The Dubliners op herhaling 'Alleen rare wijven gillen zo hard' RABOBANK VIERT VERJAARDAG MET CONCERT CLOUSEAU Activiteiten voor 50-plus SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 2 OKTOBER 1991 Lekker anders met vertrouwde produkten Geslaagd toernooi sjoelvereniging De Gast-Produkten van Deze Week Indonesische Nasi- maaltijd Ivoor 2 personen) 309 MIDDELBURG - De Stich ting Welzijn Ouderen Middel burg organiseert een breed aan bod aan activiteiten voor men sen boven de 50 jaar. Op dinsdag 29 oktober start de cursus Koken voor Mannen. Men leert in 8 lessen van 2lA uur een aantal basisvaardighe den. Daarna kan ieder een ver antwoorde lekkere maaltijd be reiden. Voor verdere informatie tel. 01180-27537. Voor degenen die op een prettige manier met elkaar een zelfgekozen onder werp grondig willen bespreken bestaat de "studiekring". Voor opleiding is niet vereist. Infor matie: Ellie Diepstraten, tel. 01180-28339 of Bert Jacobs tel. 01180-28379. HEINKENSZAND - The Du bliners komen weer naar Ne derland. In de periode van 27 september tot en met 12 okto ber geeft deze folkgroep uit Ier land maar liefst veertien con certen, waarmee alle delen van ons land worden aangedaan. Zaterdug 5 oktober is Zeeland aan de beurt. De Dubliners staan dan op het podium van de Schenge. De belangrijkste ambassa deurs van de Ierse folk verzor gen tijdens deze tournee een avondvullend programma. Daarin komen hun melancho lieke ballades en opgewekte „jigs reels" ruimschoots aan bod, terwijl eveneens podium successen als „The Wild Rover", „Seven Drunken Nights", „The Black Velvet Band" en „The Irish Rover" niet zullen ontbre ken. Per slot van rekening dankt de groep met name aan deze nummers haar wereld faam. Een populariteit, die The Dubliners overigens tot op de dag van vandaag schijnbaar moeiteloos weten de continue ren. The Dubliners treden in de zelfde samenstelling op als bij hun laatste bezoeken aan ons land. Het vijftal bestaat der halve uit de karakteristieke zanger/gitarist Ronnie Drew, Barney McKenna, die als's we relds beste banjospeler door het leven gaat, John Sheahan (viool/whistles/gitaar), sedert 1982 tevens manager van de groep, Sean Cannon (zang/gi taar), die acht jaar geleden de ondankbare taak op zich nam om de te vroeg overleden le gende Luke Kelly op te volgen, en tenslotte gitarist Eamonn Campbell, de vrolijke spring in 't veld, die in Ierland tevens een grote reputatie als sessie-muzi kant en producer geniet. The Dubliners, die in hun muziek als geen ander de diepste gevoelens van het Ierse volk tot uiting brengen, verke ren in hun tweede jeugd. De groep is zichtbaar opgebloeid sinds vermaarde bands als U2 en The Pogues kenbaar hebben gemaakt dat The Dubliners ook voor hen een voorbeeldfunctie vervullen. Geen wonder dat U2 ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van The Dubliners op de Ierse televisie een muzikaal eerbetoon aan de groep bracht en dat de „oudgedienden" als speciale gasten optraden tijdens de (openlucht)concerten van U2 in Ierland. The Pogues brachten op hun beurt hun respect tot uitdrukking door op de jubi- leum-CD „Celebration" met The Dubliners samen te wer ken. Een unieke samenwerking tussen jong en oud die vorig jaar een vervolg kreeg in de vorm van de single „Jack's He- roes", een WK-lied dat werd opgedragen aan het Ierse voet balteam. Belangrijk is dat al deze vormen van eerbetoon aan het adres van The Dubliners er mede toe hebben bijgedragen dat de groep haar grote, trouwe schare fans de laatste jaren met een nieuw, jeugdig publiek heeft uitgebreid. Een verheu gende constatering, want ook voor The Dubliners geldt na in middels 29 succesvolle jaren: wie de jeugd heeft, heeft de toe komst. Het concert in de Schenge begint om kwart over acht. De toegangsprijs is 37,50. Kaar ten voor het concert zijn ver krijgbaar bij de volgende voor verkoopadressen: Goes: Yazoo, L. Vortstraat 55;Heinkenszand: „De Stenge", Stengeplein 1; Middelburg: Music House, L. The Dubliners Geere 5 Zierikzee; Weltevreden Axel; Koster-Dey, Weststraat Store, Stationsstraat 2 en ver- Korte St. Janstr. 