Angela The Rude in de Stadsdanszaal DE RUSH OP PONY'S EN PAARDEN IN WEILANDEN Met de Scheldebode naar Londen in Kerstsfeer voor 95,- Zeeuwse Koorschool op toernee door Duitsland Wie binnenkort naar Groeneveld gaat, komt misschien ogen te kort. Een streep door de rekening Herfstconcert ONE SKY - ONE WORLD Wereld-Vredes-Vliegerdag 3c2É>u Boerenknollen GROENEVELD Gun uw ogen Groeneveld. O Reis Boeken Reissom Zie aankondiging op pagina De Omroeper Koop je favoriete KINDERBOEK in de KINDERBOEKENWEEK. En ontvang bij beste ding vanaf ƒ19.50 gratis „Het wonder van Frieswijck" van Thea Beekman. Dde Ruiter Libris.liu Cumplete Bockh.üidel WOENSDAG 9 OKTOBER 1991 I ESCHELDEBODE 301 VERSCHIJNT WEKELIJKS GRATIS HUIS-AAN-HUIS OP WALCHEREN. 38e JAARGANG. OPLAGE: EDITIE VLISSINGEN 24.000 EX. GEMEENTEN: VALKENISSE, VLISSINGEN EN WESTKAPELLE. EDITIE MIDDELBURG: 23.100 EX. GEMEENTEN: ARNEMUIDEN, DOMBURG, MARIEKERKE, MIDDELBURG EN VEERE. DE SCHELDEBODE IS EEN UITGAVE VAN DE STEM WEEKBLADEN. KANTOOR: SCHELDESTRAAT 7-9 - VLISSINGEN - TEL. 01184-19910 - POSTADRES: POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN. MIDDELBURG - Morgen donderdag 10 oktober staat in de stadsdanszaal aan de Bedde- wijkstraat „Angela The Ru- de" op het podium. Vanaf 22.00 uur laten zij melodieuze, soul volle Euro-rock horen. Angela The Rude is een nieuwe Nederlandse band met een dijk aan ervaring in de ge lederen. Angela is zangeres An gela Groothuizen (ex-Dolly Dots) en The Rude is gitarist Ruud Mulder (ex-Spargo). Hun debuut-album „Young Souls" bevat melodieuze en soulvolle Euro-rock, geschoeid op Ameri kaanse leest. „Wij hebben niet bewust een Amerikaans geluid nage streefd", vertellen Angela en Ruud, die beiden ook voor de produktie van hun nieuwe al bum tekenden. „Door de song- struktuur en de nadruk op de gitaren wordt het al snel Ame rikaans genoemd. Wij beschou wen dat als een compliment, maar realiseren ons dat wij wel degelijk Europees zijn". Op Young Souls komen de kracht en het bereik van Ange la's stem volledig tot hun recht. Het veelal stevigere gitaarwerk van Ruud legt daarvoor de ideale basis. Tijdens hun pro duktie van de debuur -LP „Ti me" van Roberto Jacketti The Scooters hadden Angela en Ruut het al regelmatig over welke muziek ze zouden gaan maken als ze het helemaal zelf voor het kiezen hadden. „Ik heb zelf altijd een voorkeur gehad voor stevige gitaren", zegt An gela. Na het einde van de Dolly Dots was de tijd rijp voor het begin van Angela the Rude. Na het opnemen van een aantal demo's kwam het contact met EMI tot stand, met „Young Souls" als resultaat. „Young Souls" is één van de mooiste en diepgaandere liedjes van de plaat", zegt Ruud. „Bo vendien kun je de titel verschil lende intepretaties geven, bij voorbeeld in de zin dat „Young Souls" staat voor onze eeuwige jeugd". Angela vult hem aan. „Het nummer „Y <ung Souls" gaat over wat er ook gebeurt, of het goed, slecht, zwaar, leuk of geweldig is, het zijn allemaal fases waar je doorheen moet. Dat vonden wij heel goed pas sen". De eerste singel, „Pressu re", is een nummer van Angela. „IK heb het geschreven naar aanleiding van een gesprek met een collega over wat je mee- -maakt als je bekent wordt. Maar je kunt het naar elke si tuatie vertalen, zoals een zwaar examen dat voor de deur staat of iemand die nu de vakken vult en chef wil worden. De weg naar het succes is hard, maar laat dat je er niet van weerhou den om hogerop te komen. Laat je daarbij echter niet leiden door geld, maar door je gevoel. En onthoud...