Biggekerke in de ban van het wiel L Dennis Willeboordse voert eenmansactie voor jeugdkamp Schoolkoor Braderie in Middelburg de Ruiter Wielerronde beleeft zesde editie Bram Beekman geeft concert VUSSINGSE DAMES LATEN CONCURRENTIE VER ACHTER ZICH PETEll CHRIST Kom uit je huis viert feest Walchers Fanfare Festival Fietsen door Walcheren 12 JUNI M V 301 Discipline Dirigent Microfoonopwar mer Mode 50 GULDEN KORTING 326U*U2> ESCHELDEBODE VERSCHIJNT WEKELIJKS GRATIS HUIS-AAN-HUIS OP WALCHEREN. 38e JAARGANG. OPLAGE: EDITIE VLISSINGEN 24.000 EX. GEMEENTEN: VALKENISSE, VLISSINGEN EN WESTKAPELLE. EDITIE MIDDELBURG: 23.100 EX. GEMEENTEN: ARNEMUIDEN, DOMBURG, MARIEKERKE, MIDDELBURG EN VEERE. DE SCHELDEBODE IS EEN UITGAVE VAN DE STEM WEEKBLADEN KANTOOR: SCHELDESTRAAT 7-9 - VLISSINGEN - TEL. 01184-19910 - POSTADRES: POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN. BIGGEKERKE - A s. zater dag 15 juni ligt het dagelijkse leven in Biggekerke een aantal uren overhoop. Dan is het dorp het toneel van de zesde uitgave van de Wielerronde van Bigge kerke, die wordt verreden voor trimmers in de categorie A, B en C. Zo'n honderd renners sprin ten om de vijf ronden voor extra premies, aan het eind van de rit wacht een bescheiden geldprijs op de eindoverwinnaar. Plaatse lijk favoriet is Eric Melse in de C-categorie, maar ook Neder lands trimkampioen Tonny Boogers uit Brabant is aanwe zig, evenals de Zeeuwen Marcel Gunst, Huib Slabbekoorn en Wim Hoondert, geen onbeken den in het trimcircuit. Café Juliana, schuin tegen over de kerk, vormt het centrale decor van deze dorpse omloop. In het oude pand met de hoge glas-in-lood ramen aan het Kerkplein kunnen de renners zich inschrijven en worden de rugnummers uitgedeeld, de standen bijgehouden en de prij zen uitgereikt. Start en finish vinden plaats in de Dorpsstraat, de Biggeker- kers worden vriendelijk ver zocht de wegen zelf autovrij te maken, hun badgasten te waar schuwen en de huisdieren bin nenshuis te laten. Edward Koets, slager van be roep en secretaris van het Wie- Iercomité Biggekerke vertelt dat de wielerronde een beleve nis is waarvoor de dorpsbewo ners nog steeds uitlopen. Die zijn allang blij dat er weer iets gebeurd en 't is weer eens iets anders dan ringrijden. Gezelligheid troef dus? Ed ward: „Voor en na de wedstrijd wel natuurlijk. De trimmers vormen een wat makkelijker slag wielrenners dan de ama teurs en profs, 't Ligt ook aan het weer hoeveel inschrijvingen je uiteindelijk binnenkrijgt. Toch is de tijd voorbij dat de renners op het gemakje hun rondjes afdraaien. Dat komt door het nieuwe systeem. Eén omloop is ongeveer 1700 meter, elke vijfde ronde wordt er ge spurt om extra premies. Het tempo ligt daardoor hoog, ge middeld boven de 40 km/u." De wedstrijden worden ver reden volgens de reglementen van de T.M.Z. de stichting Trimhelangen Midden Zeeland, die ook de jury levert. De Wie lerronde wordt mogelijk ge maakt door de vele sponsorbij dragen van bedrijven en onder nemers uit de omgeving. In schrijvingen zijn mogelijk tot een half uur voor de wedstrijd. De C-categorie start om 16.15 en rijdt 40 km., de B-categorie start om 17.30 en rijdt 50 km. en de A-categorie start om 19.00 voor een wedstrijd over 60 km. «ffflj Tonnie Boogers is een van de favorieten in de ronde van Bigge kerke - FOTO: ARCHIEF SCHELDEBODE Op zaterdag 15 juni verzorgt organist Bram Beekman een re cital op het orgel van de Oost- kerk te Middelburg. De aan vang van het concert is 20.30 uur. Op het programma staan uit sluitend orgelwerken van Jo- hann Sebastian Bach (1685- 1750): Koralen uit het Orgel - Büchlein, de Toccata en Fuga in d (bwv 565) en een Concerto. Bram Beekman (1949) stu deerde aan het Brabants Con servatorium, vervolgde zijn stu- die bij Anton Heiller te Wenen en verwierf in 1975 de Prix d'excellence. Naast het docent schap aan het Brabants Conser vatorium is hij tevens organist van de St. Jacobuskerk te Vlis- singen. Vorig jaar verscheen zijn eerste dubbel-CD met werken van Joh. Seb. Bach, wiens vollë- dige orgeloeuvre hij voornemens is op CD vast te leggen. MIDDELBURG - Op woens dag 19 juni 's morgens om 11.00 uur geeft het koor van de Bi shop Strachanschool uit To ronto in Canada aan boord van het Ramschip Schorpioen een concert. Het 21 meisjes tellende schoolkoor maakt een muzikale rondreis door Europa. Het koor won in het verleden vele prijzen en trad op voor televisie en ra dio. Als soliste treedt op de 16- jarige pianiste en fluitiste Naida Cole, die de tweede prijs won op het Concertina Compe tition in Praag. Wie aan boord wil komen voor het concert betaalt 3.50. Kinderen betalen 2.50. urnmini iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiimi Sea Sound Singers kampioen VLISSINGEN - De Sea Sound Singers zijn Neder lands kampioen in het Barbershopsingen. Tijdens de wedstrijden in het Brabantse Veldhoven afgelopen weekend lieten de Vlissingse dames de concurrentie ver achter zich. Zelfs het aanwezige Engelse kam pioensteam moest in de Sea sound Singers zijn meer dere erkennen. Ineke Imanse en Marja van Santen komen op maan dagochtend, enigszins hees, op de redactie van de Scheldebode verslag doen van de gouden trip. Ook vorig jaar wisten de Sea Sound Singers de titel te be machtigen. Toen was het echter een close-finish, het verschil met de uiteindelijke nummer twee bedroeg toen tien punten. Dit jaar werd echt een gat ge slagen en bedroeg de voor sprong maar liefst negentig punten. Die punten worden toe gekend op vier verschillende onderdelen. In theorie is het dus mogelijk dat de nummer twee op een bepaald onderdeel wel de beste is. Vorig jaar was dit het geval maar dit jaar wonnen de SSS op alle onderdelen. Ondanks de goede papieren die de dames hadden vonden ze de wedstrijd toch verschrikke lijk spannend. "Je staat dan in de gang te wachten, maar je hoort of ziet niets van de koren die op het podium staan te zin gen. En dat is maar goed ook want je zou er doodnerveus van worden. Na ons optreden hoor den we de mensen in de zaal wel joelen en fluiten, maar je moet toch afwachten tot de jury met de einduitslag komt". Die kwam aan het eind van de mid dag. "We sleepten 1193 punten in de wacht. 588 voor de sound, 335 voor de interpretatie, 255 voor de stage presence en 15 punten voor het arrangement". Het onderdeel Stage Presence (SP) houdt het visuele aspect van het Barbershopsingen in. "Soms wordt dat tot bijna in het extreme doorgevoerd. Het kwam bijvoorbeeld eens voor dat een van de leden van een groep vergeten had om haar horloge uit te doen, terwijl alle anderen dat wel gedaan had den. Die groep verspeelde direct alle SP punten". Vijfien punten lijkt niet zo veel maar op dat onderdeel worden ook niet veel punten weggegeven. Toch scoorden de Sea Sound Singers op dat on derdeel heel goed. De nummer twee had hier maar drie punten voor. Het hoge aantal punten voor het arrangement kan vooral op het conto van de diri gent Rob van der Meule ge schreven worden. Hij studeert zang aan het conservatorium te Tilburg en kan het geleerde zo in de praktijk brengen. Van der Meule bewerkt bestaande num mers speciaal voor de Sea Sound Singers. En, blijkens de jurywaardering, met goed resul