het zeeland college geeft je alle mogelijkheden kleuriger technischer zee waardiger completer Er zijn een heleboel redenen om aan de Hogeschool Zeeland te studeren. Wij noemen er vier: Hogeschool Zeeland SCHRIFTELIJKE BIJBELCURSUS OPEN DAG OPEN DAG OPEN DAG Gratis schriftelijke bijbelcursus SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 15 JANUARI 1992 ZEELAND COL LEGE INSTITUUT VOOR MIDDELBAAR EN CURSORISCH BEROEPSONDERWIJS Stichting voor Basiseducatie en Vormings- en Ontwikkelingswerk Middelburg en Omstreken Met de HZ kom je ver! Ook in het buitenland! HEAO HTS-HLO HGZ0 PABO MIR l. Studentgericht onderwijs 2. Marktgericht onderwijs 3. Internationaal georiënteerd 4. Interessante studiemogelijkheden Infolijn: 01184-89000 s U leest dagelijks de krant. Leest u ook dagelijks de Bijbel Weet u dat de Bijbel duidelijk spreekt over de eindtijd en wat daarin plaatsheeft Over oorlo gen, aardbevingen, de verkoeling van de onder linge liefde, hongersnood enz. Maar in de Bijbel leest u ook over uw persoonlijke vragen, zorgen en problemen. De Bijbel wijst u de goede weg, de weg naar Jezus Christus, die vrede en rust geeft voor het onrustig hart. Daarom: „Lees de Bijbel Geeft u op voor de gratis schriftelijke Bijbelcursus. Deze cursus verdiept uw kennis van Gods woord. De lessen worden voor u gecorrigeerd en terugge zonden. Alles per post. Geen bezoek aan huis. Vul bijgaande bon in T I Jonge mensen die zich met willen afsluiten voor wat er om hen heen gebeurt, die een vorm van betrokkenheid hebben ten opzichte van hun medemens, jonge mensen die de bui tenwereld een beetje meer kleur willen geven, het zijn alle maal potentiële leerlingen van de sector DGO. Je gaat graag met mensen om en wil ze hulp, advies of be geleiding geven. Daarom kies je dan ook voor de opleiding Agogisch Werk (AW), Activiteiten Begeleiding (AB) of Sociale Arbeid (SA). Je bent creatief, vindt het vorm geven aan persoonlijkheid belangrijk en je hebt grote belangstelling voor alles wat met Mode en Kleding te maken heeft. Dan kies je voor de oplei ding Mode Kleding (MK). Je voelt aan dat elke organisatie niet zonder een goede voedselvoorziening kan, of niet zonder een goede interne dienst. Jij wilt daar wat aan doen en volgt dus eerst de oplei ding Civiele en Consumptieftechnische diensten (CCD). Je wilt graag mensen verzorgen en verplegen. Natuurlijk ga jij dan de opleiding Verpleging (VP) of Verzorging (VZ) vol gen. Je weet dat je in de gezondheidszorg of dienstverlening wilt gaan werken, maar de vooropleiding is nog net niet vol doende of je wilt je gewoon nog wat meer oriënteren in deze sector. De opleiding voor jou is dus de opleiding Oriëntatie Schakelen (O&S). Voor meer informatie over de genoemde opleidingen moet je even bellen naar de sector DGO, tel. 01184-60867 en vragen naar de decaan. Het Zeeland College is een scholengemeenschap voor middelbaar en cursorisch beroepsonderwijs met vestigingen in Vlissingen en Middelburg. Een instituut, waar ruim 4200 leerlingen een beroepsop leiding volgen in een van de sectoren Techniek, Nautisch, BBO/KMBO vt of Dienstverlening en Gezondheidszorg. Vrijdag 24 januari 1992 van 19.00-21.30 uur Zaterdag 25 januari 1992 van 10.30 -16.00 uur Naast de presentatie van alle opleidingen verzorgt de opleiding Mode Kleding op vrijdag 24 januari russen 20.00 en 21.00 uur een aantal modepresentaties. Sector D.G.O., Troelstraweg 2, 4384 AL Vlissingen, tel.: 01184-60867 Mensen die zich verbonden voelen met de zee, mensen die ook in staat zijn op verantwoorde wijze om te gaan met hun vrijheid, kunnen kiezen voor een opleiding die aansluit bij hun ideeën en verwachtingen. Sector Maritiem Instituut „De Ruyter" heeft alles aan boord om op solide en adequate wijze te voorzien in de nautische en technische scholing die mensen voorbereidt op een zeewaardige baan. 4-jarige opleidingen: Maritiem officier handelsvaart. Operationeel technicus walbedrijven. 