„break all the ru les and you'll be touching the stars". Het up-tempo nummer „Li ving On Love", een compositie van gitarist Tjeerd van Zanten (ex-Ricky And The Frog), is één van de weinige liefdes liedjes op „Young Souls". Het verhaalt over een gelukkige liefde zon der in eeuwenoude cliché's te vervallen. „Pantomime, een sa menwerking van „phantom" en „pantomime", is een niet be staand Engels woord. Het num mer verenigt zowel de stevige rock als de ingetogenere kant van Angela The Rude in zich. „Ik kreeg een script in handen dat een film zou worden", legt Angela uit. „Wij stortten ons heel enthousiast op het schrij ven van de titeltrack. Het gaat over een pantomimespeler die achtervolgd wordt door een fi guur die er precies zo uitziet als hijzelf. Een echte fantoom. Hij is constant in dialoog met, zeg maar, de zwarte kant van zich zelf. En daar hebben we „Phan- tomime" van gemaakt. Maar eerlijk gezegd, gaat dit nummer over mijzelf, mijn conflict met de „engere kant" van mezelf en de vraag „Who are you?.." Naast de negen eigen composi ties van Angela The Rude telt „Young Souls" een cover, de Diane Warren-compositie „Look Away". Angela Groothuizen, geboren in Alkmaar, begon in 1976 als zangeres bij de hardrock-band The Howling Hurricanes. Op haar zestiende had ze met deze band haar eerste platencon tract. Van 1979 tot en met het afscheidsconcert op 2 oktober 1988 maakte zij deel uit van Neerlands succesvolste meiden groep de Dolly Dots. De Dots scoorden maar liefst 28 hits, waaronder de nummer 1 hit „Love Me Just A Little Bit Mo re" afkomstig van één van hun elf albums. Samen met Ruud Mulder produceerde ze de eer ste LP, „time", van Roberto Jacketti The Scooters. Na het uiteenvallen van de Dolly Dots is Angela muzieklessen gaan volgen (dat doet ze overigens nog steeds) en nummers gaan schrijven. Vorig jaar presen teerde zij voor de AVRO het TV-programma „De uitdaging". Angela The Rude blijft echter haar grootste uitdaging. Ruud Mulder was in de jaren '70 mede oprichter van de Am sterdamse formatie Spargo. Tussen 1980 en 1984 scoorde Spargo niet minder dan 10 hits. De grootste klapper was „You And Me", in Nederland een nummer 1 hit en goed voor hoge noteringen in de diverse Euro pese Hitlijsten. Na zijn samen werking met Angela als produ cer van de Roberto Jacketti LP „Time", produceerde Ruud nog talloze andere platen. Naast Angela The Rude blijft hij ook actief als producer. „In principe kan dat wel gecombi neerd worden. Maar op het mo ment dat Angela The Rude veel groter wordt, zijn wij er klaar voor". De band waarmee Angela en Ruud de CD opnamen is de zelfde als waarmee zij life spe len en bestaat verder uit: Tjeerd van Zanen, gitaar Tjeerd is bekend als sessiegita rist en producer. Hij produ ceerde o.a. de eerste LP van I've Got The Bullets, speelde in de laatste Dolly Dots-Band en bij Rick De Vito; Pieter de Bruin, keyboards Ook Pieter heeft zijn sporen als musikant allang verdiend. Hij speelde o.a. bij Magriet Eshuis, I've Got The Bullets en Ricky And The Frog; Hans Eijkenaar, drums Zowel in Jazz- als popkringen staat Hans bekend als een beest van een drummer. Hij is één van de meestgevraagde slag werkers in Nederland, op pla- Angela The Rude tengebied en in het life-circuit. Nadieh, Hans Dulfer en de mu- sica „Ik, Jan Cremer" zijn slechts enkele namen waarbij hij speelde; en Remko Deijl, bas Remko speelde als enige niet oo de plaat. In korte tijd heeft hij zich ontwikkeld tot rots in de branding, zoals dat bij bassis ten hoort. Remko speelde vroe ger o.a. bil de Superficials. Kaarten voor het optreden van Angela The Rude zijn te koop bij Seventy-Seven. Markt 77 en muziekhandel van Bamme in de Lange Noord straat. Kaarten kosten 15,- in de voorverkoop. De zaal gaat om 21.00 uur open. „Mag ik uw paardje verzorgen?" Het verschijnsel „verzorgpony" is iets van de laat ste jaren. Heel veel kinderen, overwegend meisjes tussen 8 en 14 jaar, zijn op