De veerboot blijft een belemmering Funtastische middag Vijvervreugd Vier dansvormen bij workshop dans Recreatie, ramp of goudmijn? Springwedstrijden MTV Persis houdt verkoping Puzzelrit op Walcheren Zie ginds komt de stoomboot Herdenkingsmunt 775 jaar stadsrechten Een avondje uit via de VW Lee Towers Anita Meyer in Cosmo Piet Brakman geeft concert in de Zwaan Tempo Doeloe Gewestelijk kampioenschap driebanden SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 20 NOVEMBER 1991 vvv vlissingen GEHANDICAPTEN MOGEN GRATIS SPELEN IN AUTOMATENHAL films Verzamelaar 315 OOST-SOUBURG - Kunst zinnige Vorming Vlissingen ver zorgt voor de dansliefhebbers vanaf 16 jaar en ouder een workshop dans op zaterdag 23 november. De workshop vindt plaats van 09.30-15.30 uur in de balletzaal van Kunstzinnige Vorming Vlissingen, Braam straat 3a te Oost-Souburg. Tij dens deze workshop kunnen de deelnemers kennis maken met vier verschillende dansvormen: internationale dans, modern ballet, klassiek ballet en jazz- dans. De internationale dans omvat dansen uit verschillende cultu ren. Elke cultuur kent zijn MIDDELBURG - Vrou wenvereniging 'Persis' houdt zaterdag 23 novem ber haar jaarlijkse verko ping in de Smijtegelt Mavo aan de Koninginne- laan. De opbrengst van de verkoping gaat naar de zending en de evangelisa tie. Er is een boekenstand en speelgoed, eigenge maakte kleding, jam, cake en koekjes, bloemstukjes, kaarten en schilderijtjes. De verkoping is van half tien tot half 1. eigen dansvormen en de daarbij behorende muziek. Door het aanleren van deze dansen wordt getracht iets van de culturen te beleven. Het moderne ballet is een plezierige dansvorm voor men sen van deze tijd, waarbij men geen technische hoogstandjes hoeft te leren, maar waar juist de persoonlijke intentie een be langrijke rol speelt. In tegen stelling tot het moderne ballet bestaat het klassieke ballet uit veel vastgestelde houdingen en bewegingen. De klassieke bal lettechniek is zowel voor jonge ren als volwassenen zeer ge schikt om veel dansplezier aan te beleven. Het is tevens een techniek, die sterk houdingver- beterend en spierversterkend werkt. De jazzdans heeft zich ont wikkeld tot een dynamische dansvorm. Veel eigentijdse dan sen komen voort uit de jazz dans, waarbij meestal ook ge bruik wordt gemaakt van popu laire muziek. De workshops staan onder leiding van gedi plomeerde dansdocenten, die jarenlange ervaring hebben in het lesgeven bij verschillende balletscholen en instituten. Na deelname aan de work shop is er gelegenheid bij KW een cursus te volgen in een of meer van de verschillende dans vormen. Voor nadere inlichtin gen en aanmelding kunt u te recht bij de Culturele Raad Vlissingen, Badhuisstraat 104, Vlissingen, telefoon 01184- 14928/16672. GOES - Van woensdag 20 tot zaterdag 23 november wordt in de Zeelandhallen de zesde Beroepenmanifes- tatie gehouden. Bedrijven en scholen spannen zich in om honderden beroepen op een zo realistische mogelijke manier te tonen. Er zijn een heleboel za ken te zien. De cv-monteur, de bankwerker, de meubel maker, maar ook de politie agent, de ziekenverzorger, de verkoper, de restaurant kok en de bloemschikker. Beroepen waar een ho gere beroepsopleiding voor nodig is, maar ook beroepen waar iemand met een lbo- opleiding in aan de slag kan. Alle beroepen zijn in de Beroepenmanifestatie Zeeland even belangrijk. Van woensdag tot vrijdag is de manifestatie speciaal bedoeld voor de leerlingen van zo'n 150 Zeeuwse scho len. Donderdag- en vrijdag avond van 17.00 tot 21.00 uur en zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur is de manifes tatie speciaal open voor ouders die zich samen met hun kinderen grondig willen voorbereiden op de studie- en beroepskeuze