dingemanse Theo Olof laat Mozart spreken Zuidelijk Toneel brengt spraakmakend stuk Eindstanden Stem wielerklassement '91 BREEK DE DAG. TIKEEN EITJE! Efvo"3® Ul! v,ld® Peter Mol wint Zeeuws Stem-wielerklassement ailpeen ogskind uit de lappenmand r 01180 12014 Cor de Mey geeft seinles EIRENHANDELAAR BIJNA HALVE EEUW IN HET VAK Adverteren geeft een verbluffend effect 'King for a day' in 't Beest SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 16 OKTOBER 1991 323 Giro 121 UNICEF EIERHANDEL NOORDWEQ 276 MIDDELBURG GOES - Eindstanden van de eerste tien in het Zeeuws wie lerklassement van 'De Stem'. A-amateurs: 1. Peter Mol (Kapelle) 439 punten; 2. Fran cois Franse (Kwadendamme) 380; 3. Kees Schouwenaar (Kloetinge) 357; 4. Wilfred Geijs (Kwadendamme) 273; 5. Richard de Vrieze (Goes) 251; 6. Karei van Goethem (Sluis kil) 190; 7. Vester Aarts (Kruiningen) 186; 8. Jacco Schroe- vers (Arnemuiden) 179; 9. Rolf Mobach (Sluiskil) 150; 10. Toon van der Steen (Bruinisse) en John van de Ameele (Ter- neuzen) 149. Junioren: 1. Michel Rommers (Rilland) 94 punten; 2. Guil- laume de Punder (Ovezande) 81; 3. Lars van der Ploeg (Nieuwdorp) 70; 4. Rudi Klaasse ('s-Heer Hendrikskinde ren) 58; 5. Michel Swartelé (Terneuzen) 40; 6. Glen van Ges- sel ('s-Heerenhoek) 33; 7. Rolf Lijbaart (Sluiskil) 32; 8. De- rek Franse (Westdorpe) 25; 9. M. Wagenaars (Borssele) 20; 10. F. de Jonge (Zierikzee) 19. Nieuwelingen: 1. Reinier van der Does (Heinkenszand) 106 punten; 2. Franklin Klaasse (Yerseke) 93; 3. Andor van der Ploeg (Nieuwdorp) 74; 4/5 Jordi de Looff (Zierikzee) en J. Gunther (Yerseke) 28; 6. J. Luteijn (Nieuwdorp) 27; 7. D. Brehm (Wissenkerke) 19; 8. E. Joosten (Wolphaartsdijk) 18; 9. D. Venema (St. Maartensdijk) 15; 10. P.Kraak (Wol phaartsdijk) 14. De kip, het ei en A. Dingemanse ST. LAURENS - Eerst was er de kip, toen het ei en later A. Dingemanse uit St. Laurens om de eiren te verkopen. Op de kop af 48 jaar handelde de 61-jarige eierhandelaar in de pluimveeprodukten. Maandag 30 september stopte hij er definitief mee. De eierhandel is verleden tijd, de kip en het ei blijven gewoon door gaan. Jammer vindt DINGEMANSE HET WEL. „Maar", zo zegt hij, „Er is een tijd van komen en een tijd van gaan. Het laatste is nu aangebroken. Het is mooi zo geweest". Dertien jaar was Dingemanse toen hij voor het eerst met de eieren in aanraking kwam. „Vader had een kruidenierswinkel hier op St. Laurens en han delde ook in eieren. Ja en vroeger was het gewoon meewerken hè. „Naar de veiling in Middelburg en Goes om eieren te kopen. Die werden dan verpakt in kisten. Van die loodzware dingen. De eieren lagen in een strobed. Nu zijn het allemaal van die handige rekken die bijna niets wegen. Vroeger waren die kis ten niet te tillen en van steekwagens hadden ze nooit gehoord. De eieren gingen dan met de beurtvaart naar 'Holland' weet Dingemanse nog. „Vader Dingemanse ging met zijn tijd mee", vervolgt hij. „Moet je nagaan. We hadden toen wel zes telefoons. Het bel len duurde natuurlijk wel even langer dan nu. Maar met al die relaties buiten Zeeland had je die verbindingen wel nodig". Oorspronkelijk vormde Dinge manse samen met zijn vader een firma. In 1962 nam Dingemanse de zaak van zijn vader over. „Toen was het nog de goede tijd". Twaalf jaar gelden moest hij de keuze maken: groter op zetten of klein blijven. „Het ging allemaal allemachtig goed. We groeiden en groeiden. We hadden personeel. Uiteindelijk heb ik gekozen voor gewoon klein blijven. Uitbreiden en ex porteren ging op den duur te veel kosten. Ja en zo ben ik dus groothandelaar gebleven die eigenlijk aan iedereen verkocht die maar wilde betalen". Hoewel Dingemanse het - zo als hij zegt - altijd prima naar of bel voor uw donatie: 06-35024040 (50 ct. p.m.) zijn zin heeft gehad, heeft het ondernemerschap ook wel zijn minder plezierige kanten gehad. „Een vakantie