Vlissingen in vroeger Snel afslanken zonder risico's Gewoon minder eten leidt niet altijd tot beste resultaat. dagen Mystieke klanken in Dorimare CENTRIN, BIJ CENCY NATUURLIJK! Paniek in 'De luie lift' Gratis opstapcursus voor technische vakopleidingen ^5actylo Vijftiende 'Cera-toertocht' Kaartverkoop Les Misérables Basiseducatie start cursus studievaardig heid Dactylo Uitzendburo heeft de banen! Buschauffeurs krijgen een lunchpakket TEXAANSE PAT MEARS WEET ZICH STAANDE TE HOUDEN IN MANNENWERELD SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 26 JUNI 1991 307 Produktie-, magazijnmedewerkers/ heftruckchauffeurs m/v Calvin Russel One of the guys DOMBURG - Thuiskomen bij jezelf. Dat kan gebeuren als je luistert naar de Gandharva-mu- ziek van Sanjoy Banerjee en Shri Vivek Deshmukh. Zij ge ven maandag- avond een con cert in Borimare. Volgens Wim van de Berg, or ganisator van dit concert en verbonden aan de Maharishi School voor Gandharva Veda in Lelystad, is het van belang dat mensen de waarde en de kracht van de muziek opnieuw leren beleven. Van muziek gaat een enorm effect uit. Zonder dat we ons er altijd bewust van zijn draait er muziek in de super markt of tijdens reclamespots om ons koopgedrag te beïnvloe den. De radio staat te vaak aan waardoor het echte luisteren naar muziek op de achtergrond raakt. Gandharva Veda-muziek brengt je opnieuw vreugde en genoegen. De trillingen van de muziek hebben zo'n uitwerking op je geest dat er vrede en har monie ontstaat. Het geeft je het gevoel 'thuis te komen'. In tegenstelling tot in het westen, lezen de Indiase musici geen noten van bladmuziek. De muziekstukken (raga's ge naamd) die zij spelen, worden volgens vaste patronen gespeeld maar het grootste deel is impro visatie. In de ochtend gebruikt de musicus heel andere tonen dan bij een avondconcert en je weet ook nooit hoe lang een raga duurt, soms een half uur, maar voor hetzelfde geld ander half uur', aldus Van den Berg. Het concert begint om 20.15 uur. Kaarten aan de zaal en bij het VW in Domburg. Een kaart kost 25,-. MIDDELBURG - "Werkzoe kenden zonder diploma's kun nen het beste eerst een vakop leiding volgen. Tot nu toe krijgt praktisch iedereen werk die een diploma haalt", zegt Amandus Boelens van de PBVE beroeps opleidingen. „Omdat er veel mensen zijn die best een vakop leiding willen volgen, maar niet goed weten welke of denken het niet aan te kunnen, komt er nu een opstapcursus". De Stichting Basiseducatie uit Middelburg gaat deze opstapcursus verzor gen. Het programma van de op stapcursus bestaat uit het opha len van taal en rekenen en het leren werken met de computer. Ook studievaardigheid krijgt de aandacht. De meeste tijd echter steekt in de kennismaking met de verschillende technische op leidingen: metselen, timmeren, schilderen, installatietechniek en metaalbewerking. Deelne mers ontdekken op deze wijze wat hen het beste ligt en kun nen een goede keuze maken. De cursus duurt tot de kerst. Daarna kan men beginnen met de gekozen vakopleiding. Omdat de overheid veel waarde hecht aan de opleiding van volwassenen, hoeven deel nemers niets te betalen voor deze cursus. Uitkeringsgerech tigden kunnen zonder proble men mee doen. Mensen die kin deropvang nodig hebben, krij gen daar een vergoeding voor. Ook boeken, reiskosten, enz. worden vergoed. Amandus Boe lens: „We hebben er alles aan gedaan om het zo aantrekkelijk mogelijk te maken. De Stichting Basiseducatie is een vertrouwd adres voor dit soort activiteiten. Wie werk zoekt, moet deze weg volgen. Vooral voor mensen zonder vooropleiding is dit een prima start". Wie zich aan wil melden, kan zich rechtstreeks wenden tot de Stichting Basiseducatie, La tijnse Schoolstraat 10-12, 4331 MR Middelburg. Telefoon: 01180-16278. Er is ook een gra tis brochure over deze cursus. MIDDELBURG - Bij de Ra bobank zijn kaarten te koop voor „Les Misérables". Zowel voor de voorstellingen in Sche- veningen als voor die in Am sterdam. Door de ontwikkeling van zeer geavanceerde software is het mogelijk aan de balie van de bank rechtstreeks kaarten uit het totaal aantal beschikbare plaatsen te verkopen. Voor Zee