11.50 11.75 De normaalste zaak van de wereld. HARDY/BRILLEN/LENZEN BALANSOPRUIMING 500 monturen sterk afgeprijsd: MONTUREN 30%-50% ECHTE KORTING HARDY/BRILLEN/LENZEN Speciaal aanbod voor iedereen die geld wil verdienen! Speciale aanbieding S) ii 9» gedurende 5 weken Bij aankoop van een complete bril (montuur en glazen) extra 10% korting op de glazen. GEEN KORTING krijgt U op onze service en ons persoonlijk advies, want die blijven vanzelfsprekend van het hoogste niveau. BON SCHELDEBODE VAN DINSDAG 7 JANUARI 1992 houdt een (de collectie 1992 10%) Alle afgeprijsde brillen bij aankoop a contant en kunnen niet worden geruild. Bellamypark 38-Vlissingen - Tel. 01184-12010. Een rijk leven Spaar-Oase Luxemburg en België Belastingtips Sparen in eigen land Boeken voor iedereen 307 HEMA :kantoor ■OS Ordners A4, in 5 kleuren r 5 - 3 voor Insteekhoezen A4,100 stuks Telefaxpapier A4, rol 50 meter JJrT-5-14.75, rol 30 meter Kwarto schrijfbloks, 4 stuks .$0%- Koffer voor A4 hangmappen, incl. 5 hangmappen, Hangmappen A4, 5 stuks ruiters en schrijfstroken J /P" BTW-bon verkrijgbaar bij de klantenservice Niemand wil o-o-i-t te véél beta len. Niet aan een goede be kende en nog minder anoniem aan „Vadertje Staat". Iedereen wil wel eens wat extra's verdie nen. Een Amsterdamse uitgeve rij besloot recent om, onder re dactie van financiële deskundi gen, een speciale boekenserie uit te geven. Boeken met prak tische tips over snel, veilig en legaal geld verdienen voor iedereen. Toen ik voor de eer ste keer die financiële uitgaven - Polonia Raadgevers - inkeek was mijn eerste gedachte: Dat is een goede zaak. Daar worden we allemaal wijzer van. Wijzer door méér kennis, maar vooral financieel wijzer. Het was voor mij persoonlijk dan ook een fikse opsteker toen ik, al lezen de, merkte dat ik zelf verbaasd stond over het aantal slimme ideetjes en legale trucs dat bo ven tafel werd gehaald. Boven dien viel het mij op, dat ieder een er profijt van kan trekken: zowel de huisvrouw, de ambte naar als de zakenman; of je fi nanciële armslag zoekt of al over een kapitaaltje beschikt. Nog onlangs wijdde collega Al fred van Cleef in de kwaliteits krant NRC/Handelsblad een uitvoerig artikel aan één van de meest recente raadgevers van Polonia, waarbij hij de vele tips ter vermijding van geldverlies „ingenieus bedacht" noemde. In dit artikel van mijn hand geef ik u - zo voel ik het zelf - vandaag de sleutel tot geldelijk succes in handen. Door middel van een bon kunt u, ter kennis making, tijdelijk profiteren van een zeer gunstige aanbieding van de uitgever. Daarbij is het aloude motto van kracht: „Tips niet goed, dan geld terug Ontdek nu zelf dat het allemaal geen flauwe kost is en dat de spraakmakende boeken van Polonia ook uw financiële posi tie aanmerkelijk kunnen verbe teren. Reageer snel, want hun aanbod is maar tijdelijk Succesboek „Slimme Geldtips" mag u zeker niet missen. U mag het boek een echte „winstbren ger" noemen. Zo bol staat het van vele lucratieve tips en waarschu wingen. Even 'n kijkje: ook u kunt wellicht 8.000.- pier jaar (zonder werk of investeringen) verdienen met een lidmaatschap. Ja, er is een foefje om goedkoper te tele foneren met het buitenland. Een in- en uitschrijftruc bij het zieken fonds levert 840.- op. Recente, rechterlijke uitspraak geeft aan kinderen die bij „familie" inwonen elke maand recht op 750,12. Ook u behoort wellicht tot de 1 miljoen Nederlandse gezinnen die recht hebben op een rijksbijdrage tot 45.000.- voor het opknap pen van de (huur)woning, on geacht hoogte van eigen inko men. Als particulier betaalt u 50% minder ziekenfondspremie en kunt u toch volledig verzekerd zijn. U kunt voor 25.