Fotostudio Theo v.d. Genugten in winkelcentrum Dauwendaele DESCHELDEBODE Kapsalon Roland heet nu Cosmo Hairstyling het weten waard Uitzendbureau Dactylo opent nieuw kantoor 3 o r4 in ie s| 3ort CURSUS GEBARENTAAL VOOR BEGINNERS VAN STARTIN GOES De wereldreizigers (14) Hawaii en Veerse Meer Sauna sponsort tennisteam SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 22 JANUARI 1992 Cursus Motivatie Voorlichtingsavond zelfverdediging Cursus Chinese bewegingsleer HUISARTSEN TANDARTSEN APOTHEEK DIERENARTSEN KERKDIENSTEN Actie zuinig stoken DESCHELDEBODE 305 Twee werelden ontmoeten elkaar GOES - De Zeeuwse Stichting Welzijn voor Doven organiseert een cursus Gebarentaal voor beginners. De cursus duurt twaalf avonden van twee uur en be gint op 28 januari om 19.00 uur in wijkgebouw De Spinne. Docente is mevrouw Ineke Katsman uit Wol- phaartsdijk. Tijdens de cursus worden ongeveer 400 gebaren geleerd. Iedere lesavond behandelt een the ma, zoals 'in de buurt', 'winkelen', 'in huis' en derge lijke. Belangrijk bij het leren van gebarentaal is ook de lichaamshouding, de mimiek en het goed articule ren. Gebarentaal gaat altijd gepaard met het stemloo- uitspreken van het woord: een goed 'mondbeeld' is heel belangijk. De cursus is bedoeld voor mensen die regelmatig met een dove te maken hebben; een fami lielid of iemand in de kennissenkring of op het werk. Frederike van Veeren uit Vlissingen is sinds enkele jaren werkzaam als doventolk en is razend enthousiast over haar werk. Zij kwam in het laatste jaar van haar studie Kinder- en Jeugd verzorging -nu agogisch werk-terecht op het Blinden- en Doveninstituut in Brugge. Eigenlijk wilde ze liever met blinden werken: "ik was altijd gefascineerd door blindenvoet- bal, als ze allemaal zo'n belletje dragen. Maar daar was geen stageplaats en zo kwam ik bij de dovenafdeling terecht. Het doveninstituut in Brugge ge bruikt bewust geen gebaren taal, communicatie gebeurt al leen oraal, via het liplezen. Ik herinner mij dat ik een keer 's avonds laat een kleutertje te genkwam dat de weg kwijt was. Maar ik kon hem niets duidelijk maken en hij begreep mij niet. Het communiceren lukte ge woon niet. Toen dacht ik: er moet een manier zijn om dat beter te doen." Terug in Nederland verdiepte Frederike zich in gebarentaal. Ze vond wat boeken in de bi bliotheek, maar dat vlotte niet. "De tekens worden zo goed mo gelijk afgebeeld en beschreven, maar je kunt je er niets bij voorstellen." Inmiddels was Frederike zo gemotiveerd ge raakt, dat ze, koste wat het kost, verder wilde gaan. Via de Nederlandse Dovenraad kwam ze tercht op een cursus in Oud- Vossemeer. Daar hanteerde de docente dezelfde methode die men ook in Goes toepast. Per avond worden zo'n 15 woorden behandeld. De docent is zelf doof. "Daar kiezen we bewust voor", zegt Jose van Engelen. "Dan moet de horende de geba rentaal meteen in de praktijk brengen. Anders ben je ook gauw geneigd even gewoon te praten, voor het gemak. De docent doet een gebaar voor en de cursist zet zelf een be schrijving van het gebaar op papier. Uit ervaring blijkt dat dat de beste manier is om het gebaar te onthouden. Frederike: "Neem bijvoorbeeld het woord beer." Ze doet alsof ze een beertje knuffelt. "Ik beschrijf dat als: de handen gekruist voor de borst en op je schouders krabbelen, maar een ander zal dat weer anders omschrijven." vindt zij dan ook een van de grootste pluspunten van de cur sus gebarentaal. "Die gebaren leren is heel leuk, maar het is ook een kennismaking