land is het regiohoofdkantoor aan de Lange Delft 32-36 ver kooppunt. De kaartverkoop vindt plaats gedurende de openingstijden van de bank die tevens hoofd sponsor is. Sanjoy Banerjee (sitar) en Vivek Deshmukh (tabla) spelen in Dorimare. VLISSINGEN - Veel mensen willen bijleren. Maar het leren gaat altijd zo moeilijk. Dus be ginnen ze maar niet meer aan een cursus. Of ze stoppen na vier lessen. Voor deze mensen is er de cursus geheugentraining en studievaardigheid die de Ba siseducatie in september gaat geven. Leren hoe je moet leren. Le ren concentreren, leren begrij pen en leren onthouden. Lezen en weten. In de les wordt veel aandacht besteed aan de wer king van het geheugen. Hoe onthouden we dingen, hoe ver geten we dingen en hoe kunnen we zorgen dat we de zaken die we vandaag weten, ook morgen nog weten? De cursus start in september, duurt drie maanden en kost 35.-. De cursus is een ideale start voor één van de 37 andere basiseducatiecursussen die ge noemd worden in het nieuwe programmaboekje Basiseduca tie. Aanmelding en informatie: Stichting voor Basiseducatie, Julianalaan 13, 4382 AT Vlis- singen, tel. 01184-17819. MIDDELBURG - Op de 2e verdieping van de bibliotheek is een fototentoonstelling te zien van de Vlissinger W. Sprong. Vanaf 1955 legt Sprong alle ver anderingen in zijn stad vast met zijn camera. Uit de periode 1955-1965 is een expositie samengesteld met een 80-tal foto's van de nu ver dwenen binnenstad. Beelden van onder andere de Kromme Elleboog, de Noordstraat, En gelse kerk, fröbelschool en noodwoningen in de Paul Kru- gerstraat, Korte Vrouwenstraat, Groenewoud, de pittoreske Oude Markt, Scherminkelstraat, Slijkstraat, Lange en Korte Zel- ke, Boterplein, Waaigat, Kaas- kadestraat en overslaand zee water bij het Roeiershoofd. Beelden die voor jongeren on herkenbaar zijn en voor mensen die Vlissingen vroeger hebben gekend vele herinneringen zul len oproepen. De Oude Markt in 1957. Nu staat hier de Hema. (ADVERTENTIE) Knoflook forte dragees, reguleren cholesterol-gehalte 1795 Visolie capsules, voor hart en bloedvaten 1795 Maté kauwtabletfen, bij een vermageringsdieet 1995 g De natuurlijke voedingssupplementen van Centrin helpen u bewuster te leven en bevorderen de lichamelijk vitaliteit. 3 PROBEER CENTRIN: Tegen inlevering van deze advertentie bij Cency tijdelijk een proefverpakking Jk Q C Centrin van 495 voorI ^3 Vaak worden afslankprodukten op één hoop gegooid als won- dermiddeltjcs, die alleen je por temonnee lichter maken. Men besluit dan om gewoon wat minder te gaan eten om de over tollige pondjes kwijt te raken. Maar dit blijkt niet altijd de beste oplossing te zijn. Niet alleen gaat het afvallen dan vaak erg traag, je loopt snel het risico van voedingstekorten, het geen zich uit in een snellere ver moeidheid. lusteloosheid en een grotere vatbaarheid voor ziek ten. Voor degene die snel een paar kilootjes wil afvallen, is nu ge lukkig een laagcalorische Mini- kuur beschikbaar, waarmee je in korte tijd zeer snel en verant woord overtollig gewicht kunt verliezen zonder risico's van voedingstekorten. „En daarbij richt het lichaam zich vooral op de vetverbranding en niet op vochtverlies", stelt drs. Hampsink. de man die deze Minikuur samen met een aantal voedingsdeskundigen ontwikkel de. Bij de Minikuur krijg je met vier gevarieerde gerechten, waaronder een bosvruchten drank en een koffie/mokkashake per dag hooguit 500 calorieën binnen en alle voedingsstoffen die je lichaam elke dag nodig heeft. Dus lijnen zonder risico's. Tevens wordt het lichaam gerei nigd en ontslakt van allerlei af valstoffen. Snel vetverlies en een blijvend fit gevoel is het resul taat van een weekje lijnen", ver klaart drs. Hampsink. De resultaten geven gemiddeld gewichtsverlies van een paar kilo per week. Inmiddels is al geble ken dat het gewichtsverlies na gebruik van een weekje Mini kuur groter is dan na een 1000 calorieën-dieet met „gewone" voeding. Voor meer informatie kun je ook bellen: 04928-3012. Minikuur is verkrijgbaar bij dro gist. apotheek en reformhuis. De Blues herleeft in „De Piek" Voor een groenteverwerkend bedrijf op Zuid Beveland zoeken