taat. Het barbershopzingen kent een strenge discipline: niet pra ten tussen de nummers door, geen grimassen trekken naar bekenden in de zaal en geen ha ren uit je gezicht vegen. Die strenge discipline leidt soms tot komische situaties. Zo was er ooit eens een deelneemster aan een wedstrijd bij wie het hoedje begon scheef te zakken. Maar ze had zichzelf goed in de hand en ze zong stoicijns door, met haar hoedje op haar oog!. Het leverde haar en haar koor achteraf wel de lof van de jury op. De podiumpresentatie komt misschien voor de leek wat vreemd over, toch is de eenheid van het koor erg leuk voor het publiek. Op het kampioenschap was ook een Engels koor aanwezig. De Capital Connection zorgde voor 'het opwarmen van de mi crofoon', en deed buiten mede ding mee aan de wedstrijd. Toch lette de jury nauwlettend op en kende het koor punten toe. Ze kwamen op 1104 punten en behaalden daarmee een fic tieve gedeelde tweede plaats. Het Barbershopzingen is in En geland veel populairder dan in ons eigen land. In dat licht ge zien is het natuurlijk verba zingwekkend dat de Vlissingers de Engelsen voorbijstreefden. Volgend jaar is de rol van mi crofoonopwarmer voor de Sea Sound Singers. Het reglement ADVERTENTIES Lange Viele 1Middelburg 01180-37003 Div. spijkerbroeken o.a. Chipie, Gapstar, Heavy alleen tijdens de braderie MIDDELBURG - Donderdag 20 juni verzorgt skw „de Hay- man" een feestelijke afsluit- avond voor alle deelneemsters van „Kom uit je huis" en andere geïnteresseerden. Deze avond is er een optre den van Dominique Mars en Annelies Joosse, met een ge deelte van hun cabaret „L. en D." Ook is er gelegenheid na te praten over het afgelopen sei zoen. De avond vindt plaats van 20.00 tot 22.30 uur in het Ont moetingscentrum Dauwendaele (in het winkelcentrum) aan de Vrijlandstraat. De kosten zijn 1.-. De 'Sea Sound Singers' is het beste barbershopkoor van Nederland wil dat wie twee keer kampioen is geworden daarna niet meer mee mag doen. Toch zullen er volgend jaar weer Vlissingse da mes meedoen. Binnen de SSS is namelijk een kwartet opgericht en dat doet ook mee aan het Nederlands kampioenschap. Dit jaar behaalden ze een vierde plaats, lang niet gek, want het kwartet Key Change oefent pas vier maanden. Na het bekend worden van de jury uitslag gaven de nummers een, twee en drie van de koren en de kwartetten 's avonds een grote show. Ook het Engelse koor liet bij die gelegenheid van zich horen. Daarna was het fee^t tot in de hele kleine uurtjes. Waarbij uiteraard veel gezongen werd. "Overal in de hal zag je groepjes mensen staan zingen. Ineens zagen we onze dirigent op een tafeltje staan, om een hele meute te di rigeren. Dat bal na, de 'after glow' om in termen te blijven, is een we zenlijk onderdeel van het bar bershopzingen. Feesten nemen een belangrijke plaats in. '"s Zondagmorgens gingen we naar de jury. Die lichtten dan de punten toe. Zo kom je aan de weet hoe je nog meer punten kunt verzamelen. Wij wisten bijvoorbeeld bij het applaus niet goed hoe we woesten kijken en ook onze gezichtexpressie kon nog beter. Maar dat zal wel iets met onze Nederlandse men taliteit te maken hebben. Wij zijn toch iets nuchterder dan bijvoorbeeld de Engelsen en de Amerikanen. Daar zijn koren die een eigen vliegtuig hebben! Wij zijn allang blij dat we de bus naar Veldhoven kunnen be talen". Dat brengt een heikel punt ter sprake, namelijk de clubkas. Want die is nagenoeg leeg. Na de jury uitleg volgde 's middags nog een komische show waarin alle deelnemers de remmen volledig losgooiden. Om 15.00 uur werd, al zingend, de thuisreis aanvaard. In