van hun kinderen. BEERTJE SEBASTIAAN: za terdag 14:00, zondag 14:00, woensdag 14:00. THE FISHER KING: vrijdag 19:00, 21:45, za terdag 19:00, 21:45, zondag 19:00, 21:45, maandag 20:00, dinsdag 20:00, woensdag 20:00, donderdag 20:00. THELMA EN LOUISE: vrijdag 19:00, 21:45, zaterdag 14:00, 19:00, 21:45, zondag 14:00, 19:00, 21:45, maandag 20:00, dinsdag 20:00, woensdag 14:00, 20:00, donder dag 20:00. ROBIN HOOD PRINCE OF THIEVES: vrijdag 19:00, 21:45, zaterdag 14:00, 19:00, 21:45, zondag 14:00, 19:00, 21:45, maandag 20:00, dinsdag 20:00, woensdag 14:00, 20:00, donderdag 20:00. TER MINATOR 2: vrijdag 19:00, za terdag 14:00, 19:00, zondag 14:00, 19:00, woensdag 14:00. SWITCH: vrijdag 21:45, zater dag 21:45, zondag 21:45, maan dag 20:00, dinsdag 20:00, woensdag 20:00, donderdag 20:00. SWITCH - Korte inhoud: Als de aantrekkelijke, 36-jarige vrouwenversierder Steve Brooks bij zijn ex-vriendin Margo wordt uitgenodigd voor een etentje samen met nog twee andere ex-lovers van hem, is hij wild enthousiast. Hij als enige man samen met drie bloed mooie vrouwen, wat wil je nog meer? De dames staan hem reeds in vol ornaat op te wachten wan neer hij bij het appartement aankomt. Het viertal besluit om onder het genot van een glas champagne in Margo's bubbel bad plaats te nemen. Eenmaal relaxed in bad zittend blijkt dat Steve zich lelijk vergist heeft in zijn drie ex-minnaressen. Want de dames hebben totaal andere plannen dan Steve gehoopt had. Ze verwijten de niets begrij pende Steve dat hij misbruik van vrouwen maakt en dat pik ken ze niet meer In de strub beling die volgt legt Steve het loodje. Zijn plaatsje in de hemel kan hij echter pas veroveren als hij op aarde bewezen heeft ga lant tegenover vrouwen te kun nen zijn en bij minstens een vrouw liefde en respect heeft kunnen afdwingen Als Steve de volgende och tend wakker wordt kan hij zijn ogen niet geloven. In de spiegel ziet hij in plaats van zijn eigen supermannelijke lichaam een waanzinnig mooie 28-jarige blonde vrouw staan Nota bene hij, de mannelijke Steve, in het lichaam van een sexy stuk. Hij besluit eerst maar zijn vriend en collega Walter op te bellen en vertelt hem dat Steve de stad uit is en dat hij, eh...zij, Steve's half-zus Amanda is. Ook Walter weet niet wat hij ziet. Amanda is qua uiterlijk werkelijk een prachtige vrouw, maar in hart en ziel blijft het Steve die ver lekkerd blijft kijken naar het vrouwelijk schoon. En dit mooie vrouwenlichaam beweegt nog steeds als Steve en praat af en toe als een vrachtwagen chauffeur. „Steve" is vastbeslo ten om te bewijzen dat hij wel degelijk een vrouw kan vinden die hem respecteert. Maar lang zamerhand krijgt hij, uit eigen ervaring wijs geworden, ook in de gaten dat het leven voor een jonge, sexy vrouw, wel even an ders in elkaar zit dan hij in zijn stoutste dromen ooit had kun nen vermoeden. Zeker als er ook nog carrière gemaakt moet worden.... MIDDELBURG - Maar liefst vijfenzeventig ploegen treden zaterdag aan in de Kruitmolen voor de regionale springwed strijden van de KNGB, de Gym- nastiekhond. Tijdens de wedstrijden komt een spectaculair onderdeel van de tumsport aan bod. Het springen is heel gevarieerd en acrobatisch. De teams strijden op de langemat, de minitrampo- line en de combinatie mini- trampoline/paard. Elke ploeg bestaat uit zes deelnemers en in totaal doen er vijfenzeventig ploegen mee, verdeeld over ver schillende categorieën. Het toernooi vindt zaterdag 23 november plaats in sporthal de Kruitmolen in Dauwendaele. De ochtendwedstrijd begint om 9.30 uur, de middagwedstrijd om 12.30 uur. De organisatie is in handen van de Middelburgse turnvereniging MTV '69 VLISSINGEN - De AVOM is op zoek naar mensen die vroe ger bij de Marine gewerkt heb ben. In de