wij, per direkt, voor een aantal weken gemotiveerde medewerkers. Er wordt gewerkt in dag-, middag-, avond- en nachtploegen. De verdiensten zijn prima. Het vervoer kan worden geregeld. Heeft u kinderen en wilt u aan de slag? Dan regelen wij de kinderopvang! Bel meteen voor meer informatie of kom langs bij Ellen of Lizette van Dactylo Uitzendburo in Goes, Beestenmarkt 27, 01100 - 30019 of bij Maria, Vlissingen, Speeltuinvereniging Hoek van der Helstlaan/lrislaan, 01184 - 60819. UITZENDBURO Pat Mears wil met haar muzie. vooral haalt uit tegenslagen. „Ik wil via mijn muziek een soort universeel gevoel met mijn pu bliek delen. De mensen luiste ren graag naar iets simpels het publiek een hart onder de rie\ waarin ze hun eigen problemen kunnen herkennen. Ik wil de mensen een hart onder de riem steken. Het is niet gemakkelijk om gelukkig te zijn, je moet er steken. voor vechten en soms moet je door heel wat misère om het te bereiken. Ik hoop dat mensen iets aan mijn liedjes hebben en het gevoel herkennen. Soms komt er iemand naar me toe en zegt „hé, wat je daar zingt heb ik precies zo meegemaakt en ge voeld". Dat is voor mij het mooiste". MIDDELBURG - Vrijdag 28 juni en zaterdag 29 juni wordt in de Schouwburg de musical „Paniek in de Luie Lift" opge voerd. De musical wordt ge speeld door 36 kinderen van de Zeeuwse Muziekschool in de leeftijd van 7 tot 15 jaar. „De Luie Lift" is een hotel met één ster. De laatste tijd zijn er geen gasten. Het gaat dus niet zo goed. Tot overmaat van ramp is Michelle la Belle - in- spectrice van de hotelkeurings dienst - onderweg: Paniek in „De Luie Lift" Het personeel en de kinderen van Harry en Hetty Horeca bedenken een plan de campagne om het hotel te redden en de ster te houden. Zal het lukken Dialogen en liedteksten zijn van Paul Fenger en de muziek is van Frans Luyt. Voor de muzikale begeleiding en arrangementen tekent Lenie Stokman. De regie is in handen van Wil Koelewijn. Voorafgaand aan de musical is er een liedjesprogramma, ver zorgd door AMV II - klassen ge titeld „Oom Arend vertelt" on der leiding van Ineke de Geer, Hetty Mens en Truus Wight. Ook hier heeft Lenie Stokman de muzikale begeleiding. De voorstellingen beginnen om 19.30 uur. Kaarten a 4.- zijn via de administratie van de Zeeuwse Muziekschool Middel burg te verkrijgen. (01180- 33095) of (indien voorradig) aan de zaal. MIDDELBURG - De bus chauffeurs van Zuid West Ne derland die gisteren rond het middaguur de Markt in Middel burg passeerden, kregen van hakker Rotte een lunchpakket aangeboden. In alle provinciale hoofdsteden werden de bus chauffeurs van het streekver voer door de plaatselijke bak kers op deze manier verrast. De landelijke actie is een ini tiatief van de Stichting Voor lichting Brood, die op deze ma nier met de bakkers de grote va- riatie in broodjes die er in Ne derland is, nog eens extra onder de aandacht brengt. De bus chauffeurs zijn gekozen, omdat zij in het vakantieseizoen iedere dag 1 miljoen passagiers vervoe ren onder meer voor een dagje uit. 'S-HEERENHOEK - Oud wielrenner Cees Raas heeft voor Zondag 7 juli vijf fietstoertoch- ten op het programma staan over grote en kleine afstanden. Genoeg variatie dus voor de deelnemers en deelneemsters om er een gezellige dag van te maken. Traditiegetrouw zijn er weer fraaie routes uitgestippeld voor deze vijftiende editie van de Cera-Toer. De inschrijving voor de langst tocht (200 kilo meter) is vanaf 8.00 uur in cafe 'De Kroon' in 's-Heerenhoek. Voor de andere afstanden kan worden ingeschreven vanaf 9.00 tot 11.00 uur. De controle sluit om 16.00 uur. De deelname is op eigen risico. De kleinste afstanden (33 en 48 kilometer) zijn wellicht het meest geschikt voor degenen die in gezinsverband op pad willen gaan, bijvoorbeeld met jonge kinderen. Dat geldt trouwens ook voor ouderen waarbij de boog niet meer zo strak gespan nen moet staan. Beide ge noemde routes strekken zich uit langs de mooiste plekjes van Zuid-Beveland. Tiidens de tocht van 74 kilometer is dat ook het geval met passages van onder andere Biezelinge, Wilhelmina- dorp en vliegveld Midden-Zee land. De route van 120 kilometer strekt