12-20 Temeu- 13 Roosendaal; Studio 84, Pas- der bij alle WV-bespreekbu- zen; Sonora, Noordstraat 92 sage 25 Bergen op Zoom; Music ro's. (advertorial) ___y 12.64 14.22 15.80 Waarom Oryza Vernieuwde Snelkookrijst de ideale rijst is voor nasi? bij het opbakken van de rijst blijft de korrel mooi heel en stevig zelfs bij heel kort roerbakken wordt de smaak van groente en kruiden toch geheel door de rijstkorrels opgenomen. Dat geeft een extra smake lijke nasil Zo is er 1 Rijst a la Minute (in het rode pak), waarmee U de rijst supersnel in 5 minuten op tafel zet. Er is 2 de vernieuwde Snelkokende Witte Rijst met perfect droge korrel (in het blauwe pak), ideaal voor nasi-achtige gerech ten. Dan is er 3 de Snelkokende Zilvervlies Rijst (in het bruine pak), die Uw schotels nog gezonder maakt. En wat dacht U van 4 de Snelkokende Dessert Rijst (in het gele pak), voor de lekkerste nagerechten. BON (s.v.p. in blokletters invullen) Rubriek:Plaatsingsdatum: Naam:Adres: Telefoon:Postcode:Woonplaats: GOES - De Rabobank uit Goes vierde zaterdag een luidruchtig feestje in de Zeelandhallen. Ter ere van haar vijfenzeventigste verjaardag had de Rabobank de Belgische popgroep Clouseau uitgenodigd. Naast een indrukwekkende geluidsinstallatie die de band meebracht zorgden ook 2500 jongelui voor de nodige decibellen. Een verslaggeefster van de Stem Weekbladen deed een poging om erachter te komen wat de concertgan gers toch bezield om al uren voor aanvang in de regen in de rij te staan, om toch maar vooral klem vooraan te kunnen staan. Zij had een gesprek voorman Koen Wauters van Clouseau en stortte zich tussen de jui chende meute. (ADVERTENTIE) Angelique, Henny, Elke en Jo- hanneke. Zij stonden al om half drie voor de Zeelandhallen. "Dit is ons zeventiende concert van Clouseau en de zevende keer dat we zo vooraan staan. Waarom? t' is gewoon een kick. Zoals een ander verslaafd is aan roken, zo zijn wij verslaafd aan Clouseau". De meiden zijn trouwens vol lof over de organisatie. "We kon den natuurlijk nog niet in de zaal, maar we mochten wel naar de WC, dat is wel tof. En er zijn hier ook goede drang hekken". Dat brengt ons bij de organisa tie, Opus Sound, die zich volle dig heeft ingezet om het feestje van de Rabobank perfect te la ten verlopen. "We hebben pro fessionele beveiliging inge huurd. Die mannen mengen zich tussen het publiek en als er ergens te veel geduwd wordt grijpen ze in. Door de opstelling van de dranghekken valt dat duwen trouwens erg mee" zegt Ineke van Oosten van Opus Sound. De crew van Clouseau plaatst vlak voor het podium een driehoek van dranghekken. In dat vak word een aantal be zoekers toegelaten. Die willen natuurlijk allemaal vooraan staan en de eerste vijf rijen staan dan ook helemaal op elk aar. Maar omdat de rest volop ruimte heeft in het driehoekige vak worden de voorste rijen niet nog verder opelkaar ge drukt. De rest van de 2500 be zoekers weet dat ze toch nooit meer vooraan kunnen komen en gaat niet voordringen. Een een voudige maar zeer effectieve methode. Aparte voorzieningen zijn er voor de gehandicapte