KORTING Raymond van het Groenewoud geeft een concert in Cosmo Vanuit de lucht gezien mannenmode Oostkerk zet deuren open De oudjes doen het best Veel inzendingen voor vrijkaartjes voor show van Bassie en Adriaan ART SHOP itf/lA/bffi VIER DAGEN ZEELAND BOOGIE OP AIRPORT ZEELAND Oecumenische openluchtdienst Wandelen over duin en strand v v y UNIEKE LUCHTFOTO ACTIE Veilig Keuze uit meer dan 1200 modellen Sinds 1953 Met z'n tweeën Oude Markt 45 - 4381 ER Vlissingen - Tel. 01184-19337 De Ruiter Grote collectie teken- en schildermateriaal o.a. Scheveningen olieverf Scheveningen aquarelverf Winsor Newton artists materials Lefranc Bourgeois Rembrandt pastels Schut aquarelpapier WOENSDj 10 JULI ^DELBO^ ESCHELDEBODE M V 301 VERSCHIJNT WEKELIJKS GRATIS HUIS-AAN-HUIS OP WALCHEREN. 38e JAARGANG. OPLAGE: EDITIE VLISSINGEN 24 000 EX. GEMEENTEN: VALKENISSE, VLISSINGEN EN WESTKAPELLE. EDITIE MIDDELBURG" 23 100 EX GEMEENTEN- ARNEMUIDEN DOMBURG, MARIEKERKE, MIDDELBURG EN VEERE DE SCHELDEBODE IS EEN UITGAVE VAN DE STEM WEEKBLADEN. KANTOOR: SCHELDESTRAAT 7-9 - VLISSINGEN - TEL. 01184-19910 - POSTADRES: POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN En zo ziet het dijkdorp Westkapelle er uit vanuit de lucht. Wat opvalt is het rechtlijnige stratenpatroon en het ontbreken van voortuintjes. Op de voorgrond de machtige zeedijk. Deze schitterende opname werd gemaakt door Jacqueline Midavaine, fotografe van Slagboom en Peeters Luchtfoto grafie. Vorige zomer vloog zij met haar vliegtuigje over Zeeland en maakte een hele serie foto's. Deze foto is er een uit die serie. In de maanden juli en augustus publiceren we weke lijks zo'n foto van een Walchers plekje in de Scheldebode. Voor de lezers van de Scheldebode zit er nog een ex traatje in. Zij kunnen de foto's bestellen met een korting van tien gulden. Normaal kost zo'n luchtfoto (in kleurjvan 20 bij 15 centi meter vijfendertig gulden. Lezers van de Scheldebode kun nen de foto's voor vijfentwintig gulden kopen. Hoewel deze foto in zwart/wit is afgedrukt gaat het hier wel om een kleu renfoto. Het origineel hangt in het Scheldebodekantoor voor 't raam. Bestellen gaat als volgt: Op deze pagina ziet u een kortingsbon staan. De bon geeft u af aan de balie van het kantoor in de Scheldestraat 7-9 in Vlissingen. Daar liggen bestelformulieren waarop u uw bestelling kunt noteren. De foto's moeten vooruit betaald worden, na een paar weken ontvangt u de foto's per post thuis. Lezers van de Scheldebode kunnen bij inlevering van deze bon 10,- korting krijgen op een luchtfoto formaat 20 x 15 cm. die 35,- per exemplaar kost. Het betreft de opname die geplaatst is in de Scheldebode. Deze kleurenfoto's ge maakt door Slagboom en Peeters zijn ook in andere forma ten te leveren. Inlichtingen aan de balie van de Scheldebo de. Para's nemen vliegveld in bezit ARNEMUIDEN - Het is natuurlijk allemaal afhan kelijk van het weer, maar als de weergoden er zin in hebben en de laaghangende wolken zijn verdwenen belooft het van donderdag 11 tot en met zondag 14 juli weer een aardig kijkspektakel te worden op, rond en boven het vliegveld Midden-Zeeland (inmiddels omgedoopt tot Airport Zeeland). Vier dagen lang ne men dan de nationale en internationale parachutisten bezit van het vliegveld om mee te doen aan de tweede 'Zeeland-Boogie', een bijeenkomst van een dikke tweehonderd zéér ervaren parachutisten, die vier da gen lang vanaf ruim vijf kilometer hoogte uit de 'Pink Sky-van' springen voor een vrije val van bijna een minuut. Voor de ongetwijfeld talloze toeschouwers is alles duidelijk te zien: op eenzame hoogte een paars (het vliegtuig is echt zo paars als het maar kan zijn), een aantal stipjes die een figuur vormen en dan plotseling kleurrijke parachutes die openspringen. Voor wie denkt dat een boogie alleen maar een verzameling pa ra's is die uit een vliegtuig springen slaat de plank mis. „Het leuke van zo'n