Trimmers strijden om de nationale titels TORENPRAOT BUROVOOR RECHTSHULP KOKEN ezondheids De Peuterspeelzaal MET JE KRANT OF WEEKBLAD NAAR BLOEMENCORSO ZUNDERT DE STEM WEST-BRABAHIKOERIER Popconcours voor jonge Zeeuwse popgroepen zelden? jammer eigenlijk Een avondje uit via de VW Actie voor kinderziekenhuis HE SCHELDEBODE NIEUWSBLAD SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1991 EXTRA VERGOEDING VOOR GEANNULEERDE REIS MEXICO ZATERDAG 7 SEPTEMBER IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN ZWITSERLAND Curry van okra (Surinaamse groente) nederland - t Voorbereiding Zondag 1 september a.s. 311 Vorig seizoen boekte mevrouw Visser een wintersportvakantie naar Joegoslavië. In de reissom van f 1990 was de busreis, een ho tel op basis van volpension, skilessen en een liftpas inbegrepen. De vakantie zou op 24 februari beginnen, maar op 20 februari annu leerde de reisorganisator de reis. Als alternatief bood hij een reis aan naar het Oostenrijkse Innsbriick. Mevrouw Visser wees dit al ternatief van de hand omdat de reis naar Innsbrück niet gelijk waardig was aan de geboekte reis naar Joegoslavië. Het hotel zou op basis van halfpension zijn en skilessen en liftpas moesten apart worden bijbetaald. Na de afwijzing stortte de reisorganisator het reisgeld terug en daarmee was wat hen betrof de kous af. Mevrouw Visser was het hier echter niet mee eens. In de algemene voorwaar den had ze gelezen dat ze recht had op 20% extra vergoeding om dat de annulering zo kort voor het vertrek had plaatsgevonden. Ze wilde graag verdere stappen ondernemen. Maar hoe? Met deze vraag kwam mevrouw Visser op ons spreekuur. De reisorganisator was aangesloten bij de Algemene Neder landse Vereniging van Reisbureaus (ANVR) en daardoor kan het geschil worden voorgelegd aan de geschillencommissie in Den Haag. Deze commissie is ingesteld door consumentenorganisaties en het bedrijfsleven gezamenlijk omdat men de lange, ingewikkel der procedure bij de gewone rechter wilde vermijden. Wanneer u een geschil heeft met de reisorganisator, kijk dan of deze aangeslo ten is bij de ANVR. Wanneer dat het geval is moet u binnen 1 maand schriftlijk klagen bij de reisorganisator. Bent u het niet eens met zijn antwoord of laat hij niets van zich horen dan kunt u zich tot de geschillencommissie wenden. Deze is gevestigd op de Surinamestraat 24 in Den Haag. Ook hier moet u schriftelijk kla gen, en wel binnen 3 maanden (te berekenen van de oorspronke lijke vertrekdatum). Van de geschillencommissie krijgt u dan een vragenformulier toegestuurd dat ingevuld moet worden geretour neerd. U krijgt dan een uitnodiging voor de zitting. Op de zitting wordt de zaak behandeld in gewone huis, tuin en keukentaal zodat iedereen zelf zijn zaak kan behandelen. Dit hoeft echter niet. U kunt een advocaat nemen, maar ook een buurman of goede vriend kunt u een machtiging geven om u op de zitting te vertegenwoordi gen. Zes weken na de zitting doet de geschillencommissie uit spraak. Deze uitspraak is bindend en hoger beroep is niet mogelijk. De ANVR staat er garant voor dat haar leden het advies nakomen. Mevrouw Visser had dus tot 24 maart de tijd om haar klachten aan de organisator voor te leggen. Deze bleef bij zijn standpunt zo dat mevrouw Visser haar bezwaren bij de geschillencommissie de poneerde. Dit moest voor 24 mei gebeuren. Op de zitting gaf me vrouw Visser duidelijk aan dat ze het aanbod geen gelijkwaardig alternatief vond. Zo betoogde ze dat Oostenrijk een heel ander land dan Joegoslavië was met een heel andere cultuur en een ander prijspeil. Bovendien zou ze nu geen volpension krijgen en moest ze de skilessen en de liftpas zelf betalen. Na zes weken kreeg mevrouw Visser de uitspraak thuisgestuurd. Van de geschillencommissie kreeg mevrouw Visser gelijk. Op grond van de algemene voorwaar den had ze recht op een extra vergoeding van 20% van de reissom. Ook het klachtengeld f 45.