Voetballers in de aanval voor Colin Breas Moderne administrateur voor Stichting Kindercentra Vlissingen VROUWENPOLDERSE VOETBALLERS BINDEN DE STRIJD AAN MET V. C. V. ZEELAND Vanuit de lucht gezien Korting GAK en GMD telefonisch bereikbaar voor doven Nieuwbouw Ter Mantelinge Lopen maar! Concours hippique in Arnemuiden Concert buiten Engelse band Standwerkers concours Unieke luchtfoto-actie Scheldebode Tenue WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1991 ESCHELDEBODE VER™ïïiNI^KEoiKS GRATIS HU'S-AAN-HUIS OP WALCHEREN. 38e JAARGANG OPLAGE: EDITIE VLISSINGEN 24.000 EX. GEMEENTEN: VALKENISSE, VLISSINGEN EN WESTKAPELLE. EDITIE MIDDELBURG 23 100 EX GEMEENTEN ARNEMUIDEN DOMBURG, MARIEKERKE, MIDDELBURG EN VEERE. DE SCHELDEBODE IS EEN UITGAVE VAN DE STEM WEEKBLADEN. KANTOOR: SCHELDESTRAAT 7-9 - VLISSINGEN - TEL. 01184-19910 - POSTADRES: POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN Kortgene, een dorp aan het Veerse Meer dat in de vakantietijd gonst van bedrijvigheid. Kortgene is het centrum voor de water sport. De jachthaven 'Delta Marina', modem en goed geoutilleerd, is met zijn ongeveer 700 ligplaatsen het grootste jachthavencom plex aan het Veerse Meer. Het dorp heeft diverse café-restaurants, een bungalowpark en caping de 'Paardekreek' aan het Veerse Meer. De foto werd gemaakt door fotografe Jaqueline Midavaine van Slagboom en Peeters Luchtfotografie. Lezers van de Scheldebode kunnen deze foto IN KLEUR bestellen met een korting van tien gulden. Normaal kost deze luchtfoto van 25 X 30 centimeter vijf endertig gulden, nu bij de Scheldebode vijfentwintig gulden. Bestellen gaat alsvolgt. U levert de kortingsbon en aan de balie van de Scheldebode, Scheldestraat 7-9 in Vlissingen. Op een for mulier noteert u dan uw bestelling. De foto's moeten vooruit wor den betaald, na een paar weken ontvangt u de foto per post thuis. Lezers van de Scheldebode kunnen bij inlevering van deze bon 10,- korting krijgen op een luchtfoto formaat 20x15 cm. die 35,- per exemplaar kost. Het betreft de opname die geplaatst is in de Scheldebode. Deze kleurenfoto's ge maakt door Slagboom en Peeters zijn ook in andere forma ten te leveren. Inlichtingen aan de balie van de Scheldebo de. VROUWENPOLDER - Als zijn toestand het enigszins toelaat zit Colin Breas morgenavond om 19.00 uur op de tribune van Sportpark Noordhout in Serooskerke. Daar verricht burgemeester A.H. Den Boon de aftrap voor een unieke wedstrijd: gelegenheidsvoetbalclub Vrouwenpolder neemt het op tegen V.C.V. Colin Breas, een 17-jarige scholier uit Goes, is sinds juni onder behandeling van de Amerikaanse hersen- specialist dr. S. Burzynsky. Colin heeft een tumor in de hersenen en de behandelwijze van de arts in Hous ton kan voor hem de redding zijn. De behandeling, waarvoor hij naar Houston reisde en de medicijnen die moeten helpen de tumor af te breken, zijn razendv duur en worden nog door geen enkele ziektekosten verzekering vergoed. De belangeloze actie van de Zeeuwse voetballers, die met de voetbalwedstijd en kele duizenden guldens in het laatje denken te bren gen, wordt door Colin en zijn ouders dan ook bijzon der gewaardeerd. Vrouwenpolder heeft geen eigen voetbalvereniging, maar voor het jaarlijkse dorpentoer- nooi lukt het toch om voldoende voetballers van kaliber bij elk- aaT te krijgen. Dat dat geen grootspraak is, bewijst de wis selbeker, die het elftal na het laatste toernooi in Grijpskerke voorgoed mocht houden, zoals de gewoonte is als je een wissel beker voor de derde achtereen volgende keer wint. Nu is dat niet zo verwonder lijk, want in het Vrouwenpol- dèrse elftal zitten selectiespe lers van zowel de voetbalver eniging Serooskerke als die van Veere. Voor de wedstrijd van morgenavond is de ploeg nog aangevuld met enkele gastspe- lers uit de regio. Het plan voor dit bijzondere treffen ontstond een maand ge leden. Theo van Beest, een van de Vrouwenpolderse ploeggeno ten, kaartte het idee aan bij zijn vriend V.C.V. Zeeland-keeper zich achter het initiatief ge plaatst. Mede-organisator Harry Koster: „De reacties wa ren unaniem positief. We heb ben al minstens tweeduizend