Zuidelijk Toneel brengt spraakmakend stuk IN ZEELAND Eva's piepshow in de schouwburg Voor stinkzwammen moet men oog én neus hebben. R. STRUYK Een avondje uit via de VW Robert Janvier: „Formule voor succes is bij blijven" SCnLLbLÜÜJE VAN WOENSDAG 9 OKTOBER 1331 Vakliteratuur Drie vestigingen WANDELEN Zaterdag 12 oktober houdt de afdeling wandelsport van VSV Marathon haar jaarlijkse herfst-wandeltocht. Er kan gekozen worden uit 4 afstanden namelijk 25 km (start vanaf 10.00 uur), 15 km (start vanaf 11.00 uur) en 10 en 5 km (start vanaf 11.30 uur). De start is vanuit het clubhuis van Marathhon aan de Bosweg te Vlissingen. KLEDINGBEURS In de peuterspeelzaal „De Paddestoel", Irenestraat 29 in Oost-Souburg wordt woensdagavond 23 oktober van 19.30 tot 21.00 uur een kleding- en speelgoedbeurs gehouden. Er wordt baby-, kinder- en volwassenenkleding verkocht. In name van geprijsde schone kleding en speelgoed vindt plaats op woensdagmiddag 23 oktober van 13.15 tot 14.15 uur in de peuterspeelzaal. HOBBYMARKT Het Activiteiten Centrum Middelburg heeft als herfstva kantieactiviteiten op donderdag 17 oktober een hobbymarkt waar deelnemers van het ACM hun hobby tonen. De "hobby- markt vindt plaats in het ontmoetingscentrum Dauwendae- le, Vrijlandstraat 51 in Middelburg, 13.30-15.30 uur, kosten één gulden. HOUTSNIJCLUB In het buurthuis Aldegonde, Westerzicht 381 in Vlissin gen houdt de aldaar gevestigde houtsnijclub op 10 oktober een open dag. Belangstellenden zijn welkom tussen 13.30 en 16.00 uur. Er kunnen dan ook nog enkele nieuwe leden wor den ingeschreven. PARADIJS Op zondag 13 oktober geeft dhr. D.R. Bouhuijs in de ka pel van St. Maarten in Hoogelande een lezing over histori sche tuinen: „Van paradijs tot stadstuin" (met dias). De le zing begint om 14.30 uur. Toegangsprijzen: 7.50 en ƒ5.- (CJP). Van kinds af aan heeft Ro bert Janvier één vurige wens gehad: hij wilde, net als zijn va der, dansleraar worden. Die runde in die tijd al Dansschool Janvier in Goes. Het vak is hem dus met de paplepel ingegoten. Zodra zijn leeftijd het toeliet ging hij met zijn vader mee op stap. Janvier: „Omdat het wed- strijddansen zich vroeger voor namelijk concentreerde in de randsteden, was je in die tijd een reizende dansleraar". Na de middelbare schoolpe riode vertrok Robert Janvier naar Den Haag, waar hij een twee jaar durende dansoplei ding volgde aan een particulier instituut. In deze periode maakte hij zich het vereiste danspakket meester waarin de ballroom- en Zuidamerikaanse dansen centraal stonden. Maar ook de Engelse Wals behoorde tot het examenpakket. Alle technieken moest hij tot in de finesses beheersen. „Wie bij wil blijven moet vakliteratuur doornemen", is de Donderdag 10 oktober 12.03 uur: Actualiteiten en achter gronden; 12.30 uur: Het weer in de provincie; 12.35 uur: Te kust en te keur, consumentenrubriek; 12.55- 13.00 uur: De Agenda; 16.03-17.00 uur: Een vak apart. Een bedrijf of in stelling staat centraal, ook met ver zoekplaten; 17.03 uur: Actualiteiten en achtergronden; 17.30 uur: Het weer in de provincie; 17.35 uur: Zegt u 't maar, luisteraars reageren op een actueel thema; 17.55-18.00 uur: De Agenda. Vrijdag 11 oktober: 12.03 uur: Actualiteiten en achter gronden; 12.30 uur: Het weer in de provincie; 12.35 uur: Het Fort Zeelan- dia, programma over de Zeeuwse bur ger en zijn bestuur; 12.55-13.00 uur De Agenda; 16.03-17.00 uur: UIT, uit gaanstips voor het weekend; 17.03 uur: Actualiteiten en achtergronden; 17.30 uur: Het weer in de provincie; 17.35-18.00 uur: Zeeuws Diep, Zeeuwse opinieleiders bespreken de actualiteiten. In het forum: de heren mr. M.W. Dieleman (advocaat en pro cureur te Middelburg), J. Jansen (re dacteur Dagblad De Stem) en W.M. Waumans (districtsbestuurder Indus triebond FNV). Zaterdag 12 oktober: 11.03-13.00 uur: „Dag-Week!" Pro gramma voor de vrije zaterdag. 