Vlis- singen tracteerden ze zichzelf nog op een ererondje over de Boulevard. Luid toeterend en zwaaiend met de prijsbekers. Vanavond, (woensdag) wordt in 't Anker aan de Bonedijke- straat het kampioensfeest ge vierd. Na de pauze om 21.00 uur trekken de dames de kostuums weer aan om de gouden num mers nog een maal ten gehoren te brengen. Dames die er ook wel wat voor voelen om zich in de gelederen van de Sea Sound Singers te scharen zijn van harte welkom, "want we willen best nog wat groter worden". SOUBURG - De promo tie van de amateurblaas- muziek en .u hel bijzonder het fanfare-orkest staat voorop tijdens het Wal chers Fanfare Festival, dat zich aanstaande zaterdag 15 juni tussen 11.00 en 18.00 uur afspeelt in de Van Duyvenvoorde Sport zaal aan de Dongestraat. Arne's Genoegen uit Ar- nemuiden, Eendracht Maakt Macht uit Seroos- kerke, Luctor et Emergo uit Zoutelande, Oefening Na Den Arbeid en Jong Onda uit Nieuw en St. Joosland, Veere's Genoe gen uit Veere en Vlijt Volharding en het Jeugd orkest uit Souburg zijn de orkesten die zich presente ren met een vrij gekozen concertprogramma. De landelijk vermaarde diri gent en componist Danny Oosterman beoordeelt de optredens. Danny Oosterman diri geert 's avonds het Groot Walchers Fanfare Orkest. Dit orkest van naar schat ting 200 personen zal be staan uit de muzikanten' van alle aan het festival deelnemende orkesten. So men muziek maken en daardoor d onderlinge band tussen de Walcherse fanfare-orkesten verbete ren is de gedachte die aan dit optreden ten grondslag ligt. Het avondconcert wordt besloten met een optreden van de fanfare Crescendo uit Nieuwveen, eveneens onder leiding van Danny Oosterman. Deze fanfare behaalde op het Wereld Muziek Con cours in 1989 een eerste prijs met onderscheiding. De compositie Aragom van Hardy Mertens staat op het programma. Dit werk is speciaal gecompo neerd voor fanfare-orkes ten en is gebaseerd op het beroemde boek 'In de ban van de Ring' van J.R.R. Tolkien. De Rotaryclub Vlissin- gen sponsort dit optreden. De toegang voor het fes tival is f 2,50, het avond concert kost f 5,00. Wie beide evenementen bij wil wonen, betaalt slechts 6,00. VLISSINGEN - Na de 'Acht van Chaam', is er nu ook de 'Acht van Zeeland'. Onder deze naam houdt de Toerclub Vlis- singen drie toertochten op za terdag 15 juni. De eerste van de drie is een dertig kilometertocht bedoeld voor het gehele gezin van plus zes tot plus tachtig over het tra- Landelijk gezien loopt de be langstelling voor braderieen en jaarmarkten sterk terug, maar de belangstelling van de onder nemers om op de Middelburgse braderie een kraam te huren blijft onverminderd groot. Dat is althans de mening van Jan le Due die ieder jaar de indeling van de kramen verzorgt. "Van de ondernemers hoor ik dat Middelburg zo'n gezellige stad is, dat er altijd veel publiek is en dat het zo goed georgani seerd is. Ik vergelijk het wel eens met de weekmarkt op don derdag, daar is het ook altijd een gezellige drukte". Die goede organisatie komt vooral dankzij de onbaatzuch tige inzet van de leden van de braderiecommissie, die de afge lopen maanden de huiselijke ge zelligheid vaak lieten voor wat die was om mee te helpen aan het welslagen van de braderie. De braderiecommissie bestaat uit zeventien personen. Het zijn, in willekeurige volgorde: J.P. le Due, A.A.J. Burger; A.J. Schui- tema, A.J. de Jonge, J.C. de MIDDELBURG - Morgen (donderdag) start burgemeester Rutten het traditionele braderiefestijn. Donderdag, vrijdag en zaterdag staat de binnenstad weer op z'n kop. Er is geen bepaald thema aan de braderie