- kreeg ze terug. wanneer de reisorganisator niet aangesloten is bij de ANVR kan het geschil ook worden voorgelegd aan de geschillencommissie. Dan is echter wel vereist dat de reisorganisator een verklaring on dertekent waaruit blijkt dat hij zich aan de uitspraak van de ge schillencommissie zal onderwerpen. Bovendien moet hij dan f 150.- overmaken naar de geschillencommissie. Wanneer de reis organisator dat niet wil, rest u de gang naar de gewone rechter. Uiteraard is het bovenstaande slechts een voorbeeld. Heeft u vra gen naar aanleiding van dit artikel of andere vragen van juridische aard, dan kunt u altijd voor gratis advies en hulp terecht op het spreekuur van ons bureau: In Middelburg, Vlasmarkt 28, iedere maandag 13.30 - 15.30 uur, iedere donderdag 17.00 - 19.00 uur. In Vlissingen, Verkuyl Quakkelaarstraat 95, iedere dinsdaq 9.30 -11.30 uur. MIDDELBURG - Onder het motto „Wie is de meest belo vende band" roept de Stichting Popmuziek Zeeland alle „jonge en veelbelovende" popgroepen op om in de maanden oktober en november mee te dingen naar de hoofdprijs van het eer ste Zeeuwse Popconcours, „De Zeeuwse Belofte". Die hoofd prijs bestaat uit muziekinstru menten en/of apparatuur ter waarde van 1.500.-. De voorselectie gebeurt op basis van een cassettebandje met daarop minimaal twee nummers van de band in de huidige bezetting. Het hoeft geen professionele demo te zijn; uiteraard moet het wel een goede indruk geven van het ge luid van de band. Vijftien bands worden uitge kozen om mee te doen aan drie voorrondes die gehouden zullen worden in Goes op 18 oktober, Zierikzee op 25 oktober en Sluiskil op 1 november. De fi nale van „De Zeeuwse Belofte" vindt plaats op zondag 17 no vember in de Stadsdanszaal in Middelburg. Onder leiding van een terzake deskundige jury en met de medewerking van het aanwezige publiek, worden uit de voorrondes drie bands gese lecteerd die in de finale om de hoofdprijs strijden. De win nende band kan, naast deze prijs, ook een serie gegaran deerde optredens tegemoetzien op toonaangevende Zeeuwse popfestivals in 1992. Het publiek jureert mee; via stemformulieren die bij de in gang worden uitgedeeld kan iedereen zijn voorkeur uitspre ken die voor 25% meetelt in de jury-uitslag. Het publiek is dus het vierde jurylid Elke Zeeuwse popgroep die op 1 augustus 1991 in de huidige be zetting niet langer dan twee jaar bestaat, kan zich inschrij ven als deelnemer. Inschrijvingsformulieren lig gen klaar bij de muziekhandels Van Damme te Middelburg, Den Dekker te Kapelle en So- nora te Temeuzen, en bij Delta Discs te Zierikzee. Inschrijven voor het concours is mogelijk tot 15 september. Het laatste land dat sfeer aan de braderie geeft is Mexi co. Wat u daar niet aantreft zijn Mexicanen die hun le vensmiddelen vanaf een kleedje op de grond verkopen en onderhandelen over de prijs. In Nederland worden andere eisen gesteld aan hy giene en handelskennis. Bo vendien kan de doorsnee groenteman in Nederland in zijn eigen onderhoud voor zien en dat is in een land als Mexico wel eens