17.03- 19.00 uur: Omroep Zeeland Sport. Zondag 13 oktober: 11.03-13.00 uur: „Op Deltahoogte", muziekbeoefening in de provincie. 18.03-19.00 uur: Omroep Zeeland Sport. Maandag 14 oktober: 12.03 uur: Actualiteiten en achter gronden; 12.30 uur: Het weer in de provincie; 12.35 uur: Het spelletje „Wegwies"; 12.40 uur: Reportage, vraaggesprek; 12.55-13.00 uur: Agen da; 16.03-17.00 uur: Sportmeneer, het diepere wezen van de sport door Koen Mijnheer; 17.03 uur: Actualiteiten en achtergronden; 17.30 uur: Het weer in de provincie; 17.35 uur: De ronde van Zeeland, een ontdekkingstocht door de provincie; 17.55-18.00 uur: De Agenda. Dinsdag 15 oktober: 12.03 uur: Actualiteiten en achter gronden; 12.30 uur: Het weer in de provincie; '12.35 uur Gast van de week; 12.55-13.00 uur: De Agenda; 16.03-17.00 uur: Gefeliciteerd! Ver- zoekplatenprogramma; 17.03 uur: Ac tualiteiten en achtergronden; 17.30 uur Het weer in de provincie; 17.35 uur Vogels, vissen en Piet Smeer poets, een programma over natuur en milieu door Theo Richel; 17.55 uur: De Agenda. Woensdag 16 oktober: 12.03 uur: Actualiteiten en achter gronden; 12.30 uur: Het weer in de provincie; 12.35 uur; Streekeigen, pro gramma over streekeigen zaken; 12.55-13.00 uur De Agenda; 16.03- 17.00 uur: Het kanaal door Zeeland, programma over kunst en cultuur in de provincie; 17.05 uur: Actualiteiten en achtergronden; 17.30 uur: Het weer in de provincie; 17.35 uur: „Goed Zeeuws" met Bram Francke, taalpro- framma over Zeeuwse dialecten; 7.55-18.00 uur: De Agenda. stellige overtuiging van Janvie Aan het eind van de opleidi heeft Robert Janvier ook exa men gedaan in de zogenaamde bijvakken, onder andere: me thodiek, didaktiek, muziek en maintien (omgangsmanieren). Met het diploma op zak vertrok Janvier naar Arnhem. Zijn eer ste „werkervaring" deed hij op in een zeer chique dansgelegen heid. Een leerzame tijd. Enkele jaren later breidde hij zijn erva ring uit door dansleraar te wor den aan een school in Schie dam. Deze was weliswaar min der deftig, maar hier stak hij weer veel op van de moderne manier van bedrijfsvoering. „Van deze beide uitersten heb ik ontzettend veel geleerd", al dus Janvier. Tenslotte toog hij naar het noorden van het land voordat hij, gepokt en gema zeld, terugkeerde naar het ouderlijk nest in Goes. Daar zette hij, samen met zijn vader, het werk voort. Het werkterrein in Zierikzee werd aan hem toe bedeeld. Robert Janvier breidde niet alleen zijn mogelijkheden in Zierikzee uit, ook in Middel burg ging hij pionieren. En met succes. Nu, na vijfentwintig jaar, telt Dansschool Janvier drie goed lopende vestigingen: Goes, Zierikzee en Middelburg. Daarbij heeft Janvier enkele ja ren geleden de goodwill van jBert van Es overgenomen, de meesterdanser van Goeree- Overflakkee. De formule voor succes van Robert Janvier is: openstaan voor veranderingen en bijblij ven. Wat buitenstaanders veelal De slogan van Janvier luidt dat het lestempo zo moet zijn, dat ook zwakkere leerlingen op de dansvloer moeten kunnen komen. niet weten, ervaren insiders des te sterker: de danswereld is volop in ontwikkeling. Be staande dansen ondergaan wij zigingen of worden uitgebreid en nieuwe dansen maken hun entree. Met name dit laatste as pect komt tegenwoordig veel vuldig voor. De Lambada is nog volop in zwang of een nieuwe "dansrage" kondigt zich al aan. Janvier: „De Nederlandse Bond voor Dansleraren verzorgt cursussen op dit