boogie is dat de para's eindelijk eens met meer dan vier man uit een vliegtuig kunnen springen", legt Helene de Koning uit, die samen met Hans den Otter het paracentrum Midden-Zeeland runt en de organisatie verzorgt. „De mensen die meedoen aan zo'n boogie zijn allemaal erva ren springers met maar één 'ty pisch geval van jammer' en dat is dat ze eigenlijk te weinig naar hun zin met velen tegelijk uit een vliegtuig kunnen sprin gen. In Nederland zijn er bijna geen parascholen met een vlieg tuig dat meer dan acht man kan vervoeren. Door een groter vliegtuig te huren kunnen er meer mensen mee en kunnen er dus ook andere en groter figu ren worden gevormd in de vrije val. Een boogie is dan ook bij uit stek een gelegenheid om meer ervaring op te doen in het ma ken van allerlei figuren. Aan de andere kant is het natuurlijk ook leuk om eens uit een ander vliegtuig te springen dan een 'Cessna' en als je jarenlang bo ven Teuge hebt gesprongen is Zeeland een welkome afwisse ling. Vorig jaar hebben we voor het eerst een boogie georgani seerd en de reacties daarop wa ren zo goed dat we het dit jaar nog eens wilden doen". Tandemmaster Harry Bel met passagier. (ADVERTENTIES) KLOKKENMAKERU 4651 BA 5-13. Tel. (01670) 63385 STEENBERGEN Dat het parachutespringen en met name het 'relatieven' (de vrije val) gevaarlijk zou zijn be strijden beide ervaren parachu tisten met klem. „Natuurlijk^ zijn er risico's aan verbonden, maar dat heb je met iedere sport. Veiligheid staat bij het springen voorop. Het begint al met een constante controle van het materiaal en het vouwen van de parachute. Dan krijg je de opleiding en wie uiteindelijk een C-brevet heeft heeft al een lange, moeilijke weg achter de rug. Het is dus echt geen sport voor macho's die denken van hoppa, dat doen we even. De mannen en vrouwen die dus aan zo'n boogie meedoen weten heus wel iets van springen af en nemen absoluut geen risico's". „Vandaar ook dat bij deze boogie een 'load-organizer' al les in banen leidt", vervolgt He lene de Koning. „Er zijn erva ren en heel ervaren springers en ieder heeft zo zijn eigen wen sen. De een wil graag met zes tien man een bepaald figuur en een ander wil weer iets anders. Het is dan de taak van de load- organizer om nu net die mensen bij elkaar te stoppen die én het zelfde willen, én de juiste erva ring hebben. Ook op die manier voorkom je risico's want je gaat altijd nog met een vaart van om en nabij de 200 kilometer per uur naar beneden en botsingen horen daar natuurlijk niet bij. Plus natuurlijk de kans dat dat ene figuur nu net niet kan wor den gevormd en dat is dan weer jammer". Het blijft spectaculair, zeker om naar te kijken en wie de vlinders in zijn buik voelt en ook wel eens zo'n sprong van ettelijke kilometers wil maken kan (tegen betaling van drie honderd gulden) als duo-passa gier mee met een van de drie tandemmasters, die speciaal voor deze boogie naar Midden- Zeeland zijn gekomen. Maar ook het 'baantje' van tandem master is niet voor iedereen weggelegd. „Om te beginnen moet je minimaal 500 relatief sprongen hebben gemaakt en dan nog eens een pittige oplei ding volgen", zegt Norbert Streng, die samen met Jaap Spierings en Harry Bel de springlustigen zonder para-op leiding de kick van hun leven gaan bezorgen. „Na de oplei ding volgen er vier examens met een instructeur die tijdens de vije val echt alles loopt te verzieken wat maar mogelijk is", vervolgt Norbert. „En dan is het de kunst en het inzicht van de tandemmaster om alles onder controle te krijgen. Maar passagiers zoals die instruc teurs bestaan er gelukkig niet". Wie meegaat wordt overigens niet plompverloren aan de tan demmaster gekoppeld. Eerst volgt er een uitleg wat er alle maal gaat gebeuren en wordt er droog geoefend. Onderweg blijft de tandemmaster de 'pa tiënt' op zijn gemak stellen. „En als de sprong in het diepe, het moment suprème, eenmaal daar is zijn alle