Opnieuw Veerse actie voor Tinca In september landelijke finale in Vlissingen Strijd om Zeeuwse Penalty-bokaal brandt los Delta College in de prijzen IN SEPTEMBER EXTRA TRANSPORT Concert in de open lucht Soort papegaai gevonden Balletje slaan Leche League op zoek naar babyfoto's De Daf is hun grote liefde Korfbalclinic in Voorborch SCHELDEBODE VAN DINSDAG 7 MEI 1991 Extra aandacht. Gerenommeerde keepers 311 VEERE - Vanuil Veere ver trekt eind september opnieuw een hulptransport naar het Roe meense plaatsje Tinca. Het transport bestaat uit enkele busjes met medicijnen en schoolspullen. De komende maanden worden er verschil lende acties in Veere gevoerd om de benodigde goederen en financiën bijeen te brengen. In maart volgend jaar gaat er weer een groot transport met vracht wagens met kleding en andere hulpgoederen naar Tinca. Voor het grote transport wordt begin november een inzameldag ge houden. De transporten worden op touw gezet door het Comité Veere Helpt Tinca. Een eerste hulptransport werd door dit co mité in januari uitgevoerd. Het comité, dat in Veere breed ge dragen wordt, streeft naar een frequentie van tenminste één groot hulptransport per jaar. Gekozen is bewust voor contac ten en gerichte hulpverlening aan een gemeente, die qua om vang op Veere lijkt. De hulpgoe deren worden in Tinca via de kerken ter plaatse verdeeld. De scholen, de medische kliniek en het kindertehuis in het Roe meense dorp, hebben de spe ciale aandacht van het Veerse comité. Aanvankelijk werd gedacht aan een nieuw groot transport in het najaar, om te zorgen dat er vlak voor de winter extra warme kleding in Tinca voorra dig zou zijn. Organisatorisch bleek het echter moeilijk in het voor Zeeuwse transportonder nemers zeer drukke najaar, tij dens de „bietencampagne", een gesponsorde vrachtwagen te be machtigen. Daarom zal het grote transport nu pas in het voorjaar vertrekken en gaat er in het najaar een klein transport met goederen voor de instanties, die extra aandacht nodig heb ben. Het Veerse comité is voor het verzenden van beide transpor ten volledig afhankelijk van gif ten en sponsoring. Voor het bij eenbrengen van medicijnen voor het transport in september hoopt het comité onder meer op de medewerking van een groep Zeeuwse apothekers, die ook voor het vorige transport gratis medicijnen schonk. De Veerse scholen zijn eveneens opnieuw benaderd met het verzoek geld bijeen te brengen voor de aan koop van schoolspullen. Met het vorige transport stuurden de ge zamenlijke scholen een flinke hoeveelheid hulpgoederen mee. In september gaat ook een par tij lampen mee, die het comité kreeg, voor de straatverlichting en de verlichting van openbare gebouwen in Tinca. Ondanks alle hulp en giften blijft er geld nodig om de trans porten naar Roemenië te beta len. De Veerenaren krijgen de komende weken daarom op ver schillende manieren te maken met de acties van het Comité Veere Helpt Tinca. Er worden onder meer kaarten verkocht en het comité staat met een kraam op de jaarmarkt tijdens de Vrouwenpolderse Dagen. Ook blijft de speciale hulprekening openstaan bij de Veerse Rabo bank. Een bijzondere manier om geld bijeen te brengen, is be dacht door één van de comitéle den, die al langer corresponden tievrienden in Roemenië heeft en daardoor ervaringen met de onbetrouwbare posterijen in dat land. Hij kwam met het idee om tijdens het transport tegen beta ling pakketten mee te nemen voor Zeeuwen met correspon dentievrienden in de stad Hune- doara, die niet ver van Tinca ligt. Veel Rode Kruispakketten vanuit Zeeland kwamen in 1989 in Hunedoara terecht. Het