Visserij vraagt dringend vakmensen vissen is y^EER vare/v 4ELEEN REC WINTERBLOUSES OPEN DAGEN >92 Voor informatie over cursus of opleiding voor volwassenen op Walcheren Doe uw voordeel AL ONZE BEKENDE NU 59.- p/st OF 2 VERSCHILLENDE 99.- Cabaretduo Kees Ik geeft try-out in Vestzak GROENTEHAL SCHOUT Peutercursus kruiswerk Reis-video-presentatie AMZ: 'Tot zien in Indonesië' SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 15 JANUARI 1992 Beeld van de visserij. De oude tijden van de visserij zijn voorgoed verleden tijd. De Nederlandse vloot is inmiddels uitgerust met de meest verfijnde technische en elektronische ap paratuur. Onze schepen varen verder uit dan vroeger, en blijven soms langer weg. De exportmarkt is enorm toegeno men en daarmee de vraag naar andere vissoorten en verwerkingsmethoden. In een dergelijk zich snel ont wikkelend beroep is alleen voor vakmensen plaats. Diploma's. De vraag naar geschoolden en derhalve gediplo meerden op de Nederlandse vloot zal de komende jaren groot zijn. De moderne Nederlandse vloot vraagt op korte termijn vissers met een diploma Stuurman/Werktuigkundige (SW). Stuurman/werktuigkundige (SW 4/5). De huidige vloot kotters en vriestrawlers bestaat voornamelijk uit moderne schepen boordevol gea vanceerde apparatuur. Behalve voor het varen, navi geren en de voortstuwing van het schip, is de stuurman/werktuigkundige verantwoordelijk voor het opsporen, vangen en verwerken van vis. Omdat de visserij op de Noordzee en met de vries trawlers waar dan ook ter wereld, vrijwel altijd in druk vaarwater plaatsvindt wordt van de stuurman of schipper van een visserschip uitstekend zeeman schap vereist. Daarnaast dient hij een veelheid aan elektronische visopsporings- en vangstapparatuur vlekkeloos te kunnen bedienden en te onderhouden. Binnen de Nederlande zeevisserij is het diploma ge koppeld aan een functie en een vaargebied. Zo kunnen stuurlieden/werktuigkundigen met een di ploma SW5 of SW4 dienst doen op een kottervfoot of vriestrawlervloot. Voor de hoogste rangen van de vriestrawlervloot is het diploma SW4 vereist. Met dit diploma kan men op alle vissersvaartuigen, waar dan ook ter wereld, als schipper of hoofdscheepswerk- tuigkundige varen. Stuurman/Werktuigkundige (SW-6). De visserij is een bedrijfstak waarin varen, vissen en verwerken van verschillende vissoorten belangrijke werkzaamheden zijn. Behalve kennis van de veilig heidsaspecten en het kunnen dienstdoen als wachts- man, moet de gediplomeerde Stuurman/Werktuig kundige (SW-6) vooral de technieken rondom visvan- gen en verwerken beheersen. Hij is aan boord van een visserschip eveneens verantwoordelijk voor on derhoudswerkzaamheden aan de scheepsmotoren en andere hulpwerktuigen, zoals de scheepslieren en de koel- en vriesinstallaties. De Stuurman/Werktuigkundige mag op de kotter- vloot als stuurman of scheepswerktuigkundige varen en in de kustwateren als schipper of hoofdwerktuig kundige. Toelatingsvoorwaarden. De instroom in de korte opleidingen binnen het mid delbaar beroepsonderwijs (tweejarige SW-6-oplei- ding) is drempelloos. Dat wil zeggen dat iedereen met een aantal jaren voortgezet onderwijs, mits hij op 1 oktober 1992 16 jaar is, kan instromen. De toelatingsvoorwaarden voor de lange (SW 4/5) opleiding in het Middelbaar beroepsonderwijs