konden we eigenlijk nooit nemen. Tenmin ste niet in het seizoen. De cam pings moesten worden bevoor raad en het gebeurde niet zel den dat ik werd opgebeld of ik nog even een paar honderd eie ren kon komen brengen. Ja en dan ga je, want het is de service die je moet verlenen. En zo ge beurde het wel eens dat pa aan het werk was en de verjaar dagsvisite het zonder mij moest doen. Maar in de najaarsvakan tie was het meestal rustig en gingen we er met het hele gezin op uit". „Maar ook de mensen zijn veranderd", blikt Dingemanse terug. „Alles is nu veel groter en niet meer te vergelijken met vroeger. Grootwinkelbedrijven kopen rechtstreeks in en pluim veehouderijen zijn tevens groot handelaren geworden". Voor Dingemanse zit het er in ieder geval nu op. Zijn klanten heb ben met talloze attenties en ge schenken al afscheid van hem genomen. De vele gesprekken met zijn klanten zal hij best missen. Wat hij - nu hij tijd ge noeg heeft - allemaal gaat doen weet hij nog niet. „Ik ga eerst maar eens het pakhuis oprui men. Daar heb ik nu mooi de tijd voor. En 's morgens natuur lijk een eitje hè". A. Dingemanse 'er is een tijd van komen en een tijd van gaan' /FOTO: HARRY DE LANGE GOES - Theo Olof bezoekt maakte Theo Olof vele concert vrijdag 25 oktober de Openbare Bibliotheek in Goes. In 1991, het 'Mozart-jaar', bracht Olof een bijzonder boek uit, 'Wolf gang Amadeus Mozart, geniaal componist'. Een bijzonder boek, omdat het verhaal niet verteld lijkt te worden door Theo Olof, maar door de componist zelf. Deze bracht de schrijver een nachtelijk bezoek en vertelde zijn levensverhaal. Mozart is uit de hemel op aarde teruggekeerd om een goede daad te verrichten. Hij onthult de verschrikte schrijver zijn levensverhaal en stelt Theo Olof in de gelegenheid dat op te tekenen. Mozart, die al op jeug- digde leeftijd samen met zijn vader en zusje reizen maakte langs de adellijke hoven en ko ninklijke paleizen in West- Europa, vertelt het verhaal over zijn muzikale opvoeding. Over hoe hij als wonderkind werd bejubeld en hem vaak een har telijke ontvangst wachtte. Maar het gebeurde ook dat zijn vader concerten organiseerde, terwijl er geen publiek kwam opdagen. Soms verkeerde het gezin in bittere armoede. En dan waren er nog de momenten, dat het door ziekte geteisterd werd, zo als tijdens het bezoek aan Hol land. Schrijver Theo Olof, in 1924 geboren, debuteerde zelf als violist reeds op vijfjarige leef tijd. Zijn moeder was een be kende vioolsoliste en pedagoge. Hij gaf in Amsterdam op zijn elfde jaar zijn eerste concerten in Nederland, o.a. met het Con certgebouworkest. Vanaf 1945 MIDDELBURG - het Zuide lijk Toneel is dit seizoen voor het eerst met alle vier haar reis- voorstellingen te zien in de Stadsschouwburg. Als eerste produktie brengt het gezelschap op dinsdag 15 oktober om 20.00 uur de tragische komedie (of komische tragedie) „Toch zonde van die hoer" van John Ford. In de rolbezetting ziet u o.a. Sara de Roo, Bart Siegers en Henk van Ulsen. Regisseur Ivo van Hove (te vens artistiek leider van HZT) koos voor een toneelwerk dat in Nederland nauwelijks bekend heid geniet. De auteur was een tijdgenoot van Shakespeare en Marlowe. Zijn „Tis pity she's a whore" stamt dus uit het lieder lijke Engeland van Elisabeth I en is een ontluisterend stuk over het contrast tussen poëti sche onschuld en en brutale sexuele ontsporingen. In ons taalgebied werd het nog nooit gespeeld, terwijl het in Enge land tot de klassieken behoort. Tegen de achtergrond van het stadje Parma in de 16e eeuw - met typisch Italiaanse machts spelletjes en kerkelijk gekonkel ontluikt de verboden liefde tus sen Annabella en Giovanni, dochter en zoon van de edelman Florio. De mooie Annabella is de meest begeerde bruid van Parma en talloze jonge edellie den cirkelen om haar heen, waaronder Soranzo, de duide lijke voorkeurskandidaat van