotte een verrassing zijn), maar wel kunnen wij melden dat het een bijzonder theaterkind is ge worden. Wat kun je ook anders verwachten met drie virtuoze vaders die zich steeds met wel lust op alle mogelijke genres storten. Zo is „William" ook ge zegend met een heel raar gevoel voor humor, want zijn verwek kers hebben een onmiskenbare voorliefde voor kolder, woord spelingen en nonsenspoëzie. De Nieuwe Snaar bezorgt u een kostelijke avond vol vro lijkmakend vakmanschap; hun „William" is een vreemdsoor tige mengeling van slapstick, muzikale clownerie en gekke gags. Vrijdag 24 januari - Stads schouwburg Middelburg - 20.30 uur. Kaarten kosten ƒ21.00 (CJP/Pas 65 17.00) en zijn in voorverkoop aan het theater en telefonisch te reserveren via (01180) 11500. De Nieuwe Snaar Donderdag: 12.03 uur: Actualiteiten en achtergron den; 12.30 uur: Het weer in de provin cie: 12.35 uur: Te kust en te keur, con sumentenrubriek; 12.55-13.00 uur: De Agenda; 16.03-17.00 uur: Een vak apart. Een bedrijf of instelling staat centraal, ook met verzoekplaten; 17.03 uur: Actualiteiten en achtergronden; 17.30 uur: Het weer in de provincie; 17.35 uur: Zegt u 't maar, luisteraars reageren op een actueel thema; 17.55- 18.00 uur De Agenda. Vrijdag: 12.03 uur: Actualiteiten en achtergron den; 12.30 uur: Het weer in de provin cie: 12.35 uur: Het Fort Zeelandia, pro gramma over de Zeeuwse burger en zijn bestuur; 12.55-13.00 uur: De Agenda; 16.03-17.00 uur: UIT, uit gaanstips voor het weekend; 17.03 uur: Actualiteiten en achtergronden: 17.30 uur: Het weer in de provincie; 17.35-18.00 uur: Zeeuws Diep, Zeeuwse opinieleiders bespreken de actualiteiten. Zaterdag: 11.03-13.00 uur: „Dag-Week!" Pro gramma voor de vrije zaterdag: 17.03- 19.00 uur: Omroep Zeeland Sport. Zondag: 11.03-13.00 uur: 'De Schoone Waar din'. Gevarieerd zondagmagazine. 18.03-19.00 uur: Omroep Zeeland Sport. Maandag: 12.03 uur: Actualiteiten en achtergron den; 12.30 uur: Het weer m de provin cie; 12.35 uur Het spelletje „Weg- wies"; 12.40 uur: Reportage, vraagge sprek; 12.55-13.00 uur: Agenda: 16.03-17.00 uur Sportmeneer, het diepere wezen van de sport door Koen Mijnheer; 17.03 uur: Actualiteiten en achtergronden; 17.30 uur: Het weer in de provincie; 17.35 uur: De ronde van Zeeland, een ontdekkingstocht door de provincie. Deze week de Sloedam; 17.55-18.00 uur: de agenda. Dinsdag: 12.03 uur: Actualiteiten en achtergron den; 12.30 uur: Het weer in de provin cie; 12.35 uur: Gast van de week; 12.55-13.00 uur: De agenda; 16.03- 17.00 uur: Gefeliciteerd Verzoekpla- tenprogramma; 17.03 uur: Actualitei ten en achtergronden; 17.30 uur: Het weer in de provincie: 17.35 uur: Vo gels, vissen en Piet Smeerpoets, een programma over natuur en milieu door Theo Richel; 17.55-18.00 uur: De Agenda, woensdag: 12.03 uur: Actualiteiten en achtergron den: 12.30 uur: het weer in de provin cie; 12.35 uur streekeigen, pro gramma over streekzaken; 12.55 - 13.00 uur: De Agenda: 16.03 - 17.00 uur: Het kanaal door Zeeland, pro gramma over kunst in de provincie; 17.03 uur: Actualiteiten en achtergron den: 17.30 