gulden toegezegd gekregen. Met de recette-opbrengst erbij kun je toch al gauw spreken van tenminste enkele duizenden guldens". Wie morgenavond ook niet zal ontbreken, is Irma Tierie. Zij was de initiatiefneemster voor de oprichting van de Stichting 'Help Colin'. Natuur lijk is zij in haar nopjes met het initiatief van de voetbalspelers. „Het is ook echt iets voor Co lin", zegt ze. „Dat is een echte sportknul. Daarom wil hij ook dolgraag bij de wedstrijd zijn, maar dat kan alleen als zijn toestand het toelaat. Hij is nu herstellende van een flinke griep, waar hij ook weer veel hoofdpijnen bij kreeg. Door de drain en de medicijnen zijn de hoofdpijnen, waar hij eerst con stant vreselijk last van had, wel aanmerkelijk minder geworden. Hij kan nu ook weer liggend slapen." De familie Breas laat zich niet uit het veld slaan door de negatieve berichten over de 3- jarige Anouk Schelkens uit Vo gelwaarde, die eenzelfde soort tumor heeft als Colin en ook bij dr. Burzynski onder behande ling is. Een scan met röntgen straling, een zogenaamde CT- Colin Breas- foto: tannie de jonge Ruud Pennings. „Hij was met een enthousiast en toen tech nisch manager Jan Poortvliet er bij betrokken werd, was het binnen de kortste keren rond." Theo van Beest en zijn vrouw Saskia schonken het team uit Vrouwenpolder nieuwe tenue's. Het was de bedoeling geweest om voor het eerst in de gloed nieuwe uitrusting te spelen op het dorpentoernooi, maar om dat de shirts toen nog niet klaar waren, is morgen de primeur. Niet alleen de spelers dragen het nieuwe tenue, ook burge meester Den Boon tooit zich voor de gelegenheid in de kleu ren van Vrouwenpolder. Behalve horecaman Theo van Beest, heeft de volledige mid denstand van Vrouwenpolder VLISSINGEN - "Een mo derne administrateur in de vorm van een toetsenbord is hard nodig". Dat zei mevrouw H.R.H. Telle- de Vet toen zij symbolisch een bedrag van f 3.000,-- overhandigde aan de voorzitter van de Stichting Kin dercentra, mr. G. Herwig. Het geld is afkomstig van het Fonds Zomerpostzegels en voor de Stichting Kindercentra kwam de aanschaf van een -broodno dige- computer daarmee weer een stapje dichterbij. Plaats van handeling was het kinderdagverblijf 'Otje' aan de Nieuwstraat. Daar kunnen kin deren in de leeftijd van acht weken tot vier jaar dagelijks een volledige dag onderge bracht worden. Sinds kort be heert de Stichting Kindercentra ook nog een halve-dagopvang- centrum; 'De kleine wereld'. Dit kinderdagverblijf is tijdelijk ge huisvest in een leegstaand ge deelte van basisschool De Startbaan in de wijk Wester- zicht. De Stichting Kindercentra is het overkoepelend orgaan voor de beide kinderdagcentra, maar ook voor de zeven peuterspeel zalen die Vlissingen telt. Op de peuterspeelzalen kunnen kinde ren van 2 tot 4 jaar enkele och tenden of middagen per week terecht. In totaal zijn bij de Stichting Kindercentra 54 me dewerksters in dienst, velen van hen parttime. Goede apparatuur om de ad ministratie uit te voeren en goede huisvesting zijn dan ook beslist geen overbodige luxe. Joke Geers, de coördinatrice van de Stichting hoopt dat de Mevrouw H.R.H. Telle-de Vet nam de kans waar om een van de jongste pupillen van dagopvangcen trum 'Otje' de fles te geven onder toeziend oog van mevrouw P. Joziasse-Bos, ook van het Fonds Zo merpostzegels, voorzitter mr. G. Herwig van de Stichting Kindercentra - foto: andrien smeels computer gauw aangeschaft kan worden. "De administratie leent zich prima voor automati sering", zegt ze. "Bovendien is het in deze tijd van het jaar ta melijk rustig, zodat de admini stratieve medewerker en ik tijd hebben om ons in te werken." Als aan het eind van dit jaar de nieuwbouw aan de Ver lengde Bonedijkstraat klaar is, worden daar het centraal kan toor en de beide dagverblijven gevestigd. Dan behoort het kan toor houden in een omge bouwde keuken met een oude typemachine voorgoed tot het verleden. scan, wees vorige week uit dat bij Anouk de tumor gegroeid is. Volgens dr. Bruzynski hoeven daar nog geen conclusies aan verbonden te worden. „Het kan zijn dat de tumor de medicijnen nog weerstaat, maar het