zich uit over Walcheren (Souburg-Vlissingen-Middel- burg-Veere en Vrouwenpolder) waarna koers gezet wordt naar Noord-Beveland, om vervolgens Zuid-Beveland weer te berei ken. Daar worden onder andere nog gepasseerd de dorpen Elle- woutsdijk, Baarland, Hoede- kenskerke, 's-Gravenpolder en Ovezande. Op de lange afstand (200 kilometer) kunnen de geoe fende fietsers zich lekker uitle ven en eventueel blijk geven van een optimale conditie. Na een stukje Walcheren en Noord- Beveland loopt de route verder over de Zeelandbrug en de Gre- velingedam naar Oude Tonge. De kilometervreters zakken ver volgens weer af naar het zuiden, via de Brabantse Westhoek om daarna Zuid-Beveland weer te bereiken met als eindpunt zoals bij alle andere afstanden s-Hee renhoek. VLISSINGEN - Eenzame zielen, gebroken harten, verlaten vrouwen en drankzuchtige mannen. De hit lijsten staan de laatste tijd weer bol van persoonlijk leed en hartezeer. Het is duidelijk: de blues is weer te rug! De elektronische disco-dreun legt het zoetjesaan af tegen de goede, oude huilende gitaar en door drank en nicotine rauw geworden bluesstem. Is deze hernieuwde belangstelling voor blues een modegril of een teken des tijds? Pat Mears, aanstor mend bluestalent uit het Amerikaanse Texas, weet het antwoord: „De mensen zijn de laatste jaren een beetje sufgebeukt door de discodreun. Nu willen ze iets minder herrie aan hun kop en zijn op zoek naar iets dat hen aanspreekt op een directer, meer emotio neel niveau". Morgen om 22.00 uur in „De Piek". Pat weet waar ze over praat. Voordat haar talent werd er kend door een slimme platen maatschappij speelde ze jaren lang avond aan avond in de plaatselijke bluescafés van Aus tin/Texas, de bakermat van de country en blues. Country- en bluesgiganten als Stevie Ray Vaughan, The Fabulous Thun- derbirds en Willie Nelson be gonnen hun zegetocht allemaal in Austin. Logisch dus dat de stad wordt overspoeld door artiesten die allen hopen op eenzelfde succesvolle loopbaan. 99% Van deze muzikantenstroom haakt echter al snel af, wegens te wei nig talent, doorzettingsvermo gen en geluk. Pat Mears hoort bij het selecte groepje enkelin gen dat deze „survival of the fit test" doorstond en kan nu, ge hard door de ervaringen, de strijd aan met Europa. „Het was een gekkenhuis in Austin", blikt Pat terug. „Ieder een is daar met muziek bezig. Als je tijdens een optreden vals klinkt, hoef je het maar te vra gen aan je publiek en de helft van de toeschouwers kan je zo vertellen welke snaar verkeerd is gestemd. Muzikanten stonden in de rij om op te mogen treden. Door in het begin niet te veel eisen te stellen heb ik me er doorheen kunnen slaan. Ik speelde zelfs wel eens voor niks en ging na afloop met de pet de bar rond. Op die manier kon ik mezelf net onderhouden". Het bloeiende muzikale kli maat in deze Texaanse stad heeft haar echter geen wind eieren gelegd. Ze kwam in con tact met de grote namen uit het singer/songwri tervak, zoals Townes van Zandt en de nu steeds meer opkomende Calvin Russell. „Het is voor mij heel in spirerend om met deze mensen om te gaan, bovendien sterkt het mij in m'n zelfvertrouwen dat zulke mensen mij waarde ren. Ik zie het als een grote eer met hen samen te mogen wer ken,,. Op haar eerste CD „There Goes The Rainbow", uitge bracht op het Nederlandse label SilenZ Records, wordt Mears bijgestaan door Calvin Russell en muzikanten uit zijn band. Pat heeft er geen moeite mee zich staande te houden in het hoofdzakelijk door mannen ge regeerde blueswereldje. „Ik was altijd al „one of the guys". Ik kon meedrinken, gokken en pool-biljart spelen als een kerel. Toch zal ik m'n vrouwelijke kanten zeker niet onderdruk ken. Op het podium kleed ik me van onder als een man, met een spijkerbroek en stoere cowboy laarzen en van boven als een vrouw met een kanten topje of iets dergelijks. Mears omschrijft haar muziek zelf het liefst als bluesrock voorzien van een vleugje pro gressieve country. Songtitels als „Why do I always find myself with a drowning man" en „So meone is cryin' for you" geven al aan dat Mears haar inspiratie - FOTO: W SPRONG.

Scheldebode | 1991 | | pagina 9