loop der jaren hebben velen bij de Koninklijke Marine gediend en bewaren daaraan plezierige herinneringen. Om met oude maten nog eens over „tempo doeloe" te kunnen pra ten is ruim vijf jaar geleden de A.V.O.M., de Algemene Vereni ging Oud-Marinepersoneel op gericht. Om iedereen in de gele genheid te stellen kennis te la ten maken met de AVOM, met over het gehele land verspreide afdelingen en regio's, doet de AVOM een oproep om contact op te nemen. De vereniging is er voor alle rangen en standen, van hoog tot laag, van man tot vrouw. Kortom, voor een ieder die ooit bij de Koninklijke Ma rine heeft gediend. Schrijf een briefje of een briefkaart aan het secretariaat in uw provincie: C. Borremans, Arenberglaan 129, 4824 RJ Breda of bel 076-411814. VLISSINGEN - De Motor en Autoclub de 'Zeeuwen' uit Vlissingen houdt op zaterdag middag 23 november een puz zelrit voor automobilisten en motorrijders. Voor de liefhebbers is er ook een eenvoudige kaartleesrit. De rit is zeer geschikt voor begin ners. Regelementskennis of woordenboek niet nodig. Wel een maatlat meenemen. Deze rit voert over goed berijdbare Wal- cherse binnenwegen. Deelname is mogelijk voor leden en niet- leden in de A-klasse (ervaren rijders) of in de B-klasse (be ginners). De rit is uitgezet door de heer A. Wouters uit Oost-Souburg. Van 13.00 tot 14.00 uur kan men inschrijven bij de kanovij ver, Burgemeester van Woelde- renlaan te Vlissingen waar ook de prijsuitreiking is. Iedere deelnemer kan rekenen op een prijs. MIDDELBURG - De afdeling Ontspanning van Vijvervreugd kon de bewoners maandag 11 november eens wat anders bieden dan gebruikelijk. Vijftig bewoners van de instelling mochten een middagje op bezoek bij de nieuwe Middelburgse speelautomaten- hal Funtastic. Bij de opening van de nieuwe hal in oktober kreeg de instelling al een jukebox van de eigenaar, de firma Loontjes. Tegelijk werd toen afgesproken, dat de bewoners eens een middagje gratis mochten komen spelen. Alle gokspelletjes werden uitge zet, maar verder knipperde, flikkerde en rinkelde alles in de hal, tot groot genoegen van de bewoners. foto: jo marinissen de voorstellingen die nu in de voorverkoop zijn. ROTTERDAM 20 t/m 24-11 Holiday on Ice; 6 en 9-12 Lee Towers, Gala of the Year; 12-12 Lenny Kravitz; 22- 2/8-3('92) Revue Revue; 21-3 Rijnmond Jazz Gala; 3-4 John Denver AMSTERDAM 4-12 t/m april 92 Rembrandt tentoonstelling, Rijksmuseum; 3 t/m 15-12 Holiday on Ice DEN HAAG 14-l-'92 Zwanenmeer; april '92 Funny Girl; 13/22-3 Revue Re vue; DIVERSEN 24-11 Slayer Zwolle; 25-11 Ra- mones, Utrecht; 26-11 Rory Block en Brendan Crocker. Utrecht; 14-12 BZN Goes; 19/ 21/22-12 Urban Dance Squad Nijmegen en Utrecht (w 25-11); december Freddy Fender, di verse plaatsen; 11-1 Golden Earring Tilburg; januari Syl vester Nieuwjaarsconcert, di verse plaatsen ;27,28-3-'92 Hes- sel, Heerenveen; 27,29-3 Chip pendales Antwerpen. Sint Nicolaas zet zaterdag 23 november voet op Vlissingse bodem. Sint en zijn gevolg arriveren om 13.15 uur in de Koopmans haven met de 'Spanje'. Na de begroeting door de organisatie gaat de Sint lopend naar het podium op het De Ruyterplein. Daar ontmoet de Goedheilig man burgemester Van der Doef. De optocht vertrekt om 14 uur, de route is als volgt: Ruyter plein, Nieuwendijk. Walstraat, Lange Zelke, Souistraat, Gla- cisstraat Badhuisstraat, Glaci- straat, Scheldestraat, Paul Kru- gerstraat. Badhuisstraat, Gla- cisstraat, Spuistraat, Lange Zelke, Torenstraat, Oude Markt. Daar neemt de Sint plaats op het podium en rijkt de prijzen uit voor de mooiste versjes en tekeningen die door de jeugd zijn ingeleverd. Op dit podium treedt voor de aan komst van de Sint het jeugdcir- cus 'Hogerop' op vanaf kwart over twee. Tussen vier en vijf uur