2-jarige opleidingen: Stuurman kleine handelsvaart (S IV), Scheepswerktuigkundige kleine handelsvaart (W IV), Stuurmanwerktuigkundige zeevisvaart (S.W. V), Kort Middelbaar Nautisch Onderwijs 2-jarige opleidingen: Stuurman-werktuigkundige zeevisvaart (S.W. VI), Schipper-machinist, Scheepstechnicus. Zaterdag 1 februari 1992 (met de rederijen) Zaterdag 21 maart, 9 mei en 27 juni 1992 Ontvangst op deze dagen tussen 10.30-11.00 uur, adres Boulevard Bankert 130, Vlissingen. Telefoon 01184-89452. Deelname aan een open dag kan telefonisch of schriftelijk worden opgegeven bij de administratie van de school, waarna een uitnodiging zal worden toegestuurd. Sector Maritiem Instituut De Ruyter Boulevard Bankert 130, 4382 AC Vlissingen. Tel.: 01184-89452 Wie de media volgt zal het niet ontgaan zijn dat de roep om technisch geschoold personeel steeds luider wordt. Het middelbaar technisch onderwijs vervult een zeer belangrijke functie bij het tegemoetkomen aan deze vraag. Met de vinger aan de pols van het bedrijfsleven worden lesprogramma's bijgesteld en nieuwe afstudeerrichtingen gecreëerd. Dagopleidingen (4-jarig, inclusief het stagejaar) Bouwkunde Technische informatica Weg- en waterbouwkunde met de studierichting technische milieukunde Werktuigbouwkunde met de studierichting produktietechniek Elektrotechniek met de studierichtingen algemene elektrotechniek Elektronica Technische computerkunde Elektrotechnische installatietechniek Binnen alle afdelingen bestaat de mogelijkheid om in het 4e leerjaar te kiezen voor de commercieel technische richting. Toelatingsvoorwaarden: - L.B.O.-diploma wiskunde, natuurkunde en een vreemde taal op C-niveau, de overige vakken minimaal B-niveau - M.A.V.O.-diploma (C-niveau eisen als bij L.B.O.) - O. en S.-diploma (C-niveau eisen als bij L.B.O.) - H.A.V.O.-5 diploma: plaatsing in het tweede leerjaar mogelijk mits wiskunde en natuurkunde in het examenpakket. Kort-M.B.O. Oriëntatie en schakelopleiding Deze opleiding richt zich op toelating tot het middelbaar beroepsonderwijs en de verschillende beroepsopleidingen binnen het Kort-M.B.O. door examens op C/D-niveau. Toelatingsvoorwaarde: De leerling kan slechts worden toegelaten wanneer hij/zij op 1 oktober van het schooljaar waarvoor de toelating wordt gevraagd de leeftijd van 16 jaar heeft bereikt. Avond-opleidingen M.T.S. (3-jarig) Werktuigbouwkunde Elektrotechniek (elektronica) Toelatingsvoorwaarden: Zie dagopleiding (4-jarig) Gewenst: één of meer cursussen in het vakgebied gevolgd te hebben. M.T.S. avond (1-jarig) commercieel-technische opleiding (inclusief vestigingseisen) T oelatingsvoorwaarden: diploma M.T.S.-bouwkunde, weg- en waterbouwkunde, werktuigbouwkunde of elektrotechniek. Aanmelden voor 1 april 1992 Aanmeldingen van nieuwe leerlingen, voor het schooljaar 1992/1993 kunnen dagelijks plaatsvinden aan de school of via de directie/decaan van de huidige school. Voor inlichtingen kunt u de sector M.T.S. ook telefonisch benaderen. Voor wat betreft de avondopleidingen ook op maandag- en donderdagavond. Woensdag 12 februari 1992 15.00-17.30 uur en 18.45-21.00 uur. Op deze open dag, bestemd voor V.W.O.-, H.A.V.O.-, M.A.V.O.- en L.B.O.-leerlingen, hun ouders en andere belangstellenden, kunt u de school in vol bedrijf zien. Tevens is op deze dag gelegenheid tot aanmelding. Sector M.T.S. Marconiweg 1, 4382 NE Vlissingen Tel.: 01184-78400 Het bedrijfsleven heeft behoefte aan werknemers die beschikken over praktische vaardigheden en de daarbij behorende theoretische kennis. De programma's van de sector Streekschool zijn gericht op landelijk vastgestelde eisen en op de reële werksituatie waarin leerlingen zich bevinden. De Streekschool heeft dan ook een lange traditie van direct overleg met het bedrijfsleven. Leerkrachten weten wat er in het bedrijfsleven omgaat. Leerlingen van de part-time afdeling van de sector Streekschool volgen één of twee dagen in de week op school de theorie-opleiding als aanvulling op hun praktijkopleiding. Om ervoor te zorgen dat iedereen zijn verplichtingen nakomt, worden rechten en plichten van betrokkenen vastgelegd in een leerovereenkomst. Binnen de volgende branches worden in de sector Streekschool opleidingen aangeboden: Motorvoertuigentechniek' Administratie' Woning en Meubelstoffering" Straatmaker/Wegenbouw" Metaaltechniek* Timmeren en Metselen' Detailhandel en Groothandel* Verzorgende- en Dienstverlenende Beroepen" Procestechniek" Elektrotechniek' Schilderen* Horeca". Kort Middelbaar Beroepsonderwijs (KMBO) Op de sector Streekschool kunt u ook kiezen voor beroepsopleidingen in volledig dagverband. Naast