zoek naar een pony of paard dat zij dagelijks kunnen toiletteren en verwen nen met meegebrachte appeltjes, speciale paarden- koekjes en andere traktaties. Hadden een aantal meisjes vroeger een lievelingspop waar zij hun vrije tijd en zakgeld aan spendeerden, nu zijn het de paar den vitn allerlei rang en stand die opgemerkt worden in willekeurige weiden. De kinderen vinden zo'n ge signaleerd beest al gauw aan zijn lot overgelaten. Zij zijn ervan overtuigd dat het een grondige borstel beurt nodig heeft, vaak hopen de paardenverzorgsters dat er uit dank op den duur ook wel een ritje gemaakt zal kunnen worden. (ADVERTENTIE) De meeste meisjes volgen rij lessen aan een manege. Bij deze vrijetijdsbesteding hoort een slaapkamer met paardenposters en -plaatjes en zelfs treft men er bewaarde herinneringen als plukjes haar van manen en staart in geheime doosjes aan. Is er bij het stukje weiland van de verzorgpony een overdekt onderkomen, benutten deze die- renvriendinnen dit hok als een trefpunt waar wetenswaardig heden worden uitgewisseld om trent verzorging en rijervaring. Opmerkelijk is dat op hun schoolagenda's geen namen van popidolen staan geschreven, maar favoriete paarden ken baar zijn gemaakt. 'I love hor ses' is in dit verband al een heel algemene slogan, maar 'I love Snowdrop, Billy, Swiebertje of Basje' zijn uitingen van per soonlijke aanbidding. Er zijn natuurlijk bofkonten die in de gelukkige omstandig heid verkeren dat ze een eigen paard bezitten. Zij kunnen con tinu verzekerd zijn van vrien dinnen. De minder leuke kar weitjes zoals uitmesten van de stal maar ook de algehele ver zorging waar iedereen voor te porren is, worden gezamenlijk geklaard. De vraag naar, of zeg maar gerust de „rush" op ver- zorgpony's is ongekend. Zo heeft een pony-eigenaar in 's- Heer Arendskerke laatst een briefje aangetroffen, vastgepind aan een omheiningspaal, met daarop de noodkreet: 'Beste mijnheer of mevrouw, mag ik uw paardje verzorgen? Ik zoek al zo lang en woon hier in de buurt. Hierbij mijn adres'. De pony-eigenaar had zeer waar schijnlijk wel iets anders aan zijn hoofd want hij heeft niet gereageerd. Het teleurgestelde meisje houdt het er maar op dat haar briefje is weggewaaid, hoewel zij om de haverklap is gaan kijken. Wat is het toch, deze tome loze liefde voor het paard? Waarom valt deze adoratie niet ten deel aan de produktieve koe of aan het makke, wollige schaap. Het Zeeuwse trekpaard mag tenslotte wel meedoen. Aan het woord een aantal kin deren dat het uit de doeken wil doen. Marei (10), pas lelijk ge vallen van een slecht gehu meurd paard: „Ik vind dat je paarden zo goed aan kunt ha len. Honden zijn ook wel lief, Als klant van Groeneveld opticiens kunt u binnenkort een fantastische vakantiereis winnen. Bovendien krijgt u bij aankoop van 75,- een Konica film plus camera cadeau (zolang de voorraad strekt). Dus kom binnenkort eens langs. Wie weet bent u dan één van de gelukkigen die ogen te kort komt or T l-C I E N s Vlissingen, Lange Zelke 93- Middelburg. Lange Delft 24. Goes. Lange Vorststraat 106. Middelharnis, Westdijk 34. „Ik vind datje paarden zo goed aan kunt halen." maar daar kan ik niet op rijden. Paarden zijn nu eenmaal mijn grootste hobby". Elke (12): „Ik mag een aantal boerenknollen verzorgen. Je mag daar ook wel op rijden van de boer. Het pro bleem is dat ik een beetje af hankelijk ben van een vriendin netje. Zij heeft dit adres ont dekt en het 't eerst gevraagd. Ik denk iedere dag aan paarden", bekent ze. Sophie (10) mag hel pen bij eea meisje in de buurt dat zelf paarden heeft. Ze is heel gelukkig met dit adres en staat elke ochtend vroeg op om de dagelijkse verzorging voor schooltijd 'rond' te hebben. Marloes uit Kapelle (12) heeft