anders. Toen Mexico nog bewoond werd door de Azteken was het een ontwikkeld land. De hoofdstad Tenochtitlan was een mooi voorbeeld van mees terlijke stedebouwkundige planning. De Spanjaarden maakten in 1520 de stad met de grond gelijk, een actie waarbij meer dan tweehon derdduizend Indianen het le ven lieten. OVERSLAG - Zaterdag 7 september wordt in het Zeeuwschvlaamse plaatsje Overslag in de gemeente Axel het open Nederlands kampioen schap voor vrije liefhebbers/ trimmers verreden. Dit kam pioenschap wordt in Zeeland voor de eerste keer verreden. Het feestcomité van Overslag staat voor een ware kracht proef, maar is niet hang voor dit wielerspektakel. De wed strijd staat onder auspiciën van de Wieier Trim Bond uit Zeeuwsch-Vlaanderen. „Eigenlijk is dat idee ineens opgekomen tijdens de prijsuit reiking van de vorige trimkoers. Toen werd er lachenderwijs door het bestuur van de Wieier Trim Bond een dergelijk idee gelanceerd. En zo is dat balletje gaan rollen. We hopen dat er heel wat renners komen afzak ken naar hier", aldus Hubert van Landeghem, zelf trouwens normaliter een van de deelne mers in de B-categorie (renners boven de 33 jaar). Op zaterdag 7 september wordt er dus gestreden om de nationale driekleurtrui. Het is overigens niet denkbeeldig dat een zuiderbuur met die trui gaat lopen. „Dat kan natuur lijk. want het betreft een open kampioenschap. Dat houdt in dat elke nationaliteit van start mag gaan", aldus Eddy de Schrijver, voorzitter van de Wieier Trim Bond. Na afloop van het open kam pioenschap worden de eerst aankomenden gehuldigd. Voor de winnaar van de A-categorie en de winnaar van de B-catego rie ligt er een kampioenstrui klaar. „Het is een experiment, maar als het aanslaat wordt dit eve nement een traditie. Dan wordt dat een jaarlijks terugkerend kampioenschap. Ik verwacht er heel veel van", aldus De Schrij ver. Om 15 uur gaan de A- en de B-renners van start voor hun kampioenschap op een rondje van bijna 7 kilometer. Het par koers leidt de renners zowel over Nederlands als Belgisch grondgebied. Onder de deelnemers heel wat bekende namen. Natuurlijk de leden van de Wieier Trim Bond, maar ook niet-leden ko men aan het vertrek. In elk ge val komen van Zeeuwsvlaamse zijde mannen als Bijvank, De la Ruelle, Rabout, Vervaet, De Bruyne en Smits aan het ver trek. Er wordt ook gerekend op een sterke Brabandse delegatie. Peemen, Meier, Haast, Bogers, Van Oorschot en Polak zakken hoogstwaarschijn af naar Zeeuwsch-Vlaanderen. „En het rennersveld kan best verrassingen in petto hebben, want we verwachten ook Bel gen en renners uit andere pro vincies van Nederland"., De deelnemers rijden 80 kilo meter. Inschrijven is in zaal Snoopy en kleedgelegenheid is in de plaatselijke school van Overslag. In het voorprogramma -aan vang 14 uur- rijden de recrean- ten/toerders hun officieus kam pioenschap. Voor de trimmers is er een goed gevulde premie- en prij- zenpot (bijna 1000 gulden). „De Wieier Trim Bond stelt zelf vijf honderd gulden prijzengeld be schikbaar en Overslag zorgt ook nog eens voor een aantal flinke premies. Daarnaast treedt de Rabobank Zuiddorpe op als een van de hoofdsponsors", besluit De Schrijver. Inlichtingen kun nen worden ingewonnen bij se cretaris Peter van Acker, tel. 01146-2249. Bij het verlaten van de Sint Jacobspassage ruikt u de Zwitserse kaas al: bij het pas seren van de grenspost Oude Markt komt u in Zwitserland. In de vorige eeuw heete Zwiterland de Helvetische Republiek, naar de