tarief dat door het comité Veere helpt Tinca wordt gerekend voor het afgeven van de pakketten kan concurreren met de posterijen. Bij het afgeven worden daarbij video-opnamen gemaakt bij de mensen thuis. Er zijn al zeven tien pakketten binnen, maar er kunnen meer pakketten BH meegenomen worden. gezichten in Tinca bij de aankomst van het transport. VLISSINGEN - Op Hemelvaartsdag brandt op de sportvelden aan de Irislaan de strijd los om de 3e Zeeuwse Penalty Bokaal, een evenement dat door de Schel- debode wordt gesponsord. Eenenvijftig voetballers van negen verschillende voet balclubs uit de A-, B- en C-junioren en de D-pupillen stellen hun zenuwen op de proef om te proberen de vier doelverdedigers zo vaak mogelijk te verschalken. De winnaars van de Zeeuwse Bokaal die wordt gehouden in het kader van de Zwalu wen Jeugd Actie ten bate van het Prinses Beatrix Fonds mogen meedoen aan de eerste Landelijke Penalty Bokaal finale die op zaterdag 28 september in Vlissin gen zal worden gehouden. Spanning alom dus. Deze Hemelvaart wordt voor één jaar de traditie onderbro ken. Al zestien jaar lang wordt op deze dag het groots opge zette jeugdvoetbaltoernooi ge houden waarmee de jeugdige spelers zich inzetten voor hun gehandicapte kameraadjes. De opbrengst van dat toernooi wordt elk jaar aan een goed doel besteed die valt binnen de activiteiten van het Prinses Beatrix Fonds. In 1989 werden diverse spelmaterialen gekocht voor de pupillen op Vijver vreugd. De netto-opbrengst over 1990 bedroeg 5500 gulden, een bedrag dat werd ingeza meld door advertenties, spon sors, entreegelden, verkoop van het programmaboekje, De Scheldebode, en de doneursac- tie, welke een idee was van het Zeeuwse Zwaluwen Jeugd Ac tiecomité en inmiddels op lan delijk niveau groot gevolg heeft gevonden. „Vreemd genoeg", zegt secretaris Theo Berendsen van het comité, „hebben we dit jaar geen aanvragen gehad van Zeeuwse instellingen op het ge bied van de jeugdgehandicap- tenzorg zodat we het geld in de grote kas van het Beaxtrixfonds hebben gestort. We vinden het jammer en eigenlijk onbegrijpe lijk dat we geen aanvragen heb ben gehad. Niet dat het geld niet goed besteed zal worden maar het zou leuker zijn, ook voor de deelnemende Zeeuwse jeugd, dat we het geld recht streeks aan een Zeeuwse instel ling zouden kunnen schenken. Op die manier wordt de betrok kenheid bij het toernooi en de opbrengsten vergroot. We ho pen volgend jaar in ieder geval op meer respons". Het toernooi wordt dit jaar niet gehouden omdat Vlissingen het toneel wordt van de Lande lijke Sluitingsdag op 28 septem ber. Die dag wordt het totaalbe drag dat door de jeugdige voet ballers uit het hele land bij elk aar is gevoetbald aangeboden aan het Prinses Beatrix Fonds, samen met het Landelijk Comi té Zwaluwen Jeugd Actie wordt bekeken welke instellingen blij gemaakt kunnen worden met Donderdg 9 mei Hemelvaartsdag: 11.03-13.00 uur: Hemelvaartsdag in Zeeland; 17.03-18.00 uur: Omroep Zeeland Sport. Vrijdag 10 mei: 12.03- 12.30 uur: Actualiteiten en achtergron den; 12.32: De kerk in het midden. De Nederlandse hervormde kerk in Re- nesse. 