regelmatig een fietstocht van haar dorp naar Wolphaartsdijk over om bij de paarden te kun nen zijn. Mevrouw Zeeman, ook wel 'De mevrouw van het paarde- VLISSINGEN - Voor de tiende achtereenvolgende keer organiseert de Scheldebode de traditionele trip naar Lon den. Ook dit jaar kunnen de lezers weer profiteren van deze grandioze aanbieding. Er zijn dit jaar twee datums geprikt, dat zijn 20 en 26 no vember. Londen is dan al helemaal in de kerstsfeer. De stra ten zijn versierd en de etalages van de winkels en warenhui zen zijn adembenemend mooi. Londen is een waar winkel paradijs met z'n beroemde straten als Oxford Street en Bond Street. De stad heeft ontzettend veel te bieden. Een luxe touringcar haalt u op bij de bekende opstap plaatsen en brengt u naar Vlissingen, waar u om 21.00 uur inscheept aan boord van het 'ruimteveer' Olau Hollandia. U kunt uw hut opzoeken of aan de bar genieten van live mu ziek of andere entertainment dat de Olau Line u biedt, 's Morgens, direct na de ontscheping vertrekken de bussen richting Londen. Speciaal voor mensen die Londen nog niet kennen, is er bij aankomst een 'sight-seeing' door de stad, deze tocht is bij de prijs inbegrepen. U bezoekt de belang rijkste bezienswaardigheden zoals: de Parlementsgebou wen, de Big Ben, Buckingham Palace, St. Pauls Cathedral, the City, etc. De rest van de dag kunt u zelf invullen, wat in Londen beslist geen enkel problèem moet zijn. Omstreeks 18.00 uur vertrekken de bussen weer richting Sheerness, waar de Olau Britannia al wacht. Aan boord kunt u genie ten in een van de restaurant, nog even swingen of goedkoop tax free inkopen voor het naar bed gaan. Bij aankomt in Vlissingen staan de touringscars al gereed om u terug te brengen naar uw instapplaats. U kunt uitsluitend boeken bij één der volgende reisburo's vanaf donderdag 10 oktober 9.00 uur: AMZ, Walstraat 32, Vlissingen, tel. 01184-19710 Van Fraassen, Paul Krugerstraat 32, Vlissingen, tel. 01184- 17710 AMZ, Damplein 3, Middelburg, tel. 01180-16755 Van Fraassen, Londensekaai 9, Middelburg, tel. 01180- 27758 AMZ, West wal 13, Goes, tel 01100-27600 Van Fraassen, Voorstad 18, Goes, tel. 01100-20220 Met bed in 4-persoonshut benedendek 95,- toeslag 2-persoons hut benedendek 15,- toeslag 2-persoons binnenhut bovendek 40,- toeslag 2-persoons buitenhut bovendek 50,- Van deze speciale aanbieding kunnen per vertrekdatum honderd personen gebruik maken. Reserveer dus tijdig. Vol is vol. Voor deze reis naar Groot Britannia heeft u een gel dig paspoort of toeristenkaart nodig. winkeltje' genoemd, is bij de jeugd een goede bekende. Vaak raadplegen kinderen haar en veronderstellen dat zij wel een verzorgpony uit haar mouw kan schudden. Haar zaak 'De Paer- destal' in Goes is een bekend adres voor alle paardenvrien den, voor vele kinderen een pa radijs. Hier keren zij regelmatig hun portemonnees om met dub beltjes en kwartjes. „Ik zeg bij bepaalde aankopen wel eens: 'Zou je dat nou wel doen. Bij voorbeeld als een kind heeft be sloten om een pot hoevenvet aan te schaffen om er de voeten van een in de modderige wei grazende pony mee te gaan po litoeren. De meeste ouders rem men dit soort dingen ook wel af", zegt mevrouw Zeeman. De winkel heeft een keur aan snuisterijen. Paardjes in diverse uitvoeringen. De een nog zach ter dan de andere met manen die te borstelen en te vlechten zijn. Halsters bestaan in alle kleuren, zelfs de 'disco-uitvoe ring' is voorradig. De kinderen hebben soms een eigen halster of hoofdstel voor hun verzorg pony, vertelt mevrouw Zeeman. Haar dochter Miranda is ook eens begonnen met deze hobby en werd enige jaren geleden Zeeuws jeugdkampioene. De fa milie Zeeman speelde op dit verzorgingsverschijnsel in. Mi randa bezoekt nu de grote