Traditionele Legowedstrijd is vervangen door een kieiwedstrijd Bloemen Oerwoud Modedag MttKr Boekenmarkt 315 VAN 12 TOT 19 OKTOBER De ondernemers van de Nieuwe Burg zetten zich de komende dagen weer in om de herfstweek tot een succes te maken. FOTO: HARRY DE LANC Veel activiteiten tijdens de herfstweek MIDDELBURG - Het is een goede traditie dat de winkeliers van de Nieuwe Burg het begin van de herfst wat opvro lijken. Al een groot aan tal jaren is het in de herfstvakantieweek een hele dag feest in de Nieuwe Burg. Vorig jaar was het een lustrumjaar, reden voor de organisato ren om eens rond de tafel te gaan zitten en nog mooiere plannen te sme den. Dat resulteerde in een feest van een hele week met iedere dag een ander thema. en erna op. Dat gebeurt dit jaar voor het eerst en heeft te maken met het feit dat in Duitsland voor het eerst de herfstvakan tie gespreid is. Het programma is uitermate gevarieerd. De winkeliers zijn er in ge slaagd om een programma sa men te stellen waar iedereen van jong tot oud van kan genie ten. aandacht voor het maatje meer van Corrin's Mode. Vervolgens de mode gericht op de jeugd, van de Blauwe Winkel en de ochtend wordt afgesloten met de herenmode van firma Bijle- veld. 's Middags volgen vanaf 14.00 uur opnieuw iedere twintig mi nuten modeflitsen. Dan bijt firma Bijleveld de spits af, waarna de mode van de Blauwe Winkel, Corrin's Mode, Habee Intersport en Josiasse nog eens de revue passeert. De schoenenmode is van De Arend. Op maandag 14 oktober ko men de bloemen aan bod. Wie wil kan zijn mooiste bloeiende plant of plantenbak meenemen om door een deskundige jury te laten beoordelen. Ad Riemens van bloemenhuis Orchidee is een van de juryleden en ook de Stichting Groei en Bloei is er bij. De planten kunnen tussen 13.30 en 14.30 uur gebracht worden en worden in kramen geplaatst. De jury zoekt de vijf mooiste planten uit. De prijzen: waardebonnen van 110 tot 125 gulden, te besteden in de Nieuwe Burg, de moeite waard dus. Ook de winnaars van de spel- lendag kunnen rekenen op een waardebon. Er wordt een acht- landen-spellencircuit uitgezet. Jeu de boule, tennisspel, maxi- sjoel, ringgooien, golfen, hoef ijzergooien zijn enkele spelen, waarop de liefhebber zijn of haar krachten kan beproeven. Iedere deelnemer krijgt een kaart om de scores bij te hou den. Wie liever computerspelletjes doet, kan zich uitleven in de computerbus van Sega. Vanaf 10.00 tot 17.00 uur staat de bus op de Nieuwe Burg voor de deur van Intertoys. Iets heel anders komt aan bod op woensdag 16 oktober. De straattekenares Gerrie Hondius uit Rotterdam tekent karikatu ren van voorbijgangers. Het woord vereeuwigen is hier dus niet op z'n plaats, want een dag later nemen de deelnemers aan de Ambachtendag de straat in beslag. De kopersmid. de hout draaier, de kantklosster, de wa genmaker, de boekbinder en de babbelaarbakkers, om er maar eens enkele te noemen. Tot 9.00 uur 's avonds zijn zij in de weer. Alle deelnemers zijn van Wal cheren afkomstig. Vrijdag 18 oktober komt de jeugd aan de beurt. Aan het eind van de Burg komt een enorm kussen, waar kinderen zich onder begeleiding naar hartelust uit kunnen leven. Het clownstheater Bert en Bertus uit Oud-Gastel is ook van de partij met slapsticks, muziek en clowneske acrobatiek. In voorafgaande jaren organi seerde de familie Goudswaard van Intertoys een Legowed strijd. Dit jaar iets heel anders: kleiwedstrijden. In een grote tent staat een maquette opge steld van een oerwoud. De leer lingen van klas 1, 2 en 3 van de VBO-afdeling van het Deltacol lege zijn daar al weken voor in de weer. Onder leiding van handvaardigheidsleraar Rienk- houd maken de leerling op een ondergrond van zo'n zes vier kante meter een fantasiebos. Iedere leerling heeft een boom ontworpen en uitgevoerd in hardboard of multiplex. Een leuke manier om met het be drijfsleven in aanraking te ko men. Om 11.00 uuur, 12.00 uur, 13.00 uur en 14.00 kan er gekleid worden. Kinderen tussen vier en tien jaar kunnen zich twintig minuten creatief uitleven. Het moet een dier uit het oerwoud worden. Of het nu een dier wordt dat echt in het oerwoud ,/VW Dit jaar begint de herfstweek op zaterdag 12 oktober en het doek valt pas een week later, op 19 oktober. Een draai molen en muziek luiste ren ook de weken ervoor Zaterdag 12 oktober is de 'modedag'. Op een podium aan de kerkzijde van de Nieuwe Burg presenteren de medewer kers van Alienne de nieuwe herfst- en wintermode die te koop is bij de modezaken aan de Burg. Om 11.00 de mode zo als die in de rekken hangt bij Modehuis Josiasse, om 11.20 een blik op de sportmode van Habee Intersport en om 11.40 voorkomt of een fantasiedier allemaal vinden ze een plekje ii het oerwoud. Ellen en Stevei Klatte van Intertoys beoordelei de kunstwerken en kennei ieder uur een eerste, tweede ei derde prijs toe. Wie mee wil doen moet ever langsKomen bij Intertoys on zich te laten inschrijven. Dai kan tussen 12 en 17 oktober. Geen herfstweek op d< Nieuwe Burg is compleet zon der boekenmarkt. Boekhande Fanoy en Loek's boekhande zorgen voor een grote keuze aar boeken tegen een zacht prijsje De moeite waard om eens te gaan neuzen op zaterdag 19 ok tober, de laatste dag van de herfstweek. Om de slotdag luis ter bij te zetten, treedt het Vlaamse orkest 'Hot Club de France' op. Frans georienteerdf muziek, zoals de naam al doei vermoeden. Het belooft een heerlijk» herfstweek te worden op dt Nieuwe Burg. Zeker de moeite waard om eens een kijkje te ne men. Misschien zelfs iedere dag

Scheldebode | 1991 | | pagina 15