is een MAVO of LBO-diploma, een SW-6-diploma of een ander geschike vooropleiding. Doorstromingsmogelijkheden. m Met een SW-diploma voor de visserij zijn er tal van mogelijkheden om door te stromen richting een opleiding/functie binnen de andere nautische be drijfstakken. Voor meer informatie kunt u terecht bij: Scheepvaart en Transport College „Meester Snijder" Deltahaven 4 3251 LC Stellendam tel. 01879-1968 24-01-1992 14-03-1992 22-05-1992 15.00-21.00 uur 10.00-15.00 uur 13.30-16.00 uur Deze advertentie is mogelijk gemaakt door: Visserijvereniging „ONS BELANG" te Goedereede. GELE GRAPEFRUITS o AA SPAANSE SINAASAPPELS e AA GOLDEN DELICIOUS o AC GESNEDEN R0DEK00L 7e BANANEN 4 MOOIE SPRUITEN 4 CA ★SPOTGOEDKOPE WITLOF *"!ENor 1.00 Ploegenvoorstelling Theo Middelkamp 'Oude Ansichten' van Colijnsplaat Korte Delft 2 - Middelburg (Waar de leukste en lekkerste winkels staan) 317 -j-jO M- «•"JOf'V Regionaal Educatie! Centrum 01180- Damplein 19, Middelburg 34200 10 voorOiUv 25 voorJiUU 2 kiloOa9%) Donderdag V2 kilof W cent Vrijdag en Zaterdag 1 kiloI .DO 1 kilo1 aüU Leuke sortering bloemen en planten Maandag en Dinsdag Breeweg 47 - Middelburg VLISSINGEN - De Kruisvere niging Walcheren geeft twee cursussen voor ouders van peu ters. Een in Koudekerke en een in het wijkgebouw Rosenburg- laan in VLissingen. Beide cursussen bestaan uit zes bijeenkomsten waarin de vol gende onderwerpen aan de orde komen de ontwikkeling van het kind. straffen en belonen, zin delijkheid. eten en slapen, ja loezie. agressie en veiligheid Voor informatie en opgave kun nen belangstellenden bellen naar de Kruisvereniging 01184- 63700. GOES - De Zeeuwse Ren- en Toerclub ..Theo Middelkamp" houdt een ploegenvoorstelling van amateurs-A en dames in hotel Goes op vrijdagavond 21 januari, aanvang 20.00 uur. Als nieuwe hoofdsponsor zal optreden de technische indu strie Tacx uit Wassenaar, fabri kant van hometrainers en wie- leraccessoires. Als sub-sponsors fungeren Act Sport (computers en helmen). Jan Jansen racefiet sen en Decca wielerkleding Renners en rensters zullen zich presenteren in een nieuwe out fit met handhaving van de tra ditionele geel-zwarte Middel kamp kleuren maar met een vernieuwd design van shirt en broek, waarop de namen van de sponsors Tacx en Act. Evenals vorig jaar zullen de A-amateurs van ..Theo Middel kamp" in het komend seizoen deelnemen aan de KNWU-pro- motiecompetitie. COLIJNSPLAAT - Gerard de Fouw wil binnenkort een foto boekje samenstellen en zoekt daarvoor fotomateriaal en an sichtkaarten van het dorp Co lijnsplaat van de periode 188» tot 1960. 8Daarom de vraag: 'kijk eens in uw oude foto-albums, schoe nendozen. sigarenkistjes of waar deze prentjes te vinden zijn'. De Fouw heeft minimaal honderd foto's nodig die nog niet gepubliceerd zijn voor deze uitgave. Denkt niet direct 'ik heb niks of hij heeft deze al'. Velen bezitten nog schitterende foto's en kaarten of zoals ze wel genoemd worden 'kiekjes' die beslist waarde hebben voor De Fouw. Het adres van Gerard ae Fouw is: Deltastraat 19. 4486 BT Colijnsplaat. telefoon 01199-5786. VLISSINGEN - Cabaret 'Kees en Ik' is een van de deel nemers aan het Amsterdams Kleinkunst Festival. 