gebied. Wij volgen ze allemaal. Hierdoor is het werk in de achterliggende vijfentwintig jaar wel intensie ver geworden. Vroeger kwam het misschien eens per jaar voor, vandaag aan de dag zeker drie keer". Na een kwart eeuw is Robert Janvier het geven van dansles nog niet moe. Vrijdag 13 sep tember startte hij met evenveel animo het nieuwe dansseizoen als aan het begin van zijn loop baan. „Het leuke van mijn werk is dat je mensen in korte tijd veel dansplezier bijbrengt", vertelt hij enthousiast. „Begin nelingen die nog nooit eerder een voet op de dansvloer heb ben gezet kunnen na zo'n vijf weken al aardig meedoen". Mensen laten gaan omdat ze geen gevoel voor bewegen op muziek hebben is zijn eer te na. „Dat is nog nooit voorgeko men", weet hij. Zijn slogan is dan ook: Het lestempo moet zo zijn dat de zwakkeren met wat extra hulp mee kunnen. Terwijl Janvier de lessen aan beginners het leukste vindt geven de danslessen aan de gevorderden de meeste bevrediging. Janvier: „Dan kan je iets van jezelf bij leren. Hier draait het niet meer om routine". Over de gehele li nie ervaart Janvier het lesgeven als dankbaar werk, want „je geeft de mensen iets waar ze rijker van worden". Sara de Roo en Johan van Assche MIDDELBURG - het Zuide lijk Toneel is dit seizoen voor het eerst met alle vier haar reis- voorstellingen te zien in de Stadsschouwburg. Als eerste productie brengt het gezelschap jp dinsdag 15 oktober om 20.00 uur de tragische komedie (of komische tragedie) „Toch zonde van die hoer" van John Ford. In de rolbezetting ziet u o.a. Sara de Roo, Bart Siegers en Henk van Ulsen. Regisseur Ivo van Hove (te vens artistiek leider van HZT) koos voor een toneelwerk dat in Nederland nauwelijks bekend heid geniet. De auteur was een tijdgenoot van Shakespeare en Marlowe. Zijn „Tis pity she's a whore" stamt dus uit het lieder lijke England van Elisabeth I en is een ontluisterend stuk over het contrast tussen poëtische onschuld en en brutale sexuele ontsporingen. In ons taalgebied werd het nog nooit gespeeld, terwijl het in England tot de klassieken behoort. Tegen de achtergrond van het stadje Parma in de 16e eeuw - met typisch Italiaanse machts spelletjes en kerkelijk gekonkel ontluikt de verboden liefde tus sen Annabella en Giovanni, dochter en zoon van de edelman Florio. De mooie Annabella is de meest begeerde bruid van Parma en talloze jonge edellie den cirkelen om haar heen, waaronder Soranzo, de duide lijke voorkeurskandidaat van - FOTO KEOON Annabella's vader. In een ontroerend duet ver klaren Giovanni en Annabella elkaaar de liefde en beleven zij hun illegale, allesver- schroeiende passie. Pater Bona- ventura, hun beider biechtva der, dwingt Annabella met So ranzo te trouwen, maar ls deze de incestueze liefde ontdekt en ook nog verneemt dat zijn aan staande zwanger is, eindigt al les in gruwel. Er zullen doden vallen, bij „zondaren" en „on- schuldigen". „Toch zonde van die hoer", besluit de kardinaal. Kaarten 20,00 (voor CJP en pas 65 ƒ16,00) in voorverkoop bij de Stadschouwburg Middel burg en telefonisch te reserve ren via (01180) 11500. Bovendien is het werk van een dansleraar afwisselend. Je komt met veel mensen in aanra king die totaal verschillend zijn, niet alleen qua karakter, maar ook het niveau en de leef tijden lopen uiteen. Wie met dansles wil beginnen moet, naar de overtuiging van Janvier, mi nimaal veertien jaar zijn. Jan vier: „Tijdens de danslessen vindt het eerste lichamelijke contact plaats tussen jongens en meisjes. Jongeren van bijvoor beeld twaalf jaar zijn hier nog niet aan toe. Vandaar dat het in het algemeen beter is om een paar jaar te wachten". In