oorspron kelijke bewoners. Voor het begin van onze jaartelling be woonden de Helvetii het ge bied dat wij nu als Zwitser land kennen. In die tijd heette het land Helvetia en de hoofdstad was Aventicum, het tegenwoordige Avenches. Meer dan de helft van het land bestaat uit gebergte dat zowel in de zomer als in de winter een geliefde vakantie bestemming is. Het toerisme is dan ook de belangrijkste inkomstenbron van de Zwit sers. In Zwitserland staat een carrousel voor de jonge be zoekers. indisch Ingrediënten: 500 gram okra; 4 eetl. olie 3 uien; 3 grote groene pe pers, 2 teentjes knoflook; 2 schijfjes verse gember; 1 kopje santen; 2 dessertle pels assem (tamarinde- pulp); 4 eetlepels water; 3 rijpe tomaten (in partjes snijden); 1 dessertlepel ko riander; Vz theelepel kunir (geelwortelpoeder); 1 thee lepel chilipoeder; zout naar smaak; Vz theelepel bruine suiker of gewone witte suiker. Snijd de okra in stuk ken van 2Vz cm. Verhit de olie, fruit de uien bruin en voeg de fijngestampte kruiden erbij. Roer tot goudgeel, en rood van kleur. Voeg de santen erbij en roer goed. Dan de okra erbij. Kook voorzichtig ongeveer 2 minuten. Giet er het tamarindesap bij. Meng goed en breng op een matig vuur weer aan de kook. Voeg de tomaten toe, sluit de pan en laat het gerecht vijf minuten sudderen. Stichting LEZEN. Keizersgracht 391 1016 EJ Amsterdam w VLISSINGEN - Bij het VVVkantoor aan de Nieuwen- dijk is het mogelijk kaarten te reserveren voor concerten (pop en klassiek) en theatervoorstel lingen in het hele land. Tussen 10.00 en 16.00 uur (zaterdags tot 13.00 uur) informeren de medewerkers van het VW u graag over de verschillende mo gelijkheden. De reserverings- kosten bedragen 3,50 per per soon. Per boeking komt er een gulden communicatiekosten bij. U krijgt bij het WV een vou cher waarmee u bij de kassa van het theater uw toegangs kaart kunt ophalen. Hieronder ziet u alvast een deel van de voorstellingen die nu in de voorverkoop zijn. ROTTERDAM 12/13/14-9 Julio Iglesias; 11- 10 Chris Rea; 2-11 Fragment; 12-11 Gypsy Kings (voorver koop 7-9); 22-2/8-3('92) Revue Revue; 29/30-05 '92 Dire Straits (voorverkoop 12-10). AMSTERDAM Aug/sept Verdi's Aida; 4-12 t/m april 92 Rembrandt ten toonstelling, Rijksmuseum. DEN HAAG 1/12-10 Andre van Duin Re vue; april '92 Funny Girl; 13/22-3 Revue Revue. DIVERSEN aug/okt Staatscircus van Moskou (div. plaatsen); 30-8 Simple Minds (Nijmegen); 1-9 Hardrockfestival Nijmegen; september Nigel Kennedy, Den Bosch en Groningen; 31-10 Ex treme, Arnhem; 27/28-11 Fish, Utrecht (voorverkoop 31-8) 6-9 Goud van Oud, Den Bosch; sep tember Sterrenparade, div. plaatsen (Lee Towers, Anita Meyer); nov/dec Lenny Kravitz, Arnhem, Groningen (w 24-8); aug Disco Dance Showtime (Blackbox, Timmy T, John Otis, Info Beat), Den Bosch, Haaks bergen en Rotterdam; 2-11 Le vel 42, Groningen (w 7-9). G GGD-Zeeland Prov. Ver. het Zeeuwse Kruis RIAGG ZCAD Werd de speelzaal in de begintijd nog wel gezien als een uitvinding van luie moeders, nu weet bijna iedereen: de speelzaal draagt bij aan de ontwikke ling van het jonge kind. Zij is van belang voor onder an dere de sociale, taal- en mo torische (bewegings-)ont- wikkeling en het in contact komen met leeftijdsge nootjes onder deskundige leiding. Daar komt bij dat de verzorgende ouder zich even ontheven weet van zijn vaak full-time taak. Ook dat komt ouder en kind ten goe de. Speelzaalbezoek is vaak het eerste geregelde verblijf buiten het gezin, zonder va der of moeder èn in