- naar En geland en voor 275.- naar Hong Kong reizen. Er is korting op de energierekening te krijgen. Met een sticker op de auto kunt u 600.- per kwartaal verdienen. U leest hoe kinderen heel gemakke lijk aan een renteloze lening kun nen komen. Kwijtschelding van belasting kan. Enpias op voor benzinepomphouders en ze ker de pomptellers. Met een mag neet wordt u gemakkelijk bedu veld! Straffeloze foutparkeerders bestaan echt120 Pagina's vol met tips en trucs en dit is nog maar een heel kleine greep. Het is bekend: Luxemburg en België bieden financieel grote mogelijkheden. Honderdtachtig duizend Nederlanders hebben er een eigen rekening. Gewoon om vólkomen legaal, maar tegelijk ook fiscaal besparend en strikt piersoonlijk te profiteren van hun spaarcenten. Alleen moet u er wel de goede weg kennen. En die wordt u in de boeken „Finan cieel centrum Luxemburg" en „Veilig sparen en bewaren in het buitenland" precies gewe zen. Een kleine greep uit het boek „Financieel centrum Luxem burg": bij weike categorie b- en C-banken zit uw geld niet safe. Bij welke banken kunt u gewoon met Nederlands geld terecht. Pas op voor banken met een beperkte er kenning Natuurlijk heerst er in een dergelijk klein land een fikse concurrentie tussen de banken. Daar moet u dus handig gebruik van maken. U leest hoe u kunt voorkomen dat de fiscus informa tie ontvangt over uw rekening in Luxemburg. Ja, open en bloot. En de fiscus mag best meelezen. Dat is een legale zaak waar u, ook als particulier, heel „zakelijk" ge bruik van kunt maken! Ook u kunt gebruik maken van slimme tips van een medewerkster van de Amrobankvestiging in Luxem burg. In dit boek vindt u tevens de namen en adressen van banken die nooit onder fiscale druk kun nen worden gezet om bepaalde gegevens te verstrekken aan in stanties. Weet u overigens dat u vanuit ons eigen Nederland „heel discreet" een eigen buitenlandse bankrekening kunt openen? Zo'n rekening kan altijd handig zijn; dat hoeft geen fiscale achtergrond te hebben. Ook in het privévlak doen zich voldoende gelegenhe den voor om een dergelijke reke ning te rechtvaardigen. In het boek „Veilig sparen en bewaren in het buitenland" kunt u lezen waarom vooral Bel gië zo populair is bij Nederlandse spaarders en beleggers. Aan bod komen verder discrete spaarmo- gelijkheden in Duitsland, Oosten rijk, Zwitserland en nog 6 andere weinig bekende spaarparadijzen, met de nieuwste mogelijkheden die hun banken te bieden hebben. 1000 Niemand, ook u niet, wil te veel belasting betalen. Daarom-is het boek „De fiscus te slim af' een nuttige en erg handige publikatie. U vindt er maar liefst 1000 legale tips en trucs. Het boek is vers van de p>ers. Nee, er wordt niet tot ontduiking aangespoord. Om eens wat onderwerpen te noe men. Zijn er mogelijkheden om een vakantie, de aanschaf van een videorecorder, het huren van films en vul al uw wensen maar in, van het belastbare inkomen af te trekken? Ja, die zijn erOok leest u hoe uw rente in uw eigen portemonnee kunt stoppen. Lees hoe zwart geld ontdekt wordt, hoe de fiscus uw gangen nagaat, ook in het buitenland! En hoe u uw anonimiteit in het buitenland kunt „beschermen". Voorts treft u er 30 veiligheidsregels aan voor be- lastingomzeilers. Misschien wilt u wel eens controleren wat het CIB heeft staan als bedrag aan rente- gegevens dat door uw bank aan de belasting is doorgegeven? U kunt het gratis opvragen. Het boek geeft ook inzicht in wat uw „legger" bij de inspecteur aan ge gevens over uw inkomsten e.d. bevat. Belastingcontrole kan op een ongunstig tijdstip komen. „Hoe kunt u die controle omzei len?" U krijgt het antwoord. Ook leest u welke landen, nu al, ook ongevraagd