de theorie krijgt men op school een praktijkopleiding die aangevuld wordt met stages in het bedrijfsleven. Leerlingen die nog een keuze van een beroep en/of opleiding moeten maken kunnen een oriëntatie- en schakelprogramma volgen. Voor leerlingen van buitenlandse afkomst is er een anderstaligen-programma. Sector Streekschool BBO/KMBO vt Molenwater 8 4331 SB Middelburg Tel.: 01180-16457 Afdeling: Vormings- en Ontwikkelingswerk Het vormings- en ontwikkelingswerk geeft cursussen zowel als aan bod als op aanvraag. Deze cursussen zijn bedoeld voor mensen vanaf 18 jaar woonachtig in Middelburg of in één van de plattelands gemeenten op Walcheren. Onze cursussen zijn toegankelijk voor mensen van alle opleidingsniveaus. Een greep uit ons aanbod: Cursus Natuur en Milieu Programma: een praktische cursus voor mannen en vrouwen die be wust willen omgaan met natuur en milieu in het dagelijks leven. Aan de orde komen onderwerpen als natuur - voedsel - schoonmaak middelen - vervoer - afval. Er is gelegenheid tot discussie, er zijn in structieve videofilms en excursiemogelijkheden. Duur: 10 weken Start: dinsdagochtend 14 januari 1992 Assertiviteitscursus (voor vrouwen) Deze cursus is bedoeld voor vrouwen vanaf 18 jaar. De bedoeling van deze cursus is om uit eigen ervaring en praktijk te werken aan een zelfbewuster gedrag: - leren zeggen wat je voelt, vindt en wilt, - opkomen voor jezelf en eigen grenzen leren bepalen, - "nee" leren zeggen en je zelfvertrouwen vergroten, - leren dat jouw mening even belangrijk is als die van een ander en dat ook te zeggen. Er wordt gezocht naar concrete activiteiten die ondernomen kunnen worden. Duur: 12 weken Start: dinsdagochtend of avond) 7 april 1992 Cursus "Kunst en Cultuur" Programma: Kunst kijken, zien, horen, waarderen en beleven Kunst is om u heen, dicht bij huis. Op een speelse manier maakt u kennis met diverse aspecten van kunst en cultuur: muziek, schilderkunst, poëzie, proza, beeldhouw kunst etc. Er worden ook enkele excursies gemaakt Duur: 20 weken te Middelburg Start: febr. 1992. Opgave graag vóór 15-01-1992, tel: 01180-16278 Cursus "Beter omgaan met 't geheugen" Deze cursus is bestemd voor mensen vanaf 50 jaar. Tijdens de 11 wekelijkse bijeenkomsten komen veel praktische zaken aan de orde om informatie beter op te slaan: ezelsbruggetjes, namen en gezich ten onthouden, tel.nrs. e.d. Duur: 11 weken Start: aug./sept. 1992 Cursuspl. Koudekerke/Zoutelande/Domburg en Middelburg Informatie en aanmelding: Stichting BE en V&O-werk, Latijnse Schoolstraat 10-12. Middelburg, tel.: 01180-16278. Bij de HZ gaat een student niet onder in de massa. Persoonlijke aandacht werkt positief op de studie resultaten. De HZ heeft uitstekende relaties met de beroepenvelden waarvoor wordt opgeleid. Docenten van de HZ kennen veel bedrijven en instellingen uit ervaring. Daarnaast worden regelmatig onderzoeken naar de eisen van de arbeidsmarkt gedaan. Dat betekent een up-to-date kennis van de opleidingsbehoeften. De HZ heeft goede contacten met universiteiten, hogescholen en bedrijven niet alleen over heel Europa, maar ook in Noord- en Zuid Amerika, Afrika, Azië en Australië. Goede, begeleide stageplaatsen en mogelijkheden om een deel van de studie in het buitenland te doen zijn voor HZ-studenien geen enkel probleem. De HZ biedt een breed pakket opleidingen binnen de sectoren. HTS-HI.O, HEAO, Maritiem Instituut'De Ruyter', HGZO en PABO. Daar zitten een paar mogelijkheden tussen, waarmee de HZ extra aan de weg timmert. Daarvan noemen we binnen het domein van de techniek de opleiding tot wateringenieur (aquatische ecotechnologie), commercieel ingenieur, haven technoloog. energietechnoloog. Op het gebied van economie springt de cconomisch-linguïstische opleiding er uit, alsmede die van communicatie (m.n. interne communicatie en logistiek). Op post-HBO niveau zijn er interessante cursussen, waaronder de MSC- opleidingen Transport Technology en Management Modeme Onderhouds- technologie. Milieutechniek en Managementopleiding voor middenkader functionarissen in de gezondheidszorg. Centraal adres: Edisonweg 4, 4382 NW Vlissingen Adres: Postcode:Woonplaats: Deze bon zenden aan: Schriftelijke Bijbelcursus, PG 35, 4413 ZG Krabbendijke. M: Naam:

Scheldebode | 1992 | | pagina 6