kan ook zijn dat de tumor van bin nenuit afbreekt. Dat geeft vaak ook eerst een zwelling te zien", liet hij per fax vanuit Houston weten. Colin en zijn ouders wachten voorlopig maar op het onder zoek dat Colin in september on dergaat in het Dijkzigtzieken- huis in Rotterdam. Dat is een NMRI-scan, die werkt met magneetvelden en radiogolven. Zo'n scan geeft meer informatie dan de CT-scan." Intussen gaat Colin door met de voorgeschreven medicijnen, die het afbraakproces moeten bevorderen. Hij moet 900 cc per dag toegediend krijgen. De aan voer van medicijnen uit Ame rika geeft nog veel problemen. De familie Breas zou het liefst steeds een voorraad voor een maand in huis hebben. „Dat lukt niet altijd", zegt Irma Tie rie. „Laatst hadden ze nog maar voor een dag medicijnen in huis. Gelukkig kwam er op het laatste moment een nieuwe zen ding, maar het zijn eigenlijk spanningen die ze er niet bij kunnen gebruiken." Irma Tierie hoopt nu maar, dat door de negatieve berichten de hulp aan Coling niet stag neert. Gelukkig krijgt de Stichting Help Colin steeds meer reacties binnen. Na een mailing aan be drijven in heel Zeeland met meer dan 20 werknemers, ko men de reacties langzamerhand binnendruppelen. Zelf gaat zij morgenavond met enkele mede werkers het voetbalminnende publiek langs om loten te ver kopen. Ze kosten maar een gul den per stuk. De trekking is eind augustus en er zijn vele prachtige prijzen te winnen. ARNEMUIDEN - Op 10 augustus wordt op een ter rein ter hoogte van het vliegveld Midden-Zeeland een concours hippique paarden verreden. Het concours wordt georgani seerd door de landelijke rijvereniging en ponyclub Walcheren uit Arnemui den. Dressuurruiters en - amazones verrichten in 8 ringen hun sportieve pres taties. De dressuurringen voor de individuele dres- suurklassen Z en M zijn relatief goed bezet. Ook de hackney-vereni- ging Zuid uit Eindhoven heeft zich met een naar Zeeuwse begrippen groot aantal hackneys inge schreven. Zij zullen in vier limietklassen om de hoog ste eer strijden. Voor de paarden klasse B heeft de landelijke rij vereniging en de ponyclub Walcheren zowel een klas siek als een progressief springconcours georgani seerd. Voor de paarden klassen L tot en met Z is gekozen voor een klassiek springparcours en een parcours met opeenvol gende uitschakeling. Naast het gebruikelijke prijzengeld heeft de orga niserende vereniging extra dagprijzen beschikbaar gesteld voor de beste springcombinatie in de klassen B en L respectie velijk M. en Z. Het spring parcours zal worden ge bouwd door de heer A. Wattel. Het concours begint om 10.30 uur met individuele dressuur. Het laatste on derdeel, het springpar cours in de Z-klasse, be gint naar verwachting om 19.15 uur. Na afloop van de wedstrijd kunnen de deelnemers en aanwezigen zich ontspannen in de con sumptietent onder het ge not van de klanken van het dansorkest van René van 't Zelfde. GOES - Vanaf maandag 5 augustus zijn het Gemeen schappelijk Administratiekan toor (GAK) en de Gemeen schappelijke Medische Dienst (GMD), beide gehuisvest aan het Schuttershof te Goes, voor doven en slechthorenden telefo nisch bereikbaar. Beide onstanties hebben als uit voeringsorgaan van de verschi- lende sociale verzekeringswet ten veelvuldig contact met ge handicapten waarvan een groot aantal gehoorgestoord is. Voor hen is er nu de moge lijkheid om zelf contact te leg gen met beide instanties via een tekstbeeldtelefoon waarmee het mogelijk is visueel te communi ceren. Deze vorm van commu- nictie -visicom geheten- is zo wel mogelijk tussen doven (en slechthorenden) onderling als tussen doven en niet doven. In plaats van met een telefoon is de gehandicapte op het tele foonnet aangesloten door mid del van een monitor (of televi sie) en toetsenbord. Nadat con tact is gelegd -uiteraard door middel van een visuele oproep- wordt vervolgens de getikte tekst bij de andere dove abon nee in beeld gebracht en omge keerd. GAK en GMD denken met dit systeem tegemoet te komen aan de wens van vele auditief ge handicapten om zelf te commu niceren met de voor hen zo be langrijke instanties. Visicom heeft een