gegeven, maar omdat het beestje toch een naam moet hebben is aan de braderie 1991 weer de oude naam 'Middelburg Folklorestad' meegegeven. Kubber, J. v.d. Sloot, H. v.d. Kam, J. van Willigen, C.M. van Antwerpen, D. de Vroedt, K.H. de Vries, R. de Pree, A. Riemens, C.D. van Blerkum sr. en C.D. van Biermum jr., D. Padmos en J. Diesch. Bij het woord folklore denken de meeste mensen aan Wal cherse klederdrachten en oude ambachten, maar dit jaar wordt het begrip folklore heel anders ingevuld. Op een van de grote podia op de Markt laten model len zien hoe mannen en vrou wen in andere landen gekleed gaan. Turkye, Indonesië en In dia passeren de revue. Naast kleding worden ook dansen aan het publiek getoond. Met die klederdrachtenshow is het thema folklorestad afge werkt. De braderiecommissie heeft er dit jaar voor gekozen om in alle deelnemende straten een podium op te stellen. Op die podia komt vooral muziek en daardoor is er geen plaats voor oude ambachten. Er is een uit zondering en dat is de klompen maker. Hij dankt zijn aanwezig heid aan het feit dat hij ook een muziekinstrument bespeelt. Vorig jaar werd er voorzich tig geexperimenteerd met de muziekpodia. Toen dit bleek aan te slaan besloot de commis sie om dit jaar voor een grotere opzet te kiezen. Voor de bezetting van de po dia is Ad van de Woestijne van het Arbeidsbureau aangetrok ken. Hij is regionaal consulent Artiesten en Musici en kent in die hoedanigheid veel bands en bandjes. Doordat een persoon zich bezighoudt met het totale muziekgebeuren ontstaat er een grote verscheidenheid aan mu ziekstijlen. Het zijn zoveel mo gelijk Zeeuwse bands die van zich laten horen op de braderie, maar ook enkele groepen van buitenaf zijn gecontracteerd. Een belangrijk onderdeel van de braderie zijn natuurlijk de modeshows die vrijdag en zate- rag op Markt te zien zijn. De veertien deelnemende zaken la ten een grote verscheidenheid aan kleding zien, van lingerie tot badmode, van sprotief tot chique, voor elk wat wils. Voor een volledig overzicht van alle activiteiten op de bra derie, inclusief de aanvangstij den is er deze week een extra Scheldebode Braderie Bijlage. Daarin vindt u ook een repor tage over het 'omroepduo'. ditionele parkoers van Wal cherse binnenwegen. De tweede van het drietal is „de zestig kilometer", speciaal bedoeld voor die gezinnen die vaker de fiets als vervoermiddel kiezen en dus min of meer ge traind aan de start komen. De derde tocht is een 100-ki- lometertocht, waar hoofdzake lijk de geoefende fietsers op in schrijven. Het vertrek is vanaf winkel centrum Papegaaienburg. Tus sen 8.00 en 11.00 uur. (ADVERTENTIE) Geef vader een spannend BOEK cadeau! Voor slechts 5,- extra kan hij echt blij worden gemaakt met BROEINEST van FREDERICK FORSYTH (ern akticborkje tijdrns de Nederland* maand tan het spannende boek). Daarbij zit een GRATIS cheque boekje ter waarde van 95,- waarmee hij nog eens 19 meester lijke thrillers, voor elk 5,- minder kan aanschaffen. Hoezo vader blij maken Iil»ris.ljwGxnpk-h- Bockhandel. l'uul kriigrrnli-aat 55-57 •t.lK2 Mil Vli-ingen. Tt*l. 0118-1-1-7:15 VEERE r Breed qlimlachend overhandigt Dennis Willeboordse (rechts) een envelop met vijftienhonderd gulden aan Adri Franke. Dennis zette op eigen houtje diverse acties op touw om qeld in te zamelen voor het jeugdkamp dat ieder jaar in Veere plaatsvindt Het ieuqdkamp wordt bezocht door kinderen uit de Randstad die nooit eens op vakantie kun nen Het qeld van Dennis is een meer dan welkome aanvulling op het budget van de orga nisatie. - FOTO: HARflV DE LANGE

Scheldebode | 1991 | | pagina 1