de achterliggende vijfen twintig jaar is er volgens Robert Janvier slechts één fundamen tele verandering in de danswe reld opgetreden. De danslessen worden meer en meer als uit- gangs- en ontmoetingsavond gezien en ervaren. Dat verschil is duidelijk zichtbaar in de lo caties waar de danslessen plaatsvinden. In het verleden VLISSINGEN - Bij het VW kantoor aan de Nieuwendijk is het mogelijk kaarten te reserve ren voor concerten (pop en klassiek) en theatervoorstellin gen in het hele land. Tussen 10.00 en 16.00 uur (zaterdags tot 13.00 uur) informeren de medewerkers van het WV u graag over de verschillende mo gelijkheden. De reserverings- kosten bedragen fl. 3,50 per persoon. Per boeking komt er een gulden communicatiekosten bij. U krijgt bij het VW een voucher waarmee u bij de kassa van het theater uw toegangs kaart kunt ophalen. Hieronder ziet u alvast een deel van de voorstellingen die nu in de voorverkoop zijn. ROTTERDAM 27-10 Heineken Night of the Proms (Steve Harley, Randy Crawford, Beverly Craven, Rodger Hudson); 2-11 Frag ment; 22-2/8-3('92) Revue Re vue; 29/30-05 '92 Dire Straits (voorverkoop start zaterdag 12 oktober om 9.00 uur. Maximaal negen kaarten per persoon) AMSTERDAM 4-12 t/m april 92 Rembrandt tentoonstelling, Rijksmuseum DEN HAAG april '92 Funny Girl; 13/22-3 Revue Revue; DIVERSEN 26-10 De Dijk in Oost-Souburg; 25/27-10 Jazz Mecca Maas tricht; 31-10 Extreme, Arnhem; oktober The Dubliners, diverse plaatsen; okt nov dec Josephine, Rotterdam, Amsterdam, den Haag; 14-11 The Pogues, Utrecht; 19-11 Sting, Den Bosch; november Level 42, Gro ningen, Amsterdam, Den Haag, Den Bosch, Kerkrade; 27/28-3- '92 Hessel, Heerenveen; 14/ 03/92 BZN in Vlissingen - FOTO: MARIJKE FOLKERTSMA waren dat gehuurde zaaltjes in een restaurant. Tegenwoordig zijn het sfeervolle en goed geou tilleerde dansscholen met een bar, prima muziekinstallaties en enkele gezellige hoekjes en zitjes waar menigeen voor of na de les behaaglijk onderuit zakt om op het gemak iets te drinken en bij te kletsen met groepsge noten. Naast het sportieve ele ment neemt het sociale element toe. Dat wordt mede veroor zaakt door het feit dat mensen dooreengenomen langer op les zitten. In de achterliggende ja ren heeft Robert Janvier meer malen dansparen in de bloe metjes gezet omdat ze al tien jaar op les zaten. Gezien deze positieve tendens ziet Robert Janvier de toekomst van Dansschool Janvier vol ver trouwen tegemoet. „Mijn zoon moet nog examen doen, maar zoals het er nu naar uitziet zal hij de zaak in de toekomst over nemen", aldus de huidige direc teur van Dansschool Janvier. „Uiteraard zal hij het anders doen dan ik. Hij is jong en heeft op een- aantal punten andere ideeën, maar één ding is voor ons duidelijk: de dansscholen gaan een grotere toekomst tege moet omdat ze multi-functio- neel aan het worden zijn". GEVONDEN Bij de gemeentepolitie Vlissingen zijn in de periode van 25 september tot 3 oktober de volgende voorwerpen aange geven: een bankbiljet, een zonnebril, een statief, een trui, portemonnee met inhoud, 1 huissleutel aan een label, ring met 7 sleutels, 6 sleutels in etui en een bos van 4 sleutels in een etui. In dezelfde periode zijn bij het dierenasiel in Vlis singen een grijze Cyperse kater, een wit/zwarte poes en een blauw crème Perzische kat als gevonden aangegeven. YOUTH FOR CHRIST Vrijdag 11 oktober komt in de Youth for Christ koffiebar, Herengracht 52 te Middelburg de zanger Theo van Theylin- gen (Nederlandstalig). Aanvang 20.30 uur en de toegang is gratis. PUZZELRIT MAC De Zeeuwen houdt op zaterdag 12 oktober een puz- zelrit in Vlissingen. Inschrijven van 13.30 tot 14.30 uur