experimen teel karakter dat in ieder geval tot eind december in gebruik zal zijn. Beide instanties zijn voor auditief gehandicapten be reikbaar via nummer 01100- 35448. De bestaande telefoon aansluiting is ongewijzigd ge bleven: 01100-35000. Het voetbalteam van Vrouwenpolder. Staand v.l.n.rJan Sturm, Hans Wattel, Harry Koster, Jaap Dekker, Kees Mesu, Louis Lauwerse, Theo van Beest. Zittend v.l.n.r.: Rene Koster, Jaap v.d. Velde, Henk Tax, Aart Joziasse, Marco de Bruin, johny de Bruin, Johan Joziasse. DOMBURG - De Zeeuwse gedeputeerde voor de gezond heidszorg, de heer A.J. Dijkwel, bracht woensdag 31 juli een werkbezoek aan de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zee land. Hij werd 's morgens ont vangen in bejaardenoord Ter Mantelinge in Domburg. In een persconferentie na het bezoek zei de heer Dijkwel over VLISSINGEN - Zaterdag avond 10 augustus verzorgt Eye tot Eye het uitgestelde open luchtconcert op het podium voor café Albatros. Beursplein 3, aanvang 21.00 uur. Dit con cert stond in eerste instantie voor 13 juli jongstleden op het programma. Het ging die dag niet door doordat de weergoden niet gunstig gestemd leken. Tien augustus zal Eye to Eye er alles aan doen om die avond één van de mooiste van 1991 te ma ken. VLISSINGEN - De Engelse Trowbridge District Youth Band komt voor de eerste maal naar Nederland. Zij brengen een korte vakantie door in het vakantiecentrum Sertooskerke, van waaruit zij de gelegenheid te baat nemen een aantal con- I certen in Zeeland te verzorgen. Dat zijn op 13 augustus. Grote Kerk Veere om 20.00 uur, op 14 augustus. Openluchttheater Domburg om 20.00 uur, op 15 augustus, Manhuistuin Goes om 19.30 uur, op 16 augustus, Oude Markt Vlissingen om 19.00 uur en op 17 augustus voor het stadhuis te Middelburg om 14.30 uur. De band is in oktober 1983 opgericht als gevolg van samen werking tussen de plaatselijke muziekdirecteuren mr. Chris Aldred en mr. John Parsons. Sinds de eerste bijeenkomst, waar slechts enkele deelnemers aanwezig waren, is de band al heel snel gegroeid tot het hui dige aantal van 70 leden. Er zijn drie groepen: de „Senior Band" onder leiding van Chris Aldred, de „Training Band" on der leiding van Miles Ward, en de prille beginnelingen vanaf de leeftijd van 8 jaar onder leiding van David Hill. De band heeft als doel het aanmoedigen en ontwikkelen van jeugdige koperblazers. Ter Mantelinge: „Gezien de bouwkundige functionele staat van het gebouw moet er wat ge beuren. Het gebouw heeft zijn tijd gehad". De SVRZ heeft plannen voor volledige nieuw bouw van Ter Mantelinge met daarbij een verpleeghuis met 60 bedden en aanleunwoningen. SVRZ-directeur A.F. Aertssen zei dat er over de financiering en opzet van de nieuwbouw nog veel overleg nodig is, maar hij sprak toch de hoop uit dat Ter Mantelinge eind 1995 geheel vernieuwd en uitgebreid is. ZOUTELANDE/VEERE Hardlopers kunnen de komende weken op Walcheren hun hart ophalen. Voor het eerst dit jaar de Ri- vieraloop in Zoutelande. Die staat op het programma voor 9 augustus. Vanaf 18.00 uur is inschrij ving mogelijk bij Cafe Royaal. Om 19.00 uur gaat de prestatie loop van start; een tot en met acht ronden. Om 20.00 uur volgt de wedstrijdloop over 9 km. De start is bij de kerk, de finish bij cafe Royaal. Het in schrijfgeld bedraagt f 3,50. De kleed- en doucheruimte van de gymzaal aan de Westkapelse- weg zijn beschikbaar. Atletiek vereniging Dynamo uit Middel burg en de Zoutelandse Mid denstand zorgen voor de orga nisatie. A.V. Dynamo is opnieuw ac tief in Veere op 14 augustus als daar de jaarlijkse stratenloop gehouden wordt. Deze presta tieloop start om 19.30 uur bij de Campveerse toren. Liefhebbers kunnen vanaf 18.45 uur in schrijven op het Oranjeplein. De te lopen afstanden zijn res pectievelijk 2.75, 5.5, 8.25 en 11 km. Ook hier bedraagt het in schrijfgeld f 3,50. MIDDELBURG - Op donder dag 8 augustus vindt aan de Lange Delft tussen 10.00 en 17.00 uur het traditionele standwerkersconcours plaats. Een groot aantal standwer kers probeert die dag op origi nele wijze allerlei waren aan de man te brengen.

Scheldebode | 1991 | | pagina 1