uur: het weer in de provin cie; 17.35 uur: 'Goed Zeeuws' met Bram Francke, taaiprogramma over Zeeuwse dialecten: 17.55 - 18.00 uur: De Agenda. St, torInproat J» -W» «M» MIDDELEEUWEN - De ZVU start een cursus Geschie denis van de Middeleeuwen; dinsdagochtend 28 januari te 9.30 uur. De cursus omvat 10 ochtenden van IV2 uur. Als we de Middeleeuwse maatschappij willen begrijpen dan moe ten we in de eerste plaats naar de rol van de Kerk kijken. Haar macht was lange tijd groter dan die van enig wereld lijk vorst. Kloosterorden, ketters en bedelorden maar ook hekserij zullen aan de orde komen. Karei de Grote en Fre- derik Barbarossa hebben een belangrijke invloed gehad op de wereld van hun tijd. De rol van de stad, de pest, de gil den en de vrouw in de M.E. zullen onderzocht worden. In lichtingen en opgave: ZVU, Dam 22, Middelburg, tel. 01180- 34800. TENTOONSTELLING - In het Middelburgs koffiehuis aan de Lange Viele exposeert Alexander de Groot tot 18 maart zijn schilderijen. COC - De regio Midden-Zeeland van het COC vormt een gespreksgroep, bedoeld voor mensen van alle leeftijden die behoefte hebben om over hun homoseksualiteit te praten. De eerste bijeenkomst is vanavond om 19.30 uur aan de Eigenhaardstraat 2 in Middelburg. Daar wordt zaterdag 25 januari ook een Griekse nacht gehouden, die voor COC-le- den gratis is. Niet-leden betalen 5.00. Aanvang 21.00 uur. Informatie: 01180-12280. VEILIG VERKEER - Op donderdag 23 januari is er om 1.4.30 uur een voorlichtingsmiddag in wijkpost „de Woelige Werf" - Rijnstraat 12 in Middelburg. Deze middag is spe ciaal gericht op ouderen en gaat over de nieuwe verkeers reglementen en borden. De heer Post van de gemeentepoli tie Vlissingen geeft de voorlichting aan de hand van dia's en een quiz. compleet met prijzen. RUILBEURS - De Commissie Ruildag 1992 houdt op 1 februari 1992 een grote beurs van postzegels, munten, mo deltreinen- en auto's, uitgaande van de samenwerkende verenigingen I.V. Philatelica afd. Middelburg en de F.V. Delta West. De beurs wordt gehouden in Ontmoetingscen trum „Dauwendaele" aan de Vrijlandstraat te Middelburg van 10.00 tot 17.00 uur. WINTERTOCHT - Zaterdag 25 januari houdt de Zeeuwse Wandelsport Bond de derde wintertocht. Deze wordt ge houden in Zierikzee. De afstanden zijn: 5-10-15 km. Start- tijd is 13.00 uur. Startplaats: Restaurant Sportcomplex „Onderdak" Groeneweegje 70, Zierikzee. Inlichtingen op bovenstaand adres, tel. 01184-71004. AMETHYST - Op zondag 2 februari geeft dhr. V. Quandt, Malvatherapeut, een workshop over de helende en mystieke krachten van de amethyst en bergkristal. Deze workshop wordt georganiseerd door Stichting Wu Wei in Middelburg in Hotel Arneville (13.00 - 18.00 uur). Voor informatie en opgave: 01180-36054 of 01184-64752. KOSMOS - Op 24 januari geeft Lydia Gitana in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg een lezing over haar onlangs verschenen boek, getiteld: „DE KOSMOS EN IK". Het boek verhaalt onder andere over het hoe en waarom van de schepping en de plaats die wij als mensen daarin in nemen. De openbaringen