12.55-13.00 uur: De agenda; 16.03-17.00 uur UIT, uitgaanstips voor het weekend; 17.03-17.30 uur: Actualiteiten en achtergronden; 17.32- 18.00 uur: Zeeuws Diep. discussie op niveau over actuele zaken met de da mes M. Blom en J. van Dijk-Sturm en de heer J. Bannink. Zaterdag 11 mei: 11.03-13.00 uur: „Dag-Week!" Pro gramma voor de vrije zaterdag; 17.03- 19.00 uur: Omroep Zeeland Sport. Zondag 12 mei: 11.03-13.00 uur: „Op Deltahoogte", muziekbeoefening in de provincie; 18.03-19.00 uur Omroep Zeeland Sport. Maandag 13 mei: 12.03-12.30 uur: Actualiteiten en ach tergronden; 12.32 uur Het spelletje Wegwies; 12.35 uur: Reportage/vraag- gespek; 12.55-13.00 uur: De agenda; 16.03-17.00 uur: Sportmeneer, het diepere wezen van de sport door Koen Mijnheer; 17.03-17.30 uur: Actualitei ten en achtergronden: 17.32-17.55 uur; Van Stad en Lande. Over Wol- phaartsdijk; 17.55-18.00 uur: De agen da. Dinsdag 14 mei: 12.03-12.30 uur: Actualiteiten en achtergronden; 12.32 uur: Gast van de week; 12.55-13.00 uur: De aagenda; 16.03-17.00 uur: Ge feliciteerd Verzoekplatenprogramma; 17.03-17.30 uur: Actualiteiten en ach tergronden; 17.32 uur: Vogels, vissen en Piet Smeerpoets een programma van Theo Richel; 17.55-18.00 uur: De agenda. Woensdag 15 mei: 12.03- 12.30 uur: Actualiteiten en achtergron den; 12.32 uur: Programma over stree keigen zaken; 12.55-13.00 uur: De agenda; 16.03-17.00 uur: Het Kanaal door Zeeland, programma over kunst en cultuur; 17.03-17.30 uur: Actualitei ten en achtergronden; 17.32 uur: Goed Zeeuws met Bram Francke; 17.55-18.00 uur: De agenda. Van de bekende nummers wor den genoemd 'It don't mean a thing', 'In a mellow tone', 'Route '66', 'Lullaby of Bird- land', 'My little suede shoes' en 'Tuxedo Junction'. Het orkest dat twintig leden telt uit Wal cheren en Zuid-Beveland speelt al voor het zesde achtereenvol gende jaar in het sfeervolle openluchttheater. Het concert begint om 20.00 uur. De toe gang is gratis. DOMBURG - The Blue Jeans Big Band onder leiding van Jack de Boo van Uijen geeft op zaterdag 11 mei a.s. een concert in het Openluchttheater te Domburg. De band speelt op uitnodi ging van de VW Domburg een grote selectie van bekende en minder bekende nummers uit het repertoire van beroemde big bands als die van Count Basie, Duke Ellington en Glenn Miller. een bijdrage ten bate van sport en spelvoorzieningen. Die dag belooft een waar spektakel te worden met tal van activiteiten waarmee het Zeeuws Comité al een jaar aan de gang is. Zeker is dat de voetbalwedstrijd Neder land - België wordt gespeeld, door de gehandicaptenteams die aan de Olympische Spelen heb ben meegedaan. Nederland ver overde daar goud. Zeker is dus ook dat de finale van de eerste Landelijke Penalty Bokaal die dag in Vlissingen wordt gehou den. Waarmee we weer terug zijn bij de Zeeuwse Penalty Bo kaal van morgen. Tijdens de bedrijvigheid door ten huize van secretaris Berend sen gaat de telefoon. Ron van Huizen, keeper van de kersvers gepromoveerde voetbalclub Middelburg, zegt alsnog zijn medewerking toe, na een eer dere afzegging wegens verplich tingen jegens Middelburg. Dat betekent dat de penaltyshooters het op moeten nemen tegen een viertal gerenommeerde Zeeuwse keepers want naast Ron van Huizen zijn ook van de partij Jaap Pijnenburg van zaterda geersteklasser Serooskerke, An ton Swennen van GPC en Jacco Wisse van Zeeland Sport. „He laas, helaas" zegt Theo Berend sen, „kan Ruud Pennings van onze enige betaalde club in Zee land niet meedoen om de VC Vlissingen diezelfde middag te gen Helmond Sport speelt. Pen nings zal wel na de finale om de Penalty Bokaal de bekers uitrei ken. Omdat dit jaar het toernooi niet doorgaat is de Penalty Bo kaal in een andere uitgebreidere vorm gegoten. Op het veld waarin de penalties worden ge nomen staan nu drie doelen, de twee grote goals en een zoge naamd pupillendoel dat een stuk kleiner is en dus moeilijker om te scoren. In de eerste ronde neemt elke deelnemer 5 penalties op elke goal, waar steeds een andere doelman staat. Iedereen neemt dus 15 penalties. De eerste 6 van elke