met de dovenwereld. Je krijgt een beetje meer begrip voor elkaar. Doven en horenden zijn vaak een beetje bang voor elkaar: bang om elkaar niet te kunnen verstaan en begrijpen. Geba rentaal is meer dan gebaren maken, het is communiceren." Voor opgave of inlichtingen over de cursus 'Gebarentaal voor beginners' kunt u contact opnemen met Jose van Engelen in Oud-Vossemeer, tel. 01667- 2794. Omdat Frederike van Veeren zo gemotiveerd was, had zij aan het eind van de cursus dubbel zoveel woorden geleerd als haar medecursisten: "Ik schreef alles op wat de docente zei, ook kleine woordjes, zoals 'van' en 'de'." Aan het eind van de cur sus hoorde zij van de tolkenop- leiding. Zij solliciteerde en kwam door de selectieprocedu- Doventolk Frederike van Veeren maakt het gebaar voor 'communiceren'het belangrijkste doel van gebarentaal. - foto: andrien smeels re. De drie-jarige opleiding vol tooide ze in twee jaar. Tijdens de opleiding komt een breed scala van onderwerpen aan de orde: justitie en politie, gezond heidszorg, enzovoorts. Frede rike werkt inmiddels al ruim twee jaar als free-lance tolk, meestal in het onderwijs. "Steeds meer jongere doven volgen een voortgezette oplei ding. Er zijn vijf dovenscholen in Nederland waar dove jonge ren tot 18 jaar terecht kunnen, maar daarna komen ze in het reguliere beroepsonserwijs te recht. Vroeger was een dove aangewezen op een beroep waarin je niet zoveel hoeft te communiceren; schilder of schoenmaker. Nu zie je dat jon gere doven steeds meer voor zichzelf opkomen en zich niet meer afzijdig houden van de wereld van de horenden. Met behulp van een tolk kan dat dan ook." Voor Frederike ging er een hele nieuwe wereld open. Dat VLISSINGEN - De Commis sie Sociaal Cultureel Werk Vlis singen houdt op donderdag 30 januari om 20.00 uur in het Woltershuis, Hogeweg 103-105. een voorlichtingsavond over de cursus zelfverdediging voor vrouwen en meisjes. De cursusleidster zal deze j avond iets vertellen over de in- houd van de cursus en zal een videofilmpje vertonen, zodat toekomstige deelneemsters kun nen zien hoe het er op zo'n cur sus aan toe gaat. Veel vrouwen en meisjes van alle leeftijds groepen en etnische achtergron den hebben te maken (gehad) met (seksueel) geweld of zijn er bang voor. Deelneemsters aan een cursus zelfverdediging eie ren effectiever te reageren in moeilijke situaties op het werk, thuis, op school of op straat. OOST-SOUBURG - Stich ting Wu Wei start 27 en 28 ja nuari met twee beginnersgroe- pen Tai Chi Chuan. In Middel burg en Oost Souburg. De eer ste les is gratis. Voor meer informatie: 01180-36054 Met de nachttrein reizen Frits en Anja naar het noor den van Thailand, naar Chiang Mai, de tweede stad van het land. „Samen met twee Fransen, twee Australiërs en twee Duitsers vertrekken we voor een trektocht van drie dagen naar de Gouden Driehoek, zo genoemd vanwege de daar groeiende papavers en de daaraan verbonden opium- handel. We bezoeken het drielandenpunt Thailand- Birma-Laos. We moeten een uur lopen door riviertjes en rijstvelden voor we bij een bergdorp aankomen waar we bij een familie mogen over nachten. Van slapen komt niet veel want de huizen zijn gebouwd op palen en vlak on der je lopen varkens, koeien, honden en kippen. En die ma ken allemaal zo hun eigen ge luiden!. Bovendien kraaien de hanen de hele nacht. De tweede dag lopen we over dichtbegroeide heuvels van het ene dorp naar het andere dorp. Iedere stam heeft zo z'n eigen gewoontes en taal. 