maken de Sint en de Pieten nog een wandeling door de Sint Jacob- spassage, over de Kleine Markt en door de Lange Zelke, daarna begeven zij zich naar hun tijde lijke onderkomen in Vlissingen. hebben ieder een speler afge vaardigd. Van Schouwen-Dui- veland komt C den Boer, Zeeuws-Vlaanderen heeft heeft E Goethem afgevaardigd en uit het district Walcheren/de Beve- landen komt J Westdorp. Uit het district Brabant hebben vijf spelers zich aangemeld voor deelname. De wedstrijden be ginnen vrijdag om 19.00 uur, zaterdag en zondag om 12 uur. Show Band op vrijdag 27 de cember. Daar mag je dan nu wel vast voor gaan sparen want een kaartje kost maar liefst vijfenzeventig piek. Verder zijn er twee housepar ty's gepland op 7 en 21 decem ber; een Xmasparty op de 26ste, een optreden van Dezz op de 14de en het Brevis Sound Team op 28 december. Cosmo luidt het nieuwe jaar in met Holo graph. Klassiek ballet is een van de onderdelen van de workshop dans - foto: sicco kingma OOST-SOUBURG - Piet Brakman, de zanger uit Breskens, zit niet stil. Vrijdag 22 november gaat in zaal De zwaan in Oost-Sou burg z'n nieuwste programma in première. Dit programma, dat de titel „Tussen eb en vloed" meekreeg is tevens een terugblik op de 12'/2 carrière van de artiest en componist-tekstdichter. De afgelo pen twee weken liet Brakman zien en horen in een uitverkocht theater De Halle in Axel, dat hij met name de laatste jaren duide lijk het vakje van troubadour is ontgroeid. In „Tussen eb en vloed" neemt Brakman z'n publiek mee op een reisje terug in de tijd. Aan de hand van een 16 tal liedjes en tref fend geplaatste monologen en conferences herleeft de tijd tussen 1950 en 1991, zichzelf en zijn publiek steeds een spiegel voorhou dend. Een spiegel die menigmaal ook het kenmerk van een lach spiegel toont. Mensen zien zichzelf weer terug op de lagere school, de HBS anno 1960, de carrière in de zeventiger jaren en als veerti ger met z'n twijfels voor morgen. Vragend naar de succes-formule geeft Brakman als antwoord: „Ik hanteer geen bepaalde formule om tot een theater-programma te komen. Het enige wat wellicht als vast item er steeds doorheen loopt is dat ik steeds mezelf probeer te zijn. Hiermee bedoel ik dan dat ik mezelf op het podium durf bloot te geven wat betreft m'n manier waarop ik de wereld om me heen waarneem, ervaar en er een mening over heb. Het zijn vaak dingen van alledag die me emotioneel raken. „Tot nu toe heb ik niet anders ervaren dan dat dat voor voor anderen soms bevrijdend werkt n.l. ervaren dat die vent daar op het podium met dezelfde dingen worstelt en dat ver woordt in hun eigen taal," aldus de artiest. Van de LP's en 5 singles die Brakman tot nu toe op de markt bracht is met name het plaatmateriaal zo goed als niet meer ver krijgbaar. „De meesten zijn op de CD-speler overgegaan en daarom heb ik een zgn. verzamel-CD uitgebracht onder de titel „De bekendste van Piet Brakman". "Alle op deze CD voorkomende nummers zijn afgelopen zomer opnieuw, digitaal opgenomen. „Niet omdat ik uitgeschreven ben, maar enkel en alleen maar aom- dat er weer opnieuw veel vraag was naar de oudere nummers zoals: Bresjes 17, Janneke van Janneke, Opa's uusje, Jaone, De mensen ze zeggen enz." Dank zij de nieuwe CD is dit materiaal nu weer ver krijgbaar. Samen met de nummers van zijn vorige CD vormen ze de basis voor het nieuwe programma. Dat Brakman direct na de première in Oostburg en Axel nu Oost-Souburg aandoet heeft te maken met de grote aanhang die hij ook in de rest van Zeeland heeft. „De veerboot blijft toch altijd nog voor velen een belemmering, dus kom ik zelf maar die kant op" be nadrukt Brakman. „Gezien de vorige twee keren. (De zanger komt voor het derde achtereenvolgende jaar naar