rentegegevens uitwis selen. Ledigheid was vroeger des duivels oorkussenMaar wat denkt u wat persoonlijke slordig heid voor de fiscus betekent Ja, juist. Toegegeven, het zijn slechts enkele willekeurige voorbeelden uit het boek. Er staan nog ruim 900 handige tips in. Als dat geen geld besparen is, weet ik het niet meer. Zorg daarom dat u een ex emplaar bemachtigt. Een zeer rendabele uitgave is het boek „Slimme tips voor beleg gers". Ook de kleine spaarder treft in dit aparte boekwerk, dat door bekende experts werd ge schreven, zeer inventieve ideetjes en winstgevende tips aan. Enkele voorbeelden uit de inhoud: Hoe profiteert u van een extra spaarpremie van maar liefst 34% van de overhetdTwee moge lijkheden om te sparen en te be leggen op kosten van de fis cus. Alle belastingvrije beleg gingsmogelijkheden Hoe ont vangt u als belegger geheel gratis een telefaxBij deze bank krijgt u 15% rente op uw deposi torekening bij inleg van 3 of 6 maanden. Inlegperiode en rente tarief worden u keurig netjes be vestigd door een notaris. 112 Pa gina's vol met winstgevende tips. Er zijn meer van deze financiële „bestsellers" van Polonia. Het boek „Hoe vergaar je kapitaal" geeft honderd concrete tips en ideeën over (bijverdienen voor de huisvrouw en de andere ge zinsleden. Want laten we eerlijk zijn: het zijn niet alleen de man nen die vandaag de dag bezig zijn met een inkomen voor het gezin. Ook de andere gezinsleden hou den zich meer en meer bezig met betaalde werkzaamheden. Welnu, dit boek levert de suggesties. Over verdienen thuis, buitenshuis; voor overdag, 's avonds of in het weekend. Bepaal zelf hoeveel, waar en wanneer u wilt werken. Zonder uw „vaste" baan in de waagschaal te stellen. Voor zake lijk geïnteresseerden is er het boek „1000 slimme zakentips". U vindt er maar liefst 1000 tips over snelle handel, zaken en transacties. Voor zakelijk geïnte resseerde particulieren, startende ondernemers, maar ook voor hen die het klappen van de zweep al kennen, 'n uitermate goede gids. In het boek „1000 artikelen gra tis" vindt u exact duizend artike len en diensten die geheel gratis verkrijgbaar zijn. Telefoontje of postzegel is voldoende. U zult ver steld staan wat er allemaal gratis te krijgen is in Nederland. Een boek dat u zeker niet mag missen is het boek „Tips en trucs rondom uw auto". U leest hoe u duizenden guldens kosten kunt besparen bij aan- of verkoop van een nieuwe of gebruikte autoHoe u met een recla mesticker op uw auto 395.- per maand kunt verdienenHoe u door auto-import tot 42% kunt verdienen op de Nederlandse ca talogusprijs, hoe u veel geld op uw benzinekosten kunt besparen enz. enz. Voor huisbezitters, kopers en huurders van woningen is het boek „Tips en trucs bij het ko pen en verkopen van wonin gen" een uitermate interessante uitgave. Bekende makelaars ge ven u tientallen tips hoe u duizen den guldens kunt besparen bij het (ver)kopen van een huisHoe u, ongeacht de hoogte van uw in komen tot 44.000.- van de over heid kunt ontvangen voor het mo derniseren of opknappen van uw woning; gehuurd of gekocht Hoe u makelaarskosten kunt ver mijden Hoe u (volkomen le gaal) uw energierekening met twintig procent kunt verminde ren enz. enz. Eveneens „vers van de pers" is het boekwerk „Rijk met pen sioen". Nu slim regelen voor de dag van morgen, is het devies. U leest hoe u, ongeacht uw leeftijd, uw AOW slim kunt aanvullen met een riant pensioen; hoe u 60% van uw pensioenpremie terugont vangt van de overheid enz. enz. Voor „geldzoekers" is er het boek „Legale krediettrucs voor ieder een". Hierin vindt u alle wegen en deuren, en soms ook achterdeu ren, om op een legale manier snel aan renteloze