Clouseau fans. "Ja, zegt J. Ruinard van de Rabobank, wij kregen vra gen vanuit de instellingen hier in Goes, of het mogelijk was om iets te regelen voor de bewo ners. Daarom hebben we twee Dames B: 1. mevrouw C. Stijns, Souburg. Dames C: 1 mevrouw T. Kole, Souburg. Dames D: 1. mevrouw M. de Kam, Vlisingen. Dames E: 1. mevrouw S. Toerse, Souburg. De jongste deelnemer, 12 jaar, sleepte bij de heren E de eerste prijs mee Al met al zo wel voor Scheldebuurt als de sjoelvereniging „Laet ze m'e schuuve" een zeer geslaagde dag, die waarschijnlijk zal lei den tot een jaarlijks terugke rend evenement. grote trailers laten komen en daar kunnen ze nu in, met rol stoel en al. Vanuit hun hoge po sitie hebben ze zo een heel goed zicht op het podium". De tien aanwezige EHBO-ers zien de avond vol vertrouwen tegemoet. "Daar komt nog bij dat het koel is in de Zeeland hallen, en hoog" zegt Dia Pos- thuma van de EHBO. Achteraf blijkt dat vertrouwen terecht geweest. "Het is heel rustig geweest. Voor een paar meisjes werd het even te veel, maar echte flauwvallers hebben we niet gehad". Gelukkig na tuurlijk, maar de tien EHBO- ers zaten evengoed een hele za terdagavond Pro Deo in een hoekje van de Zeelandhallen. Het mag best eens wat meer aandacht dat deze mensen zich belangeloos inzetten voor de medemens. Dit in tegenstelling tot de Ambulancedienst die ge woon duizend gulden in reke ning brengt voor het statione ren van een ziekenwagen, voor 't geval dat er wat gebeurt. Ruinard van de Rabobank blikt aan het eind van de avond te vreden terug. "We hebben al leen maar goede geluiden ge hoord en leuke reacties gehad en dat was natuurlijk ook de bedoeling. Toen we van 't voor jaar van de directie de opdracht kregen om 'iets leuks' te beden ken voor de tieners, wisten wij ook niet zo snel iets. Het is niet zo'n makkelijke doelgroep, een heleboel dingen interesseren ze niet. Maar Clouseau is wel een gouden greep geweest". Maar Rabofeest of niet, voor Clouseau is het optreden in de Zeelandhallen gewoon het zo veelste op rij. Toch vinden ze het nog steeds leuk. "De hele organisatie rondom Clouseau loopt gestructureerd en er staan een hoop nieuwe dingen op sta pel" zegt Koen, terwijl hij voor aanvang van het concert een soepje naar binnen lepelt. "We gaan binnenkort naar Noorwe gen, Duitsland en Italië en dat klinkt toch weer heel anders dan 'we gaan voor een concert naar Goes'. Hetgeen ook ple zant is uiteraard, maar in Italië en Noorwegen gaan we weer eens wat nieuws tegemoetko men. Daar kennen ze ons nog niet en moeten we weer als groentjes opnieuw beginnen". Om de taalbarrière te doorbre ken heeft Clouseau alvast een Engelstalige CD op de markt gebracht die 'Close Encounters' heet. BOEKEN - De ZVU organiseert een cursus Boek- en Bi bliotheekgeschiedenis (in samenwerking met de Zeeuwse Bibliotheek). De cursus start woensdag 9 oktober en omvat 8 avonden van 2 uur. Het doel van de cursus is de deelne mers een logisch overzicht te bieden van de geschiedenis van het boek vanaf zijn allereerste verschijningsvorm tot op de huidige tijd. Opgave en inlichtingen: ZVU, Dam 22, Mid delburg, tel. 01180-34800. BORSTVOEDING - Dinsdagmorgen 8 oktober houdt Borstvoedingorganisatie „La Leche Laegue" weer een maandelijkse moedergroep in Oost-Souburg. Bent u zwan ger of heeft u een kind aan de borst Dan bent u vanaf 9.30 uur van harte welkom op het adres Julianastraat 26. BAZAAR - De Thomaskapelwijkgemeente van de her vormde kerk in Middelburg-Zuid, houdt op vrijdag 4 okto ber van zeven tot tien uur en op zaterdag 5 oktober van tien tot vier uur, een bazaar