een groep. Een goede voorberei ding is dan ook van groot belang, zowel voor de ouders als het kind. Van be lang is dat de ouder ver trouwen heeft in de peuter speelzaal. Onzekerheid bij de ouder heeft immers in vloed op de stemming van het kind. Nog voor uw kind twee jaar is, kunt u zich oriënte ren. Zijn er meer speelzalen bij u in de buurt, bezoek die dan. U kunt hier het beste een afspraak voor maken. Kijk of de sfeer u aan spreekt en vraag de leiding naar de werkwijze van de peuterspeelzaal. Als u zon der uw kind gaat, wordt u niet afgeleid. In verband met de vaak lange wachtlijsten is vroeg inschrijven verstandig. Komt de plaatsing te vroeg, dan kunt u altijd nog door geven dat u nog wilt wach ten. Het is aan te raden om bij het tijdstip van plaatsing rekening te houden met in grijpende gebeurtenissen in het gezin, bijvoorbeeld de komst van een baby. Uw kind heeft op zo'n moment al veel te verwerken. Ook als uw kind bij oproep niet fit is, kunt u de aanvangs datum beter enkele dagen uitstellen. Enkele weken voor plaat sing kunt u met uw peuter een eerste kennismakings bezoek brengen. Vanaf dat moment kunt u er samen naar toe leven. Doe dit niet al te nadrukkelijk om te veel spanning te voorkomen. Het is belangrijk dat de lei ding op de hoogte is van bij zonderheden betreffende de gezondheid van uw kind. Maar ook 'kleine' angsten voor bijvoorbeeld vieze han den, of harde geluiden, zijn het mededelen waard. Een kind, met een onaf scheidelijk knuffeltje, brengt dat vast wel mee. Maar ook kinderen zonder zo'n toeverlaat kunnen veel steun hebben van een stuk lievelingsspeelgoed. Blijf er de eerste ke(e) r(en) een poosje bij, maar spreek duidelijk af of, en wanneer u weggaat. Ga nooit onopgemerkt weg, ook niet als uw peuter u verge ten lijkt. Als er tranen vloeien bij het afscheid kunt u toch beter even weggaan, dan uw vertrek uitstellen: u kunt immers al snel terug komen! Houdt u zich aan de afspraak, zekerheid die het kind nodig heeft om zich ge borgen te kunnen voelen. Verloopt de gewenningspe riode erg moeilijk, overleg dan of u een aantal malen samen kunt komen. Vertel uw peuter dat u samen komt en gaat. Vanuit dit veilige gevoel zal hij onbevangener de groep leren kennen. De meeste peuters komen met plezier, zonder deze zorgvuldige aanloop. Bij een enkel kind blijft het tobben, in dat geval kunt u beter enige tijd stoppen met uw pogingen. Praat er helemaal niet meer over, om afstand te nemen van wat uw kind als naar heeft ervaren. Na een maand of drie kunt u het nog eens proberen en tien tegen één, dat het dan wel gaat Heerlijk als u dan kunt zeggen: „Mijn peuter gaat naar de speelzaal en we genieten er allebei van!" KAATSHEUVEL - De Efteling zet zich samen met bekende Ne derlandse artiesten in voor de bouw van het ouderlogeerhuis bij het Sophiazickenhuis. Om een deel van de benodigde drie miljoen gulden bijeen te krijgen wordt er op 14 september een groot showfeest georganiseerd. Op zaterdag 14 september 1991 is De Efteling in Kaats heuvel bij uitzondering in de avonduren geopend. Het park opent dan van 19.00-1.00 uur speciaal haar poorten voor de bezoekers van een grandioos showfeest voor jong en oud met optredens van o.m. Lee Towers, Corry Konings, Marco Bakker, Koos Alberts, Marco Borsato, de Marinierskapel, de Little Steam Band en vele anderen. De volledige opbrengst van dit showfeest is bestemd voor de bouw van het ouderlogeer huis bij de nieuwbouw van het Sophiakinderziekenhuis in Rot