categorie gaan door naar de tweede ronde waarin elke deelnemer 3 penalties neemt op elk van drie verschil lende keepers, 9 penalties dus. Dan gaan van de A- en B- ju nioren 2, en van de C-junioren en D-pupillen 3 deelnemers over naar de finale. In een zin derende spanning zal worden Volledige concentratie en dan: die zit! beslist wie over de beste schot vaardigheid beschikt of wie na tuurlijk het best zijn zenuwen in bedwang kan houden. De prijsuitreiking is gepland rond 15.00 uur. De Scheldebode heeft als hoofdsponsor de bekers ge schonken. De organisatie van de derde Zeeuwse Penalty Bokaal berust in handen van het Zeeuwse FOTO: RUBEN ORE EL Zwaluwen Jeugd Actiecomité, een uniek samenwerkingsver band van de zes Vlissingse voet balverenigingen en de Wal- cherse scheidsrechtersvereni- ging. De aanvang is 10.00 uur. VLISSINGEN - In de maand april kreeg de rijkspolitie weer heel wat gevonden voorwerpen binnen. Van semafoon tot kast deursleutel. Mist u een van de volgende spulletjes dan kunt u contact opnemen met de r.p. in Zoutelande, 01186-1610. Zonnebril ronde glazen goud kleurig montuur; gouden hals kettinkje, hangertje „Christop- MIDDELBURG - Afgelopen maart gaf Vroom Dreesman voor de tweede achtereenvol gende keer handelsscholen in heel Nederland de kans hun ideeen over het verkoopvak te toetsen aan de praktijk. 42 Scholen lieten hun onderne mingsgeest en creativiteit de vrije loop. De ene school maakte een Paasstand, de andere school had de OV-jaarkaart als lei draad genomen om het thema Reizen te belichten. Het MMO Delta College mocht afgelopen vrijdag de welver diende tweede prijs in ont vangst nemen. De 46 leerlingen van het tweede leerjaar lieten de jaren '50 en '60 herleven met onder andere het thema Rock'n Roll. Met juke-boxen, een na- maak-Demis-Koussos en de ver koop van het parfum 'Moments' van Priscilla Presley, de we duwe van de legendarische El- vis, werd het gewenste effect bereikt. De heer Heemskerk, fi liaalmanager van V&D zei in zijn toespraak er trots op te zijn dat door de inzet van de studen- Middelburg, toch een van de iste V&D-vestigingen de V&D filiaalmanager Heemskerk overhandigt de tweede prijs in de vorm van een cheque aan studenten Annemarie Schell en Eric Kruizinga - foto: andrien smeels tweede prijs had binnenge- 1500 gulden- heeft al een be- studenten met z'n allen een haald. De prijs-een cheque van stemming. Op 31 mei gaan de dagje naar Parijs he"; turquoise dameportem. inh. geld diverse pasjes; tas met strandspeelgoed en das en laar zen; hondenriemketting met musketonhaak; twee pijpen met accessoires rood etui; zwarte opoefiets Oudhollands model; sleutelbos 5 stuks met hanger California; zw. damesfiets, merk Bato sport met br. tassen; Se mafoon nr. 56092815; zonnebril, merk Porsche goudkl. montuur; kastdeursleutel; geel stoelkus- sen; soort papegaai groen met rode snavel; bos sleutels met sl. hanger Levis; damesbromfiets blauw Tomos TLW-068; be schadigde damesfiets merk Ba- tavus kl. bruin; sleutel aan han ger in de vorm van schoentje; semafoon merk/type: quatro swissfoon; sleutelhanger met 3 sleutels; zwarte sleutelhanger met sleutel; bruine portemonnee inh. 4 pasfoto's; damesfiets Ga zelle Cheetah framnr.: GB 506891; groene damesfiets Ga zelle, frammenr.: GB 918433; zwart etuitje met 2 sleutels op strand; Eng. cockerspaniël, bruin/zwart; bos sleutels w.o. Citroën met label Dijkwel en damesfiets merk PON, kleur wit. MIDDELBURG - Ook de tennisvereniging M.L.T.C. doet mee aan de sportieve activitei ten. Op vrijdag 10 mei tussen 15.00 en 19.00 uur worden de banen ter beschikking gesteld