's Middags willen we een wan deling maken naar een water val, om daar even te douchen. Er gaat een gids met een groot kapmes mee want we zitten nu echt midden in de jungle. Het werd een echte klim- en glijpartij waarbij we door kleine vieze snelstro- mende riviertjes moesten wa den, over dicht begroeide hel lingen moesten ploeteren en over gladde rotspartijen moesten klauteren. Het hui len stond ons een stuk nader dan het lachen maar achteraf gezien was het wel een mach tig avontuur. De volgende dag maakten we nog een olifantentocht en voeren we met een boot over de Me-Kong rivier. Nu begint onze tocht naar het zuiden van Thailand en met nachttrein en bus komen we in Kanchanaburi. Deze stad is erg bekend geworden vanwege de film 'The Bridge over the river Kwai'. We heb ben hier een bezoek gebracht aan een begraafplaats waar wel 7000 Australische, Britse en Nederlandse krijgsgevan genen begraven liggen. De teksten op de grafstenen doen je de rillingen over je rug lo pen, al is het hier 25 graden, 's Avonds is er een licht- en geluidspektakel bij de brug. Aan de andere kant van de ri vier is een krijgsgevange kamp nagebouwd. Door een koptelefoon krijg je tekst en uitleg over de gruwelen van het werken aan de spoorlijn. Je hoort een Japanse kamp commandant orders geven, de gevangenen werken en schreeuwen en de angstaanja gende junglegeluiden. Als de brug (in het waargebeurde verhaal) klaar is komt er daadwerkelijk een stoomtrein aanrijden met allemaal zwaaiende, blije mannen. Dan volgen de bombarde menten van de geallieerden en komen (de eerder extra op- getimmerde) stukken van de brug naar beneden. Het is al lemaal zo realistisch nage bootst dat we soms echt moe ten slikken. Heel indrukwek kend." MIDDELBURG - Tevreden klanten van Kapsalon Roland hoeven niet te schrikken. Ro land de Wit en zijn dertien me dewerksters zijn niet verdwe nen uit de Zusterstraat in Mid delburg. Tot zover geen nieuws. Toch is er veel veranderd in de zaak van Roland de Wit. Vanaf 1 januari is Kapsalon Roland omgedoopt in „Cosmo Hair Sty ling". Roland over het hoe en waar om: „In de dertien jaar dat mijn zaak nu bestaat, hebben wij al tijd een top-produkt geleverd, voor een redelijke prijs. Ons vaste klantenbestand groeide gestaag, zowel mannen als vrouwen. Iedereen dik tevreden dus". Waarom dan toch Cosmo? „Heel simpel. Ik was met zo veel tegelijk bezig naast het kapwerk. Inkoop, reclame, ad ministratie, opleidingen, etc. Daarbij word ik nu op een fan- Kapsalon Roland in de Zusterstraat heet voortaan „Cosmo Hair styling" tastische manier geholpen door de Cosmo organisatie, een zeer moderne club". Cosmo is een kappersorgani satie met 55 vestigingen in Ne derland en snel groeiend. In België zijn er op dit moment 3 vestigingen en in de Benelux - foto: harry de lange komen er in 1992 zo'n 40 vesti gingen bij. De stroom aan nieuwe gegevens en ervaringen binnen de organisatie is enorm. Internationale trends worden binnen de kortste keren opge pikt en alle kappers en kapsters worden volgens de laatste Kantoor: Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vlissingen, tel. 01184-19910. fax: 01184-11446 Openingstijden kantoor: 08.