bij de kanovijver aan de Burg. v. Woelderenlaan. UITVOERING De Vlissingse muziekvereniging „Caecilia" houdt haar jaarlijkse uitvoering op zaterdag 12 oktober in het Schelde- kwartier Van Dishoeckstraat te Vlissingen. Aanvang 19.30 uur. Medewerking verlenen het jeugdorkest „Caecilia"/ „Voorwaarts" onder leiding van Ad Elshout en de brass- brand „Caecilia" onder leiding van Piet Meliefste. Na af loop is er bingo/dansant met prima muziek en leuke prijzen. MUNTEN De vereniging van verzamelaars van munten, penningen en bankbiljetten „Numismatische Kring Zeeland" houdt za terdag 12 oktober een grote munteninruildag met tentoon stelling. Deze muntenruildag wordt gehouden in „De Scha kel", Bachtensteene 14 in Middelburg en is voor het publiek vrij toegankelijk van 10.00-16.00 uur. Er is volop handel aanwezig. Tevens krijgt iedere bezoeker een gratis munt en kan men gratis munten laten taxeren. MULTI COLOUR In de expositieruimte van Multi Colour aan de Torenweg 4 in Middelburg zijn tot 26 oktober keramiek van Cock Ha- zelager en Schilderijen van Udbadhi te bezichtigen. KUIPERSPOORT Jan Maas exposeert aquarellen en plastieken bij de Stich ting Beeldende Kunst Zeeland in de Kuiperspoort in Mid delburg tot en met 2 november van dinsdag t/m zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. BOUWEN De ZVU organiseert in samenwerking met Stichting Bouwwinkel Zeeland de cursus voorbereiding van bouwen en verbouwen. De cursus start woensdag 16 oktober en om vat vier avonden van twee uur. De cursus is met name be doeld voor mensen die hun huis willen verbouwen/bouwen. Opgave en inlichtingen: ZVU, Dam 22, Middelburg, tel. 01180-34800. MIDDELBURG - Eva-Maria Hagen (de moeder van) konit met haar theatershow „Eva's Piep show" voor twee optredens in Nederland, waarvan één maal ook in de Middelburgse Stadsschouwburg, op vrijdag 11 oktober (aanvang 20.30 uur). Voor onze oosterburen is Eva-Maria Hagen een begrip. In Nederland trad zij (een enkel optreden met haar voormalige levenspartner Wolf Biermann uitgezonderd) voor het eerst op in mei van dit jaar. Voor die se rie Amsterdamse concerten kreeg Eva-Maria buitengewoon veel aandacht in de pers en oogstte zij vele lovende kritie ken. Ondanks alle positieve reak- ties is haar dochter (inderdaad die Nina, de popzangeres) nog steeds meer een begrip bij ons. Het gezegde „zo moeder zo dochter" gaat in dit geval uit stekend op. Het Algemeen Dag blad schreef onder de kop „Stem Eva-Maria Hagen kent geen beperingen" o.a. „ze kan dreinen als een kind, krijsen als een viswijf of schitteren als een opera-zangeres.... gaandeweg wordt duidelijk van wie haar dochter de kunst heeft afgeke ken". Eva-Maria komt uit de voor malige D.D.R. en leefde net als Wolf Biermann jarenlang in ballingschap. Een belangrijk deel van haar teksten heeft dan ook de actuele ontwikkelingen in het oostblok en Duitseland tot onderwerp, maar ook the- Eva Maria Hagen ma's als man-vrouw relaties, liefde en sexualiteit spelen een grote rol in haar repetoire. Eva-Maria Hagen is een tem peramentvolle persoonlijkheid die haar teksten een maximale zeggingskracht weet mee te ge ven. Haar vertolkingen laten zich het beste plaatsen in de traditie van het koppel Brecht/ Weill: hartstochtelijk, strijd baar, persoonlijk, intelligent en eerlijk engagement. Kaarten kosten 19,50 (voor CJP en pas 65 16,00) en zijn in voorverkoop aan de kassa van de schouwburg. Telefonisch re serveren: via (01180) 11500. OOSTKAPELLE - met som mige paddestoelen kan een mens zich haast niet vergissen. Je herkent ze uit duizenden. Dat is zeker het geval hij de stinkzwam, die overal in ons land algemeen