zenuwen achter de rug", weet Norbert uit ervaring. „Dan is het een kwestie van de juiste houding vinden en de enige ervaring die de passagier heeft is te vergelijken met een gelukzalig drijven op een lucht bed. Géén achtbaangevoel, geen maag die omhoog komt en zeker geen gevoel dat het allemaal met een vaart van 180 kilometer per uur gaat. Gewoon de kick van je leven". De passagiers die na zo'n tandemsprong weer met beide benen op de grond staan bea men het. „Alleen jammer dat het voorbij is". Han^ «nunc VLISSINGEN - Op vrijdag 19 juli geeft een van de meest curieuze Belgen een live concert in danstheater Cosmo: Ray mond van het Groenewoud. Bij gestaan door zijn Vlaamse Mus- tafa's, (de naam van zijn band) bezet Raymond van het Groene woud het Cosmo podium vanaf 23.00 uur. De in 1950 geboren Belg heeft inmiddels al een hele car rière achter de rug. In Belgie is Raymond een 'wereldster'. Ne derland ontdekte Raymond van het Groenewoud eigenlijk pas echt op Pinkpop 1980 toen hij de wereldpremiere zong van 'Je veux de l'amour. De plaat werd Raymond van het Groeneivoud. enkele weken later nummer 1 in de hitparade. Daarna ging het snel, Stapelgek op jou en Ik ben de man zijn wel de meest be kendste singles van onze zui derbuurman. En natuurlijk zijn laatste hit: Geef me vuur, een muziekstuk compleet met een gospelkoor werd door heel Ne derland luidkeels meegezongen. Raymond zelf noemt zijn mu ziek: Belgische Rock'n'roll voor iedereen. Door kenners wordt hij een podiumbeest genoemd, meezingen, meeswingen, of je wil of niet, je moet wel. Ieder een die dus echt een avondje 'uit zijn dak wil gaan' is van harte welkom in Cosmo. Een kaart voor het live concert in de voorverkoop kost 15,- aan de kassa 20,-. MIDDELBURG - Met ingang van 4 juli is de Oostkerk op donderdag vrij toegankelijk. In de maanden juli en augustus kan iedereen tussen 10.30 en 14.30 uur een kijkje nemen in de monumentale kerk. Tijdens de openstelling bespeelt Freek de Keizer het orgel. De gemeente Middelburg heeft samen met Monumenten zorg een tienjarenplan opgezet om de Oostkerk helemaal te restaureren. De kosten komen op ongeveer anderhalf miljoen gulden. De achtkantige top van de Oostkerk is inmiddels klaar. Het interieur van de kerk wordt ook onder handen geno men. Vroeger waren er in de kerk ruim tweehonderd wapen schilden bevestigd van perso nen die niet onaanzienlijke be dragen voor de bouw, inrichting en exploitatie van de kerk ter beschikking stelden. Bij de 'stille revolutie' van de Bataafse republiek werden die wapen schilden verwijderd of wit ge schilderd. Met het 'wapenplan' wordt een deel van die schilden 'ontwit' en in oude glorie her steld. Nu kunt u de oude situa tie nog bezien, volgend seizoen wellicht de nieuwe. VLISSINGEN - De Ge mengde Ouderen Zangvereni ging 'Zanglust' heeft de eerste prijs behaald tijdens een inter nationaal zangconcours in Pos- terholt in Limburg. De over winning was buiten verwach ting, want er was geen aparte categorie voor ouderenkoren en dus moest Zanglust het opne men tegen de jongere garde. 'Zanglust' neemt ieder jaar deel aan een zangconcours el ders in het land, meestal in Noord-Brabant of Limburg. Vorig jaar was Zanglust al suc cesvol op het zangconcours in Made. Op de laatste zaterdag in juni vertrokken de zanglustigen naar Posterholt in Limburg om deel te nemen aan het Interna tionale Zangconcours dat geor- ganisserd werd door het Poster- holts gemengd koor. Het zou moeilijk worden want er was geen aparte categorie voor ouderenkoren en er moest dus opgetornd worden tegen (veel) jongere zangers en zangeressen. Om voor een eerste prijs in aanmerking te komen moest de totale waardering van de drie juryleden minimaal driehon derd punten opleveren. Het koor dat juist voor Zanglust had opgetreden haalde dit pun- tenaantal precies. De spanning was om te snijden toen de jury- de uitslag van Zanglust bekend maakte: 