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Advertentie-exploitatie: Jos Rentmeester Kees v.d. Berge tel. privé 01195-5379 tel. privé 01100-13463 Bezorgklachten: Voor bezorgklachten bellen tijdens kantooruren: 01184-19910. Redactie-adres: Scheldestraat 7-9, 4381 RP Vissingen, tel. 01184-19910. fax: 01184-11446 Redacteur: Johanna Brouwer tel. privé 01180-40113 Correspondenten: Andrien Smeels Jaap Klein Ad Roos tel. privé 01180-39719 tel. privé 01180-25185 tel. privé 01182- 2860 Fotograaf: Harry de Lange tel. privé 01180-25195 01-92 MIDDELBURG - Een gat in de markt? Voor Theo v.d. Ge nugten, eigenaar van de gelijk namige fotostudio in het win kelcentrum Dauwendaele in Middelburg is het een duide lijke zaak. Vlak voor de kerst dagen opende hij zijn fotostudio en sindsdien hebben tallozen de weg naar de fotostudio weten te vinden om zich door de vakfo tograaf op het fotografische pa pier te laten vereeuwigen. Op afspraak overigens, want Theo neemt er de tijd voor en wat fo tograferen betreft is hij het best te vergelijken met een kunst schilder, zij het dat hij 'schil dert' met licht in plaats van met een penseel en verf. „Mensen hebben het altijd leuk gevonden om een foto van zichzelf, vrouw of vriendin of zelfs huisdier te hebben", stelt hij vast. „Alleen, een foto moet duidelijk iets meer zijn dan een kiekje met de vriendin erop. Op de eerste plaats vind ik dat de foto het hele wezen van de per soon moet uitstralen. Het moet leven. Kijk, de foto die een meisje van zichzelf aan haar vriend geeft omdat-ie voor een jaar naar het buitenland ver trekt, heeft een heel andere functie dan een foto die bedoeld is om bij haar vader op het buro te staan. Dat zijn twee verschil lende functies en als het even kan moet dat op de foto ook te zien zijn. Dus: voor wie is de foto bedoeld. Een ander voorbeeld. Vader, moeder en de kinderen willen op de foto. Prima. Maar wat zie je dan vaak? Vier individuen. Wat ik wil is dat de foto uit- Theo v.d. Genugten in zijn nieuwe fotostudio in Dauwendaele - foto: theo v.d. genugten straalt dat het een gezin is. In zijn algemeenheid kun je stellen dat er een groot verschil bestaat tussen een foto en een foto. Vaak is het een kwestie van knippen en wegwezen. Op die manier kan en wil ik niet wer ken. Je moet er de tijd voor ne men". Het laten maken van een foto gebeurt, zoals gezegd, op af spraak. „Dat betekent dat ik alle tijd heb en maak voor de mensen, of zo je wilt dieren, want die kunnen natuurlijk ook op de foto wofden gezet". Om te beginnen overlegt Theo met zijn klanten wat de bedoeling van de foto is. Vervolgens duiken ze de studio in en wordt er een aantal foto's gemaakt. „En dat duurt net zolang totdat ik zelf tevreden ben", verduidelijkt hij nog eens. „Alles in een ontspan nen sfeer, want de foto moet zo natuurlijk mogelijk zijn en niet van dat krampachtige gedoe; spontaan dus". Na twee dagen zijn de proefafdrukken klaar en worden ze samen met de klant doorgenomen om een selectie te maken. De volgende stap is de vergroting en zo de klant het wil, een fotolijst. Daarnaast kunnen de foto's nog in de eigen studio worden veredeld. Dat is een bepaald procédé waardoor de foto's niet meer kunnen ver kleuren, de foto wordt verste vigd en een glazen plaat ervoor overbodig is geworden. Boven dien zijn de foto's dan ook nog eens afwasbaar en komen ze be ter tot hun recht. Het resultaat mag er dan zijn: een schilderij aan de muur, maar dan geschil derd met licht. Theo maakt het.... Vlissingen - Za A v.d. Griek Bad huisstraat 46 tel 12950 Zo B Bosch Badhuisstraat 81 tel 12233 Middelburg - Za P de Doelder Bellinkplein 1 tel 39933 Zo J Wor- telboer Kromme Weele 7 tel 39933 Souburg, Middelburg-Zuid, Ar- nemuiden en Nieuwland - Za Th Bloos Kanaalstraat 70 Oost-Sou burg 01184-61212 Zo P Kodde Oude Vlissingseweg 13 Middel burg tel 