voorkomt. Wie ze echter op de stugge Zeeuwse klei gaat zoeken komt ongetwij feld teleurgesteld thuis. Daar voor moeten we in bos en duin zijn. De paddestoel is laggerekt van vorm, wit van kleur met een merkioaardige, toegespitste kop, die een grofmazig netwerk vertoont. De kop is in verse toe stand groen-zwart en dat komt niet alleen door de talrijke vlie gen, die zich hierop hebben ge nesteld. Deze scheidt n.l. de zwarte smurrie af, die de sporen bevat en een duidelijke aasgeur verspreidt. De paddestoel draagt de naam stinkzwam dan ook met ere. Meestal ruik ik ze tijdens de wandeling reeds op grote af stand. Wie denkt, dat ik ze dan meteen in het vizier heb, vergist uit ziet als een geelachtig pot loodje met oranjerode kop. Ook deze heeft m.i. een voorkeur voor beuken, maar ik vond ze ook wel eens in een aardbeien- bed. De duinstinkzwam verrast ons elk jaar weer in de buiten ste duinen. Dat moet u letterlijk nemen, want in duinpannen of I grazige vlakten zult u hem ab- soluut niet tegenkomen. Ze lij den een wat eenzaam bestaan tussen het hoge helmgras. Even als de kleine stinkzwam ver spreiden ze maar een vage geur, die echter wel degelijk door vliegen wordt opgemerkt. Een enkele maal daalt de duinstink zwam, die erg veel op de grote lijkt, af tot aan de duinvoet, alsof hij zeggen wil, laat ik ook eens van uitzicht op zee mogen genietenHet is nu weer de hoogste tijd voor al die vreemde zwammen waarvoor men niet alleen oog, maar bovenal een neus moet hebben. Vijfentwintig jaar danslessen zich. Het kost soms behoorlijk veel moeite om de paddestoel op te sporen. Af en toe komt er een vleug je neus binnen en denk je hem op het spoor te zijn. Niet zelden betreft het een reeds verwelkt exemplaar, dat is omgevallen. Een enkele maal ontdekken we duivelseieren, waaruit de merkwaardige pad destoel te voorschijn komt als een kuiken uit 't ei. Ik heb ze tijdens excursies wel eens door gesneden om de deelnemers te kunnen laten zien, hoe zich daarin de onontwikkelde steel met kop bevond. Soms liggen ze in groepjes van zo'n vijf of zes bij elkaar, maar dat zijn uitzon deringen. De paddestoel heeft een dui delijke voorkeur wat betreft de standplaats. De grote stink zwam, die het meest algemeen is, komt weliswaar in alle bos sen voor, maar beuken en spar- De eerste stinkerds verschij nen al bij het begin van de zo mer, terwijl ze tot ver in de herfst de aandacht trekken. Veel hangt af van het weer; temperatuur en vochtigheid. Dat de paddestoel een rottings geur verspreidt blijkt uitermate zinvol. Vliegen komen er op af, denkend met een dood dier te doen te hebben, waarop eieren kunnen worden afgezet. Ze strijken neer op de paddestoel en nemen later de rijpe sporen van de zwam aan hun poten mee. Wellicht speelt ook het maag-darmkanaal een rol, maar daarvan ben ik niet zeker. Met een beetje geluk treffen we ook de kleine stinkzwam aan die er ZEELAND - Robert Janvier, de zesenveertig-jarige directeur van Dansschool Janvier, zit vijfentwintig jaar in het vak. Ter ere van dit jubileum heeft hij een receptie gehouden voor leerlingen en oud-leerlingen. Tevreden blikt hij terug op de achterliggende kwart eeuw waarin het werk hem plezier en voldoening heeft geschonken. Vol vertrouwen ziet hij de tijd die voor hem ligt tegemoet: „Ik voorzie dat de dansscho len een grotere toekomst tegemoet gaan omdat ze multi-functioneel aan het worden zijn", aldus de ju bilaris. drop uit ren genieten de voorkeur. Zure grond dus. Daar deze hier wei nig voorkomen moeten we onze tl hoop op andere (loof) bomen vestigen wn niet te vergeefs zo als elk najaar weer blijkt.

Scheldebode | 1991 | | pagina 9