in de Thomaskapel aan de Vrijland straat. Er zijn vele attracties voor jong en oud, ook is er een rommelmarkt, rad van avontuur en koffie met oliebollen. Speciaal voor de kinderen zijn er op zaterdagmorgen nog kinderspelletjes. CURSUSINFO - Vanavond, 2 oktober is er in het Zuider baken, Rentmeesterlaan 245 in Middelburg een informatie markt over het cursus- en opleidingenaanbod op Walche ren. Op de markt wordt informatie gegeven over velerlei vrijetijdscursussen, opfriscursussen, vervolgopleidingen, beroepsopleidingen. Verder is er onder andere informatie over Stichting Welzijn Ouderen, Kruiswerk, Maatschappe lijke Dienstverlening, Vakbondsschool, Werkgroepen So ciale Vernieuwing. Vrijdag staat de markt in het winkelcen trum Dauwendaele. KNUTSELEN - In buurthuis „Het Woltershuis" aan de Hogeweg in Vlissingen begint in oktober met een knutsel club. De activiteit is bestemd voor jongens en meisjes van 8- 12 jaar. Het programma biedt een gevarieerd aanbod zoals: timmeren, vliegers maken, figuurzagen, sieraden maken en handenarbeid. Elke dinsdag van 18.30-20.00 uur. Kosten ƒ1,- per keer. WANDELEN - Zaterdag 5 oktober worden weer de herfstwandeltochten gehouden door MTV '69. Er kan ge wandeld worden op de: 40, 25, 15, 10 en 5 km. De 40 km start om 9.30 uur. De deelnemers op de 25 km kunnen om 11.00 uur van start gaan. Terwijl de 15, 10 en de 5 km na 12.00 uur kan starten. De routes zijn in de omgeving van Middelburg (ten zuiden) en de deelnemers van de 25 km ko men zelfs langs de Quarlespolder. De deelnemers op de 40 km komen langs de Piet. Het startbureau is in de kantine van FC Dauwendaele aan de Kruitmolenlaan 123 in Mid delburg. ROZENKRUIS - Op maandag 7 oktober houdt het Ro zenkruisers Genootschap een lezing. De titel is: De spiri tuele weg van het Rozenkruis. Deze avond wordt georgani seerd voor de mens die zoekt naar de zin van het bestaan en innerlijke bevrijding. De lezing begint om 20.00 uur in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek. Kousteensedijk 7 in Mid delburg, en is vrij toegankelijk. ALLEENSTAANDEN - In buurthuis Aldegonde, Wester- zicht 386 in Vlissingen is op 4 oktober een avond voor al leenstaanden. Vanaf 20.30 uur is er een gezellige ontmoe tingsavond. JAZZ-ROCK - Op zondagavond 27 oktober speelt The Hat Bend in café Dangeroe in Middelburg. Aanvang circa 21.00 uur. Er wordt repertoire gespeeld van onder andere Yellowjackets, Weather Report, Dave Grusin en Steps Ahead. SCHMINKEN - Zaterdag 5 oktober 1991 van 10.30 tot 16.00 uur verzorgt Albert Heijn aan de Gildeweg 6 te Vlis singen (in het Miro center) een schminkdag. Kinderen kun nen dan hun gezicht laten veranderen in een muis, hond of een ander leuk gezicht. Als ze klaar zijn kunnen ze gratis op de foto en deze kan dan een week later worden opgehaald. HANDWERKBAZAAR - In Bachten Reede aan de Vrede hoflaan in Vlissingen is op 10 oktober een bazaar. Van 14.00 tot 16.00 uur zijn kleden, poppen, schortjes, pannelappen en sokken te koop. WELKOMDIENST - In de welkomdienst op zondag 6 ok tober in de Ontmoetingskerk te Middelburg, aanvang 18.45 uur gaat ds. B. de Haan uit Koudekerke voor. Het thema van de dienst is 'Eenzaamheid'. Muzikaal medewerking ver lenen het Welkombo en het Interkerkelijk Jongerenkoor 'Sjaloom' uit Temeuzen onder leiding van Sjaak Hamelink. PLAY BACK-SHOW - Op zaterdag 5 oktober is er van 10.00 tot 16.00 uur op de openbare basisschool 'Pieter Lou- werse', Oranjeplein 35 te Oost-Souburg, een fancy fair. Op het programma staan onder andere een rad van avontuur, een loterij, een grote rommelmarkt, een enorm springkus