terdam. Alle bij de voorberei ding en uitvoering van dit feest betrokken personen, bedrijven en organisaties, verlenen belan geloos hun medewerking. De kosten voor het nieuw te bouwen Sophia kinderzieken huis komen voor rekening van het rijk; echter niet de kosten van het ouderlogeerhuis. En dat ouderlogeerhuis is nodig, omdat de vertrouwde en veilige nabij heid van ouders zelfs al bij de kleinste baby's het herstellings proces bevordert. Om de beno digde 3 miljoen voor het ouder logeerhuis bij elkaar te bren gen, wordt o.m. op zaterdag 14 september 's avonds in De Efte ling het grote showfeest met muzikale optredens èn open stelling van alle attracties geor ganiseerd. Entreekaarten voor dit unieke feest kosten f 45,- per stuk (kinderen tot 14 jaar f 25.- en zijn verkrijgbaar bij de VW-kantoren in Zeeland en bij een aantal ABN- en AMRO- kantoren. De reisorganisatie De Jong Tours organiseert vanuit verschillende plaatsen busritten naar en van De Efteling. BRIDGE - De Vlissingse Bridge Club (VBC) begint het nieuwe seizoen met een open drive op 3 september om 19.15 uur in het Strandhotel te Vlissingen. Een goede gelegenheid om kennis te maken met het bridgespel en met VBC BENTLY - Donderdag 5 septmber staan van 7.30 tot 9.00 uur klassieke automobielen van de merken Rolls-Royce en Bentley ter bezichtiging opgesteld op de gele steentjes voor het stadhuis van Middelburg. De leden van de „Rolls-Royce Enthusiasts' Club for Rolls-Royce and Bentley Owners" ko men uit Engeland en zijn met hun klassieke automobielen op weg naar Reims, waar ze deel zullen nemen aan de Euro Rally. Op initiatief van „De Ceremoniemeesters" houdt het gezelschap even halt in Middelburg. BOEMELEN - Vrijdag, 30 augustus is er in discotheek Cosmo aan de Voltaweg in Vlissingen een Cotton Club. De Cotton Club is een speciale avond voor iedereen van 25 en ouder die eens gezellig uit wil gaan. Bekende ingrediënten op de Cotton Club zijn: een glaasje champagne bij binnen komst, stijldansen en later op de avond swingen op bekende hits. De Dennis Sweet band uit België zal op deze Cotton Club de muziek verzorgen. De avond begint om 21.00 uur en de entree is gratis. SCHAPEN - Zaterdag is er op de kaasboerderij van de fam. Kwekkeboom, Prooyenseweg 26 te Middelburg een kennis geving voor schapen. Tussen 10.00 en 15.30 uur worden bijna honderd rammen, ooien en lammeren kritisch beke ken. APPELDIENST - Zondag 1 september wordt in de Sint Jacobskerk de eerste appeldienst van het seizoen gevierd. De dienst begint om 10.00 uur. De samenzang begint een kwartier eerder. Het thema is 'opstappen'. BRADERIE - Sjeesjesrijden is een van de attracties op de braderie in Gapinge van 11.00 tot 17.00 uur is er van alles te doen op de hoek van de Reigersbergstraat en de Schotse- hoek. SNUFFELMARKT - Wandelsportvereniging „Willen is kunnen" - Vlissingen houdt zaterdag 31 augustus 1991 een Snuffelmarkt in het clubgebouw aan de Oranjestraat 8 te Vlissingen. De zaal is open tussen 10.00 en 13.00 uur. De opbrengst komt geheel ten goede aan de vereniging. WU WEI - Stichting Wu Wei houdt woensdag 4 september een lezing in de Zeeuwse Bibliotheek. Met behulp van dia's wordt een overzicht gegeven van de traditionele Chinese ge neeskunst: de basisprincipes, technieken en toepassing van kruiden. Spreker is dhr. J.E.J. Visser, acupuncturist te Oost Souburg. De lezing begint om 20.00 uur, entreeprijs vijf gulden. De stichting Wu Wei houdt zich bezig met het orga niseren van cursussen en