van iedereen die vrijblijvend eens een balletje wil slaan. Voor de ballen en de rackets zorgt de club. Als u zelf zorgt voor een paar schoenen met gladde zolen zien we u graag op ons park verschijnen. ARNEMUIDEN - Een weekend vol nostalgie, dat wordt het ze ker, als komend weekend cam ping De Witte Raaf bezet wordt door tientallen Daf-bezitters en hun grote liefdes. Met die liefde bedoelen we de enige personenauto van Neder lands fabrikaat, die in produk- tie was tussen 1959 en 1977: de Daf, in al zijn variaties, maar onveranderlijk uitgevoerd met het overbekende pientere pook je. Sommige mensen zijn er nog steeds aan verslaafd en hebben liefst meerdere van deze kar retjes in hun bezit. Je kunt er eindeloos aan sleutelen en ein deloos over praten. Nog leuker is dat natuurlijk in clubverband en het toppunt van genot is wel VLISSINGEN - De interna tionale borstvoeding organisatie la Leche League is op zoek naar foto's van baby's, genomen tij dens de borstvoedingperiode. La Leche League viert dit jaar het vijfendertig jarig be staan. Om dit gebeuren luister bij te zetten wil de vereniging een gigantische collage van ba byfoto's maken. De La Leche groep Zeeland is sinds 1983 actief met het steu nen en informeren van vrouwen die ervoor kiezen hun kindje borstvoeding te geven. Iedere maand is er een bijeenkomst in Serooskerke, waarbij alle as pecten van het borstvoeding ge ven onderwerp van gesprek zijn. Rose Lemeer (01189-1691) kan er meer over vertellen. Zij weet ook waar je je babyfoto naar toe moet sturen. GEVONDEN - Bij de gemeentepolitie te Vlissingen is in de periode van 17 april tot 1 mei het volgende aangegeven: een bankbiljet, een envelop met inhoud, een groene stalen plaat, een dwergpapegaai, een buggy, een dameshorloge, een rond horloge, een damesportemonnee met inhoud, een zilveren oorring, een schakelketting, een zwarte canvas tas, een zwart etui met sleutels, 4 sleutels aan een musketon haak, een witte wieldop en een damestas met inhoud. KLAVERJASSEN - De Supportersvereniging Rood-Wit houdt vrijdag 10 mei een klaverjasavond in het clubgebouw, aanvang 20.00 uur. OP REIS - Deelnemers van het Activiteiten Centrum Middelburg gaan 15 mei op reis met de bus richting Arn hem. Vertrek 9.00 uur vanaf het centrum, thuiskomst is ge pland om 21.00 uur. VRIJWILLIG - De Stichting Dramakize (drama-activitei ten Zeeland) is op zoek naar vrijwillig(st)ers voor haar kin dertheaterkamp voor kinderen van 9-12 jaar in Hoeven (N. Br.) van 22 t/m 26 juli. Het gaat voornamelijk om huishou delijke taken in en rond het kamp en het begeleiden van kinderen tussen de theateractiviteiten door en incidenteel tijdens repetities. Onkosten worden vergoed. Informatie: 01184-67542. PRESTATIE - Terre des Hommes verzorgt in samenwer king met de atletiekvereniging „Atletica" een prestatieloop op zaterdag 11 mei over de afstanden 4 en 8 kilometer. In schrijvingen vanaf 13.45 uur bij Camping Dishoek. Kosten 3,50 gulden per persoon. Opbrengst komt ten goede aan de kinderen in de Derde Wereld. AVONDVIERDAAGSE - De WSV De Vrolijke Tippelaars houdt van 13 t/m 16 mei een avondvierdaagse, afstanden: 5, 10 en 15 kilometer per avond. Start elke avond vanaf club huis Zeeland Sport, Baskenburgplein in Vlissingen. Starttij den yoor alle afstanden op maandag, dinsdag en woensdag om 18.30 uur, donderdag 5 kilometer om 18.30 uur, 10 kilo meter om 18.00 uur en de 15 kilometer om 17.30 uur. Voor inschrijving op 8 mei van 18.30-19.30 uur in het clubhuis Zeeland Sport en inschrijving aan het startbureau maandag 13 mei. Nadere inlichtingen mevr. A. Meerman, tel. 