leningen, credit cards, goedkope kredieten enz. te komen. In het boek „Winst-tips uit Amerika" vindt u de aller nieuwste (500) ideeën uit het land van de ongekende mogelijkhe den. Het boek „Bloeiend beleg gen 1991", geschreven door re dacteuren van de beste beleg gingsbladen, is een zeer renda bele uitgave voor actieve beleg gers. En als u wilt profiteren van de tips en trucs van de „anderen", lees dan „Winst-tips uit de me dia". Intensief speurwerk uit tien tallen financiële publikaties le verde enkele „klappers" op die u beslist niet mag missen. JawelDe Polonia Raadgevers zijn bij de tijd. Iedereen mag im mers alles weten. Daarom slaat dit initiatief ook zo bijzonder aan. Want het is in deze wereld nu eenmaal gemakkelijker om geld kwijt te raken dan om geld te verdienen. Daar hebben alle mogelijke instanties, commer ciële „oplichters" en andere zakkenvullers een fijne neus voor. De firma „List Bedrog" hult zich nu eenmaal vanaf de grijze oudheid in de mooiste ge waden. De kunst is om er niet in te trappen. Dat is zeker zo eerlijk en sportief. Vandaar dat ik het toejuich dat er boeken als Polonia Raadgevers met goede „geldvergarende en geid- besparende tips" verschijnen. Voor een zeer lage prijs, die zich overigens „tig" malen laat terugverdienen De prijs per boek bedraagt normaal 39.50. Bij bestelling van drie boeken betaalt u (tijdelijk) slechts 79.-; bij bestelling van zes boeken is de prijs 119.50 en voor de hele financiële serie (15 boeken) betaalt u slechts 188.- en dat is ca. 12.- per boekwerk. Uw bestelling moet dan wel binnen veertien dagen na plaatsing van dit artikel worden geplaatst. Aantrekkelijk nietwaar. Dus afge sproken. U kunt slechts éénmaal gebruik maken van deze aanbieding! Ieder boek telt ca. 120 pagina's. Formaat 21x15 en 21x30 cm met vierkleuren omslag. Ik ben zeer geïnteresseerd in uw uitgaven. Hierbij bestel ik: A Slimme geldtips, met winstgevende tips. B Veilig sparen en bewaren in het buitenland, waar spaar geld het meeste opbrengt. C 1000 Legale belastingtrucs, de fiscus te slim af. D Financieel centrum Luxemburg, spaar-paradijs nr. 1. E Tips trucs rondom uw auto, sparen en verdienen. F 1000 Slimme zakentips, voor zakelijk geïnteresseerden. G Hoe vergaar je kapitaal, over (bijjverdienen. H Tips trucs bij (ver)kopen van huizen, 1000 tips. I 1000 Artikelen gratis, alle gratis aanbiedingen van Neder land. J Slimme tips voor beleggers, spaartips in eigen land. K Rijk met pensioen, nu slim regelen voor later. L Legale krediettrucs voor iedereen, tips voor „geldzoe kers". M Winst-tips uit Amerika, de allernieuwste ideeën. N Bloeiend beleggen 1991, voor de actieve belegger. O Winst-tips uit de media, tips trucs voor de anderen. LET OP: onderstaande aanbieding is slechts éénmalig. Bij bestel ling van drie boeken betaal ik f 79.-, bij zes boeken 119.50 en bij de hele financiële serie (15 boeken) slechts 188.-. Deze een malige korting geldt alleen als ik binnen veertien dagen deze bon instuur. Verzending vindt plaats binnen één week na ontvangst betaling. Naam: Adres: Plaats: Postcode: Telefoon: Datum: Ik betaal als volgt: Ik heb bij deze bon een bank/eurocheque/betaalkaart bijge sloten eenmalig 7.00 portokosten). Het bedrag is heden gestort op girorekening 6217212 t.n.v. Boekverkoop Marek te Amsterdam eenmalig 7.00 porto kosten). Ik betaal bij ontvangst aan de postbode extra rembourskosten 15.50). Deze bon invullen en in een gefrankeerde enveloppe opsturen aan: Boekverkopers Marek, Postbus 2635, 1000 CP Amsterdam. Telefoon 020-6157580. Fax 020-6140157. Ingeschreven bij de Kamer van Koophandel te Amsterdam. Adres: Westlandgracht 27, Amsterdam.

Scheldebode | 1992 | | pagina 7