'Kees en Ik' geeft morgen 16 januari een try-out in het Vestzaktheater, samen met Corine van Opstal en Wee Em. De negen kandidaten van het Concours om de Wim Sonne- veld-prijs 1992 (een onderdeel van het Kleinkunst Festival), zijn in oktober '91 begonnen aan een uitgebreide tournee van try-outs door heel Nederland. Uit audities in september zijn negen kandidaten geselecteerd. De organisatie biedt hun een tournee aan, langs in totaal 25 theaters in Nederland. Gedurende deze try-out tour nee doen de kandidaten extra ervaring op. De organisatie be geleidt ze daarbij naar een pro fessioneel niveau en bereidt ze voor op het Concours. Daartoe wordt de kandidaten ook de mogelijkheid geboden om te werken met een regisseur. Een ander doelstelling van de tour nee is het bieden van speelplek ken aan beginnende podium kunstenaars. Zo kan het pu bliek kennis maken met een aantal nieuwe kleinkunsttalen- ten. De eerste beoordeling is be gin februari op Texel, waar een deskundige jury de beste zes kandidaten aanwijst. Deze ver volgen de tournee in februari en maart en staan op 15 t/m 17 maart 1992, tijdens het Amster dams Kleinkunst Festival, in de halve finale van het Concours. Uit de drie'finalisten wordt op 23 maart 1992 in het Nieuwe de la Mar theater in Amsterdam de winnaar van de Wim Sonne- veld-prijs 1992 uitgeroepen. Cabaret 'Kees en Ik' bestaat uit Kees Torn, geboren in Oost burg (1967) en Gerrie Hondius uit Oost-Souburg (1970). Bei den wonen nu in Rotterdam. Gerrie is op haar 14-de begon nen met straattheater, Kees had op z'n 10-de pianoles. Ze ont moetten elkaar op de Kunstaca demie, waar zij beiden stude ren. Sinds een half jaar hebben zij samen een cabaret-program- ma. Kees Ik zijn lieve vrien delijke aantrekkelijke mensen die alles doen voor een glim lach. Al snel blijkt, dat de ver houding tussen 'Ik' en haar pia nist Kees nogal scheef gegroeid is. Leuke liedjes vormen de ba sis, en tussendoor wil hun gekte nog wel eens opspelen. Het nummer dat zij op de planken brengen heet 'Kees Ik speelt mooi weer'. De aanvang is 20.15 GOES/VLISSINGEN - Bij de AMZ-reisburo's is er zaterdag 18 januari de hele dag een inte ressante video-presentatie. De reis voert via Singapore naar Indonesië. Verre landen bezoe ken boeit de Vlissinger Fred Hofman (46) en de fotografie is al vele jaren zijn grote liefde. Tienduizenden dia's en vele ge luidsbanden getuigen hiervan en levert unieke reis-videoban- den op. Uniek is het van dag tot dag volgen van het reisprogramma, waardoor de kijker de indruk krijgt dat hij zelf mee reist. In drukwekkend zijn de opnamen van de zonsopkomst bij de Bro- movulkaan. Tempels als de Bo- robudur. Mendut en Pramba- nan zijn zeker bezienswaardig. Op Bali met zyn helgroene. trapsgewijs aangelegde sawa's woont Fred tijdens een wande ling een offerande bij. Hij vaart in een vlerkprauw over de oce aan en snorkelt tussen het kleurrijk koraal. Op Sumatra brengt hij onder meer een be zoek aan het door hoge bergen omringde kratenneer Maninjau en de vier kilometer lange Nga- rai Sianokloof, ook wel Kar bouwengat genoemd. Een stukje onovertroffen natuur schoon. De band is in eerste instantie bestemd voor reisburo's maar ook interessant voor particulie ren. Toekomstige reizigers naar Indonesië krijgen veel informa tie en ook als herinnering is de reis-video zeker aardig. De speeltijd is 90 minuten, het commentaar Nederlandstalig.

Scheldebode | 1992 | | pagina 9