Oost-Souburg), volle bak en een geweldige sfeer, ben ik in ieder geval optimaal gemoti veerd," besluit de Zeeuwsch-Vlaming. VEERE - Wat heeft het voor effect wanneer een kleine dorpsgemeenschap een korte periode van het jaar overspoeld wordt door toeristen Is de re creatie een ramp of een goud mijn voor zo'n dorp Dat is het thema van een bijeenkomst, die de afdeling Veere van de PvdA op 27 november houdt. Vrou wenpolder is het dorp waar het in dit geval om gaat en daar vindt ook de bijeenkomst plaats, in het verenigingsge bouw. De bedoeling van de Veerse sociaal-democraten is een dis cussie uit te lokken over het thema recreatie. In Vrouwen polder is het toerisme een zeer belangrijke economische pijler. Nog recent kwamen de gemoe deren in het dorp heftig in be weging toen er sprake was van opnieuw een uitbereiding van het grootschalige bungalow park Breezand, achter de dui- pen. De Veerse PvdA organi seert jaarlijks een discussiebij eenkomst in één van de kernen van de gemeente en gezien alle commotie is dit jaar daarom de keus gevallen op Vrouwenpol der en de recreatie. Om de discussie levendig te maken, zijn sprekers vanuit zeer verschillende organisaties uitgenodigd hun zegje te doen over het onderwerp. Vanuit de bestuurlijke hoek zal gedepu teerde mevrouw De Vries-Hom- mes een inleiding houden. De recreatiesector krijgt een stem in recreatie-ondernemer Cop- poolse uit Oostkapelle. De heer Van der Waals van de Planolo gische Werkgroep Walcheren bekijkt de zaak vanuit de kant van natuur -en milieubelangen. Dominee De Boer, emeritus predikant uit Vrouwenpolder, spreekt over de invloed van de recreatieve ontwikkelingen op de plaatselijke gemeenschap. Na de korte inleidingen van de sprekers is er volop gelegen heid tot discussie rum, waarin naast De themabijeenkomst begint om 20 uur. MIDDELBURG - In 1992 is het 775 jaar geleden dat aan Middelburg stadsrechten wer den toegekend. Ter gelegenheid hiervan geeft Muntverzendhuis De Taler een herdenkingsmunt uit. Vanaf 11 november 1991 is de herdenkingsmunt verkrijg baar bij de ABN/AMRO-kanto- ren in Middelburg. Een deel van de opbrengst komt ten goede aan ideële instellingen in Mid delburg. Basis van het ontwerp is een afbeelding van het stadhuis van Middelburg. De munt, een 10 florijnenstuk, wordt in drie uit voeringen op de markt ge bracht: Een zogenaamde circu- latiemunt, uitgevoerd in cupro nikkel (kostprijs 10.-). Deze munt kan tegen teruggaaf van hetzelfde bedrag weer worden ingeleverd bij de ABN/AMRO- kantoren in Middelburg tot eind 1992. Daarnaast zijn er uitgiftes in zuiver (kostprijs 95.-) en in goud (kostprijs 1.475.-). Herdenkingsmunt stadsrechten 775 jaar nieuwendijk 15. 4381 BV VLISSINGEN - Bij het VW- kantoor aan de Nieuwendijk is het mogelijk kaarten te reserve ren voor concerten (pop en klassiek) en theatervoorstellin gen in het hele land. Tussen 10 en 16 uur (zaterdags tot 13 uur) informeren de medewerkers van het VW u graag over de ver schillende mogelijkheden. Per persoon komt er een klein be drag aan kosten bij. U krijgt bij het VVV een voucher waarmee u bij de kassa van het theater uw toegangskaart kunt opha len. Hieronder ziet u een deel van MIDDELBURG - Biljartvereni ging 'tRaedthuys Plein 1940 houdt 22, 23 en 24 november het gewestelijk kampioenschap driebanden eerste klas. De drie Zeeuwse districten Vrijdag 22 november, aanvang 20.00 uur „De Zwaan" te Oost- Souburg. Telefonische reserveringen/voorverkoop tel. 01184-71534 of vrijdagavond aan de zaal vanaf 19.00 uur, kaarten kosten 10,- VLISSINGEN - In de maand december heeft discotheek Cosmo zeven activiteiten op het programma. Hoogtepunt is ongetwijfeld het optreden van Lee Towers, Anita Meyer en The Bob East

Scheldebode | 1991 | | pagina 15