321 punten, met af stand de eerste plaats. Enkele opmerkingen uit het juryrap port waren: enthousiast gezon gen, helder van klank, goede koorklank ondanks de zwakke mannenbezetting en een vrolijk zingend ensemble. De gemiddelde leeftijd bij Zanglust is 73 jaar en een han dicap is de wanverhouding tus sen het aantal dames en heren. Van de 49 leden zijn er 43 van het vrouwelijk geslacht. Dit on gemak wordt ruimschoots goed gemaakt door de enthousiaste inzet van de leden en de bezie lende leiding van de dirigent, Jan Hekhuis uit Vrouwenpol der. Toch zou Zanglust graag in aanmerking komen met heren van boven de vijftig, om het koor nog wat meer diepgang te geven. Vooral met het oog op het jubileum in november, het koor bestaat dan twintig jaar, en de uitvoering in de Doelen die daaraan vastzit. In 'De Doe len' wordt dan het Nederlands Koorfestival 1991 gehouden. Behalve twee vrije nummers moet daar ook een verplicht werk worden uitgevoerd en wel een van de zes nocturnes van W.A. Mozart. Zanglust zingt niet alleen op concoursen maar ook in huise lijke kring. Zaterdag 13 juli viert het oudste lid van de ver eniging, mevrouw Th. Hui- bregtse-Izeboud haar 85ste ver jaardag. Zij is al 19 jaar lid van het koor en zingt nog steeds de eerste sopraan. OOSTKAPELLE - Op het terrein naast de sporthal aan de Torenstraat houden de Neder landse Hervormde Kerk, de Ge reformeerde Kerk, de Rooms- Katholieke Kerk en de Duits Evangelische Kerk zondag 21 juli een oecumenische open luchtdienst. Voorgangers zijn: ds. F.C. van Dijke en P.F.Th. Stockkamp. Het thema zal zijn: „Sta op!" Medewerking wordt verleend door de Middelburgse gospel groep Foundation. Voor de kin deren van vier tot elf jaar is er een kindemevendienst en de kleintjes kunnen terecht in de crèche in de Gereformeerde Kerk aan de Duinweg. De dienst begint om 10.00 uur. Na de dienst is er koffie. Bij slecht weer vindt de dienst plaats in de sporthal. VLISSINGEN - Er heb ben veel kinderen gerea geerd op de kleurwedstrijd in de Scheldebode waar je een gratis toegangskaartje voor de lachspektakelshow van Bassie en Adriaan mee kon winnen. Het redactielo kaal heeft wel iets weg van een kleuterschool, van alle kanten kijken Bassie en Adriaan in de meest kleur rijke uitmonsteringen ons aan. 't Was moeilijk om er vijfentwintig uit te kiezen want alle inzenders hadden duidelijk hun best gedaan. Uiteindelijk hebben we de volgende kinderen een prijs gegeven. Zij krijgen hun vrijkaartje per post thuisge stuurd. Manuela Stadhouders, Mitchel de Waardt, Mandy Rodermond, Stefanie de Wi- spelaere, Robbie Janssen, Stefanie Jongeneel, Jurian Brasser, Gerdieneke de Kam, Daphne Huiszoon, Tristan Timmermans, Daphne Koelma, Ruud Bu- teijn, Sebastiaan Verdonk, Edwin Maljaars, Emily Ki- ser, Michelle Touw, Melda Ruedisueli, Marcel Zwets, Rob Poelman, Nanda Huis- zoon, Elianne Touw, Chris van Amstel, Jessica Boone, Jolanda Ovaa, Ellen Stave- nuiter, Charlotte Verdonk en Stefan de Nooijer. Allemaal hartelijk gefeli citeerd en veel plezier bij de lachspektakelschow van Bassie en Adriaan. (ADVERTENTIE) Paul Krugerstr. 61 Vlissingen tel. 01184-12733 naast boekhandel De Ruiter VLISSINGEN - De wandel sport'vereninging De Vrolijke Tippelaars houdt op zaterdag 6 juli 1991, haar le Duin- en Strandtocht over de afstanden 5, 10, 15 en 20 km. Het startbu reau is bij de kanovijver aan de Burg. v. Woelderenlaan. De start is tussen 10.00 uur en 13.00 uur. De routes lopen over het strand, de duinen en door het bos. Iedereen kan aan deze tocht deelnemen. Er worden enkele verenigingen verwacht van bui ten Zeeland. Ook verwacht de organiserende vereniging veel deelnemers van de campings op Walcheren. Elke deelnemer die de tocht volbrengt ontvangt een medaille. Nadere informatie is verkrijgbaar op het secreta riaat: mevr. A. Meerman tel. 01184-64753 of de heer Jobsen tel. 01184-18273. i

Scheldebode | 1991 | | pagina 1