voor deze tijd vormen een belang rijk onderdeel in het boek. Tijdens de lezing zal Lydia Gi tana deze dan ook nader belichten. Aanvang 20.00 uur. En tree 5.00. AVONDGEBED - 'Heeft de kerkelijke oecumene nog zin?' is het thema van het maatschappelijk avondgebed in de Engelse kerk aan de Simpelhuisstraat in Middelburg. Op vrijdag 24 januari om 19.30 uur. TONEEL - Dorpsvereniging Koudekerke houdt op 8 fe bruari haar jaarlijkse toneeluitvoering in „de Couburg". Het Souburgs Toneel En Cabaret (STEC) brengt het blijspel 'Op blote voeten in het park' van Neil Simon. Kaarten re serveren op tel. 01185-1967 of verkrijgbaar aan de zaal op de avond van de uitvoering vanaf 19.30 uur. GYMNASTIEKUITVOERING - Zaterdag 25 januari ge ven leden van de Christelijke Gymnastiekvereniging Veldo een uitvoering in de „Kruitmolen" in Middelburg. De jeugdleden tot 14.30 uur bijten de spits af om 14.30 uur met gym en jazzballet. 's Avonds om 19.30 uur begint een geza menlijke uitvoering door alle leden van tien jaar en ouder. Op het programma staan gymnastiek, jazz-ballet, springen maar ook de gehandicapten geven een demonstratie. WINTERBOEKETTEN - De ZVU houdt een workshop Winterboeketten op maandag 3 februari van 13.00-17.00 uur. Inlichtingen en opgave: ZVU, Dam 22, Middelburg, tel. 01180-34800. JAARGETIJDEN - Aktiviteiten Centrum Vlissingen houdt een dia-middag op 23 januari om 14.00 uur in het Woltershuis, Hogeweg 103. De dia-serie vertelt het vervolg verhaal van het Veluws landschap in winter, zomer, herfst, lente. Ook kan men luisteren naar een inleiding van mw. Hoogesteeger en Vivaldi's jaargetijden. Entree één gulden. ALLEENSTAANDEN - Elke dinsdag van 18.30 - 21.30 uur kunnen alleenstaanden elkaar ontmoeten voor diverse activiteiten in Soos 50+. Bachtenkomme, Badhuisstraat 104 in Vlissingen. CONCERT - The Magnificent Opalino's treden op 25 ja nuari op in Razzmatazz aan de Middelburgsestraat 113 in Oost-Souburg. Aanvang 21.00 uur. Voor kaarten a 12.50 bellen met 01100-30168. AGLOW' - Women's Aglow Fellowship, een wereldwijde organisatie van christenvrouwen, houdt 27 januari haar maandelijkse samenkomst in de Stadsschouwburg te Mid delburg. Molenwater 99. Aanvang: 20.00 uur. Spreekster zal zijn: Michelle Bauerman uit Utrecht. Voor meer informatie: 01180-36333. BIJBELSTUDIE - 28 januari start in Koudekerke een se rie van vier dinsdagavonden bijbelstudie. Thema is „de ga ven van de geest". Adres: Braamhof 28, tijd. 20.00 uur. APPELDIENST - Zondag 2 februari is er in de St. Ja- cobskerk de eerste appeldienst van 1992. Het onderwerp is: „omdat het óm mensen gaat". Dit onderwerp is mede geko zen omdat het die dag ook werelddiakonaatszondag is. Voorganger is ds. J.D. de Boer. Muzikale medewerking van het Vocaal Ensemble uit St. Laurens en Bram Beekman op het orgel. De samenzang begint om 09.50 uur, er is een crè che voor de kinderen tot 4 iaar. (ADVERTENTIE) Tel. 01100-21144 gestart op 1-8-'88 te Goes Vrijdag 31 jan. 19.00-22.00 uur Zaterdag 1 febr. 10.00-13.00 uur in Sportcentrum Goes'' aan de Zwembadweg

Scheldebode | 1992 | | pagina 9