01180-15810 Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke, Veere en Vrouwen polder - Za en zo R van Tol Markt 12 Veere tel 01181-1271 Domburg, Aagtekerke, Westka- pelle, Zoutelande, Meliskerke, Biggekerke en Zoutelande - Za en zo F van Eede, de Casem- brootstraat 24 Westkapelle tel 01186-1234 West- en Midden Walcheren - Za en zo B Bouwense Valkenisse- weg 14 Biggekerke tel 01185- 2190 Za en Zo A Paul Doornenburg 31 Vlissingen tel 01184-78811 VERLOSKUNDIGEN Middelburg - Za en zo K Boot 01180-39865 Vlissingen - za en zo H Klompe tel 71140 trends getraind. Een ander voordeel is dat haarverzor- gingsprodukten veel voordeli ger zijn bij Cosmo, door de massale inkoop. En over de uit breiding van service heeft Ro land de Wit nog meer nieuws: „We zijn ook open op maandag middag, op zaterdagmiddag en op de donderdagse koopavon den". i MIDDELBURG- De afdeling Walcheren van de Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging (KNNV) richt de ko mende dagen de blik naar verre streken maar vestigt ook de aandacht op vogels dicht in de buurt. Eerst verzorgen Lenie en Wim Bakker op vrijdag 24 ja nuari een dialezing over de uit- j bundige plantengroei op Ha waii. Aanvang 20.00 uur en de plaats van handeling is het bio- logielokaal van de Christelijke Scholengemeenschap aan de El zenlaan. Vervolgens komen op dinsdag 28 januari de vogels rond het Veerse Meer aan de beurt. Het is dan om 14.00 uur verzamelen geblazen bij Resto Vrouwenpolder van waaruit Dolf Schaap belangstellenden meevoert en hen tekst en uitleg geeft. Middelburg - Vr 24 jan tot vr 31 jan Apotheek v.d. Boogert Vrij landstraat 79 Middelburg Vlissingen - Vr 24 jan tot vr 31 jan Apotheek Paauwenburg Troelstraweg 2a Vlissingen tel 01184-70717 Gezelschapsdieren - Za en zo Dierenkliniek Walcheren Korte Noordstraat 61 Middelburg tel 01180-37077. R Roskam Kelder- weg 1 Meliskerke tel 01189-2838. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle Oude Domburgseweg 33a tel 01188-1443. Mevrouw Brink, Meanderlaan 326 Middelburg tel 01180-11011. Vogelopvang Mid den Zeeland tel 01180-28288 ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Dom burg 1e 3e 5e za 19.15 Koudekerke Der Boede 2e 4e en 5e za 10.30 Mid delburg Petrus en Paulus kerk 2e 4e za 19 zo 10 Hoeksteen zo 11.30 St Willibrord vr 9.45 Oost-Souburg Zoute Viever 1e en 3e za 9 Martinuskerk zo 10 Vlissingen Open Hof zo 11.45 Ter Reede za 17 Der Boede 2e 4e 5e za 10.30 Lieve Vrouwekerk za 19, zo 9.30 Ziekenhuis zo 11.15 NEDERLANDS HERVORMDE KERK. Aagtekerke 10 en 19, Domburg 10 en 19. Gapinge 9, Grijpskerke 10 en 14.30, Kleverskerke 9.30 Koudekerke 10 uur Middelburg; Koorkerk 10, Nieuwland 9.30 en 19 Ritthem 11 en 16 Oostkapelle 9 en 10.30 uur Oost- Souburg 9.30 en 19 Serooskerke 10 en 19 Veere 11.00 Vlissingen, St. Ja- cobskerk 10 uur, Johanneskerk 9.30 uur Open Hof 9.30 en 17 uur. Schaapskooi 9.30 Ophir 10 Ziekenhuis 10 Ter Reede 19 Vrouwenpolder 9.30, Westkapelle 9.30 en 19 uur GEREFORMEERDE KERK. Koude kerke 9.30 uur Meliskerke 10 en 14.30 Oost-Souburg 9.30 Oostkapelle 17 Serooskerke 10 en 19 Vlissingen Pe- truskerk 9.30 GEREFORMEERDE GEMEENTE. Vlis singen 9.30 en 16. GEREFORMEERDE KERK VRIJGE MAAKT. Middelburg 9.30 en 16.30 Vlissingen 9.30 en 16.30 CHRISTELIJK GEREFORMEERDE KERK. Middelburg 9.30 en 16.30. Vlis singen 9.30 en 16.30 uur NED. GEREFORMEERDE KERK Mid delburg 9.30 en 17 DOOPSGEZINDE GEMEENTE Vlissin gen 9.30 Middelburg 11 uur EVANGELIEGEMEENTE Middelburg 9.30 Oost-Souburg 10. LEGER DES