Annabella's vader. In een ontroerend duet ver klaren Giovanni en Annabella elkaar de liefde en beleven zij hun illegale, allesver- schroeiende passie. Pater Bona- ventura, hun beider biechtva der, dwingt Annabella met So ranzo te trouwen, maar als deze de incestueuze liefde ontdekt en ook nog verneemt dat zijn aan staande zwanger is, eindigt al les in gruwel. Er zullen doden vallen, bij „zondaren" en „on- schuldigen". „Toch zonde van die hoer", besluit de kardinaal. Kaarten 20,00 (voor CJP en pas 65 16,00) in voorverkoop bij de Stadschouwburg Middel burg en telefonisch te reserve ren via (01180) 11500. reizen naar vele delen van de wereld. In ons land gaf hij een groot aantal eerste uitvoeringen van vioolconcerten. Theo Olof was vele jaren con certmeester van het Residentie orkest in Den Haag, daarna concertmeester bij het Concert gebouworkest in Amsterdam. Theo Olof maakte vele grammo foonplaten, een aantal samen met violist Herman Krebbers. Met pianist Daniel Wayenberg maakte hij o.m. een Ravel-De- bussy-plaat. In 1991, het 'Mo zart-jaar', schreef hij 'Wolfgang Amadeus Mozart, geniaal com ponist', dat voor slechts 24.90 in iedere boekhandel verkrijg baar is. Theo Olof vertelt op vrijdag avond 25 oktober in de Open bare Bibliotheek Goes over zijn leven en werk en de totstandko ming van zijn boek over Mo zart, wonderkind en componist. De bijeenkomst, georganiseerd door boekhandel De Koperen Tuin, de Openbare Bibliotheek Goes en Den Dekker Muziek in Kapelle, begint om 20.15 uur. Kaarten zijn vanaf heden ver krijgbaar bij de organisatoren. MIDDELBURG - Cor de Mey neemt zaterdag 19 oktober de seinsleutel ter hand. Aan boord van het ramschip „Schorpioen" aan de Loskade, van 10 tot 17 uur. De bezoekers mogen het zelf ook eens proberen. De Mey begon zijn opleiding in maart 1945, nog voor het einde van Wereldoorlog II, aan het opleidingskamp bij Ipswich in Engeland. Ging daarna naar een radio-opleidingsinstituut van de Royal Navy en werd toen de oorlog inmiddels afge lopen was, naar Indonesië ge zonden. Op het radiostation van de staf van de Nederlandse strijdkrachten in het toenma lige Batavia werd zijn opleiding voltooid. Thans is de heer De Mey een enthousiast zendama teur. Volgens hem moet je om te kunnen zenden muzikaal of minstens ritmegevoel hebben. Personen, jong en oud, die menen deze eigenschappen te bezitten, kunnen op 19 oktober zelf de seinsleutel ter hand ne men aan boord van de „Schor pioen". In het kader van de ra- dio-telegrafie aan boord van schepen exposeert Radio Hol land in de torenruimte aan boord van de „Schorpioen" nog t/m 30 oktober. grote werk' 'King for a day' met Lenny, André, A.N., Vincent en John. GOES - In jongerencentrum 't Beest tc Goes treedt vrijdag 18 oktober de Nederlandse rockband 'King for a day' op. De melodieuze rockformatie 'King for a day' staat weer op scherp. Na verschillende bezet tingswijzigingen staan de hui dige 'Kings' nog steeds voor eigenzinnige, inventieve rock muziek, waarbij de eigen num mers hoogtij vieren. Hun mu ziek staat onder invloed van rock uit de jaren '70, toen Al- quin, Deep Purple en Uriah Heep hun triomffen vierden. Peter Mol brede en sterke selectie be schikt telt volgend seizoen vier Zeeuwen in de gelederen. Be halve Mol en diens dorpsgenoot Erik van Nieuwkerk gaan na melijk ook Roy Bogaert ('s-Gra- venpolder) en Lars van der Ploeg (Nieuwdorp) straks rond fietsen in het blauw-witte tri cot. Van der Ploeg, die dit jaar furore maakte bij de junioren, debuteert volgend seizoen als amateur, terwijl Bogaert er al een jaartje heeft opzitten in deze categorie. Verder heeft Swift-Casba versterking gekre gen van de talentvolle Mare Rasch en van Mark Varkevisser, van wie laatstgenoemde dit jaar deel uitmaakte van de nationale juniorenselectie. Kwalitatief ziet het er dan ook gezond uit bij de Leidse club die uitkomt in de