lezingen over Oosterse gezond heidstechnieken zoals: Taiqiquan, Chinese massage, Shiatsu en Do-In. GEVONDEN - Bij de gemeentepolitie te Vlissingen zijn in de periode van 14 tot 21 augustus 1991, de volgende voor werpen aangegeven: 2 bankbiljetten, een rugzak met in houd, een radiocassetterecorder, een dameshorloge, een plastic tas met een damesbroek, een stofjas, een portemon nee met inhoud, een portemonnee met potloodjes, een porte monnee met o.a. pasfoto's en een sleutel, een zilveren ring, een schakelketting en diverse sleutels. BINGO - In september beginnen de maandelijkse bingo middagen van de Bond voor Ouderen weer. Op 5 september om 14.00 uur rollen de balletjes in huize St. Willibrord aan de Bachten-Steene in Middelburg. Dinsdag 24 september onderneemt de bond een reisje door de provincie. ACTIE - „SVRZ helpt verder" houdt elke laatste zaterdag van de maand een verkoop van huisraad. De opbrengst is bestemd voor projecten in Burkino Faso van het Foster Pa rents Plan. Plaats: de Snuffelhut, terrein verpleeghuis Der Boede te Koudekerke, tijd: van 10.00 - 13.00 uur. Heeft u nog huisraad over? Bel dan 01180-35900 t.b.v.". Actie- SVRZ helpt verder" (ADVERTENTIE) Op zondag 1 september a.s. trekt voor de 50e maal het Bloemencorso door de straten van Zundert. Deze enorme manifestatie trekt elk jaar weer tienduizenden bezoekers. Een twintigtal schitterende praalwagens van enorme afme tingen (20 meter lang en tot 10 meter hoog) wordt elk volge- tikt met zo'n 300.000 dahlia's. Hele buurten worden hiervoor ingeschakeld en iedereen werkt hier vrijwillig aan mee. Deze optocht wordt ook nog opgeluisterd door tien internationaal vermaarde muziek- en showkorpsen. In het kader van het 50e corso trekt een nostalgische stoet, voorafgaande aan de corso-optocht voorbij, waarin de ont wikkelingen van het Zundertse Bloemencorso vanaf 1936 tot en met heden worden getoond. Het prachtige Bloemencorso trekt ieder jaar weer meer be zoekers. Dit jaar op zondag 1 september a.s. begint de nostalgische optocht met meteen daaropvolgend de corso optocht om 13.30 uur. Zorg er echter voor dat u uiterlijk om 11.00 uur in Zundert bent. Vanaf 9.00 uur staat Zundert bol van de activiteiten zoals een groots opgezette jaarmarkt en straattoneelvoorstellingen die gegeven worden door thea tergezelschappen uit België en Nederland. Ook zijn er heel wat straatorkesten die net voor de juiste sfeer zorgen. U kunt op een zeer voordelige wijze dit prachtige evenement meemaken. Bij inlevering van onderstaande bon bij de reis bureaus van Carlier, Middelburg, Gravenstr. 4, tel. 01180- 39839, Goes, Grote Markt 2, tel. 01100-20280/30991. N.B. Deze korting geldt niet voor diegenen die al gebruik maken van andere reductieregelingen bij het Bloe mencorso Zundert. Tarieven incl. entree 27,50 p.p. volwassnen 22,50 p.p. kinderen tot 12 jaar Kinderen tot 4 jaar gratis, geen eigen zitplaats. Hoofdroutes: - Vlissingen, Middelburg, Goes, Kruiningen, Yerseke, Rilland, Bergen op Zoom. - Renesse, Haamstede. Brouwershaven, Zierikzee, Goes en verder. - Laatste opstapplaats is Bergen op Zoom. OPSTAPSCHEMA ZUNDERT 1 september 1991 Zundert aankomst: 10.45 uur. Vlissingen Boot/NS 08.30 Haamstede 08.20 Souburg NS 08.35 Renesse 08.25 Middelburg NS 08.40 Brouwershaven 08.35 Goes NS 09.10 Zierikzee 08.50 Kapelle Caisson 09.20 Goes 09.10 Kruiningen/Yerseke NS 09.25 Bergen op Zoom 10.05 Kruiningen Veerplein 09.30 Rilland 09.45 Bergen op Zoom 10.05

Scheldebode | 1991 | | pagina 9