HEILS Middelburg zo 10 en 19, Vlissingen 10, ANGLICAANSE KERK Vlissingen-Oost 10.30 en 19.30 ZEVENDEDAGSADVENTISTEN Mid delburg za 11 Vlissingen za 9.30 KRISTEN ZUID MOLUKSE KERK Kou dekerke 11.45. en Oost-Souburg 13 EVANGELISCH LUTHERSE _GE- MEENTE Middelburg 10 wo I zo urg PINKSTERGEMEENTE Middelbui -OU 19.30 zo 15.30. Vlissingen wo 19.: 14.30. PINKSTERKERK Vlissingen wo 19.30 zo 14.30 BAPTISTENGEMEENTE Herengracht 74 Middelburg 10. NIEUW APOSTOLISCHE KERK West- Souburg wo 20 zo 9.30 en 17 EVANGELISCHE BAPTISTENGE MEENTE Middelburg 10 VOLLE EVANGELIEGEMEENTE Arne- muiden do 20 zo 10 Serooskerke do 19 Vlissingen 10 CHRISTENGEMEENSCHAP Hooge- lande 10.30 uur VLISSINGEN - Dactylo uit zendbureau heeft in Vlissingen een nieuw kantoor gevestigd aan de Molenstraat 75. Het kantoor wordt geleid door me vrouw Frederik Louws. Het kantoor in Vlissingen is de vijfde vestiging van Dactylo in de provincie Zeeland. De an dere vier zijn te vinden in Mid delburg, Goes, Breskens en Hulst. Over het gehele land ge spreid heeft Dactylo op dit mo ment 145 vestigingen. Dactylo werd in 1969 opge richt door de heer A.M. Sagius, die nog steeds de leiding heeft over de uitzendketen. Het was zijn concept om uitzendbu- reau's te vestigen in woonhui zen. „Enerzijds was het in de tijd dat wij van start gingen nog niet gebruikelijk dat een ge huwde vrouw buiten de deur werkte. En een bijkomend voor deel was dat wij ons niet, zoals de andere uitzendbureau's tot de grote steden hoefden te be perken, maar met name in kleine steden actief aan de gang konden gaan", verklaart hij die filosofie. Dactylo onderscheidt zich door lokaal management. Di recteur Sagius: „We werken bij voorkeur met mensen die een vestiging hebben in de plaats waar ze geboren zijn en die dus de taal van de bevolking spre ken. Die woonhuisformule werkt drempelverlagend: de ge moedelijkheid van de eigen om geving maakt de gang naar een Dactylo uitzendbureau eenvou diger". De voornaamste com municatielijnen van de Dactylo organisatie verlopen via het hoofdkantoor in Heemstede, dat zeer intensief contact onder houdt met alle vestigingen. Op de foto van links naar rechts: staandf Sponsor Piet Harden- berg, Paul van Mosodijk, Rob Huisman, Guus Schoute en Riny Hardenberg. (knielend): Charles van Pamelen, Bram Schuit (Capt.) en Maarten Hey. VLISSINGEN - Voor de eerste maal dit seizoen neemt een ten nisteam van „Thermen Skandia Sauna" te Vlissingen deel aan de bedrijfstennis competitie in de Kaasboer te Biggekerke. Riny en Piet Hardenberg laten het team in een keurige outfit deelnemen. De tennisresultaten zijn nog niet geweldig, het team bezet de laat ste plaats, doch de Sauna exploitant zit daar niet zo erg mee, hij stelt: „Je kunt nu eenmaal niet in alles de beste zijn". Tabel voor de week van 12-01-1992 t/m 18-01-1992 Week 14 Bij een hoort een en een totaal jaarverbruik streefverbruik streefverbruik van: voor de sinds 13 algelopen oktober 1991 week van: van: 800 rm 25 322 1000 ms 31 402 1200 m3 37 482 1400 m3 43 563 1600 m3 50 643 1800 rrP 56 724 2000 m3 62 804 2200 m3 68 885 2400 m3 74 965 2600 m3 81 1045 2800 ms 87 1126 3000 ms 93 1206 3250 ms 101 1307 3500 ms 109 1407 3750 m3 116 1508 4000 ms 124 1608 4250 ms 132 1709 4500 ms 140 1809 4750 m3 147 1910 5000 (TP 155 2010 5250 ms 163 2111 5500 m3 171 2211 5750 ms 178 2312 6000 m3 186 2412 Het wekelijks streefverbruik wordt bepaald aan de hand van de gemiddelde etmaaltemperatuur en enkele andere gegevens. i

Scheldebode | 1992 | | pagina 5