01184- 64753 of 18273. CONCERT - Vrijdag 10 mei brengt het Trio Italiano d'O- boe oude muziek ten gehore in het stadhuis in Middelburg, aanvang 20.00 uur. Op het programma staan werken van Beethoven en Went. Uitvoerenden zijn: Paolo Grazzi, hobo, Omar Zoboli, hobo en Alfredo Bemadini, Engelse hoorn. LEZING - Woensdag 15 mei verzorgt mevrouw Edith Desaleux een lezing in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteense- dijk 7 Middelburg over „l'actualité de Gauguin" met dia's, aanvang 20.15 uur. GOSPELS - Tenny Spartel treedt zaterdag 10 mei op in de Youth for Christ koffiebar, Herengracht 52 in Middel burg. Zij zingt moderne gospels, aanvang ongeveer 20.30 uur. Toegang gratis. JAMSESSIE - In J.C. de Piek, Hellebardierstraat 13 in Vlissingen wordt vrijdag 10 mei jamsessie gehouden om 14.00 en 20.00 uur. Zaterdag 11 mei is er een Rave-on Party, aanvang 21.00 uur. Toegang 5 gulden. KICKBOXEN - Vrijdag 10 mei kunnen alle jongeren vanaf 14 jaar een avondje kickboxen in Poortershove (Magi- straatwijk, Middelburg). Vanaf 19.30 uur staat de video aan met instructies en daarna kan ieder onder leiding van des kundigen zelf aan de slag. Kosten 1 gulden. een weekend met gelijkgestem den. Op het programma van het kampeerweekend van de Daf- club Nederland staan, behalve de gezellige bijeenkomsten op de camping, een toertocht langs de Delta-werken -route Mid den-Zeeland- op vrijdag 10 mei en een behendigheidsrit, afge wisseld met een Concours d'Ele gance de dag erna. Wie de mooiste of de snelste Daf heeft wordt bepaald door een des kundige jury. Het evenement vindt 's middags plaats op het terrein aan de Kenau Hasse laarstraat achter de Zeevaart school in Vlissingen. Ga maar op het geluid af. En, geef ze de ruimte, die Dafjes. Had uw opa er ook niet zo een? MIDDELBURG - De natio nale jeugdselectie van het Ko ninklijk Nederlands Korfbal Verbond onder leiding van bondscoach Ben Crum is op vrijdag 17 en zaterdag 18 mei in Middelburg voor het geven van een korfbalclinic. Deze zal plaatsvinden op het sportcom plex 'Voorborch' en wordt geor ganiseerd door de afdeling Zuid-West van het KNKV in sa menwerking met de vereniging Swift, in het kader van de 'Zee land Sport meimaand'. De Nederlandse selectie be staat uit de volgende speelsters en spelers: Anouk Brandt (Dee- tos), Jiska Brandt (Deetos), Jitte Buckensw (Oost-Arnhem), Ma- riëtte Heutema (ZVK), Ingrid Hopster (Oost-Arnhem), Mi reille Wiepking (Fortuna), Tim Abbenhuis (Die Haghe), Patrick Blaauw (KIOS), Edwin van Drimmelen (PKC), Auke-Wil- lem Huistra (Drachten), Taco Poelstra (Rohda) en Dennis Voshart (Swift). Vrijdagavond begint het pro gramma in sporthal 'Voorborch om 20.00 uur. De nationale se lectie geeft een demonstratie training, voorafgegaan door een specifieke warming-up. Het is mogelijk dat bij enkele onder delen wordt betrokken het Zeeuwse afdelingsseniorenteam. De avond wordt afgesloten met een demonstratiepartij tussen de nationale selectie en het Zeeuws seniorenteam. Op vrij dagavond wordt een geringe toegangsprijs gevraagd van de toeschouwers. Op zaterdagmor gen wordt de clinic voortgezet op het veld van Swift, vanaf 10.00 uur. De toegang is dan gratis. Bondscoach Ben Crum geeft dan oefenstof aan pupil len, aspiranten en junioren, met medewerking van zijn selectie- groep. Alle Zeeuwse clubs zijn uitgenodigd om met enkele deelnemers vertegenwoordigd te zijn op deze training. De och tend wordt afgesloten met een demonstratiewedstrijd tussen de nationale selectie en een Zeeuws jeugdteam, bestaande uit spelers tot en met 23 jaar.

Scheldebode | 1991 | | pagina 11