paar- denartikelenbeurs in Keulen en koopt voor haar ouders de laat ste snufjes in. Blijft over het grote aanbod ponytijdschriften. Penny, Rak ker etc. Zij wedijveren om het hardst om de gunst van hun le zeressen. De ene week zijn er stickers bijgesloten, in een an der blad stelt men een paarden- prullariapakket in het vooruit zicht bij een jaarabonnement. - FOTO TANNIE DE JONGE In de vaak getekende verhalen winnen de hoofdrolspeelsters meestal wel de eerste prijs bij de springkampioenschappen of worden zij door hun pony op een heldhaftige manier uit de meest verschrikkelijke situaties gered. Natuurlijk staan in deze bladen diverse oproepen om een verzorgpony te vinden. Zoals in een van de laatste nummers waar twee vriendinnen uit Apeldoorn (de rage geldt voor het hele land) schreven: 'Hoi, wij zoeken een verzorgpaard/- pony in de buurt van Apel doorn. Wij hebben poets- en rij ervaring. Als het kan willen wij erop rijden, maar het hoeft niet Hoe men ook over deze passie denken mag, feit is dat ook de Zeeuwse paarden er wel bij va ren. De heer Bernard Hofman, secretaris van de Zeeuwse Ver eniging tot Bescherming van Dieren, krijgt vrijwel geen klachten over deze categorie. „Er bereikt ons wel eens een bericht. Laatst vanuit Zeeuwsch-Vlaanderen, maar dat ging over manegepaarden waar bij het uitstappen van de trailer te hardhandig mee om gesprongen werd". „Over het algemeen gaat het heel goed met de pony's en paarden". Misschien is dit wel te danken aan de 'I love horses'-aanhang. (ADVERTENTIE) GOES - Zondag 13 oktober wordt onder het motto 'One Skv, One World' de zesde Wereld Vredes Vliegerdag gehouden. De deelnemers willen er de nadruk op leggen dat er maar één wereld is waar we met z'n allen op leven. De wereldvrede en daarmee samenhangend een rechtvaardige verdeling van welvaart, welzijn, schone lucht/schone grond- /schoon water, vinden zij van wezenlijk belang. In Zeeland ligt het initiatief voor de Vredes Vliegerdag in handen van de Zeeuwse Vlieger Vrienden, het R.K. Jonge renpastoraat en het R.K. Maatschappelijk Activeringswerk. Vanaf 13.00 uur wordt er massaal gevliegerd op de Veerse Gatdam bij Vrouwenpolder. Vele jongeren maken daar ge woonlijk een kleurrijk schouwspel van. Ook dit jaar is er vooraf een oecumenische vredesviering die om 11.00 uur begint in de boerderij 'Groot Middenhof' aan de Middenweg 1 te Kamperland. Iedereen is van harte welkom. GOES - Het jongenskoor van de Zeeuwse Koorschool maakt van vrijdag 11 tot en met zon dag 20 oktober een uitgebreide en intensieve concerttoernee door Duitsland. Tijdens deze 2600 kilometer lange reis trekt het koor van Soltau dat bij Hannover ligt tot Donauschingen in het uiterste zuiden en van Bayreuth aan de Tsjechische grens tot St. Wen- del bij Saarbrücken. In totaal geeft het koor tien uitvoeringen in negen verschillende plaatsen, die allen als kuuroord' bekend staan. Het koor treedt Soltau, Detmold, Reinhardshausen, Bad Elstar, Bayreuth, Donau schingen, Bad Peterstal, Bliestal en St. Wendel. ZOUTELANDE - De serie zo meravondconcerten krijgt nog een staartje in de vorm van een herfstconcert. In de Catharinakerk geelt het Souburgs Mannenkoor o.l.v. Gerard Wortman een concert op 17 oktober. Het begint om 20 uur en de toegangsprijs be draagt twee gulden vijftig. Het eerste optreden, zondag 20 okotber. tijdens de Hoogmis in St. Wendel, wordt recht streeks uitgezonden via de Duitse radio. Na het tweede op treden in de Halle Klinik keren de 35 jongens en hun zes bege leiders terug naar de thuisha ven Goes, waar ze in de loop van de avond zullen worden op gewacht. (ADVERTENTIE) (Kinderboekenweek t/m 12 okt.) bij: Pul Kru94»t1Mt 55-57 4382 MB Vlt.nng4a W 01184-12733

Scheldebode | 1991 | | pagina 1