sen, schminken, diverse demonstraties, verschillende kin derspelen, grabbelton. De fancy fair zal worden afgesloten met de finale van de 'PLS Play Back Show". MIKKE - Op 4 oktober houdt mevrouw Cobi Louwerse een dialezing in het clubgebouw van aquariumvereniging Barbus Conchonius op de Herengracht 52 te Middelburg. De lezing is getiteld: „Het hele jaar door met het vogelasiel De Mikke". Belangstellenden zijn van harte welkom. Aan vang 20.00 uur. VLAG - Bij de gemeentepolitie Vlissingen zijn in de pe riode van 18 tot 25 september de volgende voorwerpen aan gegeven: een vlag, een lege portemonnee met pasfoto, een witte portemonnee met inhoud, een wit babyschoentje, een trouwring met inscriptie, een trui 2 lege boodschappentas sen en diverse sleutels. ZANGAVOND - In de Nederlandse Hervormde kerk in Arnemuiden vindt zaterdag 5 oktober een koor- en samen- zangavond plaats, ten behoeve van de actie 'Zeeland helpt Burkina Faso'. Dit is een actie van de Stichting Woord en Daad. Het jeugdkoor Deo Favente, het mannenkoor Reho- both, de mezzosopraan Jantine van Voorden en de tenor Jo- han Baay verlenen hun medewerking aan deze avond. De zangavond begint om 19.30 uur. Organisten zijn Bram Bout en H. Meulmeester. EVANGELISTEN - John en Gwynneth Grant uit South hampton delen het goede nieuws met de bezoekers van de Zendingsavond, op maandag 7 oktober op Dam 6 te Middel burg. Aanvang 20.00 uur. CRESCENDO - De Oostkapelse brassband krijgt dit weekend de muziekvereniging uit Frielingsdorf op bezoek. Zaterdagavond geven de beide korpsen een concert. OPEN DAG - Total Raffinaderij Nederland NV aan de Luxemburgweg te Nieuwdorp, opent zaterdag 5 oktober haar poorten voor een 'open huis' vanaf 09.00 tot 14.30 uur voor eigen medewerkers en gezinsleden, omwonenden van de raffinaderij en andere belangstellenden uit de regio Zee land. Naast een rondrit van slVi uur, bestaat er gelegen heid in het restaurant vooraf wat van gedachten te wisselen met leden van de diverse afdelingen of te kijken naar een tweetal bouwfilms en een deel van het model van de raffi naderij. COLLECTE - De huis aan huis collecte voor de gezamen lijke Militaire Tehuizen te weten Protestantse Interkerke lijk Thuisfront, Nationaal Katholiek Thuisfront, Humanis tisch Thuisfront en het Joodse Thuisfront heeft ƒ2.574,68 opgebracht. BETALING Na invulling kunt u aan de zijkant het bedrag aflezen dat u moet betalen Voor toezending van brieven onder nummer dient u 9.50 extra te betalen Als contante betaling kunt u een betaalcheque, eurocheque of een girobetaalkaart (dus géén giro- of bankoverschrijving) insturen. Bij niet contante betaling ontvangt u een acceptgirokaart. DE SCHELDEBODE Dit eet-idee wordt U aangeboden door Oryza Rijst, Go-T&n Gebakken Uitjes, Tilfood Saté Madoera en Bonduelle Bali Groente-salade. Kijk over 2 weken weer op deze pagina voor een nieuw Verrassend Gerecht. VLISSINGEN - Sjoelvereni ging „Laet ze m'e schuuve" hield zaterdag in buurthuis Scheldebuurt een regionale sjoelwedstrijd. Zo'n 65 deelnemers in 5 klas sen, dames en heren streden om de bekers. Hoewel het toernooi regionaal opgezet was, kwamen de deelnemers uit heel het land. l Alle bij de ANS (Algemene Ne derlandse Sjoelbond) aangeslo ten clubs zijn hiervoor aange schreven. De eer ging tenslotte naar de volgende mensen: Klasse heren A: 1. de heer J. de Vries, Haar lem. Heren B: 1. de heer H. Stijns, Souburg. Heren C: 1. de heer M. Meeuwse, Goirle. Heren D: 1. de heer H. Toerse, Sou burg. Heren E: 1. de heer A. de Boer, Ridderkerk. Dames A: mevrouw J. IJpelaar, Goirle. De bon dient uiterlijk