topcom- petie van de KNWU. „In derge lijke wedstrijden is het beslist andere koek dan in de crite riums", weet Peter Mol uit er varing. „Je doet in het grotere werk veel routine op. Ik ben dit - FOTO: TANNIE DE JONGE. jaar drie keer aan de bak ge weest en hoop dat er in het vol gend seizoen weer een aantal keren een beroep op me zal worden gedaan. Naast grote eendagswedstrijden ambieer ik tevens etappekoersen. Mijn grootste ideaal is om deel te kunnen nemen aan Olympia's Ronde door Nederland". VLISSINGEN - Bij het VW kantoor aan de Nieuvvendijk is het mogelijk kaarten te reserve ren voor concerten (pop en klassiek) en theatervoorstellin gen in het hele land. Tussen 10.00 en 16.00 uur (zaterdags tot 13.00 uur) informeren de medewerkers van het WV u graag over de verschillende mo gelijkheden. De reserverings- kosten bedragen fl. 3,50 per persoon. Per boeking komt er een gulden communicatiekosten bij. U krijgt bij het VW een voucher waarmee u bij de kassa van het theater uw toegangs kaart kunt ophalen. Hieronder ziet u alvast een deel van de voorstellingen die nu in de voorverkoop zijn. ROTTERDAM 27-10 Heineken Night of the Proms (Steve Harley, Randy Crawford, Beverly Craven, Rodger Hudson); 2-11 Frag ment; 12-12 Lenny Kravitz; 22- 2/8-3('92) Revue Revue; AMSTERDAM 4-12 t/m april 92 Rembrandt tentoonstelling, Rijksmuseum DEN HAAG april '92 Funny Girl; 13/22-3 Revue Revue; DIVERSEN 26-10 De Dijk in Oost-Souburg; 25/27-10 Jazz Mecca Maas tricht; 31-10 Extreme, Arnhem; oktober The Dubliners, diverse plaatsen; okt nov dec Josephine, Rotterdam, Amsterdam, den Haag; 19-11 Sting, Den Bosch; november Level 42, Den Haag, Kerkrade; 27,28-3-'92 Hessel, Heerenveen; 14/03/92 BZN in Vlissingen 'Routine opdoen in het KAPELLE - Peter Mol is winnaar geworden van het Zeeuws wielerklassement voor A-amateurs van het dagblad 'De Stem'. Daarvoor telden in het afgelo pen seizoen 42 koersen mee. Alleen Zeeuwse renners kwamen in aanmerking voor puntenhonorering. Peter Mol scoorde 439 punten. Dat is 59 meer dan Francois Franse, die als tweede eindigde. Laatstgenoemde was lange tijd een geduchte concurrent van Mol, maar aan de nek-aan-nek-race kwam abrupt een einde toen Franse geblesseerd raakte bij een valpartij tijdens een wedstrijd in Zierikzee op 16 augustus en daarna in zes koersen verstek moest laten gaan. „Erg jammer voor Francois", als derde. Verdienstelijk ac- ventileert Mol. „De tweestrijd teerde Mol ook in de Ronde van tussen ons beiden verliep bij zonder spannend en hij had kunnen voortduren tot aan de sluitingskoers in Hulst op 8 ok tober. Maar zo gaat dat nu een maal in de sport, je komt ook onfortuin tegen in je loopbaan. Wat mezelf betreft mag ik echt niet mopperen over mijn be haalde resultaten in het afgelo pen seizoen. Integendeel. Ik ben zeer content. Van de zes jaar die ik nu als amateur achter de rug heb ben ik nooit zo goed aan de bak geweest als deze keer". De 25-jarige Peter Mol, in septem ber van dit jaar getrouwd en sindsdien inwoner van Kapelle, finishte dit seizoen zes en dertig keer bij de eerste tien. Hij triomfeerde onder andere in Kortgene en Koudekerke, ein digde acht keer als tweede en bereikte de eindstreep zes keer Midden-Zeeland (vijfde) en reikte naar een vijfde stek in het districtkampioenschap van Zuid-Holland, waarin hij uit kwam omdat de Zeeuw sinds een paar jaar lid is van Swift- Casba uit Leiden. Om deze re denen ging de Zeeuwse titel strijd aan de neus van Mol voorbij. „Jammer", vindt hij. „Ik hoop dan ook dat de KNWU in de toekomst een andere rege ling gaat treffen voor deelname aan de districtskampioenschap pen. Dus alle Zeeuwse renners laten meedoen aan de titelstrijd in eigen provincie ook al zijn ze dan geen lid van een Zeeuwse vereniging". Bij Swift-Casba heeft Peter Mol het uitstekend naar zijn zin. Zijn club, die over een

Scheldebode | 1991 | | pagina 23