maandag voor plaatsing in ons bezit te zijn. Postadres: De Stem Weekbladen B.V., Postbus 3229, 4800 MB Breda, afd. Mini's. Balie: Scheldestraat 7, Vlissingen. NIET VOOR ZAKEN Prijs jnc, 6% BTW Volgens zanger Koen Wauters wordt een en ander schromelijk overdreven. "Wij worden in de pers vaak vergeleken met Doe Maar, maar die vergelijking gaat helemaal mank. De enige overeenkomst is de Nederlandse taal. Onze muzikale stijl is heel anders en hysterische taferelen doen zich nooit voor bij Clou seau concerten. Goed, er wor den weieens meisjes onwel maar dan komt dat vooral om dat ze al uren in de rij hebben gestaan zonder behoorlijk te eten of te drinken. Als 't dan erg warm is in de zaal en er wordt geduwd dan krijgen de voorsten 't wel eens benauwd. En er zijn er natuurlijk altijd bij die denken 'ha, als ik flauw val ben ik back-stage en dan komen de jongens van Clouseau me misschien wel bezoeken'". Waarom er gegild wordt bij de concerten weet Koen zelf ook niet. "Het is een paar jaar gele den eens begonnen tijdens een optreden in Kesselo (B), zo maar, zonder aanleiding en se dertdien lijkt het erbij te ho ren". Navraag bij de fans leert dat het gegil vooral een uiting is om te laten merken dat je er bent en dat je het leuk vindt. "En, zeggen Lianne en Ingrid, als je een tijdje fan bent van Clouseau dan gaat er iets door je heen als je ze in 't echt ziet, dan gil je vanzelf". De wat meer doorgewinterde fans snappen niet waarom er gegild wordt. "Dat zijn over dreven rare wijven die dat doen, je hebt er niks aan. Mee zingen, dat is pas leuk", zeggen Qo-Tan Gebakkan Ultjt» De knapperige gebakken uitjes van Go-Tan smaken niet alleen heerlijk bij al Uw Oosterse schotels, maar ook over gebakken aardappelen, eieren en in vleesschotels. Zet dat han dige hersluitbare kuipje maar eens op tafel. U zult zien: iedereen is er dol op. Tilfood Saté Madoera Makkelijk uit de diepvries, deze smakelijk gekruide sa- tó van gegrilde magere kip filet, rijkelijk overgoten met heerlijke pindasaus. Dank zij het handige serveer schaaltje zo uit de verpak king op tafel bij de maal tijd, of als snack tussen door. Bonduelle Bali Groente-salade Bali is een van de 4 groente-salades. Stuk voor stuk calorie-arm, fris en kleurig. En gemakkelijk in gebruik door de rits-rats sluiting. Als fris tussen doortje. als garnering of als basis voor een salade: Bonduelle blijft u verras sen! 200 g Oryza snelkookrijst (blauwe pak) enkele takjes selderij 1 kleine prei stukje witte kool of spitskool 50 g tau gé 2 eetlepels zonnebloemolie ketjap-/ sambal oelek 2 pakjes Tilfood saté Madoera 11 blikje Bonduelle BeH groente-salade Go-Tan gebakken uitjes 1 De rijst koken volgens de aanwijzin gen op de verpakking en laten afkoelen. 2 In de Braun foodprocessor met het sikkelmes de selderij fijnsnipperen en met de plakjesschijf op de fijne stand prei en kool schaven. 3 In een koekepan de olie verhitten en de groente hierin op hoog vuur 3 minuten roerbakken. 4 De rijst erdoor mengen en op smaak bren gen met ketjap en sambal. 5 De nasi on der regelmatig omscheppen door en door verwarmen. 6 VOOR DE SATÉ de Tilfood saté Madoera verwarmen vol gens de aanwijzingen op de verpakking. 7 VOOR DE SALADE het blikje Bonduelle Bali groente-salade openen en afgieten. 8 Rijst, saté en salade over 2 voorver warmde borden verdelen. 9 Rijst en saté rijkelijk bestrooien met Go-Tan knappe rig gebakken uitjes. ORYZA HEEFT DE JUISTE RIJST VOOR ELK GERECHT J. Ruinard van de Rabobank begroet Koen Wauters van Clouseau op het Rabofeest. - foto; tannie de jonge

Scheldebode | 1991 | | pagina 9